Tilmeldinger - Danske Mesterskaber 2017

Dommerne har afgjort at ændringer og tilmeldinger efter tilmeldingsfrist ikke kan efterkommes.

Løb 100 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Dame Vet. 30+ (30-39år) (Handicap beregningsmetode: Master) 2000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Julie Schou (DSR) '84

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Løb 104 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Dame Vet. 40+ (40-49år) 2000m 4 tilmeldinger

Næstved Roklub I

  • 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Anne-Mette Christiansen (Sorø) '70

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75

Roklubben SAS I

  • 1. Dorthe Maltesen (Bryggens) '76
Løb 105 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo - Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m 1 tilmelding

Nyborg Roklub I

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69
Løb 108 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Dame Vet. 50+ (50-59år) 2000m 4 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67

Hellerup Roklub I

  • 1. Birgitte Toft (Hellerup) '67

Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Roklubben Furesø II

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67
Løb 109 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo - Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 2000m 2 tilmeldinger

Hellerup Roklub I

  • 1. Birgitte Toft (Hellerup) '67

Roforeningen KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 113 60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo - Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 2000m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 116 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo - Dame Vet. 70+ (70-79år) 2000m 1 tilmelding

Fredensborg Roklub I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 117 70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo - Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 2000m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Ingrid Petersen (Sorø) '44
Løb 150 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Herre Vet. 30+ (30-39år) 2000m 8 tilmeldinger

Fredensborg Roklub I

  • 1. Peter Jensen (Fredensborg) '84

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86

Skovshoved Roklub I

  • 1. Michael Lind (Skovshoved) '82

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Asbjorn Levring (DSR) '78

Roklubben SAS I

  • 1. Emil Andreassen (Bryggens) '86

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

PowerFocusedTraining I

  • 1. Kenneth Jay (PFT) '78

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR) '81
Løb 151 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo - Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) 2000m 1 tilmelding

Lemvig Roklub I

  • 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
Løb 154 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Herre Vet. 40+ (40-49år) 2000m 10 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub 2

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Team Beuschau

  • 1. Uwe Beuschau (Beuschau) '68

Lyngby Roklub I

  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71

AFMELDT Vejle Roklub I

  • 1. Bo Højgård (Vejle) '71

Kerteminde Roklub I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Bodycoach.dk I

  • 1. Flemming Pristed (Bodycoach) '75

Næstved Roklub I

  • 1. Morten Thorving (Næstv.) '77

Uden Klub I

  • 1. Jesper Skytte (Uden Klub) '76

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67
Løb 155 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m 3 tilmeldinger

Uden Klub I

  • 1. Christoffer Brushøj (Uden Klub) '71

Roklubben Ægir I

  • 1. John Mellerup (Ægir) '71

Roforeningen KVIK I

  • 1. Edmond Lyne (KVIK) '76
Løb 158 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Herre Vet. 50+ (50-59år) 2000m 16 tilmeldinger

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Vejle Roklub I

  • 1. Michael Magill (Vejle) '66

Roklubben Furesø III

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Roskilde Roklub I

  • 1. Howard Brammer (Roskilde) '62

Copenhagen Creators I

  • 1. Leif Kvalvik (DEN '61

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Stefanos Volianitis (DSR) '66

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Claus Blaabjerg (Holstebro) '65

Skanderborg Roklub I

  • 1. Ole Vindfeldt (Skanderborg) '66

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Peter Gammeltoft (DSR) '66

AFMELDT Holte Roklub II

  • 1. Torben Pedersen (Holte) '62

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. Rene Hansen (Viking) '63

Roklubben Furesø II

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Holte Roklub I

  • 1. Torben Pedersen (Holte) '62

Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
Løb 159 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 2000m 4 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

Roklubben Viking I

  • 1. Rene Hansen (Viking) '63

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jacob Thesander (DSR) '66

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67
Løb 162 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Herre Vet. 60+ (60-69år) 2000m 6 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48

Odder Roklub I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

Furesø-Reumatologerne I

  • 1. Finn Johannsen (DEN '57

Bagsværd Roklub I

  • 1. Kabir Singh Mehdwan (Bagsværd) [0000]

Lemvig Roklub I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Bagsværd Roklub III

  • 1. Søren Nielsen (Bagsværd) '46
Løb 163 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo - Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 2000m 1 tilmelding

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Løb 166 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Herre Vet. 70+ (70-79år) 2000m 6 tilmeldinger

Silkeborg Roklub I

  • 1. Jørgen Skødt Pedersen (Silkeborg) '47

Bagsværd Roklub I

  • 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39

Vejle Roklub I

  • 1. Torben Clausen-Hansen (Vejle) '47

Rønne Roklub I

  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

AFMELDT Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Løb 167 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 2000m 2 tilmeldinger

Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45

Lyngby Roklub II

  • 1. Jørgen Engelbrecht (Lyngby) '46
Løb 170 80+MErgo Mænd 80+ Ergo - Herre Vet. 80+ (80-89år) 2000m 2 tilmeldinger

Helsingør Roklub I

  • 1. Erik Schønnemann (Helsingør) '35

Bagsværd Roklub I

  • 1. Anders Bøgelund (Bagsværd) '37
Løb 171 80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo - Herre Vet. 80+ Letvægt (80-89år) 2000m 1 tilmelding

Roklubben Skjold I

  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
Løb 206 U11 WErgo Piger U11 Ergo - Junior E piger 10 år eller yngre 2min 4 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

Roklubben Stevns III

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Kælderen i Valby I

  • 1. Kamma Friis (Valby) '07

Roklubben Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 210 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Junior DII piger 11 år 2min 3 tilmeldinger

Roskilde Roklub I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Hvidovre Roklub I

  • 1. Solveig Mølle Lindelof (Hvidovre) '05

Tissø Roklub I

  • 1. Laura Friis (Tissø) '06
Løb 212 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Junior DII drenge 11 år 2min 9 tilmeldinger

Køge Roklub I

  • 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06

Roklubben Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Roklubben Stevns III

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06

Roforeningen KVIK I

  • 1. Harald Hansen (KVIK) '06

Roklubben Stevns IV

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Løb 214 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Junior D piger 12 år 2min 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Løb 216 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Junior D drenge 12 år 2min 3 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Hadsund Roklub II

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

Rødvig Roklub I

  • 1. Kevin Joensen, (Rødvig) '05
Løb 218 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Junior CII piger 13 år 3min 27 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO IX

  • 1. Gunhild Hjort (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XIX

  • 1. Johanne Byskov (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO V

  • 1. Ea Lysgaard (Holstebro) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO XVII

  • 1. Mathilde Hannibal (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Caroline Hansen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO X

  • 1. Sofie Dupont (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XI

  • 1. Johanne Aasborg (Holstebro) '04

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Holstebro Roklub/KCHO XIII

  • 1. Laura Olesen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XVI

  • 1. Maria Hastrup (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Sara Kjeldahl (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XX

  • 1. Mathilde Thorø Bach (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO VIII

  • 1. Emma Erlandsen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XII

  • 1. Johanne Sommer (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XXI

  • 1. Thilde Riis Jeppesen (Holstebro) '04

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Amanda Sondrup (Holstebro) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO XVIII

  • 1. Calina Jørgensen (Holstebro) '04

Sorø Roklub III

  • 1. Mathilde Tveden-Nyborg (Sorø) '04

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Holstebro Roklub/KCHO XV

  • 1. Maria Steen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Henriksen (Holstebro) '04

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Unnur Wenningsted á Tórgardi (Føroya) '04

Holstebro Roklub/KCHO VI

  • 1. Emilie Hoffman (Holstebro) '04

AFMELDT Róðrarsamband Føroya II

  • 1. Unnur Wenningsted á Tórgardi (Føroya) '04

Holstebro Roklub/KCHO XIV

  • 1. Maria Steensen (Holstebro) '04
Løb 220 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Junior CII drenge 13 år 3min 30 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO VIII

  • 1. Jonas Stendys (Holstebro) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO XII

  • 1. Nikolas Leander Læbel (Holstebro) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO XXIV

  • 1. Oliver Bandholm Hansen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO IX

  • 1. Mads Staghøj (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XX

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XIII

  • 1. Niels Stoffer (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XVIII

  • 1. Tobias Løftgaard (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Christoffer Christensen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XXI

  • 1. Aksel Kristensen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO V

  • 1. Sebastian Kristensen (Holstebro) '04

Odense Roklub I

  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04

Holstebro Roklub/KCHO X

  • 1. Marcus Kjeldsen (Holstebro) '04

AFMELDT Hvidovre Roklub I

  • 1. Kasper Lindemose (Hvidovre) '04

Holstebro Roklub/KCHO XIV

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO XI

  • 1. Mikkel Haunstrup (Holstebro) '04

Tissø Roklub I

  • 1. Magnus Jepsen (Tissø) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Emil Vejsgård (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XIX

  • 1. Valentin Dybdal (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XV

  • 1. Sebastian Nybo (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XXII

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XXIII

  • 1. Oliver Storm (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO VI

  • 1. Jacob Random Svejgård (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XVII

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Emil Sandfeld (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO XVI

  • 1. Thomas Pilman Skov (Holstebro) '04

Roklubben Furesø II

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Simon Lauritsen (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO VII

