Startliste - Åbne Fynske Mesterskaber 2020

Løb 100
W/M Ergo W/MErgo - Costal udfordring over 6000m Handicap - 6000m
1. Afdeling 7. mar kl.:11:00

9

Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen (Sorø)

3

Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)

5

Kolding D I
  • Bertha Flensborg (Kolding D)

6

Tissø II
  • Signe Frederiksen (Tissø)

4

Horsens II
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

2

Kolding I
  • Jens W. Møller (Kolding)

1

ASR I
  • Christian Petersen (ASR)

8

Sorø II
  • Christian Mølvig (Sorø)

7

Tissø I
  • Bjarke Christensen Bang (Tissø)
Løb 101
U11 W/M Ergo JDW/JDMErgo - Piger/drenge 3-8 år - 1min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:30

1

Holstebro I
  • Mads Madsen (Holstebro)
Løb 201
W/M Ergo W/MErgo - Invictus 1min - 1min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:30

2

Invictus Denmark V
  • Kasper Bille (DEN)

3

Invictus Denmark VIII
  • Martin Schreier (DEN)

4

Invictus Denmark VI
  • Lasse Jakobsen (DEN)

5

Invictus Denmark II
  • Casper Houman (DEN)

6

Invictus Denmark IX
  • Uffe Christensen (DEN)

7

Invictus Denmark IV
  • Kasper Holm (DEN)

8

Invictus Denmark I
  • Carsten Lykke (DEN)

9

Invictus Denmark III
  • Jari Ylänen (DEN)

10

Invictus Denmark VII
  • Mark Lind (DEN)
Løb 102
U11 WErgo JDWErgo - Piger junior E årg. 2010 - 2min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:33

1

Rødvig I
  • Josefine Munch (Rødvig)

2

Rødvig II
  • Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig)
Løb 103
U11 WErgo JDWErgo - Piger junior E årg. 2011 - 2min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:33

3

Ringsted I
  • Gudrun J. Johansen (Ringsted)
Løb 104
U11 MErgo JDMErgo - Drenge junior E årg. 2010 - 2min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:33

4

Rødvig I
  • Noa Jakobsen (Rødvig)

5

Dragør I
  • Gustav Juel Hansen (Dragør)

6

Køge R I
  • Flelix Birk Hansen (Køge R)
Løb 106
U13 WErgo JDWErgo - Piger junior D årg. 2008 - 2min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:37

1

Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R)

2

Sorø III
  • Celina Juhl (Sorø)

3

Sorø IV
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

4

Sorø II
  • Frederikke Aagaard (Sorø)

5

Ringsted I
  • Johanna J. Johansen (Ringsted)

6

Sorø I
  • Kirsten Taulbjerg (Sorø)

7

Sorø V
  • Lærke Bovenschulte (Sorø)
Løb 107
U13 WErgo JDWErgo - Piger junior D årg. 2009 - 2min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:37

8

Sorø I
  • Ida Vilhelmsen (Sorø)

9

Rødvig I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)
Løb 108
U13 MErgo JDMErgo - Drenge junior D årg. 2008 - 2min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:40

1

Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl (Køge R)

2

Præstø I
  • Jens Christian Steen (Præstø)

3

Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

4

Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
Løb 109
U13 MErgo JDMErgo - Drenge junior D årg. 2009 - 2min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:40

5

Tissø I
  • Nicky Alex Olsen (Tissø)

6

Holstebro
  • Mikkel Madsen (Holstebro)

7

Rødvig I
  • Thomas Hampen (Rødvig)
Løb 110
U15 WErgo JCWErgo - Piger junior C årg. 2006 - 4min
2. Afdeling 7. mar kl.:11:45

1

Holstebro/KCHO III
  • Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)

2

Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holstebro)

3

Holstebro/KCHO II
  • Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)

4

Dragør II
  • Maja Sejersen (Dragør)

5

Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeborg)

6

Dragør I
  • Clara Thomsen (Dragør)

