Startliste - Copenhagen Harbour Race 2019

Løb 104 - 4-åres inrigger mix 6500m6 Hold
12:00:00 Hold: 1 Bagsværd/KCB 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.123
17276 Michael Bertelsen M 1995 0.995 Bagsværd
2991 Mads Petersen M 1995 0.995 Bagsværd
15485 Mathias Larsen M 1992 1.000 Bagsværd
18391 Niclas Schmidt M 1995 0.995 Bagsværd
18754 Marie Louise Petersen M 1998 0.985 Bagsværd
12:00:30 Hold: 2 KVIK 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.110
15018 Simon Bjærre M 1990 1.000 KVIK
17702 Peter Weile M 1973 0.970 KVIK
18454 Jesper Kloster M 1985 0.995 KVIK
18465 Troels Ilsøe Mahneke M 1987 0.998 KVIK
9665 Jørgen Lannov M 1946 0.892 * 0.950 KVIK outliner
12:01:00 Hold: 3 DSR/Odense 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.112
11327 Lars Fjord Garvey M 1993 0.999 DSR
3057 Mark Hartsteen M 1991 1.000 DSR
17432 Nicolai Bernsen M 1998 0.985 DSR
3818 Malte Rusbjerg M 1998 0.985 Odense
10099 Julie Schou K 1984 0.924 * 0.950 DSR outliner
12:01:30 Hold: 4 Bagsværd/KVIK/Lyngby/Roskilde II 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.098
8886 Oliver Tolstrup Christensen M 1999 0.980 Roskilde
6002 Jacob Lenzing M 2000 0.973 Lyngby
5975 Oliver Skov Jerkovic M 2001 0.966 Bagsværd
8522 Nicholas Andersen M 2001 0.966 KVIK
10938 Magnus Quaade Oddershede M 2000 0.973 Bagsværd
12:02:00 Hold: 5 København I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.078
2372 Ole Skyggebjerg M 1964 0.949 København
5155 Mikkel Schmidt M 1978 0.981 København
6403 Sten Carlsen M 1963 0.947 København
1561 Kenny Andersen M 1969 0.961 København
10950 Dan Kristensen M 1953 0.919 * 0.931 København outliner
12:02:30 Hold: 6 Malmö Roddklubb I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.096
18746 Carl Holmgren M 1994 0.997
18747 Karin Vendt K 1986 0.927 * 0.949 outliner
18748 Oliver Miilus-Larsen M 1993 0.999
6319 Magnus Strömsnäs M 1976 0.977
18740 Suze Roostee K 1994 0.927 outliner
Løb 105 - 4x+ coastal mix 6500m6 Hold
12:03:00 Hold: 7 DSR II 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.127
17372 Tor Kristian Høyer Rasmussen M 1995 0.995 DSR
17519 Joen Petur Jacobsen M 1989 1.000 DSR
17373 Thorleif Rud Lindholm M 1995 0.995 DSR
18466 Gid Van Der Ven M 1992 1.000 DSR
8753 Asger Tønnesen M 1981 1.000 DSR
12:03:30 Hold: 8 ARK/Bagsværd/DSR/KVIK/Køge R 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.055
3038 Marianne Becker K 1962 0.875 * 0.929 KVIK outliner
15516 Claus Kjærulff-Jørgensen M 1977 0.979 Bagsværd
11855 Anna Karina Gravad K 1971 0.895 Køge R outliner
3792 Mette Dyrlund Petersen K 1989 0.930 DSR
6299 Bjarke la Cour M 1960 1.000 ARK
12:04:00 Hold: 9 DSR III 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.061
8746 Tanja Igland K 1974 0.902 * 0.942 DSR outliner
9628 Ragna Karen Sigurðardóttir K 1982 0.920 DSR outliner
7395 Martin Schjerning M 1980 0.986 DSR
7632 Tanja Nors Tardrup K 1977 0.909 DSR outliner
18436 Andreas Bech Mikkelsen M 1983 1.000 DSR
12:04:30 Hold: 10 DSR I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.055
10399 Cecilie Lützen Søltoft K 1984 0.924 * 0.948 DSR outliner
11326 Samantha Don Robbins K 1990 0.930 DSR outliner
17371 Simone Krog Christensen K 1989 0.930 DSR outliner
15329 Lea Benedicte Skov Hansen K 1985 0.925 DSR outliner
11328 Martin Grand Ast M 1987 1.000 DSR
12:05:00 Hold: 11 KVIK 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.021
9662 Dorte Lassen K 1971 0.895 KVIK
