Resultater Copenhagen Harbour Race 2019

101
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 6500m Finale
2019-10-12 12:11
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 23 Kalundborg I
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Kåre Mattesen(cox)
Startet
11:13


1.000
31:46
31:46
2 25 ARK I
  • Asbjørn Adsersen(1)
  • Alexander Stevns(2)
  • Christian Kjeldskov(cox)
Startet
12:10


1.000
33:11
33:11
3 37 Furesø I
  • Max Emde(1)
  • Ole Kongsbak(2)
  • Andreas Borg(cox)
Startet
18:17


1.000
33:54
33:54
4 27 ARK II
  • Brian Povlsen(1)
  • Thomas Hansen(2)
  • Michael Andersen(cox)
Startet
13:05


1.000
33:55
33:55
5 24 DSR
  • Mark Alexander Henney(1)
  • Frederik Fabricius Clausen(2)
  • Nicolai Møller Andersen(cox)
Startet
11:25


1.000
34:07
34:07
6 36 København I
  • Hasse Minuva(1)
  • Jim Kristensen(2)
  • Morten Kristensen(cox)
Startet
17:43


1.000
34:41
34:41
7 26 DSR I
  • Peter Stenby(1)
  • Chris Cave(2)
  • Johan Berg(cox)
Startet
12:32


1.000
34:48
34:48
102
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 6500m Finale
2019-10-12 12:18
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 38 DSR I
  • Rikke Rasmussen Juel(1)
  • Charlotte Brædder Rasmussen(2)
  • Louise Ruby(cox)
Startet
18:55


1.000
37:04
37:04
2 49 KVIK II
  • Tine Bryder Nielsen(1)
  • Felicitas Schlederer(2)
  • Britt Skovø(cox)
Startet
24:57


1.000
37:51
37:51
3 48 ARK
  • Helga Lund Laursen(1)
  • Stine Søndergaard(2)
  • Kate Balslev(cox)
Startet
24:12


1.000
38:15
38:15
4 39 KVIK I
  • Julie Aamand Olesen(1)
  • Rikke Bojesen(2)
  • Louise Emilie Rem(cox)
Startet
19:26


1.000
40:04
40:04
103
W/M 2+inr Åben 2+inr - 6500m Finale
2019-10-12 12:16
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 33 Nyborg I
  • Allan Seelk(1)
  • Bente Irring(2)
  • Brian Sørensen(cox)
Startet
16:08


0.942
33:21
31:25
2 28 Hellerup I
  • Peter Gammeltoft(1)
  • Rolf Traberg(2)
  • Thomas Weise(cox)
Startet
13:36


0.958
33:09
31:45
3 32 Viking I
  • Uffe Dyhr(1)
  • Jørgen Zangenberg(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
15:39


0.943
34:15
32:18
4 34 Hellerup II
  • Janek Lesniak(1)
  • Karl Haals(2)
  • Morten Have(cox)
Startet
16:36


0.935
35:12
32:55
5 44 SAS I
  • Erik Nielsen(1)
  • Kristian Bøckhaus(2)
  • Poul Jensen(cox)
Startet
22:10


0.913
36:22
33:12
6 29 DSR
  • Allan Maagaard(1)
  • Rune Berg(2)
  • Ole Sachs(cox)
Startet
14:22


0.959
34:38
33:13
7 45 Humlebæk I
  • Ole Madsen(1)
  • Kim Bo Wellendorph(2)
  • Pia Ølgaard Nielsen(cox)
Startet
22:47


0.936
35:41
33:24
8 31 KVIK I
  • Jacob Sørensen(1)
  • Jesper Hansen(2)
  • Jacob Krusell(cox)
Startet
15:25


0.951
35:24
33:40
9 41 DSR/Rønne I
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Preben Thorsen(2)
  • Geert Olsen(cox)
Startet
20:35


