Startliste - LDK4 Nordsjællands Blå Bånd - Humlebæk 2018

Løb 1 - 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1 division 10 km 10000m8 Hold
10:30 Hold: 1 Humlebæk SPP 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.035
10094 Morten Runge Poulsen M 1970 0.965 Humlebæk
8208 Susanne Dam Poulsen K 1967 0.889 Humlebæk outliner
7623 Lene Olsen K 1953 0.853 * 0.911 Humlebæk outliner
17288 Birgit Jespersen K 1970 0.895 Humlebæk outliner
7621 Per Olsen M 1952 0.919 Humlebæk
10:32 Hold: 2 Rammstein - Hellerup Rk 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.045
3729 Rolf Traberg M 1970 0.965 Hellerup
790 Thomas Weise M 1967 0.959 Hellerup
792 Lisbeth Grænge Hansen K 1964 0.882 Hellerup outliner
791 Arne Månsson M 1948 0.905 Hellerup outliner
2980 Lise Teisel K 1947 0.831 * 0.911 Hellerup outliner
10:34 Hold: 3 KR SexMix 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.052
3779 Maja Brisson K 1976 0.909 København outliner
15258 Mary Ann Christensen K 1968 0.891 * 0.925 København outliner
17304 Vibeke Skousen K 1969 0.893 København outliner
11012 Mikkel Güth Petersen M 1976 0.979 København
10984 Ivan Baumann M 1962 0.947 København
10:36 Hold: 4 Humlebæk JAC 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.912
10095 Claus Jensen M 1965 0.954 Humlebæk
10416 Anni Renner Mortensen K 1965 0.884 Humlebæk outliner
7624 Jette Tramm K 1964 0.882 * 0.899 Humlebæk outliner
10:38 Hold: 5 FYNSKE BANK 1 - Middelfart Rk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.962
16364 Claus Rützou M 1969 0.963 Middelfart
51 Hardy Olesen M 1967 0.959 Middelfart
9579 Roar Kloppenborg-Skrumsager M 1970 0.965 Middelfart
10:40 Hold: 6 :-) Nyborg 1. 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.943
9419 Allan Seelk M 1968 0.961 Nyborg
2524 Brian Sørensen M 1968 0.961 Nyborg
6800 Bente Irring K 1964 0.882 * 0.906 Nyborg outliner
10:42 Hold: 7 DSR - Mach 4 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.073
15974 Mette Nyrup K 1986 0.928 DSR outliner
16300 Charlotte Brædder Rasmussen K 1985 0.927 DSR outliner
15308 Kenneth Darre M 1984 0.995 DSR
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.956 DSR
16299 Emma Rue Moos K 1997 0.915 * 0.942 DSR outliner
10:44 Hold: 8 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.930
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.947 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.949 Viking
6168 ib Bruun M 1940 0.866 * 0.895 Viking outliner
Løb 2 - 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 2 division 10 km 10000m11 Hold
10:48 Hold: 10 Lillebælt - Middelfart/Horsens/Vejle Rk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.906
15775 Birgit Rützou K 1971 0.898 Middelfart
11864 Linda Kærgaard Nielsen K 1980 0.918 Horsens
15996 Birgitte Busk Mikkelsen K 1973 0.902 Vejle
10:50 Hold: 11 DSR - Havtæskerne 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.927
16223 Isabelle Timshel K 1989 0.930 DSR
16307 Rikke Rasmussen Juel K 1985 0.927 DSR
16305 Malene Bergenstoff Jensen K 1984 0.925 DSR
10:52 Hold: 12 Nakskov Roklub. Roinfo.dk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.894
15952 Einer Hansen M 1945 0.892 Nakskov
1263 Leif Thygesen M 1953 0.923 Nakskov
16953 Jenny Larsen K 1948 0.835 * 0.866 Nakskov outliner
10:54 Hold: 13 Vejle 1 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.969
10993 Jesper Foldager M 1972 0.970 Vejle
14946 Andrea Gamberini M 1984 0.995 Vejle
7834 Birgit Bech Jensen K 1971 0.898 * 0.942 Vejle outliner
10:56 Hold: 14 Præstø 2.div 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.957
9900 Poul Bramsen M 1978 0.984 Præstø
9678 Mai-Britt Bille K 1960 0.872 * 0.929 Præstø outliner
3067 Martin Poulsen M 1967 0.959 Præstø
10:58 Hold: 15 DSR’s Ræserkaniner 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.075
17318 Astrid Engberg K 1992 0.929 DSR outliner
17319 Jonas Iversen M 1985 0.997 DSR
17320 Veronika Bonnevie K 1985 0.927 DSR outliner
17328 Henrik Frydenborg Hansen M 1968 0.961 DSR
16245 Helene Bjerg-Holm K 1984 0.925 * 0.944 DSR outliner
11:00 Hold: 16 Blondies - KVIK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.926
15276 Vivian Karlsen K 1987 0.929 KVIK
15275 Anne Agerskov Schmidt K 1984 0.925 KVIK
15281 Merete Martlev Jensen K 1984 0.925 KVIK
11:02 Hold: 17 Humlebæks kaniner 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.015
17281 Christian Stephensen M 1952 0.919 Humlebæk
17284 Charlotte Janum K 1972 0.900 Humlebæk
17282 Line Pinstrup K 1973 0.902 Humlebæk
17283 Rikke Von Arenstorff K 1966 0.886 Humlebæk
16164 Mette Porsmose K 1964 0.882 Humlebæk
11:04 Hold: 18 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.903
17321 Dorte Zangerberg K 1966 0.886 Viking
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.940 Viking
17329 Birgitte Kraft K 1958 0.867 * 0.884 Viking outliner
11:06 Hold: 19 Nakskov Roklub. URO 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.954
15948 Sebastian Christensen M 2000 0.966 Nakskov
15950 Sophia Lindegaard K 2001 0.887 * 0.930 Nakskov outliner
15949 William Christensen M 2000 0.966 Nakskov
11:08 Hold: 20 DSR Hot Stuff 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.992
16301 Christoffer Hansen M 1988 1.000 DSR
8744 Kristian Adelbert Hansen M 1976 0.979 DSR
9592 Svend Frydendahl M 1985 0.997 DSR
Løb 6
M2x coastal M2x coastal - 2X coastal, Mænd 6 km - 6000m
A Finale 11. aug kl.:11:10