10981 Tine Aabye K 1963 0.877 * 0.880 KVIK outliner
18753 Anja Runge Holmegaard K 1990 0.930 KVIK
10611 Torill Lindebjerg K 1977 0.909 KVIK
3028 Bie Andersen K 1971 1.000 KVIK
12:05:30 Hold: 12 DSR IV 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.056
17520 Stine Roum K 1988 0.929 DSR outliner
17410 Irene Kjærskov Pedersen K 1995 0.925 * 0.949 DSR outliner
17522 Natasha Frandsen K 1993 0.929 DSR outliner
16045 Sara Engberg K 1990 0.930 DSR outliner
16301 Christoffer Hansen M 1988 1.000 DSR
Løb 104 - 4-åres inrigger mix 6500m10 Hold
12:06:00 Hold: 13 KVIK II 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.086
18713 Mette Skjold Elmelund K 1995 0.925 * 0.950 KVIK outliner
18714 Camilla Marie Nyborg K 1994 0.927 KVIK outliner
18716 Simon Donk M 1991 1.000 KVIK
18555 Mattheiu Rey M 1989 1.000 KVIK
18236 Kristine Van der Keur K 1993 0.929 KVIK outliner
12:06:30 Hold: 14 SAS 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.081
18725 Marie Begmann K 1995 0.925 * 0.947 SAS outliner
18723 Vita Frances Sackville-Hii K 1994 0.927 SAS outliner
18711 Magnus Dauv M 1986 0.997 SAS
18712 Kristian Lovric M 1998 0.985 SAS
10430 Stine Bols K 1985 0.925 SAS outliner
12:07:00 Hold: 15 ARK 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.071
18671 Anne Katrine Olesen K 1981 0.918 ARK outliner
18667 Martin Eriksen M 1976 0.977 ARK
18670 Jacob Bentholm M 1980 0.986 ARK
18668 Lotte Olsen K 1983 0.922 ARK outliner
18669 Nanna Schnipper K 1978 0.911 * 0.936 ARK outliner
12:07:30 Hold: 16 Fredensborg I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.020
6265 Vibeke Olesen K 1946 0.822 * 0.882 Fredensborg outliner
6262 Steen Bendix Petersen M 1957 0.932 Fredensborg
6264 Steen Olesen M 1945 0.887 Fredensborg
6266 Lennart Poggenborg M 1946 0.892 Fredensborg
6261 Johnny Skafte M 1953 0.919 Fredensborg
12:08:00 Hold: 17 Furesø I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.043
8826 Anette Kyster K 1969 0.891 Furesø outliner
3306 Bo Hartz M 1962 0.945 Furesø
17572 Lone Klit Reiff K 1964 0.879 * 0.895 Furesø outliner
11854 Lars Wallin M 1962 0.945 Furesø
15507 Christian Rømer M 2004 0.937 Furesø
12:08:30 Hold: 18 DSR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.033
18456 Lea Rebecca Thyregod Halkier K 1985 0.925 DSR
18562 Mette Kilde K 1978 0.911 DSR
18564 Rikke Bloch K 1989 0.930 DSR
18733 Iben Krause K 1964 0.879 * 0.880 DSR outliner
16050 Lee Koefoed Harborg K 1985 0.925 DSR
12:09:00 Hold: 19 Helsingør/Humlebæk 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.048
18717 Andreas Gjerding M 2004 0.937 Humlebæk
18718 Bjarke Ølgaard Madsen M 2006 0.937 Humlebæk
18719 Laurits Hammond Hjorth M 2006 0.937 Humlebæk
18744 Karl Johan M 2004 0.937 Helsingør
16164 Mette Porsmose K 1964 0.879 * 0.887 Humlebæk outliner
12:09:30 Hold: 20 HDR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 0.981
18724 Conni Lachenmeier K 1961 0.872 HDR
17506 Hanne Schackinger K 1946 0.822 * 0.845 HDR outliner
18230 Julie Christensen K 1971 0.895 HDR
17360 Ruth Fuursted K 1959 0.867 HDR
17359 Pia Sværke K 1957 0.862 HDR
12:10:00 Hold: 21 SAS I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.004
18731 Anita Bjørg Dalegaard K 1966 0.884 SAS
18732 Klaus Krøjgaard M 1950 0.909 SAS
6360 Lis Krøner K 1939 0.785 * 0.879 SAS outliner
18734 Kurt Schmidt M 1956 0.929 SAS
18735 Charlotte Wulff K 1951 0.842 SAS outliner
12:10:30 Hold: 22 ARK I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.028
