Tilmeldinger - Copenhagen Harbour Race 2019

Løb 101 M2+inr 2-åres inrigger herrer - 6500m 9 tilmeldinger
Kalundborg I
  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Bjarke Christensen Bang (Kalundb) '86
  • Cox. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
DSR
  • 1. Mark Alexander Henney (DSR) '95
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • Cox. Nicolai Møller Andersen (DSR) '77
ARK I
  • 1. Asbjørn Adsersen (ARK) '75
  • 2. Alexander Stevns (ARK) '91
  • Cox. Christian kjeldskov (ARK) '91
DSR I
  • 1. Peter Stenby (DSR) '86
  • 2. Chris Cave (DSR) '89
  • Cox. Johan Berg (DSR) '85
ARK II
  • 1. Brian Povlsen (ARK) '78
  • 2. Thomas Hansen (ARK) '78
  • Cox. Michael Andersen (ARK) '70
København I
  • 1. Hasse Minuva (København) '67
  • 2. Jim Kristensen (København) '60
  • Cox. Morten Kristensen (København) '91
Furesø I
  • 1. Max Emde (Furesø) '88
  • 2. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • Cox. Andreas Borg (Furesø) '59
KVIK I Afmeldt
  • 1. Jacob Sørensen (KVIK) '68
  • 2. Jesper Hansen (KVIK) '66
  • Cox. Jacob Krusell (KVIK) '60
ARK III Afmeldt
  • 1. Brian Povlsen (ARK) '78
  • 2. Thomas Hansen (ARK) '78
  • Cox. Michael Andersen (ARK) '70
Løb 102 W2+inr 2-åres inrigger damer - 6500m 4 tilmeldinger
DSR I
  • 1. Rikke Rasmussen Juel (DSR) '85
  • 2. Charlotte Brædder Rasmussen (DSR) '85
  • Cox. Louise Ruby (DSR) '84
KVIK I
  • 1. Julie Aamand Olesen (KVIK) '85
  • 2. Rikke Bojesen (KVIK) '95
  • Cox. Louise Emilie Rem (KVIK) '89
ARK
  • 1. Helga Lund Laursen (ARK) '80
  • 2. Stine Søndergaard (ARK) '72
  • Cox. Kate Balslev (ARK) '76
KVIK II
  • 1. Tine Bryder Nielsen (KVIK) '91
  • 2. Felicitas Schlederer (KVIK) '94
  • Cox. Britt Skovø (KVIK) '70
Løb 103 W/M 2+inr 2-åres inrigger mix - 6500m 17 tilmeldinger
Hellerup I H:0.958
  • 1. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66 H:0.954
  • 2. Rolf Traberg (Hellerup) '70 H:0.963
  • Cox. Thomas Weise (Hellerup) '67 H:0.956
DSR H:0.959
  • 1. Allan Maagaard (DSR) '67 H:0.956
  • 2. Rune Berg (DSR) '74 H:0.972
  • Cox. Ole Sachs (DSR) '64 H:0.949
KVIK II H:0.980
  • 1. Simon Stubben (KVIK) '86 H:0.997
  • 2. Kim H. Poulsen (KVIK) '86 H:0.997
  • Cox. Cathrine Østerberg (KVIK) '88 H:0.929 (outliner)
KVIK I H:0.951
  • 1. Jacob Sørensen (KVIK) '68 H:0.959
  • 2. Jesper Hansen (KVIK) '66 H:0.954
  • Cox. Jacob Krusell (KVIK) '60 H:0.940
Viking I H:0.943
  • 1. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.937
  • 2. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.945
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.947
Nyborg I H:0.942
  • 1. Allan Seelk (Nyborg) '68 H:0.959
  • 2. Bente Irring (Nyborg) '64 H:0.8790.909 (outliner)
  • Cox. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.959
Hellerup II H:0.935
  • 1. Janek Lesniak (Hellerup) '63 H:0.947
  • 2. Karl Haals (Hellerup) '53 H:0.919
  • Cox. Morten Have (Hellerup) '60 H:0.940
ARK I H:0.953
  • 1. Jannik Kappel (ARK) '85 H:0.995
  • 2. Line Jahn (ARK) '82 H:0.920 (outliner)
  • Cox. Karolina Huss (ARK) '79 H:0.9140.945 (outliner)
DSR/Rønne I H:0.923
  • 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72 H:0.898 (outliner)
  • 2. Preben Thorsen (Rønne) '69 H:0.961
  • Cox. Geert Olsen (Rønne) '47 H:0.8960.911 (outliner)
DSR/Humlebæk I H:0.945
  • 1. Magnus Moos (Humlebæk) '01 H:0.966
  • 2. Karoline Kristensen (Humlebæk) '00 H:0.903 (outliner)
  • Cox. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66 H:0.954
