Tilmeldinger - Åbne Fynske Mesterskaber 2017

Løb 98 MErgo Mænd Ergo 6000m 1 tilmelding

Roklubben SAS I

  • 1. Emil Andreassen (SAS) '86
Løb 102 U11 MErgo Sprint Drenge U11 Ergo 200m 2 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig) '08

Tissø Roklub I

  • 1. Nicky Alex Olsen (Tissø) '09
Løb 105 U15 WErgo Piger U15 Ergo 1000m 7 tilmeldinger

Silkeborg Roklub/KCHO II

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Odder Roklub III

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Feline Gregersen (Odense) '03

AFMELDT Odder Roklub II

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Kerteminde Roklub I

  • 1. Laura Skjoldborg (Kertem.) '04
Løb 106 U15 MErgo Drenge U15 Ergo 1000m 13 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Tissø Roklub I

  • 1. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Tissø Roklub II

  • 1. Magnus Jepsen (Tissø) '04

Holstebro/KCHO Roklub I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Tissø Roklub III

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03

AFMELDT Kerteminde Roklub I

  • 1. Kristian Emil Andersen (Kertem.) '03

AFMELDT Odense Roklub/KCO II

  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04

Tissø Roklub IV

  • 1. Mikas Dyck Munksø (Tissø) '04

Tissø Roklub V

  • 1. Nathaniel Christensen (Tissø) '03

Kerteminde Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Oliver Kroløkke (Kertem.) '04
Løb 107 U17 WErgo Piger U17 Ergo 1000m 8 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Louise Christensen (Odense) '02

Odense Roklub/KCO III

  • 1. Signe Grønning (Odense) '01

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02

Kerteminde Roklub I

  • 1. Sofie Thorarinsson (Kertem.) '02

Odense Roklub/KCO IV

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Tissø Roklub I

  • 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Kristina Niemi (Odder) '02

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Madeleine Felthaus Mikkelsen (Silkeborg) '01
Løb 108 U17 MErgo Drenge U17 Ergo 1000m 5 tilmeldinger

Kerteminde Roklub I

  • 1. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Johan Siksne Kaalund (Odense) '02

AFMELDT Kerteminde Roklub II

  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01
Løb 109 U19 WErgo Piger U19 Ergo 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Middelfart Roklub I

  • 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Løb 110 U19 MErgo Drenge U19 Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Magnus Jensen (Tissø) '00

N.S. Roklub I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99
Løb 112 WErgo Kvinder Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Anne Olsen (Tissø) '93

Odense Roklub

  • 1. Line Rasmussen (Odense) [0000]
Løb 114 MErgo Mænd Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Københavns Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Vejle Roklub I

  • 1. Glen Mac Jobson (Vejle) '89

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Løb 115 LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 3 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89

Odense Roklub IV

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Odense Roklub III

  • 1. Mieke Slim (Odense) '95
Løb 116 WErgo Kvinder Ergo 2000m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

Odense Roklub I

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67

Tissø Roklub I

  • 1. Mette Nissen (Tissø) '99

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00
Løb 117 LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

Kerteminde Roklub I

  • 1. Martin Kjeldsen (Kertem.) '88
Løb 118 MErgo Mænd Ergo 2000m 8 tilmeldinger

Odense Roklub III

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

Odense Roklub II

  • 1. Lasse Guldbæk Andersen (Odense) '93

Odense Roklub VI

  • 1. Alexander Schwarz (Odense) '94

Odense Roklub I

  • 1. Søren Gam (Odense) '87

Odense Roklub V

  • 1. Michael Moerner (Odense) '92

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Odense Roklub IV

  • 1. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR) '81
Løb 120 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Janne Toudahl (Strib) '78

Nyborg Roklub I

  • 1. Heidi Olsen (Nyborg) '80
Løb 122 30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Hans Schmidt (Nyborg) '77

Tissø Roklub I

  • 1. Mads Olsen (Tissø) '85

Kerteminde Roklub I

  • 1. Martin Haubro Petersen (Kertem.) '84
Løb 123 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Nyborg Roklub I

