Løbsliste - Nordic Open - Indoor Rowing Championships 2023

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
100 11. feb kl.:09:00 1000m 30+WErgo 1000m Masters Kvinder 30+ Ergo
102 11. feb kl.:09:00 1000m 30+LWErgo 1000m Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo
104 11. feb kl.:09:00 1000m 40+WErgo 1000m Masters Kvinder 40+ Ergo
106 11. feb kl.:09:00 1000m 40+LWErgo 1000m Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo
101 11. feb kl.:09:15 1000m 30+MErgo 1000m Masters Mænd 30+ Ergo
103 11. feb kl.:09:15 1000m 30+LMErgo 1000m Masters Mænd 30+ letvægt Ergo
105 11. feb kl.:09:30 1000m 40+MErgo 1000m Masters Mænd 40+ Ergo
109 11. feb kl.:09:30 1000m 50+MErgo 1000m Masters Mænd 50+ Ergo
108 11. feb kl.:09:45 1000m 50+WErgo 1000m Masters Kvinder 50+ Ergo
110 11. feb kl.:09:45 1000m 50+LWErgo 1000m Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo
107 11. feb kl.:10:00 1000m 40+LMErgo 1000m Masters Mænd 40+ letvægt Ergo
111 11. feb kl.:10:00 1000m 50+LMErgo 1000m Masters Mænd 50+ letvægt Ergo
113 11. feb kl.:10:00 1000m 55+MErgo 1000m Masters Mænd 55+ Ergo
115 11. feb kl.:10:00 1000m 55+LMErgo 1000m Masters Mænd 55+ letvægt Ergo
112 11. feb kl.:10:15 1000m 55+WErgo 1000m Masters Kvinder 55+ Ergo
114 11. feb kl.:10:15 1000m 55+LWErgo 1000m Masters Kvinder 55+ letvægt Ergo
116 11. feb kl.:10:15 1000m 60+WErgo 1000m Masters Kvinder 60+ Ergo
118 11. feb kl.:10:15 1000m 60+LWErgo 1000m Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo
120 11. feb kl.:10:15 1000m 65+WErgo 1000m Masters Kvinder 65+ Ergo
122 11. feb kl.:10:15 1000m 65+LWErgo 1000m Masters Kvinder 65+ letvægt Ergo
124 11. feb kl.:10:15 1000m 70+WErgo 1000m Masters Kvinder 70+ Ergo
126 11. feb kl.:10:15 1000m 70+LWErgo 1000m Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo
128 11. feb kl.:10:15 1000m 80+WErgo 1000m Masters Kvinder 80+ Ergo
130 11. feb kl.:10:15 1000m 80+LWErgo 1000m Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo
117 11. feb kl.:10:30 1000m 60+MErgo 1000m Masters Mænd 60+ Ergo
119 11. feb kl.:10:30 1000m 60+LMErgo 1000m Masters Mænd 60+ letvægt Ergo
131 11. feb kl.:10:30 1000m 65+MErgo 1000m Masters Mænd 65+ Ergo
133 11. feb kl.:10:30 1000m 65+LMErgo 1000m Masters Mænd 65+ letvægt Ergo
135 11. feb kl.:10:30 1000m 70+MErgo 1000m Masters Mænd 70+ Ergo
137 11. feb kl.:10:30 1000m 70+LMErgo 1000m Masters Mænd 70+ letvægt Ergo
139 11. feb kl.:10:30 1000m 80+MErgo 1000m Masters Mænd 80+ Ergo
141 11. feb kl.:10:30 1000m 80+LMErgo 1000m Masters Mænd 80+ letvægt Ergo
150 11. feb kl.:11:00 2min U11 WErgo 2min Piger U11 Ergo
152 11. feb kl.:11:00 2min U12 WErgo 2min Piger U12 Ergo
151 11. feb kl.:11:00 2min U11 MErgo 2min Drenge U11 Ergo
153 11. feb kl.:11:00 2min U12 MErgo 2min Drenge U12 Ergo
154 11. feb kl.:11:15 2min U13 WErgo 2min Piger U13 Ergo
155 11. feb kl.:11:15 2min U13 MErgo 2min Drenge U13 Ergo
156 11. feb kl.:11:30 3min U14 WErgo 3min Piger U14 Ergo
157 11. feb kl.:11:45 3min U14 MErgo 3min Drenge U14 Ergo
