Tilmeldinger - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2021

HUSK!!!! Indvejning: 1-2 timer før dit løb. Løbstider er ca. tider, og kan ændres

Løb 201 U15 W2-Slide Piger U15 2-Slide - 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 9 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
  • 2. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09

Ringsted/Stevns I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07

Bagsværd/KCB I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
  • 2. Baran Dana (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Sorø I

  • 1. Emilie Lindegaard (Sorø) '07
  • 2. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (DEN '09
  • 2. Marie Lie Schmidt (DEN '10

RoTeam Kongens Lyngby II

  • 1. Emmelie Brinkløv (DEN '08
  • 2. Olivia Elund Pihl (DEN '09

Bagsværd I

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 2. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Bagsværd II

  • 1. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
  • 2. nn nn (Bagsværd) '08
Løb 202 U19 W2-Slide Piger U19 2-Slide - 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 12 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04

Ægir II

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • 2. Clara Mikkelsen (Odder) '08

Odder II

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03

Bagsværd/København/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

Holstebro/Silkeborg/KCHO I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Hadsund/Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 2. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Odense I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 2. Mia Christensen (Odense) '06

LDR/Roskilde/KCR I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
  • 2. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05

Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

Hadsund/Sorø/KCR

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 2. Signe Thorup (Sorø) '05
Løb 203 U15 M2-Slide Drenge U15 2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 7 tilmeldinger

Bagsværd/KCB I

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 2. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Odense/Saxkjøbing I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 2. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Sorø I

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08
  • 2. Karl Alminde (Sorø) '08

Sorø II

  • 1. Karl Høj Bergreen (Sorø) '09
  • 2. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Bagsværd I

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
Løb 204 U19 M2-Slide Drenge U19 2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 16 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. Sebastian Ole Johansen (Ægir) '06

Ægir II

  • 1. Jonas Jensen (Ægir) '03
  • 2. Kristian Funk (Ægir) '03

Odder I

  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07
  • 2. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Odder II

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Jacques Stilling-Kaltoft (Odder) '03

Bagsværd/KCB I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

Bagsværd/KCB II

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd/KCB III

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Bagsværd/København/KCB I

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 2. Viggo Lambert (København) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Stevns/KCHO I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Lyngby/KCHO I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05
  • 2. Marcus Modest (Lyngby) '04

Kolding/Odense I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04

Odense I

  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 2. Anton Bøgelund (Odense) '07

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø) '06

Dragør/Sorø/KCR I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 2. Mads Christensen (Sorø) '06

Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 2. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 205 W2-Slide Kvinder 2-Slide - 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 14 tilmeldinger

KVIK

  • 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK) [0000]
  • 2. Clara Hornnæss (KVIK) '03

DSR I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Christine Cardel (DSR) '01

DSR II

  • 1. Marta Kempf (DSR) '98
  • 2. Nanna Vigild (DSR) '95

DSR

  • 1. Avin Khalil (DSR) '97
  • 2. Stefanie Punke (DSR) '97

DSR IV

  • 1. Olivia Meinert Cardel (DSR) '96
  • 2. Regitze Bay (DSR) '99

DSR

  • 1. Theresa Gadilhe (DSR) '98
  • 2. Nina Oeh (DSR) '96

Odense I

  • 1. Katharina Kaiser (Odense) '95
  • 2. Ida Marie Nielsen (Odense) '96

Odense II

  • 1. Fernanda Nunes (Odense) '87
  • 2. Hilke Lösing (Odense) '98

Odder/Odense I

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
  • 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

Bagsværd I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Aalborg I

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
  • 2. Camilla Frølund (Aalborg) '96

Aalborg II

  • 1. Dros Elisabet Petersen (Aalborg) '96
  • 2. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg) '98

Roskilde I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 2. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

DSR/Odder/DRC I

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Astrid Steensberg (DSR) '96
Løb 206 M2-Slide Mænd 2-Slide - 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 20 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98
  • 2. Asger Waagepetersen (DSR) '99

DSR II

  • 1. Karl Riis (DSR) '98
  • 2. Lukas Obel (DSR) '02

DSR III

  • 1. Jonas Pedersen (DSR) '97
  • 2. Oskar Høgel (DSR) '00

DSR

  • 1. Aron Kibbelaar (DSR) '00
  • 2. Jens Vinter Clausen (DSR) '92

Holstebro/KCHO I

  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 2. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Odense I

  • 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00
  • 2. Niels Reinholdt (Odense) '95

Bagsværd/Holstebro I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Joakim Viberg (Holstebro) '96

Bagsværd/København/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Bagsværd/Holstebro/KCB I

