Resultater Åbne Fynske Mesterskaber 2019

97
W/M Ergo Costal udfordring over 6000m Handicap - 6000m 1. Afdeling
2019-03-02 11:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
101
U11 W/M Ergo Junior u. 11 SPRINT - 1min 1. Afdeling
2019-03-02 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Esbjerg Roklub I
  • Noah Berggreen Nyander(1)
153m
2 2 Birk Hansen hjemmetræning I
  • Felix Birk Hansen(1)
147m
102
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk(1)
441m
103
U11 WErgo Piger junior E årg. 2010 - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
104
U11 MErgo Drenge junior E årg. 2009 - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
105
U11 MErgo Drenge junior E årg. 2010 - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
106
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
492m
2 2 Nyborg Roklub I
  • Laura Remenyik Høier(1)
457m
107
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
457m
2 6 Sorø Roklub III
  • Frederikke Aagaard(1)
409m
3 5 Sorø Roklub II
  • Lærke Bovenschulte(1)
406m
108
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert(1)
497m
2 1 Odder Roklub I
  • Nor Goslar(1)
475m
109
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2019-03-02 11:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
501m
2 4 Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier(1)
439m
3 3 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
417m
110
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2019-03-02 11:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache(1)
754m
2 3 Silkeborg Roklub I
  • Mathilde Lyngholm(1)
723m
3 6 Sønderborg Roklub I
  • Line Engholm Jensen(1)
704m
4 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nanna Lindballe(1)
700m
5 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
699m
6 4 Vilhelminevej Sport I
  • Natalie Jensen(1)
687m
7 2 Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
662m
111
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2019-03-02 11:53
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller(1)
1002m
2 2 Odder Roklub II
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
895m
112
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2019-03-02 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Jens Pedersen(1)
826m
2 1 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
756m
3 4 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Rasmus Bechmann(1)
748m
4 3 Sorø Roklub I
  • Mads Christensen(1)
742m
5 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
709m
6 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
707m
7 5 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
669m
113
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2019-03-02 12:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
1112m
2 5 Kerteminde Roklub I
  • Valdemar Martinussen(1)
1075m
3 7 Randers Roklub I
  • Oliver Bach(1)
1053m
4 6 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
1048m
5 3 Randers Roklub II
  • Kenny Amin(1)
1003m
6 1 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
871m
114
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 1500m 1. Afdeling
2019-03-02 12:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Tissø Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
06:04.2
2 1 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
06:11.9
3 3 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
06:15.8
4 4 Odense Roklub I
  • Louise Jakobsen(1)
07:18.8
115
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 1500m 1. Afdeling
2019-03-02 12:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
05:46.2
2 8 Sønderborg Roklub II
  • Nanna Bütikofer(1)
06:00.8
3 7 Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm(1)
06:12.7
4 5 Esbjerg Roklub I
  • Maria Egebjerg(1)
06:26.3
5 6 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
06:26.6
116
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 1500m 1. Afdeling
2019-03-02 12:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
04:52.0
2 4 Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard(1)
05:00.7
3 6 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
05:12.2
4 3 Odense Roklub II
  • Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard(1)
05:22.3
5 2 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
05:33.4
6 1 Sønderborg Roklub I
  • Samuele Bernardi(1)
05:47.2
117
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 1500m 1. Afdeling
