Løbsliste - Sjællandske Mesterskaber 2016

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
101 26. nov kl.:10:30 6000m WErgo 6000m Kvinder Ergo - Kvinder 6000m
100 26. nov kl.:10:30 6000m MErgo 6000m Mænd Ergo - MÆND 6000 m
102 26. nov kl.:11:15 2min U11 WErgo 2min Piger U11 Ergo - JUN D+P ÅRGANG 10 2MIN
103 26. nov kl.:11:15 2min U11 WErgo 2min Piger U11 Ergo - Piger Jun E årgang 06+07 2min
104 26. nov kl.:11:15 2min U11 MErgo 2min Drenge U11 Ergo - Drenge Jun E årgang 06+07 2min
105 26. nov kl.:11:20 2min U13 WErgo 2min Piger U13 Ergo - Piger Jun D årgang 04+05 2min
106-B 26. nov kl.:11:30 2min U13 MErgo 2min Drenge U13 Ergo - Drenge Jun D årgang 04+05 2min
107 26. nov kl.:11:38 4min U15 WErgo 4min Piger U15 Ergo - Piger Jun C årgang 02 4min
108 26. nov kl.:11:48 3min U15 WErgo 3min Piger U15 Ergo - Piger Jun C årgang 03 3min
109 26. nov kl.:11:55 4min U15 MErgo 4min Drenge U15 Ergo - Drenge Jun C årgang 02 4min
110 26. nov kl.:12:10 3min U15 MErgo 3min Drenge U15 Ergo - Drenge Jun C årgang 03 3min
111 26. nov kl.:12:18 2000m U17 WErgo 2000m Piger U17 Ergo - Piger Jun B Årgang 00 2000m
112 26. nov kl.:12:18 2000m U16 WErgo 2000m Piger U16 Ergo - Jun B Piger Årgang 01 2000m
113 26. nov kl.:12:32 2000m U17 MErgo 2000m Drenge U17 Ergo - Drenge Jun B Årgang 00 2000m
114 26. nov kl.:12:45 2000m U16 MErgo 2000m Drenge U16 Ergo - Jun B Drenge Årgang 01 2000m
115 26. nov kl.:13:10 2000m U19 WErgo 2000m Piger U19 Ergo - Piger Jun A 2000m
116 26. nov kl.:13:21 2000m U19 MErgo 2000m Drenge U19 Ergo - Drenge Jun A 2000m
118 26. nov kl.:13:25 2000m U23 WErgo 2000m Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m
119 26. nov kl.:13:25 2000m LWErgo 2000m Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m
121 26. nov kl.:13:25 2000m 30+WErgo 2000m Masters Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, Masters 2000m
122 26. nov kl.:13:25 2000m 30+LWErgo 2000m Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo - Kvinder, Masters let 2000m
131 26. nov kl.:13:25 2000m 40+LWErgo 2000m Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo - Kvinder, veteran 40-49 år, letvægt, 2000 meter
117 26. nov kl.:13:31 2000m U23 LWErgo 2000m Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m
120 26. nov kl.:13:31 2000m WErgo 2000m Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m
130 26. nov kl.:13:31 2000m 40+WErgo 2000m Masters Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter
132 26. nov kl.:13:31 2000m 50+WErgo 2000m Masters Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter
133 26. nov kl.:13:31 2000m 50+LWErgo 2000m Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo - Kvinder, veteran 50-59 år, letvægt, 2000 meter
137 26. nov kl.:13:31 2000m 70+LWErgo 2000m Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo - Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter
123 26. nov kl.:13:35 2000m U23 LMErgo 2000m Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m
128 26. nov kl.:13:45 2000m 30+LMErgo 2000m Masters Mænd 30+ letvægt Ergo - Mænd 30-39år letvægt 2000m
138 26. nov kl.:13:50 2000m 40+MErgo 2000m Masters Mænd 40+ Ergo - Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter
125 26. nov kl.:13:50 2000m LMErgo 2000m Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m
126 26. nov kl.:13:50 2000m MErgo 2000m Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m
127 26. nov kl.:13:50 2000m 30+MErgo 2000m Masters Mænd 30+ Ergo - Mænd 30-39 år 2000m
124 26. nov kl.:13:55 2000m U23 MErgo 2000m Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m
129 26. nov kl.:14:15 2000m U17 W/M 4-Stafet 2000m Piger/drenge U17 4-Stafet - Stafet for klubhold, Jun E-B 4x500m
139 26. nov kl.:14:30 2000m 40+LMErgo 2000m Masters Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, veteran 40-49 år, letvægt, 2000 meter
140 26. nov kl.:14:30 2000m 50+LMErgo 2000m Masters Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, veteran 50-59 år,letvægt 2000 m
141 26. nov kl.:14:30 2000m 50+MErgo 2000m Masters Mænd 50+ Ergo - Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter
142 26. nov kl.:14:30 2000m 60+MErgo 2000m Masters Mænd 60+ Ergo - Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter
144 26. nov kl.:14:30 2000m 70+MErgo 2000m Masters Mænd 70+ Ergo - Mænd, veteran 70- år, 2000 meter
145 26. nov kl.:14:30 2000m 70+LMErgo 2000m Masters Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter
146 26. nov kl.:14:45 200m U15 MErgo 200m Sprint Drenge U15 Ergo - Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter
147 26. nov kl.:14:50 200m U15 WErgo 200m Sprint Piger U15 Ergo - Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter
148 26. nov kl.:14:55 200m U17 MErgo 200m Sprint Drenge U17 Ergo - Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter
149 26. nov kl.:15:00 200m U17 WErgo 200m Sprint Piger U17 Ergo - Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter
134 26. nov kl.:15:00 2000m 60+WErgo 2000m Masters Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, veteran 60-69 år, 2000 meter
135 26. nov kl.:15:00 2000m 60+LWErgo 2000m Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, veteran 60-69 år, letvægt, 2000 meter
136 26. nov kl.:15:00 2000m 70+LWErgo 2000m Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo - Kvinder, veteran 70- år, 2000 meter
150 26. nov kl.:15:05 200m U19 MErgo 200m Sprint Drenge U19 Ergo - Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter
143 26. nov kl.:15:05 2000m 60+LMErgo 2000m Masters Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, veteran 60-69 år, letvægt, 2000 meter
152 26. nov kl.:15:07 200m MErgo 200m Sprint Mænd Ergo - Herrer Fitness Sprint 200 meter
151 26. nov kl.:15:11 200m U19 WErgo 200m Sprint Piger U19 Ergo - Piger Fitness Sprint 16-18 år 200 meter
153 26. nov kl.:15:11 200m WErgo 200m Sprint Kvinder Ergo - Damer Fitness Sprint 200 meter
154 26. nov kl.:15:25 2000m W/M 4-Stafet 2000m Piger/drenge 4-Stafet - Stafet for klubhold, 4 x 500 meter