Startliste - Nordic Open - Indoor Rowing Championships 2022

All times are CET: timeanddate.com/time/zones/cet

Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
Ikke klar endnu
Løb 100
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
1
AFMELDT Halmstad Rodd II
  1. Jessika Gunnarsson (SWE)
2
AFMELDT HDR I
  1. Susanne Mølgaard (HDR)
3
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Frida Mehlin (SWE)
4
AFMELDT Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  1. Johanna-Luise Kanwisch (GER)
5
AFMELDT FSR I
  1. Kristina Roest (FOE)
6
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
7
AFMELDT Crossfit North 57’9 I
  1. Amanda Juel Sørensen (DEN)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
Ikke klar endnu
Løb 102
30+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
8
AFMELDT Føroya I
  1. Sarita Kristina Hansen (Føroya)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
Ikke klar endnu
Løb 104
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
9
AFMELDT Gym36 I
  1. Lene Beisland (NOR)
10
AFMELDT Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
11
AFMELDT Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
12
AFMELDT Keravan Urheilijat I
  1. Piia Autonen-Laakso (FIN)
13
AFMELDT Kalundb I
  1. Katrine Loose (Kalundb)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
Ikke klar endnu
Løb 106
40+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:00
14
AFMELDT Finland
  1. Eeva-Riikka Tonteri (FIN)
15
AFMELDT Køge R I
  1. Louise Birk Hansen (Køge R)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:15
Ikke klar endnu
Løb 101
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:15
1
AFMELDT Crossfit North 57’9 I
  1. Kim kaldahl (DEN)
2
AFMELDT CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
3
AFMELDT Kalundb I
  1. Christoph Knuth (Kalundb)
4
AFMELDT Uden Klub I
  1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub)
5
AFMELDT Sub7 I
  1. Rob Phillips (GBR)
6
AFMELDT Aalborg III
  1. Jonas Svane (Aalborg)
7
AFMELDT Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
8
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Robert Jürimaa (EST)
9
AFMELDT Crossfit North 57’9 II
  1. Torben Keller (DEN)
10
AFMELDT KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
11
AFMELDT Regattaverband Ems-Jade-Weser/Team Nord West e.V. I
  1. Jann Schürmann (GER)
12
AFMELDT Regattaverband Ems-Jade-Weser/Team Nord West e.V. II
  1. David Remke (GER)
13
AFMELDT Aalborg II
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
14
AFMELDT BISFUT #21 I
  1. Aleksander Thomasrud (BISFUT)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:15
Ikke klar endnu
Løb 103
30+LMErgo
1000m
Masters Mænd 30+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:15
15
AFMELDT KÍF I
  1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE)
16
AFMELDT Uden Klub I
  1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub)
17
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:30
Ikke klar endnu
Løb 105
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:30
1
AFMELDT Sub7 I
  1. Ian Wilde (GBR)
2
AFMELDT Køge R II
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
3
AFMELDT Sønderborg I
  1. Torben Frellesen (Sønderborg)
4
AFMELDT Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
5
AFMELDT MRD I
  1. Danny Michalski (MRD)
6
AFMELDT Malmö Roddklubb I
  1. Danilo Sosa (SWE)
7
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
8
AFMELDT Kalundb I
  1. Kristian Kalisch (Kalundb)
9
AFMELDT Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
10
AFMELDT BRC I
  1. Marcus Schug (BRC)
18
AFMELDT Malmö Roddklubb I
  1. Kristoffer Anderson (SWE)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:30
Ikke klar endnu
Løb 109
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:30
11
AFMELDT DRM I
  1. Øystein Løvold (Drammen)
12
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Mattias Waide (SWE)
13
AFMELDT Skullerud I
  1. Leif Gunleifsen (Skullerud)
14
AFMELDT Fitness Matters IRC I
  1. Anthony walpole (GBR)
15
AFMELDT LilleHammer I
  1. Jørn Kleven (LilleHammer)
16
AFMELDT Køge R I
  1. Michael Thomson (Køge R)
17
AFMELDT NIRF - Sweden I
  1. Jesper Rutherhill (SWE)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:45
Ikke klar endnu
Løb 108
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:45
1
AFMELDT Horsens I
  1. Trine Krogh Jeppesen (Horsens)
2
AFMELDT FSR I
  1. Jóna Danielsen (FOE)
3
AFMELDT Skullerud Sportsklubb - Roing I
  1. Benita Clausen (Skullerud)
4
AFMELDT Mündener Ruderverein I
  1. Anja Arends (GER)
5
AFMELDT KVIK I
  1. Katrine Jørgensen (KVIK)
6
AFMELDT HDR I
  1. Lotte Wenzel (HDR)
7
AFMELDT Kajakklubben Eskimå I
  1. Malin Faraasen (SWE)
8
AFMELDT Køge R I
  1. Trine Teglers (Køge R)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:45
Ikke klar endnu
Løb 110
50+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.09:45
9
AFMELDT Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 107
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
1
AFMELDT TDR - The Delivery Room I
  1. Sven Wittchen (AUS)
3
AFMELDT Canottieri Valle del Seveso I
  1. Davide Silva (ITA)
4
AFMELDT Société nautique d’Avignon I
  1. nicolas BLENET (FRA)
