Tilmeldinger - Aarhus Open Regatta 2021

Løb 1 W/M Overnatning Sprint Kvinder/mænd Overnatning - ovrer fredag lørdagnatning 60m 20 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

Holstebro III

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

Bagsværd V

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Bagsværd XIV

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

København I

  • 1. Viggo Lambert (København) '05

Bagsværd IX

  • 1. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86

København

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Bagsværd XII

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd VII

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

København II

  • 1. Josefine Fredtoft (København) '04

Bagsværd VIII

  • 1. Sofie Liv Petry (Bagsværd) '02

Bagsværd IV

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd VI

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Bagsværd II

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Bagsværd XI

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Bagsværd I

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Bagsværd III

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Bagsværd XIII

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

AFMELDT Holstebro II

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 2 W/M Overnatning Sprint Kvinder/mænd Overnatning - overnat lør-søn 60m 10 tilmeldinger

København

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Bagsværd I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Bagsværd IV

  • 1. Sofie Liv Petry (Bagsværd) '02

Bagsværd VII

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

AFMELDT Holstebro II

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Holstebro III

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

AFMELDT Bagsværd VI

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

Bagsværd III

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Bagsværd II

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
Løb 102 U15 W1X Piger U15 1X - TU-cup C 500m 6 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Sorø II

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

AFMELDT Holstebro/KCHO II

MANGLER BETALING
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Løb 103 U17 M1X Drenge U17 1X - TU-cup B 1500m 7 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO II

MANGLER BETALING
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Jels I

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

AFMELDT Sorø II

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

AFMELDT Jels II

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

AFMELDT Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Roskilde I

MANGLER BETALING
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 107 M4X/4X+/4-/4+ Mænd 4X/4X+/4-/4+ - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 2 tilmeldinger

Kolding I

  • 1. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47

Aarhus I

  • 1. Frede Keller (Aarhus) '67
  • 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 3. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66
  • 4. Peder Lindhardt (Aarhus) '66
Løb 108 W/M 4+inr Kvinder/mænd 4+inr - 60+ 500m 2 tilmeldinger

ASR

  • 1. Henning Blaabjerg (ASR) '48
  • 2. Jan Møller (ASR) '45
  • 3. vagn toft (ASR) '48
  • 4. Svend Hagen Madsen (ASR) '49
  • Cox. Simon Kvindal (ASR) '72

Aarhus/Risskov I

  • 1. Erik Søndergaard (Risskov) '56
  • 2. Poul Solbjerg (Risskov) [0000]
  • 3. Jeppe Meinert (Aarhus) '53
  • 4. Poul Bastrup Kræmer (Aarhus) '46
  • Cox. Anne M. Storm (Aarhus) '52
Løb 110 U15 M2X Drenge U15 2X - TU-cup C 500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO II

MANGLER BETALING
  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
Løb 111 U15 W2X Piger U15 2X - TU-cup C 500m 3 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Jels I

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08
  • 2. Thea Marie Noe (Jels) '08
Løb 112 U17 M2X Drenge U17 2X - TU-Cup B 1500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 2. Simon Starklint (Holstebro) '06
Løb 113 U17 W2X Piger U17 2X - TU-cup B 1500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO II

MANGLER BETALING
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Løb 115 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Åben Mix 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Risskov I

  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
  • 2. Michael Lind (Risskov) '67
Løb 118 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1 tilmelding

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Løb 120 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - TU-cup C 500m 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • Cox. N N (Holstebro) '99
Løb 121 U15 W4X Piger U15 4X - TU-cup C 500m 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 3. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 4. Anna Bosnes (Holstebro) '07
Løb 122 U17 W4X Piger U17 4X - TU-cup B 1500m 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 4. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 123 U17 M4X Drenge U17 4X - TU-cup B 1500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 2. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Simon Madsen (Holstebro) '06
Løb 124 U19 M1X Drenge U19 1X - U19 M1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 7 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Bagsværd/KCB I

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

AFMELDT DSR I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

AFMELDT Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

AFMELDT Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03
Løb 125 U19 M2X/2- Drenge U19 2X/2- - U19M2X/2- Baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 4 tilmeldinger

Sorø/Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. August Husted Coutant (Sorø) '04

Hadsund I

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

AFMELDT Odense/KCO I

  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Kolding/Odense/KCO I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04
Løb 127 U19 W1X Piger U19 1X - U19W1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 4 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

AFMELDT Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Sorø I

  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
Løb 128 U19 W2X Piger U19 2X - U19W2X/2- Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelsse 2000m 3 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05

AFMELDT Hadsund/Holstebro I

  • 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Sorø I

  • 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05
  • 2. Signe Thorup (Sorø) '05
Løb 130 U19 M4X/4- Drenge U19 4X/4- - JM4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd/Holstebro/KCHO I

MANGLER BETALING
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 3. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Jels/Kolding/Odense/KCO I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
  • 3. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 4. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Bagsværd/København/KCB I

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 3. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 4. Viggo Lambert (København) '05

Hadsund/Randers/Roskilde I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 3. Oliver Bach (Randers) '05
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 132 U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 3 tilmeldinger

Hadsund/Ægir I

  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
  • 3. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 4. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Bagsværd/København/Roskilde/KCB I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
  • 2. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 3. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 4. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Roskilde/Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 3. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 4. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06