Tilmeldinger - Port of Copenhagen 2017

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 åres inrigger, Åben mix, 1. div. (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 11 tilmeldinger

Humlebæk APA H:0.950

  • 1. Anders Thorsen (Humlebæk) '73 H:0.975
  • 2. Anders Larsen-Ross (Humlebæk) '67 H:0.961
  • Cox. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64 H:0.8840.915 (outliner)

COASTAL DSR 1 H:1.105

MANGLER BETALING
  • 1. Jack Ekman (DSR) '73 H:0.975
  • 2. Michael Qvist (DSR) '70 H:0.968
  • 3. Michael Borg (DSR) '90 H:1.000
  • 4. Rune Andersen (DSR) '92 H:0.997
  • Cox. Julie Schou (DSR) '84 H:0.927 (outliner)

Roklubben SAS 10K H:0.947

  • 1. Jan Hellesøe (SAS) '55 H:0.932
  • 2. Michael Olesen (SAS) '65 H:0.956
  • Cox. Simon Lyster (SAS) '64 H:0.954

KRARRR - Aarhus/Rønne/KR H:0.906

  • 1. Betina Holck (København) '65 H:0.886
  • 2. Jeppe Meinert (Aarhus) '53 H:0.926
  • Cox. Geert Olsen (Rønne) '47 H:0.905

KR 2 H:0.956

  • 1. Jim Kristensen (København) '60 H:0.945
  • 2. Hasse Minuva (København) '67 H:0.961
  • Cox. Flemming Simonsen (København) '67 H:0.961

Havnens Helte - KR H:1.097

  • 1. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70 H:0.968
  • 2. Kenny Andersen (København) '69 H:0.965
  • 3. Mikkel Schmidt (København) '78 H:0.986
  • 4. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83 H:0.995
  • Cox. Annette Kjærulf Andersen (København) '63 H:0.8820.938 (outliner)

Letvægterne - Hellerup/DSR H:1.073

  • 1. Arne Månsson (Hellerup) '48 H:0.909
  • 2. Janek Lesniak (Hellerup) '63 H:0.952
  • 3. Rolf Traberg (Hellerup) '70 H:0.968
  • 4. Peter Gammeltoft (DSR) '66 H:0.959
  • Cox. Thomas Weise (Hellerup) '67 H:0.961

DSR Fire På Stribe H:1.081

  • 1. Kristian Adelbert Hansen (DSR) '76 H:0.981
  • 2. Dorthe Jørgensen (DSR) '85 H:0.928 (outliner)
  • 3. Martin Grand Ast (DSR) '87 H:1.000
  • 4. Cecilie Albrechtsen (DSR) '85 H:0.928 (outliner)
  • Cox. Astrid Clausen Nørgaard (DSR) '90 H:0.930 (outliner)

Humlebæks turneringshold H:0.941

  • 1. Susanne Dam Poulsen (Humlebæk) '67 H:0.891 (outliner)
  • 2. Michael Krogh (Humlebæk) '61 H:0.947
  • Cox. Morten Runge Poulsen (Humlebæk) '70 H:0.968

Skal du ha` FYNSKE BANK - Middelfart/Nyborg Rk H:1.077

  • 1. Claus Rützov (Middelfart) '69 H:0.965
  • 2. Hardy Olesen (Middelfart) '67 H:0.961
  • 3. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70 H:0.968
  • 4. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68 H:0.893 (outliner)
  • Cox. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.963

Roklubben Viking H:0.931

  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.949
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.952
  • Cox. ib Bruun (Viking) '40 H:0.8720.892 (outliner)
Løb 2 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 åres inrigger, Åben mix, 2. div. (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 11 tilmeldinger

Kolding Roklub H:0.936

  • 1. Michael Colmer (Kolding) '66 H:0.959
  • 2. Erik Simonsen (Kolding) '62 H:0.949
  • Cox. Hanne Espersen (Kolding) '61 H:0.8770.899 (outliner)

Kvikternational - Rf KVIK H:0.947

  • 1. Britt Skovø (KVIK) '70 H:0.8980.929 (outliner)
  • 2. Jeannie Bick Markley (KVIK) '83 H:0.925 (outliner)
  • Cox. John Howorth (KVIK) '79 H:0.988

DSR Team InKas Ære H:1.101

  • 1. Chris Cave (DSR) '89 H:1.000
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86 H:0.999
  • 3. Kenneth Darre (DSR) '84 H:0.997
  • 4. Mette Nyrup (DSR) '86 H:0.929 (outliner)
  • Cox. Helle Kristensen (DSR) '84 H:0.927 (outliner)

Tre Stærke - KR H:0.951

  • 1. Ivan Baumann (København) '62 H:0.949
  • 2. Mikkel Güth Petersen (København) '76 H:0.981
  • Cox. Vibeke Skousen (København) '69 H:0.895 (outliner)

Roklubben Viking H:0.908

  • 1. Pernille Sølund Ehlers (Viking) '68 H:0.893
  • 2. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.942
  • Cox. Dorte Rasksen (Viking) '66 H:0.889

Strib Ro- & Kajakklub H:0.952

  • 1. Bent Planck Larsen (Strib) '59 H:0.942
  • 2. Jesper Ryttov (Strib) '67 H:0.961
  • Cox. Bent Juul Jørgensen (Strib) '63 H:0.952

Humlebæk - Ungt blod H:0.919

  • 1. Amalie Louise Thorsen (Humlebæk) '02 H:0.8670.93 (outliner)
  • 2. Marie Sofie Reistad (Humlebæk) '01 H:0.878 (outliner)
  • Cox. Johan Runge Poulsen (Humlebæk) '01 H:0.948

