Resultater Sjællandske Mesterskaber 2021

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2021-11-27 09:15
Plac. # Navn 2000m4000m6000m
1 5 Kertem. II
  • Claus Hinding(1)
6:53.9
(6:53.9)
13:52.4
(6:58.5)
20:45.6
(6:53.2)
2 2 ASR III
  • Jesper Hoffmann(1)
7:10.0
(7:10.0)
14:24.8
(7:14.8)
21:30.9
(7:06.1)
3 8 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
7:05.4
(7:05.4)
14:19.0
(7:13.6)
21:38.9
(7:19.9)
4 11 ASR II
  • Jonathan Doucette(1)
7:18.0
(7:18.0)
14:38.0
(7:20.0)
21:42.1.0
(7:04.1)
5 9 ASR IV
  • Christian Petersen(1)
7:13.3
(7:13.3)
14:33.8
(7:20.5)
21:58.3
(7:24.5)
6 6 Kertem. III
  • Stig Nielsen(1)
7:12.1
(7:12.1)
14:43.7
(7:31.6)
22:04.5
(7:20.8)
7 7 Kertem. I
  • Kasper Aagaard(1)
22:12.2
(22:12.2)
8 1 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
7:23.3
(7:23.3)
14:58.5
(7:35.2)
22:25.0
(7:26.5)
9 4 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
7:30.7
(7:30.7)
15:17.3
(7:46.6)
23:01.3
(7:44.0)
10 12 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
7:36.8
(7:36.8)
15:21.9
(7:45.1)
23:03.8
(7:41.9)
11 10 ARA I
  • Christina Jensen(1)
8:07.3
(8:07.3)
16:23.8
(8:16.5)
24:36.1.0
(8:12.3)
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-11-27 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
212m408m
(196m)
2 2 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
106m306m
(200m)
102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-11-27 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 4 Valby I
  • Selma Friis(1)
183m370m
(187m)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-11-27 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 5 Lyngby I
  • Benjamin Modest(1)
187m382m
(195m)
2 6 Ran I
  • Birk Haaning(1)
188m382m
(194m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-11-27 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 8 Valby I
  • Felix Friis(1)
232m456m
(224m)
2 7 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
205m406m
(201m)
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-11-27 10:20
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
277m529m
(252m)
2 5 Bagsværd I
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
256m506m
(250m)
3 2 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
246m470m
(224m)
4 4 Kertem. I
  • Martha Aagaard(1)
227m416m
(189m)
5 3 Aarhus I
  • Marie Højklint Nielsen(1)
177m336m
(159m)
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-11-27 10:20
Plac. # Navn 1:002:00
1 7 Korsør I
  • Willum Heide Jensen(1)
235m471m
(236m)
2 6 Aarhus I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
209m416m
(207m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-11-27 10:20
Plac. # Navn 1:002:00
1 11 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
299m582m
(283m)
2 10 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
263m530m
(267m)
3 12 KVIK I
  • Frode Blixt Jensen(1)
258m519m
(261m)
4 9 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
243m478m
(235m)
5 8 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
233m463m
(230m)
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-11-27 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 1 Sorø I
  • Emilie Lindegaard(1)
237m469m
(232m)
694m
(225m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-11-27 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 3 Sorø II
  • Rasmus Tipsmark(1)
236m459m
(223m)
678m
(219m)
2 2 Sorø I
  • Storm Andersen(1)
209m414m
(205m)
618m
(204m)
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-11-27 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 5 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
291m556m
(265m)
804m
(248m)
2 6 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
