Startliste - Alssund Røde Løver 2017

Løb 1 - 2/4 årers inrigger, Åben mix 25000m5 Hold
10:30 Hold: 1 Vejle 1 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.947
11894 Christian Christensen M 1977 0.984 Vejle
7941 Peter Jahn M 1958 0.940 Vejle
10000 Maja Juul K 1979 0.918 Vejle
10:32 Hold: 2 Tissø/Kalundborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.958
3863 Mette Nissen K 1999 0.896 * 0.927 TR outliner
8221 Lars Modin M 1962 0.949 Kalundb
502 Bjarke Christensen Bang M 1986 0.999 TR
10:34 Hold: 3 Bornholmerne - Rønne/ARA 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.970
10076 Preben Thorsen M 1969 0.965 Rønne
15287 Steen Wegner M 1973 0.975 ARA
3691 Torben Vesth Hansen M 1971 0.970 Rønne
10:36 Hold: 4 Humlebæk - nu med farfar i båden 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.941
7621 Per Olsen M 1952 0.923 HR
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.956 HR
2679 Christian Probst M 1960 0.945 HR
10:38 Hold: 5 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.948
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.949 Viking
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.942 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.952 Viking
Løb 2 - 2 årers Inrigger, Mænd 25000m4 Hold
10:42 Hold: 11 Hot Shots - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11601 Kaspar Guldbæk 1984 1.000 DSR
8271 Niels Elgaard Larsen 1966 1.000 DSR
11602 Søren Hansen 1980 1.000 DSR
10:44 Hold: 12 KVIKamok 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15018 Simon Bjærre 1990 1.000 KVIK
11028 Iver Kjar 1987 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen 1980 1.000 KVIK
10:46 Hold: 13 DSR 150 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
10397 Jesper Christensen 1972 1.000 DSR
8802 Jan Pierrel Mikkelsen 1978 1.000 DSR
10:48 Hold: 14 Den Gode, Den Onde og den Grusomme pensionist - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7576 Henrik Mortensen 1968 1.000 DSR
15975 Kasper Jørgensen 1985 1.000 DSR
6208 Nicolai Møller Andersen 1977 1.000 DSR
Løb 3 - 2/4 årers inrigger, Åben mix, 2. div. 10000m9 Hold
10:58 Hold: 20 Sønderborg Mix 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.983
16256 Kim Ramgaard M 1991 0.999 Sønderb.
16257 Claudiu Serban M 1988 1.000 Sønderb.
16258 Marie Nissen-Bonefeld K 1984 0.927 * 0.950 Sønderb. outliner
11:00 Hold: 21 Nakskov Roklub, URO 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.946
15949 William Christensen M 2000 0.957 Naks.
15950 Sophia Lindegaard K 2001 0.878 * 0.923 Naks. outliner
15948 Sebastian Christensen M 2000 0.957 Naks.
11:02 Hold: 22 RR mix 1 - Randers Rk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.906
3154 Poul Chr. Andersen M 1961 0.947 RR
8262 Ida Helene Hovøre K 1962 0.879 RR outliner
6603 Vibeke Christensen K 1956 0.864 * 0.892 RR outliner
11:04 Hold: 23 Strib Ro- og kajakklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.952
16010 Bent Planck Larsen M 1959 0.942 Strib
15754 Jesper Ryttov M 1967 0.961 Strib
10618 Bent Juul Jørgensen M 1963 0.952 Strib
11:06 Hold: 24 Nakskov Roklub. Roinfo.dk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.917
15952 Einer Hansen M 1945 0.896 Naks.
9587 Erik Andersen M 1954 0.929 Naks.
1263 Leif Thygesen M 1953 0.926 Naks.
11:08 Hold: 25 Middelfart Debutanterne 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.048
15776 Birgit Rützou K 1971 0.900 MRK outliner
15777 Niels Henrik Rauer Hansen M 1965 0.956 MRK
15778 Susanne Grønnehave Mogensen K 1965 0.886 MRK outliner
16197 Jesper Schmidt M 1973 0.975 MRK
5106 Bent Bøgh Pedersen M 1943 0.887 * 0.920 MRK outliner
11:10 Hold: 26 KVIK blondies 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.937
15276 Vivian Karlsen K 1987 0.930 KVIK
7348 Bo Adelholm M 1964 0.954 KVIK
15281 Merete Martlev Jensen K 1984 0.927 KVIK
11:12 Hold: 27 Vejle Roklub - Ministerbåden 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.927
11866 Kamilla Sarrossy K 1979 0.918 Vejle
15996 Birgitte Busk Mikkelsen K 1973 0.905 Vejle
10001 Jens Wael Møller M 1966 0.959 Vejle
11:14 Hold: 28 Team Good Job in POC - DSR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.102
15310 Chris Cave M 1989 1.000 DSR
16201 Helle Kristensen K 1984 0.927 * 0.950 DSR outliner
16048 Frederik Fabricius Clausen M 1986 0.999 DSR
15974 Mette Nyrup K 1986 0.929 DSR outliner
15308 Kenneth Darre M 1984 0.997 DSR
Løb 4 - 2/4 årers inrigger, Åben mix, 1. div. 10000m4 Hold
14:30 Hold: 31 DSR Fire på stribe 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.085
8750 Dorthe Jørgensen K 1985 0.928 * 0.948 DSR outliner
10202 Cecilie Albrechtsen K 1985 0.928 DSR outliner
15307 Rune Glerup M 1984 0.997 DSR
11328 Martin Grand Ast M 1987 1.000 DSR
15303 Astrid Clausen Nørgaard K 1990 0.930 DSR outliner
14:32 Hold: 32 Humlebæks turneringshold 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.924
7624 Jette Tramm K 1964 0.884 * 0.913 HR outliner
8208 Susanne Dam Poulsen K 1967 0.891 HR outliner
10094 Morten Runge Poulsen M 1970 0.968 HR
14:34 Hold: 33 Skal du ha` FYNSKE BANK - Middelfart/Nyborg Rk 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.078
10654 Claus Rützau M 1969 0.965 MRK
51 Hardy Olesen M 1967 0.961 MRK
9579 Roar Kloppenborg-Skrumsager M 1970 0.968 MRK
2524 Brian Sørensen M 1968 0.963 NR
6537 Charlotte Buchwaldt K 1968 0.893 * 0.913 NR outliner
14:36 Hold: 34 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.948
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.942 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.952 Viking
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.949 Viking
Løb 5 - 2 årers Inrigger, Kvinder 10000m4 Hold
14:40 Hold: 41 DSR Skumtoppene 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7631 Stine Rosbjerg 1975 1.000 DSR
6246 Louise Ruby 1984 1.000 DSR
11358 Ditte-Marie Cozens 1974 1.000 DSR
14:42 Hold: 42 KVIK & dirty 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
11899 Ulla Jakobsen 1965 1.000 KVIK
14:44 Hold: 43 KVIKamigas 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7935 Anne Dsane Andersen 1992 1.000 KVIK
3038 Marianne Becker 1962 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
14:46 Hold: 44 DSR Bølgemaskinen 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10399 Cecilie Lützen Søltoft 1984 1.000 DSR
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
7632 Tanja Nors Tardrup 1977 1.000 DSR