  • 1. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
Løb 124 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 4 tilmeldinger

Roklubben SAS I

  • 1. Dorthe Maltesen (SAS) '76

Nyborg Roklub I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Middelfart Roklub I

  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Pia Quottrup Sand (Strib) '76
Løb 125 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Middelfart Roklub I

  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Løb 126 40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 6 tilmeldinger

Middelfart Roklub II

  • 1. Niels Aagaard (Middelfart) '70

Kerteminde Roklub I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Vejle Roklub I

  • 1. Bo Højgård (Vejle) '71

Middelfart Roklub I

  • 1. Claus Rützau (Middelfart) '69

Nyborg Roklub I

  • 1. Allan Seelk (Nyborg) '68

Tissø Roklub I

  • 1. Clemens Jepsen (Tissø) '74
Løb 128 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 4 tilmeldinger

Kerteminde Roklub I

  • 1. Hanne Christiansen (Kertem.) '56

Middelfart Roklub I

  • 1. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65

Nyborg Roklub I

  • 1. Lene Christensen (Nyborg) '66

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Vibeke Vestergaard Nielsen (Strib) '64
Løb 129 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Kerteminde Roklub

  • 1. Lars Frandsen (Kertem.) '66

TV2 I

  • 1. Henrik Thuge (DEN '61

Nyborg Roklub I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Løb 130 50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Middelfart Roklub I

  • 1. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65

TV2 I

  • 1. Helmuth Jessen (DEN '62

Vejle Roklub I

  • 1. Michael Magill (Vejle) '66
Løb 134 60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Tissø Roklub I

  • 1. Niels Sørensen (Tissø) '48
Løb 138 70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Løb 142 80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Jørgen Rasmussen (Strib) [0000]

Strib Ro- og Kajakklub II

  • 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37
Løb 144 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubstafet - Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 18 tilmeldinger

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Kristina Niemi (Odder) '02
  • 2. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 2. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 3. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 4. Madeleine Felthaus Mikkelsen (Silkeborg) '01

Motion i Dagtimerne i STRIB I

  • 1. Anne-Lene Kock (MiD-Strib) '54
  • 2. Grethe Bech Jensen (MiD-Strib) '51
  • 3. Johnnie Rix (MiD-Strib) '51
  • 4. Kirsten Petersen (MiD-Strib) '53

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Henriette Madsen (Holstebro) '80
  • 4. Søren Madsen (Holstebro) '76

Kerteminde Roklub I

  • 1. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01
  • 2. Oliver Kroløkke (Kertem.) '04
  • 3. Laura Skjoldborg (Kertem.) '04
  • 4. Lars Frandsen (Kertem.) '66

Tissø Roklub I

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03
  • 2. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
  • 3. Magnus Jepsen (Tissø) '04
  • 4. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Erich Zanke (Strib) '51
  • 2. Flemming Elm (Strib) '53
  • 3. Peter Hvenegaard (Strib) '37
  • 4. Jesper Ryttov (Strib) '67

Odense Roklub I

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 3. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93
  • 4. Søren Gam (Odense) '87

Odense Roklub II

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
  • 2. Alexander Schwarz (Odense) '94
  • 3. Michael Moerner (Odense) '92
  • 4. Lasse Guldbæk Andersen (Odense) '93

Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
  • 2. Claus Rützau (Middelfart) '69
  • 3. Hardy Olesen (Middelfart) '67
  • 4. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70

AFMELDT Kerteminde Roklub III

  • 1. Laura Wehner (Kertem.) '02
  • 2. Kristian Emil Andersen (Kertem.) '03
  • 3. Kim Clausen (Kertem.) '63
  • 4. Hanne Christiansen (Kertem.) '56

Strib Ro- og Kajakklub II

  • 1. Pia Quottrup Sand (Strib) '76
  • 2. Mette Klinkeby (Strib) '76
  • 3. Vibeke Vestergaard Nielsen (Strib) '64
  • 4. Janne Toudahl (Strib) '78