5
AFMELDT Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 111
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
6
AFMELDT Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
7
AFMELDT Magyar Testgyakorlók Köre I
  1. Zsolt Darvas (HUN)
8
AFMELDT NRC I
  1. Crister Nyberg (NRC)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 113
55+MErgo
1000m
Masters Mænd 55+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
12
AFMELDT Næstv. I
  1. Michael Hallgren (Næstv.)
13
AFMELDT Furesø I
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
14
AFMELDT Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
15
AFMELDT Sønderborg I
  1. Jes Schwartz-Hansen (Sønderborg)
16
AFMELDT Team Aerobic Junkies I
  1. Jussi Koponen (FIN)
17
AFMELDT TAKO I
  1. Klaus Geiger (TAKO)
18
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
19
AFMELDT Skullerud Sportsklubb - Roing I
  1. Ole Kristian Karlsen (Skullerud)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 115
55+LMErgo
1000m
Masters Mænd 55+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:00
9
AFMELDT Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
10
AFMELDT Jels I
  1. Anders Jørgensen (Jels)
11
AFMELDT DSR I
  1. Jacob Thesander (DSR)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 112
55+WErgo
1000m
Masters Kvinder 55+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
1
AFMELDT belleville 55 aviron I
  1. NATHALIE FRANCOISE (FRA)
4
AFMELDT Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 114
55+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 55+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
2
AFMELDT N/A
  1. Dénia Amon (GER)
3
AFMELDT Risskov I
  1. Birgitte W. Nielsen (Risskov)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 116
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
5
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Eva Weitling (Nordslesvig)
6
AFMELDT Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
7
AFMELDT Mündener Ruderverein I
  1. Marita Benary (GER)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 118
60+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
8
AFMELDT KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 122
65+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 65+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
13
AFMELDT HDR
  1. Mette Cederkvist (HDR)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 124
70+WErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
9
AFMELDT Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 126
70+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
10
AFMELDT Sorø I
  1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
11
AFMELDT Mündener Ruderverein I
  1. Jutta Vogeley (GER)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 130
80+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:15
12
AFMELDT Furesø I
  1. Bente Johannessen^ (Furesø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 117
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
1
AFMELDT Risskov II
  1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov)
2
AFMELDT Risskov I
  1. Benny Weibel (Risskov)
3
AFMELDT Finland
  1. Jari Liimatta (FIN)
4
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
5
AFMELDT la canzone de la strada I
  1. Uwe Seefeld-Herkommer (GER)
6
AFMELDT Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
7
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Håkan Gunnarsson (SWE)
8
AFMELDT Gym 36 I
  1. Svein Haugebo (NOR)
9
AFMELDT Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
10
AFMELDT Malmö Roddklubb I
  1. Håkan Christensson (SWE)
11
AFMELDT Furesø I
  1. Lars Wallin (Furesø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 119
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
12
AFMELDT FSR I
  1. Jóan Petur Mortensen (FOE)
13
AFMELDT Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 131
65+MErgo
1000m
Masters Mænd 65+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
14
AFMELDT Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 133
65+LMErgo
1000m
Masters Mænd 65+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
15
AFMELDT Furesø I
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 135
70+MErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
16
AFMELDT Hellerup
  1. Geert Cederkvist (Hellerup)
17
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 137
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
18
AFMELDT Lappajärven Veikot I
  1. Esko Hyyppä (FIN)
19
AFMELDT Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
20
AFMELDT FIRT I
  1. Jean-Luc Elghozi (FRA)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 141
80+LMErgo
1000m
Masters Mænd 80+ letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.10:30
0
AFMELDT Evijärven Urheilijat I
  1. Aimo Järvelä (FIN)
21
AFMELDT Sorø I
  1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:00
Ikke klar endnu
Løb 150
U11 WErgo
2min
Piger U11 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:00
1
AFMELDT ÖSS I
  1. Jacqueline Archeres (ÖSS)
2
AFMELDT Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
3
AFMELDT N/A
  1. Danu Heilsberg (GER)
4
AFMELDT KVIK I
  1. Siff Larsen (KVIK)
5
AFMELDT Bærum I
  1. Leonora Zachariassen Tenden (Bærum)
6
