Startliste - Sjællandske Mesterskaber 2022

Race secrets

Løb 100
W/M Ergo
6000m
Kvinder/mænd Ergo - Åben
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.09:15
1
ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
2
Bagsværd II
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
3
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
4
Kertem. III
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
5
Kertem. I
  1. Claus Hinding (Kertem.)
6
Aarhus I
  1. Christian Nielsen (Aarhus)
7
Kertem. II
  1. Kasper Aagaard (Kertem.)
8
ASR II
  1. Christian Petersen (ASR)
9
Lemvig I
  1. Jesper Jensen (Lemvig)
10
Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
11
Bagsværd I
  1. Christina Rindom (Bagsværd)
12
Kolding D I
  1. Bertha Flensborg (Kolding D)
13
ASR III
  1. Jesper Hoffmann (ASR)
Løb 102
U11 WErgo
2min
Piger U11 Ergo - Piger 10år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:00
1
Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
2
DSR I
  1. Siff Larsen (DSR)
Løb 103
U10 MErgo
2min
Drenge U10 Ergo - Drenge 9år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:00
3
Ran I
  1. Birk Haaning (DEN)
Løb 104
U11 MErgo
2min
Drenge U11 Ergo - Drenge 10år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:00
4
Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
Løb 105
U12 WErgo
2min
Piger U12 Ergo - Piger 11år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:20
1
Valby I
  1. Selma Friis (Valby)
2
Bagsværd I
  1. Esther Galster-Hansen (Bagsværd)
3
Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
Løb 106
U13 WErgo
2min
Piger U13 Ergo - Piger 12år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:20
4
Rødvig I
  1. Nicoline Walgren Vedel (Rødvig)
5
KVIK I
  1. Anna Nella Bjørn Jakobsen (KVIK)
6
Bagsværd I
  1. Esther Galster-Hansen (Bagsværd)
Løb 107
U12 MErgo
2min
Drenge U12 Ergo - Drenge 11år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:20
7
Lyngby I
  1. Oliver Brinkløv (Lyngby)
Løb 108
U13 MErgo
2min
Drenge U13 Ergo - Drenge 12år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:20
8
Holstebro/KCHO III
  1. Malthe Baltser (Holstebro)
9
KVIK I
  1. Rune Høyer Splittorff (KVIK)
10
Holstebro/KCHO I
  1. Sander Hansen (Holstebro)
11
Randers I
  1. Karl Klindt Thomassen (Randers)
12
Randers II
  1. Thorbjørn Christensen (Randers)
13
Odder I
  1. Kristoffer lukasz Dudziak (Odder)
14
Sønderborg I
  1. Simon Frellesen (Sønderborg)
Løb 110
U19 MErgo
3min
Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:40
1
Odder II
  1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
Odder I
  1. Frederik Amby Jensen (Odder)
Løb 111
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo - Piger 13år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:40
3
Lyngby II
  1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
4
Holstebro/KCHO III
  1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
5
Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
6
Fredensborg I
  1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg)
7
Bagsværd I
  1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
8
Lyngby I
  1. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
9
Holstebro/KCHO I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
10
AFMELDT Sorø I
  1. Ida Vilhelmsen (Sorø)
11
København I
  1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København)
12
Aarhus I
  1. Marie Højklint Nielsen (Aarhus)
13
Bagsværd II
  1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
Løb 112
U14 MErgo
3min
Drenge U14 Ergo - Drenge 13år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.10:40
14
Holstebro I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
15
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
16
Sønderborg I
  1. Simon Frellesen (Sønderborg)
17
Holstebro/KCHO II
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
18
Bagsværd I
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
19
Aarhus I
  1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus)
20
København I
  1. Svend Nielsen (København)
21
Bagsværd II
  1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
22
Holstebro/KCHO III
  1. Josip sonnenschein (Holstebro)
23
Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
Holstebro I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 113
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo - Piger 14år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.11:00
1
Jels II
  1. Andrea Nicolaisen Jensen (Jels)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Trine Lorentzen (Holstebro)
3
Aarhus I
  1. Maya Majeed (Aarhus)
4
Stevns II
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
5
Lyngby I
  1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
6
København I
  1. Josefine Lindskov Also (København)
7
Lyngby II
  1. Karen Reimer (Lyngby)
8
Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
9
Sorø I
  1. Ida Vilhelmsen (Sorø)
10
Stevns I
  1. Smilla Sabri (Stevns)
11
Jels I
  1. Dicte Fyhn (Jels)
12
Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
Løb 114
U15 MErgo
4min
Drenge U15 Ergo - Drenge 14år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.11:00
13
Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
14
Holstebro/KCHO II
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
15
Sorø I
  1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
16
Jels I
  1. Malte Schøler (Jels)
17
Holstebro/KCHO I
  1. Oliver Ottow (Holstebro)
18
København I
  1. Oscar Munck Aabenhus (København)
19
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
21
København II
  1. Christian Qvist Fredriksen (København)
22
Bagsværd II
  1. John Havris (Bagsværd)
Odder I
  1. Frederik Amby Jensen (Odder)
Løb 115
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo - Piger 15år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.11:20
1
