Tilmeldinger - Sorø Regatta 2019

Løb 101 U15 M1X Drenge U15 1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup 500m 17 tilmeldinger

København I

  • 1. Viggo Lambert (København) '05

Stevns III

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Hadsund I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Christiania I

  • 1. Isak Bryhni (Christiania) '05

Hadsund IV

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05

Horten III

  • 1. Sebastian Haraldseth (Horten) '05

Bagsværd I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Horten I

  • 1. Jacob Helland Nærsnes (Horten) '05

Hadsund II

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Stevns IV

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Horten II

  • 1. thomas helland Nærsnes (Horten) '05

Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Hadsund III

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05

Hadsund V

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

AFMELDT Odense I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Løb 102 U15 W2X Piger U15 2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup 500m 8 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Holstebro/Vestervig/KCHO I

  • 1. Katrine Sondrup (Vestervig) '05
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Hadsund/Ringsted I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 2. Maria J. Johansen (Ringsted) '05

Bagsværd/Stevns

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 2. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08

Sorø I

  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 2. Signe Thorup (Sorø) '05

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • 2. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05

AFMELDT Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Sofie Meisner (Stevns) '05

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Løb 103 U19 M2- Drenge U19 2- - Jun.A 2- Drenge 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Holstebro II

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Holstebro I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Holstebro/Silkeborg/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

AFMELDT Holstebro/Silkeborg/KCHO

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

AFMELDT DSR I

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
Løb 104 U19 M1X Drenge U19 1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m 2000m 21 tilmeldinger

Drammen I

  • 1. Elias Loe Eritsland (Drammen) '01

Saxk. I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

DSR II

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

DSR I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

AFMELDT Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Roskilde/KCR II

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Bagsværd/KCB I

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Holstebro/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Horten I

  • 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01

Rødvig I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Hadsund I

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Moss I

  • 1. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02

Roskilde/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

AFMELDT Horten II

  • 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03

Horten III

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02

Ormsund I

  • 1. Jonathan Kvalvaag Dysvik (Ormsund) '01

AFMELDT Sorø I

  • 1. Anton Stensberg (Sorø) '02

Christiania I

  • 1. Elias Mahler (Christiania) '02

Roskilde/KCR IV

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Roskilde/KCR III

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01
Løb 105 U19 W1X Piger U19 1X - Jun.A Piger 1x 2000 m 2000m 12 tilmeldinger

Bagsværd/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Aarhus I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Aarhus II

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Roskilde/KCR II

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

Christiania II

  • 1. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02

Horten I

  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02

DSR I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01

Roskilde/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Hadsund I

  • 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03

Christiania I

  • 1. Raghnhild Winther (Christiania) '01

Holstebro/KCHO

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Løb 106 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Jun.B Drenge 1500m årgang 03 TU-Cup 1500m 13 tilmeldinger

Ormsund I

  • 1. Adrian Lund (Ormsund) '03

Horten I

  • 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03

Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Odense/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Drammen III

  • 1. Jonas Willand-Evensen (Drammen) '03

Drammen I

  • 1. Hampus Westerberg-Heltne (Drammen) '03

Ormsund II

  • 1. Simen Meinike Dørre (Ormsund) '03

København II

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03

Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Odder I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Drammen II

  • 1. Sebastian Mejer Rasmussen (Drammen) '03

Roskilde/KCR I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

AFMELDT København III

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03
Løb 106 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Jun.B Drenge 1500m årgang 04 TU-Cup 1500m 22 tilmeldinger

Kolding/KCO

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Drammen II

  • 1. Peter Anker Hassel (Drammen) '04

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

København I

  • 1. Villads Svane Hansen (København) '04

Drammen I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (Drammen) '04

Moss I

  • 1. Peter Bredal (Moss) '04

Moss IV

  • 1. Erik Hein (Moss) '04

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Ormsund I

  • 1. Martin Rognerud Juvet (Ormsund) '04

Moss II

  • 1. Sigurd Brevold (Moss) '04

Christiania III

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

Odder I

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Christiania II

  • 1. Christoffer Widding (Christiania) '04

Moss III

  • 1. Viktor Kløfsrud (Moss) '04

Bagsværd/KCB II

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Lyngby/KKL II

  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04

København II

  • 1. Viggo Olsen (København) '04

Christiania I

  • 1. Brage Nerdal (Christiania) '04

AFMELDT Sorø I

  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04

AFMELDT Bagsværd/KCB I

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Løb 107 U17 W2X Piger U17 2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup 1500m 9 tilmeldinger

Ormsund I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '04
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (Ormsund) '04

Ægir I

  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04
  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04

Drammen I

  • 1. Emma Thomlinson (Drammen) '04
  • 2. Thea Njaastad (Drammen) '04

Odder I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 2. Pi Goslar (Odder) '04

Christiania I

  • 1. Martine Nesse (Christiania) '03
  • 2. Vårin Fagerbakke (Christiania) '03

Drammen/Trondhjem I

  • 1. Andrea Willand-Evensen (Drammen) '05
  • 2. Mari Hasle Falch (Trondhjems) '04

København I

  • 1. Lucca Elkjær (København) '04
  • 2. Alberte Henrioud Theglev (København) '05

Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Iben Bech (Roskilde) '03

Bagsværd/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Løb 108 U13 M1X Drenge U13 1X - Jun.D Drenge 500m 1x 500m 4 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Odder I

  • 1. Nor Goslar (Odder) '07

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 109 U13 W2X Piger U13 2X - Jun. D Piger 500m 2x 500m 2 tilmeldinger

Sorø II

  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
  • 2. Kirsten Taulbjerg (Sorø) '08

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Løb 111 U19 W2- Piger U19 2- - JW 2- Jun A 2000 m 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Christiania I

