Resultater - Nordic Open - Indoor Rowing Championships 2022
Løb Nr | Starttid - ↑ |

Løb 100
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Crossfit North 57’9 I
  • Amanda Juel Sørensen(1)
0:48.8
(24)
1:38.72:32.93:28.7
2 5 FSR I
  • Kristina Roest(1)
0:50.4
(24)
1:43.02:36.23:29.4
3 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:58.8
(24)
1:54.02:50.33:45.9
4 2 HDR I
  • Susanne Mølgaard(1)
0:57.0
(24)
1:54.12:53.53:53.7
5 1 Halmstad Rodd II
  • Jessika Gunnarsson(1)
1:00.82:02.43:05.34:09.1
6 3 Halmstad Rodd I
  • Frida Mehlin(1)
1:03.82:09.73:15.54:16.8
Løb 101
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:43.5
(24)
1:29.42:16.33:03.4
2 10 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:46.2
(24)
1:32.42:19.23:06.2
3 1 Crossfit North 57’9 I
  • Kim Kaldahl(1)
0:47.1
(24)
1:33.72:21.33:08.3
4 7 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:46.1
(24)
1:34.72:23.43:10.2
5 8 Viljandi Rowing club I
  • Robert Jürimaa(1)
0:49.4
(24)
1:38.72:26.53:13.4
6 9 Crossfit North 57’9 II
  • Torben Keller(1)
0:46.3
(24)
1:32.72:22.73:15.8
7 6 Aalborg III
  • Jonas Svane(1)
0:46.9
(24)
1:37.52:28.43:16.1
8 11 Regattaverband Ems-Jade-Weser/Team Nord West e.V. I
  • Jann Schürmann(1)
0:48.9
(24)
1:38.02:28.43:19.3
Løb 102
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:52.6
(24)
1:45.72:38.83:31.3
Løb 103
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:45.6
(24)
1:31.82:18.23:04.6
2 17 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:48.2
(24)
1:37.32:26.63:16.0
Løb 104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
0:48.5
(24)
1:39.22:31.43:25.1
2 11 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:52.1
(24)
1:44.72:38.13:32.8
3 10 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:51.2
(24)
1:45.42:40.73:37.3
4 12 Keravan Urheilijat I
  • Piia Autonen-Laakso(1)
0:53.6
(24)
1:48.92:44.63:40.5
Løb 105
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
0:44.6
(24)
1:29.82:15.12:59.3
2 7 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
0:44.6
(24)
1:29.62:15.23:02.5
3 1 Sub7 I
  • Ian Wilde(1)
0:45.2
(24)
0:45.2
(24)
0:45.2
(24)
3:05.1
4 9 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:46.0
(24)
1:33.32:21.13:07.6
5 6 Malmö Roddklubb I
  • Danilo Sosa(1)
0:44.3
(24)
1:31.12:20.63:10.0
6 2 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
0:49.5
(24)
1:39.92:30.13:18.4
7 18 Malmö Roddklubb I
  • Kristoffer Anderson(1)
0:47.4
(24)
1:38.22:32.33:28.1
8 10 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:46.9
(24)
1:40.52:33.23:30.5
9 3 Sønderborg I
  • Torben Frellesen(1)
0:48.9
(24)
1:40.22:36.93:32.2
Løb 106
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 14 Finland
  • Eeva-Riikka Tonteri(1)
0:56.1
(24)
1:52.02:48.63:45.7
2 15 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:58.2
(24)
1:57.82:58.73:59.5
Løb 107
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 5 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:46.2
(24)
1:33.42:21.43:08.1
2 1 TDR - The Delivery Room I
  • Sven Wittchen(1)
0:47.4
(24)
1:36.22:25.23:13.9
3 3 Canottieri Valle del Seveso I
  • Davide Silva(1)
3:55.0
Løb 108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:51.4
(24)
1:45.02:41.53:39.5
2 8 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:53.6
(24)
1:50.22:46.93:41.9
3 1 Horsens I
  • Trine Krogh Jeppesen(1)
0:53.5
(24)
1:52.02:57.04:01.5
4 2 FSR I
  • Jóna Danielsen(1)
0:53.7
(24)
1:57.83:05.24:09.5
5 4 Mündener Ruderverein I
  • Anja Arends(1)
1:02.02:03.53:08.14:12.7
Løb 109
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 Skullerud I
  • Leif Gunleifsen(1)
0:44.3
(24)
1:29.92:17.03:03.3
2 15 LilleHammer I
  • Jørn Kleven(1)
0:46.4
(24)
1:33.92:21.23:08.1
3 11 DRM I
  • Øystein Løvold(1)
0:48.6
(24)
1:36.42:24.23:12.7
4 17 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:47.7
(24)
1:36.72:27.43:18.3
5 12 Halmstad Rodd I
  • Mattias Waide(1)
0:49.9
(24)
1:40.12:31.93:23.9
6 16 Køge R I
  • Michael Thomson(1)
0:47.4
(24)
1:40.32:34.63:29.2
Løb 110
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:55.4
(24)
1:52.32:49.53:45.3
Løb 111
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Magyar Testgyakorlók Köre I
  • Zsolt Darvas(1)
0:48.1
(24)
1:36.22:24.73:11.7
2 8 NRC I
  • Crister Nyberg(1)
0:49.1
(24)
1:37.51:37.53:15.3
3 6 Risskov I
  • Michael Lind(1)
0:54.1
(24)
1:50.62:49.83:48.2
Løb 112
55+WErgo Masters Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 113
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 17 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:43.5
(24)
1:27.72:12.52:57.3
2 12 Næstv. I
  • Michael Hallgren(1)
0:44.6
(24)
1:29.82:16.23:03.0
3 16 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
0:49.8
(24)
1:39.42:28.63:18.9
4 13 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:49.1
(24)
1:40.72:32.43:20.7
5 14 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:49.9
(24)
1:42.12:35.03:27.7
6 19 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:44.7
