Løbsliste - Haderslev Regatta 2018

Løbsliste - Haderslev Regatta 2018
Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distance Løb Beskrivelse
1 9. jun kl.:00:00 3000m U15 M4X+ Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c)
2 9. jun kl.:00:00 3000m U14 M4X+ Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c)
3 9. jun kl.:00:00 3000m U15 W4X+ Piger 4x+ 13 og 14 (VI c)
4 9. jun kl.:00:00 3000m U14 W4X+ Piger 4x+ 12 og 13 (VI c)
5 9. jun kl.:00:00 3000m U14 W/M 4X+ Mix 4x+ 12 og 13 (VI c)
6 9. jun kl.:00:00 3000m U15 W/M 4X+ Mix 4x+ 13 og 14 (VI c)
7 9. jun kl.:00:00 3000m U15 M2X Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
8 9. jun kl.:00:00 3000m U15 LM2X Drenge 2x 13 og 14 let (VI c)
9 9. jun kl.:00:00 3000m U14 M2X Drenge 2x 12 og 13 (VI c)
10 9. jun kl.:00:00 3000m U14 LM2X Drenge 2x 12 og 13 let (VI c)
11 9. jun kl.:00:00 3000m U15 W2X Piger 2x 13 og 14 (VI c)
12 9. jun kl.:00:00 3000m U15 LW2X Piger 2x 13 og 14 let (VI c)
13 9. jun kl.:00:00 3000m U14 W2X Piger 2x 12 og 13 (VI c)
14 9. jun kl.:00:00 3000m U14 LW2X Piger 2x 12 og 13 let (VI c)
15 9. jun kl.:00:00 3000m U15 M1X Drenge 1x 14 (VI c)
16 9. jun kl.:00:00 3000m U15 LM1X Drenge 1x 14 let (VI c)
17 9. jun kl.:00:00 3000m U14 M1X Drenge 1x 13 (VI c)
18 9. jun kl.:00:00 3000m U14 LM1X Drenge 1x 13 let (VI c)
19 9. jun kl.:00:00 3000m U15 W1X Piger 1x 14 (VI c)
20 9. jun kl.:00:00 3000m U15 LW1X Piger 1x 14 let (VI c)
21 9. jun kl.:00:00 3000m U14 W1X Piger 1x 13 (VI c)
22 9. jun kl.:00:00 3000m U14 LW1X Piger 1x 13 let (VI c)
23 9. jun kl.:00:00 1000m U17 W1X JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
24 9. jun kl.:00:00 1000m U17 W1X JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
25 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M1X JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
26 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M1X JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
27 9. jun kl.:00:00 1000m U17 W2X JW2X B
28 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M2X JM2X B
29 9. jun kl.:00:00 1000m U17 LM1X JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
30 9. jun kl.:00:00 1000m U17 LM1X JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
31 9. jun kl.:00:00 1000m Master M1X MM1x Masters A-K (VI d)
32 9. jun kl.:00:00 1000m Master W1X MW1x Masters A-K (VI d)
33 9. jun kl.:00:00 1000m W1X W1x
34 9. jun kl.:00:00 1000m M2X M2x
35 9. jun kl.:00:00 350m U12 M1X Drenge 1x 11, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
36 9. jun kl.:00:00 350m U12 M1X Drenge 1x 11, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
37 9. jun kl.:00:00 350m U12 W1X Piger 1x 11
38 9. jun kl.:00:00 350m U13 LM1X Drenge 1x 12 let
39 9. jun kl.:00:00 350m U14 LM1X Drenge 1x 13 let
40 9. jun kl.:00:00 350m U14 LW1X Piger 1x 13 let
41 9. jun kl.:00:00 350m U14 M2X Drenge 2x 12 og 13
42 9. jun kl.:00:00 350m U14 W2X Piger 2x 12 og 13
43 9. jun kl.:00:00 350m U15 M1X Drenge 1x 14
44 9. jun kl.:00:00 350m U15 M1X Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
45 9. jun kl.:00:00 350m U15 W1X Piger 1x 14
46 9. jun kl.:00:00 350m U15 W1X Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
47 9. jun kl.:00:00 1000m U17 LM4X+ JM4X+ B let
48 9. jun kl.:00:00 1000m U17 W1X JW1x B
49 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M1X JM1x B
50 9. jun kl.:00:00 1000m U17 LW2X LW2x B let
51 9. jun kl.:00:00 1000m U17 LM2X LM2x B let
52 9. jun kl.:00:00 1000m U19 LW1X JW1x A let
53 9. jun kl.:00:00 1000m U19 M1X JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
54 9. jun kl.:00:00 1000m U19 LM1X JM1x A let
55 9. jun kl.:00:00 1000m U19 M4X JM4x A
56 9. jun kl.:00:00 1000m U23 LW1X W1x B let.
