Startliste - Jyske Mesterskaber 2023

Løb 21371
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.09:15
Ikke klar endnu
Løb 100
W/M Ergo
6000m
Kvinder/mænd Ergo - Åben
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.09:15
1
Kolding D I
  1. Bertha Flensborg (Kolding D)
2
Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
3
ASR III
  1. Jesper Hoffmann (ASR)
4
Kertem. II
  1. Kasper Aagaard (Kertem.)
5
Kertem. I
  1. Claus Hinding (Kertem.)
6
Aarhus I
  1. Christian Nielsen (Aarhus)
7
Bagsværd I
  1. Christina Rindom (Bagsværd)
8
ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
9
ASR II
  1. Christian Petersen (ASR)
10
Bagsværd II
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
11
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
12
Bagsværd III
  1. Tomas Næraa (Bagsværd)
Løb 21373
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 102
U11 WErgo
2min
Piger U11 Ergo - Piger 10år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
1
DSR I
  1. Siff Larsen (DSR)
Løb 21374
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 103
U10 MErgo
2min
Drenge U10 Ergo - Drenge 9år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
2
Ran I
  1. Birk Haaning (DEN)
Løb 21376
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 105
U12 WErgo
2min
Piger U12 Ergo - Piger 11år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
3
Valby I
  1. Selma Friis (Valby)
4
Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
8
Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
Løb 21377
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 106
U13 WErgo
2min
Piger U13 Ergo - Piger 12år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
5
Rødvig I
  1. Nicoline Walgren Vedel (Rødvig)
9
Bagsværd II
  1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
10
Bagsværd I
  1. Esther Galster-Hansen (Bagsværd)
Løb 21378
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
Ikke klar endnu
Løb 107
U12 MErgo
2min
Drenge U12 Ergo - Drenge 11år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:00
6
Lyngby I
  1. Oliver Brinkløv (Lyngby)
7
Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
Løb 21381
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 110
U19 MErgo
3min
Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:15
1
Randers I
  1. Anton Klindt Thomassen (Randers)
Løb 21382
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 111
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo - Piger 13år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:15
2
Lyngby II
  1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
3
Holstebro I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
4
Lyngby I
  1. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
Løb 21383
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:15
Ikke klar endnu
Løb 112
U14 MErgo
3min
Drenge U14 Ergo - Drenge 13år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:15
5
Holstebro II
  1. Sander Hansen (Holstebro)
6
Randers II
  1. Thorbjørn Christensen (Randers)
7
Odder I
  1. Kristoffer lukasz Dudziak (Odder)
8
Sønderborg I
  1. Simon Frellesen (Sønderborg)
9
Holstebro III
  1. Malthe Baltser (Holstebro)
10
Holstebro I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
11
Randers I
  1. Karl Klindt Thomassen (Randers)
12
Aarhus I
  1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus)
13
Holstebro IV
  1. Josip Sonnenshein (Holstebro)
Løb 21384
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 113
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo - Piger 14år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:30
1
Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
2
Jels II
  1. Andrea Nicolaisen Jensen (Jels)
3
Stevns I
  1. Smilla Sabri (Stevns)
4
Glebe RC I
  1. Kelly Clifton (AUS)
5
Holstebro II
  1. Mille Hagsten (Holstebro)
6
AFMELDT Stevns II
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
7
Jels I
  1. Dicte Fyhn (Jels)
8
Silkeborg I
  1. Emma Løwenstein (Silkeborg)
9
Lyngby I
  1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
10
Holstebro I
  1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
11
Roskilde I
  1. Sara Lendal Holm (Roskilde)
12
Jels III
  1. Mia Juul Hansen (Jels)
13
Lyngby II
  1. Karen Reimer (Lyngby)
25
Bagsværd II
  1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
26
Bagsværd I
  1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
27
Bagsværd IV
  1. Liv Dolmer (Bagsværd)
28
Bagsværd III
  1. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd)
Løb 21385
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:30
Ikke klar endnu
Løb 114
U15 MErgo
4min
Drenge U15 Ergo - Drenge 14år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:30
14
Silkeborg I
  1. Malthe Kleist (Silkeborg)
15
Holstebro II
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
16
Odder IV
  1. Kristoffer lukasz Dudziak (Odder)
17
Sorø I
  1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
18
Holstebro I
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
19
Odder III
  1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
20
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
21
Odder II
  1. Aksel Mikkelsen (Odder)
22
Jels I
  1. Malte Schøler (Jels)
23
Odder I
  1. Frederik Amby Jensen (Odder)
24
Holstebro III
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
29
Bagsværd I
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
30
Bagsværd II
  1. Pilou Jürgensen (Bagsværd)
31
Bagsværd III
  1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
Løb 21386
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:45
Ikke klar endnu
Løb 115
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo - Piger 15år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:45
1
AFMELDT Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
2
Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
3
Holstebro I
  1. Trine Lorentzen (Holstebro)
4
Jels I
  1. Celine Nielsen (Jels)
5
Jels II
  1. Thea Marie Noe (Jels)
6
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
7
Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
8
Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
9
Jels III
  1. Rikke Jeckel (Jels)
24
AFMELDT Holstebro II
  1. Laura Skov (Holstebro)
Løb 21387
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:45
Ikke klar endnu
Løb 116
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo - Piger 16år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.10:45
0
AFMELDT Holstebro I
  1. Laura Skov (Holstebro)
10
Holstebro/KCHO II
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
11
Ægir I
  1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
