Tilmeldinger - Sorø Internationale Regatta 2015

Løb 101 U14 M1X Drenge U14 1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup 500m 33 tilmeldinger

Åhus Roddklubb I

  • 1. Nils Ekander (SWE) '01

Bagsværd Roklub II

  • 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '01

Horten Roklubb II

  • 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02

Moss Roklubb I

  • 1. magnus strømme (Moss) '01

Horten Roklubb VI

  • 1. Sebastian Hegna Kristiansen (Horten) '01

AFMELDT Horten Roklubb VII

  • 1. Mikkel Sauvage Brekke (Horten) '02

Roskilde Roklub II

  • 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

Horten Roklubb V

  • 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Kraftcenter Holstebro III

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Moss Roklubb II

  • 1. Oliver Eliassen (Moss) '02

Roklubben Furesø II

  • 1. Lauge Endel Rønn (Furesø) '01

Horten Roklubb III

  • 1. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01

Næstved Roklub I

  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01

Kraftcenter Holstebro II

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Horten Roklubb IV

  • 1. Harald Volleng (Horten) '01

Roklubben Viking III

  • 1. Oliver Acs (Viking) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Odder Roklub I

  • 1. Kristian Alrøe (Odder) '01

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Kraftcenter Holstebro IV

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Roskilde Roklub IV

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Roskilde Roklub III

  • 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02

Roklubben Viking II

  • 1. Alexander Kruhøfer (Viking) '02

Bagsværd Roklub III

  • 1. Mikkel Walz (Bagsværd) '01
Løb 102 U14 W2X Piger U14 2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup 500m 16 tilmeldinger

Horten Roklubb I

  • 1. Marte Stava (Horten) '01
  • 2. Maren Næss Brevik (Horten) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Luna Jørgensen (Stevns) '01

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I

  • 1. Sarah Wiberg-BUgge (Moss) '02
  • 2. Sofie Skjølsvold (Fredriksstad) '01

Ormsund Roklub I

  • 1. Amanda Hofbauer (Ormsund) '01
  • 2. Maya Kristoffersen (Ormsund) '02

Horten Roklubb II

  • 1. Lise Thorsen (Horten) '02
  • 2. Eline Stava (Horten) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Bella Häggström (SWE) '02
  • 2. Isabell Stridh (SWE) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 2. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 2. Clara Møller (Furesø) '01

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Frederikke Sophie Frank (DSR) '01

Kraftcenter Kongens Lyngby I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02
  • 2. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01
  • 2. Caroline Munch (Roskilde) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01

Falkenberg RK II

  • 1. Bianca Häggström (SWE) '02
  • 2. Matilda Wallin (SWE) '01

Kraftcenter Odense I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Halmstad Rodd/Kungälv I

  • 1. Elin Brischewski (SWE) '02
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE) '02

Kraftcenter Kongens Lyngby II

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
  • 2. Marie Elkjær (LDR) '01
Løb 103 U19 M2- Drenge U19 2- - Jun.A 2- Drenge 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Moss Roklubb II

  • 1. Bastian Aune (Moss) '98
  • 2. Tord Oscar Magnusson (Moss) '98

Sorø Roklub I

  • 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
  • 2. Jakob Lillelund (Sorø) '98

Moss Roklubb I

  • 1. Einar Solbakken (Moss) '98
  • 2. Mikko Rekstad (Moss) '97
Løb 104 U19 M1X Drenge U19 1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m 2000m 18 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR) '97

Moss Roklubb I

  • 1. Vegard Sæby (Moss) '98

Horten Roklubb I

  • 1. Jesper Rørvig (Horten) '98

Horten Roklubb II

  • 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Søren Brag (Nordslesvig) '97

Drammen Roklubb I

  • 1. Joakim Ellingsen Kjærby (Drammen) '97

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97

Roklubben Viking I

  • 1. Felix Kruhøffer (Viking) '98

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Københavns Roklub I

  • 1. Mathias Nielsen (København) '97

Roklubben Furesø I

  • 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97

Kraftcenter Odense II

  • 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98

AFMELDT Halmstad Rodd I

  • 1. Fabian Meuller (SWE) '98

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98

Kraftcenter Odense I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98

Halmstad Rodd II

  • 1. Lucas Djiviak (SWE) '98

Kraftcenter Odense III

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Emilio Enzo Østergaard Formann Tawadros (DSR) '98
Løb 105 U19 W1X Piger U19 1X - Jun.A Piger 1x 2000 m 2000m 13 tilmeldinger

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Christiania Rodklub I

  • 1. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98

Drammen Roklubb II

  • 1. Astrid Leirset (Drammen) '97

Drammen Roklubb I

  • 1. Sara Seip (Drammen) '98

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Vera Stocks (SWE) '98

Bagsværd Roklub II

  • 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97

Sorø Roklub II

  • 1. Ida Brehmer (Sorø) '97

Ribe Roklub I

  • 1. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97

Halmstad Rodd I

  • 1. Beatrice Persson (SWE) '97

Københavns Roklub I

  • 1. Maria Kregler Gotil (København) '98

Sarpsborg RK I

  • 1. Marie Fensbekk Grønneberg (Sarpsborg) '98

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
Løb 106 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup 1500m 32 tilmeldinger

Falkenberg RK III

  • 1. Moritz L?cke (SWE) '00

Drammen Roklubb I

  • 1. Bjørnar Leirset (Drammen) '99

Roklubben Furesø II

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Silkeborg Roklub I

  • 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00

Bagsværd Roklub I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Hadsund Roklub IV

  • 1. Hans Bangsø (Hadsund) '00

Roforeningen KVIK III

  • 1. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99

Kraftcenter Kongens Lyngby II

  • 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Esben Søvndahl (DSR) '99

Halmstad Rodd I

  • 1. Oliver Wenngren (SWE) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

Sarpsborg RK I

  • 1. Diderik Sørby Skjønhaug (Sarpsborg) '00

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Oliver Friborg (København) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Sebastian Haug Krab (Nordslesvig) '99

Kungälv I

  • 1. Petter Sandung (SWE) '00

Roskilde Roklub III

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Moss Roklubb II

  • 1. stian økland (Moss) '00

Roforeningen KVIK II

  • 1. Thor Friis (KVIK) '99

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Lars Benske (Fredriksstad) '99

Falkenberg RK I

  • 1. Jacob Smeringe (SWE) '00

Kungälv II

  • 1. Viktor Henkow (SWE) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (Moss) '99

Hadsund Roklub III

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Ormsund Roklub II

  • 1. Kristian Løken (Ormsund) '99

Falkenberg RK II

  • 1. Melker Persson (SWE) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99

Ormsund Roklub I

  • 1. Magnus Hofbauer (Ormsund) '99

Kraftcenter Kongens Lyngby I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
Løb 108 U17 W2X Piger U17 2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup 1500m 12 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
  • 2. Marie Poulsen (Odder) '00

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Laura Bruun Øemig (Bagsværd) '00
  • 2. Lea Alberte Olsen (DSR) '00

Ormsund Roklub I

  • 1. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
  • 2. Anna Mesel (Ormsund) '99

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Öresjö SS I

  • 1. Alexandra Kirk Johansson (Öresjö) '99
  • 2. Fanny Carlsson (Öresjö) '99

Kraftcenter Holstebro

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 2. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '99

Kraftcenter Odense I

  • 1. Mette Knudsen (Odense) '99
  • 2. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99

Ormsund Roklub II

  • 1. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
  • 2. Anniken Eiborg (Ormsund) '00

Ribe Roklub/Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
  • 2. Line Viuf (Ribe) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
  • 2. Maija Rekstad (Moss) '99

Christiania Rodklub I

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
  • 2. Anna Musk (Christiania) '99
Løb 110 U13 M1X Drenge U13 1X - Jun.D Drenge 500m 1x 500m 8 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03

Kungälv I

  • 1. Harry Ottosson (SWE) '03

Roklubben Stevns I

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05

Fredensborg Roklub I

  • 1. (Fredensborg) '03

Moss Roklubb I

  • 1. Viktor Rekstad (Moss) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Falkenberg RK I