  • 1. Jeppe Kristensen (Holstebro) '04
Løb 222 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Junior C piger 14 år 4min 17 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. Feline Gregersen (Odense) '03

Odder Roklub II

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Lea Tróndheim Johansen (Føroya) '03

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Ida Marie Mittag Nielsen (Holstebro) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Silkeborg Roklub/KCHO II

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Róðrarsamband Føroya II

  • 1. Kristianna Skarphedinsdóttir (Føroya) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Roklubben Furesø

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

AFMELDT Køge Roklub 2

  • 1. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03

Sorø Roklub 2

  • 1. Smilla Rose (Sorø) '03

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Løb 224 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Junior C drenge 14 år 4min 25 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03

Vejle Roklub 2

  • 1. Emil D. Slott (Vejle) '03

Holstebro Roklub/KCHO VI

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Roklubben Furesø

  • 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

AFMELDT Køge Roklub

  • 1. Kasper Skovø Krejberg (Køge R) '03

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Vejle Roklub

  • 1. Asger Horn Rasmussen (Vejle) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Vejle Roklub 3

  • 1. Lasse Kjærager (Vejle) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Bernhard Thusholt (Holstebro) '03

Lyngby Roklub

  • 1. Kasper Andersen (Lyngby) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Tissø Roklub I

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Rasmus Bonde (Holstebro) '03

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Jannik Kambskared Dalfoss (Føroya) '03

Holstebro Roklub/KCHO V

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03

AFMELDT Københavns Roklub

  • 1. Nnn Nnn (København) '01
Løb 226 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Junior BII piger 15 år 2000m 19 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Tissø Roklub I

  • 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02

Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02

AFMELDT Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Odense Roklub I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Tissø Roklub II

  • 1. Katrine Jepsen (Tissø) '02

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Odense Roklub II

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Julie Johansen (Bagsværd) '02

Sorø Roklub II

  • 1. Hilde Denninger (Sorø) '02

Odense Roklub III

  • 1. Louise Christensen (Odense) '02

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Nikoba i Gong (Føroya) '02

Humlebæk Roklub 2

  • 1. Amalie Louise Thorsen (Humlebæk) '02

AFMELDT Roklubben Skjold I

  • 1. Mathilde Koczulab (Skjold) '02
Løb 228 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Junior BII drenge 15 år 2000m 24 tilmeldinger

Aarhus Roklub II

  • 1. Simon Dissing (Aarhus) '02

Københavns Roklub I

  • 1. Anton Sode Dam (København) '02

Næstved Roklub I

  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

Københavns Roklub IV

  • 1. Elvin Clemmensen (København) '02

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeborg) '02

AFMELDT Hvidovre Roklub IV

  • 1. Alexander Høgedal (Hvidovre) '02

Odense Roklub I

  • 1. Johan Siksne Kaalund (Odense) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Nielsen (Sorø) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emil Winter (Bagsværd) '02

Københavns Roklub II

  • 1. Dines Nedergaard (København) '02

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Københavns Roklub V

  • 1. Frederik Bahne Jessen (København) '02

AFMELDT Københavns Roklub III

  • 1. Tobias Theglev (København) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02

Københavns Roklub

  • 1. Villads Lindholm (København) '02

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Hovmand (Ægir) '02

Roskilde Roklub II

  • 1. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
Løb 230 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Junior B piger 16 år 2000m 18 tilmeldinger

Københavns Roklub 2

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

Roklubben Furesø

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

Næstved Roklub I

  • 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Odense Roklub

  • 1. Signe Grønning (Odense) '01

AFMELDT Københavns Roklub 3

  • 1. Nn Nn (København) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Humlebæk Roklub

  • 1. Marie Sofie Reistad (Humlebæk) '01

Københavns Roklub

  • 1. Wilma M. Christensen (København) '01

AFMELDT Roklubben Skjold II

  • 1. Julie Skjoldan (Skjold) '01

Roklubben Skjold I

  • 1. Stine Koczulab (Skjold) '01

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Løb 232 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Junior B drenge 16 år 2000m 23 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Hvidovre Roklub 2

  • 1. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Hvidovre Roklub I

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

AFMELDT Roklubben Furesø 2

  • 1. Malte Lau (Furesø) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01

AFMELDT Roklubben Furesø

  • 1. Stephan Balmes Ibsen (Furesø) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Roskilde Roklub III

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Hadsund Roklub III

  • 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01

Odense Roklub I

  • 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

AFMELDT Roskilde Roklub II

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Brandur Kjølbro (Føroya) '01

