Tilmeldinger - Copenhagen Regatta 2023

Løb 102 U15 M1X Drenge U15 1X - TU-CUP 500m 10 tilmeldinger

Bagsværd II

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Bagsværd I

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09

Bagsværd III

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Odense/KCO I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro II

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Odder I

  • 1. Aksel Mikkelsen (Odder) '09

AFMELDT SMARK I

  • 1. Kasper Salmi (SMARK) '09

Jels I

  • 1. Malte Schøler (Jels) '09

Holstebro I

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
Løb 103 U15 W2X Piger U15 2X - TU-CUP 500m 8 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Bagsværd) '09
  • 2. Liv Dolmer (Bagsværd) '09

Bagsværd II

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12
  • 2. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09

Bagsværd III

  • 1. Esther Galster-Hansen (Bagsværd) '11
  • 2. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
  • 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Bagsværd IV

  • 1. Edith Ilsøe Simmelkjær (Bagsværd) '12
  • 2. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

Lyngby I

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09
  • 2. Karen Reimer (Lyngby) '09

Lyngby II

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10
  • 2. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

Holstebro I

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
  • 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10
Løb 104 U17 M1X Drenge U17 1X - TU-CUP 1500m 8 tilmeldinger

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Holstebro I

  • 1. Oliver Ottow (Holstebro) '08

Silkeborg I

  • 1. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07

AFMELDT Lyngby I

  • 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

Holstebro II

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Ægir I

  • 1. Marius Alstrup (Ægir) '08

Odder I

  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07

Holstebro III

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
Løb 105 U17 W2X Piger U17 2X - TU-CUP 1500m 8 tilmeldinger

Bagsværd/Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
  • 2. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Aarhus/Odder I

  • 1. Maya Majeed (Aarhus) '08
  • 2. Clara Mikkelsen (Odder) '08

Odense/KCO I

  • 1. Louise klingenberg Hausmann (Odense) '09
  • 2. Freja Junkuhn Dehli (Odense) '08

København I

  • 1. Josefine Lindskov Also (København) '08
  • 2. Johanne Ravn (København) '07

Hadsund II

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 2. Melody Harati (Hadsund) '10

Bagsværd I

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08

Jels I

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08
  • 2. Thea Marie Noe (Jels) '08

Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Løb 106 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - Mix (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Fredensborg

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
  • 2. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46

Bagsværd/Skjold I

  • 1. Flemming Bay Nielsen (Bagsværd) '37
  • 2. Frederikke Bay (Skjold) '95

Sorø I

  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63

Middelfart I

  • 1. Hardy Olesen (Middelfart) '67
  • 2. Diana Korsgaard (Middelfart) '64

Bagsværd

  • 1. Vibeke Skousen (Bagsværd) '69
  • 2. Peter Skafte (Bagsværd) '65

AFMELDT Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. NN 1 (Aalborg) '80
Løb 107 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Nye roere 1000m 5 tilmeldinger

Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 2. Anna Thoft Petersen (Ægir) '04

Bagsværd I

  • 1. Caroline Amalie Moen (Bagsværd) '05
  • 2. Anna-Ida Hurup Thomasen (Bagsværd) '04

Roskilde I

  • 1. August Antonsen (Roskilde) '10
  • 2. Albert Andersen (Roskilde) '08

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Albert Skjødt Andreasen (Hadsund) '07
  • 2. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

KVIK I

  • 1. Caroline Quass Størup (KVIK) '05
  • 2. Silke Traberg-Andersen (KVIK) '05
Løb 108 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 2 tilmeldinger

Lyngby I

  • 1. Oliver Brinkløv (Lyngby) '12

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Noa Holstebro (Holstebro) '11
Løb 109 Masters W1X Kvinder Masters 1X - (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Middelfart I

  • 1. Diana Korsgaard (Middelfart) '64

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Nyborg I

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

RK I

  • 1. Rebecca Pskowski (RK) '82
Løb 110 Masters M1X Mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 12 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57

Furesø II

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Middelfart I

  • 1. Kaj Nissen (Middelfart) '60

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Örkelljunga Rödd och Kanot Klub I

  • 1. Robert Herrod (SWE) '56

Malmö Roddklubb I

  • 1. Danilo Sosa (SWE) '78

Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Odense/KCO I

  • 1. Claus Petersen (Odense) '79

AFMELDT Jels I

  • 1. Fleming Mathiesen (Jels) '46

Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Simon Stouby Bock (Ægir) '93
Løb 111 U15 W4X+/4- Piger U15 4X+/4- - TU-CUP 500m 2 tilmeldinger

Bagsværd II

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Bagsværd) '09
  • 2. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 3. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12
  • 4. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
  • Cox. n n (Bagsværd) '12