12
Hadsund I
  1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
13
Hadsund II
  1. Victoria Clara Brink (Hadsund)
14
Roskilde I
  1. Emilie Raft (Roskilde)
15
Holstebro/KCHO III
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
16
AFMELDT KVIK I
  1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
17
Hadsund III
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
18
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
19
Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
20
Ægir II
  1. Isabella Bühlmann (Ægir)
21
Holstebro/KCHO I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
23
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
Løb 22558
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:05
Ikke klar endnu
Løb 181
U17 WErgo
5min
Piger U17 Ergo - Nybegynder Piger U17
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:05
1
Hadsund II
  1. Rosa Gerdes Nielsen (Hadsund)
2
Stevns II
  1. Amalie Lau Nielsen (Stevns)
3
Hadsund I
  1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund)
4
Stevns I
  1. Sandra Nørskov (Stevns)
5
Aarhus I
  1. Maya Majeed (Aarhus)
Løb 22554
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:05
Ikke klar endnu
Løb 182
U17 MErgo
5min
Drenge U17 Ergo - Nybegynder Drenge U17
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:05
6
Randers I
  1. Anton Klindt Thomassen (Randers)
7
Hadsund I
  1. Albert Skjødt Andreasen (Hadsund)
8
Silkeborg I
  1. Rasmus Christensen (Silkeborg)
9
Stevns I
  1. Carl Hjortkær (Stevns)
10
Ægir I
  1. Valdemar Flyger (Ægir)
11
Roskilde I
  1. Albert Andersen (Roskilde)
Løb 21388
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:20
Ikke klar endnu
Løb 117
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo - Piger 17år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:20
0
AFMELDT Holstebro I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
1
AFMELDT Holstebro III
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
2
Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
3
Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
5
AFMELDT Holstebro II
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
6
KVIK I
  1. Nanna Ancher (KVIK)
Løb 21389
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:20
Ikke klar endnu
Løb 118
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo - Piger 18år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:20
7
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
8
KVIK II
  1. Silke Traberg-Andersen (KVIK)
9
KVIK I
  1. Caroline Quass Størup (KVIK)
10
Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
Løb 21390
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:40
Ikke klar endnu
Løb 119
U16 MErgo
2000m
Drenge U16 Ergo - Drenge 15år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:40
1
AFMELDT Lyngby II
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
2
Holstebro
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
3
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
4
Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
5
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
6
Ægir I
  1. Marius Alstrup (Ægir)
7
AFMELDT Lyngby I
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
8
Holstebro I
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
Løb 21391
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:40
Ikke klar endnu
Løb 120
U17 MErgo
2000m
Drenge U17 Ergo - Drenge 16år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.11:40
9
Glebe RC I
  1. Carter Clifton (AUS)
10
Holstebro II
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
11
Aarhus I
  1. Christian Lund Hansen (Aarhus)
12
Holstebro III
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
13
Odder I
  1. Frey Sørensen (Odder)
14
Holstebro IV
  1. William Lemming (Holstebro)
15
AFMELDT Holstebro I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 21392
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:00
Ikke klar endnu
Løb 121
U18 MErgo
2000m
Drenge U18 Ergo - Drenge 17år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:00
0
Holstebro I
  1. Simon Starklint (Holstebro)
1
DSR I
  1. Hjalte Larsen (DSR)
2
Sorø II
  1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
3
Holstebro II
  1. Simon Madsen (Holstebro)
5
Sorø III
  1. Mads Christensen (Sorø)
Løb 21393
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:00
Ikke klar endnu
Løb 122
U19 MErgo
2000m
Drenge U19 Ergo - Drenge 18år
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:00
6
Roskilde I
  1. Arsienii Proutorov (Roskilde)
7
AFMELDT Jels II
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
8
Furesø I
  1. Jude Graham Pedersen (Furesø)
9
Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
10
Roskilde II
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Roskilde)
11
Jels I
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
12
Holstebro II
  1. Jakob Iversen (Holstebro)
13
Holstebro I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
14
KVIK III
  1. Christian Dael Antonius (KVIK)
15
KVIK IV
  1. August Krag-Pedersen (KVIK)
16
KVIK II
  1. Bastian Scheel Ingemann (KVIK)
Løb 21394
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:20
Ikke klar endnu
Løb 123
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:20
0
AFMELDT Holstebro I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
1
KVIK II
  1. Georgia Elle (KVIK)
2
KVIK I
  1. Julie Ingemann Dantoft (KVIK)
3
Hadsund I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
4
Ægir I
  1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
6
AFMELDT Roskilde I
  1. Iben Bech (Roskilde)
7
Ægir II
  1. Liv Jensen (Ægir)
8
Hadsund III
  1. Lea Lûbeck (Hadsund)
9
Ægir III
  1. Anna Thoft Petersen (Ægir)
10
Aarhus II
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
11
Aarhus I
  1. Vár Guriardóttir Hansen (Aarhus)
12
Aarhus III
  1. Amalie Bønløkke Rasmussen (Aarhus)
13
Hadsund II
  1. Ida Blomstrand (Hadsund)
15
DSR I
  1. Marie Christine Thomassen (DSR)
Løb 21395
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:20
Ikke klar endnu
Løb 124
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:20
14
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
Løb 21396
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:40
Ikke klar endnu
Løb 125
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:40
1
Saxkjøbing I
  1. Emmy Wandrup (Saxkjøbing)
2
DSR I
  1. Samantha Don Robbins (DSR)
3
Hadsund I
  1. Karen Hougaard Frost (Hadsund)
4
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
5
Hadsund II
  1. Lærke Kjeldgaard Petersen (Hadsund)
6
DSR II
  1. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR)
