Startliste - Danske Mesterskaber 2017

Opdateret 26.jan 21:05 - Så er heatinddeling med 20 maskiner på plads.

Løb 100
30+WErgo MWErgo - Dame Vet. 30+ (30-39år) (Handicap beregningsmetode: Master) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:00

1

Danske Studenters Roklub I [0s]
Ergo(A) : 0:00
  • Julie Schou (DSR)

2

Danske Studenters Roklub II [0s]
Ergo(A) : 0:00
  • Tanja Nors Tardrup (DSR)
Løb 104
40+WErgo MWErgo - Dame Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:00

3

Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen (Næstv.)

4

AFMELDTSorø Roklub I
  • Anne-Mette Christiansen (SR)

6

Roklubben SAS I
  • Dorthe Maltesen (SAS)

5

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Rikke C Nielsen (KVIK)
Løb 105
40+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
28. jan kl.:10:00

7

Nyborg Roklub I
  • Christina Møller (NR)
Løb 108
50+WErgo MWErgo - Dame Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:00

8

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

10

Roklubben Furesø I
  • Mette Møller (Furesø)

9

AFMELDTHellerup Roklub I
  • Birgitte Toft (HR)

11

Roklubben Furesø II
  • Jane Hagan (Furesø)
Løb 109
50+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
28. jan kl.:10:00

13

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)

12

AFMELDTHellerup Roklub I
  • Birgitte Toft (HR)
Løb 113
60+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
28. jan kl.:10:00

14

Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen (SR)
Løb 116
70+WErgo MWErgo - Dame Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:00

15

Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt (FR)
Løb 117
70+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:00
28. jan kl.:10:00

16

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (SR)
Løb 150
30+MErgo MMErgo - Herre Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:10

1

Fredensborg Roklub I
  • Peter Jensen (FR)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Jens Olav Dahlgaard (BR)

3

Skovshoved Roklub I
  • Michael Lind (Skovsh.)

4

Danske Studenters Roklub II
  • Asbjorn Levring (DSR)

5

Roklubben SAS I
  • Emil Andreassen (SAS)

6

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (SR)

7

AFMELDTPowerFocusedTraining I
  • Kenneth Jay (PFT)

8

Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR)
Løb 151
30+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:10
28. jan kl.:10:10

9

Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen (Lemvig)
Løb 154
40+MErgo MMErgo - Herre Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:10

10

AFMELDTBagsværd Roklub 2
  • Hellmuth Christian Stuven (BR)

11

Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen (NR)

12

Team Beuschau
  • Uwe Beuschau (Beuschau)

13

Lyngby Roklub I
  • Asger Lenzing (LR)

14

Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen (Kertem.)

15

Bodycoach.dk I
  • Flemming Pristed (Bodycoach)

16

Næstved Roklub I
  • Morten Thorving (Næstv.)

17

Uden Klub I
  • Jesper Skytte (Uden Klub)
Løb 155
40+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:10
28. jan kl.:10:10

18

Uden Klub I
  • Christoffer Brushøj (Uden Klub)

19

Roklubben Ægir I
  • John Mellerup (Ægir)

20

Roforeningen KVIK I
  • Edmond Lyne (KVIK)
Løb 158
50+MErgo MMErgo - Herre Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:20

1

Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel (NRK)

2

Vejle Roklub I
  • Michael Magill (Vejle)

3

Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

4

Roskilde Roklub I
  • Howard Brammer (Roskilde)

5

Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik ()

6

AFMELDTSorø Roklub I
  • Peter Carstens (SR)

7

Danske Studenters Roklub I
  • Stefanos Volianitis (DSR)

8

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Claus Blaabjerg (Holst.)

9

Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt (Skanderb)

10

Danske Studenters Roklub II
  • Peter Gammeltoft (DSR)

13

Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin (Furesø)

11

AFMELDTHolte Roklub II
  • Torben Pedersen (HR)

14

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

12

AFMELDTRoklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

15

Holte Roklub I
  • Torben Pedersen (HR)

16

Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz (Furesø)
Løb 159
50+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:20
28. jan kl.:10:20

17

Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen (NR)

18

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

19

Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Thesander (DSR)
Løb 162
60+MErgo MMErgo - Herre Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:30

1

Danske Studenters Roklub I
  • Birger Lund-Rasmussen (DSR)

2

Odder Roklub I
  • Per Amby (OR)

3

Furesø-Reumatologerne I
  • Finn Johannsen ()

4

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Kabir Singh Mehdwan (BR)

5

Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen (Lemvig)

6

Bagsværd Roklub III
  • Søren Nielsen (BR)
Løb 163
60+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:30
28. jan kl.:10:30

7

Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen (DSR)
Løb 166
70+MErgo MMErgo - Herre Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:30

8

Silkeborg Roklub I
  • Jørgen Skødt Pedersen (Silkeb.)

9

Bagsværd Roklub I
  • Carsten Bech (BR)

10

Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen (Vejle)

11

Rønne Roklub I
  • Geert Olsen (Rønne)

12

Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen (NRK)

13

AFMELDTMiddelfart Roklub I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (MRK)
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (MRK)
Løb 167
70+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:30
28. jan kl.:10:30

14

Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr (LR)

15

Lyngby Roklub II
  • Jørgen Engelbrecht (LR)
Løb 170
80+MErgo MMErgo - Herre Vet. 80+ (80-89år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:10:30

16

Helsingør Roklub I
  • Erik Schønnemann (HR)

17

Bagsværd Roklub I
  • Anders Bøgelund (BR)
Løb 171
80+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 80+ Letvægt (80-89år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 08:30
28. jan kl.:10:30

18

Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (Skjold)
Løb 216
U13 MErgo JMErgo - Junior D drenge 12 år - 2min
1. Afdeling 28. jan kl.:10:45

1

Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen (HR)

2

Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann (HR)

3

Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (RR)
Løb 214
U13 WErgo JWErgo - Junior D piger 12 år - 2min
1. Afdeling 28. jan kl.:10:45

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)
Løb 212
U13 MErgo JMErgo - Junior DII drenge 11 år - 2min
1. Afdeling 28. jan kl.:10:45

5

Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf (Køge R)

6

Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen (Stevns)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Madsen (Holst.)