Bagsværd I

  • 1. Liv Dolmer (Bagsværd) '09
  • 2. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 3. Esther Galster-Hansen (Bagsværd) '11
  • 4. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11
  • Cox. Edith Ilsøe Simmelkjær (Bagsværd) '11
Løb 112 U17 M4X+/4- Drenge U17 4X+/4- - TU-CUP 1500m 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro I

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 113 U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 14 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Roskilde I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Roskilde) '05

Roskilde II

  • 1. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06

Odense/KCO II

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Sorø II

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

KVIK I

  • 1. Christian Dael Antonius (KVIK) '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

Bagsværd III

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06

Holstebro I

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

Bagsværd II

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Løb 114 U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
Løb 115 U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Simon Madsen (Lyngby) '06
  • 2. Hjalte Westeraa (Lyngby) '05
Løb 116 U19 W2- Piger U19 2- 2000m 3 tilmeldinger

Odder/Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Caroline Sejersen (Odder) '05

KVIK I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06
  • 2. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07

Bagsværd/Odense/KCO I

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
Løb 117 W1X Kvinder 1X 2000m 13 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04

Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Bagsværd I

  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95

AFMELDT Aarhus III

  • 1. Amalie Bønløkke Rasmussen (Aarhus) '03

DSR II

  • 1. Alena Losgar (DSR) '00

KVIK I

  • 1. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02

Hadsund I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

AFMELDT Odense/KCO I

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

AFMELDT Nordslesvig I

  • 1. Sina Brandt (Nordslesvig) '99

KVIK II

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

AFMELDT DSR/ I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

AFMELDT KVIK/ I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

AFMELDT Aarhus II

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
Løb 118 M1X Mænd 1X 2000m 15 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Aarhus II

  • 1. David Wandrup (Aarhus) '02

Sorø/ I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

København I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

DSR I

  • 1. Lukas Obel (DSR) '02

Odense/KCO I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

DSR III

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98

AFMELDT Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Holstebro I

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

AFMELDT Roskilde/ I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

DSR II

  • 1. Sebastian Terp (DSR) '95

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Bagsværd I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

AFMELDT DSR/ I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Løb 119 W2- Kvinder 2- 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT DSR/Holstebro I

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '94
  • 2. Karen Mortensen (Holstebro) '01

AFMELDT DSR/ I

  • 1. Christine Marie Meinert Cardel (DSR) '01
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
Løb 120 M2- Mænd 2- 2000m 4 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Simon Madsen (Lyngby) '06
  • 2. Hjalte Westeraa (Lyngby) '05

AFMELDT København/Roskilde/ I

  • 1. Fred Vystavel (København) '93
  • 2. Joachim Sutton (Roskilde) '95

Holstebro I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02

Holstebro/ I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 121 U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 5 tilmeldinger

Holstebro/Roskilde I

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 2. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Dragør/Sorø I

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 2. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Holstebro I

  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Laurits Hammond Hjorth (Holstebro) '06

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

København/Roskilde I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Roskilde) '05
  • 2. Viggo Lambert (København) '05
Løb 122 U19 W2X Piger U19 2X - 2000m 4 tilmeldinger

Roskilde/Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

LDR/Roskilde I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
  • 2. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

AFMELDT Holstebro/Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Løb 123 M2X Mænd 2X 2000m 7 tilmeldinger

Hadsund/Roskilde/ I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
  • 2. Bastian Secher (Roskilde) '99

Lyngby/ I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 2. Alexander Modest (Lyngby) '95

DSR/ I

  • 1. Jacob Lenzing (DSR) '00
  • 2. Emil Lenzing (DSR) '98

Holstebro/Roskilde/ I

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Bagsværd I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • 2. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

Bagsværd/København I

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Bagsværd II

  • 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '96
  • 2. Mads Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '98
Løb 124 W2X Kvinder 2X 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd/København I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Bagsværd/ I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97

KVIK/Roskilde

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 2. Helen Pabst (Roskilde) '96

Hadsund/Holstebro I

  • 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

AFMELDT Ægir I

  • 1. Anna Thoft Petersen (Ægir) '04
  • 2. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04

Aarhus I

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Aarhus) '01
  • 2. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Løb 125 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

KVIK/Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62

AFMELDT Furesø/Nyborg

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
  • 2. Marie Kraup (Furesø) '65

Furesø II

  • 1. Inger Koch (Furesø) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 126 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 9 tilmeldinger

Middelfart I

  • 1. Hardy Olesen (Middelfart) '67
  • 2. Kaj Nissen (Middelfart) '60

AFMELDT Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60

Dragør/Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 2. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Odense/KCO I

