Tilmeldinger - Hamburger Ruder-Regatta 2018
Løb 1 U17 W2X Piger 2X - JF 2x B I 1500m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
- 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
- 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
- 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Løb 2 U17 M2X Drenge 2X - JM 2x B I 1500m 3 tilmeldinger
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
- 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
- 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
- 2. Peter Skou ** (Sorø) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 9 U19 W2X Piger 2X - JF 2x A I 2000m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I
- 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
- 2. Mie Mellerup (Ægir) '00
Aarhus Roklub I
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
- 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 10 U19 M2X Drenge 2X - JM 2x A I 2000m 7 tilmeldinger
Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
- 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Roskilde Roklub/KCR II
- 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
- 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
- 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
- 2. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 2. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
Løb 14 U19 M4- Drenge 4- - JM 4- A I 2000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
- 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
- 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 4. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
Løb 16 U17 WErgo Piger Ergo - JF 1x B I 1500m 3 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Løb 17 U17 MErgo Drenge Ergo - JM 1x B I 1500m 5 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Roskilde Roklub/KCR II
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Silkeborg Roklub/KCHO I
- 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Løb 21 U19 W1X Piger 1X - JF 1x A I LG 2000m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Løb 22 U19 M1X Drenge 1X - JM 1x A I LG 2000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
Løb 23 U19 W1X Piger 1X - JF 1x A I ** Rangliste 2000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Fredericia Roklub/KCHO I
- 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Løb 23 U19 W1X Piger 1X - JF 1x A I keine Rangliste 2000m 1 tilmelding
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 24 U19 M1X Drenge 1X - JM 1x A I keine Rangliste 2000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Silkeborg Roklub/KCHO I
- 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
Løb 26 U19 W2- Piger 2- - JF 2- A I ** Rangliste 2000m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
- 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
- 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 29 U17 W1X Piger 1X - JF 1x B I LG 1500m 1 tilmelding
Silkeborg Roklub/KCHO I
- 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
Løb 30 U17 MErgo Drenge Ergo - JM 1x B I LG 1500m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 36 U19 W4X Piger 4X - JF 4x A I 2000m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
- 1. Amalie Kiær (Odense) '00
- 2. Cecilie Girke (DSR) '00
- 3. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
- 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
- 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 2. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
- 3. Nikoline Kroll (DSR) '02
- 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 37 U19 M4X Drenge 4X - JM 4x A I 2000m 6 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
- 2. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03
- 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
- 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
- 3. Aske Storm (Viking) '03
- 4. Rasmus Lind (Sorø) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
- 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
- 4. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
- 2. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
- 3. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 4. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
- 3. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
- 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
- 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Løb 41 U17 W2X Piger 2X - JF 2x B I 1500m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I I
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
- 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I I
- 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
- 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Løb 42 U17 M2X Drenge 2X - JM 2x B I 1500m 3 tilmeldinger
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
- 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
- 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
- 2. Peter Skou ** (Sorø) '02
Holstebro Roklub/KCHO I I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 49 U19 W2X Piger 2X - JF 2x A I 2000m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I
- 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
- 2. Mie Mellerup (Ægir) '00
Aarhus Roklub I I
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
- 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 50 U19 M2X Drenge 2X - JM 2x A I 2000m 7 tilmeldinger
Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
- 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Roskilde Roklub/KCR II
- 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
Hadsund Roklub II
- 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
- 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
- 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
- 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 2. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
Løb 53 U19 W4- Piger 4- - JF 4- A I 2000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
- 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
- 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
- 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 54 U19 M4- Drenge 4- - JM 4- A I 2000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I I
- 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
- 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
- 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 4. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
Løb 56 U17 WErgo Piger Ergo - JF 1x B I 1500m 3 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Løb 57 U17 MErgo Drenge Ergo - JM 1x B I 1500m 5 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Roskilde Roklub/KCR II
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Silkeborg Roklub/KCHO I I
- 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
Holstebro Roklub/KCHO I I
- 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Løb 61 U19 W1X Piger 1X - JF 1x A I LG 2000m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Løb 62 U19 M1X Drenge 1X - JM 1x A I LG 2000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
Løb 63 U19 W1X Piger 1X - JF 1x A I 2000m 3 tilmeldinger
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Fredericia Roklub/KCHO I
- 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Løb 64 U19 M1X Drenge 1X - JM 1x A I 2000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Silkeborg Roklub/KCHO I
- 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
Løb 69 U17 W1X Piger 1X - JF 1x B I LG 1500m 1 tilmelding
Silkeborg Roklub/KCHO I I
- 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
Løb 70 U17 MErgo Drenge Ergo - JM 1x B I LG 1500m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I I
- 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 76 U19 W4X Piger 4X - JF 4x A I 2000m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
- 1. Amalie Kiær (Odense) '00
- 2. Cecilie Girke (DSR) '00
- 3. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
- 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I
- 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
- 2. Nikoline Kroll (DSR) '02
- 3. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 77 U19 M4X Drenge 4X - JM 4x A I 2000m 6 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 2. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03
- 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
- 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
- 3. Aske Storm (Viking) '03
- 4. Rasmus Lind (Sorø) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
- 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
- 4. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
- 2. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
- 3. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 4. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 3. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
- 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Holstebro Roklub/KCHO I I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
- 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
- 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01