Tilmeldinger - Jyske Mesterskaber 2017

Løb 100 W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo - W/M Ergo 6km 6000m 3 tilmeldinger

Lemvig Roklub I

  • 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82

Team Beuschau I

  • 1. Uwe Beuschau (Beuschau) '68

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Løb 103 U11 WErgo Piger U11 Ergo - Piger Junior E 10 år/årg 07 2min 1 tilmelding

Roklubben Ægir

  • 1. Alberte Johnsen (Ægir) '07
Løb 108 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Drenge Junior D 11 år/årg 06 2min 1 tilmelding

Hadsund Roklub

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 109 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Drenge Junior D 12 år/årg 05 2min 2 tilmeldinger

Hadsund Roklub III

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

Hadsund Roklub II

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Løb 110 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger Junior B-A 15-18 år, NYE ROERE 3min 2 tilmeldinger

Roklubben Ægir II

  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
Løb 111 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Junior B-A 15-18 år, NYE ROERE 3min 5 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Hovmand (Ægir) '02

N.S. Roklub I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99

Hadsund Roklub III

  • 1. Mathias Vestergaard (Hadsund) '01

Hadsund Roklub II

  • 1. Søren Harbo Christiansen (Hadsund) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
Løb 112 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger Junior C 13 år/årg 04 3min 1 tilmelding

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 113 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge Junior C 13 år/årg 04 3min 1 tilmelding

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 114 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger Junior C 14 år/årg 03 4min 8 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Silkeborg Roklub II

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Odder Roklub II

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Løb 115 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge Junior C 14 år/årg 03 4min 7 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Rasmus Steiniche (Aarhus) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Odder Roklub I

  • 1. Jacques Stilling-Kaltoft (Odder) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Løb 116 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Piger Junior B 15 år/årg 02 2000m 3 tilmeldinger

Ribe Roklub I

  • 1. Pernille Taagaard Kristensen (Ribe) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
Løb 117 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Piger Junior B 16 år/årg 01 2000m 3 tilmeldinger

Fredericia Roklub

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Ribe Roklub II

  • 1. Sarah Maack Lauritsen (Ribe) '01

Ribe Roklub I

  • 1. Sara Møller Jørgensen (Ribe) '01
Løb 118 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger Junior A 17 år/årg 00 2000m 4 tilmeldinger

Hadsund Roklub II

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
Løb 119 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger Junior A 18 år/årg 99 2000m 3 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
Løb 120 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Drenge Junior B 15 år/årg 02 2000m 4 tilmeldinger

Silkeborg Roklub I

  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeborg) '02

Aarhus Roklub II

  • 1. Simon Dissing (Aarhus) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

Aarhus Roklub III

  • 1. William Trojel (Aarhus) '02
Løb 121 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Drenge Junior B 16 år/årg 01 2000m 3 tilmeldinger

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

Holstebro Roklub 2

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Holstebro Roklub

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 122 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Junior A 17 år/årg 00 2000m 2 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 123 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Junior A 18 år/årg 99 2000m 2 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

N.S. Roklub I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99
Løb 124 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - Dame Senior B 19-22 år 2000m 7 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

AFMELDT Aarhus Roklub IV

  • 1. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Pernille Nielsen (Holstebro) '97

Aarhus Roklub III

  • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96

Aarhus Roklub II

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
Løb 125 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Dame Senior B letvægt 19-22 år 2000m 1 tilmelding

Aarhus Roklub I

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95
Løb 126 WErgo Kvinder Ergo - Dame Senior A åben 2000m 4 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91

AFMELDT Nyborg Roklub II

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69

AFMELDT Nyborg Roklub III

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69
Løb 127 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Senior A letvægt åben 2000m 1 tilmelding

Roklubben Ægir I

  • 1. Anne Nissen (Ægir) '91
Løb 128 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - Herre Senior B 19-22 år 2000m 3 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Frederik Wulf Munk (Aarhus) '96

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Søren Brag (Nordslesvig) '97

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Simon Skytte (Nordslesvig) '98
Løb 129 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Herre Senior B letvægt 19-22 år 2000m 1 tilmelding

Aarhus Roklub I

  • 1. Tobias Lipp (Aarhus) '98
Løb 130 MErgo Mænd Ergo - Herre Senior A åben 2000m 6 tilmeldinger

Aalborg Roklub V

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Aalborg Roklub II

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89

AFMELDT Vejle Roklub I

  • 1. Glen Mac Jobson (Vejle) '89

Aalborg Roklub I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Aalborg Roklub IV

  • 1. Branko Majmunovic (Aalborg) '93

Roklubben Ægir I

  • 1. Victor Gro Jensen (Ægir) '94
Løb 131 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Senior A letvægt åben 2000m 1 tilmelding

Roklubben Ægir I

  • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir) '93
Løb 135 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo - Dame 40-49 år letvægt 2000m 2 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69

Nyborg Roklub 2

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69
Løb 142 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Herre 30-39 år åben 2000m 1 tilmelding

Nyborg Roklub I

  • 1. Rasmus Nielsen (Nyborg) '77
Løb 144 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Herre 40-49 år åben 2000m 2 tilmeldinger

Vejle Roklub I

  • 1. Bo Højgård (Vejle) '71

AFMELDT Team Beuschau I

  • 1. uwe Beuschau (Beuschau) [0000]
Løb 145 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Herre 40-49 år letvægt 2000m 1 tilmelding

