Tilmeldinger - LDK2 i Vejle 2018

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km (Handicap beregningsmetode: Ldk7) 25000m 3 tilmeldinger

Tissø/Kalundborg H:0.958

  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86 H:0.998
  • 2. Mette Nissen (Tissø) '99 H:0.903 (outliner)
  • Cox. Lars Modin (Kalundb) '62 H:0.947

Roklubben Viking H:0.945

  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947
  • 2. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.940
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949

Humlebæk Roklub KA' H:0.945

  • 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.954
  • 2. Ryan Rosenberg (Humlebæk) '59 H:0.940
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.942
Løb 2 M2+inr Mænd 2+inr - 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km 25000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Hellerup 1

  • 1. Rolf Traberg (Hellerup) '70
  • 2. Thomas Weise (Hellerup) '67
  • Cox. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66

Kalundborg

  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
  • Cox. Rasmus Høj (Kalundb) '85

KR 1

  • 1. Kenny Andersen (København) '69
  • 2. Mads Peter Andersen (København) '77
  • Cox. Mikkel Schmidt (København) '78

DSR - De Sidste Tags Hellige

  • 1. Johan Berg (DSR) '85
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87

DSR - Kisser og Havhingstene

  • 1. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 2. Sebastian Seitz Rasmussen (DSR) '92
  • Cox. Rune Glerup (DSR) '84

KVIKamok

  • 1. Mads Brogaard (KVIK) '94
  • 2. Iver Kjar (KVIK) '87
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80
Løb 3 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Motionsmix, 2. division 10 km (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 7 tilmeldinger

Kolding Rk - Dream Team H:0.936

  • 1. Hanne Espersen (Kolding) '61 H:0.8750.906 (outliner)
  • 2. Michael Colmer (Kolding) '66 H:0.956
  • Cox. Erik Simonsen (Kolding) '62 H:0.947

Nakskov Roklub. Roinfo.dk H:0.896

  • 1. Einer Hansen (Nakskov) '45 H:0.892
  • 2. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.923
  • Cox. Jenny Larsen (Nakskov) '48 H:0.835 (outliner)

DSR - Fjordrejerne H:0.958

  • 1. Charlotte Brædder Rasmussen (DSR) '85 H:0.9270.947 (outliner)
  • 2. Isabelle Timshel (DSR) '89 H:0.930 (outliner)
  • Cox. Svend Frydendahl (DSR) '85 H:0.997

Middelfart Roklub H:0.949

  • 1. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65 H:0.954
  • 2. Jesper Schmidt (Middelfart) '73 H:0.972
  • Cox. Birgit Rützou (Middelfart) '71 H:0.898 (outliner)

Vejle 2 H:0.974

  • 1. Jens Wael Møller (Vejle) '66 H:0.956
  • 2. Andrea Gamberini (Vejle) '84 H:0.995
  • Cox. Jesper Foldager (Vejle) '72 H:0.970

RR Mix 1 H:0.907

  • 1. Poul Chr. Andersen (Randers) '61 H:0.945
  • 2. Marianne Munch (Randers) '64 H:0.882 (outliner)
  • Cox. Vibeke Christensen (Randers) '56 H:0.8620.895 (outliner)

AFMELDT Fjordrejerne H:1.088

  • 1. Charlotte Brædder Rasmussen (DSR) '85 H:0.927 (outliner)
  • 2. Isabelle Timshel (DSR) '89 H:0.930 (outliner)
  • 3. Martin Eriksen (DSR) '76 H:0.979
  • 4. Svend Frydendahl (DSR) '85 H:0.997
  • Cox. Flemming Jensen (DSR) '69 H:0.963
Løb 11 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1. division 10 km (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 6 tilmeldinger

Humlebæk Roklub 10MIX H:0.934

  • 1. Jette Tramm (Humlebæk) '64 H:0.882 (outliner)
  • 2. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.954
  • Cox. Michael Krogh (Humlebæk) '61 H:0.945

:-) NYBORG 1. H:0.944

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68 H:0.961
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68 H:0.961
  • Cox. Bente Irring (Nyborg) '64 H:0.8820.911 (outliner)

Vejle 1 H:0.905

  • 1. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73 H:0.902
  • 2. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79 H:0.916
  • Cox. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71 H:0.898

DSR - Mach 4 H:1.103

  • 1. Chris Cave (DSR) '89 H:1.000
  • 2. Kenneth Darre (DSR) '84 H:0.995
  • 3. Kristian Adelbert Hansen (DSR) '76 H:0.979
  • 4. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66 H:0.956
  • Cox. Emma Rue Moos (DSR) '97 H:0.915 (outliner)

Middelfart Rk - FYNSKE BANK H:1.069

  • 1. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70 H:0.965
  • 2. Claus Rützou (Middelfart) '69 H:0.963
  • 3. Frede Nørskov Nielsen (Middelfart) '54 H:0.926
  • 4. Hardy Olesen (Middelfart) '67 H:0.959
  • Cox. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43 H:0.8820.915 (outliner)

Roklubben Viking H:0.945

  • 1. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.940
  • 2. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949
Løb 12 W2+inr Kvinder 2+inr - 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km 10000m 4 tilmeldinger

DSR 50

  • 1. Mette Fomsgaard Nyrup (DSR) '86
  • 2. Lee Koefoed Harborg (DSR) '85
  • Cox. Louise Ruby (DSR) '84

KVIK & dirty

  • 1. Britt Skovø (KVIK) '70
  • 2. Bie Andersen (KVIK) '71
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71

KVIK 1

  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Tine Aabye (KVIK) '63
  • Cox. Ulla Jakobsen (KVIK) '65

DSR - De Blå Sirener

  • 1. Rikke Rasmussen Juel (DSR) '85
  • 2. Helle Kristensen (DSR) '84
  • Cox. Samantha Don Robbins (DSR) '90