Aarhus I
  1. Aja Hornshøj Greve (Aarhus)
2
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
3
Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
4
København I
  1. Johanne Ravn (København)
5
Roskilde I
  1. Emilie Raft (Roskilde)
6
Jels II
  1. Thea Marie Noe (Jels)
7
Holstebro/KCHO IV
  1. Laura Skov (Holstebro)
8
Jels I
  1. Celine Nielsen (Jels)
9
KVIK I
  1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
10
Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
11
Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb 116
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo - Piger 16år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.11:20
12
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
13
Holstebro/KCHO III
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
14
København I
  1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
15
Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
16
Holstebro/KCHO II
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
17
Roskilde II
  1. Silje Trenter (Roskilde)
18
KVIK I
  1. Nanna Ancher (KVIK)
19
Holstebro/KCHO I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
20
Roskilde I
  1. Isabella Bache (Roskilde)
21
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
Løb 181
U17 WErgo
5min
Piger U17 Ergo - U17W Nybegynder
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.11:40
1
Stevns I
  1. Carl Hjortkær (Stevns)
2
Stevns II
  1. Amalie Lau Nielsen (Stevns)
3
Stevns
  1. Sandra Nørskov (Stevns)
Løb 182
U17 MErgo
5min
Drenge U17 Ergo - U17M Nybegynder
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.11:40
4
Randers I
  1. Anton Klindt Thomassen (Randers)
Løb 183
U19 WErgo
6min
Piger U19 Ergo - U19W Nybegynder
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.12:00
1
KVIK I
  1. Georgia Elle (KVIK)
2
KVIK II
  1. Caroline Quass Størup (KVIK)
Løb 184
U19 MErgo
6min
Drenge U19 Ergo - U19M Nybegynder
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.12:00
6
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
7
KVIK I
  1. William Falkner (KVIK)
8
KVIK II
  1. August Krag-Pedersen (KVIK)
Løb 186
U23 MErgo
6min
Mænd U23 Ergo - U23M Nybegynder
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.12:00
3
KVIK III
  1. Gustav Jensen (KVIK)
4
KVIK I
  1. Daniel Nattestad (KVIK)
5
KVIK II
  1. Gisle Mikkelsen (KVIK)
Løb 117
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo - Piger 17år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.12:20
1
København I
  1. Josefine Staudt (København)
2
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
3
Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
Løb 118
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo - Piger 18år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.12:20
4
København I
  1. Josefine Freltoft (København)
Løb 119
U16 MErgo
2000m
Drenge U16 Ergo - Drenge 15år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.12:40
1
Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
2
Holstebro/KCHO III
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
3
Bagsværd II
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
4
Bagsværd I
  1. Hjalte Næraa (Bagsværd)
5
Holstebro/KCHO IV
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
6
Lyngby I
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
7
KVIK I
  1. Bjørn Drachmann Lottrup (KVIK)
8
Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
9
Lyngby II
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
10
Holstebro/KCHO II
  1. William Lemming (Holstebro)
11
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
Løb 120
U17 MErgo
2000m
Drenge U17 Ergo - Drenge 16år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.12:40
12
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
13
Bagsværd/KCHO III
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
14
Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
15
Dragør/KCHO I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
16
Holstebro/KCHO II
  1. Simon Starklint (Holstebro)
17
København I
  1. Carl Hassan Gaba (København)
18
Aarhus I
  1. Christian Lund Hansen (Aarhus)
19
Bagsværd/KCHO I
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
20
Bagsværd I
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
21
Humlebæk/KCHO I
  1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk)
Løb 121
U18 MErgo
2000m
Drenge U18 Ergo - Drenge 17år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:00
1
DSR I
  1. Hjalte Larsen (DSR)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
3
Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
4
Roskilde II
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Roskilde)
5
Holstebro/KCHO II
  1. Jakob Iversen (Holstebro)
6
Sorø III
  1. Mads Christensen (Sorø)
7
Roskilde I
  1. Arsienii Proutorov (Roskilde)
8
KVIK I
  1. Christian Dael Antonius (KVIK)
9
AFMELDT Sorø II
  1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
Løb 122
U19 MErgo
2000m
Drenge U19 Ergo - Drenge 18år
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:00
11
AFMELDT Jels II
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
12
København I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
13
AFMELDT Sorø II
  1. August Husted Coutant (Sorø)
14
AFMELDT Jels I
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
15
Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
Løb 123
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:20
1
Roskilde I
  1. Iben Bech (Roskilde)
2
KVIK I
  1. Sára Maria Johansen (KVIK)
3
Aarhus I
  1. Vár Guriardóttir Hansen (Aarhus)
Løb 124
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:20
4
DSR I
  1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR)
Løb 125
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:20
5
DSR II
  1. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR)