  • 1. Gustav Hallgren (SWE) '03

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03
Løb 111 U13 W2X Piger U13 2X - Jun. D Piger 500m 2x 500m 2 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 2. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Kungälv I

  • 1. Stina Bujalla (SWE) '03
  • 2. Tyra Carlsson (SWE) '04
Løb 112 LW2X Kvinder letvægt 2X - W2x Sen Letvægt 2000m 3 tilmeldinger

Rocenter Aarhus I

  • 1. Helena Østergaard Rasmussen (Aarhus) '95
  • 2. Rose Benedicte Lawaetz (Aarhus) '97

Roskilde Roklub I

  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96
  • 2. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

Ribe Roklub/Roklubben Ægir I

  • 1. Anne Nissen (Ægir) '91
  • 2. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97
Løb 112 W2X Kvinder 2X - W2x Sen 2000m 8 tilmeldinger

Christiania Rodklub II

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92
  • 2. Sofie Jensen (Christiania) '92

Christiania Rodklub I

  • 1. Christine Randsborg (Christiania) '87
  • 2. Marie Jørstad (Christiania) '90

Bagsværd Roklub I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Christiania Rodklub III

  • 1. Cathrine Ador (Christiania) '92
  • 2. Johanne Asakskogen (Christiania) '88

Christiania Rodklub IV

  • 1. Thea Sørensen (Christiania) '95
  • 2. Andrea Adamsson (Christiania) '93

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Sara Hegge (NSR) '95
  • 2. Agnes Karlseng (Christiania) '93

AFMELDT Christiania Rodklub V

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93
  • 2. Marianne Berge-Madsen (Christiania) '92

Drammen Roklubb I

  • 1. Martine G Stryken (Drammen) '90
  • 2. Siri Bjerkheim (Drammen) '89
Løb 113 M2X Mænd 2X - M2x Sen. 2000m 2000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

Mölndals Roddklubb/Öresjö SS

  • 1. Oscar Claesson (Öresjö) '92
  • 2. Karl Ståhlberg (Mölndal) '94

Drammen Roklubb I

  • 1. Olav Kallerud (Drammen) '89
  • 2. Eirik Hexeberg Henriksen (Drammen) '89

Bagsværd Roklub I

  • 1. Christian Asmussen (Bagsværd) '88
  • 2. Emil Kjerri (Bagsværd) '88

Aalborg Roklub I

  • 1. Mads Gadeberg (Aalborg) '90
  • 2. Szymon Gréz (Aalborg) '90

Bagsværd Roklub/Odder Roklub I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • 2. Mathias Larsen (Odder) '92

Kraftcenter Odense I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 2. Tobias Kempf (Odense) '93
Løb 114 M4- Mænd 4- - M4- Sen. 2000m 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Aalborg Roklub III

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Sebastian Schleisner Hjorth (Aalborg) '94
  • 3. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Aalborg Roklub II

  • 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 2. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
  • 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 4. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90

Aalborg Roklub

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Markus Schelske (Aalborg) '89
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87

Bagsværd Roklub

  • 1. Jonas Krage (Bagsværd) '90
  • 2. William Schrøder (Bagsværd) '89
  • 3. Kristoffer Hoffmann (Bagsværd) '86
  • 4. Jacob Janson (Bagsværd) '80

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99
  • 2. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 3. Timon Strømgren (København) '99
  • 4. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
  • 3. Sebastian Bache (København) '97
  • 4. Sebastian Sølve (København) '97
Løb 115 U15 M4X Drenge U15 4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup 500m 2 tilmeldinger

Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 2. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 4. (Fredensborg) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Mikkel Sauvage Brekke (Horten) '02
  • 2. Harald Volleng (Horten) '01
  • 3. Benjamin Nærsnes (Horten) '01
  • 4. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01
Løb 116 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - Jun.C Drenge 4x+ 500m TU-Cup 500m 3 tilmeldinger

Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I

  • 1. Harry Ottosson (SWE) '03
  • 2. Nils Ekander (SWE) '01
  • 3. Alexander Nihlstrand (Mölndal) '01
  • 4. Johan Källström (Mölndal) '02
  • Cox. Gustav Brischewski (SWE) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01
  • 2. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
  • 3. Frederik Futtrup (Ægir) '02
  • 4. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • Cox. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Bagsværd Roklub

  • 1. William Foss Keincke (Bagsværd) '01
  • 2. Mikkel Walz (Bagsværd) '01
  • 3. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
  • 4. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • Cox. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02
Løb 117 U17 M4X Drenge U17 4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup 1500m 7 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE) '01
  • 2. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01
  • 3. Petter Sandung (SWE) '00
  • 4. Viktor Henkow (SWE) '99

Falkenberg RK/Halmstad Rodd I

  • 1. Jacob Smeringe (SWE) '00
  • 2. Melker Persson (SWE) '00
  • 3. Oliver Wenngren (SWE) '99
  • 4. Moritz L?cke (SWE) '00

Horten Roklubb I

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00
  • 2. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00
  • 3. Egil Brekke (Horten) '00
  • 4. Ludvig Nielsen Grundt (Horten) '99

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Christian Carlsen (Holstebro) '99
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99
  • 2. (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '00

Kraftcenter Holstebro II

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99
  • 2. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
  • 3. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 4. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99

Kraftcenter Odense I

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 2. Laust Zwisler (Odense) '99
  • 3. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
  • 4. Anders Salling (Odense) '99
Løb 118 U19 M2X Drenge U19 2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m 2000m 5 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Fredriksstad Roklub

  • 1. Per Benske (Fredriksstad) '97
  • 2. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Laurits Mathiassen (Bagsværd) '97
  • 2. Mathias Nielsen (København) '97

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (Moss) '99
  • 2. Vegard Sæby (Moss) '98

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I

  • 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98
  • 2. Joakim Ellingsen Kjærby (Drammen) '97
Løb 119 U19 W2X Piger U19 2X - Jun.A Piger 2x 2000 m 2000m 13 tilmeldinger

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98

Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
  • 2. Une Amalie Tjøm (Tønsberg) '97

Københavns Roklub I

  • 1. Julie Brünnich Sørensen (København) '98
  • 2. Mia Rina Nielsen (København) '00

Christiania Rodklub II

  • 1. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98
  • 2. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99

Drammen Roklubb

  • 1. Astrid Leirset (Drammen) '97
  • 2. Sigrid Bredde Vig (Drammen) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

Bagsværd Roklub III

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
  • 2. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb

  • 1. Sara Seip (Drammen) '98
  • 2. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98

Christiania Rodklub/Moss Roklubb I

  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (Moss) '97
  • 2. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97

Hadsund Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Bagsværd Roklub II

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Løb 120 M8+ Mænd 8+ - M8+ Alle klasser 2000M 2000m 2 tilmeldinger

Aalborg Roklub II [0:00]

  • 1. Morten Yde (Aalborg) '90
  • 2. Matthew Joseph Mommery (Aalborg) '89
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Sebastian Schleisner Hjorth (Aalborg) '94
  • 5. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 6. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 7. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 8. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
  • Cox. Mads Gadeberg (Aalborg) '90

Aalborg Roklub I [0:30]

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. Søren Gam (Aalborg) '87
  • 5. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 6. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
  • 7. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 8. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
  • Cox. Jeppe Jægerslund (Aalborg) '91
Løb 121 U15 W4X+ Piger U15 4X+ - Jun C Piger 4x+ TU-Cup 500m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 3. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02
  • 4. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • Cox. Mikkel Walz (Bagsværd) '01

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Liv McGowan (Mölndal) '03
  • 2. Nora Lindberg (Mölndal) '01
  • 3. Ellen Hedenberg (Mölndal) '02
  • 4. Helena Alami (Mölndal) '02
  • Cox. Erik Källström (Mölndal) '05
Løb 122 U15 W4X Piger U15 4X - Jun C Piger 4x- TU-Cup 500m 4 tilmeldinger