(24)
1:29.02:43.03:56.4
Løb 114
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 N/A
  • Dénia Amon(1)
0:57.4
(24)
1:55.82:54.33:53.5
2 3 Risskov I
  • Birgitte W. Nielsen(1)
0:58.8
(24)
1:59.53:02.44:07.2
Løb 115
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
0:48.6
(24)
1:37.72:27.23:15.7
2 9 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
0:50.4
(24)
1:42.32:34.53:26.5
3 10 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.1
(24)
1:43.22:36.73:30.7
Løb 116
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:55.1
(24)
1:51.62:49.03:46.8
2 7 Mündener Ruderverein I
  • Marita Benary(1)
1:00.32:00.12:58.23:58.2
Løb 117
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:47.1
(24)
1:33.52:20.03:07.7
2 3 Finland
  • Jari Liimatta(1)
0:46.8
(24)
1:34.32:22.13:07.8
3 8 Gym 36 I
  • Svein Haugebo(1)
0:46.9
(24)
1:37.02:30.23:24.9
4 6 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:51.7
(24)
1:45.52:40.03:34.3
5 11 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
0:52.9
(24)
1:48.32:43.73:38.1
6 10 Malmö Roddklubb I
  • Håkan Christensson(1)
0:55.1
(24)
1:52.52:49.33:46.0
7 7 Halmstad Rodd I
  • Håkan Gunnarsson(1)
0:54.0
(24)
1:49.32:51.13:54.0
8 2 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
0:52.3
(24)
1:51.12:54.83:56.7
Løb 118
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:55.4
(24)
1:52.52:49.53:44.5
Løb 119
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:51.9
(24)
1:44.42:38.53:31.8
2 12 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
0:52.5
(24)
1:46.02:40.03:33.5
Løb 122
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 HDR
  • Mette Cederkvist(1)
0:55.5
(24)
1:51.92:49.73:48.4
Løb 124
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:58.8
(24)
2:00.03:00.23:59.3
Løb 126
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 10 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
1:00.42:03.13:05.34:05.6
2 11 Mündener Ruderverein I
  • Jutta Vogeley(1)
1:07.62:17.63:30.14:43.0
Løb 130
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 12 Furesø I
  • Bente Johannessen^(1)
1:13.62:27.83:42.04:57.2
Løb 131
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 14 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:49.6
(24)
1:40.62:32.73:25.6
Løb 133
65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
0:54.0
(24)
1:48.32:43.63:40.5
Løb 135
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 16 Hellerup
  • Geert Cederkvist(1)
0:50.9
(24)
1:43.72:38.23:35.5
Løb 137
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 19 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:50.6
(24)
1:43.32:36.03:27.9
2 18 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:54.1
(24)
1:48.42:43.23:37.7
3 20 FIRT I
  • Jean-Luc Elghozi(1)
0:56.2
(24)
1:51.92:47.63:43.5
Løb 141
80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
1900-01-01 01:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 22 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:55.2
(24)
1:50.52:45.43:40.0
Løb 141
80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 21 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
1:00.72:04.83:10.04:15.1
Løb 150
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 5 Bærum I
  • Leonora Zachariassen Tenden(1)
106m216m
(110m)
320m
(104m)
421m
(101m)
2 3 N/A
  • Danu Heilsberg(1)
97m196m
(99m)
294m
(98m)
390m
(96m)
3 4 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
99m196m
(97m)
287m
(91m)
374m
(87m)
4 2 Stevns I
  • Julie Bech Nielsen(1)
92m183m
(91m)
271m
(88m)
361m
(90m)
Løb 151
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 7 HAV I
  • Baldur Paulason(1)
135m250m
(115m)
369m
(119m)
488m
(119m)
2 8 Valby I
  • Felix Friis(1)
114m230m
(116m)
346m
(116m)
464m
(118m)
3 9 Bærum I
  • Edwyn Øverby Mjørud(1)
95m187m
(92m)
282m
(95m)
377m
(95m)
Løb 153
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 12 Korsør I
  • Willum Heide Jensen(1)
121m249m
(128m)
375m
(126m)
496m
(121m)
2 11 Bærum I
  • Jens Olai Steinmoen Bæck(1)
100m199m
(99m)
294m
(95m)
382m
(88m)
Løb 154
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 9 HAV II
  • Sólrun Lützen(1)
134m265m
(131m)
398m
(133m)
535m
(137m)
2 8 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
128m262m
(134m)
398m
(136m)
534m
(136m)
3 7 Halmstad Rodd I
  • Elsa Larsson(1)
122m251m
(129m)
376m
(125m)
494m
(118m)
4 2 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
454m
5 10 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
109m219m
(110m)
325m
(106m)
431m
(106m)
6 3 ÖSS II
  • Matilda Brink(1)
109m225m
(116m)
332m
(107m)
429m
(97m)
7 5 Bagsværd I
  • Mathilde Lund Moore(1)
81m167m
(86m)
256m
(89m)
339m
(83m)
Løb 155
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 15 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
133m260m
(127m)
383m
(123m)
508m
(125m)
2 17 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
120m245m
(125m)
367m
(122m)
486m
(119m)
3 12 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
130m252m
(122m)
