Tilmeldinger - Danske Mesterskaber 2022

Løb 101 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 8 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • 2. Agnete Munk - (Hadsund) '99
  • 3. Simon Sørensen (Hadsund) '92
  • 4. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
  • 5. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
  • 6. Anders Olsen (Hadsund) '92
  • 7. Mathias Danmark (Hadsund) '97
  • 8. Morten Munk (Hadsund) '92
  • Cox. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Holstebro

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 3. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 4. Christian Carlsen (Holstebro) '99
  • 5. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
  • 6. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
  • 7. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 8. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

/DSR

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
  • 2. Karl Riis (DSR) '98
  • 3. Henriette Bjerg (DEN) '76
  • 4. Eva Møland Tørsleff (DEN) '71
  • 5. Johannes Hedegaard (DEN) '89
  • 6. Lars Olsen (DEN) '66
  • 7. Majken Hauge Johansen (DEN) '69
  • 8. Morten Lyngkaer (DEN) '77
  • Cox. Christine Cardel (DSR) '01

/DSR

  • 1. Malte Rusbjerg (DSR) '98
  • 2. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 3. Henriette Høyer (DEN) '71
  • 4. Flemming Martinussen (DEN) '70
  • 5. Helle Heldbo (DEN) '71
  • 6. Lone Røssel (DEN) '71
  • 7. Elsie Yiu (DEN) '75
  • 8. Elise Ross-Hansen (DEN) '72
  • Cox. Simone Krog Christensen (DSR) '89

København

  • 1. Pia Erikstrup (København) '80
  • 2. Lise Sigtenborg Riishede (København) '78
  • 3. Mathilde Bang (København) '93
  • 4. Stine Nielsen (København) '88
  • 5. Vibeke Skousen (København) '69
  • 6. Diana Kofod (København) '80
  • 7. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 8. Betina Holck (København) '65
  • Cox. Stine Andersen (København) '74

KVIK I

  • 1. Johnny Simonsen (KVIK) '51
  • 2. Torben Rimmer (KVIK) '71
  • 3. Per Boalth (KVIK) '49
  • 4. Flemming Petersen (KVIK) '44
  • 5. Bo Adelholm (KVIK) '64
  • 6. Niels Dencker (KVIK) '69
  • 7. Henrik Dehn (KVIK) '52
  • 8. Kurt Jensen (KVIK) '53
  • Cox. Henrik Dencher (KVIK) '41

Sorø I

  • 1. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
  • 2. Hans Peter Busk (Sorø) '74
  • 3. Peder Lillelund (Sorø) '69
  • 4. Helle Vilhelmsen (Sorø) '81
  • 5. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 6. Rasmus Lindahl (Sorø) '72
  • 7. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 8. Peter Carstens (Sorø) '60
  • Cox. Malene Leisted Busk (Sorø) '76

København I

  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Hans-Jørgen Stahl (København) '60
  • 3. Ole Skyggebjerg (København) '64
  • 4. Lars Rasmussen (København) '63
  • 5. Christian Hedegaard Jensen (København) '80
  • 6. Willi Thal-Drexel (København) '69
  • 7. Ulrik Ralfkjær (København) '75
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Løb 103 M8+ Mænd 8+ - Dansk Universitetsmesterskab 1000m 3 tilmeldinger

Syddansk Universitet (SDU) II [5s]

  • 1. Cecillie Caroline Lange Bach (Odense) '97
  • 2. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
  • 3. Isabella Rostén (Odense) '90
  • 4. Mathias Jakobsen (Odense) '91
  • 5. Bjarke Hansen (Odense) '98
  • 6. Signe Jensen (Odense) '00
  • 7. Sondre Svennungsen (Odense) '98
  • 8. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • Cox. Amalie Kiær (Odense) '00

Syddansk Universitet (SDU) I [5s]

  • 1. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 2. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense) '96
  • 3. Niels Trubbach (Odense) '96
  • 4. Jonatan Kluge (Odense) '97
  • 5. Henrik Akre Thorup (Odense) '96
  • 6. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 7. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense) '98
  • 8. Petrea Krag Burba (Odense) '90
  • Cox. Katharina Kaiser (Odense) '95