8

Roklubben Stevns III
  • Kasper B Nielsen (Stevns)

9

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Philip Adler Pehrson (Roskilde)

10

Roforeningen KVIK I
  • Harald Hansen (KVIK)

11

Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

12

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Elias Roth (HR)

13

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)
Løb 210
U13 WErgo JWErgo - Junior DII piger 11 år - 2min
1. Afdeling 28. jan kl.:10:45

14

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)

15

Hvidovre Roklub I
  • Solveig Mølle Lindelof (HvR)

16

Tissø Roklub I
  • Laura Friis (TR)
Løb 206
U11 WErgo JWErgo - Junior E piger 10 år eller yngre - 2min
1. Afdeling 28. jan kl.:10:45

17

Roklubben Stevns II
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

18

Roklubben Stevns III
  • Kristina B Nielsen (Stevns)

19

Kælderen i Valby I
  • Kamma Friis (Valby)

20

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)
Løb 218
U15 WErgo JWErgo - Junior CII piger 13 år - 3min
2. Afdeling 28. jan kl.:10:59

1

Holstebro Roklub/KCHO XIX
  • Johanne Byskov (Holst.)

1

Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Gunhild Hjort (Holst.)

2

Holstebro Roklub/KCHO V
  • Ea Lysgaard (Holst.)

2

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XVII
  • Mathilde Hannibal (Holst.)

3

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Caroline Hansen (Holst.)

3

Holstebro Roklub/KCHO X
  • Sofie Dupont (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO XI
  • Johanne Aasborg (Holst.)

4

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

5

Holstebro Roklub/KCHO XIII
  • Laura Olesen (Holst.)

5

Holstebro Roklub/KCHO XVI
  • Maria Hastrup (Holst.)

6

Holstebro Roklub/KCHO XX
  • Mathilde Thorø Bach (Holst.)

6

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Sara Kjeldahl (Holst.)

7

Holstebro Roklub/KCHO XII
  • Johanne Sommer (Holst.)

7

Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • Emma Erlandsen (Holst.)

8

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

8

Holstebro Roklub/KCHO XXI
  • Thilde Riis Jeppesen (Holst.)

9

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Amanda Sondrup (Holst.)

9

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed (BR)

10

Sorø Roklub III
  • Mathilde Tveden-Nyborg (SR)

10

Holstebro Roklub/KCHO XVIII
  • Calina Jørgensen (Holst.)

11

Holstebro Roklub/KCHO XV
  • Maria Steen (Holst.)

11

Odder Roklub I
  • Pi Goslar (OR)

12

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Amalie Henriksen (Holst.)

12

Róðrarsamband Føroya I
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi (FOE)

13

Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Emilie Hoffman (Holst.)

14

Holstebro Roklub/KCHO XIV
  • Maria Steensen (Holst.)

13

AFMELDTRóðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi (FOE)
Løb 220
U15 MErgo JMErgo - Junior CII drenge 13 år - 3min
2. Afdeling 28. jan kl.:11:13

1

Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • Jonas Stendys (Holst.)

2

Holstebro Roklub/KCHO XX
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

1

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XII
  • Nikolas Leander Læbel (Holst.)

2

Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Mads Staghøj (Holst.)

3

Holstebro Roklub/KCHO XVIII
  • Tobias Løftgaard (Holst.)

3

Holstebro Roklub/KCHO XIII
  • Niels Stoffer (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO XXI
  • Aksel Kristensen (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christoffer Christensen (Holst.)

5

Odense Roklub I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

5

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO V
  • Sebastian Kristensen (Holst.)

7

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich (BR)

6

Holstebro Roklub/KCHO X
  • Marcus Kjeldsen (Holst.)

8

Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen (TR)

7

Holstebro Roklub/KCHO XIV
  • Oliver Meldgaard Nielsen (Holst.)

9

Holstebro Roklub/KCHO XIX
  • Valentin Dybdal (Holst.)

8

Holstebro Roklub/KCHO XI
  • Mikkel Haunstrup (Holst.)

10

Holstebro Roklub/KCHO XXII
  • Christian Søndergaard (Holst.)

9

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Vejsgård (Holst.)

11

Holstebro Roklub/KCHO XXIII
  • Oliver Storm (Holst.)

10

Holstebro Roklub/KCHO XV
  • Sebastian Nybo (Holst.)

12

Holstebro Roklub/KCHO XVII
  • Tobias Kramer (Holst.)

12

Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Jacob Random Svejgård (Holst.)

13

Holstebro Roklub/KCHO XVI
  • Thomas Pilman Skov (Holst.)

14

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Mads Rubin (BR)

14

Roklubben Furesø II
  • Christian Rømer (Furesø)

13

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Emil Sandfeld (Holst.)

15

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Simon Lauritsen (Holst.)

15

Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Jeppe Kristensen (Holst.)

1

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XXIV
  • Oliver Bandholm Hansen (Holst.)

6

AFMELDTHvidovre Roklub I
  • Kasper Lindemose (HvR)
Løb 222
U15 WErgo JWErgo - Junior C piger 14 år - 4min
1. Afdeling 28. jan kl.:11:20

1

Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

3

AFMELDTKøge Roklub 2
  • Lærke Skovhus Pedersen (Køge R)

4

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Stine Højager Nielsen (Holst.)

5

Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard (SR)

6

Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen (Ægir)

7

Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen (OR)

8

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

9

Roklubben Furesø
  • Clara Hornnæss (Furesø)

10

Sorø Roklub 2
  • Smilla Rose (SR)

11

AFMELDTOdense Roklub I
  • Feline Gregersen (Odense)

12

Odder Roklub II
  • Trine Leitzke (OR)

13

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (AR)

14

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (HR)

16

Róðrarsamband Føroya II
  • Kristianna Skarphedinsdóttir (FOE)

15

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Ida Marie Mittag Nielsen (Holst.)

17

Róðrarsamband Føroya I
  • Lea Tróndheim Johansen (FOE)
Løb 224
U15 MErgo JMErgo - Junior C drenge 14 år - 4min
2. Afdeling 28. jan kl.:11:41

1

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

1

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil (Viborg)

2

Vejle Roklub 2
  • Emil D. Slott (Vejle)

2

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Filip Blaaberg-Greve (Holst.)

