Resultater Jyske Mesterskaber 2020

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2020-01-04 09:30
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 11 Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
19:58.1.0
(0:01.0)
2 5 ASR I
  • Kasper Aagaard(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
21:25.3
(0:01.0)
3 9 ASR II
  • Christian Petersen(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
21:35.7
(0:01.0)
4 2 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
22:11.0
(0:01.0)
5 10 Very serious rowing group Ltd I
  • Per Aagaard(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
22:22.6
(0:01.0)
6 4 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
22:40.5
(0:01.0)
7 7 Hadsund I
  • Anders Olsen(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
23:06.4
(0:01.0)
8 1 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
23:06.7
(0:01.0)
9 3 Horsens II
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:04.0
(0:02.0)
0:08.0
(0:02.0)
0:12.0
(0:02.0)
0:16.0
(0:02.0)
0:20.0
(0:02.0)
25:16.6
(0:02.0)
10 6 Kolding D I
  • Bertha Flensborg(1)
0:04.0
(0:02.0)
0:08.0
(0:02.0)
0:12.0
(0:02.0)
0:16.0
(0:02.0)
0:20.0
(0:02.0)
26:26.9
(0:02.0)
11 8 Kolding I
  • Jens W. Møller(1)
0:04.0
(0:02.0)
0:08.0
(0:02.0)
0:12.0
(0:02.0)
0:16.0
(0:02.0)
0:20.0
(0:02.0)
27:46.5
(0:02.0)
101
U11 W/M Ergo Piger/drenge U11 Ergo 1min 1. Afdeling
2020-01-04 10:00
Plac. # Navn 0:301:00
1 2 Holstebro I
  • Mads Madsen(1)
70m147m
(77m)
2 1 Odder I
  • Regitze Brandt(1)
43m96m
(53m)
103
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-04 10:05
Plac. # Navn Længde
1 1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
102m207m
(105m)
309m
(102m)
402m
(93m)
2 2 ASR I
  • Martha Marie Aagaard(1)
99m200m
(101m)
301m
(101m)
400m
(99m)
3 3 Odder I
  • Maria Sejersen(1)
0m
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-04 10:05
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 1 Odder I
  • Astrid Vestergaard Petersen(1)
97m198m
(101m)
301m
(103m)
401m
(100m)
107
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-04 10:05
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 3 ASR I
  • Mille Marie Aagaard(1)
120m242m
(122m)
362m
(120m)
469m
(107m)
2 2 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
109m218m
(109m)
330m
(112m)
445m
(115m)
3 1 Odder II
  • Hannah Faber Laursen(1)
103m210m
(107m)
310m
(100m)
410m
(100m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-04 10:10
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 1 Holstebro I
  • Mikkel Madsen(1)
112m227m
(115m)
336m
(109m)
440m
(104m)
109
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-04 10:10
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 1 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
120m245m
(125m)
370m
(125m)
502m
(132m)
110
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-01-04 10:15
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 1 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
211m411m
(200m)
597m
(186m)
778m
(181m)
112
U15 WErgo Piger U15 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-01-04 10:15
Plac. # Navn
1 7 Holstebro III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
194m380m
(186m)
557m
(177m)
736m
(179m)
2 10 Holstebro I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
184m366m
(182m)
547m
(181m)
727m
(180m)
3 5 Holstebro IX
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
181m364m
(183m)
544m
(180m)
724m
(180m)
4 3 Sønderborg I
  • Kjestine Toft Hamberg(1)
186m370m
(184m)
548m
(178m)
724m
(176m)
5 8 Holstebro XIII
  • Anna Kramer Bosnes(1)
180m360m
(180m)
537m
(177m)
713m
(176m)
6 4 Hadsund VI
  • Marie Ellen Toft Sørensen(1)
181m356m
(175m)
530m
(174m)
702m
(172m)
7 6 Holstebro VII
  • Jasmina Nørgaard Pedersen(1)
176m352m
(176m)
518m
(166m)
683m
(165m)
8 11 Holstebro X
  • Dariia Dolian(1)
173m323m
(150m)
470m
(147m)
617m
(147m)
9 9 Holstebro V
  • Anne Bonde(1)
177m360m
(183m)
525m
(165m)
683m
(158m)
10 1 Hadsund V
  • Celine Rohde Bruun Hansen(1)
166m328m
(162m)
489m
(161m)
658m
(169m)
11 2 Holstebro XI
  • Lærke Broberg Jensen(1)
112
U15 WErgo Piger U15 Ergo 3min 2. Afdeling
2020-01-04 10:20
Plac. # Navn
1 16 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
191m377m
(186m)
560m
(183m)
746m
(186m)
2 19 Holstebro II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
186m355m
(169m)
519m
(164m)
696m
(177m)
3 15 Holstebro IV
  • Amalie Borbye Astrup(1)
172m344m
(172m)
501m
(157m)
663m
(162m)
4 14 Hadsund II
  • Josefine Brink(1)
167m332m
(165m)
493m
(161m)
661m
(168m)
5 17 Hadsund IV
  • Victoria Clara Brink(1)
175m339m
(164m)
490m
(151m)
641m
(151m)
6 13 Hadsund VII
  • Kathrine Jacobsen(1)
167m323m
(156m)
473m
(150m)
621m
(148m)
7 21 Holstebro VI
  • Mia Staunstrup(1)