7

Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

8

Tissø II
  • Line Øberg (Tissø)

9

Tissø I
  • Laura Friis (Tissø)

10

Køge R I
  • Maja Wolska (Køge R)

11

Sorø I
  • Dina Poulsen (Sorø)

12

Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)
Løb 111
U15 WErgo JCWErgo - Piger junior C årg. 2007 - 3min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:53

1

Sorø I
  • Sofie Steffensen (Sorø)

2

Holstebro/KCHO
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

3

Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

4

Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)

5

Tissø I
  • Olivia Petersen (Tissø)

6

Køge R I
  • Filippa Birk Hansen (Køge R)

7

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)
Løb 113
U15 MErgo JCMErgo - Drenge junior C årg. 2007 - 3min
1. Afdeling 7. mar kl.:11:53

1

Odder I
  • Frey Sørensen (Odder)

2

Odense/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

3

Sorø I
  • Johannes Ebert (Sorø)
Løb 112
U15 MErgo JCMErgo - Drenge junior C årg. 2006 - 4min
2. Afdeling 7. mar kl.:12:00

1

Sorø I
  • Emil Jelstrup (Sorø)

2

Sorø II
  • Mads Christensen (Sorø)

3

Holstebro I
  • Rasmus Bechmann (Holstebro)

4

Dragør I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

5

Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen (Holstebro)

6

Præstø I
  • Axel Skjershede (Præstø)

7

Dragør II
  • Magnus Bang (Dragør)

8

Odense/KCO I
  • Gustav Krogh (Odense)

9

Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

10

Nyborg I
  • Thor Lann Godiksen (Nyborg)

11

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)
Løb 114
U17 WErgo JBWErgo - Piger junior B årg. 2004 - 1500m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:10

1

Sønderborg/KCO I
  • Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)

2

Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

3

Rødvig I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)
Løb 115
U17 WErgo JBWErgo - Piger junior B årg. 2005 - 1500m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:10

4

Sorø III
  • Elaina Bjørkman (Sorø)

5

Silkeborg I
  • Marie Kleist (Silkeborg)

6

Odder I
  • Caroline Sejersen (Odder)

7

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

8

Sorø I
  • Liva Østergaard Nielsen (Sorø)

9

Holstebro/KCHO
  • Laura Møller (Holstebro)

10

Sorø II
  • Babette Post-Kallenbach (Sorø)
Løb 116
U17 MErgo JBMErgo - Drenge junior B årg. 2004 - 1500m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:20

1

Odense/KCO I
  • Noah Schioldan (Odense)

2

Odense/KCO II
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

3

Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)

4

Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein (Kolding)

5

Silkeborg I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

6

Silkeborg III
  • Elias Nielsen (Silkeborg)

7

Sønderborg/KCO I
  • Henrik Sørensen (Sønderborg)
Løb 117
U17 MErgo JBMErgo - Drenge junior B årg. 2005 - 1500m
2. Afdeling 7. mar kl.:12:28

1

Jels I
  • Mikkel Peter Noe (Jels)

2

Nyborg I
  • Johan Løvenstrøm Agertoft (Nyborg)

3

Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen (Jels)

4

Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa (Holstebro)

5

Holstebro/KCHO II
  • Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)

6

Randers I
  • Oliver Bach (Randers)

7

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

8

Præstø I
  • Frederik Andersen (Præstø)

9

Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

10

Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

11

Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)
Løb 118
U19 WErgo JWErgo - Piger junior A årg. 2002 - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:35

1

Silkeborg I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeborg)
Løb 119
U19 WErgo JWErgo - Piger junior A årg. 2003 - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:35

2

Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
Løb 120
U19 MErgo JMErgo - Drenge junior A årg. 2002 - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:35

3

Kertem. I
  • Olav Rosendal (Kertem.)
Løb 121
U19 MErgo JMErgo - Drenge Junior A årg 2003 - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:35

4

Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

5

Kertem. I
  • Laurits Jørgensen (Kertem.)