243m488m
(245m)
736m
(248m)
3 1 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
248m480m
(232m)
699m
(219m)
4 2 Næstv. I
  • Selma Björg Birgisdottir(1)
223m439m
(216m)
656m
(217m)
5 4 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
221m423m
(202m)
625m
(202m)
6 3 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
200m380m
(180m)
568m
(188m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-11-27 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 12 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
291m556m
(265m)
822m
(266m)
2 10 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
255m518m
(263m)
786m
(268m)
3 9 København I
  • Axel Højme Lambert(1)
271m515m
(244m)
754m
(239m)
4 8 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
262m506m
(244m)
754m
(248m)
5 11 Sorø II
  • Tobias Kaldråstøyl(1)
237m456m
(219m)
679m
(223m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-11-27 11:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
281m548m
(267m)
808m
(260m)
1074m
(266m)
2 9 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
288m539m
(251m)
784m
(245m)
1033m
(249m)
3 10 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
259m511m
(252m)
762m
(251m)
1012m
(250m)
4 7 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
254m502m
(248m)
747m
(245m)
987m
(240m)
5 1 Næstv. II
  • Selma Frederiksen(1)
253m502m
(249m)
745m
(243m)
980m
(235m)
6 8 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
248m481m
(233m)
711m
(230m)
947m
(236m)
7 3 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
236m463m
(227m)
690m
(227m)
925m
(235m)
8 6 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
241m467m
(226m)
690m
(223m)
916m
(226m)
9 2 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
254m476m
(222m)
687m
(211m)
908m
(221m)
10 4 København II
  • Lilje Alm(1)
235m454m
(219m)
664m
(210m)
876m
(212m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-11-27 11:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 20 København III
  • Woody Siigurt Lori Leth(1)
313m602m
(289m)
884m
(282m)
1174m
(290m)
2 10 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
285m568m
(283m)
852m
(284m)
1148m
(296m)
3 14 København IV
  • Carl Hassan Gaba(1)
302m584m
(282m)
859m
(275m)
1145m
(286m)
4 3 København I
  • Conrad Norman(1)
298m577m
(279m)
849m
(272m)
1107m
(258m)
5 19 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
270m524m
(254m)
783m
(259m)
1050m
(267m)
6 4 København II
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
271m526m
(255m)
777m
(251m)
1035m
(258m)
7 1 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
272m519m
(247m)
772m
(253m)
1030m
(258m)
8 9 Bagsværd V
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
272m518m
(246m)
765m
(247m)
1023m
(258m)
9 17 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
243m495m
(252m)
752m
(257m)
1018m
(266m)
10 2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
269m525m
(256m)
769m
(244m)
1014m
(245m)
11 13 Sorø II
  • Aidan Mingo(1)
256m502m
(246m)
728m
(226m)
964m
(236m)
12 15 Sorø I
  • Karl Alminde(1)
242m467m
(225m)
688m
(221m)
916m
(228m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
1:51.5
(1:51.5)
3:47.8
(1:56.3)
5:44.6
(1:56.8)
7:40.8
(1:56.2)
2 10 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:55.6
(1:55.6)
3:55.7
(2:00.1.0)
5:56.1
(2:00.4)
7:51.2
(1:55.1)
3 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:54.4
(1:54.4)
3:51.5
(1:57.1)
5:52.0
(2:00.5)
7:52.7
(2:00.7)
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:59.2
(1:59.2)
4:00.5
(2:01.3)
6:02.3
(2:01.8)
8:02.9
(2:00.6)
5 6 KVIK II
  • Nanna Ancher(1)
1:57.6
(1:57.6)
4:02.7
(2:05.1)
6:14.7
(2:12.0)
8:19.7
(2:05.0)
6 9 KVIK I
  • Karoline Severin(1)