Aarhus/Horsens/Vejle I H:0.940
  • 1. Ole Lønsmann (Vejle) '74 H:0.972
  • 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80 H:0.916 (outliner)
  • Cox. Niels Iversen (Aarhus) '55 H:0.926
SAS I H:0.913
  • 1. Erik Nielsen (SAS) '50 H:0.909
  • 2. Kristian Bøckhaus (SAS) '44 H:0.8820.89 (outliner)
  • Cox. Poul Jensen (SAS) '60 H:0.940
Humlebæk I H:0.936
  • 1. Ole Madsen (Humlebæk) '68 H:0.959
  • 2. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60 H:0.940
  • Cox. Pia Ølgaard Nielsen (Humlebæk) '71 H:0.895 (outliner)
Furesø I H:0.908
  • 1. Bente Johannesen (Furesø) '42 H:0.8020.882 (outliner)
  • 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57 H:0.932
  • Cox. Søren Boysen (Furesø) '50 H:0.909
Humlebæk II H:0.903
  • 1. Anne Thomsen (Humlebæk) '67 H:0.886 (outliner)
  • 2. June Kaspersen (Humlebæk) '62 H:0.875 (outliner)
  • Cox. Keld Strudahl (Humlebæk) '59 H:0.937
Humlebæk H:0.958 Afmeldt
  • 1. Emilie Sørensen (Humlebæk) '91 H:0.930 (outliner)
  • 2. Emma Thonning Jørgensen (Humlebæk) '99 H:0.9100.947 (outliner)
  • Cox. Esben Sørensen (Humlebæk) '94 H:0.997
Humlebæk H:0.958 Afmeldt
  • 1. Emilie Sørensen (Humlebæk) '91 H:0.930 (outliner)
  • 2. Emma Thonning Jørgensen (Humlebæk) '99 H:0.9100.947 (outliner)
  • Cox. Esben Sørensen (Humlebæk) '94 H:0.997
Løb 104 W/M 4+inr 4-åres inrigger mix - 6500m 18 tilmeldinger
Bagsværd/KCB H:1.123
  • 1. Michael Bertelsen (Bagsværd) '95 H:0.995
  • 2. Mads Petersen (Bagsværd) '95 H:0.995
  • 3. Mathias Larsen (Bagsværd) '92 H:1.000
  • 4. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95 H:0.995
  • Cox. Marie Louise Petersen (Bagsværd) '98 H:0.985
KVIK H:1.110
  • 1. Simon Bjærre (KVIK) '90 H:1.000
  • 2. Peter Weile (KVIK) '73 H:0.970
  • 3. Jesper Kloster (KVIK) '85 H:0.995
  • 4. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87 H:0.998
  • Cox. Jørgen Lannov (KVIK) '46 H:0.8920.95 (outliner)
DSR/Odense H:1.112
  • 1. Lars Fjord Garvey (DSR) '93 H:0.999
  • 2. Mark Hartsteen (DSR) '91 H:1.000
  • 3. Nicolai Bernsen (DSR) '98 H:0.985
  • 4. Malte Rusbjerg (Odense) '98 H:0.985
  • Cox. Julie Schou (DSR) '84 H:0.924 (outliner)
Bagsværd/KVIK/Lyngby/Roskilde II H:1.098
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99 H:0.980
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00 H:0.973
  • 3. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01 H:0.966
  • 4. Nicholas Andersen (KVIK) '01 H:0.966
  • Cox. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00 H:0.973
København I H:1.078
  • 1. Ole Skyggebjerg (København) '64 H:0.949
  • 2. Mikkel Schmidt (København) '78 H:0.981
  • 3. Sten Carlsen (København) '63 H:0.947
  • 4. Kenny Andersen (København) '69 H:0.961
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53 H:0.9190.931 (outliner)
Malmö Roddklubb I H:1.096
  • 1. Carl Holmgren (SWE '94 H:0.997
  • 2. Karin Vendt (SWE '86 H:0.927 (outliner)
  • 3. Oliver Miilus-Larsen (SWE '93 H:0.999
  • 4. Magnus Strömsnäs (SWE '76 H:0.977
  • Cox. Suze Roostee (SWE '94 H:0.927 (outliner)
KVIK II H:1.086
  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95 H:0.9250.95 (outliner)
  • 2. Camilla Marie Nyborg (KVIK) '94 H:0.927 (outliner)
  • 3. Simon Donk (KVIK) '91 H:1.000
  • 4. Mattheiu Rey (KVIK) '89 H:1.000
  • Cox. Kristine Van der Keur (KVIK) '93 H:0.929 (outliner)
SAS H:1.081
  • 1. Marie Begmann (SAS) '95 H:0.925 (outliner)
  • 2. Vita Frances Sackville-Hii (SAS) '94 H:0.927 (outliner)