3

Roklubben Furesø
  • Jeppe Petersen (Furesø)

3

Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Tobias Bork Kristensen (Holst.)

4

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Svante Witt (BR)

4

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

5

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Mathias Elgaard Jensen (Holst.)

7

Vejle Roklub
  • Asger Horn Rasmussen (Vejle)

6

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

8

AFMELDTSilkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

7

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

9

Lyngby Roklub
  • Kasper Andersen (LR)

8

Vejle Roklub 3
  • Lasse Kjærager (Vejle)

10

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

9

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Bernhard Thusholt (Holst.)

11

Róðrarsamband Føroya I
  • Jannik Kambskared Dalfoss (FOE)

10

Tissø Roklub I
  • Anders Clausen (TR)

12

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Casper Girke Christensen (BR)

11

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Bonde (Holst.)

12

Holstebro Roklub/KCHO V
  • Rasmus Mortensen (Holst.)

5

AFMELDTKøge Roklub
  • Kasper Krejberg (Køge R)

6

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
  • Asbjørn Bay (BR)
Løb 226
U17 WErgo JWErgo - Junior BII piger 15 år - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:11:55

1

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand (HR)

2

Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen (TR)

3

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Braad Olesen (BR)

5

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech (BR)

6

Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold (Ægir)

7

AFMELDTLyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (LDR)

9

Odense Roklub I
  • Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)

8

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

10

Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme (SR)

11

Tissø Roklub II
  • Katrine Jepsen (TR)

12

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Astrid Højgaard (BR)

13

Odense Roklub II
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

14

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Julie Johansen (BR)

15

Sorø Roklub II
  • Hilde Denninger (SR)

17

Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba Helgadóttir i Gong (FOE)

16

AFMELDTOdense Roklub III
  • Louise Christensen (Odense)

18

AFMELDTHumlebæk Roklub 2
  • Amalie Louise Thorsen (HR)

19

AFMELDTRoklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab (Skjold)
Løb 228
U17 MErgo JMErgo - Junior BII drenge 15 år - 2000m
2. Afdeling 28. jan kl.:12:25

1

Københavns Roklub I
  • Anton Sode Dam (KR)

1

Aarhus Roklub II
  • Simon Dissing (AR)

2

AFMELDTLyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR)

2

Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre (Næstv.)

3

Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen (AR)

3

Københavns Roklub IV
  • Elvin Clemmensen (KR)

4

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Bjarke Henriksen (Silkeb.)

4

AFMELDTHvidovre Roklub IV
  • Alexander Høgedal (HvR)

5

Odense Roklub I
  • Johan Siksne Kaalund (Odense)

5

Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen (SR)

6

Københavns Roklub II
  • Dines Nedergaard (KR)

7

Københavns Roklub V
  • Frederik Bahne Jessen (KR)

8

Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen (Stevns)

9

Københavns Roklub
  • Villads Lindholm (KR)

8

AFMELDTKøbenhavns Roklub III
  • Tobias Theglev (KR)

9

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Markkus Drejer (Holst.)

10

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

10

AFMELDTRoklubben Ægir I
  • Mikkel Hovmand (Ægir)

11

Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani (Roskilde)

11

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Gustav Bjerg Madsen (Holst.)

12

Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

13

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Emil Ulnits (Holst.)

6

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
  • Emil Winter (BR)

7

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)
Løb 230
U17 WErgo JWErgo - Junior B piger 16 år - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:12:35

1

Københavns Roklub 2
  • Cecilie Brunnich Sørensen (KR)

2

Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Christine Amalie Meinert Cardel (BR)

4

Roklubben Furesø
  • Clara Møller (Furesø)

5

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Matilde Hjorth (BR)

6

Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)

7

Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch (Roskilde)

8

Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson (Næstv.)

9

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (AR)

10

Odense Roklub
  • Signe Grønning (Odense)

11

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

12

Humlebæk Roklub
  • Marie Sofie Reistad (HR)

13

Københavns Roklub
  • Wilma M. Christensen (KR)

14

AFMELDTRoklubben Skjold II
  • Julie Skjoldan (Skjold)

15

AFMELDTRoklubben Skjold I
  • Stine Koczulab (Skjold)

16

AFMELDTFredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fredericia)

17

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Marie Ramm (BR)
Løb 232
U17 MErgo JMErgo - Junior B drenge 16 år - 2000m
2. Afdeling 28. jan kl.:13:05

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

1

Hvidovre Roklub 2
  • Kasper Enemærke Becker (HvR)

2

Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen (HvR)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Møller Hunskjær (Holst.)

3

AFMELDTRoklubben Furesø 2
  • Malte Lau (Furesø)

3

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)

5

Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling (HR)

4

AFMELDTRoklubben Furesø
  • Stephan Balmes Ibsen (Furesø)

4

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Frederik Larsen (BR)

6

Hadsund Roklub III
  • Rasmus Konnerup (HR)

6

Roskilde Roklub III
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

7

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)

8

Róðrarsamband Føroya I
  • Brandur Kjølbro (FOE)

7

AFMELDTOdense Roklub I
  • Sebastian Quottrup Jansen (Odense)

9

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Niels Østergaard (BR)

9

Humlebæk Roklub
  • Johan Runge Poulsen (HR)

10

Københavns Roklub
  • August Brogren (KR)

10

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Frederik Geertsen Lund (Holst.)

11

Aarhus Roklub I
  • Viktor Dittmer (AR)

11

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

12

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Magnus Kleist (Silkeb.)

5

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

8

AFMELDTRoskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
Løb 238
U19 WErgo JWErgo - Junior A piger 18 år - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:13:15

1

Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen (AR)

2

Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (MRK)

3

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)

4

Tissø Roklub I
  • Mette Nissen (TR)

5

Tissø Roklub II
  • Janni Nissen (TR)

6

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
  • Mathilde Norking (BR)

7

Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

8

AFMELDTRibe Roklub I
  • Line Viuf (Ribe)
Løb 234
U18 WErgo JWErgo - Junior AII piger 17 år - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:13:15

9

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær (Fredericia)

10

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

11

Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard (HR)

12

Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger (HR)

13

Danske Studenters Roklub II
  • Cecilie Girke (DSR)

14

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild (BR)

15

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Louise Hyldager (BR)

16

Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems (DSR)

18

Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen (KR)

17

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)
Løb 236
U18 MErgo JMErgo - Junior AII drenge 17 år - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:13:25

1

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

2

Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing (LR)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Kaare Mortensen (Holst.)