Aalborg Universitet (AAU)[0s]

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg) '95
  • 3. Iben Elisabeth Nørgaard (Aalborg) '97
  • 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 5. Sina Brandt (Aalborg) '99
  • 6. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97
  • 7. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 8. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • Cox. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Løb 104 W2+inr Kvinder 2+inr 1000m 2 tilmeldinger

DSR

  • 1. Sofie Sommer (DSR) '94
  • 2. Freya Hvass (DSR) '90
  • Cox. Fie Clara Røssel (DSR) '94

DSR

  • 1. Anna Munck Laybourn (DSR) '83
  • 2. Camilla Hessel Krog (DSR) '80
  • Cox. Lee Koefoed Harborg (DSR) '85
Løb 105 U15 M1X Drenge U15 1X - TU-cup 500m 21 tilmeldinger

AFMELDT Jels I

  • 1. Malte Schøler (Jels) '09

Holstebro V

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08

Holstebro I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Ægir I

  • 1. Dmytro Bukin (Ægir) '08

Bagsværd II

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Holstebro II

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Holstebro III

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Lyngby I

  • 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

Lyngby II

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

AFMELDT Odense I

  • 1. Thorleif Østergaard Martensen (Odense) '09

Sorø II

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08

Holstebro VII

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Bagsværd III

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Ægir II

  • 1. Marius Alstrup (Ægir) '08

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08

Bagsværd I

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09

Holstebro IV

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Odense II

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro VI

  • 1. Oliver Ottow (Holstebro) '08

Sorø I

  • 1. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09
Løb 106 U15 W2X Piger U15 2X - TU-cup 500m 16 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Thea Marie Noe (Jels) '08
  • 2. Celine Nielsen (Jels) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
  • 2. Smilla Sabri (Stevns) '09

Bagsværd II

  • 1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08
  • 2. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09

København I

  • 1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København) '10
  • 2. Emma Bek Jensen (København) '10

Odder/Odense

  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08
  • 2. Freja Junkuhn Dehli (Odense) '08

Sorø I

  • 1. Ella Bergreen (Sorø) '09
  • 2. Julie Trabolt Olsen (Sorø) '09

Bagsværd III

  • 1. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
  • 2. Esther Galster-Hansen (Bagsværd) '11

Holstebro I

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08
  • 2. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09

Næstv. I

  • 1. Selma Frederiksen (Næstv.) '08
  • 2. Malou Pedersen (Næstv.) '08

Lyngby II

  • 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10
  • 2. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

Holstebro II

  • 1. Mille Hagsten (Holstebro) '09
  • 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Odense I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
  • 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Bagsværd I

  • 1. Marie Bohm Bramsen (Bagsværd) '09
  • 2. Maja Kjær Pyndt (Bagsværd) '09

Bagsværd IV

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
  • 2. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

AFMELDT Hadsund/Odder

  • 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08
  • 2. Clara Mikkelsen (Odder) '08
Løb 107 Masters W1X Kvinder Masters 1X - FM (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

KVIK II

  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Løb 108 Masters M1X Mænd Masters 1X - FM (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 11 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Henrik Almegaard (DSR) '58

Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Nordslesvig Roklub

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

Bagsværd II

  • 1. Magdee Helal (Bagsværd) '91

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

DSR I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Lemvig II

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Jels I

  • 1. Anders Jørgensen (Jels) '66
Løb 109 U17 M1X Drenge U17 1X - TU-cup 1500m 11 tilmeldinger

København I

  • 1. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07

Sorø III

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

AFMELDT Odder I

  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07

Sorø II

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06

Odense II

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07

Sorø I

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

AFMELDT Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

AFMELDT Odense I

  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06

København II

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07
Løb 110 U17 W2X Piger U17 2X - TU-cup 1500m 3 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07
  • 2. Dicte Fyhn (Jels) '09

KVIK I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06
  • 2. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07

Hadsund/Odense

  • 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08
  • 2. Mia Christensen (Odense) '06
Løb 111 U19 M1X Drenge U19 1X - FM 2000m 16 tilmeldinger

Sorø II

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Lyngby/KKL II

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

KVIK I

  • 1. Bastian Scheel Ingemann (KVIK) '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Odense I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Kolding I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Lyngby/KKL III