368m
(116m)
483m
(115m)
4 13 MRK I
  • Alfred Krantz(1)
114m229m
(115m)
341m
(112m)
450m
(109m)
5 11 Bærum I
  • Felix Sam Turander(1)
105m218m
(113m)
337m
(119m)
448m
(111m)
6 16 Bærum II
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
108m220m
(112m)
331m
(111m)
440m
(109m)
Løb 156
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-19 11:30
Plac. # Navn Længde
1 23 HAV II
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
211m404m
(193m)
595m
(191m)
789m
(194m)
2 15 Viljandi Rowing club I
  • Liisa Oras(1)
193m387m
(194m)
581m
(194m)
773m
(192m)
3 11 Bagsværd II
  • Liv Dolmer(1)
202m397m
(195m)
581m
(184m)
766m
(185m)
4 3 Halmstad Rodd II
  • Lovisa Waide(1)
197m388m
(191m)
573m
(185m)
758m
(185m)
5 4 Glebe RC I
  • Kelly Clifton(1)
180m361m
(181m)
543m
(182m)
739m
(196m)
6 1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
186m371m
(185m)
553m
(182m)
739m
(186m)
7 19 Bærum I
  • Alisa Ostroukhova(1)
192m379m
(187m)
557m
(178m)
729m
(172m)
8 22 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
186m367m
(181m)
542m
(175m)
718m
(176m)
9 14 Bagsværd VI
  • Emma Møller(1)
178m355m
(177m)
530m
(175m)
709m
(179m)
10 17 Næstv. I
  • Selma Björg Birgisdottir(1)
177m353m
(176m)
524m
(171m)
687m
(163m)
11 10 Bagsværd I
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
164m336m
(172m)
505m
(169m)
685m
(180m)
12 13 Bagsværd III
  • Maja Kjær Pyndt(1)
174m348m
(174m)
516m
(168m)
684m
(168m)
13 16 Holstebro/KCHO V
  • Asta Andersen(1)
172m343m
(171m)
509m
(166m)
675m
(166m)
14 12 Bagsværd IV
  • Marie Bohm Bramsen(1)
177m346m
(169m)
509m
(163m)
670m
(161m)
15 7 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
174m336m
(162m)
497m
(161m)
661m
(164m)
16 2 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Olivia Elund Pihl(1)
172m337m
(165m)
496m
(159m)
660m
(164m)
17 21 Holstebro/KCHO I
  • Mille Hagsten(1)
166m329m
(163m)
490m
(161m)
654m
(164m)
18 6 Holstebro/KCHO IV
  • Iben Zartov(1)
165m323m
(158m)
473m
(150m)
626m
(153m)
19 9 Bagsværd V
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
0m
Løb 157
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-19 11:45
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 17 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
231m444m
(213m)
647m
(203m)
846m
(199m)
2 14 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Jonas Glerfoss Hansson(1)
230m441m
(211m)
639m
(198m)
842m
(203m)
3 9 Viljandi Rowing club I
  • Rasmus Roslender(1)
203m403m
(200m)
602m
(199m)
804m
(202m)
4 18 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
198m394m
(196m)
597m
(203m)
801m
(204m)
5 11 Sønderborg I
  • Andreas Bækdal(1)
208m407m
(199m)
598m
(191m)
789m
(191m)
6 5 MRK II
  • Petter Wik-Gyllensten(1)
201m396m
(195m)
584m
(188m)
771m
(187m)
7 16 Holstebro/KCHO III
  • William Mogensen(1)
196m389m
(193m)
578m
(189m)
765m
(187m)
8 15 Bagsværd I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
198m389m
(191m)
576m
(187m)
762m
(186m)
9 12 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
182m368m
(186m)
556m
(188m)
751m
(195m)
10 8 Holstebro/KCHO V
  • Daniel Nagy(1)
200m378m
(178m)
555m
(177m)
736m
(181m)
11 13 Holstebro/KCHO IV
  • Asbjørn Christensen(1)
190m374m
(184m)
551m
(177m)
729m
(178m)
12 2 Sønderborg II
  • Emil Bækdal(1)
191m377m
(186m)
550m
(173m)
719m
(169m)
13 1 Bagsværd III
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
189m357m
(168m)
513m
(156m)
692m
(179m)
14 3 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
178m348m
(170m)
517m
(169m)
691m
(174m)
15 10 MRK I
  • Arvid Karlsson(1)
172m339m
(167m)
505m
(166m)
670m
(165m)
16 7 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
164m322m
(158m)
471m
(149m)
626m
(155m)
17 4 Bagsværd II
  • Pilou Jürgensen(1)
135m255m
(120m)
380m
(125m)
517m
(137m)
Løb 158
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-19 12:00
Plac. # Navn Længde
1 7 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
283m549m
(266m)
808m
(259m)
1078m
(270m)
2 10 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
275m531m
(256m)
787m
(256m)
1049m
(262m)
3 12 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
256m512m
(256m)
769m
(257m)
1036m
(267m)
4 2 Lithuania II
  • Austeja Bubinaite(1)
267m521m
(254m)
766m
(245m)
1015m
(249m)
5 3 Bærum II
  • Thea Elise Steinmoen Barski(1)
246m492m
(246m)
736m
(244m)
988m
(252m)
6 1 Lithuania I
  • Kamile Sakoviciute(1)
254m503m
(249m)
748m
(245m)
987m
(239m)
7 13 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
249m491m
(242m)
733m
(242m)
965m
(232m)
8 5 ÖSS I
  • Vera Rehnström(1)
256m493m
(237m)
716m
(223m)
951m
(235m)
9 11 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
235m464m
(229m)
694m
(230m)
941m
(247m)
10 15 Halmstad Rodd I
  • Ida Klintefors(1)
251m482m
(231m)
706m
(224m)
938m
(232m)
11 9 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
238m469m
(231m)
693m
(224m)
938m
(245m)
12 17 Stevns I
  • Kristina Bech Nielsen(1)
242m470m
(228m)
691m
(221m)
915m
(224m)
13 16 Holstebro/KCHO I
  • Trine Lorentzen(1)
