Tilmeldinger - Sjællandske Mesterskaber 2016

Der vises kun tilmeldinger hvor startgebyr er indbetalt

Løb 100 MErgo Mænd Ergo - MÆND 6000 m 6000m 2 tilmeldinger

Lyngby Roklub II

  • 1. Martin Owczarek Korsner Christensen (Lyngby) '88

Lyngby Roklub

  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71
Løb 101 WErgo Kvinder Ergo - Kvinder 6000m 6000m 1 tilmelding

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Løb 102 U11 WErgo Piger U11 Ergo - JUN D+P ÅRGANG 10 2MIN 2min 5 tilmeldinger

Kalundborg Roklub I

  • 1. Filuca Barfod (Kalundb) '09

Tissø Roklub II

  • 1. Karla Friis (Tissø) '10

Roklubben Stevns II

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

Tissø Roklub I

  • 1. Nicky Alex Olsen (Tissø) '09

Roklubben Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
Løb 103 U11 WErgo Piger U11 Ergo - Piger Jun E årgang 06+07 2min 2min 3 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Laura Friis (Tissø) '06

Roklubben Stevns I

MANGLER BETALING
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Roklubben Stevns II

MANGLER BETALING
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 104 U11 MErgo Drenge U11 Ergo - Drenge Jun E årgang 06+07 2min 2min 6 tilmeldinger

Køge Roklub I

  • 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06

Ringsted Roklub I

  • 1. Niklas Petersen (Ringsted) '06

Hvidovre Roklub I

  • 1. Philip Hai Nguyen (Hvidovre) '06

Roklubben Stevns II

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

Dragør Roklub

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Løb 105 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Piger Jun D årgang 04+05 2min 2min 9 tilmeldinger

Rødvig Roklub IV

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Rødvig Roklub III

  • 1. Dania Albunni (Rødvig) '04

Hvidovre Roklub I

  • 1. Solveig Mølle Lindelof (Hvidovre) '05

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Maja Møller (Stevns) '05

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Sorø Roklub II

  • 1. Mathilde Tveden-Nyborg (Sorø) '04

Sorø Roklub 2

  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
Løb 106 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Drenge Jun D årgang 04+05 2min 2min 10 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Roskilde Roklub I

  • 1. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde) '04

Sorø Roklub I

  • 1. Karl-Emil Arensbach (Sorø) '04

Sorø Roklub II

  • 1. Emil Nielsen (Sorø) '04

Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Helsingør Roklub I

  • 1. Emil B Penter (Helsingør) '04

Tissø Roklub I

  • 1. Magnus Jepsen (Tissø) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Rødvig Roklub II

  • 1. Kevin Joensen, (Rødvig) '05

Roklubben Stevns III

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Løb 107 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger Jun C årgang 02 4min 4min 14 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Emilie Lynæs (Sorø) '02

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02

AFMELDT Sorø Roklub III

  • 1. Hilde Denninger (Sorø) '02

Tissø Roklub II

  • 1. Katrine Jepsen (Tissø) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Tissø Roklub I

  • 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02

Køge Roklub I

  • 1. Eva Maria Lerdorf (Køge R) '02

Sorø Roklub II

  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 108 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger Jun C årgang 03 3min 3min 5 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Køge Roklub I

  • 1. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03

Sorø Roklub I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

Sorø Roklub III

  • 1. Smilla Rose (Sorø) '03
Løb 109 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge Jun C årgang 02 4min 4min 12 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Hvidovre Roklub I

  • 1. Alexander Høgedal (Hvidovre) '02

Roskilde Roklub II

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Roklubben Stevns II

  • 1. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02

Sorø Roklub III

  • 1. Christian Nielsen (Sorø) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02

Sorø Roklub II

  • 1. Jacob Timmermann (Sorø) '02

Rødvig Roklub II

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Sorø Roklub IV

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02

Næstved Roklub I

  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
Løb 110 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge Jun C årgang 03 3min 3min 11 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Ringsted Roklub I

  • 1. Niklas Venø Jørgensen (Ringsted) '03

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Roskilde Roklub II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Køge Roklub I

  • 1. Kasper Skovø Krejberg (Køge R) '03

Helsingør Roklub I

  • 1. Jacob Korsgaard (Helsingør) '03
Løb 111 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Piger Jun B Årgang 00 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Louise Hyldager (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
Løb 112 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Jun B Piger Årgang 01 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
Løb 113 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Drenge Jun B Årgang 00 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00

Roforeningen KVIK I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Lyngby Roklub I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

AFMELDT Hvidovre Roklub II

  • 1. Nikolaj Van Gool (Hvidovre) '00

Hvidovre Roklub I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
Løb 114 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Jun B Drenge Årgang 01 2000m 2000m 19 tilmeldinger

Hvidovre Roklub IV

  • 1. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01

AFMELDT Hvidovre Roklub III

  • 1. Christian Denkel Duvier (Hvidovre) '01

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01

Roklubben Furesø II

  • 1. Stephan Balmes Ibsen (Furesø) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Hvidovre Roklub II