Falkenberg RK I

  • 1. Clara bjarneborg (SWE) '02
  • 2. Bella Häggström (SWE) '02
  • 3. Isabell Stridh (SWE) '01
  • 4. Matilda Wallin (SWE) '01

Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Stevns

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Luna Jørgensen (Stevns) '01
  • 4. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

Falkenberg RK/Halmstad Rodd/Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE) '04
  • 2. Stina Bujalla (SWE) '03
  • 3. Emmi Persson (SWE) '03
  • 4. Hala Lachhab (SWE) '05

Halmstad Rodd/Kungälv/Åhus Roddklubb I

  • 1. Annie Nyman (SWE) '01
  • 2. Othilia Roth (SWE) '01
  • 3. Thea Ingvarsson (SWE) '02
  • 4. Elin Brischewski (SWE) '02
Løb 123 U17 W4X Piger U17 4X - Jun B Piger 4x- TU-Cup 1500m 2 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. Klara Christensen (Sorø) '00

Ormsund Roklub I

  • 1. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
  • 2. Anna Mesel (Ormsund) '99
  • 3. Amanda Hofbauer (Ormsund) '01
  • 4. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
Løb 124 W1X Kvinder 1X - Kvinder 1X 2000m 8 tilmeldinger

Kraftcenter Odense I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96

Ormsund Roklub I

  • 1. Antje Peine (Ormsund) '69

AFMELDT Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Marie Westhausen Gottlieb (DSR) '87

AFMELDT Lyngby Dameroklub I

  • 1. Helene Nygaard Olsen (LDR) '85

Halmstad Rodd I

  • 1. Amanda Tholin (SWE) '95

Rocenter Aarhus II

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
Løb 125 M1X Mænd 1X - Mænd 1X 2000m 11 tilmeldinger

Ribe Roklub I

  • 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96

Roskilde Roklub II

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94

Roskilde Roklub I

  • 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94

Kraftcenter Odense I

  • 1. Esben Rusbjerg (Odense) '94

Hadsund Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Höganäs Roddförening I

  • 1. Dennis Gustavsson (SWE) '91

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82

Hadsund Roklub II

  • 1. Simon Sørensen (Hadsund) '92

Höganäs Roddförening II

  • 1. Pontus Gustavsson (SWE) '88

Bagsværd Roklub I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Carl Traff (KVIK) '95
Løb 126 W4X Kvinder 4X - Kvinder 4X 2000m 5 tilmeldinger

Christiania Rodklub II

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92
  • 2. Andrea Adamsson (Christiania) '93
  • 3. Sofie Jensen (Christiania) '92
  • 4. Thea Sørensen (Christiania) '95

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb

  • 1. Astrid Leirset (Drammen) '96
  • 2. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98
  • 3. Siri Bjerkheim (Drammen) '89
  • 4. Martine G Stryken (Drammen) '90

Christiania Rodklub I

  • 1. Christine Randsborg (Christiania) '87
  • 2. Marie Jørstad (Christiania) '90
  • 3. Cathrine Ador (Christiania) '92
  • 4. Johanne Asakskogen (Christiania) '88

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 3. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81

Roklubben Ægir

  • 1. Simona Læsø (Ægir) '94
  • 2. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir) '90
  • 3. Heidi Andersen (Ægir) '90
  • 4. Christina Donstrup (Ægir) '89
Løb 127 Masters W4X/4- Kvinder Masters 4X/4- - Masters MW 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Sorø Roklub II

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Anne Brehmer (Sorø) '60
  • 3. Ingrid Petersen (Sorø) '44
  • 4. Laila Hjorth (Sorø) '53

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Roklubben Furesø I

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 4. Mette Møller (Furesø) '63

Sorø Roklub I

  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 2. (Sorø) '67
  • 3. Linda Milling (Sorø) '65
  • 4. Ruth Köster (Sorø) '68

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Waltraut Lissau (DSR) '66
  • 2. Asta Øjvind (DSR) '76
  • 3. Janne Flensborg Otzen (DSR) '83
  • 4. Regitze Siggaard (DSR) '67

Roforeningen KVIK I

  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 3. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
Løb 129 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen.letvægt 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Anne Nissen (Ægir) '91

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96

Sorø Roklub I

  • 1. Ida Langkjær (Sorø) '97

Bagsværd Roklub I

  • 1. Henriette Skavin (Bagsværd) '89

Roskilde Roklub II

  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96

Roskilde Roklub I

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
Løb 130 U19 M4X Drenge U19 4X - Jun A Drenge 4X 2000m 4 tilmeldinger

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I

  • 1. Einar Solbakken (Moss) '98
  • 2. Mikko Rekstad (Moss) '97
  • 3. skjølsvold Simen (Moss) '98
  • 4. Per Benske (Fredriksstad) '97

Moss Roklubb I

  • 1. Bastian Aune (Moss) '98
  • 2. Tord Oscar Magnusson (Moss) '98
  • 3. Vegard Stabel (Moss) '97
  • 4. Alfred Eliassen (Moss) '99

Kraftcenter Odense I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '99
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '00
Løb 131 U19 W4X Piger U19 4X - Jun A Piger 4x- 2000 m 2000m 6 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. Klara Christensen (Sorø) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
  • 2. Ida Langkjær (Sorø) '97
  • 3. Ida Brehmer (Sorø) '97
  • 4. Maria Kregler Gotil (København) '98

Drammen Roklubb/Horten Roklubb/Sarpsborg RK/Tønsberg Roklubb I

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
  • 2. Une Amalie Tjøm (Tønsberg) '97
  • 3. Sigrid Bredde Vig (Drammen) '99
  • 4. Marie Fensbekk Grønneberg (Sarpsborg) '98

Kraftcenter Odense I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 4. Marta Kempf (Odense) '98

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb I

  • 1. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98
  • 2. Ida Marie Aakerholt (Sandefjord) '98
  • 3. Astrid Leirset (Drammen) '97
  • 4. Sara Seip (Drammen) '98

Christiania Rodklub I

  • 1. Anna Musk (Christiania) '99
  • 2. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98
  • 3. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
  • 4. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99
Løb 132 LM1X Mænd letvægt 1X - M1x Sen. letvægt 2000m 2000m 10 tilmeldinger

Bagsværd Roklub II

  • 1. Ignacio Hidalgo (Bagsværd) '75

Ormsund Roklub I

  • 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96

Falkenberg RK I

  • 1. Rasmus Melin (SWE) '86

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94

Kraftcenter Odense I

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

Bagsværd Roklub III

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85

Rocenter Aarhus I

  • 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Hans Kristian Willadsen (Fredriksstad) '89

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96
Løb 133 Masters M4X/4- Mænd Masters 4X/4- - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 14 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I

  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41
  • 3. John Grunwald (KVIK) '46
  • 4. Stig Rasmussen (DSR) '46

Fredericia Roklub/Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 2. Glenn Frank (MSR) '47
  • 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
  • 4. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40

Køge Roklub

  • 1. kai christensen (Køge R) '46
  • 2. jan muller (Køge R) '41
  • 3. john nielsen (Køge R) '42
  • 4. Jørgen Dahl (Køge R) '46

Roskilde Roklub I

  • 1. Mogens Kleis (Roskilde) '52
  • 2. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
  • 3. Thomas Lynderup (Roskilde) '46
  • 4. Henning Hansen (Roskilde) '48

Ormsund Roklub

  • 1. Zdzislawa Andruszkiewicz (Ormsund) '59
  • 2. Morten Grepperud (Ormsund) '62
  • 3. Per Giltvedt (Ormsund) '56
  • 4. Tom Torgersen (Ormsund) '63

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 2. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 3. Jan Cederkvist (DSR) '53
  • 4. Jens Rokkedal (DSR) '48

Malmö Roddklubb

  • 1. Kristina Sjöholm (SWE) '65
  • 2. Håkan Christensson (SWE) '61
  • 3. Thomas Barge (SWE) '62
  • 4. Per Ekström (SWE) '59

Danske Studenters Roklub

  • 1. Hans Tapper (DSR) '62
  • 2. Søren Strange (DSR) '60
  • 3. Anders Brems (DSR) '73
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57

