Tilmeldinger - Odense Langdistance 2017

Løb 101 M8+ Mænd 8+ - M8+ Herre Otter 6000m 1 tilmelding

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 5. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 6. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 7. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 8. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • Cox. Mads Gadeberg (Aalborg) '90
Løb 102 M4X Mænd 4X - M4X Herre dobbelt firer 6000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Søren Strange (DSR) '60
  • 2. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 3. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 4. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
Løb 103 M4- Mænd 4- - M4- Herre firer 6000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
  • 2. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 3. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 4. Christoffer Kruse (DSR) '94
Løb 104 M2X Mænd 2X - M2X Herre dobbeltsculler 6000m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Emil Espensen (DSR) '91

Københavns Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Fredrik Leicht (København) '94
  • 2. Jesper Fredsted (Odense) '93

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96

Lyngby Roklub/Maribo Roklub/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Christian Thor Hagemann (Odense) '98

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 2. Mads Fischer (DSR) '94
Løb 105 M2- Mænd 2- - M2- Herre toer 6000m 8 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Morten Riis (Bagsværd) '77
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 2. Tobias Kempf (Odense) '93

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/DRC I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91

Odder Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Loui Lam (KVIK) '90
  • 2. Steffen Bonde (Odder) '89

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Malthe Puro (Bagsværd) '96
  • 2. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 2. Sebastian Bache (København) '97

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 2. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
Løb 106 M1X Mænd 1X - M1X Herre sculler 6000m 14 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anders Boutrup Pedersen (KVIK) '89

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Danske Studenters Roklub/DRC II

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Marcus Johansen (Bagsværd) [0000]

Roskilde Roklub I

  • 1. Jeppe Storm (Roskilde) '98

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Martin Owczarek Korsner Christensen (Lyngby) '88

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jannik Nilton (DSR) '90

Bagsværd Roklub II

  • 1. Jonathan Jubé (Bagsværd) '94
Løb 107 U19 M8+ Drenge U19 8+ - JM8+ Junior drenge otter 6000m 1 tilmelding

Københavns Roklub I

  • 1. Frederik Bahne Jessen (København) '02
  • 2. August Brogren (København) '01
  • 3. Carl Jensenius (København) '02
  • 4. Dines Nedergaard (København) '02
  • 5. Viktor Friis Gefeldt (København) '01
  • 6. Tobias Theglev (København) '02
  • 7. Anton Sode Dam (København) '02
  • 8. Villads Lindholm (København) '02
  • Cox. Niklas Heinz (København) '00
Løb 108 U19 M4X Drenge U19 4X - JM4X Jun drenge dobbelt firer 6000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 3. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Løb 109 U19 M4- Drenge U19 4- - JM4- Jun drenge firer 6000m 1 tilmelding

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 3. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Løb 110 U19 M2X Drenge U19 2X - JM2X Jun drenge dobbeltsculler 6000m 3 tilmeldinger

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Løb 111 U19 M2- Drenge U19 2- - JM2- Jun drenge toer 6000m 5 tilmeldinger

Holstebro Roklub/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Timon Strømgren (København) '99
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Bagsværd Roklub/KCHO I

  • 1. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
  • 2. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99
Løb 112 U19 M1X Drenge U19 1X - JM1X Jun drenge sculler 6000m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Løb 114 W4X Kvinder 4X - W4X Kvinde dobbeltfirer 6000m 4 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98
  • 2. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96
  • 3. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95
  • 4. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Sorø Roklub I

  • 1. Helle Johanson (Sorø) '80
  • 2. Linda Milling (Sorø) '65
  • 3. Ulla Hvid (Sorø) '70
  • 4. Ruth Köster (Sorø) '68

Bagsværd Roklub I

  • 1. Mette Rudkjær Jensen (Bagsværd) '89
  • 2. Nanna Jensen (Bagsværd) '89
  • 3. Ditte Brink (Bagsværd) '92
  • 4. Line Møller (Bagsværd) '94

Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I

  • 1. Karin Bodelund (DSR) '63
  • 2. Karen Leth Jensen (DSR) '72
  • 3. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 4. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
Løb 116 W2X Kvinder 2X - W2x Kvinde dobbelsculler 6000m 5 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
  • 2. Ida Langkjær (Bagsværd) '97

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I

  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 2. Stine Mathiasen (DSR) '98

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Sofie Brorson Vetner (DSR) '94
  • 2. Rikke Brouw Hyldahl (DSR) '95

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Julie Schou (DSR) '84
  • 2. Kate Petersen (DSR) '90
Løb 117 W2- Kvinder 2- - W2- Kvinde toer 6000m 3 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Løb 118 W1X Kvinder 1X - W1X Kvinde singlesculler 6000m 17 tilmeldinger

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Aarhus Roklub II

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91

Aarhus Roklub III

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

Roforeningen KVIK I

  • 1. Viktoria W Midttun (KVIK) '96

Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Roskilde Roklub/DRC I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

Roskilde Roklub II

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Pernille Nielsen (Holstebro) '97

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90

Hadsund Roklub I

  • 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
Løb 119 U19 W4X Piger U19 4X - JW4X Pige dobbeltfirer 6000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 2. Louise Hyldager (DSR) '00
  • 3. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 4. Clara Møller (Furesø) '01

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
  • 3. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 4. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
Løb 121 U19 W2X Piger U19 2X - JW2X Pige dobbeltsculler 6000m 2 tilmeldinger

Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 122 U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Pige toer 6000m 1 tilmelding

Fredericia Roklub/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Løb 123 U19 W1X Piger U19 1X - JW1X Pige singlesculler 6000m 5 tilmeldinger

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Løb 201 M8+ Mænd 8+ - M8+ Herre Otter 6000m 1 tilmelding

Aalborg Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 5. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 6. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 7. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 8. Anders Boutrup Pedersen (KVIK) '89
  • Cox. Mads Gadeberg (Aalborg) '90
Løb 202 M4X Mænd 4X - M4X Herre dobbelt firer 6000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
  • 2. Fredrik Leicht (København) '94
  • 3. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 4. Emil Espensen (DSR) '91

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • 2. Søren Strange (DSR) '60
  • 3. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 4. Henrik Almegaard (DSR) '58
Løb 203 M4- Mænd 4- - M4- Herre firer 6000m 4 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 2. Tobias Kempf (Odense) '93
  • 3. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 4. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Malthe Puro (Bagsværd) '96
  • 2. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 3. Sebastian Bache (København) '97
  • 4. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 3. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 4. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 3. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 4. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
Løb 204 M2X Mænd 2X - M2X Herre dobbeltsculler 6000m 6 tilmeldinger

Kerteminde Roklub I

  • 1. Martin Haubro Petersen (Kertem.) '84
  • 2. Martin Kjeldsen (Kertem.) '88

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96

Lyngby Roklub/Maribo Roklub/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Christian Thor Hagemann (Odense) '98

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
  • 2. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Martin Owczarek Korsner Christensen (Lyngby) '88
  • 2. Jannik Nilton (DSR) '90

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
Løb 205 M2- Mænd 2- - M2- Herre toer 6000m 3 tilmeldinger

Odder Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Loui Lam (KVIK) '90
  • 2. Steffen Bonde (Odder) '89

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 2. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
Løb 206 M1X Mænd 1X - M1X Herre sculler 6000m 12 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Danske Studenters Roklub/DRC II

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Marcus Johansen (Bagsværd) '97

Roskilde Roklub I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Jeppe Storm (Roskilde) '98

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Martin Owczarek Korsner Christensen (Lyngby) '88

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jannik Nilton (DSR) '90

Bagsværd Roklub II

  • 1. Jonathan Jubé (Bagsværd) '94
Løb 207 U19 M8+ Drenge U19 8+ - JM8+ Junior drenge otter 6000m 1 tilmelding

Københavns Roklub I

  • 1. Frederik Saltoft Jessen (København) '02
  • 2. Frederik Bahne Jessen (København) '02
  • 3. Dines Nedergaard (København) '02
  • 4. Carl Jensenius (København) '02
  • 5. August Brogren (København) '01
  • 6. Tobias Theglev (København) '02
  • 7. Anton Sode Dam (København) '02
  • 8. Villads Lindholm (København) '02
  • Cox. Niklas Heinz (København) '00
Løb 208 U19 M4X Drenge U19 4X - JM4X Jun drenge dobbelt firer 6000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 3. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Løb 209 U19 M4- Drenge U19 4- - JM4- Jun drenge firer 6000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 3. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. N N (Holstebro) '99
  • 2. N N (Holstebro) '99
  • 3. N N (Holstebro) '99
  • 4. N N (Holstebro) '99
Løb 210 U19 M2X Drenge U19 2X - JM2X Jun drenge dobbeltsculler 6000m 3 tilmeldinger

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Løb 211 U19 M2- Drenge U19 2- - JM2- Jun drenge toer 6000m 5 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Timon Strømgren (København) '99
  • 2. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

Bagsværd Roklub/KCHO I

  • 1. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
  • 2. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
Løb 212 U19 M1X Drenge U19 1X - JM1X Jun drenge sculler 6000m 5 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Løb 214 W4X Kvinder 4X - W4X Kvinde dobbeltfirer 6000m 1 tilmelding

Aarhus Roklub I

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98
  • 2. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96
  • 3. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
  • 4. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
Løb 216 W2X Kvinder 2X - W2x Kvinde dobbelsculler 6000m 8 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
  • 2. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Julie Schou (DSR) '84
  • 2. Kate Petersen (DSR) '90

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Sofie Brorson Vetner (DSR) '94
  • 2. Rikke Brouw Hyldahl (DSR) '95

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I

  • 1. Stine Mathiasen (DSR) '98
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Anne Larsen (Odense) '98
Løb 217 W2- Kvinder 2- - W2- Kvinde toer 6000m 3 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Løb 218 W1X Kvinder 1X - W1X Kvinde singlesculler 6000m 13 tilmeldinger

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Aarhus Roklub II

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

Roforeningen KVIK I

  • 1. Viktoria W Midttun (KVIK) '96

Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Roskilde Roklub/DRC I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Pernille Nielsen (Holstebro) '97

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90

Hadsund Roklub I

  • 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
Løb 219 U19 W4X Piger U19 4X - JW4X Pige dobbeltfirer 6000m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01
  • 2. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 3. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 2. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 3. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
  • 4. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
Løb 221 U19 W2X Piger U19 2X - JW2X Pige dobbeltsculler 6000m 2 tilmeldinger

Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 222 U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Pige toer 6000m 1 tilmelding

Fredericia Roklub/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Løb 223 U19 W1X Piger U19 1X - JW1X Pige singlesculler 6000m 5 tilmeldinger

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00