2:02.7
(2:02.7)
4:08.5
(2:05.8)
6:17.2
(2:08.7)
8:24.0
(2:06.8)
7 11 KVIK III
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
2:01.2
(2:01.2)
4:08.8
(2:07.6)
6:19.3
(2:10.5)
8:27.1
(2:07.8)
8 1 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
2:03.5
(2:03.5)
4:12.4
(2:08.9)
6:24.2
(2:11.8)
8:34.2
(2:10.0)
9 8 Lyngby I
  • Tove Bay(1)
2:18.5
(2:18.5)
4:38.6
(2:20.1.0)
6:55.0
(2:16.4)
9:05.4
(2:10.4)
10 5 Kertem. I
  • Mille Aagaard(1)
2:18.1.0
(2:18.1.0)
4:40.5
(2:22.4)
7:00.2
(2:19.7)
9:23.6
(2:23.4)
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 16 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:51.0
(1:51.0)
3:45.1.0
(1:54.1)
5:40.2
(1:55.1)
7:35.2
(1:55.0)
2 12 Roskilde II
  • Isabella Bache(1)
1:53.3
(1:53.3)
3:49.2
(1:55.9)
5:47.1
(1:57.9)
7:43.9
(1:56.8)
3 15 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
1:57.9
(1:57.9)
4:05.9
(2:08.0)
6:13.7
(2:07.8)
8:13.3
(1:59.6)
4 14 Odense/KCHO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
1:53.9
(1:53.9)
3:59.7
(2:05.8)
6:08.6
(2:08.9)
8:13.4
(2:04.8)
5 13 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:01.2
(2:01.2)
4:09.7
(2:08.5)
6:17.3
(2:07.6)
8:19.5
(2:02.2)
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:49.2
(1:49.2)
3:40.4
(1:51.2)
5:31.8
(1:51.4)
7:22.0
(1:50.2)
2 2 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:50.8
(1:58.2)
5:47.6
(1:56.8)
7:41.2
(1:53.6)
3 6 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
1:59.3
(1:59.3)
4:01.9
(2:02.6)
6:04.8
(2:02.9)
8:08.0
(2:03.2)
4 5 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
1:59.4
(1:59.4)
4:03.8
(2:04.4)
6:09.9
(2:06.1)
8:11.8
(2:01.9)
5 1 Sorø II
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:03.3
(2:03.3)
4:08.6
(2:05.3)
6:13.4
(2:04.8)
8:17.4
(2:04.0)
6 4 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:01.9
(2:01.9)
4:07.7
(2:05.8)
6:15.2
(2:07.5)
8:24.2
(2:09.0)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
1:50.4
(1:50.4)
3:42.9
(1:52.5)
5:36.4
(1:53.5)
7:31.8
(1:55.4)
2 8 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:53.0
(1:58.5)
5:53.6
(2:00.6)
7:51.4
(1:57.8)
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:43.0
(1:43.0)
3:34.3
(1:51.3)
5:26.6
(1:52.3)
7:15.7
(1:49.1.0)
2 4 Bagsværd III
  • Nikolaj Krogh Simonsen(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:36.1.0
(1:50.1.0)
5:29.2
(1:53.1)
7:16.2
(1:47.0)
3 11 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
1:45.4
(1:45.4)
3:37.5
(1:52.1)
5:30.0
(1:52.5)
7:20.9
(1:50.9)
4 2 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
1:46.2
(1:46.2)
3:38.3
(1:52.1)
5:31.6
(1:53.3)
7:22.9
(1:51.3)
5 9 Humlebæk I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
1:51.1.0
(1:51.1.0)
3:43.7
(1:52.6)
5:35.6
(1:51.9)
7:23.9
(1:48.3)
6 5 Humlebæk II
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:42.4
(1:51.5)
5:34.0
(1:51.6)
7:24.1
(1:50.1.0)
7 6 Bagsværd IV
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
1:44.5
(1:44.5)
3:32.4
(1:47.9)
5:36.2
(2:03.8)
7:32.7
(1:56.5)
8 3 Bagsværd I
  • Erik Friedrichsen(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0)
3:45.0
(1:54.9)
5:41.3
(1:56.3)
7:36.1
(1:54.8)
9 8 Holstebro/KCHO
  • Kasper Søndergaard(1)
1:51.4
(1:51.4)
3:47.5
(1:56.1)
5:44.2
(1:56.7)
7:37.0
(1:52.8)
10 7 KVIK I
  • Aksel Ødegård Greve(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:49.5
(1:57.7)
5:48.3
(1:58.8)
7:44.9
(1:56.6)
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
1:38.6
(1:38.6)
3:25.1.0
(1:46.5)
5:10.3
(1:45.2)
6:54.8
(1:44.5)
2 20 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0)
3:29.4
(1:47.3)
5:16.3
(1:46.9)
7:00.1
(1:43.8)
3 15 Holstebro/KCHO
  • Simon Madsen(1)
1:43.4
(1:43.4)
3:30.4
(1:47.0)