234m460m
(226m)
681m
(221m)
914m
(233m)
14 6 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
222m437m
(215m)
652m
(215m)
872m
(220m)
15 8 ÖSS II
  • Ingrid Säll(1)
232m442m
(210m)
639m
(197m)
863m
(224m)
16 4 Sørvágs Róðrarfelag I
  • Elin Vang Joensen(1)
256m330m
(74m)
331m
(1m)
330m
(-1m)
17 14 ÖSS III
  • Jolin Langvik(1)
0m
Løb 159
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-19 12:15
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
289m579m
(290m)
867m
(288m)
1161m
(294m)
2 4 Viljandi Rowing club I
  • Robert Alp(1)
289m574m
(285m)
857m
(283m)
1135m
(278m)
3 3 Viljandi Rowing club II
  • Mattias Järv(1)
288m567m
(279m)
840m
(273m)
1111m
(271m)
4 9 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
269m541m
(272m)
809m
(268m)
1080m
(271m)
5 10 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
278m529m
(251m)
775m
(246m)
1019m
(244m)
6 8 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
262m513m
(251m)
755m
(242m)
997m
(242m)
7 7 Holstebro/KCHO II
  • Nicklas Damsgaard(1)
985m
8 2 Bærum I
  • Oskar Max Turander(1)
231m449m
(218m)
659m
(210m)
880m
(221m)
Løb 160
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
1:47.13:40.65:34.57:25.5
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:52.63:50.25:48.77:44.6
3 4 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:56.63:55.65:52.77:48.5
4 3 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
1:55.23:51.15:51.27:49.0
5 9 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:54.63:54.95:54.97:50.4
6 15 Viljandi Rowing club I
  • Iris Udu(1)
1:57.43:55.95:55.37:50.9
7 13 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:58.33:57.75:57.07:53.3
8 1 MRK II
  • Moa Karlsson(1)
1:58.24:02.76:08.88:13.5
9 14 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
2:04.64:14.46:19.88:20.1
10 10 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
2:05.14:13.36:21.68:24.7
11 11 DRM I
  • Hannah Ossenkamp(1)
2:02.64:10.26:21.48:32.0
12 12 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
2:02.94:11.46:24.78:35.2
13 5 MRK I
  • Alice Mosslund(1)
2:07.94:20.36:32.38:42.0
14 6 Halmstad Rodd I
  • Ella Skärsäter(1)
2:13.84:30.26:46.59:00.9
15 7 Halmstad Rodd II
  • Tindra Strand(1)
2:15.94:38.27:069:29.9
Løb 161
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Lithuania I
  • Kristupas Kiseliovas(1)
1:43.33:29.75:16.97:03.8
2 4 DRM I
  • Sean Luca Kaper(1)
1:42.83:30.45:18.67:06.4
3 13 Holstebro/KCHO II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:44.73:32.15:20.97:09.4
4 12 SÍF I
  • John Magnusarson(1)
1:49.03:40.95:31.97:18.2
5 11 BRK III
  • Kristian Strand Jensen(1)
1:51.73:42.85:34.27:25.2
6 9 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
1:51.33:44.35:40.77:34.2
7 7 BRK II
  • Håkon Mjelde(1)
1:56.93:55.65:55.07:54.8
8 1 HIF I
  • Linus Gerhardson(1)
2:04.64:12.76:23.08:30.4
9 3 DRM II
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
2:13.14:32.56:52.59:07.5
10 8 DRM III
  • Fredrik Melbye(1)
2:19.64:42.57:03.89:18.7
Løb 162
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 DRM I
  • Maria Stendal(1)
1:48.63:41.95:34.27:26.5
2 10 Lithuania I
  • Augustė Šablinskaitė(1)
7:32.0
3 13 BRK III
  • Malin Haram-Hundven(1)
2:02.74:05.56:07.68:08.6
4 1 Bærum I
  • Kaja Josefine Munthe(1)
2:03.34:05.86:07.98:09.3
5 11 Holstebro/KCHO II
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:00.84:07.16:12.38:10.4
6 3 Holstebro/KCHO III
  • My Alberte Schaaf(1)
2:01.74:09.06:17.98:22.4
7 6 DRM II
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
1:57.64:05.16:16.18:24.6
8 2 HIF I
  • Clementina Orsi(1)
2:05.54:14.26:25.38:35.0
9 9 BRK II
  • Guro Andersen Buck(1)
2:09.94:20.06:31.48:38.2
10 5 BRK V
  • Sofie W. Alvheim(1)
2:11.94:27.56:42.68:54.9
11 8 BRK IV
  • Matilde Mykletun(1)
2:12.44:26.86:42.58:57.9
12 7 BRK I
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
2:11.84:29.16:48.89:11.4
Løb 163
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Bærum I
  • Sander Stundal De Vos(1)
1:39.73:20.65:03.76:43.9
2 1 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:40.23:24.55:07.66:47.2
3 5 Lithuania II
  • Jonas Urbanavičius(1)
1:42.23:26.05:10.16:52.0
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Simon Starklint(1)
1:44.03:29.75:16.26:58.8
5 9 Lithuania I
  • Augustas Davidonis(1)
1:43.93:30.65:17.06:59.0
6 10 BRK V
  • Viljar Jørgensen(1)
1:46.93:37.15:27.27:15.2
7 14 DRM I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
1:46.33:35.75:26.97:15.4
8 8 BRK II
  • Eivind Vevatne(1)
1:51.63:43.15:35.87:28.6
9 16 MRK I
  • Arvid Ludvig(1)
1:50.73:45.65:39.77:31.8
10 6 BRK III
  • Isak Sommer Svellingen(1)
1:53.93:46.65:40.47:34.5
11 4 BRK I
  • Daniel Lucchesi(1)
1:53.23:48.65:49.27:48.1
12 3 Bærum II
  • Wilmar Graver(1)
2:01.24:06.56:13.78:18.5
Løb 164
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Lithuania I
  • Laura Gabšytė(1)
1:52.63:49.15:44.67:35.5
2 6 Landskrona Roddklubb I
  • Filippa Ahlberg(1)
1:54.53:52.05:48.37:39.8