164m318m
(154m)
448m
(130m)
584m
(136m)
8 18 Hadsund III
  • Cille Hougaard(1)
9 12 Holstebro XII
  • Simone Dalager(1)
113
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-01-04 10:25
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 12 Holstebro XXII
  • William Lemming(1)
186m369m
(183m)
547m
(178m)
727m
(180m)
2 6 Holstebro VII
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
185m372m
(187m)
545m
(173m)
714m
(169m)
3 2 Holstebro VI
  • Kasper Søndergaard(1)
183m366m
(183m)
533m
(167m)
707m
(174m)
4 1 Holstebro II
  • William Kjær Salmansen(1)
183m360m
(177m)
532m
(172m)
704m
(172m)
5 10 Holstebro XV
  • Gustav Pasgaard(1)
171m343m
(172m)
506m
(163m)
667m
(161m)
6 9 Holstebro XIII
  • Anton Havskov Lauridsen(1)
168m330m
(162m)
481m
(151m)
630m
(149m)
7 5 Holstebro XIX
  • Bertil Eluf Nielsen(1)
173m338m
(165m)
484m
(146m)
628m
(144m)
8 8 Holstebro XX
  • Magnus Gedved Henriksen(1)
168m326m
(158m)
475m
(149m)
622m
(147m)
9 11 Holstebro X
  • Valdemar Kviesgaard Hounisen(1)
166m320m
(154m)
462m
(142m)
609m
(147m)
10 4 Holstebro XIV
  • Gustav Agernem(1)
159m313m
(154m)
460m
(147m)
606m
(146m)
11 7 Holstebro XI
  • Simon Mejdahl Krintel(1)
167m323m
(156m)
467m
(144m)
605m
(138m)
12 3 Holstebro V
  • Mattis Storgaard Madsen(1)
154m304m
(150m)
450m
(146m)
594m
(144m)
113
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 3min 2. Afdeling
2020-01-04 10:30
Plac. # Navn
1 24 Hadsund III
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
192m386m
(194m)
578m
(192m)
765m
(187m)
2 19 Holstebro IV
  • Emil Bruun-Kalhøj(1)
200m392m
(192m)
569m
(177m)
745m
(176m)
3 16 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
202m386m
(184m)
559m
(173m)
735m
(176m)
4 23 Holstebro III
  • Benjamin Stamp(1)
200m385m
(185m)
556m
(171m)
712m
(156m)
5 14 Holstebro I
  • Aksel Høst(1)
187m365m
(178m)
528m
(163m)
691m
(163m)
6 15 Holstebro VIII
  • Sebastian Hornshøj(1)
182m358m
(176m)
512m
(154m)
667m
(155m)
7 20 Holstebro XXI
  • Emil Røn(1)
171m335m
(164m)
489m
(154m)
647m
(158m)
8 22 Holstebro XVIII
  • Søren Gade Nielsen(1)
171m324m
(153m)
477m
(153m)
624m
(147m)
9 21 Holstebro XVI
  • Mikkel Sørensen(1)
169m324m
(155m)
465m
(141m)
616m
(151m)
10 18 Holstebro IX
  • Silas Søjdis Vejgaard(1)
149m298m
(149m)
448m
(150m)
590m
(142m)
11 17 Holstebro XII
  • Simon Sejer Kristensen(1)
12 13 Holstebro XVII
  • Mikkel U?(1)
114
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2020-01-04 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 5 Holstebro I
  • Anna Skovdam(1)
255m500m
(245m)
739m
(239m)
975m
(236m)
2 7 Holstebro IV
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
258m496m
(238m)
733m
(237m)
975m
(242m)
3 10 Sønderborg II
  • Line Engholm Jensen(1)
260m498m
(238m)
731m
(233m)
972m
(241m)
4 4 Holstebro V
  • Mie Fly(1)
249m484m
(235m)
714m
(230m)
965m
(251m)
5 6 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
244m483m
(239m)
721m
(238m)
964m
(243m)
6 1 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
249m484m
(235m)
713m
(229m)
952m
(239m)
7 2 Holstebro III
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
253m487m
(234m)
712m
(225m)
940m
(228m)
8 8 Holstebro VI
  • Nanna Lindballe(1)
254m488m
(234m)
710m
(222m)
934m
(224m)
9 9 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
250m487m
(237m)
715m
(228m)
924m
(209m)
10 3 Holstebro II
  • My Alberte Schaaf(1)
237m462m
(225m)
675m
(213m)
896m
(221m)
115
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2020-01-04 10:50
Plac. # Navn Længde
1 7 Holstebro VII
  • Jens Pedersen(1)
291m565m
(274m)
836m
(271m)
1120m
(284m)
2 10 Hadsund I
  • Elias Roth(1)
270m536m
(266m)
801m
(265m)
1064m
(263m)
3 4 Holstebro VIII
  • Rasmus Bechmann(1)
264m525m
(261m)
790m
(265m)
1063m
(273m)
4 5 Holstebro I
  • Morten Juhl Andreasen(1)
258m516m
(258m)
764m
(248m)
1014m
(250m)
5 1 Holstebro V
  • Simon Madsen(1)
240m483m
(243m)
724m
(241m)
969m
(245m)
6 12 Holstebro IV
  • William Ørts(1)
246m483m
(237m)
713m
(230m)
939m
(226m)
7 6 Holstebro VI
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
233m465m
(232m)
695m
(230m)
928m
(233m)
8 11 Holstebro II
  • Mads Fly(1)
242m467m
(225m)
675m
(208m)
880m
(205m)
9 2 Holstebro III
  • Marco Riemenschneider(1)
221m424m
(203m)
624m
(200m)
826m
(202m)
10 8 Odder I
  • Thor Bertelsen(1)
210m420m
(210m)
618m
(198m)
813m
(195m)
11 3 Hadsund II
  • Mathias Skjoldborg(1)
0m
116
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 11:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:08.0
(0:02.0)
2 1 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:51.8
(0:02.0)
3 2 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:59.7
(0:02.0)
4 3 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:43.2
(0:02.0)
117