  • 1. Claus Petersen (Odense) '79
  • 2. Niels Reinholdt (Odense) '95

AFMELDT Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Ægir I

  • 1. Morten Pugholm Rasmussen (Ægir) '79
  • 2. Simon Stouby Bock (Ægir) '93

Aalborg I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

DSR I

  • 1. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 2. Ib Frausing (DSR) '49

Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77
  • 2. Morten Riis (Bagsværd) '77
Løb 128 U15 M4X+/4- Drenge U15 4X+/4- - , TU-CUP 500m 3 tilmeldinger

Holstebro

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
  • 2. Malthe Baltser (Holstebro) '10
  • 3. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 4. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Odense/KCO

  • 1. Alex Sgrumala (Odense) '10
  • 2. Christian Bisgaard Dalll Jørgensen (Odense) '09
  • 3. Matias Guala Krage (Odense) '09
  • 4. Thorleif Østergaard Martensen (Odense) '09

Bagsværd/Rødvig

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
  • 3. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09
  • 4. Thomas Andersen (Rødvig) '09
Løb 129 U17 W4X+/4- Piger U17 4X+/4- - TU-CUP 1500m 3 tilmeldinger

Hadsund

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 3. Melody Harati (Hadsund) '10
  • 4. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07
  • 2. Celine Nielsen (Jels) '08
  • 3. Dicte Fyhn (Jels) '09
  • 4. Thea Marie Noe (Jels) '08

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Trine Lorentzen (Holstebro) '08
  • 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • Cox. Nej tak (Holstebro) '12
Løb 131 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Nye roere 1000m 4 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR) '01

Hadsund I

  • 1. Rosa Gerdes Nielsen (Hadsund) '08

Ægir

  • 1. Anna Thoft Petersen (Ægir) '04

DSR II

  • 1. Lauren Van Rijswijck (DSR) '02
Løb 132 W4- Kvinder 4- 2000m 1 tilmelding

Bagsværd/DSR/Odder/Roskilde/ I

  • 1. Julie Holst Poulsen (Odder) '00
  • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Astrid Steensberg (DSR) '96
Løb 133 M4- Mænd 4- 2000m 1 tilmelding

Bagsværd/Holstebro I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Løb 134 W4X Kvinder 4X 2000m 5 tilmeldinger

Hadsund/Ægir I

  • 1. Lærke Kjeldgaard Petersen (Hadsund) '99
  • 2. Line Ulstrup (Hadsund) '96
  • 3. Mathilde Koldsø Søreid (Hadsund) '00
  • 4. Liv Jensen (Ægir) '04

Aarhus/Bagsværd/København I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04
  • 3. Vár Guriardóttir Hansen (Aarhus) '01
  • 4. Laura Boldsen (Aarhus) '01

DSR/KVIK I

  • 1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR) '01
  • 2. Lauren Van Rijswijck (DSR) '02
  • 3. Alena Losgar (DSR) '00
  • 4. Sára Maria Johansen (KVIK) '00

KVIK

  • 1. Caroline Quass Størup (KVIK) '05
  • 2. Marie Christine Thomassen (KVIK) '03
  • 3. Silke Traberg-Andersen (KVIK) '05
  • 4. Viktoria Akishina (KVIK) '04

RK

  • 1. Siri Runge (RK) '00
  • 2. Lisa Engwall (RK) '80
  • 3. Kirti John (RK) '88
  • 4. Constance Hartenstein (RK) '97
Løb 135 M4X Mænd 4X 2000m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 3. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95
  • 4. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
Løb 138 U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 2 tilmeldinger

Holstebro/Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 3. Bjarke Ølgaard Madsen (Holstebro) '06
  • 4. Jakob Iversen (Holstebro) '05

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 3. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 4. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Løb 139 U19 W4X Piger U19 4X - 2000m 2 tilmeldinger

Roskilde/Sorø/Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 3. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 4. Silje Trenter (Roskilde) '06

Holstebro/Silkeborg I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Løb 140 Masters W4X/4-/8+ Kvinder Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Fredensborg I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

København I

  • 1. Tora Jorn (København) '75
  • 2. Stine Nielsen (København) '88
  • 3. Lise Sigtenborg Riishede (København) '78
  • 4. Mathilde Bang (København) '93

RK I

  • 1. Elisabet Lindgren (RK) '93
  • 2. Dana Sederowsky (RK) '75
  • 3. Josefin Widlund (RK) '90
  • 4. Rebecca Pskowski (RK) '82

Bagsværd/København I

  • 1. Vibeke Skousen (Bagsværd) '69
  • 2. Stine Andersen (København) '74
  • 3. Betina Holck (København) '65
  • 4. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 5. Alix Geroux (København) '90
  • 6. Naomi Hulst (København) '96
  • 7. Stinne Grydehøj (København) '78
  • 8. Louise Gjelstrup (København) '77
  • Cox. Nn Nn (København) '00
Løb 141 U15 M2X Drenge U15 2X - TU-CUP 500m 6 tilmeldinger