51

Helsingborg Roddklubb I
  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg)
  • 2. Thomas Olsson (Helsingborg)

52

Ringsted Roklub I
  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted)
  • 2. Thomas Ebert (Ringsted)
Løb - m0 Hold
Løb 3 - 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km 10000m4 Hold
11:12 Hold: 21 DSR - Søhestene 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16045 Sara Engberg 1990 1.000 DSR
16050 Lee Koefoed Harborg 1985 1.000 DSR
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
11:14 Hold: 22 KVIK & dirty 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15283 Birtt Skovø 1970 1.000 KVIK
3028 Bie Andersen 1971 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
11:16 Hold: 23 DSR - De Blå Sirener 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16201 Helle Kristensen 1984 1.000 DSR
6246 Louise Ruby 1984 1.000 DSR
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
11:18 Hold: 24 KVIK 1 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
11899 Ulla Jakobsen 1965 1.000 KVIK
Løb 4 - 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km 25000m4 Hold
13:30 Hold: 32 Bornholmerne - Rønne Rk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.944
2951 Geert Olsen M 1947 0.901 Rønne
10076 Preben Thorsen M 1969 0.963 Rønne
3691 Torben Vesth Hansen M 1971 0.968 Rønne
13:32 Hold: 33 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.945
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.947 Viking
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.940 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.949 Viking
13:34 Hold: 34 Tissø/Kalundborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.957
502 Bjarke Christensen Bang M 1986 0.998 Tissø
3863 Mette Nissen K 1999 0.903 * 0.925 Tissø outliner
8221 Lars Modin M 1962 0.947 Kalundb
13:36 Hold: 35 Humlebæk KA 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.953
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.954 Humlebæk
1561 Kenny Andersen M 1969 0.963 København
2679 Christian Probst M 1960 0.942 Humlebæk
Løb 13
W1x coastal W1x coastal - 1X coastal, Kvinder 6 km - 6000m
A Finale 11. aug kl.:13:40

