Løbsliste - Aarhus Open Regatta 2014

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
134 23. august 2014 1000m W/M 4+inr 1000m Kvinder/mænd 4+inr - M/W 4inr ÅÅM
100 23. august 2014 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - JM1x Baltic Cup Udtagelse
101 23. august 2014 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - JM2x Baltic Cup Udtagelse
102 23. august 2014 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - JM2- Baltic Cup Udtagelse
105 23. august 2014 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - JW2- Baltic Cup Udtagelse
103 23. august 2014 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - JW1x Baltic Cup Udtagelse
104 23. august 2014 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - JW2x Baltic Cup Udtagelse
111 23. august 2014 1000m W/M 2X 1000m Kvinder/mænd 2X - Åben Mix
113 23. august 2014 TU-cup 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X - C
114 23. august 2014 TU-cup 500m U14 W2X 500m Piger U14 2X - C
115 23. august 2014 TU-cup 1500m U17 MErgo 1500m Drenge U17 Ergo - B
116 23. august 2014 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - B
124 23. august 2014 8GP 1000m M4+/4-/4X+/4X 1000m Mænd 4+/4-/4X+/4X - 4GP (Handicap beregningsmetode: Master)
118 23. august 2014 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - D
120 23. august 2014 250m U13 M1X-Edon 250m Drenge U13 1X-Edon - EDON Junior D
121 23. august 2014 250m U13 W1X-Edon 250m Piger U13 1X-Edon - EDON Junior D
122 23. august 2014 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon - EDON Junior C
123 23. august 2014 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon - EDON Junior C
132 23. august 2014 8GP 1000m M2-/2X 1000m Mænd 2-/2X - 4GP (Handicap beregningsmetode: Master)
127 23. august 2014 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - B
128 23. august 2014 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - B
129 23. august 2014 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - C
130 23. august 2014 TU-cup 500m U14 M2X 500m Drenge U14 2X - C
131 23. august 2014 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - D
139 23. august 2014 8GP 1000m M2-/2X 1000m Mænd 2-/2X - 4GP (Handicap beregningsmetode: Master)
141 23. august 2014 1500m U19 W2X 1500m Piger U19 2X - A
143 23. august 2014 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - B
144 23. august 2014 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - B (mod 148)
148 23. august 2014 TU-cup 1500m U19 M2- 1500m Drenge U19 2- - JM2- (mod 144)
145 23. august 2014 TU-cup 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - C
146 23. august 2014 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - C
147 23. august 2014 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - 8+
110 23. august 2014 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - Master
112 23. august 2014 1500m M2X 1500m Mænd 2X - M2X
117 23. august 2014 8GP 1000m W4+/4-/4X+/4X 1000m Kvinder 4+/4-/4X+/4X - 4GP (Handicap beregningsmetode: Master)
119 23. august 2014 Motion 500m W/M 4+inr 500m Kvinder/mænd 4+inr - M/W Kanin
125 23. august 2014 1500m U19 M1X 1500m Drenge U19 1X - A
126 23. august 2014 1500m U19 W1X 1500m Piger U19 1X - A
133 23. august 2014 8GP 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - 4GP (Handicap beregningsmetode: Master)
135 23. august 2014 250m U17 M1X-Edon 250m Drenge U17 1X-Edon - EDON Junior B
136 23. august 2014 250m U17 W1X-Edon 250m Piger U17 1X-Edon - EDON Junior B
137 23. august 2014 250m U19 M1X-Edon 250m Drenge U19 1X-Edon - EDON Junior A
138 23. august 2014 250m U19 W1X-Edon 250m Piger U19 1X-Edon - EDON Junior A
140 23. august 2014 8GP 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - 4GP (Handicap beregningsmetode: Master)
142 23. august 2014 1500m U19 M2X 1500m Drenge U19 2X - A
206 24. august 2014 2000m U19 M4- 2000m Drenge U19 4- - JM4- Baltic Cup Udtagelse