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 11:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:52.6
(0:01.0)
2 3 Holstebro I
  • Marie Mortensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:22.7
(0:02.0)
3 1 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:37.1
(0:02.0)
4 2 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
9:07.3
(0:02.0)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 11:36
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:34.4
(0:01.0)
2 5 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:42.7
(0:01.0)
3 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:52.8
(0:01.0)
4 2 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:12.4
(0:02.0)
120
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 11:12
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:56.2
(0:01.0)
2 3 Randers I
  • Oliver Bach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:10.4
(0:01.0)
3 9 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:12.1
(0:01.0)
4 7 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:17.2
(0:01.0)
5 8 Holstebro I
  • Hjalte Westeraa(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:18.5
(0:01.0)
6 10 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:24.0
(0:01.0)
7 11 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:53.8
(0:01.0)
8 5 Hadsund III
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:54.9
(0:01.0)
9 4 Holstebro II
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:18.9
(0:02.0)
121
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 11:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro III
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:28.7
(0:01.0)
2 9 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:34.7
(0:01.0)
3 1 Holstebro IV
  • Christian Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:41.1
(0:01.0)
4 6 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:44.7
(0:01.0)
5 7 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.5
(0:01.0)
6 11 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:15.4
(0:01.0)
7 2 Odder I
  • Noah Mikkelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:19.3
(0:01.0)
8 10 Sønderborg I
  • Henrik Sørensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:25.3
(0:01.0)
9 8 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:40.7
(0:01.0)
10 5 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:43.3
(0:01.0)
11 12 Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:54.4
(0:02.0)
12 4 Holstebro II
  • Nikolaj Dalbøl(1)
0:00.0
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 11:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Holstebro I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:20.7
(0:01.0)
2 5 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:32.4
(0:01.0)
3 1 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:16.6
(0:01.0)
4 6 Kertem. I
  • Lauritz Jørgensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:53.1
(0:02.0)
123
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 11:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:39.6
(0:01.0)
2 2 Holstebro I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:48.4
(0:01.0)
3 3 Holstebro II
  • Patrick Klestrup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:55.0
(0:01.0)
4 1 Hadsund I
  • Haris Alagic(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:57.9
(0:01.0)
124
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:37.6
(0:01.0)
2 2 Aalborg
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:43.2
(0:01.0)
3 1 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:58.1
(0:02.0)
4 3 Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:46.6
(0:02.0)
125
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:19.3
(0:02.0)
126
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:17.4
(0:01.0)
2 6 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:26.1
(0:01.0)
3 5 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:35.3
(0:01.0)
4 4 Aalborg II
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:12.7
(0:02.0)
5 2 Aalborg III
  • Alberte Klessner Thun Pedersen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:13.1
(0:02.0)
6 3 Odense/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
0:00.0
7 8 Fr.cia I
  • Lise Mortensen(1)
0:00.0
127
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:12
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 ASR I
  • Margrethe Langhoff Thuesen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:19.6
(0:01.0)
128
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:24
Plac. # Navn m
1 2 Holstebro II
  • Magnus Valbirk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:17.3
(0:01.0)
2 3 Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:22.5
(0:01.0)
