Resultater - Jyske Mesterskaber 2023
Løb nr | Starttid - | ↓

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2023-01-07 09:15
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 5 Kertem. I
  • Claus Hinding(1)
3:23.5
(24)
6:52.0
(24)
10:18.5
(24)
13:46.6
(24)
17:13.7
(24)
20:37.2
(24)
2 4 Kertem. II
  • Kasper Aagaard(1)
3:28.5
(24)
6:59.4
(24)
10:30.7
(24)
14:02.7
(24)
17:35.9
(24)
21:03.3
(24)
3 10 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
3:27.1
(24)
7:00.5
(24)
10:34.5
(24)
14:08.3
(24)
17:42.0
(24)
21:12.6
(24)
4 9 ASR II
  • Christian Petersen(1)
3:29.4
(24)
6:59.7
(24)
10:31.7
(24)
14:06.2
(24)
17:43.9
(24)
21:21.2
(24)
5 12 Bagsværd III
  • Tomas Næraa(1)
3:39.3
(24)
7:19.2
(24)
9:09.7
(24)
10:59.2
(24)
14:38.9
(24)
21:54.6
(24)
6 2 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
3:35.1
(24)
7:14.1
(24)
10:57.3
(24)
14:44.4
(24)
18:35.2
(24)
22:16.5
(24)
7 8 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
3:43.7
(24)
7:31.6
(24)
11:20.3
(24)
15:07.9
(24)
18:56.8
(24)
22:40.6
(24)
8 6 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
3:42.3
(24)
7:29.6
(24)
11:20.1
(24)
15:11.2
(24)
19:03.8
(24)
22:47.3
(24)
9 7 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
22:59.7
10 11 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:45.5
(24)
7:42.5
(24)
11:41.5
(24)
15:39.8
(24)
19:37.3
(24)
23:29.8
(24)
11 1 Kolding D I
  • Bertha Flensborg(1)
4:09.6
(24)
8:23.8
(24)
12:44.7
(24)
17:10.1
(24)
21:39.2
(24)
25:55.3
(24)
102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-07 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 DSR I
  • Siff Larsen(1)
218m409m
(191m)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo - Drenge 9år 2min 1. Afdeling
2023-01-07 10:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Ran I
Birk Haaning (1)
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-07 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 8 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
219m424m
(205m)
2 3 Valby I
  • Selma Friis(1)
188m381m
(193m)
3 4 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
198m380m
(182m)
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-07 10:00
Plac. # Navn 2:00
1 5 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
258m502m
(244m)
2 10 Bagsværd I
  • Esther Galster-Hansen(1)
439m
3 9 Bagsværd II
  • Esther Gulløv-Elley(1)
334m
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-07 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 6 Lyngby I
  • Oliver Brinkløv(1)
223m448m
(225m)
2 7 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
225m446m
(221m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-01-07 10:15
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 1 Randers I
  • Anton Klindt Thomassen(1)
288m520m
(232m)
736m
(216m)
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-01-07 10:15
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 4 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
253m504m
(251m)
752m
(248m)
2 2 Lyngby II
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
245m482m
(237m)
725m
(243m)
3 3 Holstebro I
  • Katarina Kirkegaard(1)
239m469m
(230m)
692m
(223m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-01-07 10:15
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 10 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
281m538m
(257m)
807m
(269m)
2 9 Holstebro III
  • Malthe Baltser(1)
269m516m
(247m)
755m
(239m)
3 8 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
257m510m
(253m)
742m
(232m)
4 6 Randers II
  • Thorbjørn Christensen(1)
258m497m
(239m)
727m
(230m)
5 7 Odder I
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
246m479m
(233m)
718m
(239m)