5

Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik (RR)

6

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nichlas Ulnits (Holst.)

7

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard (BR)

8

Odense Roklub I
  • Tobias Taudal (Odense)

9

Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

10

Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen (HvR)

11

Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

12

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Magnus Quaade Oddershede (BR)

13

AFMELDTRoklubben Ægir II
  • Christian Nedergaard (Ægir)

14

Roforeningen KVIK II
  • Zacharias Nicolai Capindale-Webb (KVIK)
Løb 240
U19 MErgo JMErgo - Junior A drenge 18 år - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:13:35

1

Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher (Roskilde)

2

Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen (HR)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

4

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl (DSR)

5

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Taulbjerg (Holst.)

6

Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren (KR)

7

Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

8

Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

9

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Sigurd Reistad (BR)

10

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Thyge Winther Ludwigsen (BR)

12

N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen (N.S.)

11

AFMELDTOdense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa (Odense)

13

Roskilde Roklub III
  • Andreas Yde (Roskilde)

14

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Magnus Seidelin Houmølle (BR)

16

Roforeningen KVIK I
  • Patrick Hartwell Larsen (KVIK)

17

Ringsted Roklub I
  • Matias Lang Sørensen (RR)

15

AFMELDTOdense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke (Odense)
Løb 300
WErgo WErgo - Løb for funktionsnedsatte kvinder - 1000m
1. Afdeling 28. jan kl.:13:45

1

Danske Studenters Roklub I
  • Mia Sørensen (DSR)
Løb 304
MErgo MErgo - Løb for funktionsnedsatte mænd - 1000m
1. Afdeling 28. jan kl.:13:45

2

B&B I
  • Brian Sibbern (DEN)

3

AFMELDTRingsted Roklub I
  • Per Munk Pedersen (RR)
Løb 401
U23 LWErgo LWErgo - Dame Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 12:05
28. jan kl.:14:05

1

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen (Holst.)

2

Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor (AR)

3

Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen (Odense)

4

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

5

Danske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen (DSR)

7

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marie Mørch (BR)

6

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)

8

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)

9

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Ida Langkjær (BR)
Løb 402
U23 WErgo WErgo - Dame Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:14:15

1

Odense Roklub I
  • Anne Larsen (Odense)

2

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Frida Sanggaard (BR)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Ida Petersen (Holst.)

4

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB III
  • Emma Hammer (BR)

5

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Trine Dahl Pedersen (Holst.)

6

Aarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik (AR)

7

Aarhus Roklub III
  • Kirstine Stampe (AR)

8

Aarhus Roklub IV
  • Sahra Monefeldt Andersen (AR)

9

Odense Roklub II
  • Luise Lund Hansen (Odense)

11

Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg (HR)

10

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Rikke Brouw Hyldahl (DSR)

12

Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

15

Aarhus Roklub I
  • Amelia Løvstrup Adby (AR)

13

AFMELDTRoklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø (Ægir)

14

AFMELDTRibe Roklub I
  • Pernille Taagaard Kristensen (Ribe)
Løb 403
U23 LMErgo LMErgo - Herre Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 12:25
28. jan kl.:14:25

1

Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest (LR)

2

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Jakob Søe Lillelund (BR)

3

Lyngby Roklub II
  • Peter Christian Holmquist (LR)

4

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg (Holst.)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Malthe Sebastian Puro (BR)

6

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

7

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Jacob Grove Klahsen (BR)

8

Odense Roklub II
  • Sebastian Terp (Odense)

9

Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache (KR)

10

AFMELDTOdense Roklub III
  • Niclas Schmidt (Odense)

11

Odense Roklub I
  • Christian Thor Hagemann (Odense)

12

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Jens Graudal (BR)
Løb 404
U23 MErgo MErgo - Herre Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:14:35

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emil Eigenbrod (BR)

2

Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg (Odense)

3

Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen (DSR)

4

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB II
  • Marcus Johansen (BR)

5

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk (AR)

6

Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer (Viking)

7

Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl (KR)

8

Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag (NRK)

9

Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte (NRK)

10

Roskilde Roklub II
  • Jeppe Storm (Roskilde)
Løb 404
U23 MErgo MErgo - Herre Sen. B (19-22år) - 2000m
2. Afdeling 28. jan kl.:14:45

1

Odense Roklub III
  • Nick H. Larsen (Odense)

2

Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby (Roskilde)

3

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Aske Petersen (Holst.)

4

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (HR)

5

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen (Holst.)

6

Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen (LR)

7

Odense Roklub II
  • Oscar Mazza (Odense)

8

Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing (LR)

9

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Mikkel Aaslet (BR)

10

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holst.)

11

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Jakob Grænge Hansen (DSR)
Løb 405
LWErgo LWErgo - Dame åben Letvægt - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 12:55
28. jan kl.:14:55

1

Odder Roklub I
  • Juliane Elander (OR)

2

Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen (Ægir)

3

Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen (DSR)

4

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen (HR)

5

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Iben Østergaard (BR)

6

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mathilde Persson (BR)

7

Odense Roklub I
  • Sara Nissen (Odense)

8

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Lykke Gøtsche Jensen (DSR)
Løb 406
WErgo WErgo - Dame åben - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:15:05

1

Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen (KVIK)

2

Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen (AR)

3

AFMELDTDanske Studenters Roklub III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)

4

Roforeningen KVIK II
  • Anne Dsane Andersen (KVIK)

5

Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen (DSR)

6

Danske Studenters Roklub IV
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

7

AFMELDTDanske Studenters Roklub V
  • Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR)

9

Tissø Roklub I
  • Signe Frederiksen (TR)

8

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen (DSR)

11

Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen (AR)

10

AFMELDTDanske Studenters Roklub VI
  • Lykke Gøtsche Jensen (DSR)
Løb 407
LMErgo LMErgo - Herre åben Letvægt - 2000m
Indvejning
1. Afdeling kl. 13:15
28. jan kl.:15:15

1

Odder Roklub I
  • Steffen Bonde (OR)

2

Danske Studenters Roklub I
  • Emil Espensen (DSR)

3

Hadsund Roklub I
  • Jens Noll Nielsen (HR)

4

Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted (Odense)

5

Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen (Lemvig)

6

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
  • Mathias Larsen (BR)

7

Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht (KR)

8

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen (Holst.)