2019-03-02 12:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
05:05.4
2 2 Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
05:06.0
3 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
05:22.3
4 4 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
05:27.8
5 5 Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen(1)
05:43.8
6 8 Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen(1)
05:49.3
7 1 Odder Roklub II
  • Vitus Duelund Skeem(1)
05:55.6
118
U19 WErgo Piger junior A årg. 2001 - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
119
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Silkeborg Roklub I
  • Rosa Van Bergeijk(1)
08:36.0
2 2 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
08:42.8
120
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Sebastian Bernt(1)
07:24.8
121
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
06:58.1
2 3 Kerteminde Roklub I
  • Olav Rosendal(1)
08:15.7
122
WErgo Dame senior B 19-22år - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
123
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Nyborg Roklub I
  • Michala Bo Lundsager Muhs(1)
07:57.8
2 4 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
08:05.8
3 1 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
08:37.9
124
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub II
  • Anne Sophie Byder(1)
07:49.1
2 7 Kalundborg Roklub I
  • Ditte Sørensen(1)
07:54.6
125
LWErgo Dame senior A letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 12:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
126
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
06:43.4
2 1 Sønderborg Roklub I
  • Jan Franke Andersen(1)
06:44.6
127
LMErgo Herre senior B Letvægt 19-22 år - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
128
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:02
Plac. # Navn Tid
1 4 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
06:28.5
2 7 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
06:36.4
3 8 Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager(1)
06:41.4
4 9 Odense Roklub V
  • Morten Nissen(1)
07:09.8
5 6 Køge Roklub I
  • Alexandar Lander(1)
07:14.5
6 5 Odense Roklub IX
  • Buster Bukart Hansen(1)
07:16.2
128
MErgo Åben Mænd - 2000m 2. Afdeling
2019-03-02 13:02
Plac. # Navn Tid
1 11 Vejle Roklub II
  • Nick Sørensen(1)
06:30.2
2 13 Odense Roklub VII
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
06:46.0
3 12 Odense Roklub II
  • Michael Moerner(1)
06:56.2
4 14 Odense Roklub I
  • Søren Gam(1)
07:00.7
5 15 Horsens Roklub I
  • Christoffer Underlien Hakala(1)
07:01.6
6 17 Lemvig Roklub I
  • Anders Kielsholm(1)
07:02.1
129
LMErgo Herre senior A letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
130
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
03:47.3
2 3 Horsens Roklub I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
03:51.9
3 1 Køge Roklub I
  • Louise Birk Hansen(1)
04:00.1
131
30+LWErgo Dame 30 - 39 år letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
132
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Nørre Aaby Motionskub I
  • Jeanette Vesterlund Madsen(1)
03:47.7
2 5 Vejle Roklub I
  • Birgit Bech Jensen(1)
03:50.0
3 4 Middelfart Roklub I
  • Birgit Rützou(1)
03:57.6
133
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik(1)
04:00.4
134
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Plac. # Navn Tid
1 10 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
03:46.2
2 9 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Lykke Larsen(1)
04:19.9
135
50+LWErgo Dame 50 - 59 år letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
136
60+WErgo Dame 60 - 69 år - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
60+LWErgo Dame 60 -69 år letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
70+WErgo Dame 70+ - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
139
70+LWErgo Dame 70+ letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
140
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub VIII
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
03:04.9
2 4 Nørre Aaby Motionskub I
  • Søren Gysbæk Jensen(1)
03:19.7
3 6 Odense Roklub IV
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(1)
03:19.9
4 5 Birk Hansen hjemmetræning I
  • Martin Birk Hansen(1)
03:27.8
5 2 Esbjerg Roklub I
  • Jacob Berggreen(1)
03:32.7
6 1 Lemvig Roklub I
  • Martin Gyde Poulsen(1)
03:34.3
