Tilmeldinger - Lollands Havørn 2013

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Mix (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 12 tilmeldinger

AFMELDT DSR-10ÅM-Ask H:0.954

  • 1. Anne Hedeager Bentsen (DSR) '86 H:0.930 (outliner)
  • 2. Mads Rasmussen (DSR) '81 H:0.998
  • Cox. Thora Gudrunardottir (DSR) '73 H:0.9140.934 (outliner)

Præstø/Aarhus/Nakskov H:0.950

  • 1. Niels Iversen (Nakskov) '55 H:0.942
  • 2. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.937
  • Cox. Martin Poulsen (Præstø) '67 H:0.970

Randers Roklub 1 H:0.930

  • 1. Poul Chr. Andersen (Randers) '61 H:0.956
  • 2. Vibeke Christensen (Randers) '56 H:0.8750.887 (outliner)
  • Cox. Tommy Eschelund (Randers) '57 H:0.947

De fede pingviner H:0.975

  • 1. Birgitte Andersen (Ægir) '71 H:0.9090.947 (outliner)
  • 2. Martin Jonassen (Ægir) '88 H:0.997
  • Cox. Anders Hjortshøj (Ægir) '72 H:0.981

DSR-10ÅM4-Balder (Costal) H:1.043

  • 1. Christine Bille Sørensen (DSR) '75 H:0.918
  • 2. Thora Gudrunardottir (DSR) '73 H:0.914
  • 3. Gunilla Sommer (DSR) '77 H:0.922
  • 4. Malene Nielsen (DSR) '85 H:0.930
  • Cox. Anna Munck Laybourn (DSR) '83 H:0.930

Varde Roklub - Thetis H:0.960

  • 1. Alex Christensen (Varde) '59 H:0.952
  • 2. Lars Jensen (Varde) '66 H:0.968
  • Cox. John Balje (Varde) '62 H:0.959

Kalundborg 2 H:0.960

  • 1. Britta Densen (Kalundb) '57 H:0.8770.927 (outliner)
  • 2. Lars Modin (Kalundb) '62 H:0.959
  • Cox. Ulrik Wismar (Kalundb) '78 H:0.994

DSR-XXXXXYXYXY H:1.101

  • 1. Christian René Larsen (DSR) '74 H:0.986
  • 2. Jakob Alnor (DSR) '70 H:0.977
  • 3. Klaus Henningsen (DSR) '69 H:0.975
  • 4. Mads Rasmussen (DSR) '81 H:0.998
  • Cox. Kristine Samson (DSR) '76 H:0.920 (outliner)

KR-2 H:0.965

MANGLER BETALING
  • 1. Jim Kristensen (København) '60 H:0.954
  • 2. Flemming Simonsen (København) '67 H:0.970
  • Cox. Hasse Minuva (København) '67 H:0.970

Palæobåden H:0.926

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.972
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68 H:0.902 (outliner)
  • Cox. Bente Irring (Nyborg) '64 H:0.8930.904 (outliner)

Roklubben viking H:0.933

  • 1. Reinhard Sværke (Viking) '56 H:0.945
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.961
  • Cox. ib Bruun (Viking) '40 H:0.892

Lige efter reglerne H:1.106

MANGLER BETALING
  • 1. Kenny Andersen (København) '69 H:0.975
  • 2. Mads Peter Andersen (København) '77 H:0.992
  • 3. Mikkel Schmidt (København) '78 H:0.994
  • 4. Lars Hvedstrup Jensen (København) '82 H:0.999
  • Cox. Pia Erikstrup (København) '80 H:0.927 (outliner)
Løb 2 Masters W/M 2+inr Kvinder/mænd Masters 2+inr - 2 årers inrigger, Masters Mix (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 3 tilmeldinger

Marsvinene H:0.935

  • 1. Klaus Scheffel (Middelfart) '46 H:0.916
  • 2. Ole Bendtsen (Middelfart) '55 H:0.942
  • Cox. Søren Lykke Jensen (Middelfart) '57 H:0.947