5:15.7
(1:45.3)
7:02.7
(1:47.0)
4 19 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:32.3
(1:48.4)
5:24.6
(1:52.3)
7:16.0
(1:51.4)
5 13 Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:48.8
(1:48.8)
3:40.7
(1:51.9)
5:31.8
(1:51.1.0)
7:20.8
(1:49.0)
6 16 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
1:46.4
(1:46.4)
3:37.7
(1:51.3)
5:30.2
(1:52.5)
7:21.9
(1:51.7)
7 18 KVIK II
  • David Kamstrup-Larsen(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:41.4
(1:52.0)
5:34.0
(1:52.6)
7:24.7
(1:50.7)
8 12 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:50.5
(1:50.5)
3:43.8
(1:53.3)
5:39.3
(1:55.5)
7:33.2
(1:53.9)
9 14 Sorø IV
  • Theodor Klæsøe-Lund(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:48.8
(1:56.4)
5:44.5
(1:55.7)
7:39.6
(1:55.1)
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Bagsværd II
  • Elias Ellehammer(1)
1:33.1.0
(1:33.1.0)
3:09.9
(1:36.8)
4:46.6
(1:36.7)
6:18.4
(1:31.8)
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:37.4
(1:37.4)
3:18.8
(1:41.4)
4:57.5
(1:38.7)
6:34.2
(1:36.7)
3 9 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:38.6
(1:38.6)
3:17.7
(1:39.1.0)
4:57.1
(1:39.4)
6:38.2
(1:41.1.0)
4 6 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:37.1.0
(1:37.1.0)
3:18.4
(1:41.3)
5:00.3
(1:41.9)
6:41.3
(1:41.0)
5 10 Bagsværd I
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:26.7
(1:45.9)
5:12.9
(1:46.2)
6:57.4
(1:44.5)
6 7 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:49.8
(1:49.8)
3:43.2
(1:53.4)
5:37.2
(1:54.0)
7:30.2
(1:53.0)
7 5 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:44.5
(1:53.2)
5:38.7
(1:54.2)
7:32.3
(1:53.6)
8 4 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
1:47.1.0
(1:47.1.0)
3:40.5
(1:53.4)
5:38.7
(1:58.2)
7:36.8
(1:58.1)
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
1:39.5
(1:39.5)
3:21.5
(1:42.0)
5:04.8
(1:43.3)
6:47.2
(1:42.4)
2 11 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
1:45.8
(1:45.8)
3:34.6
(1:48.8)
5:24.5
(1:49.9)
7:12.2
(1:47.7)
3 12 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:38.7
(1:51.8)
5:32.1
(1:53.4)
7:25.0
(1:52.9)
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:28.6
(1:28.6)
3:02.4
(1:33.8)
4:37.1.0
(1:34.7)
6:09.9
(1:32.8)
2 6 Næstv. II
  • William Kjærgaard(1)
6:32.9
(6:32.9)
3 4 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:36.0
(1:36.0)
3:17.5
(1:41.5)
5:00.3
(1:42.8)
6:39.9
(1:39.6)
4 7 Holstebro I
  • Magnus Juhl(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:23.2
(1:43.3)
5:04.8
(1:41.6)
6:44.1
(1:39.3)
5 2 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:18.9
(1:43.9)
5:02.2
(1:43.3)
6:49.2
(1:47.0)
6 1 Næstv. I
  • Aslak Pedersen(1)
1:47.3
(1:47.3)
3:36.5
(1:49.2)
5:26.2
(1:49.7)
7:14.2
(1:48.0)
7 5 Kertem. I
  • Olav Rosendal(1)
1:48.9
(1:48.9)
3:54.0
(2:05.1)
5:58.2
(2:04.2)
7:57.4
(1:59.2)
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:17.3
(1:40.9)
4:57.6
(1:40.3)
6:37.3
(1:39.7)
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Næstv. I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
1:42.3
(1:42.3)
3:26.2
(1:43.9)
5:12.0
(1:45.8)
6:57.9
(1:45.9)
2 2 Næstv. II
  • Frederik Tønning Larsen(1)
1:45.0
(1:45.0)
3:32.9
(1:47.9)
5:19.6
(1:46.7)
7:01.2
(1:41.6)
3 4 DSR I
  • Thor Steen Larsen(1)
1:45.9
(1:45.9)
3:36.6
(1:50.7)
5:27.4
(1:50.8)
7:10.0
(1:42.6)
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:34.9
(1:34.9)
3:13.9
(1:39.0)
4:53.1
(1:39.2)
6:27.6
(1:34.5)
2 5 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:35.9
(1:35.9)
3:14.5
(1:38.6)
4:56.4
(1:41.9)
6:45.2
(1:48.8)
3 7 Roskilde I
  • Thomas Guldbrandt Larsen(1)
1:40.4
(1:40.4)
3:23.2
(1:42.8)
5:07.9
(1:44.7)
6:53.8
(1:45.9)