  • 3. Magnus Dauv (SAS) '86 H:0.997
  • 4. Kristian Lovric (SAS) '98 H:0.985
  • Cox. Stine Bols (SAS) '85 H:0.925 (outliner)
ARK H:1.071
  • 1. Anne Katrine Olesen (ARK) '81 H:0.918 (outliner)
  • 2. Martin Eriksen (ARK) '76 H:0.977
  • 3. Jacob Bentholm (ARK) '80 H:0.986
  • 4. Lotte Olsen (ARK) '83 H:0.922 (outliner)
  • Cox. Nanna Schnipper (ARK) '78 H:0.911 (outliner)
Fredensborg I H:1.020
  • 1. Vibeke Olesen (Fredensborg) '46 H:0.822 (outliner)
  • 2. Steen Bendix Petersen (Fredensborg) '57 H:0.932
  • 3. Steen Olesen (Fredensborg) '45 H:0.887
  • 4. Lennart Poggenborg (Fredensborg) '46 H:0.892
  • Cox. Johnny Skafte (Fredensborg) '53 H:0.919
Furesø I H:1.043
  • 1. Anette Kyster (Furesø) '69 H:0.891 (outliner)
  • 2. Bo Hartz (Furesø) '62 H:0.945
  • 3. Lone Klit Reiff (Furesø) '64 H:0.879 (outliner)
  • 4. Lars Wallin (Furesø) '62 H:0.945
  • Cox. Christian Rømer (Furesø) '04 H:0.937
DSR H:1.033
  • 1. Lea Rebecca Thyregod Halkier (DSR) '85 H:0.925
  • 2. Mette Kilde (DSR) '78 H:0.911
  • 3. Rikke Bloch (DSR) '89 H:0.930
  • 4. Iben Krause (DSR) '64 H:0.8790.88 (outliner)
  • Cox. Lee Koefoed Harborg (DSR) '85 H:0.925
Helsingør/Humlebæk H:1.048
  • 1. Andreas Gjerding (Humlebæk) '04 H:0.937
  • 2. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06 H:0.937
  • 3. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06 H:0.937
  • 4. Karl Johan (Helsingør) '04 H:0.937
  • Cox. Mette Porsmose (Humlebæk) '64 H:0.879 (outliner)
HDR H:0.981
  • 1. Conni Lachenmeier (HDR) '61 H:0.872
  • 2. Hanne Schackinger (HDR) '46 H:0.8220.845 (outliner)
  • 3. Julie Christensen (HDR) '71 H:0.895
  • 4. Ruth Fuursted (HDR) '59 H:0.867
  • Cox. Pia Sværke (HDR) '57 H:0.862
SAS I H:1.004
  • 1. Anita Bjørg Dalegaard (SAS) '66 H:0.884
  • 2. Klaus Krøjgaard (SAS) '50 H:0.909
  • 3. Lis Krøner (SAS) '39 H:0.7850.879 (outliner)
  • 4. Kurt Schmidt (SAS) '56 H:0.929
  • Cox. Charlotte Wulff (SAS) '51 H:0.842 (outliner)
ARK I H:1.028
  • 1. susan hummel (ARK) '70 H:0.893
  • 2. Anne Rasmussen (ARK) '75 H:0.905
  • 3. Louise Madsen (ARK) '85 H:0.925
  • 4. Tone Schnell DiBona (ARK) '82 H:0.920
  • Cox. Kate Borge (ARK) '75 H:0.905
Bagsværd/KVIK/Lyngby/Roskilde I H:1.098 Afmeldt
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99 H:0.980
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00 H:0.973
  • 3. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01 H:0.966
  • 4. Nicholas Andersen (KVIK) '01 H:0.966
  • Cox. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00 H:0.973
Bagsværd/KVIK/Lyngby/Roskilde III H:1.098 Afmeldt
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99 H:0.980
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00 H:0.973
  • 3. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01 H:0.966
  • 4. Nicholas Andersen (KVIK) '01 H:0.966
  • Cox. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00 H:0.973
Løb 105 W/M 4x+ coastal 4x+ coastal mix - 6500m 7 tilmeldinger
DSR II H:1.127
  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95 H:0.995
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89 H:1.000
  • 3. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95 H:0.995
  • 4. Gid Van Der Ven (DSR) '92 H:1.000
  • Cox. Asger Tønnesen (DSR) '81
ARK/Bagsværd/DSR/KVIK/Køge R H:1.055
  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62 H:0.875 (outliner)
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77 H:0.979
  • 3. Anna Karina Gravad (Køge R) '71 H:0.895 (outliner)