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 2. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Lyngby/KKL I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Aalborg I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Roskilde I

  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
  • 2. Joachim Sutton (Roskilde) '95

Roskilde II

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roskilde III

  • 1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde) '98
  • 2. Tobias Strandbygaard Wichmann (Roskilde) '99

Holstebro/Roskilde/DRC I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Holstebro/København/DRC I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Sebastian Bache (København) '97

Holstebro/DRC I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 2. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

Holstebro/København/DRC II

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Roskilde/Sorø/DRC I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01

Bagsværd/Lyngby/DRC I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
Løb 207 30+W2-Slide Kvinder 30+ 2-Slide - 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 1 tilmelding

HDR I

  • 1. Lotte Wenzel (HDR) '68
  • 2. Charlotte Hummer (HDR) '64
Løb 209 30+W/M 2-Slide Kvinder/mænd 30+ 2-Slide - 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 4 tilmeldinger

Dragør/Roskilde I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
  • 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

HDR/Hellerup I

  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup) '52
  • 2. Mette Cederkvist (HDR) '57

DSR I

  • 1. Tuuli Kasso (DSR) '90
  • 2. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91

Bagsværd I

  • 1. x x (Bagsværd) '00
  • 2. x x (Bagsværd) '60
Løb 301 WErgo Kvinder Ergo - WErgo SkiErg Kvinder Open 1000m (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 2 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

Aalborg II

  • 1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97
Løb 311 MErgo Mænd Ergo - SkiErg Mænd Open 1000m 1000m 3 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Christian Taulbjerg (Aalborg) '99

Aalborg II

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Aalborg III

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91
Løb 410 U15 W4-Slide Piger U15 4-Slide - 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 3 tilmeldinger

København/Ringsted/Stevns I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
  • 2. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07
  • 3. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 4. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (DEN '08
  • 2. Karen Reimer (DEN '09
  • 3. Marie Lie Schmidt (DEN '10
  • 4. Olivia Elund Pihl (DEN '09

Bagsværd I

  • 1. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
  • 2. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 3. Baran Dana (Bagsværd) '07
  • 4. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 411 U19 W4-Slide Piger U19 4-Slide - 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 7 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 4. Marie Martens Christensen (Ægir) '04

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • 2. Clara Mikkelsen (Odder) '08
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03

Bagsværd/København/KCB I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 3. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 4. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Hadsund/Holstebro/KCHO I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 3. Anna Bosnes (Holstebro) '07
  • 4. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Holstebro/Silkeborg/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 4. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Hadsund/Sorø/KCR

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Signe Thorup (Sorø) '05
  • 3. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 4. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

LDR/Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 3. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
  • 4. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
Løb 412 U15 M4-Slide Drenge U15 4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 4. William Lemming (Holstebro) '07

Odense/Saxkjøbing

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 2. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 3. Benna Sundstrøm (Odense) '09
  • 4. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Sorø I

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08
  • 2. Karl Alminde (Sorø) '08
  • 3. Karl Høj Bergreen (Sorø) '09
  • 4. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Bagsværd I

  • 1. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07
  • 2. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
  • 3. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 4. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
Løb 413 U19 M4-Slide Drenge U19 4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 7 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. Kristian Funk (Ægir) '03
  • 3. Sebastian Ole Johansen (Ægir) '06
  • 4. Jonas Jensen (Ægir) '03

Odder I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Frey Sørensen (Odder) '07
  • 3. Jacques Stilling-Kaltoft (Odder) '03
  • 4. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Bagsværd/Humlebæk/KCB I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 2. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
  • 3. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
  • 4. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06

Bagsværd/Holstebro/København/KCB

  • 1. Viggo Lambert (København) '05
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 4. Simon Madsen (Holstebro) '06

Bagsværd/KCB I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 3. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 4. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Lyngby/Stevns/KCHO I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 3. Alexander Walker (Lyngby) '05
  • 4. Marcus Modest (Lyngby) '04

Dragør/Sorø/KCR I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Løb 414 W4-Slide Kvinder 4-Slide - 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 12 tilmeldinger

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 2. Aja Runge Holmegaard (KVIK) '90
  • 3. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 4. N N (KCR) '01

DSR 1

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Olivia Meinert Cardel (DSR) '96
  • 3. Christine Cardel (DSR) '01
  • 4. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

DSR 2

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 3. Marta Kempf (DSR) '98
  • 4. Anna Calina Schanze (DSR) '96

DSR UNI

  • 1. Stefanie Punke (DSR) '97
  • 2. Theresa Gadilhe (DSR) '98
  • 3. Avin Khalil (DSR) '97
  • 4. Nina Oeh (DSR) '96