3 1 Hadsund I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
0:00.000
129
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:24
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Holstebro I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:45.2
(0:01.0)
2 4 Hadsund I
  • Rasmus Konnerup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:57.2
(0:01.0)
130
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:22.4
(0:01.0)
2 6 Aalborg III
  • Phillip Sperling(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:36.5
(0:01.0)
3 4 Aalborg IV
  • Søren Bagger Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:44.0
(0:01.0)
4 3 Horsens I
  • Christoffer Underlien Hakala(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:08.2
(0:01.0)
5 1 Esbjerg
  • Simon Eskildsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:42.0
(0:01.0)
6 5 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
0:00.0
131
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:24
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Aarhus I
  • James Dodd(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:30.5
(0:01.0)
2 6 Odense I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:37.3
(0:01.0)
3 8 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.9
(0:01.0)
134
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:26
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Crossfit Aros I
  • Charlotte Hare(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:17.5
(0:01.0)
135
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:26
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Crossfit Aros I
  • Trine Lund Ruus(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:36.7
(0:02.0)
142
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:38
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:01.3
(0:01.0)
144
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:38
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Holstebro I
  • Kasper Holm Henriksen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:34.5
(0:01.0)
2 2 Thorsminde Coastal Roklub I
  • Niels Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:36.5
(0:01.0)
3 1 ASR I
  • Kasper Aagaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:41.6
(0:01.0)
4 3 Vejle I
  • Jesper Foldager(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:42.5
(0:01.0)
146
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:51.1
(0:01.0)
2 1 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:20.1
(0:01.0)
148
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:52.9
(0:01.0)
2 2 Odder I
  • Per Amby(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:10.5
(0:01.0)
3 3 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:16.1
(0:01.0)
150
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Hadsund I
  • Niels Bommer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:57.8
(0:01.0)
153
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:02
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:50.7
(0:02.0)
2 1 Odder II
  • Hannah Faber Laursen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:57.6
(0:02.0)
154
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:02
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:43.3
(0:01.0)
2 2 Holstebro I
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.2
(0:01.0)
156
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:07
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:43.7
(0:01.0)
157
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:07
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Holstebro I
  • Jens Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.7
(0:01.0)
2 4 Holstebro II
  • Rasmus Bechmann(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.2
(0:01.0)
3 2 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.5
(0:01.0)
4 3 Odder II
  • Thor Bertelsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:50.7
(0:02.0)
158
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:12
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.7
(0:01.0)
2 2 Ægir II
  • Liv Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:43.1
(0:01.0)
3 6 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:43.5
(0:01.0)
4 4 Sønderborg I
  • Line Engholm(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.6
(0:01.0)
5 7 Ægir III
  • Marie Martens Christensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.5
(0:01.0)
6 5 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.0
(0:01.0)
159
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:17
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.4
(0:01.0)
2 2 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.1
(0:01.0)
3 3 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.9
(0:01.0)
