Startliste - Aarhus Open Regatta 2021

Løb 2
W/M Overnatning
60m
Sprint Kvinder/mænd Overnatning
A Finale
21. aug 2021 kl.00:00
Dette heat er ikke klar endnu
Løb 2
W/M Overnatning
60m
Sprint Kvinder/mænd Overnatning
1. Indledende
21. aug 2021 kl.08:30
2
Bagsværd I
  1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
3
Bagsværd IV
  1. Sofie Liv Petry (Bagsværd)
9
Bagsværd III
  1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
10
Bagsværd II
  1. Johan Poulsen (Bagsværd)
Løb 2
W/M Overnatning
60m
Sprint Kvinder/mænd Overnatning
2. Indledende
21. aug 2021 kl.08:30
1
København
  1. Johannes Stensborg Jakobsen (København)
4
Bagsværd VII
  1. Mathias Larsen (Bagsværd)
7
Holstebro III
  1. Joakim Viberg (Holstebro)
Løb 124
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
A Finale
21. aug 2021 kl.10:30
1
Roskilde I
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
2
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
3
Bagsværd/KCB I
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
4
Lyngby/KKL I
  1. Christian Runge (Lyngby)
Løb 127
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
A Finale
21. aug 2021 kl.10:45
1
Silkeborg I
  1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
2
AFMELDT Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
3
Sorø I
  1. Elaina Bjørkman (Sorø)
4
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 102
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
A Finale
21. aug 2021 kl.11:00
2
Hadsund I
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
3
Sorø II
  1. Selma Iversen (Sorø)
4
Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
5
Ægir I
  1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
Løb 108
W/M 4+inr
500m
Kvinder/mænd 4+inr
A Finale
21. aug 2021 kl.11:15
1
ASR
  1. 1. Henning Blaabjerg (ASR)
  2. 2. Jan Møller (ASR)
  3. 3. vagn toft (ASR)
  4. 4. Svend Hagen Madsen (ASR)
  5. cox. Simon Kvindal (ASR)
2
Aarhus/Risskov I
  1. 1. Erik Søndergaard (Risskov)
  2. 2. Poul Solbjerg (Risskov)
  3. 3. Jeppe Meinert (Aarhus)
  4. 4. Poul Bastrup Kræmer (Aarhus)
  5. cox. Anne M. Storm (Aarhus)
Løb 103
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
A Finale
21. aug 2021 kl.11:30
2
Jels I
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
5
AFMELDT Jels II
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
6
AFMELDT Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 107
M4X/4X+/4-/4+
1000m
Mænd 4X/4X+/4-/4+ (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
21. aug 2021 kl.11:45
1
ARA I 1X(C) : 3:58 [0s]
  1. Christina Jensen (ARA)
1
Kolding I 4X(H) : 3:32 [26s]
  1. 1. tommy Møhler (Kolding)
  2. 2. Ejgild Larsen (Kolding)
  3. 3. Jørgen Secher (Kolding)
  4. 4. palle ole jørgensen (Kolding)
2
Aarhus I 4X(E) : 3:11 [47s]
  1. 1. Frede Keller (Aarhus)
  2. 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus)
  3. 3. Morten F. Sørensen (Aarhus)
  4. 4. Peder Lindhardt (Aarhus)
Løb 125
U19 M2X/2-
2000m
Drenge U19 2X/2-
A Finale
21. aug 2021 kl.13:50
1
Sorø/Ægir I [2X]
  1. 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. August Husted Coutant (Sorø)
2
Hadsund I [2X]
  1. 1. Kian Harati (Hadsund)
  2. 2. Frederik Bertelsen (Hadsund)
4
Kolding/Odense/KCO I [2X]
  1. 1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
  2. 2. Mads Kirstein (Kolding)
Løb 128
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
A Finale
21. aug 2021 kl.14:00
1
Sorø I [2-]
  1. 1. Dina Poulsen (Sorø)
  2. 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
3
Sorø I [2X]
  1. 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø)
  2. 2. Signe Thorup (Sorø)
Løb 111
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
A Finale
21. aug 2021 kl.14:10
2
Sorø I
  1. 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  2. 2. Sofie Steffensen (Sorø)
3
Jels I
  1. 1. Celine Nielsen (Jels)
  2. 2. Thea Marie Noe (Jels)
Løb 130
U19 M4X/4-
2000m
Drenge U19 4X/4-
A Finale
21. aug 2021 kl.15:55
1
Bagsværd/Holstebro/KCHO I [4-]
  1. 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  3. 3. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  4. 4. Simon Mikkelsen (Holstebro)
2
Jels/Kolding/Odense/KCO I [4X]
  1. 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  2. 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
  3. 3. Mads Kirstein (Kolding)
  4. 4. Tobias Holt Poulsen (Odense)
3
Bagsværd/København/KCB I [4-]
  1. 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  2. 2. Karl Heuer (Bagsværd)
  3. 3. Theis Wolfram (Bagsværd)
  4. 4. Viggo Lambert (København)
4
Hadsund/Randers/Roskilde I [4X]
  1. 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  2. 2. Kian Harati (Hadsund)
  3. 3. Oliver Bach (Randers)
  4. 4. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 132
U19 W4X/4-
2000m
Piger U19 4X/4-
A Finale
21. aug 2021 kl.16:05
1
Hadsund/Ægir I [4-]
  1. 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
  2. 2. Marie Martens Christensen (Ægir)
  3. 3. Liv Jensen (Ægir)
  4. 4. Lea Lûbeck (Hadsund)
2
Bagsværd/København/Roskilde/KCB I [4X]
  1. 1. Josefine Freltoft (København)
  2. 2. Iben Bech (Roskilde)
  3. 3. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  4. 4. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
3
Roskilde/Silkeborg I [4X]
  1. 1. Marie Kleist (Silkeborg)
  2. 2. Silje Trenter (Roskilde)
  3. 3. Isabella Bache (Roskilde)
  4. 4. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)