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 3 København I
  • Krista Doersch(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:36.0
(1:50.0)
132
30+LWErgo Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo - Kvinder, 30-39 år, let 1000m 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 8 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:27.3
(1:45.9)
2 7 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:44.3
(1:44.3)
3:33.5
(1:49.2)
3 10 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:48.2
(1:48.2)
3:42.2
(1:54.0)
4 4 København II
  • Stinne Grydehøj(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:45.0
(1:53.7)
5 11 København I
  • Louise Gjelstrup(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:47.4
(1:58.1)
6 6 Kalundb I
  • Katrine Loose(1)
1:55.1
(1:55.1)
3:53.4
(1:58.3)
7 12 København
  • Tora Jorn(1)
1:58.4
(1:58.4)
4:04.6
(2:06.2)
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 19 Furesø I
  • Mette Møller(1)
1:55.2
(1:55.2)
3:51.2
(1:56.0)
2 18 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:52.0
(1:57.4)
3 14 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
1:54.3
(1:54.3)
3:52.4
(1:58.1)
4 17 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:58.3
(1:58.3)
3:59.9
(2:01.6)
5 15 København I
  • Betina Holck(1)
1:58.8
(1:58.8)
4:04.2
(2:05.4)
6 13 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
2:11.6
(2:11.6)
4:32.5
(2:20.9)
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:43.1.0
(1:53.8)
2 5 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:55.0
(1:55.0)
3:48.7
(1:53.7)
3 1 København I
  • Vibeke Skousen(1)
1:57.0
(1:57.0)
3:55.0
(1:58.0)
4 3 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
2:01.3
(2:01.3)
4:04.2
(2:02.9)
137
60+WErgo Masters Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:35
Ene anmeldt, vinder uden kamp

139
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 7 Furesø I
  • Bente Johannessen^(1)
2:31.1.0
(2:31.1.0)
5:04.5
(2:33.4)
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 8 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
1:59.6
(1:59.6)
4:02.6
(2:03.0)
143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 3 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:33.0
(1:33.0)
3:09.1
(1:36.1.0)
2 7 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:32.6
(1:32.6)
3:11.6
(1:39.0)
3 4 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
1:35.9
(1:35.9)
3:14.4
(1:38.5)
4 6 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
1:39.7
(1:39.7)
3:19.1.0
(1:39.4)
5 5 København I
  • Ismail Danacioglu(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:23.7
(1:41.5)
6 1 København II
  • Juan Pablo Valedez(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:34.0
(1:54.1)
7 2 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:37.1.0
(1:46.2)
144
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 9 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:37.4
(1:37.4)
3:17.1.0
(1:39.7)
2 8 København I
  • Rick Verberne(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0)
3:26.2
(1:44.1.0)
145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 16 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:31.0
(1:31.0)
2:59.3
(1:28.3)
2 17 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
1:34.9
(1:34.9)
3:13.2
(1:38.3)
3 10 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
1:37.1.0
(1:37.1.0)
3:17.7
(1:40.6)
4 13 Køge R III
  • Christian Egekær(1)
1:35.1.0
(1:35.1.0)
3:20.2
(1:45.1.0)
5 14 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0)
3:21.3
(1:41.2)
6 11 Næstv. I
  • Bjarne Nielsen(1)
1:45.2
(1:45.2)
3:38.0
(1:52.8)
146