3 3 Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide(1)
1:59.13:59.96:00.37:55.9
4 7 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:15.64:32.56:48.79:00.9
Løb 165
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 MRK I
  • Erik Källström(1)
1:35.73:14.14:51.66:27.9
2 5 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:36.03:16.54:58.66:39.2
3 10 Bærum III
  • Ferdinand Tenden(1)
1:41.43:22.95:04.26:43.9
4 1 Bærum I
  • Christian August Riis(1)
1:41.03:22.15:06.16:51.7
5 6 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
1:40.83:24.05:09.56:53.2
6 12 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:38.93:23.45:12.06:57.8
7 13 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:45.03:33.65:21.57:03.1
8 16 Bærum V
  • Emil Ljunggren(1)
1:47.13:34.45:21.27:08.4
9 15 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
1:47.53:37.65:29.07:19.3
10 9 Jels II
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:48.63:38.75:29.17:19.6
11 8 Bærum VI
  • Brage Alexander Rognli(1)
1:46.83:36.95:30.77:25.0
12 11 DRM I
  • Benjamin Jensrud(1)
1:50.33:41.35:38.47:35.2
Løb 166
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
1:56.23:57.05:58.27:52.1
2 9 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
1:56.73:59.26:00.47:56.0
3 10 Halmstad Rodd I
  • Moa Klintefors(1)
1:59.24:00.46:01.17:57.8
Løb 167
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 DRM I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
1:30.83:01.64:31.86:00.0
2 9 Bagsværd II
  • Elias Ellehammer(1)
1:32.83:06.94:41.86:13.9
3 11 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
1:34.03:10.04:47.86:23.3
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:38.83:18.84:56.96:33.1
5 3 Lithuania I
  • Titas Kazokaitis(1)
1:36.03:13.84:53.46:34.4
6 12 Bærum I
  • Marcus Stundal De Vos(1)
1:41.63:22.65:02.76:39.8
7 2 Bagsværd I
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
1:40.33:21.65:02.76:42.6
8 4 Bærum III
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
1:44.13:28.65:13.86:56.9
9 8 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:44.43:33.55:24.47:13.2
10 1 Bærum II
  • Oliver Nilsen(1)
1:46.03:35.95:27.57:19.1
11 7 Halmstad Rodd I
  • Edvin Persson(1)
1:49.53:46.85:44.47:31.2
12 10 DRM IV
  • Peter Anker Hassel(1)
1:52.93:50.05:48.07:40.5
Løb 168
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:52.93:46.85:40.97:32.9
Løb 169
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 BRK I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
1:41.33:24.85:08.56:50.7
Løb 170
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:48.53:42.05:35.17:17.7
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:48.03:40.35:32.67:19.3
3 2 Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Maiju Kainlauri(1)
1:52.83:45.75:39.37:32.0
4 7 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:55.73:53.05:50.87:45.9
Løb 171
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
1:34.23:11.34:48.16:22.8
2 5 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:41.13:23.35:06.46:44.3
3 4 BRK I
  • Marius Vik(1)
1:44.03:28.05:12.86:50.8
Løb 172
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:51.23:43.85:36.37:24.6
2 1 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:57.54:02.36:10.98:13.4
3 3 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • Malien Hansen(1)
2:03.14:12.26:24.48:35.5
Løb 173
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 HIF I
  • Ahmet Rapi(1)
6:15.3
2 7 Aarhus II
  • James Dodd(1)
1:36.63:13.94:50.76:24.0
3 8 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:40.33:23.15:05.96:48.4
4 1 DSR I
  • Emil Thranholm(1)
1:48.73:37.65:26.17:15.1
5 5 Malmö Roddklubb I
  • Magnus Strömsnäs(1)
1:53.73:47.95:42.47:35.6
Løb 174
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
1:44.23:32.95:21.67:05.9
2 7 HIF I
  • Malin Sundström(1)
1:50.93:43.95:35.87:23.5
Løb 175
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Køge R I
  • Frederik Alex Bjerring Tølle(1)
1:36.83:18.65:02.96:45.0
2 10 Unaffiliated I
  • Iain Hall(1)
1:44.23:28.35:12.06:52.6
3 14 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
1:42.33:28.35:14.27:02.8
4 13 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. II
  • Jakob Mertes(1)
1:46.93:37.15:26.47:12.8
Løb 176
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-03-19 16:20
Plac. # Navn 50m100m
1 1 HAV I
  • Sólrun Lützen(1)
0:11.0
(24)
0:20.7
(24)
2 2 ÖSS I
  • Matilda Brink(1)
0:13.8
(24)
0:25.6
(24)
3 3 Stevns I
  • Julie Bech Nielsen(1)
0:16.3
(24)
0:31.4
(24)
Løb 177
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-03-19 16:20
Plac. # Navn 50m100m
1 5 Holstebro/KCHO
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:11.4
(24)
0:21.8
(24)
2 6 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
0:12.3
(24)
0:23.1
(24)
Løb 178
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:09.9
(24)
0:18.9
(24)
0:28.0
(24)
0:37.4
(24)
2 2 ÖSS I
  • Jolin Langvik(1)
0:10.6
(24)
0:20.1
(24)
0:29.8
(24)
0:39.9
(24)
3 6 HAV I