Sorø Roklub

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 3. Linda Milling (Sorø) '65
  • 4. Ruth Köster (Sorø) '68

Ormsund Roklub I

  • 1. Nils Jørgen Bjønness (Ormsund) '61
  • 2. Christian Grosse (Ormsund) '64
  • 3. Zbigniew Andruszkiewicz (Ormsund) '59
  • 4. Per Ivar Berg (Ormsund) '63

Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 3. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 4. Bo Hartz (Furesø) '62

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 3. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
  • 4. Uffe Søgaard (Sorø) '76

Kungälv/Mölndals Roddklubb I

  • 1. Sven Bujalla (SWE) '70
  • 2. Peter Nyman (SWE) '72
  • 3. Mattias Carlsson (SWE) '75
  • 4. Josef Källström (Mölndal) '74

Aalborg Roklub

  • 1. Morten Yde (Aalborg) '90
  • 2. Matthew Joseph Mommery (Aalborg) '89
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
Løb 134 U13 M2X Drenge U13 2X - Jun D Drenge 2X 500m 3 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Harry Ottosson (SWE) '03
  • 2. Gustav Brischewski (SWE) '04

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Martin Haugen (Mölndal) '03
  • 2. Elis Sundberg (Mölndal) '03

Mölndals Roddklubb II

  • 1. Albin Alami (Mölndal) '04
  • 2. Erik Källström (Mölndal) '05
Løb 135 U13 W1X Piger U13 1X - Jun D Piger 1X 500m 6 tilmeldinger

Horten Roklubb I

  • 1. Eline Stava (Horten) '03

Kungälv I

  • 1. Stina Bujalla (SWE) '03

Halmstad Rodd I

  • 1. Hala Lachhab (SWE) '05

Bagsværd Roklub I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Emmi Persson (SWE) '03
Løb 136 U14 M2X Drenge U14 2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup 500m 14 tilmeldinger

Næstved Roklub/Roklubben Viking I

  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
  • 2. Alexander Kruhøfer (Viking) '02

Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I

  • 1. Nils Ekander (SWE) '01
  • 2. Gustav Hallgren (SWE) '03

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Johan Källström (Mölndal) '02
  • 2. Alexander Nihlstrand (Mölndal) '01

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '01
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Odder Roklub II

  • 1. Tobias Andersen (Odder) '01
  • 2. Viktor Knopp Hansen (Odder) '01

Roklubben Viking II

  • 1. Aske Storm (Viking) '03
  • 2. Oliver Acs (Viking) '02

Bagsværd Roklub II

  • 1. William Foss Keincke (Bagsværd) '01
  • 2. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02

Kungälv I

  • 1. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01
  • 2. Hannes Hård af Segerstad (SWE) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 2. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
  • 2. Jeppe Petersen (Furesø) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02
  • 2. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02

Odder Roklub I

  • 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
  • 2. Jonathan Martin Lara (Odder) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 2. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 137 U14 W1X Piger U14 1X - Jun C Piger 1X TU-Cup 500m 32 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE) '02

Kraftcenter Odense I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Kraftcenter Kongens Lyngby II

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

Åhus Roddklubb I

  • 1. Othilia Roth (SWE) '01

AFMELDT Jönköpings Roddsällskap

  • 1. Linnea Alexandersson (JRS) '98

Falkenberg RK III

  • 1. Clara bjarneborg (SWE) '02

Kungälv I

  • 1. Annie Nyman (SWE) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Horten Roklubb III

  • 1. Lise Thorsen (Horten) '02

Ormsund Roklub II

  • 1. Amanda Hofbauer (Ormsund) '01

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02

Jönköpings Roddsällskap

  • 1. Ida Ekros (JRS) '01

Københavns Roklub I

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01

Ormsund Roklub I

  • 1. Maya Kristoffersen (Ormsund) '02

Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Falkenberg RK II

  • 1. Bianca Häggström (SWE) '02

Kraftcenter Kongens Lyngby I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

AFMELDT Moss Roklubb I

  • 1. Sarah Wiberg-BUgge (Moss) '02

Kraftcenter Kongens Lyngby IV

  • 1. Marie Elkjær (LDR) '01

Falkenberg RK IV

  • 1. Isabell Stridh (SWE) '01

Horten Roklubb II

  • 1. Maren Næss Brevik (Horten) '02

Falkenberg RK V

  • 1. Matilda Wallin (SWE) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Marte Stava (Horten) '01

Kraftcenter Kongens Lyngby III

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Næstved Roklub I

  • 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

Roforeningen KVIK II

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Falkenberg RK I

  • 1. Bella Häggström (SWE) '02
Løb 138 U17 M2X Drenge U17 2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup 1500m 15 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
  • 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Andreas Yde (Roskilde) '99

Kraftcenter Odense II

  • 1. Laust Zwisler (Odense) '99
  • 2. David Lønholm Shekufa (Odense) '99

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00
  • 2. Bjørnar Leirset (Drammen) '99

Københavns Roklub I

  • 1. Niklas Heinz (København) '00
  • 2. Aske Bache (København) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
  • 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Ormsund Roklub I

  • 1. Magnus Hofbauer (Ormsund) '99
  • 2. Kristian Løken (Ormsund) '99

Horten Roklubb II

  • 1. Ludvig Nielsen Grundt (Horten) '99
  • 2. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00

Kraftcenter Odense I

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 2. Anders Salling (Odense) '99

Horten Roklubb III

  • 1. Egil Brekke (Horten) '00
  • 2. Sebastian Hegna Kristiansen (Horten) '01

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Thor Friis (KVIK) '99

Kraftcenter Odense III

  • 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00
  • 2. Tobias Taudal (Odense) '00

Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I

  • 1. Lars Benske (Fredriksstad) '99
  • 2. Diderik Sørby Skjønhaug (Sarpsborg) '00

Kraftcenter Holstebro II

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99
  • 2. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99
Løb 139 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Jun B Piger 1X TU-Cup 1500m 24 tilmeldinger

Horten Roklubb I

  • 1. Mia Helene Falch (Horten) '00

Drammen Roklubb I

  • 1. Sigrid Bredde Vig (Drammen) '99

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Silkeborg Roklub I

  • 1. Cecilia Kols (Silkeborg) '99

Årungen Ro- og Kajakklubb I

  • 1. Lise Meinike Dørre (Årungen) '00

Kraftcenter Holstebro

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00

Moss Roklubb II

  • 1. Maija Rekstad (Moss) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Odder Roklub I

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00

Hadsund Roklub III

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Christiania Rodklub I

  • 1. Anna Musk (Christiania) '99

Roklubben Stevns I

  • 1. Louise Hyldager (Stevns) '00

Falkenberg RK I

  • 1. Felicia Häggström (SWE) '00

Fredensborg Roklub I

  • 1. (Fredensborg) '00

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00

Christiania Rodklub II

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Christiania Rodklub III

  • 1. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99

Hadsund Roklub II

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99

Middelfart Roklub

  • 1. test test (Middelfart) '09
Løb 201 U14 M1X Drenge U14 1X - jun. C drenge Årgang 01 500m 23 tilmeldinger

Horten Roklubb III

  • 1. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01

Kraftcenter Holstebro II

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Horten Roklubb II

  • 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub III

  • 1. William Foss Keincke (Bagsværd) '01

Moss Roklubb I

  • 1. magnus strømme (Moss) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Lauge Endel Rønn (Furesø) '01

Odder Roklub I

  • 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01

Horten Roklubb IV

  • 1. Sebastian Hegna Kristiansen (Horten) '01

Åhus Roddklubb I

  • 1. Nils Ekander (SWE) '01

Horten Roklubb I

  • 1. Harald Volleng (Horten) '01

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Alexander Nihlstrand (Mölndal) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '01

Kungälv I

  • 1. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Kungälv II

  • 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE) '01

Bagsværd Roklub II

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Odder Roklub

  • 1. Viktor Knopp Hansen (Odder) '01
Løb 202 U14 M1X Drenge U14 1X - jun. C drenge Årgang 02 500m 16 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Kraftcenter Holstebro II