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Humlebæk Roklub

  • 1. Johan Runge Poulsen (Humlebæk) '01

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Københavns Roklub

  • 1. August Brogren (København) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Dittmer (Aarhus) '01

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
Løb 234 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Junior AII piger 17 år 2000m 10 tilmeldinger

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Louise Hyldager (Bagsværd) '00

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Københavns Roklub I

  • 1. Mia Rina Nielsen (København) '00
Løb 236 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Junior AII drenge 17 år 2000m 14 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Lyngby Roklub I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00

Odense Roklub I

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Hvidovre Roklub I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

Roforeningen KVIK I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

AFMELDT Roklubben Ægir II

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00

Roforeningen KVIK II

  • 1. Zacharias Nicolai Capindale-Webb (KVIK) '00
Løb 238 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Junior A piger 18 år 2000m 9 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Middelfart Roklub I

  • 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Tissø Roklub I

  • 1. Mette Nissen (Tissø) '99

Tissø Roklub II

  • 1. Janni Nissen (Tissø) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99

AFMELDT Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. N N. (Odense) '99
Løb 240 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Junior A drenge 18 år 2000m 17 tilmeldinger

Roskilde Roklub I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Esben Søvndahl (DSR) '99

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

Københavns Roklub I

  • 1. Timon Strømgren (København) '99

Roklubben Furesø I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99

N.S. Roklub I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99

Roskilde Roklub III

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Magnus Seidelin Houmølle (Bagsværd) '99

AFMELDT Odense Roklub II

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Patrick Hartwell Larsen (KVIK) '99

Ringsted Roklub I

  • 1. Matias Lang Sørensen (Ringsted) '99
Løb 300 WErgo Kvinder Ergo - Løb for funktionsnedsatte kvinder 1000m 1 tilmelding

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mia Sørensen (DSR) '73
Løb 304 MErgo Mænd Ergo - Løb for funktionsnedsatte mænd 1000m 2 tilmeldinger

B&B I

  • 1. Brian Sibbern (DEN '80

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Per Munk Pedersen (Ringsted) '50
Løb 401 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Dame Sen. B Letvægt (19-22år) 2000m 10 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96

Aarhus Roklub I

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

Odense Roklub I

  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Stine Mathiasen (DSR) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
Løb 402 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - Dame Sen. B (19-22år) 2000m 16 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

Aarhus Roklub II

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Aarhus Roklub III

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Aarhus Roklub IV

  • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96

Odense Roklub II

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Rikke Brouw Hyldahl (DSR) '95

Hadsund Roklub I

  • 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98

Ribe Roklub I

  • 1. Pernille Taagaard Kristensen (Ribe) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95
Løb 403 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Herre Sen. B Letvægt (19-22år) 2000m 12 tilmeldinger

Lyngby Roklub I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98

Lyngby Roklub II

  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96

Odense Roklub II

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

Københavns Roklub I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97

AFMELDT Odense Roklub III

  • 1. Niclas Schmidt (Odense) '95

Odense Roklub I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Odense) '98

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97
Løb 404 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - Herre Sen. B (19-22år) 2000m 22 tilmeldinger

Odense Roklub III

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98

Odense Roklub I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Aske Petersen (Holstebro) '96

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Marcus Johansen (Bagsværd) '97

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Frederik Wulf Munk (Aarhus) '96

Roklubben Viking I

  • 1. Felix Kruhøffer (Viking) '98

Lyngby Roklub I

  • 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95

Odense Roklub II

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

Københavns Roklub I

  • 1. Aksel Dybdahl (København) '98

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Søren Brag (Nordslesvig) '97

Lyngby Roklub II

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Simon Skytte (Nordslesvig) '98

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98

Roskilde Roklub II

  • 1. Jeppe Storm (Roskilde) '98

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98

AFMELDT Halmstad Rodd I

  • 1. Fabian Meuller (SWE '98
Løb 405 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame åben Letvægt 2000m 8 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Juliane Elander (Odder) '79

Roklubben Ægir I

  • 1. Anne Nissen (Ægir) '91

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

Hadsund Roklub I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

Odense Roklub I

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Lykke Gøtsche Jensen (DSR) '87
Løb 406 WErgo Kvinder Ergo - Dame åben 2000m 12 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Aarhus Roklub II

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

Roforeningen KVIK II

  • 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

AFMELDT Danske Studenters Roklub V

  • 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

Tissø Roklub I

  • 1. Signe Frederiksen (Tissø) '91

AFMELDT Danske Studenters Roklub VII

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90

Danske Studenters Roklub VI

  • 1. Lykke Gøtsche Jensen (DSR) '87

Aarhus Roklub I

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
Løb 407 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre åben Letvægt 2000m 11 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Steffen Bonde (Odder) '89