7 3 Vejle Roklub I
  • Thomas Andersen(1)
03:42.1
141
30+LMErgo Herre 30-39 år letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
142
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
03:02.0
2 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
03:07.1
3 8 Odense Roklub I
  • Carsten Vikkelsøe(1)
03:18.2
4 4 Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager(1)
03:18.6
5 3 Middelfart Roklub III
  • Jesper Schmidt(1)
03:21.6
6 5 Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard(1)
03:22.8
7 7 Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz(1)
03:27.6
143
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
03:26.5
2 10 Køge Roklub I
  • Søren Winther(1)
03:40.7
144
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:15
Plac. # Navn Tid
1 Hellerup Roklub I
  • Peter Gammeltoft(1)
03:08.6
2 7 Nyborg Roklub II
  • Brian Sørensen(1)
03:13.7
3 4 Roklubben Stevns I
  • Peter Iversen(1)
03:17.0
4 2 Middelfart Roklub I
  • Claus Rützou(1)
03:18.1
5 6 Esbjerg Roklub I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
03:23.7
6 5 Nyborg Roklub I
  • Allan Seelk(1)
03:24.1
7 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
03:26.3
8 3 Aarhus Roklub I
  • Henrik Bach Poulsen(1)
03:34.5
9 1 Middelfart Roklub II
  • Niels Henrik Rauer Hansen(1)
03:37.9
145
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
03:26.7
2 10 Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen(1)
03:28.7
3 9 Køge Roklub I
  • Jens Gliese(1)
03:46.4
146
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
03:30.5
2 1 Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen(1)
03:33.3
3 5 Middelfart Roklub I
  • Evan Jeppesen(1)
03:43.2
4 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Lars Kjærbølling(1)
04:03.4
147
60+LMErgo Herre 60 -69 år letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
148
70+LMErgo Herre 70+ letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
149
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
03:28.9
2 4 Kolding Roklub II
  • Palle Ole Jørgensen(1)
03:38.2
3 3 Kolding Roklub I
  • Jørgen Secher(1)
03:49.3
4 2 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
03:59.1
5 5 Odder Roklub I
  • Ole Skeem(1)
04:00.1
150
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 1000m 1. Afdeling
2019-03-02 14:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
04:03.5
2 7 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Jørgen Rasmussen(1)
04:54.3
151
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk(1)
00:50.3
152
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
00:45.8
2 2 Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
00:48.5
153
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller(1)
00:41.6
2 9 Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache(1)
00:44.2
3 3 Silkeborg Roklub II
  • Mathilde Lyngholm(1)
00:46.1
4 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anna Skovdam(1)
00:47.2
5 5 Odder Roklub II
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
00:48.4
6 1 Sønderborg Roklub I
  • Line Engholm Jensen(1)
00:48.4
7 2 Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
00:49.9
154
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
00:38.6
2 8 Rødvig Roklub II
  • Frederikke Munch **(1)
00:39.5
3 6 Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
00:39.6
4 2 Sønderborg Roklub II
  • Nanna Bütikofer(1)
00:40.4
5 1 Odder Roklub II
  • Pi Goslar(1)
00:43.3
6 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
00:43.3
7 7 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
00:43.7
8 3 Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm(1)
00:44.0
9 4 Odense Roklub II
  • Louise Jakobsen(1)
00:54.5
155
U19 WErgo Piger junior A 17 -18 år - sprint - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:10
Ingen tilmeldt, løbet udgår
156
U11 MErgo Drenge junior E 9 -10 år - sprint - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
157
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
00:44.1
2 1 Odder Roklub I
  • Nor Goslar(1)
00:48.5
3 2 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
00:55.5
158
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Jens Pedersen(1)
00:36.1
2 1 Kerteminde Roklub I
  • Valdemar Martinussen(1)
00:39.0
3 5 Randers Roklub I
  • Kenny Amin(1)
00:39.8
4 6 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
00:41.7
5 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Bechmann(1)
00:43.2