  • 4. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89 H:0.930
  • Cox. Bjarke la Cour (ARK) '60
DSR III H:1.061
  • 1. Tanja Igland (DSR) '74 H:0.9020.942 (outliner)
  • 2. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82 H:0.920 (outliner)
  • 3. Martin Schjerning (DSR) '80 H:0.986
  • 4. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77 H:0.909 (outliner)
  • Cox. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83
DSR I H:1.055
  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84 H:0.9240.948 (outliner)
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90 H:0.930 (outliner)
  • 3. Simone Krog Christensen (DSR) '89 H:0.930 (outliner)
  • 4. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85 H:0.925 (outliner)
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87
KVIK H:1.021
  • 1. Dorte Lassen (KVIK) '71 H:0.895
  • 2. Tine Aabye (KVIK) '63 H:0.8770.88 (outliner)
  • 3. Anja Runge Holmegaard (KVIK) '90 H:0.930
  • 4. Torill Lindebjerg (KVIK) '77 H:0.909
  • Cox. Bie Andersen (KVIK) '71
DSR IV H:1.056
  • 1. Stine Roum (DSR) '88 H:0.929 (outliner)
  • 2. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95 H:0.9250.949 (outliner)
  • 3. Natasha Frandsen (DSR) '93 H:0.929 (outliner)
  • 4. Sara Engberg (DSR) '90 H:0.930 (outliner)
  • Cox. Christoffer Hansen (DSR) '88
HDR H:0.954
  • 1. Tinna Groos (HDR) '47 H:0.826
  • 2. Mette Cederkvist (HDR) '57 H:0.862
  • 3. Lisbeth Øhrgaard (HDR) '51 H:0.842
  • 4. Vibeke Westphall (HDR) '52 H:0.846
  • Cox. Jytte Westi (HDR) '37
Løb 201 M8+ M8+ - 6500m 13 tilmeldinger
Bagsværd/Holstebro/København/Roskilde
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 3. Malthe Puro (Bagsværd) '96
  • 4. Sebastian Bache (København) '97
  • 5. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 6. Steffen Bonde Jensen (København) '89
  • 7. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 8. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Ruderklub Flensburg I
  • 1. Ingo Voigt (GER '85
  • 2. Jonatan Grimm (GER '97
  • 3. Justus Börms (GER '94
  • 4. Lasse Fiedler (GER '93
  • 5. Lukas Fehre (GER '88
  • 6. Michael Alnor (GER '83
  • 7. Michael Helmchen (GER '87
  • 8. Simon Kersten (GER '92
  • Cox. Kim Viola Kanitz (GER '93
Holstebro/KVIK/København/Roskilde
  • 1. Jonathan Sølve (København) '93
  • 2. Niklas Heinz (København) '00
  • 3. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 4. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 5. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 6. Asbjørn Neumann (København) '03
  • 7. Jesper Fredsted (KVIK) '93
  • 8. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
  • Cox. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
/Höganäs
  • 1. Rasmus Melin (SWE '86
  • 2. Andreas Nilsson (SWE '91
  • 3. Daniel Böcker (SWE '78
  • 4. Fredrik Klintefors (SWE '76
  • 5. Arvid Lundqvist (SWE '02
  • 6. Morgan Bengtsson (SWE '80
  • 7. Henrik Winnberg (SWE '77
  • 8. Pontus Gustavsson (Höganäs) '88
  • Cox. Edvin Persson (SWE '04
DSR/Furesø/Odense/Roskilde
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 3. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 4. Nicolai Bernsen (DSR) '98
  • 5. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 6. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 7. Eskild Ebbesen (DSR) '72
  • 8. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • Cox. Jonas Lund (Furesø) '99
Bagsværd I