6 12 Aarhus I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
224m437m
(213m)
652m
(215m)
7 13 Holstebro IV
  • Josip Sonnenshein(1)
232m429m
(197m)
621m
(192m)
8 11 Randers I
  • Karl Klindt Thomassen(1)
211m407m
(196m)
590m
(183m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-01-07 10:30
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 4 Glebe RC I
  • Kelly Clifton(1)
266m525m
(259m)
777m
(252m)
1026m
(249m)
2 11 Roskilde I
  • Sara Lendal Holm(1)
263m504m
(241m)
746m
(242m)
988m
(242m)
3 1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
244m487m
(243m)
730m
(243m)
983m
(253m)
4 7 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
251m488m
(237m)
725m
(237m)
981m
(256m)
5 2 Jels II
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
255m494m
(239m)
728m
(234m)
975m
(247m)
6 10 Holstebro I
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
252m485m
(233m)
717m
(232m)
973m
(256m)
7 8 Silkeborg I
  • Emma Løwenstein(1)
257m498m
(241m)
729m
(231m)
958m
(229m)
8 9 Lyngby I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
248m485m
(237m)
703m
(218m)
921m
(218m)
9 5 Holstebro II
  • Mille Hagsten(1)
235m456m
(221m)
677m
(221m)
911m
(234m)
10 3 Stevns I
  • Smilla Sabri(1)
250m464m
(214m)
670m
(206m)
884m
(214m)
11 12 Jels III
  • Mia Juul Hansen(1)
238m451m
(213m)
658m
(207m)
865m
(207m)
12 13 Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
203m394m
(191m)
584m
(190m)
783m
(199m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-01-07 10:30
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 20 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
305m583m
(278m)
854m
(271m)
1137m
(283m)
2 17 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
291m562m
(271m)
827m
(265m)
1096m
(269m)
3 21 Odder II
  • Aksel Mikkelsen(1)
269m527m
(258m)
784m
(257m)
1039m
(255m)
4 15 Holstebro II
  • Mikkel Madsen(1)
248m495m
(247m)
738m
(243m)
986m
(248m)
5 18 Holstebro I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
253m493m
(240m)
730m
(237m)
974m
(244m)
6 14 Silkeborg I
  • Malthe Kleist(1)
248m483m
(235m)
718m
(235m)
965m
(247m)
7 19 Odder III
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
246m483m
(237m)
719m
(236m)
956m
(237m)
8 22 Jels I
  • Malte Schøler(1)
250m487m
(237m)
713m
(226m)
945m
(232m)
9 23 Odder I
  • Frederik Amby Jensen(1)
241m475m
(234m)
707m
(232m)
940m
(233m)
10 16 Odder IV
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
213m416m
(203m)
615m
(199m)
820m
(205m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 10:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:48.33:44.75:42.47:34.9
2 4 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
2:01.94:08.66:15.38:17.6
3 5 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
2:03.04:12.76:20.88:20.9
4 7 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:02.54:08.96:18.48:20.9
5 2 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
2:12.74:28.56:44.88:58.1
6 8 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
2:18.34:40.27:00.99:14.7
7 9 Jels III
  • Rikke Jeckel(1)
2:18.54:52.37:28.310:03.7
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 10:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 18 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:48.73:45.65:42.27:34.4
2 15 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:50.73:47.95:45.07:36.7
3 12 Hadsund I
  • Josefine Antoinette Brink(1)
1:52.93:49.15:44.57:36.9
4 23 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
1:52.53:48.75:46.07:39.8
5 14 Roskilde I
  • Emilie Raft(1)
1:51.43:49.65:47.87:41.8
6 21 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:54.53:54.05:54.57:55.3
7 10 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:57.03:59.06:01.18:01.2