7
Hadsund IV
  1. Line Ulstrup (Hadsund)
8
Hadsund III
  1. Mathilde Koldsø Søreid (Hadsund)
Løb 21397
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:40
Ikke klar endnu
Løb 126
LWErgo
2000m
Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.12:40
9
Roskilde I
  1. Helen Pabst (Roskilde)
10
Næstv. I
  1. Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 21398
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:00
Ikke klar endnu
Løb 127
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:00
0
AFMELDT Næstv. I
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
0
AFMELDT Holstebro I
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
0
AFMELDT Holstebro II
  1. Patrick Klestrup (Holstebro)
0
AFMELDT Holstebro IV
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
1
KVIK II
  1. Gisle Mikkelsen (KVIK)
2
KVIK
  1. Daniel Nattestad (KVIK)
7
KVIK III
  1. Gustav Jensen (KVIK)
8
Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
9
Aarhus I
  1. David Wandrup (Aarhus)
10
Bagsværd
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
Løb 21399
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:00
Ikke klar endnu
Løb 128
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:00
11
AFMELDT Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
Løb 21400
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:20
Ikke klar endnu
Løb 129
MErgo
2000m
Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:20
1
AFMELDT Næstv. I
  1. Magnus Stagil (Næstv.)
2
AFMELDT Lemvig I
  1. Jesper Jensen (Lemvig)
3
DSR I
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
4
AFMELDT DSR II
  1. Erik Sandberg Schiess (DSR)
Løb 21401
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:20
Ikke klar endnu
Løb 130
LMErgo
2000m
Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:20
5
Ægir I
  1. Simon Stouby Bock (Ægir)
6
Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
Løb 21402
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:40
Ikke klar endnu
Løb 131
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:40
1
DSR II
  1. Lene Lundgård (DSR)
2
DSR I
  1. Tuuli Kasso (DSR)
Løb 21404
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:40
Ikke klar endnu
Løb 133
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:40
3
Keravan Urheilijat I
  1. Piia Autonen-Laakso (FIN)
4
Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
5
Bagsværd I
  1. Christina Rindom (Bagsværd)
6
Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
7
Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
8
Køge R I
  1. Louise Birk Hansen (Køge R)
14
Unity Gym I
  1. Mette Kielsholm Fife (DEN)
Løb 21406
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:40
Ikke klar endnu
Løb 135
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:40
9
DSR I
  1. Katrine Jørgensen (DSR)
10
Risskov I
  1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov)
11
Saxkjøbing I
  1. Mai Wandrup (Saxkjøbing)
12
Køge R I
  1. Trine Teglers (Køge R)
13
AFMELDT DSR II
  1. Margit Haahr Hansen (DSR)
Løb 21408
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:55
Ikke klar endnu
Løb 137
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:55
1
Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
2
Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
Løb 21409
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:55
Ikke klar endnu
Løb 138
60+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:55
3
KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
Løb 21412
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:55
Ikke klar endnu
Løb 141
80+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo - Kvinder, 80- år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.13:55
4
Furesø I
  1. Bente Johannesen (Furesø)
Løb 21414
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:10
Ikke klar endnu
Løb 143
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:10
1
Uden Klub I
  1. Mads Bork (Uden Klub)
2
Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
3
KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
4
DSR I
  1. Rune Glerup (DSR)
5
Nyborg I
  1. Casper Sørensen (Nyborg)
Løb 21415
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:10
Ikke klar endnu
Løb 144
30+LMErgo
1000m
