Tilmeldinger - Haderslev Regatta 2018

Løb 1 U15 M4X+ Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c) - 3000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer (Holstebro) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • Cox. Ingen Styrmand (Holstebro) '01
Løb 2 U14 M4X+ Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c) - 3000m 1 tilmelding
Roklubben Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 3. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 4. Nikolaj Olsen (Stevns) '05
  • Cox. n. n (Stevns) '05
Løb 7 U15 M2X Drenge 2x 13 og 14 (VI c) - 3000m 1 tilmelding
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 2. Christian Rømer (Furesø) '04
Løb 9 U14 M2X Drenge 2x 12 og 13 (VI c) - 3000m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Løb 11 U15 W2X Piger 2x 13 og 14 (VI c) - 3000m 1 tilmelding
Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 15 U15 M1X Drenge 1x 14 (VI c) - 3000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
Løb 23 U17 W1X JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre - 1000m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Løb 24 U17 W1X JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1 tilmelding
Lyngby Dameroklub/KKL I
  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Løb 26 U17 M1X JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 2 tilmeldinger
Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
Løb 27 U17 W2X JW2X B - 1000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
  • 2. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
Odder Roklub I
  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 2. Olivia Sandvei (Silkeborg) '03
Løb 28 U17 M2X JM2X B - 1000m 1 tilmelding
Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Løb 31 Master M1X MM1x Masters A-K (VI d) - 1000m 5 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
Middelfart Roklub I
  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Fredensborg Roklub I
  • 1. Svend-Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Fredensborg Roklub II
  • 1. Hans Tapper (Fredensborg) '62
Løb 32 Master W1X MW1x Masters A-K (VI d) - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
Løb 36 U12 M1X Drenge 1x 11, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 37 U12 W1X Piger 1x 11 - 350m 2 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Roklubben Stevns II
  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
Løb 38 U13 LM1X Drenge 1x 12 let - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 41 U14 M2X Drenge 2x 12 og 13 - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Løb 42 U14 W2X Piger 2x 12 og 13 - 350m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 2. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
Roklubben Stevns II
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 2. Sofie Kristiansen (Stevns) '06
Løb 43 U15 M1X Drenge 1x 14 - 350m 6 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Odense Roklub/KCO I
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
Roklubben Furesø/KKL I
  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Løb 44 U15 M1X Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
Løb 46 U15 W1X Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 48 U17 W1X JW1x B - 1000m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Silkeborg Roklub/KCHO I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Lyngby Dameroklub/KKL I
  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Løb 49 U17 M1X JM1x B - 1000m 3 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
Roskilde Roklub I
  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Løb 52 U19 LW1X JW1x A let - 1000m 2 tilmeldinger
Fredericia Roklub/KCHO I
  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Hadsund Roklub I
  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Løb 53 U19 M1X JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre - 1000m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Søren Harbo Christiansen (Hadsund) '01
Hadsund Roklub II
  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Hadsund Roklub III
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
Løb 54 U19 LM1X JM1x A let - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 55 U19 M4X JM4x A - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
  • 1. Marcus Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Løb 56 U23 LW1X W1x B let. - 1000m 1 tilmelding
Jels Roklub I
  • 1. Anette Saaugaard Hansen (Jels) '99
Løb 59 U13 M2X Drenge 2x 11 og 12 - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
  • 2. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 60 U13 M1X Drenge 1x 12 - 350m 1 tilmelding
Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Løb 62 U13 W1X Piger 1x 12 - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Løb 63 U14 M1X Drenge 1x 13 - 350m 5 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05
Odense Roklub/KCO I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Roklubben Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Roklubben Stevns III
  • 1. Nikolaj Olsen (Stevns) '05
Løb 64 U14 M1X Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1 tilmelding
Jels Roklub I
  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Løb 66 U14 W1X Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05
Løb 67 U15 LM1X Drenge 1x 14 let - 350m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
Løb 69 U15 M2X Drenge 2x 13 og 14 - 350m 2 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro) '04
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Løb 70 U15 W2X Piger 2x 13 og 14 - 350m 1 tilmelding
Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Løb 71 W/M 8+ 8+ open Sprintcup (VI h) - 350m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Flemming Simonsen (København) '67
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83
  • 4. Stefanos Volianitis (DSR) '66
  • 5. Ulrik Rafkiær (DSR) '75
  • 6. Willi Drexel (København) '69
  • 7. Bo Kaliszan (Roskilde) '73
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 4. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 5. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 6. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 7. Marcus Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 73 Master M4X MM4x Masters A-K (VI d) - 1000m 2 tilmeldinger