8 19 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
2:01.54:06.36:11.68:13.4
9 13 Hadsund II
  • Victoria Clara Brink(1)
1:59.54:02.46:07.98:16.8
10 11 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:01.64:09.76:20.78:29.1
11 20 Ægir II
  • Isabella Bühlmann(1)
2:01.54:19.16:41.78:59.3
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:50.33:43.55:38.27:31.3
2 6 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
1:58.73:59.85:59.37:55.8
3 3 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
1:56.14:00.16:05.88:08.9
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
7:25.4
2 9 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
1:58.84:06.16:16.38:21.8
3 8 KVIK II
  • Silke Traberg-Andersen(1)
8:22.2
4 10 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:08.34:17.96:29.08:37.7
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:42.43:27.75:14.26:55.3
2 4 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
1:47.83:36.65:26.87:14.9
3 3 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
1:43.63:33.65:25.27:16.5
4 5 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
8:00.9
5 6 Ægir I
  • Marius Alstrup(1)
1:59.64:07.36:15.28:21.1
6 8 Holstebro I
  • Oliver Pedersen(1)
1:59.24:06.46:15.38:21.6
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
1:39.43:24.85:09.46:50.3
2 10 Holstebro II
  • Kasper Søndergaard(1)
1:43.83:28.95:14.46:57.5
3 9 Glebe RC I
  • Carter Clifton(1)
1:43.83:28.75:14.36:58.0
4 12 Holstebro III
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:42.23:27.85:14.06:58.4
5 14 Holstebro IV
  • William Lemming(1)
1:45.63:35.05:25.07:12.2
6 11 Aarhus I
  • Christian Lund Hansen(1)
1:53.73:52.55:52.37:48.8
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Holstebro II
  • Simon Madsen(1)
1:37.73:18.54:57.66:35.3
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Sorø III
  • Mads Christensen(1)
1:35.63:18.45:01.06:43.3
2 1 DSR I
  • Hjalte Larsen(1)
1:43.43:34.05:24.27:16.8
3 2 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:44.73:35.85:27.47:18.0
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Holstebro I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:34.03:11.04:47.36:21.0
2 12 Holstebro II
  • Jakob Iversen(1)
1:37.83:16.94:55.56:34.3
3 15 KVIK IV
  • August Krag-Pedersen(1)
1:34.53:19.35:06.46:57.2
4 6 Roskilde I
  • Arsienii Proutorov(1)
1:40.83:26.25:12.46:58.7
5 9 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:42.43:28.95:16.87:04.6
6 11 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:44.33:31.45:19.97:08.6
7 10 Roskilde II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
7:15.1
8 16 KVIK II
  • Bastian Scheel Ingemann(1)
1:46.83:37.85:29.97:17.9
9 14 KVIK III
  • Christian Dael Antonius(1)
1:49.83:43.75:37.57:29.2
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
1:50.23:41.75:32.97:20.3
2 11 Aarhus I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:46.83:39.65:35.17:26.6
3 13 Hadsund II
  • Ida Blomstrand(1)
1:52.43:45.25:38.87:30.6
4 10 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
1:51.33:46.95:43.97:39.8
5 15 DSR I
  • Marie Christine Thomassen (1)
7:41.2
6 8 Hadsund III
  • Lea Lûbeck(1)
1:58.33:58.45:59.07:57.1
7 2 KVIK I
  • Julie Ingemann Dantoft(1)
1:56.03:59.26:01.87:58.2
8 4 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
1:55.53:57.16:00.07:59.5
9 9 Ægir III
  • Anna Thoft Petersen(1)
1:53.73:53.85:57.28:01.1
10 12 Aarhus III
  • Amalie Bønløkke Rasmussen(1)
8:18.0
11 7 Ægir II
  • Liv Jensen(1)
1:59.94:05.96:15.08:20.5
12 1 KVIK II
  • Georgia Elle(1)
2:15.74:44.87:14.89:39.4
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:50.33:42.35:35.07:24.5
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:49.43:42.15:33.77:21.1