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02

Roskilde Roklub II

  • 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02

Moss Roklubb I

  • 1. Oliver Eliassen (Moss) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Johan Källström (Mölndal) '02

Roklubben Viking III

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Roklubben Viking I

  • 1. Oliver Acs (Viking) '02

AFMELDT Horten Roklubb III

  • 1. Mikkel Sauvage Brekke (Horten) '02

Roklubben Viking II

  • 1. Alexander Kruhøfer (Viking) '02

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02

Næstved Roklub

  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02

Horten Roklubb II

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
Løb 203 U14 W2X Piger U14 2X - jun. C piger 2x Årgang 01 500m 4 tilmeldinger

Kungälv/Åhus Roddklubb I

  • 1. Annie Nyman (SWE) '01
  • 2. Othilia Roth (SWE) '01

Falkenberg RK I

  • 1. Isabell Stridh (SWE) '01
  • 2. Matilda Wallin (SWE) '01

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Frederikke Sophie Frank (DSR) '01

Kraftcenter Kongens Lyngby I

  • 1. Marie Elkjær (LDR) '01
  • 2. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
Løb 204 U14 W2X Piger U14 2X - jun. C piger 2x Årgang 02 500m 7 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 2. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Lise Thorsen (Horten) '02
  • 2. Maren Næss Brevik (Horten) '02

Roforeningen KVIK

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 2. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02

Kraftcenter Kongens Lyngby I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
  • 2. alma mikkelsen (LDR) '02

Halmstad Rodd/Kungälv I

  • 1. Elin Brischewski (SWE) '02
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE) '02

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Ellen Hedenberg (Mölndal) '02
  • 2. Helena Alami (Mölndal) '02

Falkenberg RK

  • 1. Bianca Häggström (SWE) '02
  • 2. Bella Häggström (SWE) '02
Løb 205 U14 W2X Piger U14 2X - jun. C piger 2x Årgang 01+02 500m 5 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Amanda Hofbauer (Ormsund) '01
  • 2. Maya Kristoffersen (Ormsund) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 2. Clara Møller (Furesø) '01

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Luna Jørgensen (Stevns) '01

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Nora Lindberg (Mölndal) '01
  • 2. Liv McGowan (Mölndal) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01
  • 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
Løb 206 U19 W1X Piger U19 1X - JW1x JUN A 2000m 2000m 10 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98

Halmstad Rodd I

  • 1. Beatrice Persson (SWE) '97

Drammen Roklubb II

  • 1. Sara Seip (Drammen) '98

Kungälv I

  • 1. Vera Stocks (SWE) '98

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Ribe Roklub I

  • 1. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97

AFMELDT Sarpsborg RK I

  • 1. Marie Fensbekk Grønneberg (Sarpsborg) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97

Drammen Roklubb I

  • 1. Astrid Leirset (Drammen) '97

Sorø Roklub II

  • 1. Ida Brehmer (Sorø) '97
Løb 207 Masters W1X Kvinder Masters 1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 8 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Anette Friedrichsen (Nordslesvig) '68

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Roforeningen KVIK I

  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75

Ormsund Roklub I

  • 1. Zdzislawa Andruszkiewicz (Ormsund) '59

Sorø Roklub II

  • 1. Gitte Niven (Sorø) '58

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Janne Flensborg Otzen (DSR) '83
Løb 208 Masters M1X Mænd Masters 1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 12 tilmeldinger

Fredensborg Roklub I

  • 1. (Fredensborg) '44

Ormsund Roklub I

  • 1. Zbigniew Andruszkiewicz (Ormsund) '59

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Roklubben Stevns I

  • 1. Anders Møller (Stevns) '73

Randers Roklub I

  • 1. Jan Sørensen (Randers) '45

Lemvig Roklub I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

Sorø Roklub II

  • 1. Uffe Søgaard (Sorø) '76

Sorø Roklub I

  • 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Bengt Tilly (SWE) '54

Drammen Roklubb I

  • 1. Pål Sandli (Drammen) '57
Løb 209 U19 M1X Drenge U19 1X - Jun. A Drenge 1x 2000m 2000m 18 tilmeldinger

Horten Roklubb II

  • 1. Jesper Rørvig (Horten) '98

Kraftcenter Odense II

  • 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98

Drammen Roklubb I

  • 1. Joakim Ellingsen Kjærby (Drammen) '97

Roklubben Viking I

  • 1. Felix Kruhøffer (Viking) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Emilio Enzo Østergaard Formann Tawadros (DSR) '98

Roklubben Furesø I

  • 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97

Københavns Roklub I

  • 1. Mathias Nielsen (København) '97

Moss Roklubb I

  • 1. Vegard Sæby (Moss) '98

Moss Roklubb III

  • 1. Mikko Rekstad (Moss) '97

Kraftcenter Odense I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

Moss Roklubb II

  • 1. Einar Solbakken (Moss) '98

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR) '97

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Søren Brag (Nordslesvig) '97

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98

Horten Roklubb I

  • 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Simon Skytte (Nordslesvig) '98

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Kraftcenter Odense III

  • 1. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98
Løb 210 M4X Mænd 4X - 4x- Sen. 2000m 2000m 1 tilmelding

Aalborg Roklub I

  • 1. Morten Yde (Aalborg) '90
  • 2. Matthew Joseph Mommery (Aalborg) '89
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
Løb 211 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - jun. B drenge Årgang 99 1500m 18 tilmeldinger

AFMELDT Roforeningen KVIK II

  • 1. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99

Kraftcenter Kongens Lyngby I

  • 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Sebastian Haug Krab (Nordslesvig) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Thor Friis (KVIK) '99

Kungälv I

  • 1. Viktor Henkow (SWE) '99

Horten Roklubb I

  • 1. Ludvig Nielsen Grundt (Horten) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99

Hadsund Roklub II

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Ormsund Roklub II

  • 1. Kristian Løken (Ormsund) '99

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Lars Benske (Fredriksstad) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (Moss) '99

Drammen Roklubb I

  • 1. Bjørnar Leirset (Drammen) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Esben Søvndahl (DSR) '99

Roklubben Furesø II

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

Ormsund Roklub I

  • 1. Magnus Hofbauer (Ormsund) '99

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99
Løb 212 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - jun. B drenge Årgang 00 1500m 13 tilmeldinger

Silkeborg Roklub I

  • 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00

Sarpsborg RK I

  • 1. Diderik Sørby Skjønhaug (Sarpsborg) '00

Kungälv I

  • 1. Petter Sandung (SWE) '00

Horten Roklubb I

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00

Moss Roklubb I

  • 1. stian økland (Moss) '00

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00

Horten Roklubb II

  • 1. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Hans Bangsø (Hadsund) '00

Horten Roklubb IV

  • 1. Egil Brekke (Horten) '00

Københavns Roklub I

  • 1. Niklas Heinz (København) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Løb 213 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 99 1500m 5 tilmeldinger

Moss Roklubb I

  • 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99
  • 2. Maija Rekstad (Moss) '99

Ormsund Roklub

  • 1. Anna Mesel (Ormsund) '99
  • 2. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99

Christiania Rodklub I

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
  • 2. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99

Öresjö SS I

  • 1. Alexandra Kirk Johansson (Öresjö) '99
  • 2. Fanny Carlsson (Öresjö) '99

Kraftcenter Odense I

  • 1. Mette Knudsen (Odense) '99
  • 2. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99
Løb 214 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 00 1500m 4 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Mia Helene Falch (Horten) '00
  • 2. Marte Stava (Horten) '01

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
  • 2. Marie Poulsen (Odder) '00

Falkenberg RK I

  • 1. Felicia Häggström (SWE) '00
  • 2. Clara bjarneborg (SWE) '02
Løb 215 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 99+00 1500m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Ormsund Roklub 2

  • 1. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
  • 2. Anniken Eiborg (Ormsund) '00

Ribe Roklub

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99
  • 2. Mie Mellerup (Ægir) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '99