Bagsværd/Rødvig

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09
  • 2. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Bagsværd I

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Odense/KCO I

  • 1. Thorleif Østergaard Martensen (Odense) '09
  • 2. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Odense/KCO II

  • 1. Alex Sgrumala (Odense) '10
  • 2. Christian Bisgaard Dalll Jørgensen (Odense) '09

Holstebro II

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Holstebro I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
  • 2. Malthe Baltser (Holstebro) '10
Løb 142 U15 W1X Piger U15 1X - TU-CUP 500m 11 tilmeldinger

Lyngby III

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

København I

  • 1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København) '10

Jels

  • 1. Dicte Fyhn (Jels) '09

Holstebro I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Lyngby II

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Lyngby IV

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

Odense/KCO III

  • 1. Louise klingenberg Hausmann (Odense) '09

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Odense/KCO II

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

Holstebro II

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
Løb 143 U17 M2X Drenge U17 2X - TU-CUP 1500m 8 tilmeldinger

København II

  • 1. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07
  • 2. Carl Hassan Gaba (København) '07

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08
  • 2. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07

Jels/Silkeborg I

  • 1. Malte Schøler (Jels) '09
  • 2. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07

AFMELDT Lyngby/Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09
  • 2. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Holstebro

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

Holstebro [2-]

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Odense/KCO I

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 2. Sebastian Holt Poulsen (Odense) '07
Løb 144 U17 W1X Piger U17 1X - , TU-CUP 1500m 11 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Emilie Raft (Roskilde) '07

AFMELDT Holstebro II

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Hadsund I

  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Holstebro I

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08

Odense/KCO I

  • 1. Freja Junkuhn Dehli (Odense) '08

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 145 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 1000m + Universitetsløb 1000m 2 tilmeldinger

DSR

  • 1. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • 3. Leon Iden (DSR) '99
  • 4. Oskar Høgel (DSR) '00
  • 5. Jonas Grønkjær Pedersen (DSR) '97
  • 6. Sweder Van Dipten (DSR) '00
  • 7. David O'brien-Møller (DSR) '00
  • 8. Florian Franzen (DSR) '95
  • Cox. N N (DSR) '90

Dragør/Odder/Sorø

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 2. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 5. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 6. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 7. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
  • 8. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • Cox. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Løb 146 Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

DSR/Lyngby/Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
  • 3. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 4. Bjarne Spanggaard (DSR) '51

Fr.cia I

  • 1. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
  • 2. Martin Mortensen (Fr.cia) '66
  • 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54

DSR

  • 1. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 2. Bo Christensen (DSR) '62
  • 3. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57

Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 4. Andreas Borg (Furesø) '59

AFMELDT Dragør/Lemvig/Nyborg I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 3. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
  • 4. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

KVIK

  • 1. John Mac Larsen (KVIK) '41
  • 2. Torben Rimmer (KVIK) '71
  • 3. Per Boalth (KVIK) '49
  • 4. Jan Skovø (KVIK) '71
  • 5. Bo Adelholm (KVIK) '64
  • 6. Niels Dencker (KVIK) '69
  • 7. Johnny Simonsen (KVIK) '51
  • 8. Kurt Jensen (KVIK) '53
  • Cox. Henrik Dencher (KVIK) '41

København I

  • 1. Martin Andersen (København) '72
  • 2. Hans-Jørgen Stahl (København) '60
  • 3. Ole Skyggebjerg (København) '64
  • 4. Flemming Simonsen (København) '67
  • 5. Christian Hedegaard Jensen (København) '80
  • 6. Willi Thal-Drexel (København) '69
  • 7. Otto Friedrichen (København) '71
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Løb 147 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - Mix (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 2 tilmeldinger

København

  • 1. Diana Kofod (København) '80
  • 2. Pia Erikstrup (København) '80
  • 3. Ismail Danacioglu (København) '88
  • 4. Jesper Nielsen (København) '66

Skovshoved I

  • 1. Jens Tarp (Skovshoved) '53
  • 2. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • 3. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 4. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
Løb 148 W1X Kvinder 1X - Para 2000m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Karina Chinett Lauridsen (Bagsværd) '76
Løb 202 U15 M1X Drenge U15 1X 500m 11 tilmeldinger