18659 susan hummel K 1970 0.893 ARK
18660 Anne Rasmussen K 1975 0.905 ARK
18661 Louise Madsen K 1985 0.925 ARK
18662 Tone Schnell DiBona K 1982 0.920 ARK
18663 Kate Borge K 1975 0.905 ARK
Løb 101 - 2-åres inrigger herrer 6500m5 Hold
12:11:00 Hold: 23 Kalundborg I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2338 Aleksander Hansen 1985 1.000 Kalundb
7473 Bjarke Christensen Bang 1986 1.000 Kalundb
2907 Kåre Mattesen 1971 1.000 Kalundb
12:11:30 Hold: 24 DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
18565 Mark Alexander Henney 1995 1.000 DSR
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR
6208 Nicolai Møller Andersen 1977 1.000 DSR
12:12:00 Hold: 25 ARK I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
1724 Asbjørn Adsersen 1975 1.000 ARK
16314 Alexander Stevns 1991 1.000 ARK
17508 Christian kjeldskov 1991 1.000 ARK
12:12:30 Hold: 26 DSR I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
15310 Chris Cave 1989 1.000 DSR
16309 Johan Berg 1985 1.000 DSR
12:13:00 Hold: 27 ARK II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16313 Brian Povlsen 1978 1.000 ARK
3230 Thomas Hansen 1978 1.000 ARK
18738 Michael Andersen 1970 1.000 ARK
Løb 103 - 2-åres inrigger mix 6500m7 Hold
12:13:30 Hold: 28 Hellerup I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.958
10966 Peter Gammeltoft M 1966 0.954 Hellerup
3729 Rolf Traberg M 1970 0.963 Hellerup
790 Thomas Weise M 1967 0.956 Hellerup
12:14:00 Hold: 29 DSR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.959
3874 Allan Maagaard M 1967 0.956 DSR
1954 Rune Berg M 1974 0.972 DSR
15327 Ole Sachs M 1964 0.949 DSR
12:14:30 Hold: 30 KVIK II 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.980
18741 Simon Stubben M 1986 0.997 KVIK
18742 Kim H. Poulsen M 1986 0.997 KVIK
2904 Cathrine Østerberg K 1988 0.929 * 0.947 KVIK outliner
12:15:00 Hold: 31 KVIK I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.951
15981 Jacob Sørensen M 1968 0.959 KVIK
9200 Jesper Hansen M 1966 0.954 KVIK
11873 Jacob Krusell M 1960 0.940 KVIK
12:15:30 Hold: 32 Viking I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.943
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.937 Viking
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.945 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.947 Viking
12:16:00 Hold: 33 Nyborg I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.942
9419 Allan Seelk M 1968 0.959 Nyborg
6800 Bente Irring K 1964 0.879 * 0.909 Nyborg outliner
2524 Brian Sørensen M 1968 0.959 Nyborg
12:16:30 Hold: 34 Hellerup II 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.935
7386 Janek Lesniak M 1963 0.947 Hellerup
2416 Karl Haals M 1953 0.919 Hellerup
6240 Morten Have M 1960 0.940 Hellerup
Løb 105 - 4x+ coastal mix 6500m1 Hold
12:17:00 Hold: 35 HDR 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 0.954
881 Tinna Groos K 1947 0.826 HDR
17503 Mette Cederkvist K 1957 0.862 HDR
17735 Lisbeth Øhrgaard K 1951 0.842 HDR
17505 Vibeke Westphall K 1952 0.846 HDR
8774 Jytte Westi K 1937 1.000 HDR outliner
Løb 101 - 2-åres inrigger herrer 6500m2 Hold
12:17:30 Hold: 36 København I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2373 Hasse Minuva 1967 1.000 København
794 Jim Kristensen 1960 1.000 København
7637 Morten Kristensen 1991 1.000 København
12:18:00 Hold: 37 Furesø I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