Masters Mænd 30+ letvægt Ergo - Mænd, 30-39 år, letvægt 1000m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:10
6
Ægir I
  1. Simon Stouby Bock (Ægir)
Løb 21416
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:10
Ikke klar endnu
Løb 145
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:10
7
Køge R III
  1. Lasse Pedersen (Køge R)
8
Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
9
Køge R V
  1. Lars Kjær (Køge R)
10
Køge R IV
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
11
Nyborg I
  1. Kasper Mathiasen (Nyborg)
12
DSR I
  1. Jack Ekman (DSR)
13
Bagsværd I
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
14
Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
15
Odder I
  1. Dennis Thomsen (Odder)
16
AFMELDT Esbjerg I
  1. Flemming Madsen (Esbjerg)
17
Køge R II
  1. Jan Roager Olsen (Køge R)
Løb 146
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:10
18
AFMELDT Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
Løb 21418
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:25
Ikke klar endnu
Løb 147
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:25
1
Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
2
Jels I
  1. Anders Jørgensen (Jels)
Løb 21419
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:25
Ikke klar endnu
Løb 148
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:25
3
Skanderborg I
  1. Ole Vindfeldt (Skanderborg)
4
KVIK I
  1. Jan Skovø (KVIK)
5
Næstv. II
  1. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
6
AFMELDT Næstv. III
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
7
Sønderborg I
  1. Henrik Hansen (Sønderborg)
8
Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
9
Furesø I
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
10
Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
11
Kertem. I
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
12
Næstv. I
  1. Michael Hallgren (Næstv.)
13
Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
14
Køge R II
  1. Kristian Egekær (Køge R)
15
Køge R III
  1. Kim Gutfeld (Køge R)
Løb 21420
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:40
Ikke klar endnu
Løb 149
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:40
1
Sorø I
  1. Peter Carstens (Sorø)
2
Risskov II
  1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov)
3
Odder I
  1. Per Amby (Odder)
4
Furesø I
  1. Lars Wallin (Furesø)
5
Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
6
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
7
Esbjerg I
  1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
9
Nordslesvig II
  1. Werner Güttel (Nordslesvig)
10
Aarhus I
  1. Niels Iversen (Aarhus)
11
Risskov I
  1. Benny Weibel (Risskov)
12
Nyborg I
  1. Bo Thillemann Jensen (Nyborg)
13
KVIK I
  1. Niel Goldsworthy (KVIK)
14
Nordslesvig I
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
15
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
Løb 21421
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:40
Ikke klar endnu
Løb 150
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:40
16
Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
17
Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
Løb 21422
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:55
Ikke klar endnu
Løb 151
70+MErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70- år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:55
1
Jels I
  1. Fleming Mathiesen (Jels)
2
Lemvig I
  1. Jørgen Jensen (Lemvig)
3
Middelfart I
  1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Løb 21423
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:55
Ikke klar endnu
Løb 152
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70- år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:55
4
Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
Løb 21425
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:55
Ikke klar endnu
Løb 154
80+MErgo
1000m
Masters Mænd 80+ Ergo - Mænd, 80- år, 1000 m
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.14:55
5
Nordslesvig I
  1. Gerd Larsen (Nordslesvig)
Løb 21426
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:10
Ikke klar endnu
Løb 155
WErgo
1000m
Kvinder Ergo - UNI - Kvinder
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:10
0
AFMELDT Randers I
  1. Line Ulstrup (Randers)