6

Køge R I
  • Kasper Krejberg (Køge R)

7

Kertem./KCHO I
  • Lauritz Jørgensen (Kertem.)
Løb 122
WErgo WErgo - Dame senior B 19-22år - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:45

1

Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

2

Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg)
Løb 124
WErgo WErgo - Dame senior A åben - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:12:45

3

Køge R II
  • Anna Karina Gravad (Køge R)

4

Køge R I
  • Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 126
MErgo MErgo - Herre senior B 19-22 år - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:13:00

1

Kertem. I
  • Kresten Morh Ernst (Kertem.)
Løb 129
LMErgo LMErgo - Herre senior A letvægt - 2000m
Indvejningkl. 11:00
1. Afdeling 7. mar kl.:13:00

2

Odense I
  • Felix Boel Pedersen (Odense)

3

Odense I
  • Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

4

DSR I
  • Peter Maack Groes (DSR)
Løb 128
MErgo MErgo - Herre senior A åben - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:13:00

5

Rødvig I
  • Michael Mainz (Rødvig)

6

Vejle I
  • Jesper Foldager (Vejle)

7

Horsens I
  • Tommy Jacobsen (Horsens)

8

Esbjerg I
  • Simon Eskildsen (Esbjerg)

9

DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen (DSR)

10

DSR II
  • Peter Stenby (DSR)

Hellerup I
  • Peter Gammeltoft (Hellerup)
Løb 130
30+WErgo MWErgo - Dame 30 - 39 år - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:13:25

1

Sønderborg I
  • Marie Nissen-Bonefeld (Sønderborg)

2

Køge R I
  • Louise Birk Hansen (Køge R)

3

Sønderborg II
  • Katrine Helsing Hansen (Sønderborg)
Løb 132
40+WErgo MWErgo - Dame 40 - 49 år - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:13:25

4

Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)

5

Rødvig I
  • Anja Mainz (Rødvig)

6

Sønderborg I
  • Birgitte Outzen (Sønderborg)

7

Nyborg I
  • Lena Stolzenbach (Nyborg)

8

Vejle I
  • Birgit Bech Jensen (Vejle)

9

Sønderborg II
  • Hanne Nørgaard (Sønderborg)
Løb 134
50+WErgo MWErgo - Dame 50 - 59 år - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:13:35

1

Risskov II
  • Birgitte W. Nielsen (Risskov)

2

Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt (Nyborg)

3

Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen (Risskov)

4

Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)

5

Middelfart I
  • Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart)

6

Nyborg II
  • Anette Jørgensen (Nyborg)
Løb 136
60+WErgo MWErgo - Dame 60 - 69 år - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:13:35

7

Køge R I
  • Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 140
30+MErgo MMErgo - Herre 30 -39 år - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:13:45

1

Invictus Denmark V
  • Martin Schreier (DEN)

2

Invictus Denmark III
  • Lasse Jakobsen (DEN)

3

Tissø I
  • Mads Olsen (Tissø)

4

Odense I
  • Rob Hogan (Odense)

5

Invictus Denmark I
  • Casper Houman (DEN)

6

Invictus Denmark IV
  • Mark Lind (DEN)

7

Invictus Denmark II
  • Kasper Bille (DEN)

8

N.S. II
  • Marius Vaitiekus (N.S.)

10

Køge R I
  • Martin Birk Hansen (Køge R)
Løb 142
40+MErgo MMErgo - Herre 40 -49 år - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:00

1

Køge R I
  • Uffe Søgaard (Køge R)

2

Rødvig I
  • Michael Mainz (Rødvig)

3

Invictus Denmark II
  • Jari Ylänen (DEN)

4

Rødvig II
  • Jan Olsen (Rødvig)

5

Middelfart I
  • Jesper Schmidt (Middelfart)

6

Kertem. I
  • Stig Nielsen (Kertem.)