Kraftcenter Holstebro

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 2. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Løb 216 U13 M1X Drenge U13 1X - Jun D Drenge 500 m 1x 500m 12 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Albin Alami (Mölndal) '04

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03

Kungälv I

  • 1. Harry Ottosson (SWE) '03

Mölndals Roddklubb IV

  • 1. Martin Haugen (Mölndal) '03

Mölndals Roddklubb III

  • 1. Erik Källström (Mölndal) '05

Falkenberg RK I

  • 1. Gustav Hallgren (SWE) '03

Roklubben Stevns I

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05

Fredensborg Roklub I

  • 1. (Fredensborg) '03

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Moss Roklubb I

  • 1. Viktor Rekstad (Moss) '03

Mölndals Roddklubb II

  • 1. Elis Sundberg (Mölndal) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Løb 217 U13 W2X Piger U13 2X - Jun D Piger 500 m 2x 500m 2 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE) '04
  • 2. Stina Bujalla (SWE) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03
Løb 218 M2X Mænd 2X - M2x Sen. Herrer 2000m 7 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb/Öresjö SS I

  • 1. Oscar Claesson (Öresjö) '92
  • 2. Karl Ståhlberg (Mölndal) '94

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

Drammen Roklubb I

  • 1. Eirik Hexeberg Henriksen (Drammen) '89
  • 2. Olav Kallerud (Drammen) '89

Bagsværd Roklub/Odder Roklub I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • 2. Mathias Larsen (Odder) '92

Kraftcenter Odense I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 2. Tobias Kempf (Odense) '93

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Daniel Böcker (Helsingborg) '78
  • 2. Olle Andersson (Helsingborg) '80

Aalborg Roklub

  • 1. Mads Gadeberg (Aalborg) '90
  • 2. Szymon Gréz (Aalborg) '90
Løb 219 U19 M2X Drenge U19 2X - Jun A Drenge 2X 2000m 6 tilmeldinger

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Per Benske (Fredriksstad) '97
  • 2. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Laurits Mathiassen (Bagsværd) '97
  • 2. Mathias Nielsen (København) '97

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Moss Roklubb I

  • 1. Vegard Sæby (Moss) '98
  • 2. Alfred Eliassen (Moss) '99

Drammen Roklubb I

  • 1. Bjørnar Leirset (Drammen) '99
  • 2. Joakim Ellingsen Kjærby (Drammen) '97

AFMELDT Halmstad Rodd I

  • 1. Fabian Meuller (SWE) '98
  • 2. Lucas Djiviak (SWE) '98
Løb 220 U19 M2- Drenge U19 2- - Jun A Drenge 2- 2000m 3 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
  • 2. Jakob Lillelund (Sorø) '98

Moss Roklubb II

  • 1. Bastian Aune (Moss) '98
  • 2. Tord Oscar Magnusson (Moss) '98

AFMELDT Moss Roklubb I

  • 1. Einar Solbakken (Moss) '98
  • 2. Mikko Rekstad (Moss) '97
Løb 221 U19 W4X Piger U19 4X - Jun.A 4x- piger 2000m 6 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98
  • 2. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
  • 3. Vibeke Gran Andreassen (Christiania) '99
  • 4. Anna Musk (Christiania) '99

Drammen Roklubb/Horten Roklubb/Sarpsborg RK/Tønsberg Roklubb I

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
  • 2. Sigrid Bredde Vig (Drammen) '99
  • 3. Marie Fensbekk Grønneberg (Sarpsborg) '98
  • 4. Une Amalie Tjøm (Tønsberg) '97

Sorø Roklub I

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 3. Klara Christensen (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '00

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
  • 2. Ida Langkjær (Sorø) '97
  • 3. Ida Brehmer (Sorø) '97
  • 4. Maria Kregler Gotil (København) '98

Kraftcenter Odense I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 4. Marta Kempf (Odense) '98

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb I

  • 1. Sara Seip (Drammen) '98
  • 2. Astrid Leirset (Drammen) '97
  • 3. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98
  • 4. Ida Marie Aakerholt (Sandefjord) '98
Løb 222 W2X Kvinder 2X - W2x Sen 2000m 12 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub I

  • 1. Marie Westhausen Gottlieb (DSR) '87
  • 2. Helene Nygaard Olsen (LDR) '85

Roskilde Roklub I

  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96
  • 2. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

Halmstad Rodd I

  • 1. Amanda Tholin (SWE) '95
  • 2. Karin Nordenfeldt (SWE) '84

Christiania Rodklub

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92
  • 2. Sofie Jensen (Christiania) '92

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Aarhus Roklub

  • 1. Helena Østergaard Rasmussen (Aarhus) '95
  • 2. Rose Benedicte Lawaetz (Aarhus) '97

Christiania Rodklub/Norske Studenters Roklub I

  • 1. Sara Hegge (NSR) '95
  • 2. Agnes Karlseng (Christiania) '92

Drammen Roklubb I

  • 1. Martine G Stryken (Drammen) '90
  • 2. Siri Bjerkheim (Drammen) '89

Christiania Rodklub III

  • 1. Christine Randsborg (Christiania) '87
  • 2. Marie Jørstad (Christiania) '90

Roklubben Ægir I

  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir) '95
  • 2. Anne Nissen (Ægir) '91

AFMELDT Christiania Rodklub V

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93
  • 2. Marianne Berge-Madsen (Christiania) '92

Christiania Rodklub

  • 1. Andrea Adamsson (Christiania) '93
  • 2. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
Løb 223 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - Jun C Drenge 4x+ 500m 500m 2 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01
  • 2. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
  • 3. Frederik Futtrup (Ægir) '02
  • 4. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • Cox. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Bagsværd Roklub

  • 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
  • 2. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
  • 3. William Foss Keincke (Bagsværd) '01
  • 4. Mikkel Walz (Bagsværd) '01
  • Cox. Philip Walz (Bagsværd) '02
Løb 224 U15 M4X Drenge U15 4X - Jun C Drenge 4x- 500m 500m 1 tilmelding

Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02
  • 2. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 4. (Fredensborg) '03
Løb 225 U17 M4X Drenge U17 4X - Jun.B Drenge 4x 1500m 1500m 6 tilmeldinger

Falkenberg RK/Halmstad Rodd I

  • 1. Jacob Smeringe (SWE) '00
  • 2. Melker Persson (SWE) '00
  • 3. Oliver Wenngren (SWE) '99
  • 4. Moritz L?cke (SWE) '00

Kraftcenter Holstebro II

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99
  • 2. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
  • 3. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 4. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Christian Carlsen (Holstebro) '99
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99
  • 2. (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '00

Kungälv I

  • 1. Viktor Henkow (SWE) '99
  • 2. Petter Sandung (SWE) '00
  • 3. Per Ingmar Bujalla (SWE) '01
  • 4. Hannes Hård af Segerstad (SWE) '01

Kraftcenter Odense

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00
  • 2. Laust Zwisler (Odense) '99
  • 3. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
  • 4. Anders Salling (Odense) '99
Løb 226 U19 M4X Drenge U19 4X - Jun.A 4x 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Kraftcenter Odense I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Emil Lenzing (Lyngby) '98

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '99

Drammen Roklubb/Fredriksstad Roklub/Horten Roklubb I

  • 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98
  • 2. Jesper Rørvig (Horten) '98
  • 3. Joakim Ellingsen Kjærby (Drammen) '97
  • 4. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (Moss) '99
  • 2. Bastian Aune (Moss) '98
  • 3. Vegard Sæby (Moss) '98
  • 4. Tord Oscar Magnusson (Moss) '98

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I

  • 1. Einar Solbakken (Moss) '98
  • 2. Mikko Rekstad (Moss) '97
  • 3. Lars Benske (Fredriksstad) '99
  • 4. Per Benske (Fredriksstad) '97
Løb 227 LM1X Mænd letvægt 1X - 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m 2000m 10 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94