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
0:10.5
(24)
0:20.2
(24)
0:30.3
(24)
0:40.6
(24)
4 8 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
0:11.0
(24)
0:20.8
(24)
0:30.8
(24)
0:41.2
(24)
5 9 ÖSS III
  • Vera Rehnström(1)
0:11.7
(24)
0:21.8
(24)
0:32
(24)
0:42.6
(24)
6 4 Stevns II
  • Kristina Bech Nielsen(1)
0:12.1
(24)
0:22.7
(24)
0:33.7
(24)
0:45.1
(24)
7 3 ÖSS II
  • Ingrid Säll(1)
0:12.4
(24)
0:23.4
(24)
0:34.5
(24)
0:45.9
(24)
8 1 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
0:13.4
(24)
0:25.1
(24)
0:36.8
(24)
0:48.6
(24)
9 7 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
0:13.0
(24)
0:24.8
(24)
0:36.7
(24)
0:49.1
(24)
Løb 179
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 10 Viljandi Rowing club II
  • Mattias Järv(1)
0:09.4
(24)
0:17.9
(24)
0:26.5
(24)
0:35.1
(24)
2 14 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:09.6
(24)
0:18.3
(24)
0:27.2
(24)
0:36.2
(24)
3 11 Viljandi Rowing club I
  • Robert Alp(1)
0:10.1
(24)
0:18.7
(24)
0:27.5
(24)
0:36.5
(24)
4 12 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
0:10.7
(24)
0:20.0
(24)
0:29.4
(24)
0:38.9
(24)
5 13 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
0:10.1
(24)
0:19.2
(24)
0:29.1
(24)
0:39.5
(24)
6 15 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
0:12.9
(24)
0:23.9
(24)
0:35.2
(24)
0:46.7
(24)
Løb 180
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Lithuania I
  • Augustė Šablinskaitė(1)
0:09.9
(24)
0:19.2
(24)
0:28.4
(24)
0:37.6
(24)
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:10.2
(24)
0:19.3
(24)
0:28.6
(24)
0:38.1
(24)
3 9 Viljandi Rowing club I
  • Iris Udu(1)
0:10.3
(24)
0:19.9
(24)
0:29.3
(24)
0:38.7
(24)
4 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:10.3
(24)
0:19.7
(24)
0:29.4
(24)
0:39.3
(24)
5 4 Holstebro/KCHO IV
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
0:10.8
(24)
0:20.3
(24)
0:29.9
(24)
0:39.9
(24)
6 14 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:10.7
(24)
0:20.3
(24)
0:30.1
(24)
0:40.0
(24)
7 6 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
0:10.9
(24)
0:20.6
(24)
0:30.4
(24)
0:40.1
(24)
8 12 Holstebro/KCHO III
  • Anna Kramer Bosnes(1)
0:11.2
(24)
0:21.0
(24)
0:30.9
(24)
0:40.9
(24)
9 13 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
0:10.9
(24)
0:20.7
(24)
0:30.8
(24)
0:41.6
(24)
10 5 Holstebro/KCHO V
  • My Alberte Schaaf(1)
0:11.1
(24)
0:21.2
(24)
0:31.5
(24)
0:42.0
(24)
11 10 Munkekærskolen I
  • Emilie Lundholm (1)
0:11.4
(24)
0:21.4
(24)
0:31.6
(24)
0:42.1
(24)
12 7 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
0:11.7
(24)
0:22.4
(24)
0:33.3
(24)
0:44.3
(24)
Løb 181
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 20 Holstebro/KCHO I
  • Simon Starklint(1)
0:09.0
(24)
0:16.5
(24)
0:24.2
(24)
0:32.1
(24)
2 15 FSR II
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
0:09.2
(24)
0:17.4
(24)
0:25.9
(24)
0:34.6
(24)
3 16 SÍF I
  • John Magnusarson(1)
0:09.1
(24)
0:17.4
(24)
0:26.0
(24)
0:34.9
(24)
4 21 Munkekærskolen II
  • Orfan Razban(1)
0:09.3
(24)
0:17.7
(24)
0:26.3
(24)
0:35.4
(24)
5 18 Munkekærskolen I
  • Imran Razban(1)
0:09.9
(24)
0:18.8
(24)
0:28.3
(24)
0:38.5
(24)
Løb 182
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
0:10.3
(24)
0:19.0
(24)
0:27.7
(24)
0:36.8
(24)
2 3 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
0:09.9
(24)
0:19.0
(24)
0:28.3
(24)
0:38.0
(24)
3 4 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
0:12.8
(24)
0:24.4
(24)
0:35.9
(24)
0:47.3
(24)
Løb 183
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
0:07.9
(24)
0:15.1
(24)
0:22.3
(24)
0:29.7
(24)
2 9 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
0:09.5
(24)
0:17.9
(24)
0:26.4
(24)
0:35.0
(24)
3 5 Munkekærskolen I
  • Alexander Tholstrup(1)
0:11.0
(24)
0:20.3
(24)
0:29.8
(24)
0:39.6
(24)
4 7 MRK I
  • Carl Röine(1)
0:10.4
(24)
0:20.0
(24)
0:29.8
(24)
0:39.9
(24)
Løb 184
U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:08.9
(24)
0:16.9
(24)
0:25.1
(24)
0:33.6
(24)
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:09.4
(24)
0:18.0
(24)
0:26.8
(24)
0:35.8
(24)
3 4 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
0:10.2
(24)
0:19.5
(24)
0:28.9
(24)
0:38.4
(24)
4 5 Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Maiju Kainlauri(1)
0:10.4
(24)
0:19.8
(24)
0:29.2
(24)
0:38.9
(24)
5 2 Sønderborg II
  • Hanna Brüggemann(1)
0:11.3
(24)
0:21.3
(24)
0:31.5
(24)
0:41.8
(24)
6 7 Sønderborg I
  • Janina Gerder(1)
0:12.9
(24)
0:23.7
(24)
0:34.7
(24)
0:46.1
(24)
Løb 185
U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 3 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:08.1
(24)
0:15.4
(24)
0:22.8
(24)
0:30.3
(24)
2 2 Sønderborg I
  • Justus Ernst(1)
0:09.3
(24)
0:17.5
(24)
0:25.9
(24)
0:34.4
(24)
3 4 Sønderborg III
  • Rishabh Sharma(1)
0:09.9
(24)
0:18.6
(24)
0:27.6
(24)
0:37.1
(24)
4 1 Sønderborg II
  • Ben Unkelbach(1)
0:11.4
(24)
0:21.1
(24)
0:31.1
(24)
0:41.4
(24)
Løb 186
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:08.8
(24)
0:16.5
(24)