  • 1. Anna Lind Jodalen (Christiania) '02
  • 2. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02
Løb 112 W2X Kvinder 2X - W2x Sen 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 2. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Aalborg

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 2. Mette Louise Karer (Aalborg) '96

Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89

Christiania I

  • 1. Marte Morgenlie Skei (Christiania) '00
  • 2. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97

Holstebro/Roskilde/KCR I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 2. Ida Petersen (Holstebro) '98

Christiania I

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91
  • 2. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
Løb 112 W2- Kvinder 2- - W2- Sen 2000m 2000m 1 tilmelding

AFMELDT DSR/Roskilde I

  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Løb 113 M2X Mænd 2X - M2x Sen 2000m 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/Viborg/KCHO I

  • 1. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00
  • 2. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Aalborg I

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60

Ægir I

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
  • 2. Jeppe Borup (Ægir) '98

KVIK/Roskilde I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Hadsund I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Løb 113 M2- Mænd 2- - M2- Sen 2000m 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 2. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

Moss I

  • 1. Jarle Sæby (Moss) '00
  • 2. Mikko Rekstad (Moss) '97

DSR/KVIK I

  • 1. Mads Brogaard (KVIK) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

Odense I

  • 1. Christian Hauge Andersen (Odense) '89
  • 2. Michael Moerner (Odense) '92

Ormsund I

  • 1. Nicolay Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '99
  • 2. Oskar Jørgensen (Ormsund) '98
Løb 114 M4- Mænd 4- - M4- Sen 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Bagsværd/DSR/Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 3. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Aalborg/Ægir

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96

Aalborg

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 4. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97

Holstebro/Roskilde/Silkeborg/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 3. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Holstebro/KCHO I

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 115 U15 M4X Drenge U15 4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup 500m 4 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 3. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 4. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 3. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
  • 4. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06

Hadsund I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
  • 2. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 3. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 4. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Dragør/Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 3. Johannes Ebert (Sorø) '07
  • 4. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Løb 117 U17 M4X Drenge U17 4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup 1500m 7 tilmeldinger

Drammen II

  • 1. Christian Juven Brandt (Drammen) '03
  • 2. Håkon Hansen (Drammen) '04
  • 3. Peter Anker Hassel (Drammen) '04
  • 4. Andrea Wiiland-Evensen (Drammen) '02

Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 3. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Christiania I

  • 1. Jostein Eriksen Thon (Christiania) '04
  • 2. Christoffer Widding (Christiania) '04
  • 3. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
  • 4. Lorentz Pran (Christiania) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Bagsværd/København/KCB

  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
  • 2. Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd) '04
  • 3. Viggo Olsen (København) '04
  • 4. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04

Bagsværd/Silkeborg/KCB

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 4. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

AFMELDT Drammen I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (Drammen) '04
  • 2. Hampus Westerberg-Heltne (Drammen) '03
  • 3. Jonas Willand-Evensen (Drammen) '03
  • 4. Sebastian Mejer Rasmussen (Drammen) '03
Løb 118 U19 M2X Drenge U19 2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m 2000m 6 tilmeldinger

Roskilde/KCR I

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01

Bagsværd/KVIK/KCB I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Sorø/Viking/KCR I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01

DSR I

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02

Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Peter Skou ** (Sorø) '02

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 119 U19 W2X Piger U19 2X - Jun.A Piger 2x 2000 m 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd/KVIK I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01

AFMELDT Christiania II

  • 1. Raghnhild Winther (Christiania) '01
  • 2. No Name (Christiania) '01

Hadsund/Odense I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Bagsværd/KCB I (JW2- 12sek)

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Furesø/KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

AFMELDT Christiania I

  • 1. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02
  • 2. No name (Christiania) '01
Løb 121 U15 W4X Piger U15 4X - Jun C Piger 4x- TU-Cup 500m 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 3. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 4. Signe Thorup (Sorø) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 4. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Løb 122 U17 W4X Piger U17 4X - Jun B Piger 4x- TU-Cup 1500m 2 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Martine Nesse (Christiania) '03
  • 2. Vårin Fagerbakke (Christiania) '03
  • 3. Thea Frederikke Gullerud (Christiania) '05
  • 4. Amelia Tamburplass (Christiania) '04

Bagsværd/København/Silkeborg/KCB

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 3. Josefine Freltoft (København) '04
  • 4. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Løb 123 W1X Kvinder 1X - Kvinder 1X 2000m 10 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Japan Rowing Association/DRC I

  • 1. Chika Yonezawa (JPN '00

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Odense/KCO III

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98

AFMELDT ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Odense/KCO I

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Odense/KCO II

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

Japan Rowing Association/DRC III

  • 1. Satsuki Nakao (JPN '00

Ormsund I

  • 1. Lise Meinike Dørre (Ormsund) '00

Japan Rowing Association/DRC II

  • 1. Rena Suzuki (JPN '00
Løb 124 M1X Mænd 1X - Mænd 1X 2000 m 2000m 14 tilmeldinger

AFMELDT Falkenberg RK I

  • 1. Melker Persson (SWE '00

AFMELDT Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

AFMELDT KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Ormsund I

  • 1. Nicolay Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '99

Hadsund I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Horten I

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00

Moss I

  • 1. Ola Larsson (Moss) '94

Viborg/KCHO I

  • 1. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00

Odense/KCO I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Sandefjord I

  • 1. Markus Christensen (Sandefjord) '90

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Falkenberg Roddklub

  • 1. Melker Persson (SWE '00

Odense/KCO II

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

Hadsund/KCO I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Løb 125 W4X Kvinder 4X - Kvinder 4X 2000m 5 tilmeldinger

Odder/Odense/KCO

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93
  • 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 3. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 4. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

