Startliste - LDK4 Port of Copenhagen 2019

Løb 1 - 2/4 åres inrigger - 10 Km åben Mix, 1. div., FM 10000m11 Hold
10:30 Hold: 1 Vejle 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.954
16955 Ole Lønsmann M 1974 0.972 Vejle
10993 Jesper Foldager M 1972 0.968 Vejle
7834 Birgit Bech Jensen K 1971 0.895 * 0.922 Vejle outliner
10:32 Hold: 2 KR Old Boys 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.069
1561 Kenny Andersen M 1969 0.961 København
3000 Flemming Simonsen M 1967 0.956 København
2372 Ole Skyggebjerg M 1964 0.949 København
6403 Sten Carlsen M 1963 0.947 København
10950 Dan Kristensen M 1953 0.919 København
10:34 Hold: 3 DSR - ATs M&Ms 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.073
3794 Anna Munck Laybourn K 1983 0.922 DSR outliner
18433 Anne Lindegaard K 1994 0.927 DSR outliner
7566 Marianne Stæhr Olsen K 1982 0.920 * 0.948 DSR outliner
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.954 DSR
11328 Martin Grand Ast M 1987 0.998 DSR
10:36 Hold: 4 Rønne Rk - Bornholmerne 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.947
2951 Geert Olsen M 1947 0.896 * 0.915 Rønne outliner
10076 Preben Thorsen M 1969 0.961 Rønne
3691 Torben Vesth Hansen M 1971 0.965 Rønne
10:38 Hold: 5 Roklubben SAS1 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.883
6364 Erik Nielsen M 1950 0.909 SAS
6357 Kristian Bøckhaus M 1944 0.882 SAS
8410 Lena Truelsen K 1950 0.839 * 0.859 SAS outliner
10:40 Hold: 6 KVIK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.980
18454 Jesper Kloster M 1985 0.995 KVIK
18549 Jochen Förster M 1971 0.965 KVIK
18550 Rasmus Wissing M 1978 0.981 KVIK
10:42 Hold: 7 ARK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.992
16314 Alexander Stevns M 1991 1.000 ARK
1724 Asbjørn Adsersen M 1975 0.975 ARK
17508 Christian kjeldskov M 1991 1.000 ARK
10:44 Hold: 8 KR-2 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.934
2373 Hasse Minuva M 1967 0.956 København
794 Jim Kristensen M 1960 0.940 København
867 Betina Holck K 1965 0.882 * 0.906 København outliner
10:46 Hold: 9 HR Humlebæk 10K MIX 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.931
7624 Jette Tramm K 1964 0.879 * 0.902 Humlebæk outliner
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.952 Humlebæk
2679 Christian Probst M 1960 0.940 Humlebæk
10:48 Hold: 10 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.930
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.945 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.947 Viking
6168 ib Bruun M 1940 0.861 * 0.897 Viking outliner
10:50 Hold: 11 Danehof Nyborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.942
6800 Bente Irring K 1964 0.879 * 0.909 Nyborg outliner
2524 Brian Sørensen M 1968 0.959 Nyborg
9419 Allan Seelk M 1968 0.959 Nyborg
Løb 2 - 2/4 åres inrigger - 10 km åben Motionsmix 2. div. 10000m5 Hold
10:56 Hold: 12 KVIK UNI1 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.081
18545 Amalie Møller Nielsen K 1991 0.930 KVIK outliner
18546 Felicitas Schlederer K 1994 0.927 KVIK outliner
18547 Louise Westerdahl K 1995 0.925 * 0.943 KVIK outliner
18574 Anders Yding M 1996 0.993 KVIK
10720 Mikkel Bæch Pedersen M 1997 0.989 KVIK
10:58 Hold: 13 DSR - Kanin1 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.102
18459 Anne Pedersen K 1992 0.930 DSR outliner
18468 Emil Blom-Hanssen M 1995 0.995 DSR
16047 Tais Bjerregaard M 1990 1.000 DSR
18560 Thor Steen Larsen M 1993 0.999 DSR
18572 Marie Louise Larsson K 1983 0.922 * 0.950 DSR outliner
11:00 Hold: 14 KVIK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.917
9662 Dorte Lassen K 1971 0.895 KVIK
18543 Louise Emilie Rem K 1989 0.930 KVIK
18544 Rikke Bojesen K 1995 0.925 KVIK
11:02 Hold: 15 Rk Viking - Solskinsroerne 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.904
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.937 Viking
16194 Pernille Sølund Ehlers K 1968 0.889 Viking