Bagsværd III

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Bagsværd I

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Bagsværd II

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

AFMELDT SMARK I

  • 1. Kasper Salmi (SMARK) '09

Odense/KCO I

  • 1. Thorleif Østergaard Martensen (Odense) '09

Lyngby I

  • 1. Oliver Brinkløv (Lyngby) '12

Holstebro III

  • 1. Malthe Baltser (Holstebro) '10

Jels I

  • 1. Malte Schøler (Jels) '09

Odder I

  • 1. Aksel Mikkelsen (Odder) '09

Holstebro IV

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 203 U15 W2X Piger U15 2X - 500m 6 tilmeldinger

Bagsværd II

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 2. Esther Galster-Hansen (Bagsværd) '11

Lyngby I

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09
  • 2. Karen Reimer (Lyngby) '09

Holstebro I

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
  • 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Bagsværd III

  • 1. Edith Ilsøe Simmelkjær (Bagsværd) '12
  • 2. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11

Bagsværd I

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 2. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
  • 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09
Løb 204 U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 10 tilmeldinger

Odder I

  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07

Ægir I

  • 1. Marius Alstrup (Ægir) '08

AFMELDT Holstebro II

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Silkeborg I

  • 1. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07

Bagsværd I

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07

Holstebro I

  • 1. Oliver Ottow (Holstebro) '08

AFMELDT Holstebro III

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07

Lyngby I

  • 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07
Løb 205 U17 W2X Piger U17 2X 1500m 6 tilmeldinger

København I

  • 1. Josefine Lindskov Also (København) '08
  • 2. Johanne Ravn (København) '07

Bagsværd/Ringsted I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Aarhus/Odder I

  • 1. Maya Majeed (Aarhus) '08
  • 2. Clara Mikkelsen (Odder) '08

Jels I

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08
  • 2. Thea Marie Noe (Jels) '08

Odense/KCO I

  • 1. Freja Junkuhn Dehli (Odense) '08
  • 2. Louise klingenberg Hausmann (Odense) '09

Hadsund

  • 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 2. Melody Harati (Hadsund) '10
Løb 206 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MIX (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Fredensborg

  • 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
  • 2. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Sorø I

  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63

Bagsværd I

  • 1. Ivan Baumann (Bagsværd) '62
  • 2. Vibeke Skousen (Bagsværd) '69

AFMELDT Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. NN 1 (Aalborg) '80

Bagsværd I

  • 1. Karina Chinett Lauridsen (Bagsværd) '76
  • 2. Mikael Espersen (Bagsværd) '60

København I

  • 1. Alix Geroux (København) '90
  • 2. Ismail Danacioglu (København) '88
Løb 207 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - Nye roere 1000m 5 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Silke Traberg-Andersen (KVIK) '05
  • 2. Caroline Quass Størup (KVIK) '05

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Albert Skjødt Andreasen (Hadsund) '07
  • 2. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

Roskilde I

  • 1. Elisabeth Udsen-Lundstedt (Roskilde) '08
  • 2. Sara Lendal Holm (Roskilde) '09

Bagsværd I

  • 1. Caroline Amalie Moen (Bagsværd) '05
  • 2. Anna-Ida Hurup Thomasen (Bagsværd) '04

Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Anna Thoft Petersen (Ægir) '04
  • 2. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
Løb 208 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Noa Holstebro (Holstebro) '11
Løb 209 Masters W1X Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Løb 210 Masters M1X Mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 8 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57

Furesø II

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Odense/KCO I

  • 1. Claus Petersen (Odense) '79

AFMELDT Jels I

  • 1. Fleming Mathiesen (Jels) '46

Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Simon Stouby Bock (Ægir) '93
Løb 211 U15 W4X+/4- Piger U15 4X+/4- 500m 3 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Bagsværd) '09
  • 2. Liv Dolmer (Bagsværd) '09
  • 3. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 4. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • Cox. m m (Bagsværd) '01

Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
  • 2. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10
  • 3. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09
  • 4. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10
  • Cox. - - (Lyngby) '00

Bagsværd II

  • 1. Edith Ilsøe Simmelkjær (Bagsværd) '11
  • 2. Esther Galster-Hansen (Bagsværd) '11
  • 3. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11
  • 4. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
  • Cox. N. N. (Bagsværd) '89
Løb 212 U17 M4X+/4- Drenge U17 4X+/4- 1500m 1 tilmelding

Holstebro I

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 213 U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 13 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

AFMELDT København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

KVIK I

  • 1. Christian Dael Antonius (KVIK) '05

Roskilde I

  • 1. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05

AFMELDT Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

Odense/KCO I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Roskilde II

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Bagsværd I

  • 1. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd) '06

Holstebro I

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

Bagsværd II

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Løb 214 U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2 tilmeldinger

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Roskilde I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 216 U19 W2- Piger U19 2- 2000m 3 tilmeldinger

Bagsværd/Odense/KCO I

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

KVIK I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06
  • 2. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07

Odder/Sorø I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • 2. Dina Poulsen (Sorø) '06
Løb 217 W1X Kvinder 1X 2000m 13 tilmeldinger

