Resultater Alssund Røde Løver 2017

1
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2017-08-26 10:36
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 4 Humlebæk - nu med farfar i båden
  • Per Olsen(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
10:35:46


0.941
2:08:41
2:01:05
2 5 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Uffe Dyhr(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
10:37:47


0.948
2:08:00
2:01:21
3 2 Tissø/Kalundborg
  • Mette Nissen(1)
  • Lars Modin(2)
  • Bjarke Christensen Bang(cox)
Startet
10:31:47


0.959
2:07:25
2:02:12
4 3 Bornholmerne - Rønne/ARA
  • Preben Thorsen(1)
  • Steen Wegner(2)
  • Torben Vesth Hansen(cox)
Startet
10:33:47


0.970
2:17:50
2:13:42
5 1 Vejle 1
  • Christian Christensen(1)
  • Peter Jahn(2)
  • Maja Juul(cox)
Startet
10:29:46


0.947
2:22:46
2:15:12
2
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2017-08-26 10:48
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 14 Den Gode, Den Onde og den Grusomme pensionist - DSR
  • Henrik Mortensen(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
  • Nicolai Møller Andersen(cox)
Startet
10:47:46


1.000
2:05:39
2:05:39
2 12 KVIKamok
  • Simon Bjærre(1)
  • Iver Kjar(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
10:43:46


1.000
2:06:13
2:06:13
3 13 DSR 150
  • Rune Glerup(1)
  • Jesper Christensen(2)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(cox)
Startet
10:45:47


1.000
2:07:30
2:07:30
4 11 Hot Shots - DSR
  • Kaspar Guldbæk(1)
  • Niels Elgaard Larsen(2)
  • Søren Hansen(cox)
Startet
10:41:46


1.000
2:16:07
2:16:07
3
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2017-08-26 11:14
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 28 Team Good Job in POC - DSR
  • Chris Cave(1)
  • Helle Kristensen(2)
  • Frederik Fabricius Clausen(3)
  • Mette Nyrup(4)
  • Kenneth Darre(cox)
Startet
11:13:47


1.102
48:17
53:12
2 24 Nakskov Roklub. Roinfo.dk
  • Einer Hansen(1)
  • Erik Andersen(2)
  • Leif Thygesen(cox)
Startet
11:05:47


0.917
58:45
53:52
3 26 KVIK blondies
  • Vivian Karlsen(1)
  • Bo Adelholm(2)
  • Merete Martlev Jensen(cox)
Startet
11:09:47


0.937
57:49
54:10
4 22 RR mix 1 - Randers Rk
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Ida Helene Hovøre(2)
  • Vibeke Christensen(cox)
Startet
11:01:46


0.907
1:00:21
54:48
5 23 Strib Ro- og kajakklub
  • Bent Planck Larsen(1)
  • Jesper Ryttov(2)
  • Bent Juul Jørgensen(cox)
Startet
11:03:47


0.952
57:35
54:49
6 27 Vejle Roklub - Ministerbåden
  • Kamilla Sarrossy(1)
  • Birgitte Busk Mikkelsen(2)
  • Jens Wael Møller(cox)
Startet
11:11:47


0.928
1:01:32
57:10
7 21 Nakskov Roklub, URO
  • William Christensen(1)
  • Sophia Lindegaard(2)
  • Sebastian Christensen(cox)
Startet
10:59:47


0.943
1:01:30
57:49
8 25 Middelfart Debutanterne
  • Birgit Rützou(1)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(2)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(3)
  • Jesper Schmidt(4)
  • Bent Bøgh Pedersen(cox)
Startet
11:07:46


1.048
55:27
58:10
9 20 Sønderborg Mix
  • Kim Ramgaard(1)
  • Claudiu Serban(2)
  • Marie Nissen-Bonefeld(cox)
Startet
10:57:47


0.983
59:37
58:36
4
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2017-08-26 14:34
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 33 Skal du ha` FYNSKE BANK - Middelfart/Nyborg Rk
  • Claus Rützau(1)
  • Hardy Olesen(2)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(3)
  • Brian Sørensen(4)
  • Charlotte Buchwaldt(cox)
Startet
14:33:47


1.078
45:37
49:13
2 34 Roklubben Viking
  • Uffe Dyhr(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Jørgen Zangenberg(cox)
Startet
14:35:46


0.948
52:18
49:35
3 31 DSR Fire på stribe
  • Dorthe Jørgensen(1)
  • Cecilie Albrechtsen(2)
  • Rune Glerup(3)
  • Martin Grand Ast(4)
  • Astrid Clausen Nørgaard(cox)
Startet
14:29:46


1.086
47:54
52:01
4 32 Humlebæks turneringshold
  • Jette Tramm(1)
  • Susanne Dam Poulsen(2)
  • Morten Runge Poulsen(cox)
Startet
14:31:46


0.925
58:53
54:32
5
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2017-08-26 14:44
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 43 KVIKamigas
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
14:43:46


1.000
53:20
53:20
2 41 DSR Skumtoppene
  • Stine Rosbjerg(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Ditte-Marie Cozens(cox)
Startet
14:39:47


1.000
54:26
54:26
3 44 DSR Bølgemaskinen
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Tanja Nors Tardrup(cox)
Startet
14:45:46


1.000
54:40
54:40
4 42 KVIK & dirty
  • Tine Aabye(1)
  • Torill Lindebjerg(2)
  • Ulla Jakobsen(cox)
Startet
14:41:46


1.000
55:42
55:42