AFMELDT Valby I
  1. Selma Friis (Valby)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:00
Ikke klar endnu
Løb 151
U11 MErgo
2min
Drenge U11 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:00
7
AFMELDT HAV I
  1. Baldur Paulason (HAV)
8
AFMELDT Valby I
  1. Felix Friis (Valby)
9
AFMELDT Bærum I
  1. Edwyn Øverby Mjørud (Bærum)
10
AFMELDT Kalundb I
  1. Emil Kalisch (Kalundb)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:00
Ikke klar endnu
Løb 153
U12 MErgo
2min
Drenge U12 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:00
11
AFMELDT Bærum I
  1. Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
12
AFMELDT Korsør I
  1. Willum Heide Jensen (Korsør)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:15
Ikke klar endnu
Løb 154
U13 WErgo
2min
Piger U13 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:15
1
AFMELDT Bagsværd II
  1. Hedvig Højberg (Bagsværd)
2
AFMELDT RoTeam Kongens Lyngby I
  1. Marie Lie Schmidt (DEN)
3
AFMELDT ÖSS II
  1. Matilda Brink (ÖSS)
4
AFMELDT HAV I
  1. Armgarð Sigurðsdóttir (HAV)
5
AFMELDT Bagsværd I
  1. Mathilde Lund Moore (Bagsværd)
6
AFMELDT ÖSS I
  1. Stephanie Archeres (ÖSS)
7
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Elsa Larsson (SWE)
8
AFMELDT Hadsund I
  1. Melody Harati (Hadsund)
9
AFMELDT HAV II
  1. Sólrun Lützen (HAV)
10
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:15
Ikke klar endnu
Løb 155
U13 MErgo
2min
Drenge U13 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:15
11
AFMELDT Bærum I
  1. Felix Sam Turander (Bærum)
12
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Sander Hansen (Holstebro)
13
AFMELDT MRK I
  1. Alfred Krantz (Mölndal)
14
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Josip Sonnenshein (Holstebro)
15
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
16
AFMELDT Bærum II
  1. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
17
AFMELDT Sønderborg I
  1. Simon Frellesen (Sønderborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:30
Ikke klar endnu
Løb 156
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:30
1
AFMELDT Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
2
AFMELDT RoTeam Kongens Lyngby I
  1. Olivia Elund Pihl (DEN)
3
AFMELDT Halmstad Rodd II
  1. Lovisa Waide (SWE)
4
AFMELDT Glebe RC I
  1. Kelly Clifton (AUS)
5
AFMELDT Halmstad Rodd III
  1. Anastasia Chantoumi (SWE)
6
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
  1. Iben Zartov (Holstebro)
7
AFMELDT Stevns I
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
8
AFMELDT NUN I
  1. Anja Knight (NUN)
9
AFMELDT Bagsværd V
  1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
10
AFMELDT Bagsværd I
  1. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd)
11
AFMELDT Bagsværd II
  1. Liv Dolmer (Bagsværd)
12
AFMELDT Bagsværd IV
  1. Marie Bohm Bramsen (Bagsværd)
13
AFMELDT Bagsværd III
  1. Maja Kjær Pyndt (Bagsværd)
14
AFMELDT Bagsværd VI
  1. Emma Møller (Bagsværd)
15
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Liisa Oras (EST)
16
AFMELDT Holstebro/KCHO V
  1. Asta Andersen (Holstebro)
17
AFMELDT Næstv. I
  1. Selma Björg Birgisdottir (Næstv.)
18
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Emilia Palm (SWE)
19
AFMELDT Bærum I
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
20
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Vigga Hjortkær (Holstebro)
21
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Mille Hagsten (Holstebro)
22
AFMELDT Jels I
  1. Dicte Fyhn (Jels)
23
AFMELDT HAV II
  1. Armgarð Sigurðsdóttir (HAV)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:45
Ikke klar endnu
Løb 157
U14 MErgo
3min
Drenge U14 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.11:45
1
AFMELDT Bagsværd III
  1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd)
2
AFMELDT Sønderborg II
  1. Emil Bækdal (Sønderborg)
3
AFMELDT Odder I
  1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
4
AFMELDT Bagsværd II
  1. Pilou Jürgensen (Bagsværd)
5
AFMELDT MRK II
  1. Petter Wik-Gyllensten (Mölndal)
6
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
7
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
8
AFMELDT Holstebro/KCHO V
  1. Daniel Nagy (Holstebro)
9
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Rasmus Roslender (EST)
10
AFMELDT MRK I
  1. Arvid Karlsson (Mölndal)
11
AFMELDT Sønderborg I
  1. Andreas Bækdal (Sønderborg)
12
AFMELDT Bærum I
  1. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
13
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
  1. Asbjørn Christensen (Holstebro)
14
AFMELDT Kappróðrarfelag Tindur I
  1. Jonas Glerfoss Hansson (FOE)
15
AFMELDT Bagsværd I
  1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
16
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. William Mogensen (Holstebro)
17
AFMELDT Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
18
AFMELDT Sorø I
  1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:00
Ikke klar endnu
Løb 158
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:00
1
AFMELDT Lithuania I
  1. Kamile Sakoviciute (LTU)
2
AFMELDT Lithuania II
  1. Austeja Bubinaite (LTU)
3
AFMELDT Bærum II
  1. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
4
AFMELDT Sørvágs Róðrarfelag I
  1. Elin Vang Joensen (FOE)
5
AFMELDT ÖSS I