  • 1. Aleks Gryn (Lyngby) '04

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Roskilde II

  • 1. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Løb 112 U19 W2X Piger U19 2X - FM 2000m 4 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

Holstebro I

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Odder I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Caroline Sejersen (Odder) '05
Løb 113 U19 M2- Drenge U19 2- - FM 2000m 4 tilmeldinger

Humlebæk I

  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
  • 2. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05
  • 2. Woody Lori-Leth (København) '07

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Holstebro I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
Løb 114 W2X Kvinder 2X - DM 2000m 7 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
  • 2. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

KVIK

  • 1. Anne H. Larsen (KVIK) '98
  • 2. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02

Bagsværd I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Aarhus I

  • 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Hadsund I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
  • 2. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03

Odder I

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 2. Julie Poulsen (Odder) '96

DSR I

  • 1. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (DSR) '02
Løb 115 M2X Mænd 2X - DM 2000m 11 tilmeldinger

AFMELDT Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 2. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Bagsværd I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • 2. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

Bagsværd II

  • 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '96
  • 2. Mads Vestergaard (Bagsværd) '06

DSR III

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98
  • 2. Oskar Vedsted-Jakobsen (DSR) '95

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01

Bagsværd III

  • 1. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
  • 2. Peter Søgaard (Bagsværd) '85

Lyngby/KKL II

  • 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
  • 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95

Roskilde I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Bastian Secher (Roskilde) '99

DSR II

  • 1. Jonas Pedersen (DSR) '97
  • 2. Asger Waagepetersen (DSR) '99

DSR I

  • 1. Emil Lenzing (DSR) '98
  • 2. Jacob Lenzing (DSR) '00
Løb 116 W2- Kvinder 2- - FM 2000m 3 tilmeldinger

Holstebro I

  • 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

DSR

  • 1. Christine Cardel (DSR) '01
  • 2. Nanna Vigild (DSR) '95

Bagsværd I

  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
Løb 117 U19 W4X Piger U19 4X - FM 2000m 2 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 2. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 3. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04

Holstebro I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 3. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 4. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Løb 118 U19 M4X Drenge U19 4X - FM 2000m 5 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05
  • 2. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 3. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
  • 4. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Holstebro

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Holstebro II

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Simon Starklint (Holstebro) '06

Bagsværd

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 4. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

Odense I

  • 1. Sebastian Holt Poulsen (Odense) '07
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 3. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 4. Anton Bøgelund (Odense) '07
Løb 119 LM1X Mænd letvægt 1X - DM 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

DSR I

  • 1. Sebastian Terp (DSR) '95

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92

AFMELDT Sorø I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
Løb 120 U15 W1X Piger U15 1X - TU-cup 500m 25 tilmeldinger

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Sorø I

  • 1. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Bagsværd III

  • 1. Maja Kjær Pyndt (Bagsværd) '09

Lyngby II

  • 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

Jels I

  • 1. Dicte Fyhn (Jels) '09

Bagsværd II

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09

Næstv. I

  • 1. Malou Pedersen (Næstv.) '08

Bagsværd I

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

Lyngby III

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Jels II

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08

Lyngby IV

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

Fredensborg Roklub

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Bagsværd) '09

Stevns II

  • 1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09

Odense I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Odense III

  • 1. Freja Junkuhn Dehli (Odense) '08

Holstebro I

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09

Lyngby V

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

Holstebro III

  • 1. Mille Hagsten (Holstebro) '09

Odder I

  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08

Bagsværd IV

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Hadsund I

  • 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08

Holstebro IV

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

AFMELDT Odense II

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Holstebro II

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08
Løb 121 U15 M2X Drenge U15 2X - TU-cup 500m 9 tilmeldinger

Sorø

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08
  • 2. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09

Ægir I

  • 1. Dmytro Bukin (Ægir) '08
  • 2. Marius Alstrup (Ægir) '08

Holstebro I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Odense/Saxkjøbing I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 2. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Holstebro III

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08
  • 2. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Bagsværd/Odense

  • 1. Thorleif Østergaard Martensen (Odense) '09
  • 2. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09

