Startliste - LDK2 Koldingfjordens Slotsregatta 2019

Løb 2 - 2 åres inrigger, 25 km mænd, DM 25000m6 Hold
10:32 Hold: 11 Kalundborg 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2338 Aleksander Hansen 1985 1.000 Kalundb
2907 Kåre Mattesen 1971 1.000 Kalundb
7473 Bjarke Christensen Bang 1986 1.000 Kalundb
10:34 Hold: 12 Den Trojanske Søhingst 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
15308 Kenneth Darre 1984 1.000 DSR
18432 Tore Jacobsen 1993 1.000 DSR
10:36 Hold: 13 HR Humlebæk 25K DM 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2679 Christian Probst 1960 1.000 Humlebæk
10095 Claus Jensen 1965 1.000 Humlebæk
2423 Jens Jørgen Tramm 1965 1.000 Humlebæk
10:38 Hold: 14 Roklubben Viking 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8207 Jørgen Zangenberg 1962 1.000 Viking
15029 Uffe Dyhr 1959 1.000 Viking
2290 Rene Hansen 1963 1.000 Viking
10:40 Hold: 15 Kvik 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15018 Simon Bjærre 1990 1.000 KVIK
18465 Troels Ilsøe Mahneke 1987 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen 1980 1.000 KVIK
10:42 Hold: 16 De Seje Regnedrenge 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
6208 Nicolai Møller Andersen 1977 1.000 DSR
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
Løb 7
M1x coastal M1x coastal - Coastal 2x Mænd 6 km - 6000m
A Finale 15. jun kl.:11:00

51

AFMELDTHorsens I
  • Christoffer Underlien Hakala (Horsens)

52

Horsens/KDR I
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
  • 2. Bertha Flensborg (Kolding D)

53

KVIK I
  • 1. Bie Andersen (KVIK)
  • 2. Dorte Lassen (KVIK)

54

KVIK
  • 1. Peter Weile (KVIK)
  • 2. Torill Lindebjerg (KVIK)
Løb - m0 Hold
Løb 9 - 2 åres inrigger, 10 km kvinder, DM 10000m2 Hold
14:30 Hold: 21 Tøser På Tur 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16299 Emma Rue Moos 1997 1.000 DSR
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
16050 Lee Koefoed Harborg 1985 1.000 DSR
14:32 Hold: 22 KVIK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
11899 Ulla Jakobsen 1965 1.000 KVIK
Løb 10 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Mix, 1. div., FM 10000m5 Hold
14:40 Hold: 31 Den Unavngivne 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.106
16309 Johan Berg M 1985 0.995 DSR
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.954 DSR
18433 Anne Lindegaard K 1994 0.927 * 0.950 DSR outliner
17723 Mostafa Abdou M 1992 1.000 DSR
18468 Emil Blom-Hanssen M 1995 0.995 DSR
14:42 Hold: 32 HR Humlebæk 10K MIX 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.912
10416 Anni Renner Mortensen K 1965 0.882 Humlebæk outliner
7624 Jette Tramm K 1964 0.879 * 0.902 Humlebæk outliner
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.952 Humlebæk
14:44 Hold: 33 Middel-fart 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.066
5106 Bent Bøgh Pedersen M 1943 0.877 * 0.913 Middelfart outliner
16364 Claus Rützou M 1969 0.961 Middelfart
51 Hardy Olesen M 1967 0.956 Middelfart
9579 Roar Kloppenborg-Skrumsager M 1970 0.963 Middelfart
369 Frede Nørskov Nielsen M 1954 0.923 Fr.cia
14:46 Hold: 34 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.930
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.945 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.947 Viking
6168 ib Bruun M 1940 0.861 * 0.897 Viking outliner
14:48 Hold: 35 Danehof Nyborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.942
13781 Brian Sørensen M 1968 0.959 Nyborg
9419 Allan Seelk M 1968 0.959 Nyborg
6800 Bente Irring K 1964 0.879 * 0.909 Nyborg outliner
Løb 11 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Motionsmix 2. div. 10000m5 Hold
14:54 Hold: 41 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.903
17321 Dorte Zangerberg K 1966 0.884 Viking outliner
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.937 Viking
17329 Birgitte Kraft K 1958 0.864 * 0.887 Viking outliner
14:56 Hold: 42 RR Mix 1 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.903
3154 Poul Chr. Andersen M 1961 0.942 Randers
8262 Ida Helene Hovøre K 1962 0.875 Randers outliner
6603 Vibeke Christensen K 1956 0.859 * 0.892 Randers outliner
14:58 Hold: 43 Vejle 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.081
10993 Jesper Foldager M 1972 0.968 Vejle
11866 Kamilla Sarrossy K 1979 0.914 Vejle outliner
17798 Lauge Decker M 1993 0.999 Vejle
10001 Jens Wael Møller M 1966 0.954 Vejle
7834 Birgit Bech Jensen K 1971 0.895 * 0.949 Vejle outliner
15:00 Hold: 44 Horsens Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.965
18324 Christoffer Underlien Hakala M 1992 1.000 Horsens
12018 Sten Holmbæk M 1962 0.945 Horsens outliner
11864 Linda Kærgaard Nielsen K 1980 0.916 * 0.950 Horsens outliner
15:02 Hold: 45 Middelfart 1 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.916
15775 Birgit Rützou K 1971 0.895 Middelfart outliner
15777 Niels Henrik Rauer Hansen M 1965 0.952 Middelfart
15778 Susanne Grønnehave Mogensen K 1965 0.882 * 0.902 Middelfart outliner