  1. Vera Rehnström (ÖSS)
6
AFMELDT Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
7
AFMELDT Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
8
AFMELDT ÖSS II
  1. Ingrid Säll (ÖSS)
9
AFMELDT Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
10
AFMELDT Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
11
AFMELDT Jels I
  1. Celine Nielsen (Jels)
12
AFMELDT Bærum I
  1. Cornelia Riis (Bærum)
13
AFMELDT Jels II
  1. Thea Marie Noe (Jels)
14
AFMELDT ÖSS III
  1. Jolin Langvik (ÖSS)
15
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Ida Klintefors (SWE)
16
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Trine Lorentzen (Holstebro)
17
AFMELDT Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:15
Ikke klar endnu
Løb 159
U15 MErgo
4min
Drenge U15 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:15
1
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
2
AFMELDT Bærum I
  1. Oskar Max Turander (Bærum)
3
AFMELDT Viljandi Rowing club II
  1. Mattias Järv (EST)
4
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Robert Alp (EST)
5
AFMELDT Skála Róðrarfelag I
  1. Hákun Thomsen (FOE)
6
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
7
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Nicklas Damsgaard (Holstebro)
8
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
9
AFMELDT Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
10
AFMELDT Køge R I
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:30
Ikke klar endnu
Løb 160
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:30
1
AFMELDT MRK II
  1. Moa Karlsson (Mölndal)
2
AFMELDT Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
3
AFMELDT Bærum I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
4
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
5
AFMELDT MRK I
  1. Alice Mosslund (Mölndal)
6
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Ella Skärsäter (SWE)
7
AFMELDT Halmstad Rodd II
  1. Tindra Strand (SWE)
8
AFMELDT Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
9
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
10
AFMELDT FSR I
  1. Bjarma Danielsen (FOE)
11
AFMELDT DRM I
  1. Hannah Ossenkamp (Drammen)
12
AFMELDT Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
13
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
14
AFMELDT Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
15
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Iris Udu (EST)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:45
Ikke klar endnu
Løb 161
U16 MErgo
2000m
Drenge U16 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.12:45
1
AFMELDT HIF I
  1. Linus Gerhardson (HIF)
2
AFMELDT Odder I
  1. Frey Sørensen (Odder)
3
AFMELDT DRM II
  1. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
4
AFMELDT DRM I
  1. Sean Luca Kaper (Drammen)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
6
AFMELDT Lithuania I
  1. Kristupas Kiseliovas (LTU)
7
AFMELDT BRK II
  1. Håkon Mjelde (Bergens)
8
AFMELDT DRM III
  1. Fredrik Melbye (Drammen)
9
AFMELDT Bærum I
  1. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
10
AFMELDT BRK I
  1. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
11
AFMELDT BRK III
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
12
AFMELDT SÍF I
  1. John Magnusarson (FOE)
13
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:00
Ikke klar endnu
Løb 162
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:00
1
AFMELDT Bærum I
  1. Kaja Josefine Munthe (Bærum)
2
AFMELDT HIF I
  1. Clementina Orsi (HIF)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
4
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Anna Skovdam (Holstebro)
5
AFMELDT BRK V
  1. Sofie W. Alvheim (Bergens)
6
AFMELDT DRM II
  1. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
7
AFMELDT BRK I
  1. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
8
AFMELDT BRK IV
  1. Matilde Myklatun (Bergens)
9
AFMELDT BRK II
  1. Guro Andersen Buck (Bergens)
10
AFMELDT Lithuania I
  1. Augustė Šablinskaitė (LTU)
11
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
12
AFMELDT DRM I
  1. Maria Stendal (Drammen)
13
AFMELDT BRK III
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:15
Ikke klar endnu
Løb 163
U17 MErgo
2000m
Drenge U17 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:15
1
AFMELDT Sorø I
  1. Mads Christensen (Sorø)
2
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Starklint (Holstebro)
3
AFMELDT Bærum II
  1. Wilmar Graver (Bærum)
4
AFMELDT BRK I
  1. Daniel Lucchesi (Bergens)
5
AFMELDT Lithuania II
  1. Jonas Urbanavičius (LTU)
6
AFMELDT BRK III
  1. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
7
AFMELDT FSR I
  1. Nóa Thomsen (FOE)
8
AFMELDT BRK II
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
9
AFMELDT Lithuania I
  1. Augustas Davidonis (LTU)
10
AFMELDT BRK V
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
11
AFMELDT KVIK I
  1. Hjalte Larsen (KVIK)
12
AFMELDT SMARK I
  1. André Salmi (SMARK)
13
AFMELDT BRK IV
  1. Joachim Halvorsen (Bergens)
14
AFMELDT DRM I
  1. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
15
AFMELDT Bærum I
  1. Sander Stundal de Vos (Bærum)
16
AFMELDT MRK I
  1. Arvid Ludvig (Mölndal)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:30
Ikke klar endnu
Løb 164