AFMELDT Nordslesvig I

  • 1. Sina Brandt (Nordslesvig) '99

KVIK II

  • 1. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02

Bagsværd I

  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04

DSR II

  • 1. Alena Losgar (DSR) '00

AFMELDT Odense/KCO I

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

AFMELDT Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

AFMELDT KVIK/ I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Roskilde I

MANGLER BETALING
  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96

AFMELDT Aarhus II

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

AFMELDT DSR/ I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

AFMELDT Aarhus III

  • 1. Amalie Bønløkke Rasmussen (Aarhus) '03
Løb 218 M1X Mænd 1X 2000m 15 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde/ I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Sorø/ I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

DSR III

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98

Aarhus II

  • 1. David Wandrup (Aarhus) '02

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

DSR II

  • 1. Lukas Obel (DSR) '02

Odense/KCO I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

København I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

DSR I

  • 1. Sebastian Terp (DSR) '95

Holstebro I

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

AFMELDT DSR/ I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Løb 219 W2- Kvinder 2- 2000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Sorø/Stevns I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07

AFMELDT DSR/ I

  • 1. Christine Marie Meinert Cardel (DSR) '01
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR) '95

DSR/Holstebro I

  • 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01
  • 2. Nanna Vigild (DSR) '94
Løb 220 M2- Mænd 2- 2000m 4 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Simon Madsen (Lyngby) '06
  • 2. Hjalte Westeraa (Lyngby) '05

Holstebro I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02

Holstebro/ I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

AFMELDT København/Roskilde/ I

  • 1. Fred Vystavel (København) '93
  • 2. Joachim Sutton (Roskilde) '95
Løb 221 U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 6 tilmeldinger

København/Roskilde I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Roskilde) '05
  • 2. Viggo Lambert (København) '05

Dragør/Sorø I

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 2. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Lyngby/KKL I

  • 1. Simon Madsen (Lyngby) '06
  • 2. Hjalte Westeraa (Lyngby) '05

Holstebro/Roskilde I

  • 1. Laurits Hammond Hjorth (Holstebro) '06
  • 2. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Holstebro I

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 2. Bjarke Ølgaard Madsen (Holstebro) '06

Jels I

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
  • 2. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Løb 222 U19 W2X Piger U19 2X 2000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

AFMELDT LDR/Roskilde I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
  • 2. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

AFMELDT Holstebro/Silkeborg I

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Løb 223 M2X Mænd 2X 2000m 7 tilmeldinger

Lyngby/ I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 2. Alexander Modest (Lyngby) '95

Bagsværd/København I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 2. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Holstebro/Roskilde/ I

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Bagsværd I

  • 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '96
  • 2. Mads Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '98

Bagsværd II

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Oscar Petersen (Bagsværd) '92

DSR/ I

  • 1. Jacob Lenzing (DSR) '00
  • 2. Emil Lenzing (DSR) '98

Bagsværd/Lyngby

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04
Løb 224 W2X Kvinder 2X 2000m 6 tilmeldinger

Hadsund/Holstebro I

  • 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Bagsværd/

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95

Hadsund/Roskilde I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

DSR/Roskilde I

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96
  • 2. Nina Oehlckers (DSR) '96

AFMELDT Ægir I

  • 1. Anna Thoft Petersen (Ægir) '04
  • 2. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04

LDR/Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
  • 2. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
Løb 225 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

Furesø

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

Furesø I

  • 1. Inger Koch (Furesø) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

KVIK/Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 226 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 9 tilmeldinger

Bagsværd/Lyngby I

  • 1. Henrik Thorup (Bagsværd) '59
  • 2. Hans Nøhr (Lyngby) '45

Dragør/Sorø

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Bagsværd/DSR I

  • 1. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 2. Rasmus Quist (DSR) '80

Ægir I

  • 1. Morten Pugholm Rasmussen (Ægir) '79
  • 2. Simon Stouby Bock (Ægir) '93

Odense/KCO I

  • 1. Claus Petersen (Odense) '79
  • 2. Niels Reinholdt (Odense) '95

AFMELDT Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Aalborg I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

AFMELDT DSR I

  • 1. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 2. Ib Frausing (DSR) '49

Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77
  • 2. Morten Riis (Bagsværd) '77
Løb 228 U15 M4X+/4- Drenge U15 4X+/4- 500m 2 tilmeldinger

Odense/KCO

  • 1. Alex Sgrumala (Odense) '10
  • 2. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 3. Matias Guala Krage (Odense) '09
  • 4. Thorleif Østergaard Martensen (Odense) '09