Kolding Roklub I
  • 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47
Aarhus Roklub I
  • 1. Peder Lindhardt Rosengreen (Aarhus) '66
  • 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 3. Frede Keller (Aarhus) '67
  • 4. Morten Flarup Sørensen (Aarhus) '66
Løb 74 Master W4X/4- MW4x Masters A-K (VI d) - 1000m 1 tilmelding
Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I
  • 1. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 2. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
  • 3. Britta Hirschauer (NRV) '62
  • 4. Lonnie Schmidt (NRV) '80
Løb 78 U17 M2X JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 3 tilmeldinger
Sønderborg Roklub I
  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04
  • 2. Samuele Bernardi (Sønderborg) '03
Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04
Odense Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
Løb 79 U17 LW1X JW1x B let - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
Løb 80 U17 LM1X JM1x B let. - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 81 U17 W4X+ JW4x+ B (VI g) - 1000m 1 tilmelding
Odder Roklub/Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 2. Olivia Sandvei (Silkeborg) '03
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03
  • Cox. Styrmand NN (Silkeborg) '03
Løb 84 U17 M4X JM4x B (VI g) - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 2. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 3. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 85 U19 W2X JW2x A - 1000m 3 tilmeldinger
Jels Roklub I
  • 1. Julie Sandholdt Kristensen (Jels) '02
  • 2. Kristine Damgaard Hansen (Jels) '01
Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Hadsund Roklub I
  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01
  • 2. Agnete Munk (Hadsund) '00
Løb 86 U19 M2X JM2x A - 1000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Marcus Lyngesen (Hvidovre) '00
Løb 87 U19 LM1X JM1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1 tilmelding
Jels Roklub I
  • 1. Nikolaj Jes Petersen (Jels) '00
Løb 90 M1X M1x - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 91 Master M2X/2- MM 2x Masters A - K (VI d) - 1000m 3 tilmeldinger
Middelfart Roklub/Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
  • 2. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
N.S. Roklub I
  • 1. Peter Hansen (N.S.) '47
  • 2. Per Jacobsen (N.S.) '39
Fredensborg Roklub I
  • 1. Hans Tapper (Fredensborg) '62
  • 2. Svend-Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Løb 92 Master W2X/2- MW 2x Masters A - K (VI d) - 1000m 2 tilmeldinger
Nyborg Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
Fredensborg Roklub I
  • 1. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 2. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
Løb 93 Master W/M 2X/2- MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d) - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59
Løb 94 U17 M1X-Edon JM 1X E,D,C,B i Edon (VI f) - 250m 2 tilmeldinger
Jels Roklub I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. Kian Grillesen (Stevns) '05
Løb 96 U17 W1X-Edon JW 1X E,D,C,B i Edon (VI f) - 250m 2 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
  • 1. Sofie Kristiansen (Stevns) '06
Roklubben Stevns II
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Løb 101 U15 M1X Drenge 1x 14 (VI c) - 1000m 2 tilmeldinger
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Roklubben Furesø/KKL I
  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
Løb 102 U15 M1X Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 3 tilmeldinger
Sønderborg Roklub I
  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04
Hadsund Roklub I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
Løb 104 U14 M1X Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 4 tilmeldinger
Jels Roklub I
  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Hadsund Roklub I
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Hadsund Roklub II
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Hadsund Roklub III
  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05
Løb 106 U17 W1X JW1x B (VI c) - 1000m 3 tilmeldinger
Silkeborg Roklub/KCHO I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Løb 107 U17 M1X JM1x B (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Roskilde Roklub I
  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Løb 110 U19 LW1X JW1x A let (VI c) - 1000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Fredericia Roklub/KCHO I
  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Løb 112 U13 W2X Piger 2x 11 og 12 - 1000m 2 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
Roklubben Stevns II
  • 1. Sofie Kristiansen (Stevns) '06
  • 2. Isabella Bache (Stevns) '06
Løb 113 U15 LM1X Drenge 1x 14 let (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
Løb 118 U15 M4X+ Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer (Holstebro) '04
  • Cox. Ingen Styrmand (Holstebro) '01
Løb 120 U19 LM1X JM1x A let (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 121 U19 M1X JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Søren Harbo Christiansen (Hadsund) '01
Hadsund Roklub II
  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Hadsund Roklub III
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
Løb 125 Master M1X MM1x Masters A-K (VI d) - 1000m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Lemvig Roklub I
  • 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
Lemvig Roklub II
  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 126 Master W1X MW1x Masters A-K (VI d) - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
Løb 127 U17 LW1X JW1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
Løb 128 U12 M1X Drenge 1x 11 - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 130 U13 M1X Drenge 1x 12 - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 131 U13 LM1X Drenge 1x 12 let - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 132 U13 W1X Piger 1x 12 - 350m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Løb 134 U14 W4X+ Piger 4x+ 12 og 13 (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