7

Tissø I
  • Claus Petersen (Tissø)

8

Invictus Denmark III
  • Kasper Holm (DEN)

9

Invictus Denmark IV
  • Uffe Christensen (DEN)
Løb 143
40+LMErgo LMMErgo - Herre 40 - 49 år letvægt - 1000m
Indvejningkl. 12:07
1. Afdeling 7. mar kl.:14:07

1

Ringsted I
  • Jákup Johansen (Ringsted)

2

Køge R I
  • Søren Winther (Køge R)
Løb 145
50+LMErgo LMMErgo - Herre 50 -59år letvægt - 1000m
Indvejningkl. 12:07
1. Afdeling 7. mar kl.:14:07

3

Risskov I
  • Michael Lind (Risskov)

4

Middelfart I
  • Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart)

5

Køge R I
  • Jens Gliese (Køge R)
Løb 144
50+MErgo MMErgo - Herre 50 - 59 år - 1000m
2. Afdeling 7. mar kl.:14:15

1

Sønderborg I
  • Klaus Jensen (Sønderborg)

2

Kolding I
  • Lars Madsen (Kolding)

3

N.S. I
  • Thomas Larsen (N.S.)

4

Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani (DEN)

5

Invictus Denmark I
  • Carsten Lykke (DEN)

7

Stevns I
  • Peter Iversen (Stevns)

Hellerup I
  • Peter Gammeltoft (Hellerup)

8

Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

9

Nyborg I
  • Brian Sørensen (Nyborg)

10

Kertem. I
  • Jens Mohr Ernst (Kertem.)

11

Middelfart II
  • Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart)

12

Vejle I
  • Michael Magill (Vejle)

13

Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
Løb 146
60+MErgo MMErgo - Herre 60 -69 år - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:30

1

Risskov I
  • Benny Weibel (Risskov)

2

Nyborg I
  • Peter Rasmussen (Nyborg)

3

Sorø I
  • Peter Carstens (Sorø)

Marstal I
  • Erik Kjær (Marstal)
Løb 149
70+MErgo MMErgo - Herre 70+ - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:30

5

Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)

6

Kolding I
  • palle ole jørgensen (Kolding)
Løb 150
80+MErgo MMErgo - Herre 80+ - 1000m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:30

7

Strib I
  • Peter Hvenegaard (Strib)

8

Fr.cia I
  • Ole Haaning Thomsen (Fr.cia)
Løb 151
U11 WErgo JDWErgo - Piger junior E 9 -10 år - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:45

1

Ringsted I
  • Gudrun J. Johansen (Ringsted)

2

Rødvig I
  • Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig)
Løb 152
U13 WErgo JDWErgo - Piger junior D 11-12 år - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:45

1

Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R)

2

Sorø V
  • Lærke Bovenschulte (Sorø)

3

Sorø II
  • Frederikke Aagaard (Sorø)

4

Sorø I
  • Kirsten Taulbjerg (Sorø)

5

Sorø IV
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

6

Rødvig I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)

7

Ringsted I
  • Johanna J. Johansen (Ringsted)

8

Sorø III
  • Celina Juhl (Sorø)

9

Sorø VI
  • Ida Vilhelmsen (Sorø)
Løb 153
U15 WErgo JCWErgo - Piger junior C 13-14 år - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:50

1

Tissø III
  • Olivia Petersen (Tissø)

2

Køge R II
  • Maja Wolska (Køge R)

3

Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeborg)

4

Sorø II
  • Sofie Steffensen (Sorø)

5

Sorø I
  • Dina Poulsen (Sorø)

6

Tissø II
  • Line Øberg (Tissø)

7

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

8

Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holstebro)

9

Holstebro/KCHO IV
  • Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
Løb 153
U15 WErgo JCWErgo - Piger junior C 13-14 år - sprint - 200m
2. Afdeling 7. mar kl.:14:52

10

Køge R I
  • Filippa Birk Hansen (Køge R)

11

Holstebro/KCHO VI
  • Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)

12

Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

13

Holstebro/KCHO VII
  • Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

14

Tissø I
  • Laura Friis (Tissø)