57 9. jun kl.:00:00 1000m U23 LM1X M1x B let.
58 9. jun kl.:00:00 1000m W4X W4x
59 9. jun kl.:00:00 350m U13 M2X Drenge 2x 11 og 12
60 9. jun kl.:00:00 350m U13 M1X Drenge 1x 12
61 9. jun kl.:00:00 350m U13 M1X Drenge 1x 12, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
62 9. jun kl.:00:00 350m U13 W1X Piger 1x 12
63 9. jun kl.:00:00 350m U14 M1X Drenge 1x 13
64 9. jun kl.:00:00 350m U14 M1X Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
65 9. jun kl.:00:00 350m U14 W1X Piger 1x 13
66 9. jun kl.:00:00 350m U14 W1X Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
67 9. jun kl.:00:00 350m U15 LM1X Drenge 1x 14 let
68 9. jun kl.:00:00 350m U15 LW1X Piger 1x 14 let
69 9. jun kl.:00:00 350m U15 M2X Drenge 2x 13 og 14
70 9. jun kl.:00:00 350m U15 W2X Piger 2x 13 og 14
71 9. jun kl.:00:00 350m W/M 8+ 8+ open Sprintcup (VI h)
72 9. jun kl.:00:00 1000m M4X M4x-
73 9. jun kl.:00:00 1000m Master M4X MM4x Masters A-K (VI d)
74 9. jun kl.:00:00 1000m Master W4X/4- MW4x Masters A-K (VI d)
75 9. jun kl.:00:00 1000m U17 W2X JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
76 9. jun kl.:00:00 1000m U17 W2X JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
77 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M2X JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
78 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M2X JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
79 9. jun kl.:00:00 1000m U17 LW1X JW1x B let
80 9. jun kl.:00:00 1000m U17 LM1X JM1x B let.
81 9. jun kl.:00:00 1000m U17 W4X+ JW4x+ B (VI g)
82 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M4X JW 5x+ B (VI g)
83 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M4X+ JM4x+ B (VI g)
84 9. jun kl.:00:00 1000m U17 M4X JM4x B (VI g)
85 9. jun kl.:00:00 1000m U19 W2X JW2x A
86 9. jun kl.:00:00 1000m U19 M2X JM2x A
87 9. jun kl.:00:00 1000m U19 LM1X JM1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
88 9. jun kl.:00:00 1000m U23 W2X W2x B
89 9. jun kl.:00:00 1000m U23 M2X M2x B
90 9. jun kl.:00:00 1000m M1X M1x
91 9. jun kl.:00:00 1000m Master M2X/2- MM 2x Masters A - K (VI d)
92 9. jun kl.:00:00 1000m Master W2X/2- MW 2x Masters A - K (VI d)
93 9. jun kl.:00:00 1000m Master W/M 2-/2X MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d)
94 9. jun kl.:00:00 250m U17 M1X-Edon JM 1X E,D,C,B i Edon (VI f)
95 9. jun kl.:00:00 250m U17 M1X-Edon JM 1X E,D,C,B i Edon (VI f)
96 9. jun kl.:00:00 250m U17 W1X-Edon JW 1X E,D,C,B i Edon (VI f)
97 9. jun kl.:00:00 250m U17 W1X-Edon JW 1X E,D,C,B i Edon (VI f)
100 10. jun kl.:00:00 1000m U14 W1X Piger 1x 13 (VI c)
101 10. jun kl.:00:00 1000m U15 M1X Drenge 1x 14 (VI c)
102 10. jun kl.:00:00 1000m U15 M1X Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
103 10. jun kl.:00:00 1000m U14 M1X Drenge 1x 13 (VI c)
104 10. jun kl.:00:00 1000m U14 M1X Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
105 10. jun kl.:00:00 1000m U14 W1X Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