2 2 DSR I
  • Samantha Don Robbins(1)
1:49.03:41.45:33.87:22.1
3 3 Hadsund I
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:50.13:41.35:33.67:24.5
4 5 Hadsund II
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(1)
1:50.93:43.75:35.67:26.2
5 6 DSR II
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(1)
1:50.23:41.65:34.27:26.8
6 8 Hadsund III
  • Mathilde Koldsø Søreid(1)
1:54.03:48.45:43.77:38.3
7 7 Hadsund IV
  • Line Ulstrup(1)
1:59.34:05.26:11.58:13.0
8 1 Saxkjøbing I
  • Emmy Wandrup(1)
1:59.64:04.56:13.68:21.9
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
1:57.93:56.55:54.07:50.8
2 10 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
2:01.54:07.26:14.78:22.3
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 KVIK III
  • Gustav Jensen(1)
1:29.83:05.24:42.26:16.8
2 9 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
1:34.53:10.94:49.56:27.9
3 2 KVIK
  • Daniel Nattestad(1)
6:58.5
4 8 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.03:38.35:30.77:16.2
5 1 KVIK II
  • Gisle Mikkelsen(1)
1:48.43:40.85:31.47:18.2
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:31.13:05.34:40.56:19.4
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:34.23:11.94:49.96:24.2
2 5 Ægir I
  • Simon Stouby Bock(1)
1:42.23:27.55:14.77:04.4
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 DSR II
  • Lene Lundgård(1)
1:50.73:44.0
2 2 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
1:53.83:48.5
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 5 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
1:43.83:29.1
2 6 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:45.83:31.6
3 7 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:46.83:40.4
4 3 Keravan Urheilijat I
  • Piia Autonen-Laakso(1)
1:53.13:43.4
5 14 Unity Gym I
  • Mette Kielsholm Fife(1)
1:58.03:59.6
6 8 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
1:56.34:00.0
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 12 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
1:46.03:39.2
2 9 DSR I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:50.03:41.7
3 10 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
1:53.23:53.8
4 11 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
2:37.14:55.8
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:51.13:43.5
2 2 Furesø I
  • Mette Møller(1)
1:52.73:47.7
138
60+LWErgo Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
KVIK I
Marianne Becker (1)
141
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 13:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
2:29.34:59.5
143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Uden Klub I
  • Mads Bork(1)
1:30.03:02.1
2 3 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:33.93:08.5
3 4 DSR I
  • Rune Glerup(1)
1:39.53:20.7
4 2 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
1:40.23:21.3
5 5 Nyborg I
  • Casper Sørensen(1)
1:37.13:22.3
144
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 Ægir I
  • Simon Stouby Bock(1)
1:38.03:24.1
145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 8 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:29.02:57.3
2 14 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:29.73:03.8
3 17 Køge R II
  • Jan Roager Olsen(1)
1:32.73:07.7
4 12 DSR I
  • Jack Ekman(1)
1:34.63:09.9
5 13 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:34.33:10.4
6 11 Nyborg I
  • Kasper Mathiasen(1)
1:36.63:16.1
7 15 Odder I
  • Dennis Thomsen(1)
1:37.13:16.6
8 10 Køge R IV
  • Martin Birk Hansen(1)
1:38.13:19.6
9 9 Køge R V
  • Lars Kjær(1)
1:41.53:25.7
146
40+LMErgo Masters Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
1:47.63:38.5
2 1 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:51.23:50.0