Bagsværd/KCB I

  • 1. Mette Rudkjær Jensen (Bagsværd) '89
  • 2. Marie-Louise Hermansen (Bagsværd) '90
  • 3. Nanna Tange Bech (Bagsværd) '89
  • 4. Line Møller (Bagsværd) '94

Christiania I

  • 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97
  • 2. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91
  • 3. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
  • 4. Marte Morgenlie Skei (Christiania) '00

Aalborg

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg) '95
  • 3. Louise Groth (Aalborg) '95
  • 4. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91

Bagsværd/DSR/København/KCB I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 126 Masters W4X/4- Kvinder Masters 4X/4- - Masters MW 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Fredensborg II

  • 1. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 2. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
  • 3. Rikke Quist Hansen (Fredensborg) '90
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Furesø/Nyborg I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 3. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 4. Helle Torp Eklund (Furesø) '62

Sorø I

  • 1. Jane Steensberg (Sorø) '66
  • 2. Kirsten Østergaard (Sorø) '66
  • 3. Kirsten From (Sorø) '67
  • 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52

Fredensborg I

  • 1. Lizzie Haastrup (Fredensborg) '48
  • 2. Lene-Marie Hansen (Fredensborg) '72
  • 3. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 4. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Sorø II

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
  • 2. Laila Hjorth (Sorø) '53
  • 3. Gitte Niven (Sorø) '58
  • 4. Bonnie Noer (Sorø) '59

KVIK/Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
  • 2. Bianca Bech (Roskilde) '75
  • 3. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 4. Astrid Haastrup (KVIK) '74

Sorø III

  • 1. Helle Johanson (Sorø) '80
  • 2. Linda Milling (Sorø) '65
  • 3. Ulla Hvid (Sorø) '70
  • 4. Ruth Köster (Sorø) '68
Løb 128 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen.letvægt 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Roskilde/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Horten I

  • 1. Mia Helene Falch (Horten) '00

Dammen I

  • 1. Fanny Lucie Røed (Drammen) '94

Ægir I

  • 1. Freja Emborg Sørensen (Ægir) '98

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 130 U19 W4X Piger U19 4X - Jun A Piger 4x- 2000 m 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Christiania I

  • 1. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02
  • 2. Anna Lind Jodalen (Christiania) '02
  • 3. Raghnhild Winther (Christiania) '01
  • 4. No name (Christiania) '01
Løb 131 M8+ Mænd 8+ - M8+ Alle klasser 2000M 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/Viborg I

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 2. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
  • 3. Christian Carlsen (Holstebro) '99
  • 4. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
  • 5. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00
  • 6. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 7. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 8. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Holstebro/Viborg I

  • 1. Christian Carlsen (Holstebro) '99
  • 2. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 4. Mikkel Kallesø (Viborg) '96

Bagsværd/DSR/Hadsund/KVIK/KCB

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • 2. Michael Bertelsen (Bagsværd) '95
  • 3. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 4. Aksel Bay (Bagsværd) '00
  • 5. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 6. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 7. Jesper Fredsted (KVIK) '93
  • 8. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • Cox. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd/DSR/KVIK/Odense/KCB

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 2. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95
  • 3. Lars Erik Graudal (Bagsværd) '93
  • 4. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 5. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 6. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 7. Nicolai Bernsen (DSR) '98
  • 8. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • Cox. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Aalborg/Ægir

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 3. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 4. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 5. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 6. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 8. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • Cox. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
Løb 132 LM1X Mænd letvægt 1X - M1x Sen. letvægt 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Bagsværd/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93
Løb 133 Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 16 tilmeldinger

DSR/Lyngby/Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 4. Stig Rasmussen (DSR) '46

Skovsh.

  • 1. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • 2. Torben Bjerre (Skovshoved) '56
  • 3. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
  • 4. Kate Skavin (Skovshoved) '57

Fredericia I

  • 1. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
  • 2. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
  • 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54

Kolding I

  • 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47

Bagsværd/KVIK/Køge R/Nyborg

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77
  • 3. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 4. Marianne Becker (KVIK) '62

Ringsted

  • 1. Per Bigum (Ringsted) '58
  • 2. Anne Mette Christiansen (Ringsted) '70
  • 3. Jákup Johansen (Ringsted) '73
  • 4. Claus Solmer (Ringsted) '71

Lemvig/Lyngby

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
  • 3. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
  • 4. John Knudsen (Lyngby) '54

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 3. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 4. Christian Mølvig (Sorø) '79

Fredensborg I

  • 1. Carsten Manniche (Fredensborg) '65
  • 2. Jan Nørskov Pedersen (Fredensborg) '56
  • 3. Ole Quist Jensen (Fredensborg) '56
  • 4. Ole Bastholm Jørgensen (Fredensborg) '62

Ormsund I

  • 1. Dag Marthinsen (Ormsund) '71
  • 2. Per Giltvedt (Ormsund) '56
  • 3. Christian Grosse (Ormsund) '64
  • 4. Nils Jørgen Bjønness (Ormsund) '61

Bagsværd/DSR

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 2. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 3. Peter Kristensen (DSR) '71
  • 4. Mikael Espersen (Bagsværd) '60

Malmö Roddklubb I

  • 1. Danilo Sosa (SWE '78
  • 2. Kenneth Alfelt (SWE '62
  • 3. Thomas Barge (SWE '62
  • 4. Per Ekström (SWE '59

Dragør/Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 4. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Bagsværd

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 3. Ronan Tinsley (Bagsværd) '82
  • 4. Ignacio Hidalgo (Bagsværd) '75

Aalborg Uni(M4X ) [7s]