17661 Max Emde 1988 1.000 Furesø
3308 Ole Kongsbak 1957 1.000 Furesø
18394 Andreas Borg 1959 1.000 Furesø
Løb 102 - 2-åres inrigger damer 6500m2 Hold
12:18:30 Hold: 38 DSR I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16307 Rikke Rasmussen Juel 1985 1.000 DSR
16300 Charlotte Brædder Rasmussen 1985 1.000 DSR
6246 Louise Ruby 1984 1.000 DSR
12:19:00 Hold: 39 KVIK I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
18588 Julie Aamand Olesen 1985 1.000 KVIK
18544 Rikke Bojesen 1995 1.000 KVIK
18543 Louise Emilie Rem 1989 1.000 KVIK
Løb 103 - 2-åres inrigger mix 6500m8 Hold
12:19:30 Hold: 40 ARK I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.953
18676 Jannik Kappel M 1985 0.995 ARK
18677 Line Jahn K 1982 0.920 ARK outliner
18678 Karolina Huss K 1979 0.914 * 0.945 ARK outliner
12:20:00 Hold: 41 DSR/Rønne I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.923
14011 Karen Leth Jensen K 1972 0.898 DSR outliner
10076 Preben Thorsen M 1969 0.961 Rønne
2951 Geert Olsen M 1947 0.896 * 0.911 Rønne outliner
12:20:30 Hold: 42 DSR/Humlebæk I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.945
18469 Magnus Moos M 2001 0.966 Humlebæk
12023 Karoline Kristensen K 2000 0.903 * 0.916 Humlebæk outliner
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.954 DSR
12:21:00 Hold: 43 Aarhus/Horsens/Vejle I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.940
16955 Ole Lønsmann M 1974 0.972 Vejle
14598 Linda Kærgaard Nielsen K 1980 0.916 * 0.922 Horsens outliner
1687 Niels Iversen M 1955 0.926 Aarhus
12:21:30 Hold: 44 SAS I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.913
6364 Erik Nielsen M 1950 0.909 SAS
6357 Kristian Bøckhaus M 1944 0.882 * 0.890 SAS outliner
11909 Poul Jensen M 1960 0.940 SAS
12:22:00 Hold: 45 Humlebæk I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.936
6706 Ole Madsen M 1968 0.959 Humlebæk
4761 Kim Bo Wellendorph M 1960 0.940 Humlebæk
18720 Pia Ølgaard Nielsen K 1971 0.895 * 0.909 Humlebæk outliner
12:22:30 Hold: 46 Furesø I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.908
7725 Bente Johannesen K 1942 0.802 * 0.882 Furesø outliner
4506 Ole Præst Larsen M 1957 0.932 Furesø
4819 Søren Boysen M 1950 0.909 Furesø
12:23:00 Hold: 47 Humlebæk II 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.903
8765 Anne Thomsen K 1967 0.886 Humlebæk outliner
17571 June Kaspersen K 1962 0.875 * 0.887 Humlebæk outliner
6708 Keld Strudahl M 1959 0.937 Humlebæk
Løb 102 - 2-åres inrigger damer 6500m2 Hold
12:23:30 Hold: 48 ARK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
18682 Helga Lund Laursen 1980 1.000 ARK
11336 Stine Søndergaard 1972 1.000 ARK
6153 Kate Balslev 1976 1.000 ARK
12:24:00 Hold: 49 KVIK II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
18715 Tine Bryder Nielsen 1991 1.000 KVIK
18546 Felicitas Schlederer 1994 1.000 KVIK
11887 Britt Skovø 1970 1.000 KVIK
Løb 201 - M8+ 6500m11 Hold
14:30:00 Hold: 1 Bagsværd/Holstebro/København/Roskilde 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
6475 Aksel Dybdahl Poulsen 1998 1.000 København
4646 Niels Frederiksen 1998 1.000 Bagsværd
8841 Malthe Puro 1996 1.000 Bagsværd
6472 Sebastian Bache 1997 1.000 København
4146 Magnus Zier Quist Rathenborg 1999 1.000 Holstebro
16950 Steffen Bonde Jensen 1989 1.000 København
3294 Frederik Taulbjerg 1996 1.000 Holstebro
4493 Bastian Secher 1999 1.000 Roskilde
10055 Andreas Møller Hunskjær 2001 1.000 Holstebro