Holstebro II

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
  • 2. Sander Hansen (Holstebro) '10

Lyngby/Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09
  • 2. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Bagsværd I

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 122 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- - FM (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54

Fredensborg III

  • 1. Anni Renner Mortensen (Fredensborg) '65
  • 2. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Fredensborg II

  • 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
  • 2. Karin Bodelund (Fredensborg) '63

Furesø I

  • 1. Inger Koch (Furesø) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Mai-Britt Bille (Køge R) '60

Lyngby I

  • 1. Laila Hyldedahl Kjærgaard (Lyngby) '69
  • 2. Marie Krarup (Lyngby) '65

Bagsværd I

  • 1. Line Møller (Bagsværd) '94
  • 2. Nanna Tange Bech (Bagsværd) '89
Løb 123 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- - FM (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 11 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Morten Lindholm (Aarhus) '70
  • 2. Christian Nielsen (Aarhus) '74

Bagsværd III

  • 1. Henning Bay Nielsen (Bagsværd) '65
  • 2. Flemming Bay Nielsen (Bagsværd) '37

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Roskilde I

  • 1. Peter De Place (Roskilde) [0000]
  • 2. Jens Kristoffersen (Roskilde) '64

Bagsværd II

  • 1. Morten Riis (Bagsværd) '77
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

DSR I

  • 1. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 2. Ib Frausing (DSR) '49

Bagsværd I

  • 1. Peter Skafte (Bagsværd) '65
  • 2. Ivan Baumann (Bagsværd) '62

AFMELDT Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Andreas Borg (Furesø) '59

Odense I

  • 1. Michael Vindinge Sørensen (Odense) '64
  • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

Aalborg I

  • 1. Peter Christoffersen (Aalborg) '74
  • 2. Jens Brandt (Aalborg) '60

AFMELDT Sorø I

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 124 M2+inr Mænd 2+inr 1000m 3 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Mads Vestergaard (Bagsværd) '06
  • 2. Christan Vestergaard (Bagsværd) '06
  • Cox. Peter Skafte (Bagsværd) '65

DSR

  • 1. Jakob Brix (DSR) '91
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86
  • Cox. Ida Egholm Nielsen (DSR) '94

KVIK

  • 1. Mads Brogaard (KVIK) '94
  • 2. Simon Bjærre (KVIK) '90
  • Cox. Karoline Severin (KVIK) '06
Løb 125 U17 M2X Drenge U17 2X - TU-cup 1500m 4 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 2. Sebastian Holt Poulsen (Odense) '07

Holstebro I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

København I

  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07
  • 2. Oscar Munck Aabenhus (København) '08

Sorø I

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø) '06
Løb 126 U17 W1X Piger U17 1X - TU-cup 1500m 12 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07

Odense I

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06

Holstebro I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

KVIK II

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

KVIK I

  • 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07

AFMELDT Hadsund II

  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
Løb 127 W8+ Kvinder 8+ - FM 2000m 3 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 3. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • 4. Line Møller (Bagsværd) '94
  • 5. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 6. Sofie Liv Petry (Bagsværd) '02
  • 7. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd) '87
  • 8. Nanna Tange Bech (Bagsværd) '89
  • Cox. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

KVIK I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK) '90
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 3. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 4. Luise Lund Hansen (KVIK) '95
  • 5. Mette Noll Nielsen (KVIK) '94
  • 6. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95
  • 7. Nicole Juul-Hindsgaul (KVIK) '92
  • 8. Silja konoy Davidsen (KVIK) '96
  • Cox. Marianne Becker (KVIK) '62

DSR

  • 1. Christine Cardel (DSR) '01
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
  • 3. Anna Calina Schanze (DSR) '96
  • 4. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 5. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 6. Sofie Halling Vikkelsøe (DSR) '02
  • 7. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 8. Marta Kempf (DSR) '98
  • Cox. Emma Rue Moos (DSR) '97
Løb 128 M4X Mænd 4X - DM 2000m 3 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
  • 2. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 3. Emil Lenzing (DSR) '98
  • 4. Jacob Lenzing (DSR) '00

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 3. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 4. Oscar Petersen (Bagsværd) '92