106 10. jun kl.:00:00 1000m U17 W1X JW1x B (VI c)
107 10. jun kl.:00:00 1000m U17 M1X JM1x B (VI c)
108 10. jun kl.:00:00 1000m U17 LW2X JW2x B let (VI c)
109 10. jun kl.:00:00 1000m U17 LM2X JM2x B let (VI c)
110 10. jun kl.:00:00 1000m U19 LW1X JW1x A let (VI c)
111 10. jun kl.:00:00 1000m U13 M2X Drenge 2x 11 og 12
112 10. jun kl.:00:00 1000m U13 W2X Piger 2x 11 og 12
113 10. jun kl.:00:00 1000m U15 LM1X Drenge 1x 14 let (VI c)
114 10. jun kl.:00:00 1000m U15 LM1X Drenge 1x 14 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
115 10. jun kl.:00:00 1000m U14 LM1X Drenge 1x 13 let (VI c)
116 10. jun kl.:00:00 1000m U14 LM1X Drenge 1x 13 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
117 10. jun kl.:00:00 1000m U14 LW1X Piger 1x 13 let (VI c)
118 10. jun kl.:00:00 1000m U15 M4X+ Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c)
119 10. jun kl.:00:00 1000m U15 W4X+ Piger 4x+ 13 og 14 (VI c)
120 10. jun kl.:00:00 1000m U19 LM1X JM1x A let (VI c)
121 10. jun kl.:00:00 1000m U19 M1X JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
122 10. jun kl.:00:00 1000m U23 LM1X M1x B let.
123 10. jun kl.:00:00 1000m W4X W4x (VI c)
124 10. jun kl.:00:00 1000m M4X M4x (VI c)
125 10. jun kl.:00:00 1000m Master M1X MM1x Masters A-K (VI d)
126 10. jun kl.:00:00 1000m Master W1X MW1x Masters A-K (VI d)
127 10. jun kl.:00:00 1000m U17 LW1X JW1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
128 10. jun kl.:00:00 350m U12 M1X Drenge 1x 11
129 10. jun kl.:00:00 350m U12 W1X Piger 1x 11
130 10. jun kl.:00:00 350m U13 M1X Drenge 1x 12
131 10. jun kl.:00:00 350m U13 LM1X Drenge 1x 12 let
132 10. jun kl.:00:00 350m U13 W1X Piger 1x 12
133 10. jun kl.:00:00 1000m U15 LW1X Piger 1x 14 let (VI c)
134 10. jun kl.:00:00 1000m U14 W4X+ Piger 4x+ 12 og 13 (VI c)
135 10. jun kl.:00:00 1000m U14 M4X+ Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c)
136 10. jun kl.:00:00 1000m U15 M2X Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
137 10. jun kl.:00:00 1000m U15 W2X Piger 2x 13 og 14 (VI c)
138 10. jun kl.:00:00 1000m U17 LM1X JB1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
139 10. jun kl.:00:00 1000m U17 W2X JW2x B (VI c)
140 10. jun kl.:00:00 1000m U17 M2X JM2x B (VI c)
141 10. jun kl.:00:00 1000m U17 LM4X+ JM4x+ B let, (VI c)
142 10. jun kl.:00:00 1000m U19 W1X JW1x A (VI c)
143 10. jun kl.:00:00 1000m U19 M1X JM1x A (VI c)
144 10. jun kl.:00:00 1000m U19 M2- JM2- A (VI c)
145 10. jun kl.:00:00 1000m W1X W1x (VI c)
146 10. jun kl.:00:00 1000m M1X M1x (VI c)
147 10. jun kl.:01:00 1000m U15 W1X Piger 1x 14 (VI c)
148 10. jun kl.:01:00 1000m U15 W1X Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
149 10. jun kl.:01:00 1000m U14 M2X Drenge 2x 12 og 13 (VI c)
150 10. jun kl.:01:00 1000m U14 W2X Piger 2x 12 og 13 (VI c)
151 10. jun kl.:01:00 1000m U14 LM2X Drenge 2x 12 og 13 let. (VI c)
152 10. jun kl.:01:00 1000m U14 LW2X Piger 2x 12 og 13 let. (VI c)