6 3 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
00:46.8
7 7 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
00:50.6
158
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 2. Afdeling
2019-03-02 15:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
00:36.1
2 10 Randers Roklub II
  • Oliver Bach(1)
00:39.8
3 9 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
00:40.5
4 12 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
00:44.1
5 8 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
00:46.8
6 13 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
00:47.4
159
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub III
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
00:31.3
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
00:34.1
3 6 Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard(1)
00:34.1
4 5 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
00:34.8
5 3 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
00:34.8
6 1 Randers Roklub I
  • Mikkel Brandt-Larsen(1)
00:37.1
159
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 2. Afdeling
2019-03-02 15:25
Plac. # Navn Tid
1 10 Odder Roklub II
  • Noah Mikkelsen(1)
00:35.0
2 9 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
00:36.5
3 11 Sønderborg Roklub I
  • Samuele Bernardi(1)
00:37.4
4 8 Odense Roklub II
  • Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard(1)
00:37.6
5 12 Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen(1)
00:37.6
6 7 Odder Roklub I
  • Vitus Duelund Skeem(1)
00:38.8
160
LWErgo Åben SPRINT Kvinder letvægt - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
00:32.1
2 2 Kerteminde Roklub I
  • Sebastian Bernt(1)
00:35.9
3 4 Kerteminde Roklub II
  • Olav Rosendal(1)
00:40.2
4 2 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
00:40.3
5 1 Silkeborg Roklub I
  • Rosa Van Bergeijk(1)
00:41.7
161
WErgo Dame senior B 19 -22 år sprint - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
163
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
00:39.9
2 4 Odense Roklub I
  • Anne Sophie Byder(1)
00:41.6
3 5 Vejle Roklub I
  • Kamilla Sarrossy(1)
00:44.2
164
LWErgo Dame Senior A letvægt - sprint - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
165
MErgo Herre Senior B 19 -22år - sprint - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
167
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
00:30.6
2 5 Odense Roklub V
  • Christian Kiær(1)
00:30.9
3 3 Odense Roklub XI
  • Simon Skjernaa Erfurth(1)
00:31.0
4 1 Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz(1)
00:34.3
5 9 Middelfart Roklub I
  • Jesper Schmidt(1)
00:34.6
6 10 Lemvig Roklub I
  • Anders Kielsholm(1)
00:35.0
7 4 Odense Roklub VI
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(1)
00:35.1
8 2 Odense Roklub X
  • Buster Bukart Hansen(1)
00:35.4
9 8 Odense Roklub II
  • Morten Nissen(1)
00:35.5
167
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 2. Afdeling
2019-03-02 15:45
Plac. # Navn Tid
1 21 Kerteminde Roklub I
  • Kresten Morh Ernst(1)
00:30.6
2 20 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
00:31.3
3 19 Odense Roklub III
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
00:32.0
4 12 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
00:32.7
5 14 Odense Roklub VIII
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
00:33.1
6 15 Odense Roklub IV
  • Michael Moerner(1)
00:33.9
7 18 Odder Roklub I
  • Jan Johansen(1)
00:34.0
8 13 Lemvig Roklub II
  • Martin Gyde Poulsen(1)
00:35.1
9 17 Odense Roklub IX
  • Carsten Vikkelsøe(1)
00:35.2
10 16 Rødvig Roklub III
  • Benjamin Joensen(1)
00:36.9
168
LMErgo Åben SPRINT Mænd letvægt - 200m 1. Afdeling
2019-03-02 15:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Køge Roklub I
  • Jens Gliese(1)
00:36.4
169
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Trine Leitzke(4)
07:38.0
2 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anna Skovdam(1)
  • Laura Møller(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Nanna Lindballe(4)
08:03.9
3 Holstebro Roklub/Randers Roklub I
  • Mikkel Brandt-Larsen(1)
  • Kenny Amin(2)
  • Oliver Bach(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
08:09.7
4 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Rasmus Bechmann(3)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(4)
08:09.9
5 4 Odder Roklub II
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
  • Nor Goslar(3)