Holstebro

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
  • 2. Malthe Baltser (Holstebro) '10
  • 3. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 4. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 229 U17 W4X+/4- Piger U17 4X+/4- 1500m 3 tilmeldinger

Hadsund

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 3. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
  • 4. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • Cox. Ingen styrmand (Hadsund) '04

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07
  • 2. Celine Nielsen (Jels) '08
  • 3. Dicte Fyhn (Jels) '09
  • 4. Thea Marie Noe (Jels) '08

Bagsværd I

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Bagsværd) '09
  • 2. Liv Dolmer (Bagsværd) '09
  • 3. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08
  • 4. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 231 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Nye roere 1000m 4 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Rosa Gerdes Nielsen (Hadsund) '08

Ægir

  • 1. Anna Thoft Petersen (Ægir) '04

DSR II

  • 1. Lauren Van Rijswijck (DSR) '02

DSR I

  • 1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR) '01
Løb 232 W4- Kvinder 4- 2000m 1 tilmelding

Bagsværd/DSR/Odder/Roskilde/ I

  • 1. Julie Holst Poulsen (Odder) '00
  • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Astrid Steensberg (DSR) '96
Løb 233 M4- Mænd 4- 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd/Holstebro I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Holstebro/Roskilde/ I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 234 W4X Kvinder 4X 2000m 4 tilmeldinger

Aarhus/Bagsværd/København I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04
  • 3. Vár Guriardóttir Hansen (Aarhus) '01
  • 4. Laura Boldsen (Aarhus) '01

DSR/KVIK I

  • 1. Sára Maria Johansen (KVIK) '00
  • 2. Zoe Elizabeth Dickson (DSR) '01
  • 3. Alena Losgar (DSR) '00
  • 4. Lauren Van Rijswijck (DSR) '02

KVIK

  • 1. Caroline Quass Størup (KVIK) '05
  • 2. Silke Traberg-Andersen (KVIK) '05
  • 3. Marie Christine Thomassen (KVIK) '03
  • 4. Viktoria Akishina (KVIK) '04

Hadsund/Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 2. Lærke Kjeldgaard Petersen (Hadsund) '99
  • 3. Line Ulstrup (Hadsund) '96
  • 4. Mathilde Koldsø Søreid (Hadsund) '00
Løb 235 M4X Mænd 4X 2000m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
  • 3. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 4. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95
Løb 238 U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 3 tilmeldinger

København/Roskilde/Sorø I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Roskilde) '05
  • 2. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Viggo Lambert (København) '05

Holstebro I

  • 1. Laurits Hammond Hjorth (Holstebro) '06
  • 2. Bjarke Ølgaard Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 4. Jakob Iversen (Holstebro) '05

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 3. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 4. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
Løb 239 U19 W4X Piger U19 4X - 2000m 2 tilmeldinger

LDR/Roskilde/Sorø

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 3. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
  • 4. Silje Trenter (Roskilde) '06

Holstebro/Silkeborg I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Løb 240 Masters W4X/4-/8+ Kvinder Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Furesø

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Bente Johannesen (Furesø) '42
  • 3. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 4. Helle Torp Eklund (Furesø) '62

Fredensborg I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Furesø/KVIK/Køge R I

  • 1. Anna Karina Eli Gravad (Køge R) '72
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 3. Inger Koch (Furesø) '64
  • 4. Mette Møller (Furesø) '63

Bagsværd I

  • 1. Maike Benter (Bagsværd) '72
  • 2. Mia S Carstensen (Bagsværd) '78
  • 3. Astrid Krüger (Bagsværd) '71
  • 4. Kirsten Gerda Hansen (Bagsværd) '71
Løb 241 U15 M2X Drenge U15 2X 500m 7 tilmeldinger

Odense/KCO II

  • 1. Christian Bisgaard Dalll Jørgensen (Odense) '09
  • 2. Matias Guala Krage (Odense) '09

Odense/KCO I

  • 1. Thorleif Østergaard Martensen (Odense) '09
  • 2. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Odder I

  • 1. Aksel Mikkelsen (Odder) '09
  • 2. Frederik Amby Jensen (Odder) '09

Bagsværd I

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Holstebro II

  • 1. Malthe Baltser (Holstebro) '10
  • 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

AFMELDT Bagsværd/Rødvig

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09
  • 2. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Holstebro I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 2. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
Løb 242 U15 W1X Piger U15 1X 500m 9 tilmeldinger

Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

København I

  • 1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København) '10

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Odense/KCO II

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

AFMELDT Odense/KCO III

  • 1. Louise klingenberg Hausmann (Odense) '09

AFMELDT Jels I

  • 1. Dicte Fyhn (Jels) '09

Lyngby II

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

Holstebro II

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Holstebro I

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
Løb 243 U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 7 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro [2-]