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 14:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 19 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:32.1.0
(1:32.1.0)
3:06.4
(1:34.3)
2 18 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
1:39.8
(1:39.8)
3:21.9
(1:42.1.0)
147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 15 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:41.5
(1:41.5)
3:27.4
(1:45.9)
2 14 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:52.2
(1:52.2)
3:52.4
(2:00.2)
148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 11 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
1:29.8
(1:29.8)
3:05.6
(1:35.8)
2 9 København II
  • Ivan Birch Lykholt(1)
1:33.7
(1:33.7)
3:13.1.0
(1:39.4)
3 10 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
3:23.4
(3:23.4)
4 5 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:23.6
(1:43.0)
5 8 Næstv. III
  • Per Nielsen(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:23.7
(1:40.9)
6 3 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:23.9
(1:41.1.0)
7 12 København I
  • Flemming Simonsen(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:27.1.0
(1:45.7)
8 2 København III
  • Jesper Nielsen(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:33.8
(1:47.1.0)
9 6 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
1:50.8
(1:50.8)
3:40.5
(1:49.7)
149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:37.2
(1:37.2)
3:10.5
(1:33.3)
2 3 Lemvig II
  • Jørgen Jensen(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:28.3
(1:45.1.0)
3 5 Odder I
  • Per Amby(1)
1:45.0
(1:45.0)
3:29.6
(1:44.6)
4 6 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:32.7
(1:51.9)
5 13 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
1:47.0
(1:47.0)
3:36.3
(1:49.3)
6 9 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
1:45.4
(1:45.4)
3:36.5
(1:51.1.0)
7 12 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
1:50.0
(1:50.0)
3:39.9
(1:49.9)
8 4 Humlebæk I
  • Keld Strudahl(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:50.7
(1:56.1)
9 7 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
1:59.4
(1:59.4)
3:52.5
(1:53.1)
10 8 Lemvig I
  • Søren P Thomsen(1)
1:55.3
(1:55.3)
3:52.7
(1:57.4)
11 10 Risskov I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
1:56.8
(1:56.8)
3:53.0
(1:56.2)
12 1 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
2:01.2
(2:01.2)
4:08.2
(2:07.0)
150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 15 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
1:43.5
(1:43.5)
3:30.1.0
(1:46.6)
2 14 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
1:44.6
(1:44.6)
3:32.4
(1:47.8)
3 16 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
1:44.4
(1:44.4)
3:38.8
(1:54.4)
151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 3 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:31.9
(1:48.0)
2 1 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:44.9
(1:55.6)
3 2 Nordslesvig II
  • Gerd Larsen(1)
2:25.6
(2:25.6)
4:52.4
(2:26.8)
152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 5 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:43.8
(1:43.8)
3:32.0
(1:48.2)
2 4 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
1:46.5
(1:46.5)
3:40.2
(1:53.7)
154
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
1:53.4
(1:53.4)
3:46.3
(1:52.9)
2 7 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
2:07.5
(2:07.5)
4:18.9
(2:11.4)
155
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 15:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
1:50.5
(1:50.5)
3:45.2
(1:54.7)
5:40.7
(1:55.5)
7:31.6
(1:50.9)
2 8 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:53.7
(1:53.7)
3:47.5
(1:53.8)
5:41.3
(1:53.8)
7:32.0
(1:50.7)
3 2 Aalborg V