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:30
1
AFMELDT Bærum I
  1. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
2
AFMELDT Lithuania I
  1. Laura Gabšytė (LTU)
3
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Matilda Waide (SWE)
4
AFMELDT California Yacht Club I
  1. Mikaela Iribarren-Alvarez (USA)
5
AFMELDT Stavanger Svømmeklubb I
  1. Tale Børsheim Tønsager (SSC)
6
AFMELDT Landskrona Roddklubb I
  1. Filippa Ahlberg (SWE)
7
AFMELDT Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:30
Ikke klar endnu
Løb 166
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:30
8
AFMELDT Sønderborg I
  1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)
9
AFMELDT ARGJA I
  1. Mira Winther Klit (ARGJA )
10
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Moa Klintefors (SWE)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:45
Ikke klar endnu
Løb 165
U18 MErgo
2000m
Drenge U18 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.13:45
1
AFMELDT Bærum I
  1. Christian August Riis (Bærum)
2
AFMELDT BRK I
  1. Johannes Fiskerstrand (Bergens)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
4
AFMELDT DRM II
  1. Henrik Arntzen (Drammen)
5
AFMELDT Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
6
AFMELDT Bærum II
  1. Eskil Steinmoen (Bærum)
7
AFMELDT MRK I
  1. Erik Källström (Mölndal)
8
AFMELDT Bærum VI
  1. Brage Alexander Rognli (Bærum)
9
AFMELDT Jels II
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
10
AFMELDT Bærum III
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
11
AFMELDT DRM I
  1. Benjamin Jensrud (Drammen)
12
AFMELDT Jels I
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
13
AFMELDT Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
14
AFMELDT Bærum IV
  1. Thov Espeseth (Bærum)
15
AFMELDT Furesø I
  1. Jude Graham Pedersen (Furesø)
16
AFMELDT Bærum V
  1. Emil Ljunggren (Bærum)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:00
Ikke klar endnu
Løb 167
U19 MErgo
2000m
Drenge U19 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:00
1
AFMELDT Bærum II
  1. Oliver Nilsen (Bærum)
2
AFMELDT Bagsværd I
  1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
3
AFMELDT Lithuania I
  1. Titas Kazokaitis (LTU)
4
AFMELDT Bærum III
  1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
6
AFMELDT DRM I
  1. Ulrik Pharo Lohne (Drammen)
7
AFMELDT Halmstad Rodd I
  1. Edvin Persson (SWE)
8
AFMELDT Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
9
AFMELDT Bagsværd II
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
10
AFMELDT DRM IV
  1. Peter Anker Hassel (Drammen)
11
AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag I
  1. Mattias Durhuus (FOE)
12
AFMELDT Bærum I
  1. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:20
Ikke klar endnu
Løb 168
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:20
1
AFMELDT Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:20
Ikke klar endnu
Løb 170
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:20
2
AFMELDT Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  1. Maiju Kainlauri (FIN)
3
AFMELDT FSR I
  1. Sára Maria Johansen (FOE)
4
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
5
AFMELDT Silkeborg I
  1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
6
AFMELDT Føroya I
  1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya)
7
AFMELDT Aarhus I
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:40
Ikke klar endnu
Løb 169
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:40
1
AFMELDT Odder I
  1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
6
AFMELDT BRK I
  1. Lars Eirik Vevatne (Bergens)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:40
Ikke klar endnu
Løb 171
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.14:40
2
AFMELDT Holstebro/KCHO
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
4
AFMELDT BRK I
  1. Marius Vik (Bergens)
5
AFMELDT SÍF I
  1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:00
Ikke klar endnu
Løb 172
LWErgo
2000m
Kvinder letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:00
1
AFMELDT Næstv. I
  1. Anne Ørsted (Næstv.)
2
AFMELDT Føroya I
  1. Sarita Kristina Hansen (Føroya)
3
AFMELDT Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  1. Malien Hansen (GER)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:00
Ikke klar endnu
Løb 174
WErgo
2000m
Kvinder Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:00
4
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
5
AFMELDT Gym36 I
  1. Lene Beisland (NOR)
6
AFMELDT No club I
  1. Sarah Embaby (GBR)
7
AFMELDT HIF I
  1. Malin Sundström (HIF)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:20
Ikke klar endnu
Løb 173
LMErgo
2000m
Mænd letvægt Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:20
0
AFMELDT Aarhus I
  1. Andrej Lawaetz Bendtsen (Aarhus)
1
AFMELDT DSR I
  1. Emil Thranholm (DSR)
2
AFMELDT KÍF I
  1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE)
4
AFMELDT HIF I
  1. Ahmet Rapi (HIF)
5
AFMELDT Malmö Roddklubb I
  1. Magnus Strömsnäs (SWE)
7
AFMELDT Aarhus II
  1. James Dodd (Aarhus)
8
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
9
AFMELDT TDR - The Delivery Room I
  1. Sven Wittchen (AUS)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:20
Ikke klar endnu