  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Henning Brüske (Bagsværd) '82
  • 3. Andreas Hussing (Bagsværd) '89
  • 4. Søren Korsholm (Bagsværd) '90
  • 5. Ronan Tinsley (Bagsværd) '82
  • 6. William Schrøder (Bagsværd) '89
  • 7. Jamie Magee (Bagsværd) '91
  • 8. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
  • Cox. Matilde Ea Madsen (Bagsværd) '89
DSR/København I
  • 1. Hans-Jørgen Stahl (DSR) '60
  • 2. Kristian Østergaard Martensen (København) '84
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83
  • 4. Flemming Simonsen (København) '67
  • 5. Asbjørn Levring (DSR) '78
  • 6. Willi Drexel (København) '69
  • 7. Ulrik Rafkiær (DSR) '75
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Hadsund/København
  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
  • 3. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 4. Haris Alagic (Hadsund) '02
  • 5. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 6. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 7. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 8. Agnete Munk (Hadsund) '00
  • Cox. Pia Erikstrup (København) '80
Falkenberg RK/MRK I
  • 1. Erik Delryd (MRK) '00
  • 2. Linus Fäldt (MRK) '00
  • 3. Alexander Young (MRK) '00
  • 4. Moritz Lücke (SWE '00
  • 5. Melker Persson (SWE '00
  • 6. Samuel Carlsson (MRK) '00
  • 7. Douglas Bergqvist (MRK) '00
  • 8. Elliot Moran (MRK) '99
  • Cox. Felicia Häggström (SWE '00
ARK/København
  • 1. Timon Strømgren (København) '99
  • 2. Mikkel Güth Petersen (København) '76
  • 3. Per Jørgensen (ARK) '54
  • 4. Ask Fulgsang (ARK) '65
  • 5. Ivan Baumann (København) '62
  • 6. Michael Nielsen (ARK) '59
  • 7. Esben Holm (ARK) '86
  • 8. Brian Povlsen (ARK) '78
  • Cox. Lisbeth Villemoes (København) '46
Kungälv I
  • 1. Edvin Öhman (SWE '01
  • 2. Per Ingmar Bujalla (SWE '01
  • 3. Petter Sandung (SWE '00
  • 4. Daniel Aronsson (SWE '01
  • 5. Edvin Karlsson (SWE '02
  • 6. Emil Lundqvist (SWE '01
  • 7. Hannes Hård af Segerstad (SWE '01
  • 8. Nils Hugoson (SWE '02
  • Cox. Märta Karlsson (SWE '06
Bagsværd/DSR/Holstebro/København/Roskilde II Afmeldt
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 3. Malte Rusbjerg (DSR) '98
  • 4. Sebastian Bache (København) '97
  • 5. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 6. Steffen Bonde Jensen (København) '89
  • 7. Fred Vystavel (København) '93
  • 8. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • Cox. K R (København) '00
Bagsværd/DSR/Holstebro/København/Roskilde III Afmeldt
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 3. Malte Rusbjerg (DSR) '98
  • 4. Sebastian Bache (København) '97
  • 5. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 6. Steffen Bonde Jensen (København) '89
  • 7. Fred Vystavel (København) '93
  • 8. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • Cox. K R (København) '00
Løb 202 W8+ W8+ - 6500m 13 tilmeldinger
DSR/Furesø/Holstebro/København/Odense/RRC I
  • 1. Anna Calina Schanze (RRC) '96
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 4. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 5. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 6. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
  • 7. Anne Larsen (Odense) '98
  • 8. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • Cox. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Bagsværd I
  • 1. Mia Elisabeth Espersen (Bagsværd) '85
  • 2. Ditte Brink (Bagsværd) '92
  • 3. Marie-Louise Bang Hermansen (Bagsværd) '88