14:30:30 Hold: 2 Ruderklub Flensburg I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17460 Ingo Voigt 1985 1.000
17461 Jonatan Grimm 1997 1.000
17466 Justus Börms 1994 1.000
17458 Lasse Fiedler 1993 1.000
17459 Lukas Fehre 1988 1.000
17463 Michael Alnor 1983 1.000
17462 Michael Helmchen 1987 1.000
18706 Simon Kersten 1992 1.000
18707 Kim Viola Kanitz 1993 1.000
14:31:00 Hold: 3 Holstebro/KVIK/København/Roskilde 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
4209 Jonathan Sølve 1993 1.000 København
8185 Niklas Heinz 2000 1.000 København
4147 Jonathan Nielsen 1996 1.000 Holstebro
7406 Christian Taulbjerg 1999 1.000 Holstebro
7185 Frederik Geertsen Lund 2001 1.000 Holstebro
16623 Asbjørn Neumann 2003 1.000 København
17698 Jesper Fredsted 1993 1.000 KVIK
10671 Leander Kaliszan 2003 1.000 Roskilde
3299 Eskil Bech-Pedersen 1994 1.000 Holstebro
14:31:30 Hold: 4 /Höganäs 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
15731 Rasmus Melin 1986 1.000
17496 Andreas Nilsson 1991 1.000
18696 Daniel Böcker 1978 1.000
17061 Fredrik Klintefors 1976 1.000
17063 Arvid Lundqvist 2002 1.000
7027 Morgan Bengtsson 1980 1.000
17497 Henrik Winnberg 1977 1.000
535 Pontus Gustavsson 1988 1.000 Höganäs
16291 Edvin Persson 2004 1.000
14:32:00 Hold: 5 DSR/Furesø/Odense/Roskilde 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
8886 Oliver Tolstrup Christensen 1999 1.000 Roskilde
3057 Mark Hartsteen 1991 1.000 DSR
10675 Timothy Antonie Hansen 1994 1.000 DSR
17432 Nicolai Bernsen 1998 1.000 DSR
11327 Lars Fjord Garvey 1993 1.000 DSR
9211 Christoffer Kruse 1994 1.000 DSR
2005 Eskild Ebbesen 1972 1.000 DSR
3818 Malte Rusbjerg 1998 1.000 Odense
7366 Jonas Lund 1999 1.000 Furesø
14:32:30 Hold: 6 Bagsværd I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
2246 Emil Heinrichsen 1985 1.000 Bagsværd
10598 Henning Brüske 1982 1.000 Bagsværd
10597 Andreas Hussing 1989 1.000 Bagsværd
15332 Søren Korsholm 1990 1.000 Bagsværd
18411 Ronan Tinsley 1982 1.000 Bagsværd
180 William Schrøder 1989 1.000 Bagsværd
11348 Jamie Magee 1991 1.000 Bagsværd
11324 Jacob Brink Jansson 1980 1.000 Bagsværd
11261 Matilde Ea Madsen 1989 1.000 Bagsværd
14:33:00 Hold: 7 DSR/København I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
2983 Hans-Jørgen Stahl 1960 1.000 DSR
4205 Kristian Østergaard Martensen 1984 1.000 København
18436 Andreas Bech Mikkelsen 1983 1.000 DSR
3000 Flemming Simonsen 1967 1.000 København
2982 Asbjørn Levring 1978 1.000 DSR
11179 Willi Drexel 1969 1.000 København
202 Ulrik Rafkiær 1975 1.000 DSR
3800 Jakob Øjvind Nielsen 1970 1.000 København
10950 Dan Kristensen 1953 1.000 København
14:33:30 Hold: 8 Hadsund/København 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
1763 Peter Rytter Munk 1995 1.000 Hadsund
16495 Rasmus Søndergaard Konnerup 2001 1.000 Hadsund
15569 Malthe Dybdahl Malling 2001 1.000 Hadsund
10159 Haris Alagic 2002 1.000 Hadsund
5948 Ida Blomstrand 2002 1.000 Hadsund
17786 Laetitia Marie Panero-Bommer 2003 1.000 Hadsund
16192 Lea Lûbeck 2004 1.000 Hadsund
6625 Agnete Munk 2000 1.000 Hadsund
2348 Pia Erikstrup 1980 1.000 København
14:34:00 Hold: 9 Falkenberg RK/MRK I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17560 Erik Delryd 2000 1.000 MRK
17559 Linus Fäldt 2000 1.000 MRK
17558 Alexander Young 2000 1.000 MRK
17556 Moritz Lücke 2000 1.000
11043 Melker Persson 2000 1.000
18679 Samuel Carlsson 2000 1.000 MRK
17554 Douglas Bergqvist 2000 1.000 MRK