Løb 175
MErgo
2000m
Mænd Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:20
10
AFMELDT Unaffiliated I
  1. Iain Hall (GBR)
11
AFMELDT Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  1. Joost Vagt (GER)
12
AFMELDT Køge R I
  1. Frederik Alex Bjerring Tølle (Køge R)
13
AFMELDT Akademischer Ruderverein Kiel e.V. II
  1. Jakob Mertes (GER)
14
AFMELDT CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:40
Ikke klar endnu
Løb 200
WErgo
1000m
Kvinder Ergo - Universitets roere
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.15:40
1
AFMELDT SDU III
  1. Hanna Brüggemann (Sønderborg)
2
AFMELDT AAU V
  1. Iben Elisabeth Nørgaard (Aalborg)
3
AFMELDT KU I
  1. Mette Skjold Elmelund (KVIK)
4
AFMELDT SDU I
  1. Janina Gerder (Sønderborg)
5
AFMELDT AAU I
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
6
AFMELDT AAU IV
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
7
AFMELDT AAU II
  1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
8
AFMELDT AAU III
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
9
AFMELDT SDU II
  1. Anna-Sophia Becher (Sønderborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:00
Ikke klar endnu
Løb 201
MErgo
1000m
Mænd Ergo - Universitets roere
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:00
1
AFMELDT AAU II
  1. Kristoffer Moos (Aalborg)
2
AFMELDT Sønderborg
  1. Jess Olesen (Sønderborg)
3
AFMELDT SDU IV
  1. Ben Unkelbach (Sønderborg)
4
AFMELDT SDU VI
  1. Mads Brink (Sønderborg)
5
AFMELDT SDU VII
  1. Mikkel Mogensen (Sønderborg)
6
AFMELDT AAU IV
  1. Mikkel Paetau (Aalborg)
7
AFMELDT SDU III
  1. Nicolai Lamp (Sønderborg)
8
AFMELDT AAU III
  1. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
9
AFMELDT SDU I
  1. Daniel Commerou (Sønderborg)
10
AFMELDT SDU II
  1. Justus Ernst (Sønderborg)
11
AFMELDT AAU I
  1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:20
Ikke klar endnu
Løb 176
U13 WErgo
100m
Sprint Piger U13 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:20
1
AFMELDT HAV I
  1. Sólrun Lützen (HAV)
2
AFMELDT ÖSS I
  1. Matilda Brink (ÖSS)
3
AFMELDT Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:20
Ikke klar endnu
Løb 177
U13 MErgo
100m
Sprint Drenge U13 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:20
4
AFMELDT Fuelled By Christ, Ballymena I
  1. Oliver Shaw (IRL)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
6
AFMELDT Sønderborg I
  1. Simon Frellesen (Sønderborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:30
Ikke klar endnu
Løb 178
U15 WErgo
200m
Sprint Piger U15 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:30
1
AFMELDT Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
2
AFMELDT ÖSS I
  1. Jolin Langvik (ÖSS)
3
AFMELDT ÖSS II
  1. Ingrid Säll (ÖSS)
4
AFMELDT Stevns II
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
5
AFMELDT Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
6
AFMELDT HAV I
  1. Armgarð Sigurðsdóttir (HAV)
7
AFMELDT Stevns I
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
8
AFMELDT Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
9
AFMELDT ÖSS III
  1. Vera Rehnström (ÖSS)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:30
Ikke klar endnu
Løb 179
U15 MErgo
200m
Sprint Drenge U15 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:30
10
AFMELDT Viljandi Rowing club II
  1. Mattias Järv (EST)
11
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Robert Alp (EST)
12
AFMELDT Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
13
AFMELDT Køge R I
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
14
AFMELDT Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
15
AFMELDT Odder I
  1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:45
Ikke klar endnu
Løb 180
U17 WErgo
200m
Sprint Piger U17 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:45
1
AFMELDT Lithuania I
  1. Augustė Šablinskaitė (LTU)
2
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
3
AFMELDT Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
4
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO V
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
6
AFMELDT Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
7
AFMELDT Køge R I
  1. Filippa Birk Hansen (Køge R)
8
AFMELDT Munkekærskolen II
  1. Victoria Nix (DEN)
9
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Iris Udu (EST)
10
AFMELDT Munkekærskolen I
  1. Emilie Lundholm (DEN)
11
AFMELDT Holstebro/KCHO VI
  1. Anna Skovdam (Holstebro)
12
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
13
AFMELDT FSR I
  1. Bjarma Danielsen (FOE)
14
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:45
Ikke klar endnu
Løb 181
U17 MErgo
200m
Sprint Drenge U17 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.16:45
15
AFMELDT FSR II
  1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE)
16
AFMELDT SÍF I
  1. John Magnusarson (FOE)
17
AFMELDT Odder I
  1. Frey Sørensen (Odder)
18
AFMELDT Munkekærskolen I
  1. Imran Razban (DEN)
19
AFMELDT St Annes College I
  1. Tristan Feldon (IRL)
20
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Starklint (Holstebro)
21
AFMELDT Munkekærskolen II
  1. Orfan Razban (DEN)
22
AFMELDT FSR I
  1. Nóa Thomsen (FOE)
23
AFMELDT SMARK I
  1. André Salmi (SMARK)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:00