  • 1. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
  • 2. Jakob Ellegaard Larsen (Aalborg) '96
  • 3. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
  • 4. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg) '98

DSR/København/Roskilde I

  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Flemming Simonsen (København) '67
  • 3. Martin Andersen (København) '72
  • 4. Hans Jorgen Stahl (DSR) '60
  • 5. Ulrik Rafkiær (DSR) '75
  • 6. Willi Thal-Drexel (København) '69
  • 7. Bo Kaliszan (Roskilde) '73
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Løb 134 U13 W1X Piger U13 1X - Jun D Piger 1X 500m 5 tilmeldinger

Hadsund III

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Sorø I

  • 1. Kirsten Taulbjerg (Sorø) '08

Bagsværd II

  • 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08

Sorø II

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 135 U13 M2X Drenge U13 2X - Jun D Drenge 2X 500m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 136 U15 M2X Drenge U15 2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup 500m 10 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • 2. Elias Roth (Hadsund) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Jakob Iversen (Stevns) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Stevns II

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Horten

  • 1. Jacob Helland Nærsnes (Horten) '05
  • 2. Sebastian Haraldseth (Horten) '05

Hadsund II

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05
  • 2. Kian Harati (Hadsund) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06

AFMELDT Odense/KCO I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 137 U15 W1X Piger U15 1X - Jun C Piger 1X TU-Cup 500m 15 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Ringsted I

  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05

NRK I

  • 1. Ronja-Maria Knobloch (Nordslesvig) '05

AFMELDT Silkeborg II

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06

Hadsund II

  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Hadsund I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Vestervig/KCHO I

  • 1. Katrine Sondrup (Vestervig) '05

Stevns

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Holstebro I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Silkeborg III

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06

AFMELDT Dragør I

  • 1. Sara Offenberg (Dragør) '06
Løb 138 U17 M2X Drenge U17 2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup 1500m 20 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

AFMELDT Bagsværd/KCB

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 2. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

København I

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03
  • 2. Asbjørn Neumann (København) '03

Sorø I

  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
  • 2. Johs Martin Pedersen (Sorø) '03

Bagsværd/KCB I

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Christiania II

  • 1. Brage Nerdal (Christiania) '04
  • 2. Isak Bryhni (Christiania) '05

Moss I

  • 1. Erik Hein (Moss) '04
  • 2. Sigurd Brevold (Moss) '04

Odder I

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04

Moss II

  • 1. Viktor Kløfsrud (Moss) '04
  • 2. Peter Bredal (Moss) '04

Ormsund I

  • 1. Adrian Lund (Ormsund) '03
  • 2. Martin Rognerud Juvet (Ormsund) '04

Hadsund/Odense/KCO I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Christiania I

  • 1. Jostein Eriksen Thon (Christiania) '04
  • 2. Lorentz Pran (Christiania) '04

Bagsværd/KCB

  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
  • 2. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04

Dammen II

  • 1. Christian Juven Brandt (Drammen) '03
  • 2. Håkon Hansen (Drammen) '04

Drammen I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (Drammen) '04
  • 2. Hampus Westerberg-Heltne (Drammen) '03

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Furesø/Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 2. Christian Rømer (Furesø) '04

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
  • 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

Odense/KCO I

  • 1. Noah Schioldan (Odense) '04
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Løb 139 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Jun B Piger 1X TU-Cup 1500m 17 tilmeldinger

Drammen I

  • 1. Emma Thomlinson (Drammen) '04

Holstebro/KCHO

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

København I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

Ormsund II

  • 1. Tyra Eklo Hjemdal (Ormsund) '04

AFMELDT Odder II

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Christiania I

  • 1. Amelia Tamburplass (Christiania) '04

Trondhjems Roklub I

  • 1. Mari Hasle Falch (Trondhjems) '04

Horten I

  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03

Silkeborg I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Odder I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Roskilde/KCR I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

Japan Rowing Association/DRC I

  • 1. Fuka Nakai (JPN '04

Rødvig I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Sorø I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Ormsund I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '04

Dammen II

  • 1. Thea Njaastad (Drammen) '04

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Løb 201 U15 M1X Drenge U15 1X - jun. C drenge Årgang 05 500m 15 tilmeldinger

Stevns II

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Horten III

  • 1. thomas helland Nærsnes (Horten) '05

Hadsund III

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05

København I

  • 1. Viggo Lambert (København) '05

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Hadsund II

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

AFMELDT Odense/KCO I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05

Horten II

  • 1. Sebastian Haraldseth (Horten) '05

Hadsund IV

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05

Bagsværd/KCB I

  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05

Stevns III

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Hadsund I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Horten I

  • 1. Jacob Helland Nærsnes (Horten) '05

Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Christiania I

  • 1. Isak Bryhni (Christiania) '05
Løb 202 U14 M1X Drenge U14 1X - jun. C drenge Årgang 06 500m 6 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Bagsværd II

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Bagsværd III

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Hadsund I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 203 U15 W2X Piger U15 2X - jun. C piger 2x Årgang 05 500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Sofie Meisner (Stevns) '05

Odder I

  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
  • 2. Caroline Sejersen (Odder) '05
Løb 204 U14 W2X Piger U14 2X - jun. C piger 2x Årgang 06 500m 2 tilmeldinger

Stevns/Bagsv/KCB I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 2. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Løb 205 U15 W2X Piger U15 2X - jun. C piger 2x Årgang 05+06 500m 4 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Sorø I

  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 2. Dina Poulsen (Sorø) '06

Holstebro/Vestervig/KCHO I

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 2. Katrine Sondrup (Vestervig) '05

Hadsund/Ringsted I

  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
  • 2. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Løb 206 Masters W1X Kvinder Masters 1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Humlebæk I