DSR-10MM-Hjalte H:0.910

  • 1. Anne Yde (DSR) '63 H:0.891
  • 2. Jens Voigt Smidt (DSR) '60 H:0.954
  • Cox. Marianne Juhler (DSR) '55 H:0.8720.884 (outliner)

Helle-Rap H:0.957

  • 1. Arne Månsson (Hellerup) '48 H:0.923
  • 2. Rolf Traberg (Hellerup) '70 H:0.977
  • Cox. Thomas Weise (Hellerup) '67 H:0.970
Løb 3 W2+inr Kvinder 2+inr - 2 årers Inrigger, Kvinder 10000m 6 tilmeldinger

Humlebæk, hvorfor handicap

  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64
  • 2. Susanne Midtgaard (Humlebæk) '58
  • Cox. Susanne Dam Poulsen (Humlebæk) '67

AFMELDT DSR-10W-Ull

  • 1. Maiken Nielsen (DSR) '82
  • 2. Mette Stenild Grøn (DSR) '78
  • Cox. Ida Eltorm (DSR) '80

Varde Roklub - Amfitrite

  • 1. Ida Mathiasen (Varde) '60
  • 2. Anja L Graversen (Varde) '82
  • Cox. Lene Balje (Varde) '62

KR

MANGLER BETALING
  • 1. Betina Holck (København) '65
  • 2. Marie Krarup (København) '65
  • Cox. Lise Mejlbjerg (København) '69

DSR-10W-Fenris

  • 1. Lise Markussen (DSR) '78
  • 2. Sophie Heiden Laugesen (DSR) '89
  • Cox. Stine Rosbjerg (DSR) '75

DSR-10W-Hu

  • 1. Anne Katrine Bisgaard (DSR) '87
  • 2. Anne Sofie Dahl-Petersen (DSR) '86
  • Cox. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Mix (Handicap beregningsmetode: Ldk) 25000m 6 tilmeldinger

Præstø/Aarhus/Nakskov PAN H:0.954

  • 1. Søren Hansen (Præstø) '61 H:0.956
  • 2. Martin Poulsen (Præstø) '67 H:0.970
  • Cox. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.937

Varde Roklub - Thetis 25 H:0.969

  • 1. Lars Jensen (Varde) '66 H:0.968
  • 2. Jørgen J. Larsen (Varde) '73 H:0.984
  • Cox. Allan Haagen (Varde) '61 H:0.956

Roklubben Skjold - HVEEN H:0.959

  • 1. Anders Christian Larsen (Skjold) '67 H:0.970
  • 2. Jacob Krusell (Skjold) '60 H:0.954
  • Cox. Poul Jensen (Skjold) '60 H:0.954

DSR-25ÅM-Ull H:0.926

  • 1. Anne Katrine Bisgaard (DSR) '87 H:0.929
  • 2. Kristine Samson (DSR) '76 H:0.920
  • Cox. Anne Sofie Dahl-Petersen (DSR) '86 H:0.930

Roklubben viking H:0.955

  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.959
  • 2. Reinhard Sværke (Viking) '56 H:0.945
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.961

Humlebæk, Vi gør det igen H:0.951

  • 1. Per Olsen (Humlebæk) '52 H:0.934
  • 2. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.965
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.954
Løb 5 M2+inr Mænd 2+inr - 2 årers Inrigger, Mænd 25000m 4 tilmeldinger

DSR-25M-NN

  • 1. Jacob Jespersen (DSR) '72
  • 2. Mads Rasmussen (DSR) '81
  • Cox. Peter Gammeltoft (DSR) '66

DSR-25M-Hu

  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 2. Sune Korremann (DSR) '73
  • Cox. Nicolai Møller Andersen (DSR) '77

DSR-25M-Fenris

  • 1. Christian Tougaard (DSR) '81
  • 2. Morten Rasmussen (DSR) '81
  • Cox. Flemming Jensen (DSR) '69

Kalundborg 1

  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
  • 2. Bjarke Christensen Bang (Kalundb) '86
  • Cox. Aleksander Hansen (Kalundb) '85