17321 Dorte Zangerberg K 1966 0.884 * 0.887 Viking outliner
11:04 Hold: 16 DSR - Kanin2 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.084
6208 Nicolai Møller Andersen M 1977 0.979 DSR
18562 Mette Kilde K 1978 0.911 * 0.945 DSR outliner
18564 Rikke Bloch K 1989 0.930 DSR outliner
18566 Morten Lorenzen M 1963 0.947 DSR
18565 Mark Henney M 1995 0.995 DSR
Løb 3 - 2 åres inrigger - 10 Km kvinder, DM 10000m4 Hold
11:10 Hold: 17 KVIK Blondies 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15276 Vivian Karlsen 1987 1.000 KVIK
3028 Bie Andersen 1971 1.000 KVIK
17631 Merete Martlev Jensen 1984 1.000 KVIK
11:12 Hold: 18 DSR - Bølgemaskinen 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
7632 Tanja Nors Tardrup 1977 1.000 DSR
10399 Cecilie Lützen Søltoft 1984 1.000 DSR
11:14 Hold: 19 DSR - Tøser På Tur 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
16299 Emma Rue Moos 1997 1.000 DSR
16050 Lee Koefoed Harborg 1985 1.000 DSR
11:16 Hold: 20 KVIK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
11899 Ulla Jakobsen 1965 1.000 KVIK
Løb 4 - 2 åres inrigger - 25 Km mænd, DM 25000m8 Hold
13:30 Hold: 21 ARK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
3230 Thomas Hansen 1978 1.000 ARK
18553 Stephan Sloth Lorenzen 1991 1.000 ARK
6277 Jesper Mikkelsen 1978 1.000 ARK
13:32 Hold: 22 KVIK II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11873 Jacob Krusell 1960 1.000 KVIK
18548 Jesper Hansen 1966 1.000 KVIK
15981 Jacob Sørensen 1968 1.000 KVIK
13:34 Hold: 23 DSR - Den Trojanske Søhingst 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15308 Kenneth Darre 1984 1.000 DSR
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
18432 Tore Jacobsen 1993 1.000 DSR
13:36 Hold: 24 HR Humlebæk 25K DM 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10095 Claus Jensen 1965 1.000 Humlebæk
2679 Christian Probst 1960 1.000 Humlebæk
2423 Jens Jørgen Tramm 1965 1.000 Humlebæk
13:38 Hold: 25 Roklubben Viking 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8207 Jørgen Zangenberg 1962 1.000 Viking
15029 Uffe Dyhr 1959 1.000 Viking
2290 Rene Hansen 1963 1.000 Viking
13:40 Hold: 26 Kalundborg 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2338 Aleksander Hansen 1985 1.000 Kalundb
2907 Kåre Mattesen 1971 1.000 Kalundb
7473 Bjarke Christensen Bang 1986 1.000 Kalundb
13:42 Hold: 27 KVIK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15018 Simon Bjærre 1990 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen 1980 1.000 KVIK
18465 Troels Ilsøe Mahneke 1987 1.000 KVIK
13:44 Hold: 28 DSR - De Seje Regnedrenge 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
16309 Johan Berg 1985 1.000 DSR
Løb 6 - C4X Coastal - 6 Km åben mix 6000m4 Hold
14:30 Hold: 31 DSR 2 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.075
7632 Tanja Nors Tardrup K 1977 0.909 * 0.949 DSR outliner
16301 Christoffer Hansen M 1988 0.999 DSR
17520 Stine Roum K 1988 0.929 DSR outliner
3792 Mette Dyrlund Petersen K 1989 0.930 DSR outliner
9628 Ragna Karen Sigurðardóttir K 1982 1.000 DSR outliner
14:32 Hold: 32 DSR 1 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.079
16225 Sara Lena Josefin Engberg K 1990 0.930 DSR outliner
17372 Tor Kristian Høyer Rasmussen M 1995 0.995 DSR
17410 Irene Kjærskov Pedersen K 1995 0.925 DSR outliner
1965 Jack Ekman M 1973 0.970 DSR
7566 Marianne Stæhr Olsen K 1982 1.000 DSR outliner
14:34 Hold: 33 DSR 3 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.048
15329 Lea Benedicte Skov Hansen K 1985 0.925 DSR
17371 Simone Krog Christensen K 1989 0.930 DSR
11326 Samantha Don Robbins K 1990 0.930 DSR
10399 Cecilie Lützen Søltoft K 1984 0.924 DSR
10099 Julie Schou K 1984 1.000 DSR
14:36 Hold: 34 KVIK 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.007
10981 Tine Aabye K 1963 0.877 KVIK
9662 Dorte Lassen K 1971 0.895 KVIK
11899 Ulla Jakobsen K 1965 0.882 KVIK
10611 Torill Lindebjerg K 1977 0.909 KVIK
3028 Bie Andersen K 1971 1.000 KVIK