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 3. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
  • 4. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Løb 129 U19 W1X Piger U19 1X - FM 2000m 6 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd II

  • 1. Amalie Petersen (Bagsværd) '05

Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

AFMELDT LDR/KKL I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
Løb 130 U19 M2X Drenge U19 2X - FM 2000m 4 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Bagsværd I

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05

Holstebro I

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 131 U19 W2- Piger U19 2- - FM 2000m 2 tilmeldinger

Holstebro I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
Løb 132 W4- Kvinder 4- - FM 2000m 2 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Christine Cardel (DSR) '01
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 3. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 4. Marta Kempf (DSR) '98

Odense I

  • 1. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense) '98
  • 2. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 3. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense) '96
  • 4. Petrea Krag Burba (Odense) '90
Løb 133 LM4- Mænd letvægt 4- - DM 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Cody Andersen (Bagsværd) '96
  • 2. Jonas Lund (Bagsværd) '99
  • 3. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 4. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85

Holstebro I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 2. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
  • 3. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 4. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
Løb 134 LW1X Kvinder letvægt 1X - FM 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

Roskilde I

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96

AFMELDT DSR I

  • 1. Nina Oeh (DSR) '96

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 135 W1X Kvinder 1X - DM 2000m 9 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

DSR III

  • 1. Silje Celine Siefert (DSR) '02

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

AFMELDT DSR I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (DSR) '02

AFMELDT DSR II

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

Aarhus I

  • 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92

KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

Hadsund I

  • 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
Løb 136 M1X Mænd 1X - DM 2000m 11 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Næstv. II

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Saxkjøbing I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Roskilde III

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Roskilde II

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Odense I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

Roskilde I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Roskilde IV

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

København I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Næstv. I

  • 1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.) '94
Løb 137 M4- Mænd 4- - DM 2000m 2 tilmeldinger

DSR

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 2. Eskild Ebbesen (DSR) '72
  • 3. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 4. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

Holstebro I

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 2. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 138 U19 W4- Piger U19 4- - FM 2000m 3 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Marie Martens (Hadsund) '04
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 4. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Ægir I

  • 1. Anna Thoft Petersen (Ægir) '04
  • 2. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Liv Jensen (Ægir) '04
Løb 139 U19 M4- Drenge U19 4- - FM 2000m 3 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

AFMELDT Holstebro II

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07
  • 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 4. Simon Starklint (Holstebro) '06

Holstebro

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 4. Simon Starklint (Holstebro) '06
Løb 141 LM2X Mænd letvægt 2X - FM 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Cody Andersen (Bagsværd) '96
  • 2. Jonas Lund (Bagsværd) '99

Holstebro I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 142 U19 W/M 8+ Piger/drenge U19 8+ 1000m 4 tilmeldinger

Hadsund I [0s]

  • 1. Marie Martens (Hadsund) '04
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 5. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 6. Mads Hessellund (Hadsund) '05
  • 7. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 8. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
  • Cox. Cille Hougaard (Hadsund) '07

Holstebro I [5s]

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 5. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 6. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 7. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 8. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Sorø I [3s]

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 3. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 4. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 5. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 6. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 7. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
  • 8. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • Cox. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09

Bagsværd/Fredensborg/Humlebæk

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 3. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 4. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
  • 5. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06
  • 6. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
  • 7. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09
  • 8. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • Cox. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09
Løb 143 Masters W4X/4- Kvinder Masters 4X/4- - MW4x/+/-, FM , 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 2. Bente Johannesen (Furesø) '42
  • 3. Inger Koch (Furesø) '64
  • 4. Mette Møller (Furesø) '63

KVIK I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK) '90
  • 2. Astrid Haastrup (KVIK) '74
  • 3. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 4. Rikke C Nielsen (KVIK) '75

Bagsværd I

  • 1. Lene Broksø Olsen (Bagsværd) '70
  • 2. Maike Benter (Bagsværd) '72
  • 3. Astrid Krüger (Bagsværd) '71
  • 4. Kirsten Gerda Hansen (Bagsværd) '71

Fredensborg I

  • 1. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Lene Mathiasen (Fredensborg) '76
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Sorø I