4 1 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.7
(0:01.0)
160
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:23
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Holstebro III
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.9
(0:01.0)
2 8 Holstebro II
  • Christian Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.0
(0:01.0)
3 2 Holstebro IV
  • Simon Mikkelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.3
(0:01.0)
4 9 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.3
(0:01.0)
5 1 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.3
(0:01.0)
6 4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.5
(0:01.0)
7 3 Holstebro I
  • Hjalte Westeraa(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.4
(0:01.0)
8 11 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.7
(0:01.0)
9 10 Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.8
(0:01.0)
10 6 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.3
(0:01.0)
161
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:28
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Holstebro I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.0
(0:01.0)
2 5 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.5
(0:01.0)
3 6 Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.7
(0:01.0)
4 7 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.8
(0:01.0)
5 2 Sønderborg II
  • Tobias Nørgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.8
(0:01.0)
6 4 Sønderborg I
  • Henrik Sørensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.7
(0:01.0)
162
U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:33
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Aalborg
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.0
(0:01.0)
2 1 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.7
(0:01.0)
3 3 Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.8
(0:01.0)
165
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.0
(0:01.0)
2 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.4
(0:01.0)
3 5 Fr.cia I
  • Lise Mortensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.7
(0:01.0)
4 3 Aalborg III
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.3
(0:01.0)
5 1 Aalborg II
  • Alberte Klessner Thun Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.5
(0:01.0)
6 4 Odense/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
0:00.0
166
U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:48
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 3 Holstebro II
  • Magnus Valbirk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.5
(0:01.0)
168
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:48
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund II
  • Morten Munk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.0
(0:01.0)
2 4 ASR I
  • Kasper Aagaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.0
(0:01.0)
3 3 Aalborg II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.2
(0:01.0)
4 11 Aalborg IV
  • Søren Bagger Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.2
(0:01.0)
5 6 Aalborg III
  • Phillip Sperling(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.6
(0:01.0)
6 8 Holstebro I
  • Kasper Holm Henriksen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.2
(0:01.0)
7 5 Esbjerg II
  • Simon Eskildsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.6
(0:01.0)
8 10 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:34.7
(0:01.0)
9 7 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.4
(0:01.0)
10 2 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
0:00.0
169
LMErgo Sprint Mænd letvægt Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-04 14:53
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Odense I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.7
(0:01.0)
2 1 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.5
(0:01.0)
3 3 Kolding I
  • Jens W. Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.3
(0:01.0)
200
U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 12:50
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 8 Halgaard Skole IV
  • Amalie Borbye Astrup(1)
  • Mai Søgaard Hvilsom(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:26.0
(0:01.0)
8:26
2 4 Rolf Krake I
  • Mie Fly(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
  • Andrea Kramer Liboriussen(3)
  • Marco Riemenschneider(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:37.1
(0:01.0)
8:37
3 6 Mejrup Skole II
  • Jasmina Nørgaard Pedersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anne Bonde(3)
  • Mia Staunstrup(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:41.8
(0:02.0)
8:42
4 3 Mejrup Skole I
  • Morten Juhl Andreasen(1)
  • Mikkel Sørensen(2)
  • Bertil Eluf Nielsen(3)