148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 12 Næstv. I
  • Michael Hallgren(1)
1:27.62:59.0
2 11 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
1:36.03:12.9
3 13 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:37.63:16.5
4 14 Køge R II
  • Kristian Egekær(1)
1:37.53:20.1
5 4 KVIK I
  • Jan Skovø(1)
1:39.43:20.2
6 3 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
1:40.33:20.9
7 7 Sønderborg I
  • Henrik Hansen(1)
1:40.13:24.3
8 9 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
1:42.53:24.4
9 15 Køge R III
  • Kim Gutfeld(1)
1:38.73:24.6
10 5 Næstv. II
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:42.13:25.0
11 10 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:43.53:26.7
12 8 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
1:43.03:29.3
149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:37.63:14.8
2 8 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
1:40.93:22.7
3 7 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
1:40.83:23.5
4 1 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
1:41.23:25.8
5 10 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
1:41.43:27.2
6 15 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
1:40.83:30.3
7 3 Odder I
  • Per Amby(1)
1:45.53:31.7
8 5 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
1:45.03:38.1
9 4 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
1:47.93:39.3
10 13 KVIK I
  • Niel Goldsworthy(1)
1:45.73:46.0
11 12 Nyborg I
  • Bo Thillemann Jensen(1)
1:55.73:54.8
12 2 Risskov II
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
1:55.43:56.1
13 11 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
1:55.24:04.4
14 14 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
2:01.24:12.7
150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 17 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:40.43:26.6
2 16 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
1:46.23:35.0
151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 3 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:40.23:27.7
2 1 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
1:42.93:40.0
3 2 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
1:58.74:13.3
152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:41.23:30.8
154
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 14:55
Plac. # Navn 500m1000m
1 5 Nordslesvig I
  • Gerd Larsen(1)
2:10.14:25.7
155
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 15:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Aalborg II
  • Marie Møller Nielsen(1)
1:48.23:35.9
2 8 Aalborg III
  • Sina Brandt(1)
1:48.93:38.7
3 1 Aalborg IV
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
1:50.13:44.0
4 5 Sønderborg II
  • Helena Fukalova(1)
1:54.13:54.5
5 4 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
1:58.23:57.2
156
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 15:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 8 Sønderborg II
  • Sam Gleðisheygg(1)
1:31.83:07.0
2 4 DSR I
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
1:33.73:09.2
3 9 Aalborg III
  • Steven Teglman(1)
1:34.53:12.2
4 5 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:34.23:12.6
5 7 Aalborg IV
  • Saif Ahmed(1)
1:36.33:13.6
6 2 Aalborg II
  • Tobias Emil Buch Nielsen(1)
1:35.43:17.7
7 6 ASR I
  • Nikolaj Jes Petersen(1)
1:40.03:22.3
8 3 Sønderborg I
  • Mikkel Mogensen(1)
1:39.83:22.3
9 1 Horsens I
  • Csaba Gabor Szabo(1)
1:36.53:27.2
10 10 Aalborg V
  • Frederik Luft(1)
1:51.63:55.7
157
W/M 2-erg Kvinder/mænd 2-erg 1000m 1. Afdeling
2023-01-07 15:40
Plac. # Navn Handicap500m1000mTotal time
1 6 Ringsted/Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
4s1:48.33:41.73:45.7