9

Næstved Roklub I
  • Mikkel Schelde (Næstv.)

10

Lyngby Roklub I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen (LR)

11

AFMELDTHalmstad Rodd I
  • Rasmus Melin (SWE)
Løb 408
MErgo MErgo - Herre åben - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:15:25

1

Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen (DSR)

2

Danske Studenters Roklub V
  • Frank Steffensen (DSR)

3

Danske Studenters Roklub III
  • Tøger Berg Rasmussen (DSR)

4

Odense Roklub I
  • Tobias Kempf (Odense)

5

Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn (AR)

6

Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam (KVIK)

7

AFMELDTDanske Studenters Roklub IV
  • Mark Hartsteen (DSR)

8

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Ole Søgaard (BR)

9

Danske Studenters Roklub VI
  • Christoffer Kruse (DSR)

11

Danske Studenters Roklub I
  • Søren Hansen (DSR)

10

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
  • Christian Michaelsen (BR)

12

Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Kragh (NRK)

13

Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

15

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

14

AFMELDTRoklubben Ægir I
  • Viktor Jensen (Ægir)

17

Danske Studenters Roklub VII
  • Lars Fjord Garvey (DSR)

18

Danske Studenters Roklub VIII
  • Rune Andersen (DSR)

16

AFMELDTKerteminde Roklub I
  • Martin Kjeldsen (Kertem.)
Løb 409
MErgo MErgo - Herre Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:15:35

1

AFMELDTAalborg Universitet II
  • Dan Dodensig Kristensen (AR)

2

Aalborg Universitet VI
  • Nicolaj Winther (AR)

3

AFMELDTSDU IV
  • Michael Moerner (Odense)

4

Aalborg Universitet III
  • Jesper Quist Jensen (AR)

5

Aalborg Universitet VII
  • Troels Dalgaard Danielsen (AR)

6

SDU V
  • Martin Kjeldsen (Odense)

7

Aalborg Universitet IV
  • Jonas Svane (AR)

9

SDU II
  • Martin Rønn Sørensen (Odense)

8

AFMELDTSDU I
  • Søren Gam (Odense)

10

SDU IV
  • Sebastian Seitz-Rasmussen (Odense)

11

Aalborg Universitet I
  • Christian Hauge (AR)

12

Aalborg Universitet V
  • Mikkel Paetau (AR)

13

SDU III
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

14

SDU VII
  • Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
Løb 410
WErgo WErgo - Dame Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:15:35

15

SDU IV
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

16

SDU I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

17

SDU II
  • Pernille Lind Nielsen (Odense)

18

AFMELDTSDU III
  • Marlene Jørgensen (Odense)
Løb 501
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Firmastafet 4x500m - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:15:55

4

bodyCoach Girls
  • 1. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach)
  • 2. Anne-Marie Langhans (Bodycoach)
  • 3. Malene Skjoldan (Bodycoach)
  • 4. Trine Dam (Bodycoach)

11

Familieholdet
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Klaus Kroll (Stevns)
  • 3. Louise Hyldager (BR)
  • 4. Niels Hyldager (DSR)

8

Nordea Private Banking
  • 1. Benjamin Andersen ()
  • 2. Frida Devold ()
  • 3. Lars Kjær Andersen ()
  • 4. Tina Andersen ()

12

365°
  • 1. Charlotte Buchwaldt (NR)
  • 2. Peter Rasmussen (NR)
  • 3. Brian Sørensen (NR)
  • 4. Ole Vindfeldt (DEN)

5

Bruun & Hjejle III
  • 1. Lars Sørensen (BH)
  • 2. Caroline Frydenberg (BH)
  • 3. Carsten Grøhn (BH)
  • 4. Nicolai Boserup (BH)

6

Sigma Designs I
  • 1. Nicolas Obriot ()
  • 2. Sabrina Obriot ()
  • 3. Jørgen Franck ()
  • 4. Thomas Roll ()

3

Bruun & Hjejle II
  • 1. Ole Christensen (BH)
  • 2. Maria Kofod Larsen (BH)
  • 3. Jacques Skovgaard-Sørensen (BH)
  • 4. Morten Jensen (BH)

7

Sigma Designs II
  • 1. Mehmood Awan ()
  • 2. Jelena Haas-Christensen ()
  • 3. Peter Shorty ()
  • 4. Raoul Wijgergangs ()

9

bodyCoach Boys
  • 1. Michael Skjoldan (Bodycoach)
  • 2. Klaus Markussen (Bodycoach)
  • 3. Jakob Sevel (Bodycoach)
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach)

10

PenSam
  • 1. Robin Tabur ()
  • 2. Mikkel Schlüter Friis ()
  • 3. Christian Thomassen ()
  • 4. Emil Heinrichsen ()

13

Bruun & Hjejle I
  • 1. Kim Nielsen (BH)
  • 2. Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR)
  • 3. Søren Gjelstrup (BH)
  • 4. Karsten Kristoffersen (BH)

2

Prime Athletics
  • 1. Emil Jensen (DEN)
  • 2. Dennis Petersen (KR)
  • 3. Emil Schou (DEN)
  • 4. Niklas Grundt Hansen (DEN)

1

Aalborg Universitet
  • 1. Esben Ravn (AR)
  • 2. Mikkel Paetau (AR)
  • 3. Christian Hauge (AR)
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
Løb 502
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:16:05

3

Halgård skole I
  • 1. Calina Jørgensen (Holst.)
  • 2. Ea Lysgaard (Holst.)
  • 3. Johanne Byskov (Holst.)
  • 4. Maria Steensen (Holst.)

2

Rolf Krake III
  • 1. Caroline Hansen (Holst.)
  • 2. Sofie Dupont (Holst.)
  • 3. Emilie Hoffman (Holst.)
  • 4. Johanne Aasborg (Holst.)

4

Rolf Krake IV
  • 1. Gunhild Hjort (Holst.)
  • 2. Maria Steen (Holst.)
  • 3. Amalie Henriksen (Holst.)
  • 4. Laura Olesen (Holst.)