Kraftcenter Odense I

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

Rocenter Aarhus I

  • 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95

Bagsværd Roklub II

  • 1. Ignacio Hidalgo (Bagsværd) '75

Falkenberg RK I

  • 1. Rasmus Melin (SWE) '86

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Hans Kristian Willadsen (Fredriksstad) '89

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96
Løb 228 U15 W4X+ Piger U15 4X+ - Jun C Piger 4x+ 500m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 4. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02
  • Cox. Philip Walz (Bagsværd) '02
Løb 229 U15 W4X Piger U15 4X - Jun C Piger 4x- 500m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Stevns

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Luna Jørgensen (Stevns) '01
  • 4. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

Halmstad Rodd/Kungälv I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE) '02
  • 2. Elin Brischewski (SWE) '02
  • 3. Stina Bujalla (SWE) '03
  • 4. Tyra Carlsson (SWE) '04

Kraftcenter Kongens Lyngby I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02
  • 2. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
  • 3. Ida Marie Reimer (LDR) '02
  • 4. Marie Elkjær (LDR) '01

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 2. Anna Hof (KVIK) '01
  • 3. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 4. Clara Møller (Furesø) '01

Falkenberg RK I

  • 1. Bella Häggström (SWE) '02
  • 2. Bianca Häggström (SWE) '02
  • 3. Isabell Stridh (SWE) '01
  • 4. Matilda Wallin (SWE) '01
Løb 230 W1X Kvinder 1X - W1x Sen Kvinder 2000m 9 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Antje Peine (Ormsund) '69

Bagsværd Roklub I

  • 1. Veronika Karlsson (Bagsværd) '84

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Kraftcenter Odense I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96

Christiania Rodklub I

  • 1. Cathrine Ador (Christiania) '92

AFMELDT Lyngby Dameroklub I

  • 1. Helene Nygaard Olsen (LDR) '85

AFMELDT Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

Rocenter Aarhus II

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Marie Westhausen Gottlieb (DSR) '87
Løb 231 M4- Mænd 4- - M4- Herrer 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub II

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
  • 3. Sebastian Bache (København) '97
  • 4. Sebastian Sølve (København) '97

Aalborg Roklub II

  • 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 2. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
  • 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 4. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99
  • 2. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 3. Timon Strømgren (København) '99
  • 4. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98
Løb 232 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Fredensborg Roklub II

  • 1. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
  • 2. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 2. Anette Friedrichsen (Nordslesvig) '68

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54

Roklubben Furesø II

  • 1. Anette Kyster (Furesø) '69
  • 2. Helle Torp Eklund (Furesø) '62

Sorø Roklub I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72
  • 2. Karin Bodelund (DSR) '63

Roklubben Furesø I

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 2. Marianne Henney (Furesø) '57
Løb 233 U19 W2X Piger U19 2X - Jun A Piger 2x 2000m 13 tilmeldinger

Hadsund Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Københavns Roklub I

  • 1. Julie Brünnich Sørensen (København) '98
  • 2. Mia Rina Nielsen (København) '00

Bagsværd Roklub III

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
  • 2. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98

Horten Roklubb/Sarpsborg RK I

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
  • 2. Marie Fensbekk Grønneberg (Sarpsborg) '98

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb

  • 1. Astrid Leirset (Drammen) '96
  • 2. Guro Elise Aakerholt (Sandefjord) '98

Christiania Rodklub II

  • 1. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98
  • 2. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99

Christiania Rodklub/Moss Roklubb I

  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (Moss) '97
  • 2. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98

AFMELDT Drammen Roklubb

  • 1. Astrid Leirset (Drammen) '97
  • 2. Sigrid Bredde Vig (Drammen) '99

Bagsværd Roklub II

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Løb 234 U17 W4X Piger U17 4X - JW4x- JUN B 1500 m 1500m 2 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. Klara Christensen (Sorø) '00

Ormsund Roklub I

  • 1. Amanda Hofbauer (Ormsund) '01
  • 2. Anna Mesel (Ormsund) '99
  • 3. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
  • 4. Rikke Aslaksen Waale (Ormsund) '99
Løb 235 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen. Kvinder Letvægt 2000m 5 tilmeldinger

Roskilde Roklub II

  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96

Kraftcenter Holstebro I

  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96

Sorø Roklub I

  • 1. Ida Langkjær (Sorø) '97

Roskilde Roklub I

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

Bagsværd Roklub I

  • 1. Henriette Skavin (Bagsværd) '89
Løb 236 M1X Mænd 1X - M1x Herrer 2000m 2000m 12 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Höganäs Roddförening I

  • 1. Dennis Gustavsson (SWE) '91

Hadsund Roklub II

  • 1. Simon Sørensen (Hadsund) '92

Roskilde Roklub I

  • 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97

Höganäs Roddförening II

  • 1. Pontus Gustavsson (SWE) '88

Ribe Roklub I

  • 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Carl Traff (KVIK) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82

Roskilde Roklub II

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94

Halmstad Rodd I

  • 1. Lucas Djiviak (SWE) '98
Løb 237 M8+ Mænd 8+ - 8+ alle klasser 2000 m 2000m 3 tilmeldinger

Aalborg Roklub II

  • 1. Morten Yde (Aalborg) '90
  • 2. Matthew Joseph Mommery (Aalborg) '89
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Sebastian Schleisner Hjorth (Aalborg) '94
  • 5. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 6. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 7. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 8. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
  • Cox. Mads Gadeberg (Aalborg) '90

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80
  • 5. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 6. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
  • 7. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 8. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
  • Cox. Jeppe Jægerslund (Aalborg) '91

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98
  • 3. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
  • 4. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99
  • 5. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 6. Sebastian Sølve (København) '97
  • 7. Sebastian Bache (København) '97
  • 8. Timon Strømgren (København) '99
  • Cox. Nicolai Skjølstrup (København) '89
Løb 238 W4X Kvinder 4X - 4x Kvinder 2000m 7 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Cathrine Ador (Christiania) '92
  • 2. Christine Randsborg (Christiania) '87
  • 3. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
  • 4. Marie Jørstad (Christiania) '90

Christiania Rodklub/Moss Roklubb/Norske Studenters Roklub I

  • 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97
  • 2. Agnes Karlseng (Christiania) '92
  • 3. Rebekka Wiberg-Bugge (Moss) '97
  • 4. Sara Hegge (NSR) '95

Drammen Roklubb I

  • 1. Astrid Leirset (Drammen) '97
  • 2. Martine G Stryken (Drammen) '90
  • 3. Sara Seip (Drammen) '98
  • 4. Siri Bjerkheim (Drammen) '89

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 3. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81

Christiania Rodklub II

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92
  • 2. Andrea Adamsson (Christiania) '93
  • 3. Sofie Jensen (Christiania) '92
  • 4. Thea Sørensen (Christiania) '95

Roklubben Ægir

  • 1. Simona Læsø (Ægir) '94
  • 2. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir) '94
  • 3. Christine Skovsted (Ægir) '92
  • 4. Christina Donstrup (Ægir) '89

Roklubben Ægir I

  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir) '95
  • 2. Anne Nissen (Ægir) '91
  • 3. Lærke E. Jensen (Ægir) '91
  • 4. Jeanne Holm (Ægir) '93
Løb 239 U13 W1X Piger U13 1X - Jun D Piger 1x 500 m 500m 8 tilmeldinger

Horten Roklubb I

  • 1. Eline Stava (Horten) '03

Kungälv II

  • 1. Tyra Carlsson (SWE) '04

Kungälv I

  • 1. Stina Bujalla (SWE) '03

Halmstad Rodd I

  • 1. Hala Lachhab (SWE) '05

AFMELDT Mölndals Roddklubb I

  • 1. Liv McGowan (Mölndal) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Emmi Persson (SWE) '03

Bagsværd Roklub I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Løb 240 U14 M2X Drenge U14 2X - jun. C drenge 2x Årgang 01 500m 6 tilmeldinger

Odder Roklub

  • 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
  • 2. Jonathan Martin Lara (Odder) '01

Sorø Roklub 2

  • 1. (Sorø) '01
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '01
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Mikkel Walz (Bagsværd) '01
  • 2. Alfred Steensen (Bagsværd) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Odder Roklub