  • 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64

Furesø I

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67

Sorø I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Ringsted I

  • 1. Anne Mette Christiansen (Ringsted) '70

NRK I

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Løb 207 Masters M1X Mænd Masters 1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 20 tilmeldinger

NRK I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

Viking I

  • 1. Jørgen Boots (Viking) '46

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Bengt Tilly (SWE '54

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Furesø III

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

DSR I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57

Sorø I

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

Lemvig II

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

NRK II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Furesø II

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

NRK III

  • 1. Stephan Knobloch (Nordslesvig) '69

Humlebæk I

  • 1. Claus Jensen (Humlebæk) '65

Fredensborg I

  • 1. Sander Viscor (Fredensborg) '75

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Ringsted I

  • 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73

Landskrona Roddklubb II

  • 1. Maarten van den Haak (SWE '79

Sorø II

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Malmö Roddklubb I

  • 1. Danilo Sosa (SWE '78
Løb 208 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - jun. B drenge Årgang 03 1500m 17 tilmeldinger

Drammen I

  • 1. Hampus Westerberg-Heltne (Drammen) '03

Roskilde/KCR I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

AFMELDT Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Silkeborg I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Gustav Hallgren (SWE '03

Drammen II

  • 1. Jonas Willand-Evensen (Drammen) '03

Odense/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Odder

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

København II

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03

AFMELDT København I

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

AFMELDT Ormsund I

  • 1. Adrian Lund (Ormsund) '03

Drammen IV

  • 1. Christian Juven Brandt (Drammen) '03

Horten I

  • 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03

Drammen III

  • 1. Sebastian Mejer Rasmussen (Drammen) '03

Ormsund II

  • 1. Simen Meinike Dørre (Ormsund) '03

Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Moss IV

  • 1. Viktor Kløfsrud (Moss) '04
Løb 209 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - jun. B drenge Årgang 04 1500m 28 tilmeldinger

Kolding/KCO

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

København II

  • 1. Viggo Olsen (København) '04

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

AFMELDT Bagsværd/KCB III

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Drammen III

  • 1. Håkon Hansen (Drammen) '04

Bagsværd/KCB VI

  • 1. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04

Christiania III

  • 1. Jostein Eriksen Thon (Christiania) '04

Odder

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Ormsund I

  • 1. Martin Rognerud Juvet (Ormsund) '04

Christiania II

  • 1. Christoffer Widding (Christiania) '04

Bagsværd/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Lyngby/KKL II

  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Bagsværd/KCB V

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Sorø II

  • 1. Johs Martin Pedersen (Sorø) '03

Drammen I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (Drammen) '04

Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

Drammen II

  • 1. Peter Anker Hassel (Drammen) '04

Moss III

  • 1. Sigurd Brevold (Moss) '04

AFMELDT Bagsværd/KCB VII

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

Sorø I

  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04

København I

  • 1. Villads Svane Hansen (København) '04

Bagsværd/KCB IV

  • 1. Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd) '04

Bagsværd/KCB II

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Moss I

  • 1. Erik Hein (Moss) '04

Christiania I

  • 1. Brage Nerdal (Christiania) '04

Moss II

  • 1. Peter Bredal (Moss) '04
Løb 210 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 03 1500m 2 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Vårin Fagerbakke (Christiania) '03
  • 2. Martine Nesse (Christiania) '03

Ægir I

  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04
  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
Løb 211 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 03+04 1500m 2 tilmeldinger

Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Odder I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03
Løb 212 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 04 1500m 5 tilmeldinger

Ormsund I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '04
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (Ormsund) '04

Bagsværd/København/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04

København I

  • 1. Lucca Elkjær (København) '04
  • 2. Alberte Henrioud Theglev (København) '05

Drammen I

  • 1. Emma Thomlinson (Drammen) '04
  • 2. Thea Njaastad (Drammen) '04

Drammen/Trondhjem I

  • 1. Andrea Willand-Evensen (Drammen) '05
  • 2. Mari Hasle Falch (Trondhjems) '04
Løb 213 U13 M1X Drenge U13 1X - Jun D Drenge 500 m 1x 500m 6 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Odder I

  • 1. Nor Goslar (Odder) '07

Sorø I

  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07

Bagsværd II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 214 U19 W1X Piger U19 1X - JW1x JUN A 2000m 2000m 13 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Japan Rowing Association/DRC I

  • 1. Fuka Nakai (JPN '04

Roskilde/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Bagsværd/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Horten I

  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03

AFMELDT Roskilde/KCR II

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

DSR I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01

Christiania I

  • 1. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02

Christiania III

  • 1. Raghnhild Winther (Christiania) '01

Aarhus II

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Holstebro/KCHO

  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02

AFMELDT Christiania II

  • 1. Anna Lind Jodalen (Christiania) '02

Holstebro I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Løb 215 U13 W2X Piger U13 2X - Jun D Piger 500 m 2x 500m 3 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Sorø II

  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
  • 2. Kirsten Taulbjerg (Sorø) '08

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
Løb 216 U19 M1X Drenge U19 1X - Jun. A Drenge 1x 2000m 2000m 21 tilmeldinger

Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Horten III

  • 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01

DSR II

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

Bagsværd/KCB I

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Rødvig I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Roskilde/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roskilde/KCR IV

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Ormsund I

  • 1. Jonathan Kvalvaag Dysvik (Ormsund) '01

AFMELDT Sorø I

  • 1. Anton Stensberg (Sorø) '02

Christiania I

  • 1. Elias Mahler (Christiania) '02

DSR I

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Drammen I

  • 1. Elias Loe Eritsland (Drammen) '01

Roskilde/KCR III

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01

AFMELDT Horten IV

  • 1. Benjamin Nærsnes (Horten) '01

AFMELDT Horten II

  • 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03

Hadsund I

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Moss I

  • 1. Simen Solbakken-Thømt (Moss) '02

Horten I

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02

Roskilde/KCR II

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Saxk. I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
Løb 217 M2X Mænd 2X - M2x Sen. Herrer 2000m 6 tilmeldinger