17

Hadsund skole III
  • 1. Marie Larsen (HR)
  • 2. Katrine Konnerup (HR)
  • 3. Katrine Sander Kjær (HR)
  • 4. Louise Møller Lorentsen (HR)

12

Mejrup skole 1
  • 1. Thilde Riis Jeppesen (Holst.)
  • 2. Niels Stoffer (Holst.)
  • 3. Sara Kjeldahl (Holst.)
  • 4. Mathilde Thorø Bach (Holst.)

5

Rolf Krake I
  • 1. Maria Hastrup (Holst.)
  • 2. Amanda Sondrup (Holst.)
  • 3. Emma Erlandsen (Holst.)
  • 4. Johanne Sommer (Holst.)

14

Halgård Skole III
  • 1. Jacob Random Svejgård (Holst.)
  • 2. Simon Lauritsen (Holst.)
  • 3. Oliver Storm (Holst.)
  • 4. Mads Staghøj (Holst.)

7

Mejrup skole 2
  • 1. Jonas Stendys (Holst.)
  • 2. Thomas Pilman Skov (Holst.)
  • 3. Sebastian Nybo (Holst.)
  • 4. Jeppe Kristensen (Holst.)

1

Rolf Krake II
  • 1. Tobias Kramer (Holst.)
  • 2. Bernhard Thusholt (Holst.)
  • 3. Mikkel Haunstrup (Holst.)
  • 4. Tobias Løftgaard (Holst.)

13

Halgård Skole II
  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holst.)
  • 2. Aksel Kristensen (Holst.)
  • 3. Rasmus Mortensen (Holst.)
  • 4. Emil Vejsgård (Holst.)

8

Mejrup skole 3
  • 1. Rasmus Bonde (Holst.)
  • 2. Marcus Kjeldsen (Holst.)
  • 3. Oliver Meldgaard Nielsen (Holst.)
  • 4. Valentin Dybdal (Holst.)

9

Frederiksberg skole Sorø I
  • 1. Emilie Lynæs (SR)
  • 2. Jacob Timmermann (SR)
  • 3. Peter Skou (SR)
  • 4. Emma Tveden-Nyborg (SR)

16

Hadsund Skole II
  • 1. Frederik Bertelsen (HR)
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (HR)
  • 3. Viktor Edlefsen (AR)
  • 4. Haris Alagic (HR)

10

Halgård Skole IV
  • 1. Markkus Drejer (Holst.)
  • 2. Mathias Elgaard Jensen (Holst.)
  • 3. Christoffer Christensen (Holst.)
  • 4. Christian Søndergaard (Holst.)

15

Mariagerfjord Gymnasium I
  • 1. Agnete Munk (HR)
  • 2. Thea Bach Stegger (HR)
  • 3. Ninna Pedersen (HR)
  • 4. Astrid Filtenborg (HR)

6

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Amalie Riff Brems (DSR)
  • 2. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 3. Cecilie Girke (DSR)
  • 4. Mathilde Kiilgaard (DSR)

11

Hadsund Skole I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (HR)
  • 2. Rasmus Konnerup (HR)
  • 3. Ida Blomstrand (HR)
  • 4. Malthe Dybdahl Malling (HR)
Løb 602
U13 MErgo JMErgo - Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 28. jan kl.:16:25

1

Roklubben Stevns III
  • Kasper B Nielsen (Stevns)

2

AFMELDTRoskilde Roklub
  • Philip Adler Pehrson (Roskilde)

3

Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

4

Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (RR)

5

Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen (Stevns)
Løb 601
U13 WErgo JWErgo - Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 28. jan kl.:16:25

6

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

7

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)
Løb 603
U15 WErgo JWErgo - Junior C SPRINT piger 13-14 år - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:16:30

1

Odder Roklub II
  • Pi Goslar (OR)

2

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

3

Roforeningen KVIK II
  • Gudrun Boesen (KVIK)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed (BR)

5

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holst.)

6

Odder Roklub III
  • Trine Leitzke (OR)

7

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

8

Roforeningen KVIK III
  • Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK)

9

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

10

Humlebæk Roklub I
  • Amalie Louise Thorsen (HR)

11

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

12

Rødvig Roklub II
  • Julie Munch (RR)

13

Roforeningen KVIK IV
  • Lærke Zhaofu Hesse Madsen (KVIK)

14

Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen (OR)

15

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

16

Sorø Roklub II
  • Elisabeth Østergaard (SR)

17

Roforeningen KVIK I
  • Alma Lindebjerg Hansen (KVIK)

18

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (AR)
Løb 604
U15 MErgo JMErgo - Junior C SPRINT drenge 13-14 år - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:16:35

1

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

2

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Casper Girke Christensen (BR)

3

Bagsværd Roklub/KCB V
  • Svante Witt (BR)

4

Lyngby Roklub I
  • Kasper Andersen (LR)

5

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen (Furesø)

6

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alexander Aldrich (BR)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen (Holst.)

8

Ringsted Roklub I
  • Niklas Venø Jørgensen (RR)

9

Roklubben Furesø II
  • Christian Rømer (Furesø)

10

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Mads Rubin (BR)

11

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Filip Blaaberg-Greve (Holst.)

12

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

13

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Asbjørn Bay (BR)

14

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil (Viborg)
Løb 605
U17 WErgo JWErgo - Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:16:40

1

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

2

Roklubben Skjold III
  • Stine Koczulab (Skjold)

3

Roklubben Furesø I
  • Clara Møller (Furesø)

4

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

5

AFMELDTOdder Roklub I
  • Kristina Niemi (OR)

6

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Højgaard (BR)

7

Sorø Roklub III
  • Hilde Denninger (SR)

8

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emma Braad Olesen (BR)

9

Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)

10

Roklubben Ægir II
  • Rebekkah Nordskjold (Ægir)

11

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Christine Amalie Meinert Cardel (BR)

12

Bagsværd Roklub/KCB V
  • Julie Johansen (BR)
Løb 605
U17 WErgo JWErgo - Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m
2. Afdeling 28. jan kl.:16:45

1

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (AR)

3

Bagsværd Roklub/KCB VII
  • Matilde Hjorth (BR)

4

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emma Vestergaard Lybech (BR)

5

Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch (Roskilde)

6

Humlebæk Roklub I
  • Marie Sofie Reistad (HR)

7

Bagsværd Roklub/KCB VI
  • Marie Ramm (BR)

8

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

9

Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme (SR)

10

Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs (SR)

11

Rødvig Roklub I
  • Mathilde Joensen (RR)

2

AFMELDTRoklubben Skjold II
  • Mathilde Koczulab (Skjold)
Løb 606
U17 MErgo JMErgo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:16:50

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Østergaard (BR)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)

3

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

4

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB IV
  • Emil Winter (BR)

5

Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing (AR)

8

Rungsted Roklub I
  • Philip Weltzer (Rung)

6

AFMELDTRoforeningen KVIK II
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

9

Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde)

7

AFMELDTRoklubben Ægir I
  • Mikkel Hovmand (Ægir)

10

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Bjarke Henriksen (Silkeb.)