0:24.3
(24)
0:32.2
(24)
2 9 Esbo roddare I
  • Niina Jumppanen(1)
0:09.0
(24)
0:17.2
(24)
0:25.6
(24)
0:34.1
(24)
3 16 Aalborg IV
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:09.7
(24)
0:18.2
(24)
0:26.8
(24)
0:35.6
(24)
4 12 Klub tyk og stærk III
  • Karen Kirstine Bøndergaard(1)
0:10.5
(24)
0:19.9
(24)
0:29.6
(24)
0:39.2
(24)
5 13 Aalborg II
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:10.7
(24)
0:20.1
(24)
0:29.7
(24)
0:39.7
(24)
6 14 Klub tyk og stærk II
  • Julie Østergaard Langhoff(1)
0:11.1
(24)
0:20.9
(24)
0:31.0
(24)
0:41.3
(24)
7 11 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:11.4
(24)
0:21.3
(24)
0:31.3
(24)
0:41.5
(24)
8 10 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:11.6
(24)
0:21.6
(24)
0:31.7
(24)
0:42.0
(24)
Løb 187
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 12 Sub7 I
  • Rob Phillips(1)
0:08.0
(24)
0:15.2
(24)
0:22.5
(24)
0:29.9
(24)
2 5 Aalborg IV
  • Mikkel Paetau(1)
0:08.5
(24)
0:15.9
(24)
0:23.4
(24)
0:31.2
(24)
3 11 Sønderborg I
  • Daniel Commerou(1)
0:08.7
(24)
0:16.2
(24)
0:23.8
(24)
0:31.7
(24)
4 10 Aalborg II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:09.0
(24)
0:16.8
(24)
0:24.7
(24)
0:33.0
(24)
5 8 Køge R I
  • Frederik Alex Bjerring Tølle(1)
0:09.3
(24)
0:17.1
(24)
0:25.0
(24)
0:33.1
(24)
6 7 Aalborg III
  • Kristoffer Moos(1)
0:08.9
(24)
0:16.9
(24)
0:25.1
(24)
0:33.6
(24)
7 13 Sønderborg III
  • Mikkel Mogensen(1)
0:09.6
(24)
0:17.9
(24)
0:26.3
(24)
0:34.9
(24)
8 9 Sønderborg II
  • Colin Pötter(1)
0:09.5
(24)
0:18.0
(24)
0:26.5
(24)
0:35.0
(24)
9 14 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
0:09.9
(24)
0:18.6
(24)
0:27.6
(24)
0:36.8
(24)
Løb 188
30+WErgo Sprint Kvinder 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 FSR I
  • Kristina Roest(1)
0:09.7
(24)
0:18.5
(24)
0:27.4
(24)
0:36.5
(24)
2 1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:10.0
(24)
0:18.9
(24)
0:28.0
(24)
0:37.4
(24)
Løb 189
30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 6 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:08.4
(24)
0:16.0
(24)
0:23.6
(24)
0:31.4
(24)
2 1 Viljandi Rowing club I
  • Robert Jürimaa(1)
0:08.5
(24)
0:16.2
(24)
0:24.0
(24)
0:31.7
(24)
3 2 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:08.5
(24)
0:16.2
(24)
0:24.0
(24)
0:32.0
(24)
4 4 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:08.9
(24)
0:16.6
(24)
0:24.4
(24)
0:32.3
(24)
5 3 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:08.6
(24)
0:16.4
(24)
0:24.4
(24)
0:32.6
(24)
6 5 Aalborg III
  • Jonas Svane(1)
0:08.9
(24)
0:16.7
(24)
0:24.7
(24)
0:32.9
(24)
7 8 Sønderborg I
  • Nicolai Lamp(1)
0:09.3
(24)
0:17.5
(24)
0:25.7
(24)
0:34.1
(24)
Løb 190
40+WErgo Sprint Kvinder 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Esbo roddare I
  • Niina Jumppanen(1)
0:09.1
(24)
0:17.4
(24)
0:25.8
(24)
0:34.4
(24)
2 8 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:10.1
(24)
0:19.2
(24)
0:28.4
(24)
0:37.9
(24)
3 3 Finland
  • Eeva-Riikka Tonteri(1)
0:10.6
(24)
0:20.0
(24)
0:29.5
(24)
0:39.2
(24)
4 6 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:11.1
(24)
0:21.5
(24)
0:32.0
(24)
0:42.4
(24)
5 7 Klub tyk og stærk I
  • Betina Sletskov Mathiasen (1)
0:11.7
(24)
0:22.2
(24)
0:32.9
(24)
0:43.9
(24)
Løb 191
40+MErgo Sprint Mænd 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 10 Namsen IL
  • Håvard Landsem(1)
0:07.2
(24)
0:14.0
(24)
0:20.8
(24)
0:27.8
(24)
2 9 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:07.8
(24)
0:15.1
(24)
0:22.5
(24)
0:30.0
(24)
3 15 The Manchester College I
  • Chris Blackburn(1)
0:08.6
(24)
0:15.8
(24)
0:23.1
(24)
0:30.2
(24)
4 16 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:08.2
(24)
0:15.6
(24)
0:23.0
(24)
0:30.6
(24)
5 13 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Gareth Shaw(1)
0:08.2
(24)
0:15.8
(24)
0:23.5
(24)
0:31.3
(24)
6 11 Malmö Roddklubb II
  • Danilo Sosa(1)
0:09.0
(24)
0:16.6
(24)
0:24.3
(24)
0:32.0
(24)
7 14 Sønderborg I
  • Torben Frellesen(1)
0:09.1
(24)
0:17.3
(24)
0:25.6
(24)
0:34.0
(24)
8 12 Malmö Roddklubb I
  • Kristoffer Anderson(1)
0:09.7
(24)
0:18.3
(24)
0:27.1
(24)
0:36.3
(24)
Løb 192
50+WErgo Sprint Kvinder 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 11 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Benita Clausen(1)
0:09.2
(24)
0:17.7
(24)
0:26.2
(24)
0:34.6
(24)
2 10 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:10.2
(24)
0:19.2
(24)
0:28.1
(24)
0:37.1
(24)
3 12 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:10.6
(24)
0:20.4
(24)
0:30.3
(24)
0:39.7
(24)
4 9 FSR I
  • Jóna Danielsen(1)
0:10.6
(24)
0:20.7
(24)
0:30.6
(24)
0:40.9
(24)
5 13 Risskov II
  • Birgitte W. Nielsen(1)
0:12.1
(24)
0:23.2
(24)
0:34.3
(24)
0:45.5
(24)
Løb 193
50+MErgo Sprint Mænd 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Skullerud I
  • Dirk Möller(1)
0:07.7
(24)
0:14.7
(24)
0:21.8
(24)
0:29.1
(24)
2 7 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:07.8
(24)
0:14.8
(24)
0:22.1
(24)
0:29.6
(24)