27

Horsens Roklub I
  • Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)

28

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)
Løb - m0 Hold
Løb 5 - 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km 25000m4 Hold
13:42 Hold: 41 Kalundborg Roklub 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2338 Aleksander Hansen 1985 1.000 Kalundb
2907 Kåre Mattesen 1971 1.000 Kalundb
1341 Mike Christensen 1993 1.000 Kalundb
13:44 Hold: 42 DSR - De Sidste Tags Hellige 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16309 Johan Berg 1985 1.000 DSR
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
11328 Martin Grand Ast 1987 1.000 DSR
13:46 Hold: 43 KVIKamok 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15018 Simon Bjærre 1990 1.000 KVIK
11028 Iver Kjar 1987 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen 1980 1.000 KVIK
13:48 Hold: 44 DSR - Kisser og Havhingstene 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR
10397 Jesper Christensen 1972 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
Løb 9
W4x+ coastal W4x+ coastal - 4X+ coastal, Kvinder 6 km - 6000m
A Finale 11. aug kl.:13:55

53

Roforeningen KVIK I
  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK)
  • 2. Tine Aabye (KVIK)
  • 3. Bie Andersen (KVIK)
  • 4. Ulla Eriksen (KVIK)
  • cox. Eric Jensen (KVIK)

54

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 2. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  • 3. Tanja Igland (DSR)
  • 4. Tanja Nors Tardrup (DSR)
  • cox. Martin Schjerning (DSR)
Løb - m0 Hold
Løb 12 - 1X coastal, Mænd 6 km 6000m6 Hold
14:35 Hold: 9 Roforeningen KVIK I 1x coastal (0.000) Holdhandicap: 1.000
11263 Mark van Herk 1978 1.000 KVIK
14:35 Hold: 10 Horsens Roklub I 1x coastal (0.000) Holdhandicap: 1.000
8510 Carl Johan Runge Andersen 1957 1.000 Horsens
14:35 Hold: 11 Kolding Roklub I 1x coastal (0.000) Holdhandicap: 1.000
8265 Jens W. Møller 1966 1.000 Kolding
14:35 Hold: 12 Skovshoved Roklub I 1x coastal (0.000) Holdhandicap: 1.000
1906 Jesper Skavin 1959 1.000 Skovshoved
14:35 Hold: 13 Danske Studenters Roklub I 1x coastal (0.000) Holdhandicap: 1.000
7395 Martin Schjerning 1980 1.000 DSR
14:35 Hold: 14 Helsingborg Roddklubb I 1x coastal (0.000) Holdhandicap: 1.000
7320 Jonathan Wright 1967 1.000 Helsingborg
Løb 11
W2x coastal W2x coastal - 2X coastal, Kvinder 6 km - 6000m
A Finale 11. aug kl.:14:45

4

Roforeningen KVIK I
  • 1. Ulla Jakobsen (KVIK)
  • 2. Dorte Lassen (KVIK)

5

Humlebæk Roklub I
  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk)
  • 2. Susanne Westermann (Humlebæk)

6

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Julie Schou (DSR)
  • 2. Kate Petersen (DSR)

7

Danske Studenters Roklub II
  • 1. Tanja Igland (DSR)
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR)

8

Danske Studenters Roklub III
  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR)
  • 2. Helle Tibian (DSR)
Løb 10
W/M 2x coastal W/M2x coastal - 2X coastal, 1K-1M 6 km - 6000m
A Finale 11. aug kl.:15:25

1

Humlebæk Roklub I
  • 1. Thomas Uhrskov (Humlebæk)
  • 2. Mette Porsmose (Humlebæk)

2

Humlebæk Roklub II
  • 1. Anni Renner Mortensen (Humlebæk)
  • 2. Claus Jensen (Humlebæk)

6

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Martin Schjerning (DSR)
  • 2. Kate Petersen (DSR)

8

Danske Studenters Roklub/Nyborg Roklub I
  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR)
  • 2. Brian Sørensen (Nyborg)