17555 Elliot Moran 1999 1.000 MRK
11040 Felicia Häggström 2000 1.000
14:34:30 Hold: 10 ARK/København 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
7104 Timon Strømgren 1999 1.000 København
11012 Mikkel Güth Petersen 1976 1.000 København
18737 Per Jørgensen 1954 1.000 ARK
7612 Ask Fulgsang 1965 1.000 ARK
10984 Ivan Baumann 1962 1.000 København
15208 Michael Nielsen 1959 1.000 ARK
15302 Esben Holm 1986 1.000 ARK
16313 Brian Povlsen 1978 1.000 ARK
10476 Lisbeth Villemoes 1946 1.000 København
14:35:00 Hold: 11 Kungälv I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
8356 Edvin Öhman 2001 1.000
9612 Per Ingmar Bujalla 2001 1.000
11096 Petter Sandung 2000 1.000
8354 Daniel Aronsson 2001 1.000
11968 Edvin Karlsson 2002 1.000
11970 Emil Lundqvist 2001 1.000
8355 Hannes Hård af Segerstad 2001 1.000
16066 Nils Hugoson 2002 1.000
11971 Märta Karlsson 2006 1.000
Løb 203 - JM8+ 6500m2 Hold
14:35:30 Hold: 12 Roskilde/Sorø/Viking/KCR I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11190 Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg 2001 1.000 Roskilde
10488 Julius Philipson 2001 1.000 Roskilde
10670 Victor Hellmann Lauritsen 2001 1.000 Roskilde
11811 Magnus Dollerup Madsen 2003 1.000 Roskilde
6804 Aske Storm 2003 1.000 Viking
15057 Peter Skou ** 2002 1.000 Sorø
6453 Jannick Wly Andersen 2001 1.000 Sorø
15061 Rasmus Lind 2001 1.000 Sorø
17345 August Husted Coutant 2004 1.000 Sorø
14:36:00 Hold: 13 Bagsværd/DSR/København/Lyngby/Roskilde 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
16956 Casper Girke Christensen 2003 1.000 DSR
16586 Magnus Erik Timm 2002 1.000 DSR
16896 Malthe Christiansen 2002 1.000 DSR
16411 Jeroen Grimmelikhuijzen 2002 1.000 Bagsværd
16938 Johan Poulsen 2001 1.000 Bagsværd
15481 Bjarke Emil Liljenbøl-Borde 2002 1.000 Lyngby
16977 Villads Svane Hansen 2004 1.000 København
16125 Nikolaj Juul Damkjer 2003 1.000 København
9217 Iben Bech 2003 1.000 Roskilde
Løb 206 - Universitets 8+ 6500m2 Hold
14:36:30 Hold: 14 Aalborg I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17020 Jesper Skovager Thomsen 1996 1.000 Aalborg
18388 Elliot Guesdon Helenius Stenbak 1998 1.000 Aalborg
10672 Troels Dalgaard Danielsen 1989 1.000 Aalborg
11009 Jesper Quist Jensen 1993 1.000 Aalborg
9873 Mikkel Paetau 1993 1.000 Aalborg
10653 Esben Ravn 1993 1.000 Aalborg
16381 Niels Kunckel Knudsen 1997 1.000 Aalborg
11808 Thor Peder Kunckel Knudsen 2001 1.000 Aalborg
11308 Mette Louise Karer 1996 1.000 Aalborg
14:37:00 Hold: 15 Aalborg II 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
16270 Søren Bagger Christensen 1994 1.000 Aalborg
18489 Lasse-Emil Bang Nielsen 1996 1.000 Aalborg
18616 Mark Kjeldgaard 1997 1.000 Aalborg
18631 Peter Schlieker 1995 1.000 Aalborg
18615 Simon Nygaard-Thomsen 1997 1.000 Aalborg
17018 Martin Ask Klausholt 1996 1.000 Aalborg
17427 Phillip Sperling 1997 1.000 Aalborg
18491 Jannik Mose Skov 1997 1.000 Aalborg
7589 NN 1 1980 1.000 Aalborg
Løb 205 - Mix/Master 8+ 6500m6 Hold
14:37:30 Hold: 16 Malmö Roddklubb I 8+ (3:02|182.75) Holdhandicap: 0.952
17563 Stéphan Pissot M 1996 1.000
17547 Saskia Sydow K 1990 0.888
17551 Lais Rau K 1995 0.888
18739 Kunal Sharma M 1995 1.000
6319 Magnus Strömsnäs M 1976 0.978
17564 Brendan Sielaff M 1988 1.000
18740 Suze Roostee K 1994 0.888
15389 Jasper Peschel M 1992 1.000
17545 Zennat Gholam K 1997 0.888
14:38:00 Hold: 17 Flensb./Hürther/LFRK/LRK/NRV 8+ (3:04|184.375) Holdhandicap: 0.944
