Resultater - Jyske Mesterskaber 2022
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2022-01-08 09:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Kertem. II
  • Claus Hinding(1)
20:54.80
2 3 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
21:21.20
3 8 ASR III
  • Jesper Hoffmann(1)
21:27.20
4 5 ASR II
  • Jonathan Doucette(1)
21:29.20
5 2 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
21:29.70
6 4 Humlebæk I
  • Mads Impgaard Madsen(1)
21:42.50
7 1 ASR IV
  • Christian Petersen(1)
22:02.90
8 12 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
22:26.40
9 7 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
22:59.00
10 10 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
23:08.20
11 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
24:08.60
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn Længde
1 2 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
348m
2 1 Odder I
  • Regitze Brandt(1)
231m
102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn Længde
1 3 Valby I
  • Selma Friis(1)
377m
2 4 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
364m
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn Længde
1 5 Ran I
  • Birk Haaning(1)
366m
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn Længde
1 7 Valby I
  • Felix Friis(1)
451m
2 6 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
413m
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo - Piger 11år 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn Længde
1 10 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
470m
2 11 Lyngby I
  • Marie Schmidt(1)
468m
3 9 Nordslesvig I
  • Signe Ohlsen(1)
445m
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn Længde
1 13 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
384m
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn Længde
1 14 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
475m
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger Nye roere 3min 1. Afdeling
2022-01-08 10:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-01-08 10:15
Plac. # Navn Længde
1 2 Hadsund I
  • Jonas Risager(1)
783m
2 3 Sorø II
  • Rasmus Tipsmark(1)
704m
3 4 Sorø I
  • Storm Andersen(1)
635m
4 1 Nordslesvig I
  • Mathis Rüdiger(1)
572m
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Længde
1 17 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
761m
2 10 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
712m
3 6 Sydney Grammar I
  • Kelly Clifton(1)
704m
4 8 Silkeborg I
  • Emma Løwenstein(1)
679m
5 5 Næstv. I
  • Selma Björg Birgisdottir(1)
662m
6 9 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
578m
7 7 Aarhus I
  • Marie Højklint Nielsen(1)
514m
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-01-08 10:15
Plac. # Navn Længde
1 13 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
827m
2 12 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
769m
3 14 Silkeborg I
  • Malthe Kleist(1)
740m
4 16 Sorø II
  • Tobias Kaldråstøyl(1)
686m
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-01-08 10:30
Plac. # Navn Længde
1 4 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1069m
2 1 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
963m
3 8 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
921m
4 2 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
915m
5 5 Stevns
  • Kristina B Nielsen(1)
909m
6 3 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
849m
7 7 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
468m
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Længde
1 17 Sønderborg
  • Adam Jepsen(1)
1041m
2 9 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
1012m
3 10 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
1003m
4 12 Sorø II
  • Aidan Mingo(1)
988m
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 10:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
7:33.50
2 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
7:49.00
3 11 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
7:54.00
4 6 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
7:59.70
5 8 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
8:07.10
6 4 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
8:14.50
7 13 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
8:35.20
8 9 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
8:45.30
9 10 Lyngby I
  • Tove Bay(1)
9:13.80
10 1 Sorø III
  • Emilie Lindegaard(1)
9:39.50
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 10:45
Plac. # Navn Tid
1 14 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
7:35.80
2 17 Roskilde II
  • Isabella Bache(1)
7:48.00
3 18 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
8:10.80
4 15 Odense/KCHO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
8:12.90
5 16 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
8:16.20
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
7:43.30
2 2 Sorø II
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
8:12.10
3 3 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
8:13.00
4 1 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
8:17.60
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
7:49.20
2 9 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
7:55.30
3 6 Ægir I
  • Kirstine Nielsen(1)
8:35.70
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
7:12.90
2 4 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
7:31.60
3 7 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
7:32.20
4 3 Holstebro/KCHO
  • Kasper Søndergaard(1)
7:33.10
5 6 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
9:04.20
6 5 Sydney Grammar I
  • Carter Clifton(1)
9:15.60
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:25
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