Ikke klar endnu
Løb 182
U19 WErgo
200m
Sprint Piger U19 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:00
1
AFMELDT Sønderborg I
  1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)
2
AFMELDT California Yacht Club I
  1. Mikaela Iribarren-Alvarez (USA)
3
AFMELDT ARGJA I
  1. Mira Winther Klit (ARGJA )
4
AFMELDT Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:00
Ikke klar endnu
Løb 183
U19 MErgo
200m
Sprint Drenge U19 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:00
5
AFMELDT Munkekærskolen I
  1. Alexander Tholstrup (DEN)
6
AFMELDT Munkekærskolen II
  1. William Nørmark (DEN)
7
AFMELDT MRK I
  1. Carl Röine (Mölndal)
8
AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag I
  1. Mattias Durhuus (FOE)
9
AFMELDT Furesø I
  1. Jude Graham Pedersen (Furesø)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:10
Ikke klar endnu
Løb 184
U23 WErgo
200m
Sprint Kvinder U23 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:10
1
AFMELDT Føroya I
  1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya)
2
AFMELDT Sønderborg II
  1. Hanna Brüggemann (Sønderborg)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
4
AFMELDT ARGJA I
  1. Mira Winther Klit (ARGJA )
5
AFMELDT Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  1. Maiju Kainlauri (FIN)
6
AFMELDT FSR I
  1. Sára Maria Johansen (FOE)
7
AFMELDT Sønderborg I
  1. Janina Gerder (Sønderborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:10
Ikke klar endnu
Løb 186
WErgo
200m
Sprint Kvinder Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:10
8
AFMELDT Klub tyk og stærk I
  1. Anna Sophia Rye (DEN)
9
AFMELDT Esbo roddare I
  1. Niina Jumppanen (FIN)
10
AFMELDT Aalborg III
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
11
AFMELDT Aalborg I
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
12
AFMELDT Klub tyk og stærk III
  1. Karen Kirstine Bøndergaard (DEN)
13
AFMELDT Aalborg II
  1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
14
AFMELDT Klub tyk og stærk II
  1. Julie Østergaard Langhoff (DEN)
15
AFMELDT Føroya I
  1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya)
16
AFMELDT Aalborg IV
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:20
Ikke klar endnu
Løb 185
U23 MErgo
200m
Sprint Mænd U23 Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:20
1
AFMELDT Sønderborg II
  1. Ben Unkelbach (Sønderborg)
2
AFMELDT Sønderborg I
  1. Justus Ernst (Sønderborg)
3
AFMELDT SÍF I
  1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE)
4
AFMELDT Sønderborg III
  1. Rishabh Sharma (Sønderborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:20
Ikke klar endnu
Løb 187
MErgo
200m
Sprint Mænd Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:20
5
AFMELDT Aalborg IV
  1. Mikkel Paetau (Aalborg)
6
AFMELDT Fuelled By Christ, Ballymena I
  1. Gareth Shaw (IRL)
7
AFMELDT Aalborg III
  1. Kristoffer Moos (Aalborg)
8
AFMELDT Køge R I
  1. Frederik Alex Bjerring Tølle (Køge R)
9
AFMELDT Sønderborg II
  1. Colin Pötter (Sønderborg)
10
AFMELDT Aalborg II
  1. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
11
AFMELDT Sønderborg I
  1. Daniel Commerou (Sønderborg)
12
AFMELDT Sub7 I
  1. Rob Phillips (GBR)
13
AFMELDT Sønderborg III
  1. Mikkel Mogensen (Sønderborg)
14
AFMELDT Aalborg I
  1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
Ikke klar endnu
Løb 188
30+WErgo
200m
Sprint Masters Kvinder 30+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
1
AFMELDT Føroya I
  1. Sarita Kristina Hansen (Føroya)
2
AFMELDT FSR I
  1. Kristina Roest (FOE)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
Ikke klar endnu
Løb 190
40+WErgo
200m
Sprint Masters Kvinder 40+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
3
AFMELDT Finland
  1. Eeva-Riikka Tonteri (FIN)
4
AFMELDT Esbo roddare I
  1. Niina Jumppanen (FIN)
5
AFMELDT Kalundb I
  1. Katrine Loose (Kalundb)
6
AFMELDT Køge R I
  1. Louise Birk Hansen (Køge R)
7
AFMELDT Klub tyk og stærk I
  1. Betina Sletskov Mathiasen (DEN)
8
AFMELDT Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
Ikke klar endnu
Løb 192
50+WErgo
200m
Sprint Masters Kvinder 50+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
9
AFMELDT FSR I
  1. Jóna Danielsen (FOE)
10
AFMELDT Kajakklubben Eskimå I
  1. Malin Faraasen (SWE)
11
AFMELDT Skullerud Sportsklubb - Roing I
  1. Benita Clausen (Skullerud)
12
AFMELDT Køge R I
  1. Trine Teglers (Køge R)
13
AFMELDT Risskov II
  1. Birgitte W. Nielsen (Risskov)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
Ikke klar endnu
Løb 194
60+WErgo
200m
Sprint Masters Kvinder 60+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:30
14
AFMELDT Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:40
Ikke klar endnu
Løb 189
30+MErgo
200m
Sprint Masters Mænd 30+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:40
1
AFMELDT Viljandi Rowing club I
  1. Robert Jürimaa (EST)
2
AFMELDT KÍF I
  1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE)
3
AFMELDT Aalborg II
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
4
AFMELDT Aalborg I
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
5
AFMELDT Aalborg III
  1. Jonas Svane (Aalborg)
6
AFMELDT TAKO I
  1. Klaus Geiger (TAKO)
7
AFMELDT CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
8
AFMELDT Sønderborg I