  • 1. Ida Marie Nielsen (Odense) '96
  • 2. Katharina Kaiser (Odense) '95
  • 3. Sofie Holten (Odense) '02
  • 4. Fernanda Nunes (Odense) '87

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
  • 2. Mia Christensen (Odense) '06
  • 3. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 4. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Line Højbjerg Bjerregaard (Odense) '99
  • 3. Petrea Krag Burba (Odense) '90
  • 4. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense) '98

  • 1. Laura Birk Asholt (Odense) '96
  • 2. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
  • 3. Mia Wørmer Poulsen (Odense) '91
  • 4. Sigrig Mark Jørgensen (Odense) '96

Aalborg Universitet

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
  • 2. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 3. Dros Elisabet Petersen (Aalborg) '96
  • 4. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg) '98

  • 1. Caroline Riff Brems (DSR) '03
  • 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR) '94
  • 3. Sofie Østergaard Jensen (DSR) '95
  • 4. Nidhu Sivapatham (DSR) '95

DRC Sweephearts

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
  • 2. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

DRC Sweephearts

  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 2. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 3. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 4. Julie Poulsen (Odder) '96
Løb 415 M4-Slide Mænd 4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 10 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98
  • 2. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 3. Karl Riis (DSR) '98
  • 4. Lukas Obel (DSR) '02

DSR

  • 1. Jonas Pedersen (DSR) '97
  • 2. Aron Kibbelaar (DSR) '00
  • 3. Oskar Høgel (DSR) '00
  • 4. Jens Vinter Clausen (DSR) '92

Odense I

  • 1. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89
  • 2. Gabriel Lira (Odense) '92
  • 3. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 4. Niels Trubbach (Odense) '96

Holstebro/KCHO I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 3. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 4. Simon Madsen (Holstebro) '06

Odense II

  • 1. Andreas Thorup (Odense) '96
  • 2. Buster Bukart Hansen (Odense) '93
  • 3. Christian Hauge Andersen (Odense) '89
  • 4. Alex Fernandes Nevers (Odense) '86

Kolding/Odense I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95
  • 2. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
  • 3. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00
  • 4. Mads Kirstein (Kolding) '04

Bagsværd/Holstebro/København/KCB I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 3. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 4. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 3. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 3. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde) '98
  • 4. Tobias Strandbygaard Wichmann (Roskilde) '99

DSR III

  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 2. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
  • 3. Erik Sandberg Schiess (DSR) '97
  • 4. Charlie Khan (DSR) '88
Løb 416 30+W4-Slide Kvinder 30+ 4-Slide - 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 2 tilmeldinger

HDR I

  • 1. Lotte Wenzel (HDR) '68
  • 2. Charlotte Hummer (HDR) '64
  • 3. Hanne Schackinger (HDR) '46
  • 4. Ruth Fuursted (HDR) '59

Sorø I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Jane Steensberg (Sorø) '66
  • 3. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
  • 4. Kirsten Østergaard (Sorø) '66
Løb 418 30+W/M 4-Slide Kvinder/mænd 30+ 4-Slide - 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Astrid Krüger (Bagsværd) '71
  • 2. Maike Benter (Bagsværd) '72
  • 3. x x (Bagsværd) '00
  • 4. y y (Bagsværd) '65
Løb 450 W4-Stafet Kvinder 4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap 2000m 1 tilmelding

Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97
  • 3. Dros Elisabet Petersen (Aalborg) '96
  • 4. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg) '98
Løb 460 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd/Lyngby I

  • 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
  • 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 3. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 4. Malthe Puro (Bagsværd) '96

Aalborg I

  • 1. Christian Taulbjerg (Aalborg) '99
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 3. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 4. Jonas Svane (Aalborg) '91
Løb 820 U19 W8-Slide Piger U19 8-Slide - 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 2 tilmeldinger

Hols/Hads/Silk

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 2. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 5. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 6. Anna Bosnes (Holstebro) '07
  • 7. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 8. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Hadsund/LDR/Sorø/Roskilde/KCR

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 3. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 4. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
  • 5. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 6. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
  • 7. Signe Thorup (Sorø) '05
  • 8. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Løb 821 U19 W/M 8-Slide Piger/drenge U19 8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 6 tilmeldinger

Team Ægir

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Kristian Funk (Ægir) '03
  • 4. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 5. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
  • 6. Sebastian Ole Johansen (Ægir) '06
  • 7. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 8. Jonas Jensen (Ægir) '03