11

Holstebro Roklub I
  • Mikkel Taulbjerg Slot (Holst.)

12

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Frederik Larsen (BR)

13

Roskilde Roklub III
  • Oskar Dinesen Usmani (Roskilde)
Løb 606
U17 MErgo JMErgo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m
2. Afdeling 28. jan kl.:16:55

2

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

3

Aarhus Roklub III
  • Viktor Edlefsen (AR)

6

Køge Roklub I
  • Sune Rasmussen (Køge R)

7

Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

8

Roskilde Roklub IV
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

9

Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach (SR)

10

Aarhus Roklub II
  • Viktor Dittmer (AR)

11

Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Magnus Kleist (Silkeb.)

12

Humlebæk Roklub I
  • Johan Runge Poulsen (HR)

1

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen (Furesø)

4

AFMELDTSorø Roklub II
  • Mathias Ebbekær (SR)

5

AFMELDTHvidovre Roklub IV
  • Alexander Høgedal (HvR)

13

AFMELDTRoklubben Furesø II
  • Malte Lau (Furesø)
Løb 607
U19 WErgo JWErgo - Junior A SPRINT piger 17-18 år - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:17:15

1

AFMELDTRibe Roklub I
  • Line Viuf (Ribe)

2

Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (MRK)

3

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Louise Hyldager (BR)

4

Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen (AR)

6

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke (DSR)

5

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

7

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær (Fredericia)

8

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild (BR)
Løb 608
U19 MErgo JMErgo - Junior A SPRINT drenge 17-18 år - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:17:20

1

Roforeningen KVIK III
  • Zacharias Nicolai Capindale-Webb (KVIK)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sigurd Reistad (BR)

3

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Magnus Seidelin Houmølle (BR)

4

Roforeningen KVIK II
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

5

AFMELDTRingsted Roklub II
  • Sigurd Hutnik (RR)

6

Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing (LR)

7

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Carlsen (Holst.)

8

Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen (HvR)

9

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Magnus Quaade Oddershede (BR)

10

Ringsted Roklub I
  • Matias Lang Sørensen (RR)

11

Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

12

Roforeningen KVIK IV
  • Patrick Hartwell Larsen (KVIK)

13

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Thyge Winther Ludwigsen (BR)

14

Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)
Løb 609
WErgo WErgo - Senior åben SPRINT dame - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:17:25

1

AFMELDTAarhus Roklub VII
  • Mai Nielsen (AR)

2

Odense Roklub IV
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

3

Roklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø (Ægir)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Louise Grandt (DSR)

5

Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen (DSR)

6

Aarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik (AR)

7

Odense Roklub II
  • Pernille Lind Nielsen (Odense)

8

Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen (KVIK)

10

Aarhus Roklub I
  • Kirstine Stampe (AR)

9

AFMELDTOdense Roklub III
  • Marlene Jørgensen (Odense)

11

Aarhus Roklub IV
  • Amelia Løvstrup Adby (AR)

12

Aarhus Roklub III
  • Sahra Monefeldt Andersen (AR)

13

Aarhus Roklub VI
  • Maria L.N Hansen (AR)

14

Aarhus Roklub V
  • Charlotte Thor (AR)

15

Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
Løb 610
MErgo MErgo - Senior åben SPRINT herrer - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:17:30

1

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (RR)

2

AFMELDTRoklubben Ægir I
  • Viktor Jensen (Ægir)

3

AFMELDTPowerFocusedTraining I
  • Kenneth Jay (PFT)

4

Aarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk (AR)

5

Bagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard (BR)

7

Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen (RR)

6

AFMELDTRowing Club Mulhouse I
  • Thomas Sandager (RCM)

8

Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing (LR)

9

Ringsted Roklub I
  • Per Munk Pedersen (RR)

10

Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn (AR)

11

UdenKlub I
  • Emil Jensen (DEN)
Løb 611
MErgo MErgo - Universitetsløb SPRINT Herrer - 200m
1. Afdeling 28. jan kl.:17:50

1

SDU V
  • Sebastian Seitz-Rasmussen (Odense)

2

Aalborg Universitet I
  • Christian Hauge (AR)

3

Aalborg Universitet V
  • Mikkel Paetau (AR)

4

SDU II
  • Martin Rønn Sørensen (Odense)

5

SDU VI
  • Martin Kjeldsen (Odense)

6

Aalborg Universitet II
  • Dan Dodensig Kristensen (AR)

7

Aalborg Universitet VI
  • Nicolaj Winther (AR)

8

SDU III
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

9

SDU VII
  • Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)

10

Aalborg Universitet III
  • Jesper Quist Jensen (AR)

11

Aalborg Universitet VII
  • Troels Dalgaard Danielsen (AR)

12

AFMELDTSDU IV
  • Michael Moerner (Odense)

13

Aalborg Universitet IV
  • Jonas Svane (AR)

14

AFMELDTSDU I
  • Søren Gam (Odense)
Løb 701
U17 W/M 4-Stafet JW/JM4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:17:55

1

Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
  • 3. Casper Girke Christensen (BR)
  • 4. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

5

AFMELDTHvidovre Roklub I
  • 1. Kasper Enemærke Becker (HvR)
  • 2. Kasper Lindemose (HvR)
  • 3. Solveig Mølle Lindelof (HvR)
  • 4. Thomas Jensen (HvR)