158 11. feb kl.:12:00 4min U15 WErgo 4min Piger U15 Ergo
159 11. feb kl.:12:15 4min U15 MErgo 4min Drenge U15 Ergo
160 11. feb kl.:12:30 2000m U16 WErgo 2000m Piger U16 Ergo
161 11. feb kl.:12:45 2000m U16 MErgo 2000m Drenge U16 Ergo
162 11. feb kl.:13:00 2000m U17 WErgo 2000m Piger U17 Ergo
163 11. feb kl.:13:15 2000m U17 MErgo 2000m Drenge U17 Ergo
164 11. feb kl.:13:30 2000m U18 WErgo 2000m Piger U18 Ergo
166 11. feb kl.:13:30 2000m U19 WErgo 2000m Piger U19 Ergo
165 11. feb kl.:13:45 2000m U18 MErgo 2000m Drenge U18 Ergo
167 11. feb kl.:14:00 2000m U19 MErgo 2000m Drenge U19 Ergo
168 11. feb kl.:14:20 2000m U23 LWErgo 2000m Kvinder U23 letvægt Ergo
170 11. feb kl.:14:20 2000m U23 WErgo 2000m Kvinder U23 Ergo
169 11. feb kl.:14:40 2000m U23 LMErgo 2000m Mænd U23 letvægt Ergo
171 11. feb kl.:14:40 2000m U23 MErgo 2000m Mænd U23 Ergo
172 11. feb kl.:15:00 2000m LWErgo 2000m Kvinder letvægt Ergo
174 11. feb kl.:15:00 2000m WErgo 2000m Kvinder Ergo
173 11. feb kl.:15:20 2000m LMErgo 2000m Mænd letvægt Ergo
175 11. feb kl.:15:20 2000m MErgo 2000m Mænd Ergo
200 11. feb kl.:15:40 1000m WErgo 1000m Kvinder Ergo - Universitets roere
201 11. feb kl.:16:00 1000m MErgo 1000m Mænd Ergo - Universitets roere
176 11. feb kl.:16:20 100m U13 WErgo 100m Sprint Piger U13 Ergo
177 11. feb kl.:16:20 100m U13 MErgo 100m Sprint Drenge U13 Ergo
178 11. feb kl.:16:30 200m U15 WErgo 200m Sprint Piger U15 Ergo
179 11. feb kl.:16:30 200m U15 MErgo 200m Sprint Drenge U15 Ergo
180 11. feb kl.:16:45 200m U17 WErgo 200m Sprint Piger U17 Ergo
181 11. feb kl.:16:45 200m U17 MErgo 200m Sprint Drenge U17 Ergo
182 11. feb kl.:17:00 200m U19 WErgo 200m Sprint Piger U19 Ergo
183 11. feb kl.:17:00 200m U19 MErgo 200m Sprint Drenge U19 Ergo
184 11. feb kl.:17:10 200m U23 WErgo 200m Sprint Kvinder U23 Ergo
186 11. feb kl.:17:10 200m WErgo 200m Sprint Kvinder Ergo
185 11. feb kl.:17:20 200m U23 MErgo 200m Sprint Mænd U23 Ergo
187 11. feb kl.:17:20 200m MErgo 200m Sprint Mænd Ergo
188 11. feb kl.:17:30 200m 30+WErgo 200m Sprint Masters Kvinder 30+ Ergo
190 11. feb kl.:17:30 200m 40+WErgo 200m Sprint Masters Kvinder 40+ Ergo
192 11. feb kl.:17:30 200m 50+WErgo 200m Sprint Masters Kvinder 50+ Ergo
196 11. feb kl.:17:30 200m 70+WErgo 200m Sprint Masters Kvinder 70+ Ergo
194 11. feb kl.:17:30 200m 60+WErgo 200m Sprint Masters Kvinder 60+ Ergo
198 11. feb kl.:17:30 200m 80+WErgo 200m Sprint Masters Kvinder 80+ Ergo
189 11. feb kl.:17:40 200m 30+MErgo 200m Sprint Masters Mænd 30+ Ergo
191 11. feb kl.:17:40 200m 40+MErgo 200m Sprint Masters Mænd 40+ Ergo
193 11. feb kl.:17:50 200m 50+MErgo 200m Sprint Masters Mænd 50+ Ergo
195 11. feb kl.:17:50 200m 60+MErgo 200m Sprint Masters Mænd 60+ Ergo
197 11. feb kl.:17:50 200m 70+MErgo 200m Sprint Masters Mænd 70+ Ergo
199 11. feb kl.:17:50 200m 80+MErgo 200m Sprint Masters Mænd 80+ Ergo
202 11. feb kl.:18:10 2000m U17 W/M 4-Stafet 2000m Piger/drenge U17 4-Stafet - Relay
203 11. feb kl.:18:10 2000m W/M 4-Stafet 2000m Kvinder/mænd 4-Stafet - Relay