1
Aalborg IV
  1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
2
Aalborg II
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
4
Aalborg I
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
5
Sønderborg II
  1. Helena Fukalova (Sønderborg)
7
AFMELDT Sønderborg I
  1. Astrid Sloth (Sønderborg)
8
Aalborg III
  1. Sina Brandt (Aalborg)
Løb 21427
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:25
Ikke klar endnu
Løb 156
MErgo
1000m
Mænd Ergo - UNI - Mænd
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:25
1
Horsens I
  1. Csaba Gabor Szabo (Horsens)
2
Aalborg II
  1. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
3
Sønderborg I
  1. Mikkel Mogensen (Sønderborg)
4
DSR I
  1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
5
Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
6
ASR I
  1. Nikolaj Jes Petersen (ASR)
7
Aalborg IV
  1. Saif Ahmed (Aalborg)
8
Sønderborg II
  1. Sam Gleðisheygg (Sønderborg)
9
Aalborg III
  1. Steven Teglman (Aalborg)
10
Aalborg V
  1. Frederik Luft (Aalborg)
Løb 21428
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:40
Ikke klar endnu
Løb 157
W/M 2-erg
1000m
Kvinder/mænd 2-erg - Toer holdløb - IKKE SLIDE
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:40
4
Holstebro
  1. 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
6
Ringsted/Sorø I [4s]
  1. 1. Sofie Steffensen (Sorø)
  2. 2. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
8
Køge R II [9s]
  1. 1. Mai-Britt Bille (Køge R)
  2. 2. Henrik Lerdorf (Køge R)
12
Køge R IV [16s]
  1. 1. Kristian Egekær (Køge R)
  2. 2. Louise Birk Hansen (Køge R)
2
Køge R I [23s]
  1. 1. Filippa Birk Hansen (Køge R)
  2. 2. Martin Birk Hansen (Køge R)
10
Køge R III [28s]
  1. 1. Jan Roager Olsen (Køge R)
  2. 2. Trine Teglers (Køge R)
Løb 170
U17 W/M 4-Slide
3min
Piger/drenge U17 4-Slide - HOLDLØB
A Finale
7. jan 2023 kl.15:55
20
Jels I
  1. 1. Anna Thomsen (Jels)
  2. 2. Celine Nielsen (Jels)
  3. 3. Dicte Fyhn (Jels)
  4. 4. Thea Marie Noe (Jels)
24
Jels
  1. 1. Sif Bull Sørensen (Jels)
  2. 2. Malte Schøler (Jels)
  3. 3. Mia Juul Hansen (Jels)
  4. 4. Rikke Jeckel (Jels)
12
Ægir I [4s]
  1. 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
  2. 2. Isabella Bühlmann (Ægir)
  3. 3. Marius Alstrup (Ægir)
  4. 4. Valdemar Flyger (Ægir)
4
Holstebro [12s]
  1. 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
  3. 3. Oliver Pedersen (Holstebro)
  4. 4. Trine Lorentzen (Holstebro)
8
Holstebro I [17s]
  1. 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. 2. William Lemming (Holstebro)
  3. 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  4. 4. Kasper Søndergaard (Holstebro)
Løb 170
U17 W/M 4-Slide
3min
Piger/drenge U17 4-Slide - HOLDLØB
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:55
Ikke klar endnu
Løb 172
U23 W/M 4-Slide
3min
Kvinder/mænd U23 4-Slide - HOLDLØB
A Finale
7. jan 2023 kl.15:55
28
Ægir I
  1. 1. Anna Thoft Petersen (Ægir)
  2. 2. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  3. 3. Kirstine Nielsen (Ægir)
  4. 4. Liv Jensen (Ægir)
Løb 172
U23 W/M 4-Slide
3min
Kvinder/mænd U23 4-Slide - HOLDLØB
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:55
Ikke klar endnu
Løb 173
W/M 4-Slide
3min
Kvinder/mænd 4-Slide - HOLDLØB
A Finale
7. jan 2023 kl.15:55
32
Aarhus/Horsens/Middelfart
  1. 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
  2. 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
  3. 3. Niels Iversen (Aarhus)
  4. 4. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Løb 173
W/M 4-Slide
3min
Kvinder/mænd 4-Slide - HOLDLØB
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.15:55
Ikke klar endnu
Løb 174
W/M 4-Slide
3min
Kvinder/mænd 4-Slide - UNI HOLDLØB
A Finale
7. jan 2023 kl.16:10
8
Aalborg II
  1. 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  2. 2. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
  3. 3. Steven Teglman (Aalborg)
  4. 4. Saif Ahmed (Aalborg)
4
Aalborg I [10s]
  1. 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  2. 2. Sina Brandt (Aalborg)
  3. 3. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  4. 4. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
Løb 174
W/M 4-Slide
3min
Kvinder/mænd 4-Slide - UNI HOLDLØB
1. Afdeling
7. jan 2023 kl.16:10
Ikke klar endnu