207 24. august 2014 2000m U19 W4- 2000m Piger U19 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse
208 24. august 2014 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - JM4x Baltic Cup Udtagelse
209 24. august 2014 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - JW4x Baltic Cup Udtagelse
210 24. august 2014 1000m W/M 2X 1000m Kvinder/mænd 2X - Åben Mix
211 24. august 2014 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - D
212 24. august 2014 TU-cup 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X - C
213 24. august 2014 TU-cup 500m U14 W2X 500m Piger U14 2X - C
214 24. august 2014 TU-cup 1500m U17 MErgo 1500m Drenge U17 Ergo - B
215 24. august 2014 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - B
218 24. august 2014 Master 500m Masters W/M 4+inr 500m Masters Kvinder/mænd Masters 4+inr - 60+ ÅÅM (med handicap) (Handicap beregningsmetode: Master)
216 24. august 2014 1500m U19 M1X 1500m Drenge U19 1X - A
217 24. august 2014 1500m U19 W1X 1500m Piger U19 1X - A
222 24. august 2014 250m U13 M1X-Edon 250m Drenge U13 1X-Edon - EDON Drenge Junior D
224 24. august 2014 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon - EDON Drenge Junior C
225 24. august 2014 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon - EDON Piger Junior C
226 24. august 2014 Master 1000m Masters W/M 2-/2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2-/2X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
228 24. august 2014 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - B
229 24. august 2014 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - B
230 24. august 2014 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - C
231 24. august 2014 TU-cup 500m U14 M2X 500m Drenge U14 2X - C
232 24. august 2014 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - D
241 24. august 2014 1500m U19 W2X 1500m Piger U19 2X - A
242 24. august 2014 1500m U19 M2- 1500m Drenge U19 2- - A
243 24. august 2014 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - B
245 24. august 2014 TU-cup 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - C
246 24. august 2014 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - C
221 24. august 2014 Motion 500m W/M 4+inr 500m Kvinder/mænd 4+inr - M/W4inr Kanin
250 24. august 2014 Master 1000m Masters W/M 4+/4-/4X+/4X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
251 24. august 2014 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - 8+
219 24. august 2014 Sprint 500m W1X 500m Kvinder 1X - JW/W1x Motion-Sprint
220 24. august 2014 Sprint 500m M1X 500m Mænd 1X - JM/M1x Motion-Sprint
223 24. august 2014 250m U13 W1X-Edon 250m Piger U13 1X-Edon - EDON Piger Junior D
227 24. august 2014 1000m W4+inr 1000m Kvinder 4+inr - Inr
233 24. august 2014 1000m M4X 1000m Mænd 4X - Motion CUP - (1000+500+250)
234 24. august 2014 1000m W4X 1000m Kvinder 4X - Motion CUP - (1000+500+250)
235 24. august 2014 250m U17 M1X-Edon 250m Drenge U17 1X-Edon - EDON Drenge Junior B
236 24. august 2014 250m U17 W1X-Edon 250m Piger U17 1X-Edon - EDON Piger Junior B
237 24. august 2014 250m U19 M1X-Edon 250m Drenge U19 1X-Edon - EDON Drenge Junior A
238 24. august 2014 250m U19 W1X-Edon 250m Piger U19 1X-Edon - EDON Piger Junior A
239 24. august 2014 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - Master
240 24. august 2014 1000m M4+inr 1000m Mænd 4+inr - Inr
244 24. august 2014 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - B
247 24. august 2014 Sprint 500m M2X 500m Mænd 2X - JM2x/M2x Motion-Sprint
248 24. august 2014 Sprint 500m W2X 500m Kvinder 2X - JW2x/W2x Motion-Sprint
2331 24. august 2014 500m M4X 500m Mænd 4X - Motion CUP (1000+500+250)
2332 24. august 2014 250m M4X 250m Mænd 4X - Motion CUP (1000+500+250)
2341 24. august 2014 500m W4X 500m Kvinder 4X - Motion CUP (1000+500+250)
2342 24. august 2014 250m M4X 250m Mænd 4X - Motion CUP (1000+500+250)