15

Stevns II
  • Isabella Bache (Stevns)

16

Holstebro/KCHO V
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

17

Holstebro/KCHO III
  • Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
Løb 154
U17 WErgo JBWErgo - Piger junior B 15 -16 år - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:55

1

Sønderborg/KCO I
  • Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)

2

Holstebro/KCHO
  • Laura Møller (Holstebro)

3

Sorø II
  • Babette Post-Kallenbach (Sorø)

4

Sorø III
  • Elaina Bjørkman (Sorø)

5

Silkeborg I
  • Marie Kleist (Silkeborg)

6

Sorø I
  • Liva Østergaard Nielsen (Sorø)

7

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

8

Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

9

Rødvig I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)
Løb 155
U19 WErgo JWErgo - Piger junior A 17 -18 år - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:14:57

1

Rødvig I
  • Julie Munch (Rødvig)

2

Odder I
  • Trine Leitzke (Odder)

3

Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

4

Silkeborg II
  • Rosa van Bergeijk (Silkeborg)
Løb 156
U11 MErgo JDMErgo - Drenge junior E 9 -10 år - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:00

1

Rødvig I
  • Noa Jakobsen (Rødvig)
Løb 157
U13 MErgo JDMErgo - Drenge junior D 11 -12 år -sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:00

1

Rødvig I
  • Thomas Hampen (Rødvig)

2

Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

3

Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl (Køge R)

4

Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen (Holstebro)

5

Præstø I
  • Jens Christian Steen (Præstø)

6

Tissø I
  • Nicky Alex Olsen (Tissø)
Løb 158
U15 MErgo JCMErgo - Drenge junior C 13-14 år - sprint - 200m
2. Afdeling 7. mar kl.:15:05

1

Sorø I
  • Emil Jelstrup (Sorø)

2

Præstø I
  • Axel Skjershede (Præstø)

3

Odder I
  • Frey Sørensen (Odder)

4

Sorø II
  • Mads Christensen (Sorø)

5

Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

6

Sorø IV
  • Johannes Ebert (Sorø)

7

Dragør I
  • Magnus Bang (Dragør)

8

Odense/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

9

Holstebro/KCHO II
  • Rasmus Bechmann (Holstebro)

10

Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen (Holstebro)

11

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)
Løb 159
U17 MErgo JBMErgo - Drenge junior B 15 - 16 år - sprint - 200m
2. Afdeling 7. mar kl.:15:10

1

Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa (Holstebro)

2

Silkeborg III
  • Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)

3

Holstebro/KCHO II
  • Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)

4

Præstø I
  • Frederik Andersen (Præstø)

5

Randers I
  • Oliver Bach (Randers)

6

Silkeborg I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

7

Silkeborg II
  • Elias Nielsen (Silkeborg)

8

Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

9

Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

10

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

11

Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

12

Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein (Kolding)
Løb 160
U19 MErgo JMErgo - Drenge junior A 17 -18 år -sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:15

1

Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

2

Kertem. II
  • Olav Rosendal (Kertem.)

3

Køge R I
  • Kasper Krejberg (Køge R)

4

Kertem./KCHO I
  • Lauritz Jørgensen (Kertem.)

5

Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

6

Kertem. I
  • Laurits Jørgensen (Kertem.)
Løb 161
WErgo WErgo - Dame senior B 19 -22 år sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:20

1

Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg)
Løb 163
WErgo WErgo - Dame senior A - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:20

1

Køge R I
  • Louise Birk Hansen (Køge R)
Løb 165
MErgo MErgo - Herre Senior B 19 -22år - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:20

1

Kertem. I
  • Kresten Mohr Ernst (Kertem.)