Middelfart Roklub II

  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71
  • 2. Niels Aagaard (Middelfart) '70
  • 3. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65
  • 4. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65

Nyborg Roklub I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68
  • 3. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 4. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Kerteminde Roklub II

  • 1. Kim Clausen (Kertem.) '63
  • 2. Emilie Aarenstrup (Kertem.) '01
  • 3. Hanne Christiansen (Kertem.) '56
  • 4. Jeppe Mogensen (Kertem.) '91

Nyborg Roklub II

  • 1. Lene Christensen (Nyborg) '66
  • 2. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
  • 3. Hans Schmidt (Nyborg) '77
  • 4. Heidi Olsen (Nyborg) '80

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 3. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Tissø Roklub II

  • 1. Mette Nissen (Tissø) '99
  • 2. Magnus Jensen (Tissø) '00
  • 3. Mikas Dyck Munksø (Tissø) '04
  • 4. Nathaniel Christensen (Tissø) '03
Løb 148 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 4 tilmeldinger

AFMELDT Odder Roklub II

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Odder Roklub III

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Løb 149 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 6 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03

Kerteminde Roklub I

  • 1. Oliver Kroløkke (Kertem.) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
Løb 150 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 6 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02

Kerteminde Roklub II

  • 1. Sofie Thorarinsson (Kertem.) '02

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Kristina Niemi (Odder) '02

Kerteminde Roklub I

  • 1. Emilie Aarenstrup (Kertem.) '01

Silkeborg Roklub I

  • 1. Madeleine Felthaus Mikkelsen (Silkeborg) '01
Løb 151 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1 tilmelding

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
Løb 153 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 4 tilmeldinger

N.S. Roklub I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99

Tissø Roklub I

  • 1. Magnus Jensen (Tissø) '00

Kerteminde Roklub I

  • 1. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00

Kerteminde Roklub 2

  • 1. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01
Løb 154 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 6 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Louise Grandt (DSR) '91

Tissø Roklub I

  • 1. Mette Nissen (Tissø) '99

Odense Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Mieke Slim (Odense) '95

Odense Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Odense Roklub III

MANGLER BETALING
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Løb 155 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 9 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Kerteminde Roklub I

  • 1. Martin Kjeldsen (Kertem.) '88

Odense Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Alexander Schwarz (Odense) '94

Odense Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93

Odense Roklub III

MANGLER BETALING
  • 1. Lasse Guldbæk Andersen (Odense) '93

Odense Roklub IV

MANGLER BETALING
  • 1. Søren Gam (Odense) '87

Odense Roklub V

MANGLER BETALING
  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

Kerteminde Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Martin Haubro Petersen (Kertem.) '84

Odense Roklub VI

MANGLER BETALING
  • 1. Michael Moerner (Odense) '92
Løb 156 30+WErgo Sprint Kvinder 30+ Ergo 200m 2 tilmeldinger

Middelfart Roklub II

  • 1. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65

Middelfart Roklub I

  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71
Løb 157 30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 8 tilmeldinger

Middelfart Roklub II

  • 1. Niels Aagaard (Middelfart) '70

Middelfart Roklub III

  • 1. Claus Rützau (Middelfart) '69

Kerteminde Roklub I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Kerteminde Roklub II

  • 1. Morten Haubro Petersen (Kertem.) '74

Middelfart Roklub I

  • 1. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65

Tissø Roklub I

  • 1. Mads Olsen (Tissø) '85

Middelfart Roklub IV

MANGLER BETALING
  • 1. Lennart Christensen (Middelfart) '83

Kerteminde Roklub III

MANGLER BETALING
  • 1. Kim Clausen (Kertem.) '63
Løb 158 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Skolestafet- Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 3 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Feline Gregersen (Odense) '03
  • 2. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
  • 3. Signe Grønning (Odense) '01
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 3. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 4. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 2. Johan Siksne Kaalund (Odense) '02
  • 3. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01
  • 4. Frederik Markvardsen (Odense) '03