  • 3. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 4. Sofie Kristiansen (Stevns) '06
  • Cox. N N (Stevns) '06
Løb 135 U14 M4X+ Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Roklubben Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 3. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 4. Nikolaj Olsen (Stevns) '05
  • Cox. n. n (Stevns) '05
Løb 136 U15 M2X Drenge 2x 13 og 14 (VI c) - 1000m 4 tilmeldinger
Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro) '04
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04
Løb 137 U15 W2X Piger 2x 13 og 14 (VI c) - 1000m 2 tilmeldinger
Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Hadsund Roklub I
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 2. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05
Løb 139 U17 W2X JW2x B (VI c) - 1000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Odder Roklub I
  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 2. Olivia Sandvei (Silkeborg) '03
Løb 140 U17 M2X JM2x B (VI c) - 1000m 4 tilmeldinger
Sønderborg Roklub I
  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04
  • 2. Samuele Bernardi (Sønderborg) '03
Odense Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
Løb 142 U19 W1X JW1x A (VI c) - 1000m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01
Hadsund Roklub II
  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Fredericia Roklub/KCHO I
  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Løb 143 U19 M1X JM1x A (VI c) - 1000m 4 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Hvidovre Roklub/KCHO I
  • 1. Marcus Lyngesen (Hvidovre) '00
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Løb 147 U15 W1X Piger 1x 14 (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Løb 148 U15 W1X Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 149 U14 M2X Drenge 2x 12 og 13 (VI c) - 1000m 4 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Hadsund Roklub II
  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
  • 2. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Roklubben Stevns II
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Olsen (Stevns) '05
Løb 154 U17 W1X JW1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 2 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Løb 156 U17 M1X JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 3 tilmeldinger
Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
Odense Roklub/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
Løb 157 U17 W1X JW1x B let (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Lyngby Dameroklub/KKL I
  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Løb 160 U19 M2X JM2x A - 1000m 2 tilmeldinger
Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Marcus Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Hadsund Roklub I
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Løb 164 M8+ M8+ (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Flemming Simonsen (København) '67
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83
  • 4. Stefanos Volianitis (DSR) '66
  • 5. Ulrik Rafkiær (DSR) '75
  • 6. Willi Drexel (København) '69
  • 7. Bo Kaliszan (Roskilde) '73
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Løb 165 Master M2X/2- MM 2x Masters A - K (VI d) - 1000m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59
Sorø Roklub II
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
Lemvig Roklub I
  • 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
N.S. Roklub I
  • 1. Peter Hansen (N.S.) '47
  • 2. Per Jacobsen (N.S.) '39
Fredensborg Roklub I
  • 1. Svend-Aage Nielsen (Fredensborg) '46
  • 2. Hans Tapper (Fredensborg) '62
Løb 166 Master W2X/2- MW 2x Masters A - K (VI d) - 1000m 1 tilmelding
Fredensborg Roklub I
  • 1. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 2. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
Løb 167 Master W/M 2X/2- MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d) - 1000m 1 tilmelding
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Løb 168 U19 M4X JM4x A (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Løb 171 U17 M4X+ JM4x+ B (VI c) - 1000m 2 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • Cox. Ingen Styrmand (Holstebro) '01
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 4. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • Cox. N N (Holstebro) '99
Løb 172 U17 W4X+ JW4x+ B (VI c) - 1000m 1 tilmelding
Odder Roklub/Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 2. Olivia Sandvei (Silkeborg) '03
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03
  • Cox. Styrmand NN (Silkeborg) '03
Løb 173 U17 LM2X JM2x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1 tilmelding
Jels Roklub I
  • 1. Janick Holm (Jels) '03
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Løb 174 U19 LW1X JW1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 2 tilmeldinger
Jels Roklub I
  • 1. Kristine Damgaard Hansen (Jels) '01
Hadsund Roklub I
  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Løb 181 Master M4X MM4x Masters 1000m A-K (VI d) - 1000m 1 tilmelding
Kolding Roklub I
  • 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47
Løb 201 U19 M1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Hadsund Roklub II
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
Hadsund Roklub III
  • 1. Søren Harbo Christiansen (Hadsund) '01
Løb 202 U17 M1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 2 tilmeldinger
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
Roskilde Roklub I
  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Løb 203 U17 W1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 5 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
Silkeborg Roklub/KCHO I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Lyngby Dameroklub/KKL I
  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Løb 204 U19 LM1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1 tilmelding
Jels Roklub I
  • 1. Nikolaj Jes Petersen (Jels) '00
Løb 206 U17 LM1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1 tilmelding
Jels Roklub I
  • 1. Janick Holm (Jels) '03