6
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
7
Saxkjøbing I
  1. Emmy Wandrup (Saxkjøbing)
8
DSR I
  1. Samantha Don Robbins (DSR)
Løb 126
LWErgo
2000m
Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:20
9
Næstv. I
  1. Anne Ørsted (Næstv.)
10
Roskilde I
  1. Helen Pabst (Roskilde)
Løb 127
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:40
1
Aarhus I
  1. David Wandrup (Aarhus)
2
Roskilde I
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Patrick Klestrup (Holstebro)
4
AFMELDT Næstv. I
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
5
DSR I
  1. Oskar Høgel (DSR)
Løb 128
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.13:40
6
AFMELDT Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
Løb 129
MErgo
2000m
Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:00
1
DSR II
  1. Erik Sandberg Schiess (DSR)
2
DSR I
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
3
Roskilde I
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
4
Næstv. I
  1. Magnus Stagil (Næstv.)
5
KVIK I
  1. Torbjørn Frankel (KVIK)
Løb 130
LMErgo
2000m
Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:00
6
Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
Løb 131
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:20
1
DSR I
  1. Tuuli Kasso (DSR)
Løb 133
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:20
2
Bagsværd I
  1. Christina Rindom (Bagsværd)
3
Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
4
Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
5
Holstebro/KCHO I
  1. Henriette Madsen (Holstebro)
6
Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
Løb 135
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:20
7
Saxkjøbing I
  1. Mai Wandrup (Saxkjøbing)
8
DSR I
  1. Katrine Jørgensen (DSR)
9
Horsens I
  1. Trine Krogh Jeppesen (Horsens)
10
Risskov I
  1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov)
11
DSR II
  1. Margit Haahr Hansen (DSR)
12
Køge R I
  1. Trine Teglers (Køge R)
Løb 137
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:35
1
Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
2
Nordslesvig I
  1. Eva Weitling (Nordslesvig)
Løb 138
60+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:35
3
AFMELDT KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
Løb 141
80+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:35
4
Furesø I
  1. Bente Johannesen (Furesø)
Løb 143
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:50
1
DSR I
  1. Rune Glerup (DSR)
2
KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
3
Nyborg I
  1. Casper Sørensen (Nyborg)
Løb 145
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:50
4
Køge R II
  1. Jan Roager Olsen (Køge R)
5
Køge R III
  1. Lasse Pedersen (Køge R)
6
Bagsværd I
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
7
DSR I
  1. Jack Ekman (DSR)
8
Esbjerg I
  1. Flemming Madsen (Esbjerg)
9
Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
10
Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
Løb 146
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.14:50
11
Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
12
Aarhus I
  1. Christian Nielsen (Aarhus)
Løb 147
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:05
1
Jels I
  1. Anders Jørgensen (Jels)
2
Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
3
Middelfart I
  1. Soeren Hyre-Fenneberg (Middelfart)
Løb 148
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:05
4
Furesø I
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
5
Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
6
Næstv. I
  1. Michael Hallgren (Næstv.)
7
Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
8
AFMELDT Næstv. III
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
9
Hundested II
  1. Torben Kristiansen (Hundested)
10
Næstv. II
  1. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
11
Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
12
SFC Kampen I
  1. Wiecher Dalsem (NED)
13
Team Aerobic Junkies I
  1. Jussi Koponen (FIN)
14
Sønderborg I
  1. Henrik Hansen (Sønderborg)
15
KVIK I
  1. Jan Skovø (KVIK)
16
Hundested I
  1. Bjarne Jensen (Hundested)
Løb 149
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:20
1
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
2
Esbjerg I
  1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
3
Nyborg I
  1. Bo Thillemann Jensen (Nyborg)
4
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
5
Odder I
  1. Per Amby (Odder)
6
Aarhus I
  1. Niels Iversen (Aarhus)
7
Nordslesvig I
  1. Werner Güttel (Nordslesvig)
8
Sorø I
  1. Peter Carstens (Sorø)
9
KVIK I
  1. Niel Goldsworthy (KVIK)
10
Risskov II
  1. Benny Weibel (Risskov)
11
Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
12
Furesø I
  1. Lars Wallin (Furesø)
13
Nordslesvig II
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
Løb 150
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:20
14
Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
15
Odder I
  1. Per Amby (Odder)