  • 1. Kirsten From (Sorø) '67
  • 2. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 3. Jane Steensberg (Sorø) '66
  • 4. Kirsten Østergaard (Sorø) '66

Fredensborg II

  • 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
  • 2. Anni Renner Mortensen (Fredensborg) '65
  • 3. Lene-Marie Hansen (Fredensborg) '72
  • 4. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
Løb 144 Masters M4X/4- Mænd Masters 4X/4- - MM4x/-, FM , 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 8 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 2. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 3. Søren Strange (DSR) '60
  • 4. Henrik Almegaard (DSR) '58

AFMELDT Aarhus I

  • 1. Peder Lindhardt (Aarhus) '66
  • 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 3. Frede Keller (Aarhus) '67
  • 4. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66

Fredensborg II

  • 1. Rasmus Quist (Fredensborg) '80
  • 2. Sanne Hansen^ (Fredensborg) '60
  • 3. Terkel Jespersen (Fredensborg) '45
  • 4. Lizzie Haastrup^ (Fredensborg) '48

Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 4. Andreas Borg (Furesø) '59

Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. John Erik Jensen (Skjold) '45
  • 3. Kim Kjørnæs (Skjold) '55
  • 4. John Jansson (Skjold) '53

Fr.cia I

  • 1. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
  • 2. Martin Mortensen (Fr.cia) '66
  • 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54

Kolding I

  • 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47

Fredensborg I

  • 1. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
  • 2. Bent Andersen (Fredensborg) '39
  • 3. Kim Børgesen (Fredensborg) '45
  • 4. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Løb 145 M2- Mænd 2- - DM 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02

Holstebro

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 146 M4+inr Mænd 4+inr - DM 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 3. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
  • 4. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • Cox. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

AFMELDT Holstebro I

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 4. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • Cox. Sander Hansen (Holstebro) '10

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 3. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 4. Oliver Kiehn (Lyngby) '92
  • Cox. Karen Reimer (Lyngby) '09

DSR

  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 3. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
  • 4. Malte Rusbjerg (DSR) '98
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87
Løb 147 W4X Kvinder 4X - DM 2000m 8 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 2. Helen Pabst (Roskilde) '96
  • 3. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
  • 4. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
  • 2. Vár Guriardóttir Hansen (Aarhus) '01
  • 3. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 4. Laura Boldsen (Aarhus) '01

DSR

  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 2. Christine Cardel (DSR) '01
  • 3. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (DSR) '02

DSR

  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
  • 2. Marta Kempf (DSR) '98
  • 3. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 4. Anna Calina Schanze (DSR) '96

KVIK I

  • 1. Anne H. Larsen (KVIK) '98
  • 2. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 3. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
  • 4. Kristine Søndergaard (KVIK) '02

Bagsværd I

  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
  • 3. Marie Mørch (Bagsværd) '97
  • 4. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

Odder I

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 3. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 4. Caroline Sejersen (Odder) '05

Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99
Løb 148 M8+ Mænd 8+ - DM 2000m 5 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 2. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 3. Peter Søgaard (Bagsværd) '85
  • 4. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95
  • 5. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 6. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
  • 7. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 8. Sweder Gijsbert Van Dipten (Bagsværd) '00
  • Cox. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

Holstebro I

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 2. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 3. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 5. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 6. Joakim Viberg (Holstebro) '96
  • 7. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 8. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

DSR

  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 2. Emil Espensen (DSR) '91
  • 3. Jacob Lenzing (DSR) '00
  • 4. Magnus Timm (DSR) '02
  • 5. Emil Lenzing (DSR) '98
  • 6. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 7. Eskild Ebbesen (DSR) '72
  • 8. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
  • Cox. Emma Rue Moos (DSR) '97

København

  • 1. Niklas Heinz (København) '00
  • 2. Nicolai Skjølstrup (København) '89
  • 3. Filip Gligić (København) '03
  • 4. Jonathan Sølve (København) '93
  • 5. Steffen Bonde Jensen (København) '89
  • 6. Sebastian Bache (København) '97
  • 7. Fred Vystavel (København) '93
  • 8. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • Cox. Viggo Lambert (København) '05

Holstebro

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 4. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 5. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 6. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 7. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 8. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • Cox. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07