  • 4. Cecilie Toft Torstensen (Bagsværd) '92
  • 5. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
  • 6. Kat Nunn (Bagsværd) '93
  • 7. Nanna Tange Bech (Bagsværd) '89
  • 8. Line Møller (Bagsværd) '94
  • Cox. Mette Rudkjær Jensen (Bagsværd) '89
/urk
  • 1. Jessika Gunnarsson (SWE '82
  • 2. Emma Frenne (SWE '88
  • 3. Frida Mehlin (SWE '89
  • 4. Therese Jönsson (SWE '80
  • 5. Anna Winnberg (SWE '78
  • 6. Anneli Jungland (urk) '71
  • 7. AnnLouise Johansson (SWE '92
  • 8. Lene Ivarsson (urk) '63
  • Cox. Moa Klintefors (SWE '04
Bagsværd/Holstebro/Odense/Skjold
  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 2. Fie Johansen (Bagsværd) '95
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Regitze Bay (Bagsværd) '99
  • 5. Frederikke Bay (Skjold) '95
  • 6. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
  • 7. Pernille Nielsen (Holstebro) '97
  • 8. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • Cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Sjøkrigsskolens Kvinnelige Roklubb Valkyrien I
  • 1. Anna Bjelland (NOR '96
  • 2. Karen Cecilie Heggelund (NOR '96
  • 3. Kristin Berg (NOR '97
  • 4. Kristine Lyssand (NOR '99
  • 5. Maiken Dramstad (NOR '95
  • 6. Marte Welhaven (NOR '96
  • 7. Marthe Stærkebye (NOR '96
  • 8. Silje Coughland (NOR '98
  • Cox. Synne Mjelva (NOR '97
Ruderklub Flensburg I
  • 1. Anja Nordmann (GER '84
  • 2. Christine Hansen (GER '68
  • 3. Claudia Horst (GER '74
  • 4. Doris Nebbe (GER '74
  • 5. Greta Nele Braun (GER '97
  • 6. Hanna Jakob (GER '96
  • 7. Ilka Selmer (GER '89
  • 8. Kerstin Weber (GER '90
  • Cox. Bente Burmester (GER '77
Bagsværd/Fr.cia/KCB I
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 4. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 5. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
  • 6. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 7. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 8. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
  • Cox. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Kungälv I
  • 1. Annie Nyman (SWE '01
  • 2. Elin Brischewski (SWE '02
  • 3. Maja Wennroth (SWE '98
  • 4. Siri Runge (SWE '00
  • 5. Sofie Runge (SWE '02
  • 6. Stina Bujalla (SWE '03
  • 7. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 8. Wilma Öhman (SWE '01
  • Cox. Simon Karlsson (SWE '04
København I
  • 1. Mary Ann Christensen (København) '68
  • 2. Anastasia Michélsen (København) '89
  • 3. Lena Basse (København) '68
  • 4. Vibeke Skousen (København) '69
  • 5. Kirsten Martensen (København) '84
  • 6. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 7. Betina Holck (København) '65
  • 8. Stine Andersen (København) '74
  • Cox. Karen Sørensen (København) '75
Bagsværd/Hadsund/Holstebro/Odense/Skjold II Afmeldt
  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 2. M M (Hadsund) '99
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Regitze Bay (Bagsværd) '99
  • 5. Frederikke Bay (Skjold) '95
  • 6. Nn Nn (Bagsværd) '98
  • 7. Pernille Nielsen (Holstebro) '97
  • 8. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • Cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Bagsværd/Hadsund/Holstebro/Odense/Skjold III Afmeldt
  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 2. M M (Hadsund) '99
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Regitze Bay (Bagsværd) '99
  • 5. Frederikke Bay (Skjold) '95
  • 6. Nn Nn (Bagsværd) '98
  • 7. Pernille Nielsen (Holstebro) '97