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Emil Espensen (DSR) '91

Hadsund Roklub I

  • 1. Jens Noll Nielsen (Hadsund) '90

Odense Roklub I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93

Lemvig Roklub I

  • 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

Københavns Roklub I

  • 1. Fredrik Leicht (København) '94

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94

Næstved Roklub I

  • 1. Mikkel Schelde (Næstv.) '93

Lyngby Roklub I

  • 1. Martin Owczarek Korsner Christensen (Lyngby) '88

AFMELDT Halmstad Rodd I

  • 1. Rasmus Melin (SWE '86
Løb 408 MErgo Mænd Ergo - Herre åben 2000m 18 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Danske Studenters Roklub V

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91

Odense Roklub I

  • 1. Tobias Kempf (Odense) '93

Aalborg Roklub I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Roforeningen KVIK I

  • 1. Loui Lam (KVIK) '90

AFMELDT Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Ole Søgaard (Bagsværd) '90

Danske Studenters Roklub VI

  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Søren Hansen (DSR) '80

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94

Odense Roklub II

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Victor Gro Jensen (Ægir) '94

Næstved Roklub I

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90

Kerteminde Roklub I

  • 1. Martin Kjeldsen (Kertem.) '88

Danske Studenters Roklub VII

  • 1. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

Danske Studenters Roklub VIII

  • 1. Rune Andersen (DSR) '92
Løb 409 MErgo Mænd Ergo - Herre Universitetsløb 2000m 14 tilmeldinger

AFMELDT Aalborg Universitet II

  • 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87

Aalborg Universitet VI

  • 1. Nicolaj Winther (Aalborg) '91

SDU IV

  • 1. Michael Moerner (Odense) '92

Aalborg Universitet III

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Aalborg Universitet VII

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

SDU V

  • 1. Martin Kjeldsen (Odense) '90

Aalborg Universitet IV

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91

AFMELDT SDU I

  • 1. Søren Gam (Odense) '87

SDU II

  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90

SDU IV

  • 1. Sebastian Seitz-Rasmussen (Odense) '92

Aalborg Universitet I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89

Aalborg Universitet V

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

SDU III

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

SDU VII

  • 1. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
Løb 410 WErgo Kvinder Ergo - Dame Universitetsløb 2000m 4 tilmeldinger

SDU IV

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

SDU I

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

SDU II

  • 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89

AFMELDT SDU III

  • 1. Marlene Jørgensen (Odense) '92
Løb 501 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Firmastafet 4x500m 2000m 13 tilmeldinger

Aalborg Universitet

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 2. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 3. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Prime Athletics

  • 1. Emil Jensen (DEN '92
  • 2. Dennis Petersen (København) '90
  • 3. Emil Schou (DEN '92
  • 4. Niklas Grundt Hansen (DEN '88

Bruun & Hjejle II

  • 1. Ole Christensen (BH) '53
  • 2. Maria Kofod Larsen (BH) '80
  • 3. Jacques Skovgaard-Sørensen (BH) '72
  • 4. Morten Jensen (BH) '75

bodyCoach Girls

  • 1. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach) '67
  • 2. Anne-Marie Langhans (Bodycoach) '59
  • 3. Malene Skjoldan (Bodycoach) '71
  • 4. Trine Dam (Bodycoach) '73

Bruun & Hjejle III

  • 1. Lars Sørensen (BH) '57
  • 2. Caroline Frydenberg (BH) '78
  • 3. Carsten Grøhn (BH) '75
  • 4. Nicolai Boserup (BH) '74

Sigma Designs I

  • 1. Nicolas Obriot (DEN '89
  • 2. Sabrina Obriot (DEN '85
  • 3. Jørgen Franck (DEN '58
  • 4. Thomas Roll (DEN '70

Sigma Designs II

  • 1. Mehmood Awan (DEN '78
  • 2. Jelena Haas-Christensen (DEN '73
  • 3. Peter Shorty (DEN '68
  • 4. Raoul Wijgergangs (DEN '70

Nordea Private Banking

  • 1. Benjamin Andersen (DEN '77
  • 2. Frida Devold (DEN '86
  • 3. Lars Kjær Andersen (DEN '67
  • 4. Tina Andersen (DEN '82

bodyCoach Boys

  • 1. Michael Skjoldan (Bodycoach) '67
  • 2. Klaus Markussen (Bodycoach) '72
  • 3. Jakob Sevel (Bodycoach) '77
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach) '75

PenSam

  • 1. Robin Tabur (DEN '88
  • 2. Mikkel Schlüter Friis (DEN '73
  • 3. Christian Thomassen (DEN '86
  • 4. Emil Heinrichsen (DEN '85