  • 1. Thomas Lund (Hvidovre) '01

Hvidovre Roklub I

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Sorø Roklub III

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Roskilde Roklub III

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Kalundborg Roklub I

  • 1. Mikkel Loose (Kalundb) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

AFMELDT Roskilde Roklub V

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01

Roskilde Roklub IV

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Malte Lau (Furesø) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Sorø Roklub II

  • 1. Mathias Ebbekær (Sorø) '01
Løb 115 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger Jun A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Linnea Thonning Jørgensen (Bagsværd) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99

Tissø Roklub I

  • 1. Mette Nissen (Tissø) '99

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Tissø Roklub II

  • 1. Janni Nissen (Tissø) '99
Løb 116 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Jun A 2000m 2000m 9 tilmeldinger

Roskilde Roklub II

  • 1. Hans Reeh (Roskilde) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

N.S. Roklub

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99

Helsingør Roklub I

  • 1. Oliver Kristensen (Helsingør) '98

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Seidelin Houmølle (Bagsværd) '99

Københavns Roklub I

  • 1. Timon Strømgren (København) '99

Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Løb 117 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 1 tilmelding

Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 120 WErgo Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Signe Frederiksen (Tissø) '91

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Louise Grandt (DSR) '91

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90
Løb 125 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m 2000m 1 tilmelding

Næstved Roklub

  • 1. Mikkel Schelde (Næstv.) '93
Løb 126 MErgo Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Næstved Roklub II

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90

Næstved Roklub I

  • 1. Andreas Rasmussen (Næstv.) '86

Næstved Roklub III

  • 1. Andreas Nielsen (Næstv.) '86
Løb 127 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Mænd 30-39 år 2000m 2000m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 129 U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet - Stafet for klubhold, Jun E-B 4x500m 2000m 13 tilmeldinger

Sorø Roklub III

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 3. Emilie Lynæs (Sorø) '02
  • 4. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Sorø Roklub IV

  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 2. Karl-Emil Arensbach (Sorø) '04
  • 3. Mathilde Tveden-Nyborg (Sorø) '04
  • 4. Smilla Rose (Sorø) '03

Roskilde Roklub

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 3. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 4. Malli Segoli (Roskilde) '00

Bagsværd Roklub/KCB

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 3. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 4. Svante Witt (Bagsværd) '03

Roskilde Roklub

  • 1. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde) '04
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 3. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 4. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 3. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Mathias Ebbekær (Sorø) '01
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • 3. Jacob Timmermann (Sorø) '02
  • 4. Emil Nielsen (Sorø) '04

Tissø Roklub I

  • 1. Magnus Jepsen (Tissø) '04
  • 2. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04
  • 3. Anders Clausen (Tissø) '03
  • 4. Katrine Jepsen (Tissø) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02
  • 2. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02
  • 3. Katrine Højgaard (Stevns) '02
  • 4. Nikoline Kroll (Stevns) '02

Køge Roklub I

  • 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06
  • 2. Eva Maria Lerdorf (Køge R) '02
  • 3. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03
  • 4. Sune Rasmussen (Køge R) '02

Roklubben Furesø

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 2. Clara Møller (Furesø) '01
  • 3. Malte Lau (Furesø) '01
  • 4. Stephan Balmes Ibsen (Furesø) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 3. Malte Arensbach (Sorø) '02
  • 4. Christian Nielsen (Sorø) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03
  • 3. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 4. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
Løb 130 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter 2000m 1 tilmelding

Kalundborg Roklub I

  • 1. Katrine Loose (Kalundb) '75
Løb 132 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter 2000m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 137 70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo - Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter 2000m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Ingrid Petersen (Sorø) '44
Løb 138 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter 2000m 2 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Axel Hansen I

  • 1. Lars Poulsen (Axel Hansen) '73
Løb 141 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter 2000m 7 tilmeldinger

Roskilde Roklub I

  • 1. Howard Brammer (Roskilde) '62

Køge Roklub I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

nkc I

  • 1. kim ulric jensen (DEN '60

Sorø Roklub I

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

Roklubben Furesø

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

Roklubben Furesø 2

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Roklubben Viking I

  • 1. Rene Hansen (Viking) '63
Løb 142 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter 2000m 2 tilmeldinger

Rødvig Roklub II

  • 1. Flemming Nielsen (Rødvig) '56

Ringsted Roklub I

  • 1. Per Munk Pedersen (Ringsted) '50
Løb 145 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter 2000m 1 tilmelding

Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Løb 146 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo - Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter 200m 23 tilmeldinger

Hvidovre Roklub II

  • 1. Philip Hai Nguyen (Hvidovre) '06

Roskilde Roklub III

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Ringsted Roklub I

  • 1. Niklas Venø Jørgensen (Ringsted) '03

Rødvig Roklub IV

  • 1. Kevin Joensen, (Rødvig) '05

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Helsingør Roklub I

  • 1. Emil B Penter (Helsingør) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03