6:58.10
2 11 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
6:58.60
3 14 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
7:15.20
4 16 Humlebæk II
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
7:24.50
5 8 Sorø IV
  • Theodor Klæsøe-Lund(1)
7:25.40
6 17 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
7:26.60
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:45
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
6:36.20
2 7 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
6:45.90
3 5 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
7:09.20
4 4 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
7:32.40
5 3 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
7:35.10
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:45
Plac. # Navn Tid
1 18 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
6:18.40
2 9 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
6:35.30
3 16 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
6:42.80
4 13 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
6:48.60
5 17 Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
6:54.00
6 14 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
7:19.50
7 12 Silkeborg II
  • Casper Pedersen(1)
7:22.40
8 11 Silkeborg I
  • Simon Toftgaard Garner(1)
7:28.80
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
7:18.30
2 4 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
7:18.40
3 5 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
7:24.40
4 6 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
8:06.10
5 1 Saxkjøbing I
  • Emmy Wandrup(1)
9:09.10
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Ægir I
Emilie Overgaard Ringøen (1)
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Plac. # Navn Tid
1 9 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
7:56.30
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Plac. # Navn Tid
1 10 ASR I
  • Margrethe Langhoff Thuesen(1)
7:28.00
2 11 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
8:21.30
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Valbirk(1)
6:01.70
2 4 Næstv. II
  • William Kjærgaard(1)
6:35.00
3 11 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
6:36.80
4 8 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
6:39.50
5 3 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
6:47.00
6 1 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
6:55.00
7 7 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
6:55.20
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:25
Plac. # Navn Tid
1 17 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
7:13.40
2 14 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
7:17.10
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:45
Plac. # Navn Tid
1 9 København III
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
6:10.80
2 7 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
6:17.40
3 5 Næstv. II
  • Frederik Tønning Larsen(1)
6:59.00
4 4 Næstv. I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
7:03.30
5 6 DSR I
  • Thor Steen Larsen(1)
7:05.80
6 1 København II
  • Nikolaj Sørensen(1)
7:13.30
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Aarhus I
  • James Dodd(1)
6:25.60
2 10 Aarhus II
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
6:26.90
3 15 Furesø I
  • Max Emde(1)
6:39.40
4 13 DSR I
  • Amit Bar(1)
7:27.30
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:05
Plac. # Navn Tid
1 1 København I
  • Krista Doersch(1)
3:39.50
2 3 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
3:49.00
3 2 København II
  • Alix Geroux(1)
3:56.50
132
30+LWErgo Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo - Kvinder, 30-39 år, let 1000m 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
3:28.50
2 12 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
3:39.60
3 10 ARA I
  • Christina Jensen(1)
3:39.70
4 13 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
3:41.50
5 4 København II
  • Stinne Grydehøj(1)
3:42.00
6 8 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
3:50.40
7 5 Kalundb I
  • Katrine Loose(1)
3:53.50
8 9 Køge R I
  • Charlotte Trampedach (1)
3:59.90
134
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:05
Plac. # Navn Tid
1 14 København I
  • Tora Jorn(1)
4:05.70
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Furesø I
  • Mette Møller(1)
3:49.70
2 6 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
3:50.00
3 5 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
3:50.80
4 7 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
3:53.30
5 3 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
3:54.10
6 2 Esbjerg I
  • Karen Egebjerg(1)
4:01.00
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 9 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
3:44.40
2 11 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
3:46.70
3 12 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
4:05.80
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 15 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
3:46.40
2 14 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
4:24.30
138
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 17 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
3:52.50
2 16 Humlebæk II
  • June Kaspersen(1)
4:23.40
139
70+LWErgo Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo - Kvinder, 70- år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 19 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
4:01.00
141
80+LWErgo Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo - Kvinder, 80- år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
142
80+WErgo Kvinder 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 20 Nordslesvig I
  • Frauke Candussi(1)
5:31.90