2 8 Køge R II
  • Mai-Britt Bille(1)
  • Henrik Lerdorf(2)
9s1:48.13:47.13:56.1
3 4 Holstebro
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(2)
0s1:56.03:54.03:54.0
4 10 Køge R III
  • Jan Roager Olsen(1)
  • Trine Teglers(2)
28s1:42.53:54.34:22.3
5 12 Køge R IV
  • Kristian Egekær(1)
  • Louise Birk Hansen(2)
16s1:49.64:01.64:17.6
6 2 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
  • Martin Birk Hansen(2)
23s1:49.74:09.24:32.2
170
U17 W/M 4-Slide Piger/drenge U17 4-Slide 3min A Finale
2023-01-07 15:55
Plac. # Navn Handicap1:002:003:00Total meters
1 8 Holstebro I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • William Lemming(2)
  • Noah Baltser Lyngaard(3)
  • Kasper Søndergaard(4)
17s
82m
(17s180s × 863m)
286m572m
(286m)
863m
(291m)
781m
2 20 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
0s
0m
(0s180s × 753m)
257m497m
(240m)
753m
(256m)
753m
3 12 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Isabella Bühlmann(2)
  • Marius Alstrup(3)
  • Valdemar Flyger(4)
4s
17m
(4s180s × 752m)
261m507m
(246m)
752m
(245m)
735m
4 24 Jels
  • Sif Bull Sørensen(1)
  • Malte Schøler(2)
  • Mia Juul Hansen(3)
  • Rikke Jeckel(4)
0s
0m
(0s180s × 670m)
235m449m
(214m)
670m
(221m)
670m
5 4 Holstebro
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
  • Oliver Pedersen(3)
  • Trine Lorentzen(4)
12s
37m
(12s180s × 560m)
199m376m
(177m)
560m
(184m)
523m
172
U23 W/M 4-Slide Kvinder/mænd U23 4-Slide 3min A Finale
2023-01-07 15:55
Plac. # Navn Handicap1:002:003:00Total meters
1 28 Ægir I
  • Anna Thoft Petersen(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
0s
0m
(0s180s × 787m)
270m531m
(261m)
787m
(256m)
787m
173
W/M 4-Slide Kvinder/mænd 4-Slide 3min A Finale
2023-01-07 15:55
Plac. # Navn Handicap1:002:003:00Total meters
1 32 Aarhus/Horsens/Middelfart
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
  • Niels Iversen(3)
  • Bent Bøgh Pedersen(4)
0s
0m
(0s180s × 842m)
292m567m
(275m)
842m
(275m)
842m
174
W/M 4-Slide Kvinder/mænd 4-Slide 3min A Finale
2023-01-07 16:10
Plac. # Navn Handicap1:002:003:00Total meters
1 4 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Simon Nygaard-Thomsen(3)
  • Tobias Emil Buch Nielsen(4)
10s
47m
(10s180s × 842m)
288m565m
(277m)
852m
(287m)
795m
2 8 Aalborg II
  • Camilla Frølund(1)
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(2)
  • Steven Teglman(3)
  • Saif Ahmed(4)
0s
0m
(0s180s × 808m)
276m539m
(263m)
808m
(269m)
808m
181
U17 WErgo Piger U17 Ergo 5min 1. Afdeling
2023-01-07 11:05
Plac. # Navn 1:002:003:004:005:00
1 3 Hadsund I
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
256m496m
(240m)
737m
(241m)
975m
(238m)
1213m
(238m)
2 4 Stevns I
  • Sandra Nørskov(1)
269m501m
(232m)
731m
(230m)
961m
(230m)
1205m
(244m)
3 2 Stevns II
  • Amalie Lau Nielsen(1)
267m502m
(235m)
711m
(209m)
911m
(200m)
1135m
(224m)
4 1 Hadsund II
  • Rosa Gerdes Nielsen(1)
242m467m
(225m)
688m
(221m)
903m
(215m)
1122m
(219m)
5 5 Aarhus I
  • Maya Majeed(1)
228m440m
(212m)
653m
(213m)
866m
(213m)
1089m
(223m)
182
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 5min 1. Afdeling
2023-01-07 11:05
Plac. # Navn 1:002:003:004:005:00
1 11 Roskilde I
  • Albert Andersen(1)
297m571m
(274m)
835m
(264m)
1097m
(262m)
1367m
(270m)
2 9 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
284m544m
(260m)
792m
(248m)
1038m
(246m)
1290m
(252m)
3 8 Silkeborg I
  • Rasmus Christensen(1)
267m521m
(254m)
773m
(252m)
1023m
(250m)
1282m
(259m)
4 10 Ægir I
  • Valdemar Flyger(1)
272m533m
(261m)
773m
(240m)
1018m
(245m)
1271m
(253m)
5 7 Hadsund I
  • Albert Skjødt Andreasen(1)
259m503m
(244m)
748m
(245m)
991m
(243m)
1236m
(245m)
6 6 Randers I
  • Anton Klindt Thomassen(1)
259m491m
(232m)
709m
(218m)
916m
(207m)
1119m
(203m)