15297 Johannes Heimann M 1998 1.000 LRK
18729 Klas-Endrik Prillwitz M 1995 1.000 LRK
15294 Paul Bleßmann M 1997 1.000 LRK
15293 Anne Tjorven Büßen K 1997 0.888 LFRK
17524 Hannah Stöckler K 1997 0.888 LFRK
18728 Linda Bieniek K 1995 0.888 Hürther
18758 Arne Johansen M 1958 0.911 Flensb.
18759 Magnus Stoppel M 1997 1.000 NRV
15300 Julia Düser K 1994 0.888 LFRK
14:38:30 Hold: 18 SAS 8+ (3:05|185.125) Holdhandicap: 0.940
7574 Vibe Jørgensen K 1976 0.870 SAS
10430 Stine Bols K 1985 0.888 SAS
16311 Carsten Bekker Larsen M 1965 0.961 SAS
11381 Christian Benne M 1972 0.978 SAS
18710 Kamilla Erica Eva Hansen K 0191 0.888 SAS
2573 Kenneth Kronborg M 1965 0.961 SAS
18708 Daniel Ward M 1989 1.000 SAS
18709 Bjørn Petersen M 1977 0.994 SAS
6366 Michael Olesen M 1965 0.961 SAS
14:39:00 Hold: 19 DSR II 8+ (3:11|191) Holdhandicap: 0.911
2007 Ib Frausing M 1949 0.849 DSR
5245 Bjarne Spanggaard M 1951 0.883 DSR
5241 Jan Cederkvist M 1953 0.883 DSR
2609 Lars Nielsen M 1957 0.911 DSR
5322 Lars Haut M 1960 0.935 DSR
10948 Lars Jørgensen M 1969 0.961 DSR
5240 Henrik Almegaard M 1958 0.911 DSR
5249 Søren Strange M 1960 0.935 DSR
3012 Asta Øjvind K 1976 0.870 DSR
14:39:30 Hold: 20 Sorø 8+ (3:19|199.25) Holdhandicap: 0.873
17450 Kirsten From K 1967 0.853 Sorø
459 Birgit Juel-Hansen K 1952 0.780 Sorø
10552 Peter Carstens M 1960 0.935 Sorø
2915 Peter Lindblom M 1963 0.935 Sorø
8236 Bonnie Noer K 1959 0.806 Sorø
458 Ulla Hvid K 1970 0.870 Sorø
455 Christian Mølvig M 1979 0.994 Sorø
2306 Ruth Köster K 1968 0.853 Sorø
17452 Karsten Nielsen M 1973 0.978 Sorø
14:40:00 Hold: 21 DSR I 8+ (3:17|197) Holdhandicap: 0.883
2422 Peter Hedegaard M 1939 0.728 DSR
5239 Per Jess M 1945 0.849 DSR
12100 Stig Rasmussen M 1946 0.849 DSR
14336 Birger Lund-Rasmussen M 1948 0.849 DSR
12996 Johan Frydendahl M 1948 0.849 DSR
12995 Henning Willads M 1958 0.911 DSR
11118 Esben Jacobsen M 1963 0.935 DSR
18730 Niels Jørgensen M 1973 0.978 DSR
7470 Waltraut Lissau K 1966 0.853 DSR
Løb 202 - W8+ 6500m9 Hold
14:40:30 Hold: 22 DSR/Furesø/Holstebro/København/Odense/RRC I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
18674 Anna Calina Schanze 1996 1.000 RRC
10973 Mathilde Kiilgaard 2001 1.000 DSR
15495 Cecilie Girke 2000 1.000 DSR
9991 Cecilie Brunnich Sørensen 2001 1.000 København
16141 Nikoline Laidlaw 1995 1.000 DSR
9553 Trine Dahl Pedersen 1996 1.000 Holstebro
4472 Anne Larsen 1998 1.000 Odense
7964 Sofie Halling Vikkelsøe 2002 1.000 Odense
8538 Kristine Søndergård Hansen 2002 1.000 Furesø
14:41:00 Hold: 23 Bagsværd I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
132 Mia Elisabeth Espersen 1985 1.000 Bagsværd
227 Ditte Brink 1992 1.000 Bagsværd
18680 Marie-Louise Bang Hermansen 1988 1.000 Bagsværd
3683 Cecilie Toft Torstensen 1992 1.000 Bagsværd
7401 Mathilde Skovgaard 1998 1.000 Bagsværd
15966 Kat Nunn 1993 1.000 Bagsværd
3701 Nanna Tange Bech 1989 1.000 Bagsværd
1901 Line Møller 1994 1.000 Bagsværd
3702 Mette Rudkjær Jensen 1989 1.000 Bagsværd
14:41:30 Hold: 24 /urk 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
16290 Jessika Gunnarsson 1982 1.000
18751 Emma Frenne 1988 1.000
16284 Frida Mehlin 1989 1.000
16288 Therese Jönsson 1980 1.000
16289 Anna Winnberg 1978 1.000
18752 Anneli Jungland 1971 1.000 urk
18749 AnnLouise Johansson 1992 1.000
14945 Lene Ivarsson 1963 1.000 urk
17062 Moa Klintefors 2004 1.000
14:42:00 Hold: 25 Bagsværd/Holstebro/Odense/Skjold 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
9555 Nanna Bo Christensen 1996 1.000 Holstebro
4536 Fie Johansen 1995 1.000 Bagsværd
16247 Elisabeth Kaalund Keller 1994 1.000 Odense
6438 Regitze Bay 1999 1.000 Bagsværd
16229 Frederikke Bay 1995 1.000 Skjold
8867 Nikoline Bay 1998 1.000 Bagsværd
15099 Pernille Nielsen 1997 1.000 Holstebro