143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Uden Klub I
  • Mads Bork(1)
3:03.90
2 9 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
3:09.00
3 8 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
3:09.10
4 6 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
3:11.30
5 1 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:19.20
6 4 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
3:33.30
7 7 Kalundb I
  • Martin Schreier(1)
3:35.50
144
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn Tid
1 10 Furesø I
  • Max Emde(1)
3:16.00
145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn Tid
1 16 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
3:05.80
2 12 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
3:13.80
3 15 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
3:17.60
4 17 Køge R III
  • Christian Egekær(1)
3:17.70
5 13 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
3:30.70
6 14 Nordslesvig I
  • Timo Rüdiger(1)
3:56.80
146
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn Tid
1 21 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
3:08.20
147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
3:24.40
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
3:28.00
3 4 Risskov I
  • Michael Lind(1)
3:53.00
148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:05
Plac. # Navn Tid
1 13 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
3:02.10
2 6 Næstv. IV
  • Michael Hallgren(1)
3:02.80
3 20 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
3:15.30
4 5 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
3:18.70
5 21 Næstv. III
  • Per Nielsen(1)
3:19.70
6 7 Sønderborg I
  • Klaus Jensen(1)
3:19.90
7 15 København V
  • Rene Friss Hansen(1)
3:20.20
8 19 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
3:20.50
9 17 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
3:21.00
10 11 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
3:24.30
11 16 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
3:28.50
12 18 Køge R II
  • Michael Thomson(1)
3:29.60
13 12 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
3:31.30
14 14 København III
  • Jesper Nielsen(1)
3:35.00
15 8 København I
  • Flemming Simonsen(1)
3:48.70
149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
3:07.60
2 13 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
3:20.30
3 1 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:29.60
4 14 Aarhus II
  • Niels Iversen(1)
3:32.70
5 2 Lemvig II
  • Jørgen Jensen(1)
3:33.20
6 7 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
3:33.60
7 9 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
3:43.80
8 12 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
3:47.90
9 5 Humlebæk I
  • Keld Strudahl(1)
3:48.20
10 11 Risskov I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
3:50.20
11 10 Furesø I
  • Rolf Reuther-Nielsen(1)
3:54.10
12 3 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
4:08.70
150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn Tid
1 17 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
3:32.20
2 18 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
3:36.30
3 16 Nyborg I
  • Michael Hainz Christensen(1)
3:38.40
151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn Tid
1 23 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
3:30.90
2 21 E.R.V. Beatrix I
  • Robin Sterk(1)
3:31.80
3 20 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
3:40.60
4 22 Nordslesvig II
  • Gerd Larsen(1)
4:27.70
152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn Tid
1 24 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
3:30.90
2 25 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
3:40.20
153
80+LMErgo Masters Mænd 80+ letvægt Ergo - Mænd, 80- år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
154
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn Tid
1 27 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
3:44.20
2 26 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
4:17.00
155
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
7:38.20
2 3 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
7:46.40
3 9 Aalborg V
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
8:04.90
4 10 Aalborg IV
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
8:14.60
5 8 Aalborg VIII
  • Camilla Frølund(1)
8:24.50
6 4 Aalborg IX
  • Mathilde Line Jensen(1)
8:57.90
7 5 Aalborg III
  • Dros Elisabet Petersen(1)
9:13.20
8 7 Sønderborg I
  • Janina Gerder(1)
9:27.90
156
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 15:05
Plac. # Navn Tid
1 11 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
6:37.80
2 3 Aalborg IV
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
7:02.20
3 4 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
7:06.30
4 12 Aalborg VI
  • Mikkel Kallesøe(1)
7:08.40
5 9 Sønderborg IV
  • Nicolai Lamp(1)
7:14.30
6 7 Sønderborg II
  • Daniel Commerou(1)
7:16.30
7 6 Sønderborg III
  • Mikkel Mogensen(1)
7:19.60
8 5 Sønderborg V
  • Justus Ernst(1)
7:20.70
9 2 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
7:20.80
10 10 Aalborg V
  • Patrick Naschi Jacobsen(1)
7:25.60
11 1 Aalborg III
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
7:26.00
157
W/M 2-erg Kvinder/mænd 2-erg 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 15:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Køge R/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Henrik Borch(2)
3:12.00
2 4 Køge R/Rødvig I
  • Martin Birk Hansen(1)
  • Jan Olsen (2)
3:21.50
3 6 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
  • Louise Birk Hansen(2)
3:55.50
158
U19 W/M 4-erg Piger/drenge U19 4-erg - Firer holdløb - IKKE SLIDE 3min 1. Afdeling
2022-01-08 15:45
Ingen anmeldt, løbet udgår