153 10. jun kl.:01:00 1000m M2- M2- (VI c)
154 10. jun kl.:01:00 1000m U17 W1X JW1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
155 10. jun kl.:01:00 1000m U17 M1X JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
156 10. jun kl.:01:00 1000m U17 M1X JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
157 10. jun kl.:01:00 1000m U17 W1X JW1x B let (VI c)
158 10. jun kl.:01:00 1000m U17 LM1X JM1x B let (VI c)
159 10. jun kl.:01:00 1000m U19 W2X JW2x A
160 10. jun kl.:01:00 1000m U19 M2X JM2x A
161 10. jun kl.:01:00 1000m U23 M2X M2x B
162 10. jun kl.:01:00 1000m LW1X W1x let (VI c)
163 10. jun kl.:01:00 1000m LM1X M1x let (VI c)
164 10. jun kl.:01:00 1000m M8+ M8+ (VI c)
165 10. jun kl.:01:00 1000m Master M2X/2- MM 2x Masters A - K (VI d)
166 10. jun kl.:01:00 1000m Master W2X/2- MW 2x Masters A - K (VI d)
167 10. jun kl.:00:00 1000m Master W/M 2X/2- MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d)
168 10. jun kl.:01:00 1000m U19 M4X JM4x A (VI c)
169 10. jun kl.:01:00 1000m U14 W/M 4X+ Mix 4x+ 12 og 13 (VI c)
170 10. jun kl.:01:00 1000m U15 W/M 4X+ Mix 4x+ 13 og 14 (VI c)
171 10. jun kl.:01:00 1000m U17 M4X+ JM4x+ B (VI c)
172 10. jun kl.:01:00 1000m U17 W4X+ JW4x+ B (VI c)
173 10. jun kl.:01:00 1000m U17 LM2X JM2x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
174 10. jun kl.:01:00 1000m U19 LW1X JW1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
175 10. jun kl.:01:00 1000m U19 LM2X JM2x A let (VI c)
176 10. jun kl.:01:00 1000m U23 W1X W1x B
177 10. jun kl.:01:00 1000m U23 M1X M1x B
178 10. jun kl.:01:00 1000m W2X W2x (VI c)
179 10. jun kl.:01:00 1000m M2X M2x (VI c)
180 10. jun kl.:01:00 1000m M4- M4- (VI c)
181 10. jun kl.:01:00 1000m Master M4X MM4x Masters 1000m A-K (VI d)
182 10. jun kl.:01:00 1000m Master W4X/4- MW4x Masters 1000m A-K (VI d)
183 10. jun kl.:01:00 1000m U19 M8+ JM8+ A (VI c)
200 10. jun kl.:00:00 350m U19 W1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
200 10. jun kl.:00:00 350m U19 W1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
201 10. jun kl.:00:00 350m U19 M1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
202 10. jun kl.:00:00 350m U17 M1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
203 10. jun kl.:00:00 350m U17 W1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
204 10. jun kl.:00:00 350m U19 LM1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
204 10. jun kl.:00:00 350m U19 LM1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
205 10. jun kl.:00:00 350m U19 LW1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
206 10. jun kl.:00:00 350m U17 LM1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
207 10. jun kl.:00:00 350m U19 LW1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
208 10. jun kl.:00:00 350m W1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147
209 10. jun kl.:00:00 350m M1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147