3237 Iben Østergaard 1994 1.000 Bagsværd
6795 Marie Louise Ladegaard Petersen 1998 1.000 Bagsværd
14:42:30 Hold: 26 Sjøkrigsskolens Kvinnelige Roklubb Valkyrien I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
18692 Anna Bjelland 1996 1.000
18686 Karen Cecilie Heggelund 1996 1.000
18693 Kristin Berg 1997 1.000
18687 Kristine Lyssand 1999 1.000
18691 Maiken Dramstad 1995 1.000
18690 Marte Welhaven 1996 1.000
18685 Marthe Stærkebye 1996 1.000
18689 Silje Coughland 1998 1.000
18688 Synne Mjelva 1997 1.000
14:43:00 Hold: 27 Ruderklub Flensburg I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
18700 Anja Nordmann 1984 1.000
18701 Christine Hansen 1968 1.000
18699 Claudia Horst 1974 1.000
18698 Doris Nebbe 1974 1.000
18702 Greta Nele Braun 1997 1.000
18703 Hanna Jakob 1996 1.000
18704 Ilka Selmer 1989 1.000
18697 Kerstin Weber 1990 1.000
18705 Bente Burmester 1977 1.000
14:43:30 Hold: 28 Bagsværd/Fr.cia/KCB I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
15444 Astrid Højgaard 2002 1.000 Bagsværd
15693 Marie Ramm 2001 1.000 Bagsværd
10199 Emma Braad Olesen 2002 1.000 Bagsværd
8430 Astrid Bardram Starup 2000 1.000 Bagsværd
7391 Mathilde Norking 1999 1.000 Bagsværd
11289 Matilde Hjorth 2001 1.000 Bagsværd
11401 Christine Amalie Meinert Cardel 2001 1.000 Bagsværd
14947 Karen Katrine Mortensen 2001 1.000 Fr.cia
11093 Astrid Kirstine Kofoed 2004 1.000 Bagsværd
14:44:00 Hold: 29 Kungälv I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
8358 Annie Nyman 2001 1.000
11097 Elin Brischewski 2002 1.000
17216 Maja Wennroth 1998 1.000
17016 Siri Runge 2000 1.000
16062 Sofie Runge 2002 1.000
9613 Stina Bujalla 2003 1.000
10942 Tyra Carlsson 2004 1.000
8357 Wilma Öhman 2001 1.000
16061 Simon Karlsson 2004 1.000
14:44:30 Hold: 30 København I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
15258 Mary Ann Christensen 1968 1.000 København
16208 Anastasia Michélsen 1989 1.000 København
10404 Lena Basse 1968 1.000 København
6356 Vibeke Skousen 1969 1.000 København
1565 Kirsten Martensen 1984 1.000 København
7654 Annette Kjærulf Andersen 1963 1.000 København
867 Betina Holck 1965 1.000 København
3011 Stine Andersen 1974 1.000 København
3781 Karen Sørensen 1975 1.000 København
Løb 206 - Universitets 8+ 6500m1 Hold
14:45:00 Hold: 31 Aalborg III 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17837 Camilla Frølund 1996 1.000 Aalborg
18541 Line Thomsen 1996 1.000 Aalborg
18672 Stine Elizabeth Winge Pearson 1997 1.000 Aalborg
18649 Johanne Lyngaa Aaquist 1997 1.000 Aalborg
18614 Karen Hougaard Frost 1999 1.000 Aalborg
17037 Marie Møller Nielsen 1993 1.000 Aalborg
11236 Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen 1991 1.000 Aalborg
17035 Christina Nørberg Heinrichsen 1995 1.000 Aalborg
9874 Nicolaj Winther 1991 1.000 Aalborg
Løb 205 - Mix/Master 8+ 6500m2 Hold
14:45:30 Hold: 32 LDR/Lyngby/Skovshoved 8+ (3:22|202.125) Holdhandicap: 0.861
16158 Beate Leitner K 1964 0.833 LDR
17728 Nicklas Jacobsen M 1995 1.000 Lyngby
7635 Kathe Rasmussen K 1951 0.780 Skovshoved
7634 Per Boalth Rasmussen M 1949 0.849 Skovshoved
7375 Lise Hendriksen K 1964 0.833 Skovshoved
7243 Jens Tarp M 1953 0.883 Skovshoved
14644 Ulla Rose Andersen K 1964 0.833 Lyngby
1906 Jesper Skavin M 1959 0.911 Skovshoved
1908 Kate Skavin K 1957 0.806 Skovshoved
14:46:00 Hold: 33 KVIK/Skjold 8+ (3:25|205) Holdhandicap: 0.849
14831 Peter Boris M 1951 0.883 KVIK
14829 John Mac Larsen M 1941 0.798 KVIK
778 Flemming Bay M 1937 0.728 Skjold
7348 Bo Adelholm M 1964 0.935 KVIK
7549 Freddi Madsen M 1938 0.728 KVIK
14828 Henrik Dencker M 1941 0.798 KVIK
15285 Henrik Dehn M 1952 0.883 KVIK
18760 Johnny Simonsen M 1951 0.883 KVIK
7567 Niels Dencker M 1969 0.961 KVIK