  • 1. Tobias Andersen (Odder) '01
  • 2. Kristian Alrøe (Odder) '01
Løb 241 U14 M2X Drenge U14 2X - jun. C drenge 2x Årgang 02 500m 4 tilmeldinger

Holstebro Roklub

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Roklubben Viking

  • 1. Alexander Kruhøfer (Viking) '02
  • 2. Aske Storm (Viking) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02
  • 2. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02

Næstved Roklub

  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
  • 2. Oliver Acs (Viking) '02
Løb 242 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 23 tilmeldinger

AFMELDT Ormsund Roklub

  • 1. Nils Jørgen Bjønness (Ormsund) '61
  • 2. Per Ivar Berg (Ormsund) '63

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Olle Andersson (Helsingborg) '80
  • 2. Daniel Böcker (Helsingborg) '78

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Roskilde Roklub II

  • 1. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
  • 2. Thomas Lynderup (Roskilde) '46

Roklubben Furesø

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

Ormsund Roklub V

  • 1. Morten Grepperud (Ormsund) '62
  • 2. Tom Torgersen (Ormsund) '63

Aarhus Roklub/Randers Roklub I

  • 1. Jan Sørensen (Randers) '45
  • 2. Jeppe Meinert (Aarhus) '53

Ormsund Roklub

  • 1. Zdzislawa Andruszkiewicz (Ormsund) '59
  • 2. Per Giltvedt (Ormsund) '56

Sorø Roklub II

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Jan Cederkvist (DSR) '53
  • 2. Jens Rokkedal (DSR) '48

Sorø Roklub I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79

Sorø Roklub III

  • 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
  • 2. Uffe Søgaard (Sorø) '76

Ormsund Roklub III

  • 1. Zbigniew Andruszkiewicz (Ormsund) '59
  • 2. Christian Grosse (Ormsund) '64

Roskilde Roklub

  • 1. Peter Skafte (Roskilde) '65
  • 2. Astrid Krüger (Roskilde) '71

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41

Lemvig Roklub I

  • 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Bagsværd Roklub I

  • 1. Anders Olsen (Bagsværd) '80
  • 2. Henning Brüske (Bagsværd) '82

Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Roklubben Furesø

  • 1. Bo Jystrup (Furesø) '58
  • 2. Gitte Terp Henriksen (Furesø) '63

Moss Roklubb/Ormsund Roklub

  • 1. Nils Jørgen Bjønness (Ormsund) '61
  • 2. Per Ivar Berg (Moss) '63

Kungälv I

  • 1. Sven Bujalla (SWE) '70
  • 2. Mattias Carlsson (SWE) '75

Roskilde Roklub I

  • 1. Henning Hansen (Roskilde) '48
  • 2. Mogens Kleis (Roskilde) '52

AFMELDT Roklubben Furesø IV

  • 1. Susanne Vind Mix (Furesø) '60
  • 2. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57
Løb 243 U13 M2X Drenge U13 2X - Jun D Drenge 2x 500 m 500m 3 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb II

  • 1. Martin Haugen (Mölndal) '03
  • 2. Albin Alami (Mölndal) '04

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Källström (Mölndal) '05
  • 2. Elis Sundberg (Mölndal) '03

Kungälv I

  • 1. Harry Ottosson (SWE) '03
  • 2. Gustav Brischewski (SWE) '04
Løb 244 U14 M2X Drenge U14 2X - jun. C drenge 2x Årgang 01+02 500m 3 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Alexander Nihlstrand (Mölndal) '01
  • 2. Johan Källström (Mölndal) '02

Roklubben Furesø

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
  • 2. Lauge Endel Rønn (Furesø) '01

Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I

  • 1. Nils Ekander (SWE) '01
  • 2. Gustav Hallgren (SWE) '03
Løb 245 U14 W1X Piger U14 1X - jun. C piger Årgang 01 500m 11 tilmeldinger

Åhus Roddklubb I

  • 1. Othilia Roth (SWE) '01

Næstved Roklub I

  • 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01

Ormsund Roklub I

  • 1. Maya Kristoffersen (Ormsund) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Marte Stava (Horten) '01

AFMELDT Jönköpings Roddsällskap

  • 1. Ida Ekros (JRS) '01

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Nora Lindberg (Mölndal) '01

Københavns Roklub I

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01

AFMELDT Ormsund Roklub II

  • 1. Amanda Hofbauer (Ormsund) '01

Kungälv I

  • 1. Annie Nyman (SWE) '01
Løb 246 U14 W1X Piger U14 1X - jun. C piger Årgang 02 500m 12 tilmeldinger

Horten Roklubb II

  • 1. Maren Næss Brevik (Horten) '02

Moss Roklubb I

  • 1. Sarah Wiberg-BUgge (Moss) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Ellen Hedenberg (Mölndal) '02

Mölndals Roddklubb II

  • 1. Helena Alami (Mölndal) '02

Roforeningen KVIK II

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Lise Thorsen (Horten) '02

Kraftcenter Odense I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
Løb 247 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge 2x Årgang 99 1500m 6 tilmeldinger

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I

  • 1. Ludvig Nielsen Grundt (Horten) '99
  • 2. Bjørnar Leirset (Drammen) '99

Ormsund Roklub

  • 1. Magnus Hofbauer (Ormsund) '99
  • 2. Kristian Løken (Ormsund) '99

Kraftcenter Holstebro II

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99
  • 2. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99

Odense Roklub

  • 1. Laust Zwisler (Odense) '99
  • 2. David Lønholm Shekufa (Odense) '99

AFMELDT Kraftcenter Odense I

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 2. Anders Salling (Odense) '99

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Thor Friis (KVIK) '99
Løb 248 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge 2x Årgang 00 1500m 9 tilmeldinger

Falkenberg RK I

  • 1. Jacob Smeringe (SWE) '00
  • 2. Moritz L?cke (SWE) '00

Bagsværd Roklub I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Frederik Larsen (Bagsværd) '01

Horten Roklubb II

  • 1. Egil Brekke (Horten) '00
  • 2. Sebastian Hegna Kristiansen (Horten) '01

Horten Roklubb III

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00
  • 2. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00

Kraftcenter Odense I

  • 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00
  • 2. Tobias Taudal (Odense) '00

Københavns Roklub

  • 1. Aske Bache (København) '00
  • 2. Oliver Friborg (København) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
  • 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
  • 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '00
Løb 249 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge2x Årgang 99+00 1500m 6 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Viktor Henkow (SWE) '99
  • 2. Petter Sandung (SWE) '00

Falkenberg RK

  • 1. Melker Persson (SWE) '00
  • 2. Oliver Wenngren (SWE) '99

Holstebro Roklub

  • 1. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I

  • 1. Diderick Skjønhaug (Sarpsborg) '00
  • 2. Lars Benske (Fredriksstad) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Andreas Yde (Roskilde) '99

Sorø Roklub

  • 1. (Sorø) '99
  • 2. (Sorø) '00
Løb 250 U17 WErgo Piger U17 Ergo - jun. B piger Årgang 99 1500m 10 tilmeldinger

Moss Roklubb II

  • 1. Maija Rekstad (Moss) '99

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Christiania Rodklub II

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Hibaq Mohamed (Moss) '99

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Drammen Roklubb I

  • 1. Sigrid Bredde Vig (Drammen) '99

Christiania Rodklub I

  • 1. Anna Musk (Christiania) '99

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99

Silkeborg Roklub

  • 1. Cecilia Kols (Silkeborg) '99
Løb 251 U17 W1X Piger U17 1X - jun. B piger Årgang 00 1500m 11 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Roklubben Stevns I

  • 1. Louise Hyldager (Stevns) '00

Fredensborg Roklub I

  • 1. (Fredensborg) '00

Årungen Ro- og Kajakklubb I

  • 1. Lise Meinike Dørre (Årungen) '00

Horten Roklubb I

  • 1. Mia Helene Falch (Horten) '00

Odder Roklub I

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

Kraftcenter Holstebro

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00