Tilmeldinger - Præstø Roregatta 2017

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben mix, 1. div. (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 7 tilmeldinger

Humlebæk - Humlegalejen H:0.916

  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64 H:0.884 (outliner)
  • 2. Susanne Midtgaard (Humlebæk) '58 H:0.8700.902 (outliner)
  • Cox. Anders Larsen-Ross (Humlebæk) '67 H:0.961

Havnens Helte - KR H:1.099

  • 1. Kenny Andersen (København) '69 H:0.965
  • 2. Lars Hvedstrup Jensen (København) '82 H:0.994
  • 3. Martin Andersen (København) '72 H:0.972
  • 4. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83 H:0.995
  • Cox. Carina Klein (København) '74 H:0.907 (outliner)

Letvægterne - Hellerup/DSR H:1.055

  • 1. Arne Månsson (Hellerup) '48 H:0.909
  • 2. Morten Have (Hellerup) '60 H:0.945
  • 3. Janek Lesniak (Hellerup) '63 H:0.952
  • 4. Thomas Weise (Hellerup) '67 H:0.961
  • Cox. Lise Teisel (Hellerup) '47 H:0.8350.902 (outliner)

Humlebæks turneringshold H:0.908

  • 1. Jette Tramm (Humlebæk) '64 H:0.884 (outliner)
  • 2. Michael Krogh (Humlebæk) '61 H:0.947
  • Cox. Susanne Dam Poulsen (Humlebæk) '67 H:0.891

Fire på stribe - DSR H:1.094

  • 1. Dorthe Jørgensen (DSR) '85 H:0.928 (outliner)
  • 2. Kristian Adelbert Hansen (DSR) '76 H:0.981
  • 3. Niels Elgaard Larsen (DSR) '66 H:0.959
  • 4. Henrik Asmussen (DSR) '65 H:0.956
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87 H:1.000

Team Skal du ha` FYNSKE BANK - Nyborg/M.fart H:1.075

  • 1. Hardy Olesen (Middelfart) '67 H:0.961
  • 2. Claus Rützau (Middelfart) '69 H:0.965
  • 3. Allan Seelk (Nyborg) '68 H:0.963
  • 4. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.963
  • Cox. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68 H:0.893 (outliner)

Roklubben Viking H:0.931

  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.949
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.952
  • Cox. Lisbet Jensen (Viking) '52 H:0.8530.892 (outliner)
Løb 2 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben mix, 2. div. (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 5 tilmeldinger

KR 1 - KR/Præstø H:0.981

  • 1. Simon Lund-Hansen (København) '94 H:0.993
  • 2. Michael Sørensen (København) '91 H:0.999
  • Cox. Jan Søndervang (Præstø) '56 H:0.9340.95 (outliner)

Nakskov Roklub. URO H:0.950

  • 1. Sophia Lindegaard (Nakskov) '01 H:0.8780.935 (outliner)
  • 2. William Christensen (Nakskov) '00 H:0.957
  • Cox. Sebastian Christensen (Nakskov) '00 H:0.957

Vejle H:0.927

  • 1. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73 H:0.905
  • 2. Jens Wael Møller (Vejle) '66 H:0.959
  • Cox. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79 H:0.918

Nakskov Roklub. Roinfo.dk H:0.900

  • 1. Einer Hansen (Nakskov) '45 H:0.896
  • 2. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.926
  • Cox. Pia Olsen (Nakskov) '61 H:0.877

KVIK blondies H:0.926

  • 1. Vivian Karlsen (KVIK) '87 H:0.930
  • 2. Merete Martlev Jensen (KVIK) '84 H:0.927
  • Cox. Gitte Østergaard (KVIK) '80 H:0.920
Løb 3 W2+inr Kvinder 2+inr - 2 årers Inrigger, Kvinder 10000m 5 tilmeldinger

Hedebølgen - DSR

  • 1. Astrid Clausen Nørgaard (DSR) '90
  • 2. Cecilie Albrechtsen (DSR) '85
  • Cox. Ida Marie Boas (DSR) '85

KVIKamigas

  • 1. Line Andersen (KVIK) '77
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71

Udenfornummer - DSR

  • 1. Ditte-Marie Cozens (DSR) '74
  • 2. Louise Ruby (DSR) '84
  • Cox. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82

KVIK & dirty

  • 1. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 2. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • Cox. Ulla Jakobsen (KVIK) '65

Bølgemaskinen - DSR

  • 1. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • Cox. Stine Rosbjerg (DSR) '75
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben mix (Handicap beregningsmetode: Ldk7) 25000m 6 tilmeldinger

Vejle/Horsens H:0.936

  • 1. Christian Christensen (Vejle) '77 H:0.984
  • 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80 H:0.920
  • Cox. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71 H:0.9000.905 (outliner)

Champagnegaloppen - DSR H:0.936

  • 1. Flemming Jensen (DSR) '69 H:0.965
  • 2. Dorthe Jørgensen (DSR) '85 H:0.928
  • Cox. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77 H:0.914

J-team - KVIK H:0.953

  • 1. Jacob Sørensen (KVIK) '68 H:0.963
  • 2. Jens Kofoed (KVIK) '63 H:0.952
  • Cox. Jacob Krusell (KVIK) '60 H:0.945

Bornholmerne - Rønne/ARA H:0.965

  • 1. Kurt Jensen (Rønne) '62 H:0.949
  • 2. Torben Vesth Hansen (Rønne) '71 H:0.970
  • Cox. Steen Wegner (ARA) '73 H:0.975

Humlebæk - nu med farfar i båden H:0.941

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.945
  • 2. Per Olsen (Humlebæk) '52 H:0.923
  • Cox. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.956

Roklubben Viking - Viking/Nyborg H:0.955

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.963
  • 2. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.949
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.952
Løb 5 M2+inr Mænd 2+inr - 2 årers Inrigger, Mænd 25000m 3 tilmeldinger

Den gale roer! - DSR

  • 1. Jakob Skov (DSR) '73
  • 2. Jesper Schmidt Hansen (DSR) '85
  • Cox. Kaspar Guldbæk (DSR) '84

DSR 150

  • 1. Jesper Christensen (DSR) '72
  • 2. Jan Pierrel Mikkelsen (DSR) '78
  • Cox. Henrik Mortensen (DSR) '68

Den gode, den onde og den grusomme pensionist - DSR

  • 1. Nicolai Møller Andersen (DSR) '77
  • 2. Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR) '81
  • Cox. Kasper Jørgensen (DSR) '85