16
Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
Løb 151
70+MErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70- år, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:35
1
Jels I
  1. Fleming Mathiesen (Jels)
2
Middelfart I
  1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
3
Lemvig I
  1. Jørgen Jensen (Lemvig)
Løb 152
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70- år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:35
4
Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
Løb 153
80+MErgo
1000m
Masters Mænd 80+ Ergo
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:35
5
Nordslesvig I
  1. Gerd Larsen (Nordslesvig)
Løb 155
WErgo
1000m
Kvinder Ergo - UNI
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.15:50
1
ASR I
  1. Zeinab Nadeem (ASR)
2
Aalborg II
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
3
Aalborg I
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
4
Aalborg IV
  1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
5
DSR I
  1. Avin Khalil (DSR)
6
AFMELDT KVIK I
  1. Anna Adelholm (KVIK)
7
Aalborg III
  1. Sina Brandt (Aalborg)
Løb 156
MErgo
1000m
Mænd Ergo - UNI
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:10
1
Aalborg IV
  1. Saif Ahmed (Aalborg)
2
Aalborg V
  1. Frederik Luft (Aalborg)
3
DSR I
  1. Leif Førland Schill (DSR)
4
Aalborg III
  1. Steven Teglman (Aalborg)
5
Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
6
DSR III
  1. Florian Franzen (DSR)
7
ASR I
  1. Nikolaj Jes Petersen (ASR)
8
DSR II
  1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
9
Aalborg II
  1. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
Løb 157
W/M 2-erg
1000m
Kvinder/mænd 2-erg - Toer holdløb - IKKE SLIDE
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:30
2
Jels I [2-erg]
  1. 1. Andrea Nicolaisen Jensen (Jels)
  2. 2. Malte Schøler (Jels)
8
Holstebro/KCHO I [2-erg] [7s]
  1. 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
6
Køge R II [2-Slide] [19s]
  1. 1. Henrik Lerdorf (Køge R)
  2. 2. Mai-Britt Bille (Køge R)
4
Køge R I [2-Slide] [37s]
  1. 1. Jan Roager Olsen (Køge R)
  2. 2. Trine Teglers (Køge R)
Løb 157
W/M 2-erg
1000m
Kvinder/mænd 2-erg - Toer holdløb - IKKE SLIDE
2. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:30
Ikke klar endnu
Løb 170
U17 W/M 4-erg
3min
Piger/drenge U17 4-erg - HOLDLØB
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:45
4
Jels I [4-erg]
  1. 1. Anna Thomsen (Jels)
  2. 2. Celine Nielsen (Jels)
  3. 3. Dicte Fyhn (Jels)
  4. 4. Thea Marie Noe (Jels)
12
Stevns I [4-Slide] [8s]
  1. 1. Amalie Lau Nielsen (Stevns)
  2. 2. Anna Iversen (Stevns)
  3. 3. Sandra Nørskov (Stevns)
  4. 4. Carl Hjortkær (Stevns)
8
Holstebro/KCHO [4-erg] [21s]
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  3. 3. Simon Starklint (Holstebro)
  4. 4. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
16
Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Sorø/KCHO [4-erg] [30s]
  1. 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk)
  2. 2. Karl Heuer (Bagsværd)
  3. 3. Emil Jelstrup (Sorø)
  4. 4. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 171
U19 W/M 4-erg
3min
Piger/drenge U19 4-erg - HOLDLØB
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:45
20
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
  3. 3. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  4. 4. Jakob Iversen (Holstebro)
Løb 172
U23 W/M 4-erg
3min
Kvinder/mænd U23 4-erg - HOLDLØB
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:45
24
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Patrick Klestrup (Holstebro)
  2. 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  3. 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  4. 4. William Lemming (Holstebro)
Løb 173
W/M 4-erg
3min
Kvinder/mænd 4-erg - HOLDLØB
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:45
32
Køge R I
  1. 1. Trine Teglers (Køge R)
  2. 2. Mai-Britt Bille (Køge R)
  3. 3. Henrik Lerdorf (Køge R)
  4. 4. Jørgen Dahl (Køge R)
28
Horsens/Middelfart I [8s]
  1. 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
  2. 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
  3. 3. Trine Krogh Jeppesen (Horsens)
  4. 4. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Løb 173
W/M 4-erg
3min
Kvinder/mænd 4-erg - HOLDLØB
2. Afdeling
26. nov 2022 kl.16:45
Ikke klar endnu
Løb 174
W/M 4-erg
3min
Kvinder/mænd 4-erg - UNI HOLDLØB
1. Afdeling
26. nov 2022 kl.17:05
4
Aalborg Universitet I
  1. 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  2. 2. Sina Brandt (Aalborg)
  3. 3. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  4. 4. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
Løb 174
W/M 4-erg
3min
Kvinder/mænd 4-erg - UNI HOLDLØB
2. Afdeling
26. nov 2022 kl.17:05
8
Aalborg Universitet II [73s]
  1. 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  2. 2. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
  3. 3. Steven Teglman (Aalborg)
  4. 4. Saif Ahmed (Aalborg)