Familieholdet

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Klaus Kroll (Stevns) '73
  • 3. Louise Hyldager (Bagsværd) '00
  • 4. Niels Hyldager (DSR) '68

365°

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
  • 3. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 4. Ole Vindfeldt (DEN '66

Bruun & Hjejle I

  • 1. Kim Nielsen (BH) '83
  • 2. Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR) '81
  • 3. Søren Gjelstrup (BH) '63
  • 4. Karsten Kristoffersen (BH) '73
Løb 502 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet 2000m 17 tilmeldinger

Rolf Krake II

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 2. Bernhard Thusholt (Holstebro) '03
  • 3. Mikkel Haunstrup (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Løftgaard (Holstebro) '04

Rolf Krake III

  • 1. Caroline Hansen (Holstebro) '04
  • 2. Sofie Dupont (Holstebro) '04
  • 3. Emilie Hoffman (Holstebro) '04
  • 4. Johanne Aasborg (Holstebro) '04

Halgård skole I

  • 1. Calina Jørgensen (Holstebro) '04
  • 2. Ea Lysgaard (Holstebro) '04
  • 3. Johanne Byskov (Holstebro) '04
  • 4. Maria Steensen (Holstebro) '04

Rolf Krake IV

  • 1. Gunhild Hjort (Holstebro) '04
  • 2. Maria Steen (Holstebro) '04
  • 3. Amalie Henriksen (Holstebro) '04
  • 4. Laura Olesen (Holstebro) '04

Rolf Krake I

  • 1. Maria Hastrup (Holstebro) '04
  • 2. Amanda Sondrup (Holstebro) '04
  • 3. Emma Erlandsen (Holstebro) '04
  • 4. Johanne Sommer (Holstebro) '04

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
  • 2. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 3. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 4. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

Mejrup skole 2

  • 1. Jonas Stendys (Holstebro) '04
  • 2. Thomas Pilman Skov (Holstebro) '04
  • 3. Sebastian Nybo (Holstebro) '04
  • 4. Jeppe Kristensen (Holstebro) '04

Mejrup skole 3

  • 1. Rasmus Bonde (Holstebro) '03
  • 2. Marcus Kjeldsen (Holstebro) '04
  • 3. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
  • 4. Valentin Dybdal (Holstebro) '04

Frederiksberg skole Sorø I

  • 1. Emilie Lynæs (Sorø) '02
  • 2. Jacob Timmermann (Sorø) '02
  • 3. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 4. Emma Tveden-Nyborg (Sorø) '02

Halgård Skole IV

  • 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02
  • 2. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
  • 3. Christoffer Christensen (Holstebro) '04
  • 4. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Hadsund Skole I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 2. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
  • 3. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 4. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01

Mejrup skole 1

  • 1. Thilde Riis Jeppesen (Holstebro) '04
  • 2. Niels Stoffer (Holstebro) '04
  • 3. Sara Kjeldahl (Holstebro) '04
  • 4. Mathilde Thorø Bach (Holstebro) '04

Halgård Skole II

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Aksel Kristensen (Holstebro) '04
  • 3. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 4. Emil Vejsgård (Holstebro) '04

Halgård Skole III

  • 1. Jacob Random Svejgård (Holstebro) '04
  • 2. Simon Lauritsen (Holstebro) '04
  • 3. Oliver Storm (Holstebro) '04
  • 4. Mads Staghøj (Holstebro) '04

Mariagerfjord Gymnasium I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
  • 2. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
  • 3. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
  • 4. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

Hadsund Skole II

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 3. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
  • 4. Haris Alagic (Hadsund) '02

Hadsund skole III

  • 1. Marie Larsen (Hadsund) '04
  • 2. Katrine Konnerup (Hadsund) '04
  • 3. Katrine Sander Kjær (Hadsund) '03
  • 4. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
Løb 601 U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo - Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre 100m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Roskilde Roklub I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 602 U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo - Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre 100m 5 tilmeldinger

Roklubben Stevns III

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

AFMELDT Roskilde Roklub

  • 1. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06

Roklubben Stevns IV

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Rødvig Roklub I

  • 1. Kevin Joensen, (Rødvig) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 603 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo - Junior C SPRINT piger 13-14 år 200m 18 tilmeldinger

Odder Roklub II

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Roforeningen KVIK II

  • 1. Gudrun Boesen (KVIK) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Odder Roklub III

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Roforeningen KVIK III

  • 1. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK) '03

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Humlebæk Roklub I

  • 1. Amalie Louise Thorsen (Humlebæk) '02

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Rødvig Roklub II

  • 1. Julie Munch (Rødvig) '03

Roforeningen KVIK IV

  • 1. Lærke Zhaofu Hesse Madsen (KVIK) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Sorø Roklub II