  • 8. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • Cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Bagsværd/Hadsund/Holstebro/Odense/Skjold IV Afmeldt
  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 2. M M (Hadsund) '99
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Regitze Bay (Bagsværd) '99
  • 5. Frederikke Bay (Skjold) '95
  • 6. Nn Nn (Bagsværd) '98
  • 7. Pernille Nielsen (Holstebro) '97
  • 8. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • Cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Bagsværd II Afmeldt
  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 2. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 3. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 4. Anine Maria Lütt (Bagsværd) '89
  • 5. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
  • 6. Anne Bay (Bagsværd) '69
  • 7. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
  • 8. Annette Villumsen (Bagsværd) '62
  • Cox. Alexander Aldrich (Bagsværd) [0000]
Løb 203 U19 M8+ JM8+ - 6500m 2 tilmeldinger
Roskilde/Sorø/Viking/KCR I
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 5. Aske Storm (Viking) '03
  • 6. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 7. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 8. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • Cox. August Husted Coutant (Sorø) '04
Bagsværd/DSR/København/Lyngby/Roskilde
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 2. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 3. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 4. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 5. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 6. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
  • 7. Villads Svane Hansen (København) '04
  • 8. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03
  • Cox. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 205 W/M 8+ Mix/Master 8+ - 6500m 8 tilmeldinger
Malmö Roddklubb I H:0.952
  • 1. Stéphan Pissot (SWE '96 H:1.000
  • 2. Saskia Sydow (SWE '90 H:0.888
  • 3. Lais Rau (SWE '95 H:0.888
  • 4. Kunal Sharma (SWE '95 H:1.000
  • 5. Magnus Strömsnäs (SWE '76 H:0.978
  • 6. Brendan Sielaff (SWE '88 H:1.000
  • 7. Suze Roostee (SWE '94 H:0.888
  • 8. Jasper Peschel (SWE '92 H:1.000
  • Cox. Zennat Gholam (SWE '97 H:0.888
Flensb./Hürther/LFRK/LRK/NRV H:0.944
  • 1. Johannes Heimann (LRK) '98 H:1.000
  • 2. Klas-Endrik Prillwitz (LRK) '95 H:1.000
  • 3. Paul Bleßmann (LRK) '97 H:1.000
  • 4. Anne Tjorven Büßen (LFRK) '97 H:0.888
  • 5. Hannah Stöckler (LFRK) '97 H:0.888
  • 6. Linda Bieniek (Hürther) '95 H:0.888
  • 7. Arne Johansen (Flensb.) '58 H:0.911
  • 8. Magnus Stoppel (NRV) '97 H:1.000
  • Cox. Julia Düser (LFRK) '94 H:0.888
SAS H:0.940
  • 1. Vibe Jørgensen (SAS) '76 H:0.870
  • 2. Stine Bols (SAS) '85 H:0.888
  • 3. Carsten Bekker Larsen (SAS) '65 H:0.961
  • 4. Christian Benne (SAS) '72 H:0.978
  • 5. Kamilla Erica Eva Hansen (SAS) '91 H:0.888
  • 6. Kenneth Kronborg (SAS) '65 H:0.961
  • 7. Daniel Ward (SAS) '89 H:1.000
  • 8. Bjørn Petersen (SAS) '77 H:0.994
  • Cox. Michael Olesen (SAS) '65 H:0.961
DSR II H:0.911
  • 1. Ib Frausing (DSR) '49 H:0.849
  • 2. Bjarne Spanggaard (DSR) '51 H:0.883
  • 3. Jan Cederkvist (DSR) '53 H:0.883
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57 H:0.911
  • 5. Lars Haut (DSR) '60 H:0.935
  • 6. Lars Jørgensen (DSR) '69 H:0.961
  • 7. Henrik Almegaard (DSR) '58 H:0.911