9

AFMELDTOdder Roklub I
  • 1. Cecilie Illum Madsen (OR)
  • 2. Kristina Niemi (OR)
  • 3. Pi Goslar (OR)
  • 4. Trine Leitzke (OR)

17

Odense - De smukke I
  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 3. Signe Grønning (Odense)
  • 4. Louise Christensen (Odense)

15

Roklubben Furesø
  • 1. Clara Møller (Furesø)
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
  • 3. Clara Hornnæss (Furesø)
  • 4. Christian Rømer (Furesø)

16

Roforeningen Kvik I
  • 1. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK)
  • 2. Gudrun Boesen (KVIK)
  • 3. Anna Adelholm (KVIK)
  • 4. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

7

Bagsværd Roklub/KCB III
  • 1. Astrid Højgaard (BR)
  • 2. Emma Braad Olesen (BR)
  • 3. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 4. Julie Johansen (BR)

3

Tissø Roklub I
  • 1. Anders Clausen (TR)
  • 2. Isabella Kobæk Larsen (TR)
  • 3. Katrine Jepsen (TR)
  • 4. Magnus Jepsen (TR)

6

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alexander Aldrich (BR)
  • 2. Asbjørn Bay (BR)
  • 3. Mads Rubin (BR)
  • 4. Svante Witt (BR)

2

Silkeborg Roklub I
  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeb.)
  • 2. Maja Klitgaard (Silkeb.)
  • 3. Max Elleskov Røgild (Silkeb.)
  • 4. Magnus Kleist (Silkeb.)

10

Holstebro Roklub III
  • 1. Simon Mikkelsen (Holst.)
  • 2. Rasmus Mortensen (Holst.)
  • 3. Mathias Elgaard Jensen (Holst.)
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holst.)

13

Talent I
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Malthe T. Christiansen (Stevns)
  • 3. Katrine Højgaard (Stevns)
  • 4. Andreas Møller (Stevns)

18

Odense De sejeste I
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense)
  • 2. Sebastian Quottrup Jansen (Odense)
  • 3. Johan Siksne Kaalund (Odense)
  • 4. Frederik Markvardsen (Odense)

8

Holstebro Roklub I
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holst.)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holst.)
  • 4. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

12

Aarhus Roklub jun. I
  • 1. Viktor Dittmer (AR)
  • 2. Simon Dissing (AR)
  • 3. Viktor Edlefsen (AR)
  • 4. Laura Boldsen (AR)

14

Sorø roklub I
  • 1. Malte Arensbach (SR)
  • 2. Rasmus Lind (SR)
  • 3. Peter Skou (SR)
  • 4. Christian Nielsen (SR)

11

Holstebro Roklub II
  • 1. Mikkel Taulbjerg Slot (Holst.)
  • 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)
  • 3. Frederik Geertsen Lund (Holst.)
  • 4. Andreas Møller Hunskjær (Holst.)

4

Roskilde Roklub
  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 2. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde)
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
Løb 702
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m - 4000m
1. Afdeling 28. jan kl.:18:10

8

Sorø Roklub
  • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
  • 2. Christian Mølvig (SR)
  • 3. Ingrid Petersen (SR)
  • 4. Uffe Søgaard (SR)

10

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • 1. x x (DSR)
  • 2. Cecilie Girke (DSR)
  • 3. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 4. Amalie Riff Brems (DSR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Agnete Jersild (BR)
  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (BR)
  • 3. Marie Ramm (BR)
  • 4. Matilde Hjorth (BR)

11

Aarhus Roklub II
  • 1. Charlotte Thor (AR)
  • 2. Amelia Løvstrup Adby (AR)
  • 3. Emma Lehm Røddik (AR)
  • 4. Kirstine Stampe (AR)

1

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Cecilie Albrechtsen (DSR)
  • 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 3. Jesper Christensen (DSR)
  • 4. Samantha Don Robbins (DSR)

12

Odder Roklub I
  • 1. Juliane Elander Rasmussen (OR)
  • 2. Per Amby (OR)
  • 3. Steffen Bonde (OR)
  • 4. Tage Staal (OR)

4

Roforeningen Kvik I
  • 1. Loui Lam (KVIK)
  • 2. Marianne Becker (KVIK)
  • 3. Sarah Lauritzen (KVIK)
  • 4. Nicolai Krogsgaard (KVIK)

2

Aarhus Roklub I
  • 1. Maria L.N Hansen (AR)
  • 2. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 3. Frederik Wulf Munk (AR)
  • 4. Sahra Monefeldt Andersen (AR)

3

Roklubben Furesø I
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Jane Hagan (Furesø)
  • 3. Lars Wallin (Furesø)
  • 4. Jonas Lund (Furesø)

6

Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Emil Winter (BR)
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (BR)
  • 3. Magnus Seidelin Houmølle (BR)
  • 4. Niels Østergaard (BR)

7

Bagsværd Roklub/KCB III
  • 1. Frederik Larsen (BR)
  • 2. Sigurd Reistad (BR)
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (BR)
  • 4. Lasse Maigaard (BR)

9

Holstebro Roklub I
  • 1. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 2. Kaare Mortensen (Holst.)
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
  • 4. Magnus Valbirk (Holst.)
Løb 703
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn - 2000m
1. Afdeling 28. jan kl.:18:25

5

SDU III
  • 1. Pernille Lind Nielsen (Odense)
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense)
  • 3. Martin Rønn Sørensen (Odense)
  • 4. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)

4

AFMELDTSDU II
  • 1. Lasse Guldbæk Andersen (Odense)
  • 2. Marlene Jørgensen (Odense)
  • 3. Søren Gam (Odense)
  • 4. Michael Moerner (Odense)

3

SDU I
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
  • 3. Sebastian Seitz-Rasmussen (Odense)
  • 4. Martin Kjeldsen (Kertem.)

1

Aalborg Universitet I
  • 1. Esben Ravn (AR)
  • 2. Mikkel Paetau (AR)
  • 3. Christian Hauge (AR)
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (AR)

2

Aalborg Universitet II
  • 1. Nicolaj Winther (AR)
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 3. Jesper Quist Jensen (AR)
  • 4. Jonas Svane (AR)