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

Roforeningen KVIK I

  • 1. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK) '04

Aarhus Roklub I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 604 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo - Junior C SPRINT drenge 13-14 år 200m 14 tilmeldinger

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03

Bagsværd Roklub/KCB V

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Lyngby Roklub I

  • 1. Kasper Andersen (Lyngby) '03

Roklubben Furesø I

  • 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Ringsted Roklub I

  • 1. Niklas Venø Jørgensen (Ringsted) '03

Roklubben Furesø II

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
Løb 605 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo - Junior B SPRINT piger 15-16 år 200m 23 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

AFMELDT Roklubben Skjold II

  • 1. Mathilde Koczulab (Skjold) '02

Roklubben Skjold III

  • 1. Stine Koczulab (Skjold) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

Bagsværd Roklub/KCB VII

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Kristina Niemi (Odder) '02

Humlebæk Roklub I

  • 1. Marie Sofie Reistad (Humlebæk) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Bagsværd Roklub/KCB VI

  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01

Sorø Roklub III

  • 1. Hilde Denninger (Sorø) '02

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Sorø Roklub II

  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Emilie Lynæs (Sorø) '02

Roklubben Ægir II

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02

Rødvig Roklub I

  • 1. Mathilde Joensen (Rødvig) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub/KCB V

  • 1. Julie Johansen (Bagsværd) '02
Løb 606 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år 200m 26 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Stephan Balmes Ibsen (Furesø) '01

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Aarhus Roklub III

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Emil Winter (Bagsværd) '02

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Mathias Ebbekær (Sorø) '01

AFMELDT Hvidovre Roklub IV

  • 1. Alexander Høgedal (Hvidovre) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Simon Dissing (Aarhus) '02

AFMELDT Roforeningen KVIK II

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Køge Roklub I

  • 1. Sune Rasmussen (Køge R) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Hovmand (Ægir) '02

Roskilde Roklub IV

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Rungsted Roklub I

  • 1. Philip Weltzer (Rung) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeborg) '02

Aarhus Roklub II

  • 1. Viktor Dittmer (Aarhus) '01

Silkeborg Roklub/KCHO II

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Mikkel Taulbjerg Slot (Holstebro) '02

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01

Humlebæk Roklub I

  • 1. Johan Runge Poulsen (Humlebæk) '01

Roskilde Roklub III

  • 1. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02

AFMELDT Roklubben Furesø II

  • 1. Malte Lau (Furesø) '01
Løb 607 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo - Junior A SPRINT piger 17-18 år 200m 8 tilmeldinger

AFMELDT Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Middelfart Roklub I

  • 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Louise Hyldager (Bagsværd) '00

Aarhus Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
Løb 608 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo - Junior A SPRINT drenge 17-18 år 200m 14 tilmeldinger

Roforeningen KVIK III

  • 1. Zacharias Nicolai Capindale-Webb (KVIK) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Magnus Seidelin Houmølle (Bagsværd) '99

Roforeningen KVIK II

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

AFMELDT Ringsted Roklub II

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00

Lyngby Roklub I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Christian Carlsen (Holstebro) '99

Hvidovre Roklub I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Ringsted Roklub I

  • 1. Matias Lang Sørensen (Ringsted) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00

Roforeningen KVIK IV

  • 1. Patrick Hartwell Larsen (KVIK) '99

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99

Roklubben Furesø I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Løb 609 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Senior åben SPRINT dame 200m 15 tilmeldinger

AFMELDT Aarhus Roklub VII

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Odense Roklub IV

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Louise Grandt (DSR) '91

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Aarhus Roklub II

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Odense Roklub II

  • 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92

AFMELDT Odense Roklub III

  • 1. Marlene Jørgensen (Odense) '92

Aarhus Roklub I

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Aarhus Roklub IV

  • 1. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95

Aarhus Roklub III

  • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96

Aarhus Roklub VI

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91

Aarhus Roklub V

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

Odense Roklub I

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Løb 610 MErgo Sprint Mænd Ergo - Senior åben SPRINT herrer 200m 11 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Victor Gro Jensen (Ægir) '94

PowerFocusedTraining I

  • 1. Kenneth Jay (PFT) '78

Aarhus Roklub I

  • 1. Frederik Wulf Munk (Aarhus) '96

Bagsværd Roklub I

  • 1. Peter Søgaard (Bagsværd) '85

AFMELDT Rowing Club Mulhouse I

  • 1. Thomas Sandager (RCM) '62

Rødvig Roklub II

  • 1. Tommy Knudsen (Rødvig) '51

Lyngby Roklub I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Ringsted Roklub I