  • Vitus Duelund Skeem(4)
08:21.3
6 5 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard(2)
  • Louise Jakobsen(3)
  • Alba Sundstrøm(4)
08:26.7
7 7 Sorø Roklub II
  • Gabriel Alexander Nielsen(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Emma Løren (3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
08:40.2
8 6 Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Babette Post-Kallenbach(3)
  • Mejse Østergaard Nielsen(4)
08:48.8
170
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub II
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Birgit Rützou(2)
  • Claus Rützou(3)
  • Niels Aagaard(4)
07:28.5
2 6 Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen(1)
  • Maja Klitgaard(2)
  • Mathilde Lyngholm(3)
  • Rosa Van Bergeijk(4)
07:41.0
3 1 Nyborg Roklub II
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Allan Seelk(2)
  • Michael Hainz Christensen(3)
  • Peter Rasmussen(4)
07:41.4
4 7 Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager(1)
  • Michael Magill(2)
  • Nick Sørensen(3)
  • Peter Jahn(4)
07:45.2
5 2 Kolding Roklub I
  • Jørgen Secher(1)
  • Palle Ole Jørgensen(2)
  • Tommy Møhler(3)
  • Ejgild Larsen(4)
07:50.3
6 8 Kalundborg Roklub I
  • Christoph Knuth(1)
  • Ditte Sørensen(2)
  • Kåre Mattesen(3)
  • Lene Haugaard Mikkelsen(4)
07:51.8
7 4 Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
  • Søren Lykke Jensen(3)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(4)
07:54.0
8 5 Køge Roklub I
  • Alexandar Lander(1)
  • Louise Birk Hansen(2)
  • Jens Gliese(3)
  • Søren Winther(4)
08:08.6
170
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 2. Afdeling
2019-03-02 16:15
Plac. # Navn Tid
1 16 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Bertil Remenyik Høier(2)
  • Laura Remenyik Høier(3)
  • Michala Bo Lundsager Muhs(4)
07:47.1
2 15 Odense Roklub II
  • Christian Kiær(1)
  • Morten Nissen(2)
  • Buster Bukart Hansen(3)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(4)
07:50.5
3 14 Odense Roklub III
  • Michael Moerner(1)
  • Simon Skjernaa Erfurth(2)
  • Carsten Vikkelsøe(3)
  • Nadine Heidi Brueckmann(4)
07:51.2
4 9 Odense Roklub I
  • Oliver Blach(1)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(2)
  • Anne Sophie Byder(3)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(4)
07:54.2
5 13 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
  • Katrine Jepsen(2)
  • Magnus Jepsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
08:03.7
6 12 Kerteminde Roklub I
  • Sebastian Bernt(1)
  • Valdemar Martinussen(2)
  • Olav Rosendal(3)
  • Kresten Morh Ernst(4)
08:04.2
7 10 Risskov Roklub I
  • Michael Lind(1)
  • Susanne Vestergård Andersen(2)
  • Hans Jakob Skadhede(3)
  • Benny Weibel(4)
08:07.4
8 11 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Lars Kjærbølling(1)
  • Peter Hvenegaard(2)
  • Ole H. Thomsen(3)
  • Erick Zanke(4)
08:09.1
170
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 3. Afdeling
2019-03-02 16:15
Plac. # Navn Tid
1 18 Fredericia Roklub I
  • Lykke Sell Kristensen(1)
  • Lise Mortensen(2)
  • Martin Mortensen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
07:27.9
2 19 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
  • Aslak Pedersen(2)
  • Frederik Wendel Madsen(3)
  • William Kjærgaard(4)
07:47.4
3 20 Risskov Roklub II
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
  • Jens Hedegaard(2)
  • Bjarne Mørch Jensen(3)
  • Birgitte W. Nielsen(4)
07:57.9
4 23 Horsens Roklub I
  • Sten Holmbæk(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
  • Carl Johan Runge Andersen(3)
  • Christoffer Underlien Hakala(4)
07:59.8
5 21 Esbjerg Roklub I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
  • Jacob Berggreen(2)
  • Maria Egebjerg(3)
  • Allan Olesen(4)
08:06.5
6 17 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Lykke Larsen(1)
  • Henrik Bach Poulsen(2)
  • Per A. Madsen(3)
  • Niels Iversen(4)
08:18.7
7 22 Vejle Roklub II
  • Birgit Bech Jensen(1)
  • Ole Lønsmann(2)
  • Kamilla Sarrossy(3)
  • Thomas Andersen(4)
08:21.7
171
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-03-02 16:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Nørre Aaby Motionskub I
  • Jeanette Vesterlund Madsen(1)
  • John Kromann(2)
  • Søren Hansen(3)
  • Søren Gysbæk Jensen(4)
08:42.1
2 9 Motion i Dagtimerne i STRIB I
  • Anne Lene Kock(1)
  • Bodil Jensen(2)
  • Lis Karen Hansen(3)
  • Ingrid Sørensen(4)
09:12.7