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 4. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 5. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 6. Viggo Lambert (København) '05
  • 7. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
  • 8. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 3. Baran Dana (Bagsværd) '07
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 5. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07
  • 6. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
  • 7. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
  • 8. Alexander Walker (Lyngby) '05

Holstebro/Stevns

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 4. William Lemming (Holstebro) '07
  • 5. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 6. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 7. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 8. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Odense

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08
  • 2. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 3. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 4. Mia Christensen (Odense) '06
  • 5. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
  • 6. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 7. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 8. Mads Kirstein (Kolding) '04

Dragør/Sorø/Roskilde/KCR

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08
  • 2. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 3. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 4. Karl Alminde (Sorø) '08
  • 5. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 6. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 7. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 8. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 822 W8-Slide Kvinder 8-Slide - 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 3 tilmeldinger

  • 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK) '90
  • 2. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 3. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 4. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 5. Josefine Freltoft (København) '04
  • 6. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 7. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 8. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

DSR

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Marta Kempf (DSR) '98
  • 3. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 4. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
  • 5. Christine Cardel (DSR) '01
  • 6. Regitze Bay (DSR) '99
  • 7. Olivia Meinert Cardel (DSR) '96
  • 8. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

DRC Sweephearts

  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 2. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Marie Mørch (Bagsværd) '97
  • 5. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 6. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 7. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 8. N N (DSR) '90
Løb 824 30+M8-Slide Mænd 30+ 8-Slide - 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 1 tilmelding

Black racers

  • 1. Carsten Mollerup (Bagsværd) '58
  • 2. Arne Højlund (Bagsværd) '57
  • 3. Ivan Baumann (Bagsværd) '62
  • 4. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • 5. Peter Skafte (Bagsværd) '65
  • 6. Philippe Jessen (Bagsværd) '71
  • 7. Søren Vang (Bagsværd) '64
  • 8. Steen Nielbo (Bagsværd) '70
Løb 825 M8-Slide Mænd 8-Slide - 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 2 tilmeldinger

DSR UNI

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98
  • 2. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 3. Karl Riis (DSR) '98
  • 4. Lukas Obel (DSR) '02
  • 5. Jonas Pedersen (DSR) '97
  • 6. Oskar Høgel (DSR) '00
  • 7. Aron Kibbelaar (DSR) '00
  • 8. Jens Vinter Clausen (DSR) '92

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 3. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 4. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 5. Joakim Viberg (Holstebro) '96
  • 6. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 7. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 8. N. N. (Bagsværd) '04
Løb 826 W/M 8-Slide Kvinder/mænd 8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 500m 7 tilmeldinger

Team Ægir

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 3. Jonas Jensen (Ægir) '03
  • 4. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 5. Kristian Funk (Ægir) '03
  • 6. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 7. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
  • 8. Sebastian Ole Johansen (Ægir) '06

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • 3. Clara Mikkelsen (Odder) '08
  • 4. Frey Sørensen (Odder) '07
  • 5. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 6. Noah Mikkelsen (Odder) '04
  • 7. Pi Goslar (Odder) '04
  • 8. Trine Leitzke (Odder) '03

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
  • 3. Sarah Lindberg (Odense) '98
  • 4. Mia Christensen (Odense) '06
  • 5. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 6. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 7. Niels Reinholdt (Odense) '95
  • 8. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00

ODENSE II

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Line Højbjerg Bjerregaard (Odense) '99
  • 3. Petrea Krag Burba (Odense) '90
  • 4. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense) '98
  • 5. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 6. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89
  • 7. Gabriel Lira (Odense) '92
  • 8. Niels Trubbach (Odense) '96

ODENSE III

  • 1. Andreas Thorup (Odense) '96
  • 2. Buster Bukart Hansen (Odense) '93
  • 3. Christian Hauge Andersen (Odense) '89
  • 4. Alex Fernandes Nevers (Odense) '86
  • 5. Laura Birk Asholt (Odense) '96
  • 6. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
  • 7. Sigrig Mark Jørgensen (Odense) '96
  • 8. Mia Wørmer Poulsen (Odense) '91

Aalborg Universitet

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 3. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
  • 4. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97
  • 5. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 6. Dros Elisabet Petersen (Aalborg) '96
  • 7. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg) '98
  • 8. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

  • 1. Caroline Riff Brems (DSR) '03
  • 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR) '94
  • 3. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 4. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
  • 5. Charlie Khan (DSR) '88
  • 6. Sofie Østergaard Jensen (DSR) '95
  • 7. Nidhu Sivapatham (DSR) '95
  • 8. Erik Sandberg Schiess (DSR) '97