Nakskov Roklub. Roinfo.dk H:0.917

  • 1. Einer Hansen (Nakskov) '45 H:0.896
  • 2. Erik Andersen (Nakskov) '54 H:0.929
  • Cox. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.926

Vejle Fjordens Helte - Vejle Rk H:0.952

  • 1. Andrea Gamberini (Vejle) '84 H:0.997
  • 2. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73 H:0.9050.94 (outliner)
  • Cox. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79 H:0.918 (outliner)

KVIK blondies H:0.919

  • 1. Vivian Karlsen (KVIK) '87 H:0.930
  • 2. Bie Andersen (KVIK) '71 H:0.900
  • Cox. Merete Martlev Jensen (KVIK) '84 H:0.927

Middelfart Debutanterne H:1.047

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43 H:0.8870.915 (outliner)
  • 2. Birgit Rützou (Middelfart) '71 H:0.900 (outliner)
  • 3. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65 H:0.956
  • 4. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65 H:0.886 (outliner)
  • Cox. Jesper Schmidt (Middelfart) '73 H:0.975
Løb 3 W2+inr Kvinder 2+inr - 2 åres Inrigger, Kvinder 10000m 4 tilmeldinger

DSR Skumtoppene

  • 1. Stine Rosbjerg (DSR) '75
  • 2. Louise Ruby (DSR) '84
  • Cox. Ditte-Marie Cozens (DSR) '74

KVIK & dirty

  • 1. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 2. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • Cox. Ulla Jakobsen (KVIK) '65

KVIKamigas

  • 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71

DSR Bølgemaskinen

  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • Cox. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 åres inrigger, Åben mix (Handicap beregningsmetode: Ldk7) 25000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben SAS 25K H:0.945

  • 1. Poul Jensen (SAS) '60 H:0.945
  • 2. Kristine Schwarz (SAS) '88 H:0.930
  • Cox. Mads Hansen (SAS) '67 H:0.961

Tissø/Kalundborg H:0.957

  • 1. Lars Modin (Kalundb) '62 H:0.949
  • 2. Mette Nissen (Tissø) '99 H:0.896 (outliner)
  • Cox. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86 H:0.999

Vejle 1 H:0.936

  • 1. Maja Juul (Vejle) '79 H:0.918
  • 2. Christian Christensen (Vejle) '77 H:0.984
  • Cox. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71 H:0.9000.905 (outliner)

J-team - Rf KVIK H:0.952

  • 1. Jacob Krusell (KVIK) '60 H:0.945
  • 2. Jens Kofoed (KVIK) '63 H:0.952
  • Cox. Jesper Hansen (KVIK) '66 H:0.959

Bornholmerne - Rønne Rk H:0.961

  • 1. Kurt Jensen (Rønne) '62 H:0.949
  • 2. Preben Thorsen (Rønne) '69 H:0.965
  • Cox. Torben Vesth Hansen (Rønne) '71 H:0.970

Humlebæk - nu med farfar i båden H:0.941

  • 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.956
  • 2. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.945
  • Cox. Per Olsen (Humlebæk) '52 H:0.923

Roklubben Viking H:0.948

  • 1. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.942
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.952
  • Cox. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.949
Løb 5 M2+inr Mænd 2+inr - 2 åres Inrigger, Mænd 25000m 4 tilmeldinger

DSR Hot Shots

  • 1. Kaspar Guldbæk (DSR) '84
  • 2. Niels Elgaard Larsen (DSR) '66
  • Cox. Søren Hansen (DSR) '80

KVIKamok

  • 1. Simon Bjærre (KVIK) '90
  • 2. Iver Kjar (KVIK) '87
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80

DSR 150

  • 1. Rune Glerup (DSR) '84
  • 2. Jan Pierrel Mikkelsen (DSR) '78
  • Cox. Henrik Mortensen (DSR) '68

Den gode den onde og den grusomme pensionist - DSR

  • 1. Jesper Christensen (DSR) '72
  • 2. Kasper Jørgensen (DSR) '85
  • Cox. Nicolai Møller Andersen (DSR) '77
Løb 6 W4x+ Coastal Kvinder 4x+ Coastal - 4X Coastal, Kvinder 6000m 5 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Kim Dalby (KVIK) '80
  • 2. Ulla Eriksen (KVIK) '64
  • 3. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 4. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • Cox. Mark van Herk (KVIK) '78

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Tanja Igland (DSR) '74
  • 3. Kate Petersen (DSR) '90
  • 4. Julie Schou (DSR) '84
  • Cox. Ida Eltorm (DSR) '80

Hellerup Dame Roklub/Hellerup Roklub I

  • 1. Tinna Groos (HDR) '47
  • 2. Pia Sværke (HDR) '57
  • 3. Mette Cederkvist (HDR) '57
  • 4. Lisbeth Grænge Hansen (Hellerup) '64
  • Cox. Jytte Westi (HDR) '37

Københavns Roklub I

  • 1. Betina Holck (København) '65
  • 2. Anastasia Michélsen (København) '89
  • 3. Vibeke Skousen (København) '69
  • 4. Maja Brisson (København) '76
  • Cox. Julie Castella (København) '81

Aarhus Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Bente Schumacher (Aarhus) '59
  • 2. Lene Faxe Hansen (Aarhus) '73
  • 3. Charlotte Lykke Larsen (Aarhus) '66
  • 4. Helle Dollerup Kaucki (Aarhus) '63
  • Cox. Svend Vexby (København) '46
Løb 7 M4x+ Coastal Mænd 4x+ Coastal - 4X Coastal, Mænd 6000m 1 tilmelding

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jack Ekman (DSR) '73
  • 2. Michael Qvist (DSR) '70
  • 3. Michael Borg (DSR) '90
  • 4. Rune Andersen (DSR) '92
  • Cox. Julie Schou (DSR) '84