  • Gustav Pasgaard(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:50.1
(0:01.0)
8:50
5 5 Halgaard Skole II
  • Simon Madsen(1)
  • Aksel Høst(2)
  • Kasper Søndergaard(3)
  • Mattis Storgaard Madsen(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:50.2
(0:02.0)
8:50
6 1 Rolf Krake II
  • Dariia Dolian(1)
  • Mads Fly(2)
  • Caroline Fredslund Sørensen(3)
  • Emil Røn(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:08.2
(0:02.0)
9:08
7 7 Halgaard Skole III
  • Simon Mejdahl Krintel(1)
  • Benjamin Stamp(2)
  • Noah Baltser Lyngaard(3)
  • Emil Bruun-Kalhøj(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:11.7
(0:02.0)
9:12
8 2 Halgaard Skole I
  • Valdemar Kviesgaard Hounisen(1)
  • Silas Søjdis Vejgaard(2)
  • Sebastian Hornshøj(3)
  • William Kjær Salmansen(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:34.3
(0:02.0)
9:34
9 9 Mejrup Skole III
  • Gustav Agernem(1)
  • Søren Gade Nielsen(2)
  • Magnus Gedved Henriksen(3)
  • Anton Havskov Lauridsen(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:46.0
(0:02.0)
9:46
201
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:02
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 1 HTX Aalborg II
  • Benjamin Guldbæk Bach(1)
  • Christoffer Strandhave(2)
  • Jacob Brahe Møller(3)
  • Oskar Jørgen Vittrup(4)
0s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:28.6
(0:01.0)
6:29
2 2 HTX Aalborg I
  • Haris Alagic(1)
  • Kasper Smalbro Hylleberg(2)
  • Thomas Uttrup Rom(3)
  • Frederik Skovhus Galland(4)
9s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:44.4
(0:01.0)
6:53
202
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:02
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 1 Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(3)
  • Alberte Klessner Thun Pedersen(4)
0s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:55.9
(0:01.0)
6:56
203
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 13:14
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 1 CF Varmevaæket Odder III
  • Bente Borup(1)
  • Peter Sand Jahn(2)
  • Josef Sørensen(3)
  • Frederik Sand Jahn(4)
5s0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:01.0)
6:59.7
(0:01.0)
7:05
2 6 Aalborg Universitet I
  • Jannik Mose Skov(1)
  • Mark Kjeldgaard(2)
  • Phillip Sperling(3)
  • Søren Bagger Christensen(4)
62s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:00.7
(0:01.0)
8:03
3 7 CF Varmevaæket Odder I
  • Joan Jakobsen(1)
  • Britt Videbæk Fredsgaard(2)
  • Silas Fabricius Mansig(3)
  • Nena Funk Skov(4)
21s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:10.4
(0:01.0)
7:31
4 5 Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium I
  • Kasper Harby Jørgensen(1)
  • Min-Ho Ahn(2)
  • Philip Dokkedal Leth(3)
  • Kristen Kirk Nygaard(4)
51s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:47.7
(0:01.0)
8:39
5 3 CF Varmevaæket Odder IV
  • Helle Kruse Nielsen(1)
  • Stinna Hansen(2)
  • Kristian Hjort(3)
  • Sofie Søs Lauridsen(4)
0s0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:28.0
(0:01.0)
7:28
6 4 Orbicon I
  • Lars Daugaard(1)
  • Laura Horup Sørensen(2)
  • Ebbe Andersen(3)
  • Mads Holm Christensen(4)
26s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
7:43.6
(0:01.0)
8:10
7 2 Vestas II
  • Naveen Kumar Boggarpu(1)
  • Rasmus Kold Andersen(2)
  • Anders Hildebrandt-Eriksen(3)
  • Kenneth Bjørnsholm(4)
51s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:54.4
(0:01.0)
8:45
203
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 2. Afdeling
2020-01-04 13:14
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 13 365 Design I
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
  • Ole Vindfeldt(3)
  • Peter Rasmussen(4)
21s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:05.5
(0:01.0)
7:27
2 11 CF Varmevaæket Odder II
  • Steffen Jurgensen(1)
  • Bertel Oluf Aksel Schmidt(2)
  • John Sommer(3)
  • Bent Sommer(4)
58s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:17.2
(0:01.0)
8:15
3 10 CF Varmevaæket Odder V
  • Christian Lemmermann(1)
  • Kim Borgholm(2)
  • Jesper Ohm(3)
  • Erik Clavilla(4)
73s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:27.8
(0:01.0)
8:41
4 8 CF Varmevaæket Odder VI
  • Isabelle Cadieux(1)
  • Thue Bachmann Nielsen(2)
  • Anne Veng(3)
  • Esben Eriksen(4)
30s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:25.8
(0:01.0)
7:56
5 9 Vam II
  • Michael Hulgaard(1)
  • Jonas Hansen(2)
  • Steffen Holgersen(3)
  • Kasper Bach Svendsen(4)
62s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:51.3
(0:01.0)
8:53
6 14 VAM I
  • Anne Olesen(1)
  • Morten Flarup Sørensen(2)
  • Allan Hougaard(3)
  • Lars Kjeldsen(4)
36s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
7:49.7
(0:01.0)
8:26
7 12 Vestas I
  • Kaushik Hore(1)