  1. Nicolai Lamp (Sønderborg)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:40
Ikke klar endnu
Løb 191
40+MErgo
200m
Sprint Masters Mænd 40+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:40
9
AFMELDT Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
10
AFMELDT Namsen IL
  1. Håvard Landsem (Namsen)
11
AFMELDT Malmö Roddklubb II
  1. Danilo Sosa (SWE)
12
AFMELDT Malmö Roddklubb I
  1. Kristoffer Anderson (SWE)
13
AFMELDT Fuelled By Christ, Ballymena I
  1. Gareth Shaw (IRL)
14
AFMELDT Sønderborg I
  1. Torben Frellesen (Sønderborg)
15
AFMELDT The Manchester College I
  1. Chris Blackburn (GBR)
16
AFMELDT BRC I
  1. Marcus Schug (BRC)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
Ikke klar endnu
Løb 193
50+MErgo
200m
Sprint Masters Mænd 50+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
0
AFMELDT Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
1
AFMELDT LilleHammer I
  1. Jørn Kleven (LilleHammer)
2
AFMELDT NIRF - Sweden I
  1. Jesper Rutherhill (SWE)
4
AFMELDT Skullerud I
  1. Dirk Möller (Skullerud)
5
AFMELDT TAKO I
  1. Klaus Geiger (TAKO)
6
AFMELDT Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
7
AFMELDT Skullerud Sportsklubb - Roing I
  1. Ole Kristian Karlsen (Skullerud)
8
AFMELDT N/A
  1. Peter Heilsberg (GER)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
Ikke klar endnu
Løb 195
60+MErgo
200m
Sprint Masters Mænd 60+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
9
AFMELDT Risskov I
  1. Benny Weibel (Risskov)
10
AFMELDT Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
11
AFMELDT Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
12
AFMELDT Finland
  1. Jari Liimatta (FIN)
13
AFMELDT FSR I
  1. Jóan Petur Mortensen (FOE)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
Ikke klar endnu
Løb 197
70+MErgo
200m
Sprint Masters Mænd 70+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
14
AFMELDT Lappajärven Veikot I
  1. Esko Hyyppä (FIN)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
Ikke klar endnu
Løb 199
80+MErgo
200m
Sprint Masters Mænd 80+ Ergo
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.17:50
15
AFMELDT Evijärven Urheilijat I
  1. Aimo Järvelä (FIN)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.18:10
Ikke klar endnu
Løb 202
U17 W/M 4-Stafet
2000m
Piger/drenge U17 4-Stafet - Relay
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.18:10
2
AFMELDT Bærum
  1. 1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. 2. Kaja Josefine Munthe (Bærum)
  3. 3. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  4. 4. Cornelia Riis (Bærum)
3
AFMELDT Køge R/Ringsted/Rødvig/Stevns I [2s]
  1. 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
  2. 2. Kristina B Nielsen (Stevns)
  3. 3. Thomas Andersen (Rødvig)
  4. 4. Filippa Birk Hansen (Køge R)
1
AFMELDT Holstebro/KCHO [11s]
  1. 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  2. 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  3. 3. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
  4. 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
6
AFMELDT Køge R/Stevns I [12s]
  1. 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
  2. 2. Anna Iversen (Stevns)
  3. 3. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
  4. 4. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
5
AFMELDT Bærum II [52s]
  1. 1. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  2. 2. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  3. 3. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
  4. 4. Wilmar Graver (Bærum)
4
AFMELDT Holstebro/KCHO I [60s]
  1. 1. Simon Starklint (Holstebro)
  2. 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  3. 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  4. 4. Kasper Søndergaard (Holstebro)
Løb
Masters Køn Ikke Angivet
m
Sprint Køn Ikke Angivet Masters
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.18:10
Ikke klar endnu
Løb 203
W/M 4-Stafet
2000m
Kvinder/mænd 4-Stafet - Relay
1. Afdeling
19. mar 2022 kl.18:10
7
AFMELDT Odder
  1. 1. Clara Mikkelsen (Odder)
  2. 2. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
  3. 3. Caroline Sejersen (Odder)
  4. 4. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
9
AFMELDT Aalborg I [49s]
  1. 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  2. 2. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  3. 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  4. 4. Mikkel Paetau (Aalborg)
10
AFMELDT Bærum II [53s]
  1. 1. Eskil Steinmoen (Bærum)
  2. 2. Oliver Nilsen (Bærum)
  3. 3. Emil Ljunggren (Bærum)
  4. 4. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
12
AFMELDT Holstebro/KCHO [56s]
  1. 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  2. 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  3. 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  4. 4. Magnus Juhl (Holstebro)
11
AFMELDT Bærum [71s]
  1. 1. Christian August Riis (Bærum)
  2. 2. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
  3. 3. Ferdinand Tenden (Bærum)
  4. 4. Andreas Erichsen (Bærum)
8
AFMELDT Aalborg II [87s]
  1. 1. Jonas Svane (Aalborg)
  2. 2. Kristoffer Moos (Aalborg)
  3. 3. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  4. 4. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)