Tilmeldinger - LDK2 Koldingfjordens Slotsregatta 2019

Løb 2 M2+inr 2 åres inrigger, 25 km mænd, DM - 25000m 6 tilmeldinger
Kalundborg
  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
  • Cox. Bjarke Christensen Bang (Kalundb) '86
Den Trojanske Søhingst
  • 1. Peter Stenby (DSR) '86
  • 2. Kenneth Darre (DSR) '84
  • Cox. Tore Jacobsen (DSR) '93
HR Humlebæk 25K DM
  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60
  • 2. Claus Jensen (Humlebæk) '65
  • Cox. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65
Roklubben Viking
  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62
  • 2. Uffe Dyhr (Viking) '59
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63
Kvik
  • 1. Simon Bjærre (KVIK) '90
  • 2. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80
De Seje Regnedrenge
  • 1. Nicolai Møller Andersen (DSR) '77
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • Cox. Rune Glerup (DSR) '84
Løb 3 M1x coastal Coastal 1x Mænd 3 km - 3000m 1 tilmelding
Horsens I Afmeldt
  • 1. Christoffer Underlien Hakala (Horsens) '92
Løb 6 W2x coastal Coastal 2x Kvinder 6 km - 6000m 2 tilmeldinger
Horsens/KDR I
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
  • 2. Bertha Flensborg (Kolding D) '81
KVIK I
  • 1. Bie Andersen (KVIK) '71
  • 2. Dorte Lassen (KVIK) '71
Løb 7 M2x coastal Coastal 2x Mænd 6 km - 6000m 1 tilmelding
KVIK
  • 1. Peter Weile (KVIK) '73
  • 2. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
Løb 9 W2+inr 2 åres inrigger, 10 km kvinder, DM - 10000m 2 tilmeldinger
Tøser På Tur
  • 1. Emma Rue Moos (DSR) '97
  • 2. Dorthe Jørgensen (DSR) '85
  • Cox. Lee Koefoed Harborg (DSR) '85
KVIK
  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Tine Aabye (KVIK) '63
  • Cox. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
Løb 10 W/M 2+inr/4+inr 2/4 åres inrigger, 10 km åben Mix, 1. div., FM - 10000m 5 tilmeldinger
Den Unavngivne H:1.106
  • 1. Johan Berg (DSR) '85 H:0.995
  • 2. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66 H:0.954
  • 3. Anne Lindegaard (DSR) '94 H:0.927 (outliner)
  • 4. Mostafa Abdou (DSR) '92 H:1.000
  • Cox. Emil Blom-Hanssen (DSR) '95 H:0.995
HR Humlebæk 10K MIX H:0.912
  • 1. Anni Renner Mortensen (Humlebæk) '65 H:0.882 (outliner)
  • 2. Jette Tramm (Humlebæk) '64 H:0.8790.902 (outliner)
  • Cox. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.952
Middel-fart H:1.066
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43 H:0.8770.913 (outliner)
  • 2. Claus Rützou (Middelfart) '69 H:0.961
  • 3. Hardy Olesen (Middelfart) '67 H:0.956
  • 4. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70 H:0.963
  • Cox. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54 H:0.923
Roklubben Viking H:0.930
  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.945
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.947
  • Cox. ib Bruun (Viking) '40 H:0.8610.897 (outliner)
Danehof Nyborg H:0.942
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.959
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68 H:0.959
  • Cox. Bente Irring (Nyborg) '64 H:0.8790.909 (outliner)
Løb 11 W/M 2+inr/4+inr 2/4 åres inrigger, 10 km åben Motionsmix 2. div. - 10000m 5 tilmeldinger
Roklubben Viking H:0.903
  • 1. Dorte Zangerberg (Viking) '66 H:0.884 (outliner)
  • 2. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.937
  • Cox. Birgitte Kraft (Viking) '58 H:0.8640.887 (outliner)
RR Mix 1 H:0.903
  • 1. Poul Chr. Andersen (Randers) '61 H:0.942
  • 2. Ida Helene Hovøre (Randers) '62 H:0.875 (outliner)
  • Cox. Vibeke Christensen (Randers) '56 H:0.8590.892 (outliner)
Vejle H:1.081
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72 H:0.968
  • 2. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79 H:0.914 (outliner)
  • 3. Lauge Decker (Vejle) '93 H:0.999
  • 4. Jens Wael Møller (Vejle) '66 H:0.954
  • Cox. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71 H:0.895 (outliner)
Horsens Roklub I H:0.965
  • 1. Christoffer Underlien Hakala (Horsens) '92 H:1.000
  • 2. Sten Holmbæk (Horsens) '62 H:0.9450.95 (outliner)
  • Cox. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80 H:0.916 (outliner)
Middelfart 1 H:0.916
  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71 H:0.895 (outliner)
  • 2. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65 H:0.952
  • Cox. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65 H:0.882 (outliner)