  • Mads Rajczyk Skjelmose(2)
  • Torben Lysgaard Pedersen(3)
  • Freddie Andreasen(4)
49s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:55.9
(0:01.0)
8:45
300
U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 15:00
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 5 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Nikolaj Dalbøl(3)
  • Christian Søndergaard(4)
134s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:27.7
(0:01.0)
10:42
2 9 Holstebro III
  • William Ørts(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
  • Jens Pedersen(3)
  • Rasmus Bechmann(4)
78s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
8:53.7
(0:01.0)
10:12
3 3 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
  • Casper Pedersen(3)
  • Simon Toftgaard Garner(4)
94s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:01.0)
9:03.8
(0:01.0)
10:38
4 10 Holstebro
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
  • Andrea Kramer Liboriussen(3)
  • Sarah Aslak Gilberg(4)
71s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:13.1
(0:02.0)
10:24
5 4 Ægir
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Marie Martens Christensen(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
113s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
9:15.3
(0:01.0)
11:08
6 6 Holstebro IV
  • Mikkel Madsen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • William Lemming(3)
  • Simon Madsen(4)
56s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:22.3
(0:01.0)
10:18
7 1 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
  • Frey Sørensen(2)
  • Caroline Sejersen(3)
  • Thor Bertelsen(4)
69s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
9:31.6
(0:02.0)
10:41
8 2 Odder II
  • Hannah Faber Laursen(1)
  • Clara Mikkelsen(2)
  • Frida Karottki Hollensen(3)
  • Maria Sejersen(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:41.2
(0:02.0)
9:41
301
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-04 15:15
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 13 Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen(1)
  • Marius Thomsen(2)
  • Mikkel Peter Noe(3)
  • Nicklas Frost Davidsen(4)
0s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:49.8
(0:01.0)
6:50
2 5 Aarhus
  • Morten F. Sørensen(1)
  • Frede Keller(2)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(3)
  • Jacob Christian Lindegaard(4)
44s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
6:56.3
(0:01.0)
7:40
3 1 ASR I
  • Kasper Aagaard(1)
  • Andreas Lysdal Andersen(2)
  • Hans Christensen(3)
  • Christian Petersen(4)
50s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:04.0
(0:01.0)
7:54
4 9 Risskov I
  • Michael Lind(1)
  • Bjarne Mørch Jensen(2)
  • Susanne Vestergård Andersen(3)
  • Jens Hedegaard(4)
12s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:22.4
(0:01.0)
7:34
5 12 Aarhus II
  • Jens Langhoff Jørgensen(1)
  • Lene Mikkelsen(2)
  • Lotte Munk(3)
  • Søren B. Mikkelsen(4)
12s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:25.6
(0:01.0)
7:38
6 7 Aarhus I
  • Hother Hennings(1)
  • Charlotte Lykke Larsen(2)
  • Mark Lind(3)
  • Niels Iversen(4)
36s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
7:31.9
(0:01.0)
8:08
301
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 2. Afdeling
2020-01-04 15:30
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 3 Aarhus/Odder
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Per Amby(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • James Dodd(4)
18s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
6:45.3
(0:01.0)
7:03
2 4 Hadsund/Middelfart
  • Birgit Rützou(1)
  • Claus Rützou(2)
  • August Herman Wisholm(3)
  • Ronny Wisholm(4)
22s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:49.1
(0:01.0)
7:11
3 14 Holstebro/Kertem. I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Patrick Klestrup(3)
  • Lauritz Jørgensen(4)
43s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
6:52.0
(0:01.0)
7:35
4 11 ARA/ASR
  • Christina Jensen(1)
  • Eva Fontenot(2)
  • Jørgen Muhrmann-Lund(3)
  • Rasmus Holk Poulsen(4)
18s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:59.1
(0:01.0)
7:17
5 2 Silkeborg
  • Magnus Kleist(1)
  • Morten Hæk(2)
  • Sofie Valentin Hæk(3)
  • Mathilde Arnth Sørensen(4)
29s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:04.2
(0:01.0)
7:33
6 6 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Carl Johan Runge Andersen(2)
  • Tommy Jacobsen (3)
  • Christoffer Underlien Hakala(4)
41s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:09.4
(0:01.0)
7:50
7 10 Vejle I
  • Jesper Foldager(1)
  • Birgit Bech Jensen(2)
  • Ole Lønsmann(3)
  • Michael Magill(4)
39s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:23.5
(0:01.0)
8:03