Odense/KCO I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 2. Oscar Mazza (Odense) '98

Aalborg

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94

KVIK/Roskilde I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Hadsund I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Ægir I

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
  • 2. Jeppe Borup (Ægir) '98

AFMELDT Holstebro/Viborg/KCHO I

  • 1. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00
  • 2. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
Løb 217 M2- Mænd 2- - M2- Sen. Herrer 2000m 5 tilmeldinger

Moss I

  • 1. Jarle Sæby (Moss) '00
  • 2. Mikko Rekstad (Moss) '97

DSR/KVIK I

  • 1. Mads Brogaard (KVIK) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

Ormsund I

  • 1. Nicolay Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '99
  • 2. Oskar Jørgensen (Ormsund) '98

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 2. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

Odense I

  • 1. Christian Hauge Andersen (Odense) '89
  • 2. Michael Moerner (Odense) '92
Løb 218 U19 M2X Drenge U19 2X - Jun A Drenge 2X 2000m 4 tilmeldinger

Sorø/Viking/KCR I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01

Bagsværd/KVIK/KCB I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01

AFMELDT DSR I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Løb 219 U19 M2- Drenge U19 2- - Jun A Drenge 2- 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT DSR I

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02

Holstebro/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Holstebro/KCHO II

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Holstebro/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Bagsværd/DSR/København/KCB I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01

AFMELDT Holstebro/KCHO IV

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Løb 221 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - Jun C Drenge 4x+ 500m 500m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 3. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 4. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • Cox. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 222 U15 M4X Drenge U15 4X - Jun C Drenge 4x- 500m 500m 4 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 3. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 4. Jakob Iversen (Stevns) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
  • 3. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 4. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06

Hadsund I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
  • 2. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 3. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 4. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Dragør/Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 3. Johannes Ebert (Sorø) '07
  • 4. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Løb 223 W2X Kvinder 2X - Kvinder 2x 2000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund/Odense I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Christiania II

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91
  • 2. Johanne Asakskogen (Christiania) '88

Japan Rowing Association/DRC I

  • 1. Chika Yonezawa (JPN '00
  • 2. Rena Suzuki (JPN '00

Christiania I

  • 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97
  • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania) '00

Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89

Holstebro/Roskilde/KCR I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 2. Ida Petersen (Holstebro) '98

Aarhus I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 2. Kirstine Stampe (Aarhus) '98
Løb 223 W2- Kvinder 2- - Kvinder 2- 2000m 1 tilmelding

AFMELDT DSR/Roskilde I

  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Løb 223 LW2X Kvinder letvægt 2X - W2x Sen Letvægt 2000m 3 tilmeldinger

Bagsværd/KCB I

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Aalborg I

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 2. Mette Louise Karer (Aalborg) '96

Aalborg

  • 1. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
  • 2. Jakob Ellegaard Larsen (Aalborg) '96
  • 3. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
  • 4. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg) '98
Løb 224 U17 M4X Drenge U17 4X - Jun.B Drenge 4x 1500m 1500m 6 tilmeldinger

Moss I

  • 1. Erik Hein (Moss) '04
  • 2. Peter Bredal (Moss) '04
  • 3. Sigurd Brevold (Moss) '04
  • 4. Viktor Kløfsrud (Moss) '04

Drammen I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (Drammen) '04
  • 2. Hampus Westerberg-Heltne (Drammen) '03
  • 3. Jonas Willand-Evensen (Drammen) '03
  • 4. Sebastian Mejer Rasmussen (Drammen) '03

Bagsværd/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 4. Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd) '04

Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 3. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Bagsværd/København/Silkeborg/KCB

  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
  • 2. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04
  • 3. Viggo Olsen (København) '04
  • 4. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

Christiania I

  • 1. Jostein Eriksen Thon (Christiania) '04
  • 2. Christoffer Widding (Christiania) '04
  • 3. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
  • 4. Lorentz Pran (Christiania) '04
Løb 225 LM1X Mænd letvægt 1X - 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Bagsværd/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
Løb 227 U19 M4X Drenge U19 4X - Jun.A 4x 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Bagsværd/DSR/Roskilde/Sorø/KCR I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 3. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Løb 229 U15 W4X Piger U15 4X - Jun C Piger 4x- 500m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
  • 4. Laura Møller (Holstebro) '05

Sorø I

  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05
  • 2. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 3. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 4. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Løb 230 W1X Kvinder 1X - W1x Sen Kvinder 2000m 2000m 11 tilmeldinger

AFMELDT Christiania III

  • 1. Johanne Asakskogen (Christiania) '88

Ormsund I

  • 1. Lise Meinike Dørre (Ormsund) '00

Japan Rowing Association/DRC I

  • 1. Satsuki Nakao (JPN '00

Odense/KCO I

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

AFMELDT Christiania II

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91

Odense/KCO II

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Aarhus I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

AFMELDT ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

AFMELDT Christiania I

  • 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

AFMELDT Christiania IV

  • 1. Marte Morgenlie Skei (Christiania) '00
Løb 231 M4- Mænd 4- - M4- Herrer 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 4. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97

Aalborg/Ægir

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96

Moss/Sandefjord I

  • 1. Mikko Rekstad (Moss) '97
  • 2. Ola Larsson (Moss) '94
  • 3. Jarle Hjortkjær Sæby (Moss) '00
  • 4. Markus Christensen (Sandefjord) '85
Løb 232 U19 W2X Piger U19 2X - Jun A Piger 2x 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Hadsund/Odense I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Furesø/KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