3 5 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:08.3
(24)
0:16.0
(24)
0:23.7
(24)
0:31.3
(24)
4 1 LilleHammer I
  • Jørn Kleven(1)
0:08.5
(24)
0:16.4
(24)
0:24.2
(24)
0:32.2
(24)
5 2 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:08.7
(24)
0:16.6
(24)
0:24.6
(24)
0:32.6
(24)
6 6 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:09.4
(24)
0:17.7
(24)
0:26.1
(24)
0:34.7
(24)
Løb 194
60+WErgo Sprint Kvinder 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 14 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:11.1
(24)
0:21.0
(24)
0:31.2
(24)
0:41.2
(24)
Løb 195
60+MErgo Sprint Mænd 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 12 Finland
  • Jari Liimatta(1)
0:08.2
(24)
0:15.8
(24)
0:23.5
(24)
0:31.3
(24)
2 10 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:08.1
(24)
0:17.2
(24)
0:24.9
(24)
0:33.0
(24)
3 11 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:09.6
(24)
0:18.3
(24)
0:27
(24)
0:35.9
(24)
4 13 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
0:09.9
(24)
0:18.6
(24)
0:27.5
(24)
0:36.6
(24)
5 9 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
0:10.4
(24)
0:19.5
(24)
0:28.7
(24)
0:37.5
(24)
Løb 197
70+MErgo Sprint Mænd 70+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 14 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:11.1
(24)
0:20.4
(24)
0:29.8
(24)
0:39.3
(24)
Løb 199
80+MErgo Sprint Mænd 80+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 15 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:10.0
(24)
0:19.1
(24)
0:28.3
(24)
0:37.9
(24)
Løb 200
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 AAU IV
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:52.4
(24)
1:45.72:40.33:34.7
2 7 AAU II
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:56.2
(24)
1:52.92:50.13:47.2
3 3 KU I
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:57.5
(24)
1:56.52:55.73:54.2
4 5 AAU I
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:55.3
(24)
1:53.72:54.13:57.2
5 8 AAU III
  • Camilla Frølund(1)
0:58.4
(24)
1:58.92:59.53:58.3
6 1 SDU III
  • Hanna Brüggemann(1)
0:57.6
(24)
1:56.62:58.23:59.1
7 2 AAU V
  • Iben Elisabeth Nørgaard(1)
0:58.2
(24)
2:00.13:03.94:06.6
8 4 SDU I
  • Janina Gerder(1)
1:03.22:09.53:18.14:25.1
Løb 201
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 16:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 AAU III
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:45.9
(24)
1:33.82:22.03:10.6
2 6 AAU IV
  • Mikkel Paetau(1)
0:47.8
(24)
1:35.82:25.23:13.8
3 1 AAU II
  • Kristoffer Moos(1)
0:46.7
(24)
1:34.52:23.83:15.5
4 10 SDU II
  • Justus Ernst(1)
0:47.1
(24)
1:35.72:26.63:15.5
5 7 SDU III
  • Nicolai Lamp(1)
0:47.2
(24)
1:37.82:29.43:22.1
6 2 Sønderborg
  • Jess Olesen(1)
0:48.4
(24)
1:39.12:31.43:22.9
7 11 AAU I
  • Jannik Mose Skov(1)
0:48.9
(24)
1:40.22:32.43:24.5
8 5 SDU VII
  • Mikkel Mogensen(1)
0:48.3
(24)
1:38.92:31.93:25.5
9 9 SDU I
  • Daniel Commerou(1)
0:48.6
(24)
1:39.12:31.83:26.5
10 4 SDU VI
  • Mads Brink(1)
0:51.3
(24)
1:45.52:42.63:40.0
11 3 SDU IV
  • Ben Unkelbach(1)
0:54.5
(24)
1:57.23:04.04:08.7
Løb 202
U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 18:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Starklint(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Noah Baltser Lyngaard(3)
  • Kasper Søndergaard(4)
7:18.50+60s7:18.50
2 3 Køge R/Ringsted/Rødvig/Stevns I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Kristina Bech Nielsen(2)
  • Thomas Andersen(3)
  • Filippa Birk Hansen(4)
7:29.10+2s7:29.10
3 1 Holstebro/KCHO
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Anna Kramer Bosnes(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
7:31.40+11s7:31.40
4 2 Bærum
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(3)
  • Cornelia Riis(4)
7:34.50+0s7:34.50
5 5 Bærum II
  • Michael Thor Aasgaard(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
  • Steffen Stundal De Vos(3)
  • Wilmar Graver(4)
7:48.60+52s7:48.60
6 6 Køge R/Stevns I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(3)
  • Alma Karlshøj-Andersen(4)
7:54.50+12s7:54.50
Løb 203
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 18:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro/KCHO
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Magnus Juhl(4)
7:03.30+56s7:03.30
2 11 Bærum
  • Christian August Riis(1)
  • Marcus Stundal De Vos(2)
  • Ferdinand Tenden(3)
  • Andreas Erichsen(4)
7:03.50+71s7:03.50
3 9 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Mikkel Paetau(4)
7:13.40+49s7:13.40
4 10 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Oliver Nilsen(2)
  • Emil Ljunggren(3)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(4)
7:18.00+53s7:18.00
5 8 Aalborg II
  • Jonas Svane(1)
  • Kristoffer Moos(2)
  • Mark Kjeldgaard(3)
  • Simon Nygaard-Thomsen(4)
7:31.00+87s7:31.00
6 7 Odder
  • Clara Mikkelsen(1)
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(2)
  • Caroline Sejersen(3)
  • Anton Østergaard-Clausen(4)
7:49.20+0s7:49.20