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
1:55.1
(1:55.1)
3:54.3
(1:59.2)
5:57.2
(2:02.9)
8:03.0
(2:05.8)
4 1 Aalborg III
  • Dros Elisabet Petersen(1)
2:05.2
(2:05.2)
4:16.1
(2:10.9)
6:28.8
(2:12.7)
8:38.0
(2:09.2)
5 3 Aalborg VII
  • Iben Elisabeth Nørgaard(1)
2:03.8
(2:03.8)
4:17.4
(2:13.6)
6:31.8
(2:14.4)
8:45.3
(2:13.5)
6 6 Aalborg IV
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
2:05.8
(2:05.8)
4:22.2
(2:16.4)
6:41.5
(2:19.3)
8:54.5
(2:13.0)
7 4 Sønderborg I
  • Janina Gerder(1)
2:12.2
(2:12.2)
4:35.3
(2:23.1.0)
7:03.6
(2:28.3)
9:29.3
(2:25.7)
156
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-11-27 16:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
1:38.6
(1:38.6)
3:18.1.0
(1:39.5)
4:56.8
(1:38.7)
6:30.9
(1:34.1.0)
2 14 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
1:40.0
(1:40.0)
3:21.6
(1:41.6)
5:02.9
(1:41.3)
6:42.1
(1:39.2)
3 12 Aalborg V
  • Patrick Naschi Jacobsen(1)
1:33.6
(1:33.6)
3:18.9
(1:45.3)
5:06.6
(1:47.7)
6:49.7
(1:43.1.0)
4 9 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:44.2
(1:44.2)
3:30.5
(1:46.3)
5:17.5
(1:47.0)
7:01.2
(1:43.7)
5 5 Sønderborg VIII
  • Niklas Meyer(1)
1:42.5
(1:42.5)
3:27.5
(1:45.0)
5:16.7
(1:49.2)
7:07.1
(1:50.4)
6 3 Sønderborg III
  • Nicolai Lamp(1)
1:39.7
(1:39.7)
3:24.6
(1:44.9)
5:11.6
(1:47.0)
7:08.1
(1:56.5)
7 8 Aalborg III
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:49.8
(1:49.8)
3:39.5
(1:49.7)
5:29.5
(1:50.0)
7:13.8
(1:44.3)
8 1 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:31.6
(1:47.7)
5:22.7
(1:51.1.0)
7:13.9
(1:51.2)
9 2 Sønderborg IV
  • Jess Olesen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:31.0
(1:50.4)
5:23.9
(1:52.9)
7:16.4
(1:52.5)
10 7 Sønderborg I
  • Daniel Commerou(1)
1:38.0
(1:38.0)
3:30.1.0
(1:52.1)
5:25.3
(1:55.2)
7:17.6
(1:52.3)
11 15 Sønderborg II
  • Mikkel Mogensen(1)
1:43.5
(1:43.5)
3:34.0
(1:50.5)
5:27.7
(1:53.7)
7:19.9
(1:52.2)
12 6 Sønderborg VI
  • Bertil Busch(1)
1:48.3
(1:48.3)
3:40.5
(1:52.2)
5:34.2
(1:53.7)
7:23.6
(1:49.4)
13 13 Sønderborg VII
  • Colin Pötter(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:40.0
(1:53.3)
5:38.7
(1:58.7)
7:35.5
(1:56.8)
14 11 Sønderborg V
  • Bogdan Dumitrescu(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:45.7
(1:59.0)
5:51.3
(2:05.6)
7:55.7
(2:04.4)
15 4 Aalborg IV
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:55.9
(1:55.9)
4:13.4
(2:17.5)
6:30.8
(2:17.4)
8:45.9
(2:15.1.0)
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2021-11-27 16:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
1:47.5
(1:47.5)
3:41.0
(1:53.5)
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 2. Afdeling
2021-11-27 16:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 10 Køge R/Rødvig I
  • Martin Birk Hansen(1)
  • Jan Olsen (2)
1:38.5
(1:38.5)
3:17.5
(1:39.0)
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 3. Afdeling
2021-11-27 16:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Køge R II
  • Louise Birk Hansen(1)
  • Trine Teglers(2)
1:57.0
(1:57.0)
3:57.0
(2:00.0)
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 4. Afdeling
2021-11-27 16:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 12 Næstv. III
  • Steen Kjærgaard(1)
  • William Kjærgaard(2)
1:34.8
(1:34.8)
3:17.8
(1:43.0)
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 5. Afdeling
2021-11-27 16:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Næstv. I
  • Frederik Tønning Larsen(1)
  • Lisa Petersen(2)
1:46.0
(1:46.0)
3:33.0
(1:47.0)
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 6. Afdeling
2021-11-27 16:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 8 Næstv. II
  • Jan Stampe Jensen(1)
  • Per Nielsen(2)
1:37.0
(1:37.0)
3:26.0
(1:49.0)