  • 1. Per Munk Pedersen (Ringsted) '50

Aalborg Roklub I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

UdenKlub I

  • 1. Emil Jensen (DEN '92
Løb 611 MErgo Sprint Mænd Ergo - Universitetsløb SPRINT Herrer 200m 14 tilmeldinger

SDU V

  • 1. Sebastian Seitz-Rasmussen (Odense) '92

Aalborg Universitet I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89

Aalborg Universitet V

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

SDU II

  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90

SDU VI

  • 1. Martin Kjeldsen (Odense) '90

Aalborg Universitet II

  • 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87

Aalborg Universitet VI

  • 1. Nicolaj Winther (Aalborg) '91

SDU III

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

SDU VII

  • 1. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89

Aalborg Universitet III

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Aalborg Universitet VII

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

AFMELDT SDU IV

  • 1. Michael Moerner (Odense) '92

Aalborg Universitet IV

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91

SDU I

  • 1. Søren Gam (Odense) '87
Løb 701 U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m 2000m 18 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 3. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03
  • 4. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeborg) '02
  • 2. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 3. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 4. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

Tissø Roklub I

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03
  • 2. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
  • 3. Katrine Jepsen (Tissø) '02
  • 4. Magnus Jepsen (Tissø) '04

Roskilde Roklub

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

AFMELDT Hvidovre Roklub I

  • 1. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
  • 2. Kasper Lindemose (Hvidovre) '04
  • 3. Solveig Mølle Lindelof (Hvidovre) '05
  • 4. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
  • 3. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 4. Svante Witt (Bagsværd) '03

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 3. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 4. Julie Johansen (Bagsværd) '02

Holstebro Roklub I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 4. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 2. Kristina Niemi (Odder) '02
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03

Holstebro Roklub III

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 3. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Holstebro Roklub II

  • 1. Mikkel Taulbjerg Slot (Holstebro) '02
  • 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 3. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 4. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Aarhus Roklub jun. I

  • 1. Viktor Dittmer (Aarhus) '01
  • 2. Simon Dissing (Aarhus) '02
  • 3. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
  • 4. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Talent I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02
  • 3. Katrine Højgaard (Stevns) '02
  • 4. Andreas Møller (Stevns) '02

Sorø roklub I

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • 3. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 4. Christian Nielsen (Sorø) '02

Roklubben Furesø

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 3. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 4. Christian Rømer (Furesø) '04

Roforeningen Kvik I

  • 1. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK) '03
  • 2. Gudrun Boesen (KVIK) '03
  • 3. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 4. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02

Odense - De smukke I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 3. Signe Grønning (Odense) '01
  • 4. Louise Christensen (Odense) '02

Odense De sejeste I

  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
  • 2. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01
  • 3. Johan Siksne Kaalund (Odense) '02
  • 4. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Løb 702 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m 4000m 12 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Cecilie Albrechtsen (DSR) '85
  • 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 3. Jesper Christensen (DSR) '72
  • 4. Samantha Don Robbins (DSR) '90

Aarhus Roklub I

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
  • 2. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 3. Frederik Wulf Munk (Aarhus) '96
  • 4. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96

Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 3. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99

Roforeningen Kvik I

  • 1. Loui Lam (KVIK) '90
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 3. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 4. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 3. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • 4. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emil Winter (Bagsværd) '02
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 3. Magnus Seidelin Houmølle (Bagsværd) '99
  • 4. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 2. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
  • 4. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00

Sorø Roklub

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 3. Ingrid Petersen (Sorø) '44
  • 4. Uffe Søgaard (Sorø) '76

Holstebro Roklub I

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. x x (DSR) '00
  • 2. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 3. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 4. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Aarhus Roklub II

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95
  • 2. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95
  • 3. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 4. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Odder Roklub I

  • 1. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79
  • 2. Per Amby (Odder) '54
  • 3. Steffen Bonde (Odder) '89
  • 4. Tage S. (Odder) '38
Løb 703 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn 2000m 5 tilmeldinger

Aalborg Universitet I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 2. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 3. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Aalborg Universitet II

  • 1. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 4. Jonas Svane (Aalborg) '91

SDU I

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 3. Sebastian Seitz-Rasmussen (Odense) '92
  • 4. Martin Kjeldsen (Kertem.) '88

AFMELDT SDU II

  • 1. Lasse Guldbæk Andersen (Odense) '93
  • 2. Marlene Jørgensen (Odense) '92
  • 3. Søren Gam (Odense) '87
  • 4. Michael Moerner (Odense) '92

SDU III

  • 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
  • 3. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
  • 4. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89