2

Kertem. II
  • Sebastian Bernt (Kertem.)
Løb 168
LMErgo LMErgo - Herre Senior A letvægt - sprint - 200m
Indvejningkl. 13:20
1. Afdeling 7. mar kl.:15:20

1

Odense III
  • Rob Hogan (Odense)

2

Kolding I
  • Jens W. Møller (Kolding)

3

Odense II
  • Pushkar Deshpande (Odense)

4

Odense I
  • Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

5

Køge R I
  • Jens Gliese (Køge R)
Løb 167
MErgo MErgo - Herre Senior A - sprint - 200m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:28

1

Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)

2

Rødvig I
  • Jan Olsen (Rødvig)

3

Odense II
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

4

Odense III
  • Nicolai Hastrup Knudsen (Odense)

5

Esbjerg II
  • Simon Eskildsen (Esbjerg)

6

Kertem. I
  • Morten Haubro Petersen (Kertem.)

7

Odense I
  • Felix Boel Pedersen (Odense)
Løb 169
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - 4x500 m stafet for klubhold ungdom junior E - B - 2000m
2. Afdeling 7. mar kl.:15:45

1

Sorø IV
  • 1. Celina Juhl (Sorø)
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)
  • 3. Kirsten Taulbjerg (Sorø)
  • 4. Lærke Bovenschulte (Sorø)

2

Sorø I
  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø)
  • 3. Babette Post-Kallenbach (Sorø)
  • 4. Selma Iversen (Sorø)

3

Randers I
  • 1. Caroline Byg Lanng (Randers)
  • 2. Oliver Bach (Randers)
  • 3. Victor Dauggard (Randers)
  • 4. Sebastian Christensen (Randers)

4

Holstebro/KCHO II
  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  • 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

5

Holstebro/KCHO
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  • 2. Laura Møller (Holstebro)
  • 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  • 4. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)

6

Sorø III
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 2. Johannes Ebert (Sorø)
  • 3. Mads Christensen (Sorø)
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

7

Jels/Kolding I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 2. Marius Thomsen (Jels)
  • 3. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
  • 4. Mads Kirstein (Kolding)

8

Silkeborg I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg)
  • 3. Casper Pedersen (Silkeborg)
  • 4. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)

9

Sorø II
  • 1. Dina Poulsen (Sorø)
  • 2. Jonas Lindegaard (Sorø)
  • 3. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 4. Sofie Steffensen (Sorø)

10

Holstebro/KCHO I
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro)
  • 2. Simon Madsen (Holstebro)
  • 3. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
  • 4. Hjalte Westeraa (Holstebro)

11

Odense/Sønderborg/KCO I
  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense)
  • 2. Alba Sundstrøm (Odense)
  • 3. Gustav Krogh (Odense)
  • 4. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)

12

Odense/Sønderborg/KCO II
  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg)
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  • 3. Tobias Højland Bendixen (Odense)
  • 4. Noah Schioldan (Odense)

13

Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
  • 2. Jakob Iversen (Stevns)
  • 3. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
  • 4. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

14

Dragør I
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
  • 2. Maja Sejersen (Dragør)
  • 3. Nathalie Bruun (Dragør)
  • 4. Magnus Bang (Dragør)
Løb 171
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - 4x 500m stafet for firmahold - 2000m
1. Afdeling 7. mar kl.:15:45

15

Invictus Denmark I
  • 1. Martin Schreier (DEN)
  • 2. Mark Lind (DEN)
  • 3. Lasse Jakobsen (DEN)
  • 4. Jari Ylänen (DEN)

16

Invictus Denmark II
  • 1. Kasper Holm (DEN)
  • 2. Casper Houman (DEN)
  • 3. Carsten Lykke (DEN)
  • 4. Kasper Bille (DEN)
Løb 170
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - 4x500 m stafet for klubhold - 2000m
3. Afdeling 7. mar kl.:16:05

1

Tissø I
  • 1. Laura Friis (Tissø)
  • 2. Line Øberg (Tissø)
  • 3. Olivia Petersen (Tissø)
  • 4. Marcus Kobæk Larsen (Tissø)

2

Silkeborg I
  • 1. Elias Nielsen (Silkeborg)
  • 2. Rosa van Bergeijk (Silkeborg)
  • 3. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  • 4. Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg)