  • 8. Søren Strange (DSR) '60 H:0.935
  • Cox. Asta Øjvind (DSR) '76 H:0.870
Sorø H:0.873
  • 1. Kirsten From (Sorø) '67 H:0.853
  • 2. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52 H:0.780
  • 3. Peter Carstens (Sorø) '60 H:0.935
  • 4. Peter Lindblom (Sorø) '63 H:0.935
  • 5. Bonnie Noer (Sorø) '59 H:0.806
  • 6. Ulla Hvid (Sorø) '70 H:0.870
  • 7. Christian Mølvig (Sorø) '79 H:0.994
  • 8. Ruth Köster (Sorø) '68 H:0.853
  • Cox. Karsten Nielsen (Sorø) '73 H:0.978
DSR I H:0.883
  • 1. Peter Hedegaard (DSR) '39 H:0.728
  • 2. Per Jess (DSR) '45 H:0.849
  • 3. Stig Rasmussen (DSR) '46 H:0.849
  • 4. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48 H:0.849
  • 5. Johan Frydendahl (DSR) '48 H:0.849
  • 6. Henning Willads (DSR) '58 H:0.911
  • 7. Esben Jacobsen (DSR) '63 H:0.935
  • 8. Niels Jørgensen (DSR) '73 H:0.978
  • Cox. Waltraut Lissau (DSR) '66 H:0.853
LDR/Lyngby/Skovshoved H:0.861
  • 1. Beate Leitner (LDR) '64 H:0.833
  • 2. Nicklas Jacobsen (Lyngby) '95 H:1.000
  • 3. Kathe Rasmussen (Skovshoved) '51 H:0.780
  • 4. Per Boalth Rasmussen (Skovshoved) '49 H:0.849
  • 5. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64 H:0.833
  • 6. Jens Tarp (Skovshoved) '53 H:0.883
  • 7. Ulla Rose Andersen (Lyngby) '64 H:0.833
  • 8. Jesper Skavin (Skovshoved) '59 H:0.911
  • Cox. Kate Skavin (Skovshoved) '57 H:0.806
KVIK/Skjold H:0.849
  • 1. Peter Boris (KVIK) '51 H:0.883
  • 2. John Mac Larsen (KVIK) '41 H:0.798
  • 3. Flemming Bay (Skjold) '37 H:0.728
  • 4. Bo Adelholm (KVIK) '64 H:0.935
  • 5. Freddi Madsen (KVIK) '38 H:0.728
  • 6. Henrik Dencker (KVIK) '41 H:0.798
  • 7. Henrik Dehn (KVIK) '52 H:0.883
  • 8. Johnny Simonsen (KVIK) '51 H:0.883
  • Cox. Niels Dencker (KVIK) '69 H:0.961
Løb 206 M8+ Universitets 8+ - 6500m 4 tilmeldinger
Aalborg I
  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
  • 2. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg) '98
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 5. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 6. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 7. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 8. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
Aalborg II
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
  • 3. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
  • 4. Peter Schlieker (Aalborg) '95
  • 5. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '97
  • 6. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • 7. Phillip Sperling (Aalborg) '97
  • 8. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
  • Cox. NN 1 (Aalborg) '80
Aalborg III
  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Line Thomsen (Aalborg) '96
  • 3. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97
  • 4. Johanne Lyngaa Aaquist (Aalborg) '97
  • 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 6. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 7. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91
  • 8. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg) '95
  • Cox. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
KVIK Afmeldt
  • 1. Kristine Van der Keur (KVIK) '93
  • 2. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95
  • 3. Simon Donk (KVIK) '91
  • 4. Mattheiu Rey (KVIK) '89
  • 5. Rikke Bojesen (KVIK) '95
  • 6. Camilla Marie Nyborg (KVIK) '94
  • 7. Tine Bryder Nielsen (KVIK) '91
  • 8. Felicitas Schlederer (KVIK) '94
  • Cox. Cathrine Østerberg (KVIK) '88