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

København II

  • 1. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07
  • 2. Carl Hassan Gaba (København) '07

AFMELDT Holstebro

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08
  • 2. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07

AFMELDT Lyngby/Rødvig I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08
  • 2. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Odense/KCO I

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 2. Sebastian Holt Poulsen (Odense) '07

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
Løb 244 U17 W1X Piger U17 1X 1500m 12 tilmeldinger

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Odense/KCO I

  • 1. Freja Junkuhn Dehli (Odense) '08

AFMELDT Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Roskilde I

  • 1. Emilie Raft (Roskilde) '07

Hadsund I

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Holstebro I

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07

AFMELDT Holstebro II

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
Løb 245 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 1000m + Universitetsløb 1000m 1 tilmelding

KU/DTU/KP [+24 s]

  • 1. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • 3. Leon Iden (DSR) '99
  • 4. Oskar Høgel (DSR) '00
  • 5. Lukas Obel (DSR) '02
  • 6. Sweder Van Dipten (DSR) '00
  • 7. David O'brien-Møller (DSR) '00
  • 8. Florian Franzen (DSR) '95
  • Cox. Karen Mortensen (Holstebro) '01
Løb 246 Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Fredensborg I

  • 1. Ulrik Jensen (Fredensborg) '65
  • 2. Ole Bastholm Jørgensen (Fredensborg) '62
  • 3. Jan Nørskov Pedersen (Fredensborg) '56
  • 4. Carsten Manniche (Fredensborg) '65

Furesø

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 4. Andreas Borg (Furesø) '59

DSR

  • 1. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 2. Bo Christensen (DSR) '62
  • 3. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57

DSR/KVIK/Lyngby/Skjold

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. John Erik Jensen (Skjold) '45
  • 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 4. John Jansson (Skjold) '53
  • 5. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 6. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 7. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 8. Jan Cederkvist (DSR) '53
  • Cox. Torben Schäfer (KVIK) '43

KVIK

  • 1. John Mac Larsen (KVIK) '41
  • 2. Jørgen Boots (KVIK) '46
  • 3. Per Boalth (KVIK) '49
  • 4. Flemming Petersen (KVIK) '44
  • 5. Bo Adelholm (KVIK) '64
  • 6. Jan Skovø (KVIK) '71
  • 7. Johnny Simonsen (KVIK) '51
  • 8. Kurt Jensen (KVIK) '53
  • Cox. Henrik Dencher (KVIK) '41

Dragør/Sorø

  • 1. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
  • 2. Gert Iversen (Sorø) '72
  • 3. Hans Peter Busk (Sorø) '74
  • 4. Henrik Brems Dynesen (Sorø) '74
  • 5. Peder Lillelund (Sorø) '69
  • 6. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
  • 7. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 8. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • Cox. August Husted Coutant (Sorø) '04

Bagsværd I

  • 1. Aage Jonasen (Bagsværd) '45
  • 2. Arne Højlund (Bagsværd) '57
  • 3. Ivan Baumann (Bagsværd) '62
  • 4. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • 5. Morten Elle (Bagsværd) '68
  • 6. Peter Skafte (Bagsværd) '65
  • 7. Philippe Jessen (Bagsværd) '71
  • 8. Torben Bjerre (Bagsværd) '56
  • Cox. x x (Bagsværd) '00
Løb 247 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - MIX (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

Aalborg/København

  • 1. Sarah Harder Bruun (København) '93
  • 2. Hans-Jørgen Stahl (København) '60
  • 3. Kristoffer Moos (Aalborg) '96
  • 4. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 5. Christian Hedegaard Jensen (København) '80
  • 6. Stine Andersen (København) '74
  • 7. Stinne Grydehøj (København) '78
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Victor Simonsen (København) '97

DSR/København I

  • 1. Stine Nielsen (København) '88
  • 2. Naomi Hulst (København) '96
  • 3. Betina Holck (København) '65
  • 4. Flemming Simonsen (København) '67
  • 5. Martin Andersen (København) '72
  • 6. Louise Gjelstrup (København) '77
  • 7. Otto Friedrichen (København) '71
  • 8. Rasmus Quist (DSR) '80
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53

Bagsværd/København

  • 1. Lise Sigtenborg Riishede (København) '78
  • 2. Vibeke Skousen (Bagsværd) '69
  • 3. Ole Skyggebjerg (København) '64
  • 4. Diana Kofod (København) '80
  • 5. Alix Geroux (København) '90
  • 6. Ismail Danacioglu (København) '88
  • 7. Jesper Nielsen (København) '66
  • 8. Willi Thal-Drexel (København) '69
  • Cox. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
Løb 248 W1X Kvinder 1X - Para 2000m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Karina Chinett Lauridsen (Bagsværd) '76