3

Sorø I
  • 1. Christian Ebert (Sorø)
  • 2. Christian Mølvig (Sorø)
  • 3. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 4. Peter Carstens (Sorø)

4

Kolding I
  • 1. Lars Madsen (Kolding)
  • 2. tommy Møhler (Kolding)
  • 3. Ejgild Larsen (Kolding)
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding)

5

Køge R/Nyborg/Viking I
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R)
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
  • 3. Rene Hansen (Viking)
  • 4. Brian Sørensen (Nyborg)

6

Middelfart I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
  • 2. Søren Lykke Jensen (Middelfart)
  • 3. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart)
  • 4. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart)

7

Sønderborg I
  • 1. Birgitte Outzen (Sønderborg)
  • 2. Hanne Nørgaard (Sønderborg)
  • 3. Katrine Helsing Hansen (Sønderborg)
  • 4. Marie Nissen-Bonefeld (Sønderborg)

8

Strib I
  • 1. Ole H. Thomsen (Strib)
  • 2. Peter Hvenegaard (Strib)
  • 3. René Espenhain (Strib)
  • 4. Bent Juul (Strib)

9

Odder I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 2. Frey Sørensen (Odder)
  • 3. Andreas Vestergaard Petersen (Odder)
  • 4. Trine Leitzke (Odder)

10

N.S. I
  • 1. Marius Vaitiekus (N.S.)
  • 2. Thomas Larsen (N.S.)
  • 3. Bernt Carstensen (N.S.)
  • 4. Kim Mortensen (N.S.)

11

Odense I
  • 1. Pushkar Deshpande (Odense)
  • 2. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
  • 3. Felix Boel Pedersen (Odense)
  • 4. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

12

Middelfart III
  • 1. Jette Jensen (Middelfart)
  • 2. Karl-Martin Kristoffersen (Middelfart)
  • 3. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart)
  • 4. Carsten Jacob Olesen (Middelfart)

13

Nyborg
  • 1. Thor Lann Godiksen (Nyborg)
  • 2. Johan Løvenstrøm Agertoft (Nyborg)
  • 3. Allan Seelk (Nyborg)
  • 4. Michala Bo Lundsager Muhs (Nyborg)

14

Rødvig I
  • 1. Anja Mainz (Rødvig)
  • 2. Jan Olsen (Rødvig)
  • 3. Julie Munch (Rødvig)
  • 4. Michael Mainz (Rødvig)

15

Risskov I
  • 1. Michael Lind (Risskov)
  • 2. Birgitte W. Nielsen (Risskov)
  • 3. Susanne Vestergård Andersen (Risskov)
  • 4. Bjarne Mørch Jensen (Risskov)

16

Fr.cia I
  • 1. Aage Pedersen (Fr.cia)
  • 2. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia)
  • 3. Lise Mortensen (Fr.cia)
  • 4. Martin Mortensen (Fr.cia)

17

Køge R
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R)
  • 2. Martin Birk Hansen (Køge R)
  • 3. Søren Winther (Køge R)
  • 4. Kasper Krejberg (Køge R)

18

Middelfart II
  • 1. Heidi Hermansen (Middelfart)
  • 2. René Hermansen (Middelfart)
  • 3. René Jacobsen (Middelfart)
  • 4. Frank Overvad Pedersen (Middelfart)

19

Kertem. I
  • 1. Kresten Morh Ernst (Kertem.)
  • 2. Lauritz Jørgensen (Kertem.)
  • 3. Olav Rosendal (Kertem.)
  • 4. Stig Nielsen (Kertem.)

20

Nyborg II
  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
  • 2. Anette Jørgensen (Nyborg)
  • 3. Peter Rasmussen (Nyborg)
  • 4. Laila Bo muhs (Nyborg)

21

Tissø II
  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø)
  • 2. Signe Frederiksen (Tissø)
  • 3. Lis Bay (Tissø)
  • 4. Claus Petersen (Tissø)