Roklubben Ægir I

  • 1. John Mellerup (Ægir) '71
Løb 146 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Herre 50-59 år åben 2000m 4 tilmeldinger

AFMELDT Randers Roklub I

  • 1. Erik Carsten Pedersen (Randers) '67

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Vejle Roklub I

  • 1. Michael Magill (Vejle) '66

365 Design I

  • 1. Ole Vindfeldt (DEN) '66
Løb 148 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Herre 60-69 år åben 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

Lemvig Roklub I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 150 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Herre 70- år åben 2000m 2 tilmeldinger

Vejle Roklub I

  • 1. Torben Clausen-Hansen (Vejle) '47

Fredericia Roklub I

  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Løb 152 U11 WErgo Sprint Piger U11 Ergo - Piger Junior E 9-10 år, Sprint 200m 1 tilmelding

Roklubben Ægir

  • 1. Alberte Johnsen (Ægir) '07
Løb 154 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo - Piger Junior C 13-14 år, Sprint 200m 6 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Odder Roklub III

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Odder Roklub II

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 157 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo - Drenge Junior C 13-14 år, Sprint 200m 5 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Jacques Stilling-Kaltoft (Odder) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03

Holstebro Roklub I

  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
Løb 158 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo - Piger Junior B 15-16 år, Sprint 200m 6 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Kristina Niemi (Odder) '02

Ribe Roklub III

  • 1. Sarah Maack Lauritsen (Ribe) '01

Ribe Roklub II

  • 1. Sara Møller Jørgensen (Ribe) '01

Roklubben Ægir II

  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02

Ribe Roklub I

  • 1. Pernille Taagaard Kristensen (Ribe) '02
Løb 159 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo - Piger Junior A 17-18 år, Sprint 200m 5 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99
Løb 160 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo - Drenge Junior B 15-16 år, Sprint 200m 4 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

Aarhus Roklub II

  • 1. Simon Dissing (Aarhus) '02

Aarhus Roklub III

  • 1. William Trojel (Aarhus) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Hovmand (Ægir) '02
Løb 161 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo - Drenge Junior A 17-18 år, Sprint 200m 4 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

N.S. Roklub I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Løb 162 U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo - Dame Senior B 19-22 år, Sprint 200m 5 tilmeldinger

Aarhus Roklub III

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95

Aarhus Roklub I

  • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96

Aarhus Roklub IV

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98
Løb 163 U23 LWErgo Sprint Kvinder U23 letvægt Ergo - Dame Senior B letvægt 19-22 år, Sprint 200m 1 tilmelding

Aarhus Roklub I

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95
Løb 164 LWErgo Sprint Kvinder letvægt Ergo - Dame Senior A letvægt åben, Sprint 200m 2 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Anne Nissen (Ægir) '91

Nyborg Roklub I

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69
Løb 165 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Dame Senior A åben, Sprint 200m 2 tilmeldinger

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
Løb 166 U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo - Herre Senior B 19-22 år, Sprint 200m 1 tilmelding

Aarhus Roklub I

  • 1. Frederik Wulf Munk (Aarhus) '96
Løb 167 U23 LMErgo Sprint Mænd U23 letvægt Ergo - Herre Senior B letvægt 19-22 år, Sprint 200m 1 tilmelding

Aarhus Roklub I

  • 1. Tobias Lipp (Aarhus) '98
Løb 168 MErgo Sprint Mænd Ergo - Herre Senior A åben, Sprint 200m 7 tilmeldinger

Aalborg Roklub VI

  • 1. Branko Majmunovic (Aalborg) '93

Aalborg Roklub I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Aalborg Roklub V

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Nyborg Roklub II

  • 1. Rasmus Nielsen (Nyborg) '77

Roklubben Ægir I

  • 1. Victor Gro Jensen (Ægir) '94

Aalborg Roklub IV

  • 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
Løb 169 LMErgo Sprint Mænd letvægt Ergo - Herre Senior A letvægt åben, Sprint 200m 1 tilmelding

Roklubben Ægir I

  • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir) '93
Løb 201 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - 4x500 meter Firma Sprint Regatta 2000m 1 tilmelding

Aalborg Roklub I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 2. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 3. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Løb 202 U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet - 4x500 meter Stafet for klubhold ungdom - junior E-B 2000m 5 tilmeldinger

Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. William Trojel (Aarhus) '02
  • 2. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
  • 3. Simon Dissing (Aarhus) '02
  • 4. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 3. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
  • 4. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Silkeborg Roklub I

  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeborg) '02
  • 2. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
  • 3. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 4. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 2. Kristina Niemi (Odder) '02
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03
Løb 203 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - 4x500 meter Klub Sprint Regatta 2000m 5 tilmeldinger

Aarhus Roklub

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98
  • 2. Charlotte Thor (Aarhus) '95
  • 3. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 4. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96

Aarhus Roklub

  • 1. Frederik Wulf Munk (Aarhus) '96
  • 2. Hother Hennings (Aarhus) '65
  • 3. Tobias Lipp (Aarhus) '98
  • 4. Torben Stig Larsen (Aarhus) '74

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Ægir/KCHO

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 2. Mie Mellerup (Ægir) '00
  • 3. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89
  • 2. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
  • 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 4. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96

Aalborg Roklub I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 2. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 3. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 4. Branko Majmunovic (Aalborg) '93