AFMELDT Christiania I

  • 1. Raghnhild Winther (Christiania) '01
  • 2. No Name (Christiania) '01

Bagsværd/KVIK I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01
Løb 233 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 11 tilmeldinger

Fredensborg I

  • 1. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
  • 2. Merete Boldt (Fredensborg) '47

AFMELDT Sorø II

  • 1. Gitte Niven (Sorø) '58
  • 2. Laila Hjorth (Sorø) '53

Fredensborg II

  • 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
  • 2. Karin Bodelund^ (Fredensborg) '63

Furesø I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

KVIK/Køge R I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Sorø I

  • 1. Linda Milling (Sorø) '65
  • 2. Ruth Köster (Sorø) '68

Humlebæk I

  • 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64
  • 2. Anne Thomsen (Humlebæk) '67

Bagsværd/Roskilde I

  • 1. Astrid Krüger (Bagsværd) '71
  • 2. Mille Nissen (Roskilde) '76

KVIK I

  • 1. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 2. Astrid Haastrup (KVIK) '74

Erster Kieler/Nyk. S. I

  • 1. Anette Lindberg Friedrichsen (Nyk. S.) '68
  • 2. Susan Arndt (GER '79

Ringsted I

  • 1. Mette Mandrup Kjær (Ringsted) '76
  • 2. Anne Mette Christiansen (Ringsted) '70
Løb 234 U17 W4X Piger U17 4X - JW4x- JUN B 1500 m 1500m 3 tilmeldinger

Dammen I

  • 1. Emma Thomlinson (Drammen) '04
  • 2. Andrea Willand-Evensen (Drammen) '05
  • 3. Thea Njaastad (Drammen) '04
  • 4. Alma Loe Eritsland (Drammen) '04

Bagsværd/København/Odder/Silkeborg/KCB

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 3. Josefine Freltoft (København) '04
  • 4. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Christiania I

  • 1. Amelia Tamburplass (Christiania) '04
  • 2. Martine Nesse (Christiania) '03
  • 3. Thea Frederikke Gullerud (Christiania) '05
  • 4. Vårin Fagerbakke (Christiania) '03
Løb 235 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen. Kvinder Letvægt 2000m 5 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Freja Emborg Sørensen (Ægir) '98

Horten I

  • 1. Mia Helene Falch (Horten) '00

AFMELDT Drammen I

  • 1. Fanny Lucie Røed (Drammen) '94

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Roskilde/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 236 M1X Mænd 1X - M1x Herrer 2000m 2000m 12 tilmeldinger

Horten I

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00

AFMELDT KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Falkenberg Roddklub I

  • 1. Melker Persson (SWE '00

Hadsund/KCO I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Odense/KCO I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

AFMELDT Falkenberg RK I

  • 1. Melker Persson (SWE '00

Hadsund I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Ormsund I

  • 1. Nicolay Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '99

AFMELDT Odense/KCO II

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Viborg/KCHO I

  • 1. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00

AFMELDT Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Løb 237 U19 W2- Piger U19 2- - 2- Jun A piger 2000m 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Christiania I

  • 1. Anna Lind Jodalen (Christiania) '02
  • 2. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02
Løb 238 W4X Kvinder 4X - 4x Kvinder 2000m 5 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91
  • 2. Johanne Asakskogen (Christiania) '88
  • 3. Marte Morgenlie Skei (Christiania) '00
  • 4. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97

Aalborg

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg) '95
  • 3. Louise Groth (Aalborg) '95
  • 4. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89

Odder/Odense/KCO

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 2. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 3. Sara Nissen (Odense) '93
  • 4. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

AFMELDT Aarhus/Furesø/Hadsund/KVIK

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
  • 2. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 3. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Bagsværd/KCB I

  • 1. Mette Rudkjær Jensen (Bagsværd) '89
  • 2. Marie-Louise Hermansen (Bagsværd) '90
  • 3. Nanna Tange Bech (Bagsværd) '89
  • 4. Line Møller (Bagsværd) '94
Løb 239 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - M8+ alle klasser 2000 m 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd/DSR/Holstebro/København/KCB

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 3. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
  • 4. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 5. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 6. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 7. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 8. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • Cox. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd/DSR/Hadsund/KVIK/KCB

  • 1. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
  • 2. Michael Bertelsen (Bagsværd) '95
  • 3. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 4. Aksel Bay (Bagsværd) '00
  • 5. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 6. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 7. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • 8. Jesper Fredsted (KVIK) '93
  • Cox. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

Holstebro/Roskilde/Silkeborg/KCHO

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 4. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 5. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 6. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 7. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 8. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Bagsværd/DSR/KVIK/Odense/KCB

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95
  • 3. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 4. Lars Erik Graudal (Bagsværd) '93
  • 5. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 6. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 7. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • 8. Nicolai Bernsen (DSR) '98
  • Cox. Oliver Blach (Bagsværd) '87

Aalborg/Ægir I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 3. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 4. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 5. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 6. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 8. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • Cox. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94

Holstebro/København I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Sebastian Bache (København) '97
  • 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Løb 240 U13 W1X Piger U13 1X - Jun D Piger 1x 500 m 500m 5 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Sorø II

  • 1. Kirsten Taulbjerg (Sorø) '08

Bagsværd I

  • 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08

Bagsværd II

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Hadsund III

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Løb 241 U15 M2X Drenge U15 2X - jun. C drenge 2x Årgang 05 500m 3 tilmeldinger

Hadsund II

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05
  • 2. Kian Harati (Hadsund) '05