Hvidovre Roklub I

  • 1. Alexander Høgedal (Hvidovre) '02

Roskilde Roklub IV

  • 1. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02

Køge Roklub II

  • 1. Sune Rasmussen (Køge R) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Rødvig Roklub III

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

AFMELDT Køge Roklub I

  • 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06

Roskilde Roklub I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Helsingør Roklub II

  • 1. Jacob Korsgaard (Helsingør) '03

Roskilde Roklub V

  • 1. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde) '04

Roskilde Roklub II

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Roklubben Stevns II

  • 1. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

Sorø Roklub II

  • 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
Løb 147 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo - Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter 200m 18 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB V

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Køge Roklub II

  • 1. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Hvidovre Roklub I

  • 1. Solveig Mølle Lindelof (Hvidovre) '05

Bagsværd Roklub/KCB VI

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Køge Roklub I

  • 1. Eva Maria Lerdorf (Køge R) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Rødvig Roklub III

  • 1. Dania Albunni (Rødvig) '04

Sorø Roklub I

  • 1. Hilde Denninger (Sorø) '02

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Rødvig Roklub II

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Roklubben Stevns I

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Rødvig Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Dania Albunni (Rødvig) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Løb 148 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo - Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter 200m 21 tilmeldinger

Roskilde Roklub III

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Kalundborg Roklub I

  • 1. Mikkel Loose (Kalundb) '01

Rungsted Roklub I

  • 1. Frederik Zöllner (Rung) '01

Rungsted Roklub II

  • 1. Philip Weltzer (Rung) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Malte Lau (Furesø) '01

Hvidovre Roklub III

  • 1. Thomas Lund (Hvidovre) '01

Hvidovre Roklub V

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roklubben Stevns II

  • 1. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

Roforeningen KVIK III

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

AFMELDT Hvidovre Roklub IV

  • 1. Christian Denkel Duvier (Hvidovre) '01

Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Roklubben Furesø II

  • 1. Stephan Balmes Ibsen (Furesø) '01

Hvidovre Roklub I

  • 1. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Hvidovre Roklub II

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Hvidovre Roklub VI

  • 1. Nikolaj Van Gool (Hvidovre) '00

Roforeningen KVIK II

  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00

Sorø Roklub

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Løb 149 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo - Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter 200m 11 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB V

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Roklubben Stevns II

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Louise Hyldager (Bagsværd) '00
Løb 150 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo - Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter 200m 6 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Jeppe Aabye (KVIK) '99

Rungsted Roklub I

  • 1. Lucas Honoré (Rung) '98

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Seidelin Houmølle (Bagsværd) '99

Roklubben Furesø I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

N.S. Roklub I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99

Helsingør Roklub I

  • 1. Oliver Kristensen (Helsingør) '98
Løb 151 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo - Piger Fitness Sprint 16-18 år 200 meter 200m 2 tilmeldinger

Næstved Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Linnea Thonning Jørgensen (Bagsværd) '99
Løb 152 MErgo Sprint Mænd Ergo - Herrer Fitness Sprint 200 meter 200m 6 tilmeldinger

Rødvig Roklub III

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Rowing Club Mulhouse I

  • 1. Thomas Sandager (RCM) '62

Axel Hansen I

  • 1. Lars Poulsen (Axel Hansen) '73

Ringsted Roklub I

  • 1. Per Munk Pedersen (Ringsted) '50

Køge Roklub I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

Rødvig Roklub IV

  • 1. Tommy Knudsen (Rødvig) '51
Løb 153 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Damer Fitness Sprint 200 meter 200m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Kalundborg Roklub I

  • 1. Katrine Loose (Kalundb) '75
Løb 154 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Stafet for klubhold, 4 x 500 meter 2000m 10 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63
  • 3. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 4. Bo Hartz (Furesø) '62

Køge Roklub

  • 1. Mikkel Sørensen (Køge R) '70
  • 2. Henrik Lerdorf (Køge R) '64
  • 3. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03
  • 4. Sune Rasmussen (Køge R) '02

Tissø Roklub I

  • 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
  • 2. Lis Bay (Tissø) '42
  • 3. Mette Nissen (Tissø) '99
  • 4. Signe Frederiksen (Tissø) '91

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
  • 2. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
  • 3. Mikkel Schelde (Næstv.) '93
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
  • 3. Jeppe Aabye (KVIK) '99
  • 4. Marianne Becker (KVIK) '62

Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
  • 2. Mike Halvor (Ringsted) '00
  • 3. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 4. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 3. Emma Linnea Thonning Jørgensen (Bagsværd) '99
  • 4. Louise Hyldager (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 2. Magnus Seidelin Houmølle (Bagsværd) '99
  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 4. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Næstved Roklub II

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
  • 2. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
  • 3. Andreas Rasmussen (Næstv.) '86
  • 4. Andreas Nielsen (Næstv.) '86

Roforeningen KVIK

  • 1. Zacharias Nicolai Capindale-Webb (KVIK) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 3. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01