Hadsund I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

Horten

  • 1. Jacob Helland Nærsnes (Horten) '05
  • 2. Sebastian Haraldseth (Horten) '05
Løb 242 U14 M2X Drenge U14 2X - jun. C drenge 2x Årgang 06 500m 4 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • 2. Elias Roth (Hadsund) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 243 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 30 tilmeldinger

DSR/Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Stig Rasmussen (DSR) '46

Bagsværd I

  • 1. Søren Nielsen (Bagsværd) '46
  • 2. Carsten Bech (Bagsværd) '39

N.S. I

  • 1. Jens Peter Hansen (N.S.) '47
  • 2. Per Jacobsen (N.S.) '39

Lyngby I

  • 1. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
  • 2. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47

DSR I

  • 1. Ib Frausing (DSR) '49
  • 2. Esben Jacobsen (DSR) '63

Sorø

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59

Bagsværd/Lyngby I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 2. Henrik Thorup (Bagsværd) '59

DSR II

  • 1. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 2. Arnold Sørensen (DSR) '51

Sorø

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Nyborg

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

NRK II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79

Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Furesø II

  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 2. Andreas Borg (Furesø) '59

NRK I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42
  • 2. Stephan Knobloch (Nordslesvig) '69

Fredensborg I

  • 1. Ulrik Jensen (Fredensborg) '65
  • 2. Søren Eriksen (Fredensborg) '59

Ormsund I

  • 1. Christian Grosse (Ormsund) '64
  • 2. Nils Jørgen Bjønness (Ormsund) '61

Humlebæk I

  • 1. Claus Jensen (Humlebæk) '65
  • 2. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60

Odense

  • 1. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Bagsværd II

  • 1. Morten Riis (Bagsværd) '77
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Landskrona

  • 1. Maarten van den Haak (SWE '79
  • 2. Bengt Nilsson (Landskrona) '54

Fredensborg II

  • 1. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
  • 2. Jacob Midtgaard (Fredensborg) '68

Ringsted II

  • 1. Per Bigum (Ringsted) '58
  • 2. Jákup Johansen (Ringsted) '73

Dragør/Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Ringsted I

  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

DSR III

  • 1. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 2. Peter Kristensen (DSR) '71

Odense I

  • 1. Mikkel Skou Pedersen (Odense) '81
  • 2. Jens Ole Christensen (Odense) '76

AFMELDT Skjold I

  • 1. John Erik Jensen (Skjold) '45
  • 2. Flemming Bay (Skjold) '37

AFMELDT Fredensborg III

  • 1. Sander Viscor (Fredensborg) '75
  • 2. Thomas Dohm (Fredensborg) '71
Løb 244 U13 M2X Drenge U13 2X - Jun D Drenge 2x 500 m 500m 2 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 245 U15 M2X Drenge U15 2X - jun. C drenge 2x Årgang 05+06 500m 3 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

AFMELDT Odense/KCO I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Løb 246 U15 W1X Piger U15 1X - jun. C piger Årgang 05 500m 8 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Sorø I

  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05

Ringsted I

  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05

AFMELDT Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Vestervig/KCHO I

  • 1. Katrine Sondrup (Vestervig) '05

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Ronja-Maria Knobloch (Nordslesvig) '05

Bagsværd/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Løb 247 U14 W1X Piger U14 1X - jun. C piger Årgang 06 500m 7 tilmeldinger

Hadsund II

  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06

Stevns/KCB I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Silkeborg I

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06

Hadsund I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

AFMELDT Dragør I

  • 1. Sara Offenberg (Dragør) '06

Holstebro I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Løb 248 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge 2x Årgang 03 1500m 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro/Silkeborg/KCHO I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 2. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
Løb 249 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge 2x Årgang 04 1500m 13 tilmeldinger

Bagsværd/KCB

  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
  • 2. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04

KR/Bagsværd/KCB I

  • 1. Viggo Olsen (København) '04
  • 2. Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd) '04

København I

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Holstebro/KCHO

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04

Christiania II

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
  • 2. Lorentz Pran (Christiania) '04

Bagsværd/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Holstebro/KCHO II

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Christiania I

  • 1. Brage Nerdal (Christiania) '04
  • 2. Isak Bryhni (Christiania) '05

Furesø/Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04

Bagsværd/København/KCB

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 2. Viggo Olsen (København) '04

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
  • 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

Odense/KCO I

  • 1. Noah Schioldan (Odense) '04
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Løb 250 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge2x Årgang 03+04 1500m 6 tilmeldinger

Hadsund/Odense/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
  • 2. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Odder I

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

AFMELDT Ormsund I

  • 1. Adrian Lund (Ormsund) '03
  • 2. Martin Rognerud Juvet (Ormsund) '04

Dammen I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (Drammen) '04
  • 2. Hampus Westerberg-Heltne (Drammen) '03

Drammen II

  • 1. Christian Juven Brandt (Drammen) '03
  • 2. Håkon Hansen (Drammen) '04

Sorø I

  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
  • 2. Johs Martin Pedersen (Sorø) '03
Løb 251 U17 WErgo Piger U17 Ergo - jun. B piger Årgang 03 1500m 6 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Hadsund I

  • 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03

Odder I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Silkeborg I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Roskilde/KCR I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

Horten I

  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03
Løb 252 U17 W1X Piger U17 1X - jun. B piger Årgang 04 1500m 10 tilmeldinger

Bagsværd/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Trondhjems Roklub I

  • 1. Mari Hasle Falch (Trondhjems) '04

Sønderb. I

  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Ormsund II

  • 1. Tyra Eklo Hjemdal (Ormsund) '04

Sorø I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Odder I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Ormsund I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '04

Rødvig I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

AFMELDT Christiania I

  • 1. Amelia Tamburplass (Christiania) '04