0.923
36:29
33:40
10 42 DSR/Humlebæk I
  • Magnus Moos(1)
  • Karoline Kristensen(2)
  • Morten Oluf Nielsen(cox)
Startet
21:12


0.945
36:39
34:38
11 46 Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
  • Søren Boysen(cox)
Startet
23:12


0.908
38:35
35:02
12 47 Humlebæk II
  • Anne Thomsen(1)
  • June Kaspersen(2)
  • Keld Strudahl(cox)
Startet
23:43


0.903
38:55
35:09
13 43 Aarhus/Horsens/Vejle I
  • Ole Lønsmann(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
  • Niels Iversen(cox)
Startet
21:43


0.940
37:58
35:41
14 30 KVIK II
  • Simon Stubben(1)
  • Kim H. Poulsen(2)
  • Cathrine Østerberg(cox)
Startet
14:47


0.980
38:06
37:20
15 40 ARK I
  • Jannik Kappel(1)
  • Line Jahn(2)
  • Karolina Huss(cox)
Startet
20:05


0.953
42:06
40:07
104
W/M 4+inr Åben 4+inr - 6500m Finale
2019-10-12 12:01
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 4 Bagsværd/KVIK/Lyngby/Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Nicholas Andersen(4)
  • Magnus Quaade Oddershede(cox)
Startet
1:24


1.098
27:13
29:53
2 3 DSR/Odense
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Mark Hartsteen(2)
  • Nicolai Bernsen(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
  • Julie Schou(cox)
Startet
1:00


1.112
27:36
30:41
3 1 Bagsværd/KCB
  • Michael Bertelsen(1)
  • Mads Petersen(2)
  • Mathias Larsen(3)
  • Niclas Schmidt(4)
  • Marie Louise Petersen(cox)



1.123
27:51
31:17
4 2 KVIK
  • Simon Bjærre(1)
  • Peter Weile(2)
  • Jesper Kloster(3)
  • Troels Ilsøe Mahneke(4)
  • Jørgen Lannov(cox)
Startet
0:27


1.110
28:29
31:37
5 5 København I
  • Ole Skyggebjerg(1)
  • Mikkel Schmidt(2)
  • Sten Carlsen(3)
  • Kenny Andersen(4)
  • Dan Kristensen(cox)
Startet
2:02


1.078
30:33
32:56
6 17 Furesø I
  • Anette Kyster(1)
  • Bo Hartz(2)
  • Lone Klit Reiff(3)
  • Lars Wallin(4)
  • Christian Rømer(cox)
Startet
8:08


1.043
32:19
33:42
7 20 HDR
  • Conni Lachenmeier(1)
  • Hanne Schackinger(2)
  • Julie Christensen(3)
  • Ruth Fuursted(4)
  • Pia Sværke(cox)
Startet
9:44


0.981
34:43
34:03
8 16 Fredensborg I
  • Vibeke Olesen(1)
  • Steen Bendix Petersen(2)
  • Steen Olesen(3)
  • Lennart Poggenborg(4)
  • Johnny Skafte(cox)
Startet
7:36


1.020
34:23
35:04
9 15 ARK
  • Anne Katrine Olesen(1)
  • Martin Eriksen(2)
  • Jacob Bentholm(3)
  • Lotte Olsen(4)
  • Nanna Schnipper(cox)
Startet
7:10


1.071
33:35
35:58
10 22 ARK I
  • Susan Hummel(1)
  • Anne Rasmussen(2)
  • Louise Madsen(3)
  • Tone Schnell DiBona(4)
  • Kate Borge(cox)
Startet
10:47


1.028
35:49
36:49
11 13 KVIK II
  • Mette Skjold Elmelund(1)
  • Camilla Marie Nyborg(2)
  • Simon Donk(3)
  • Mattheiu Rey(4)
  • Kristine Van Der Keur(cox)
Startet
6:00


1.086
34:02
36:58
12 18 DSR
  • Lea Rebecca Thyregod Halkier(1)
  • Mette Kilde(2)
  • Rikke Bloch(3)
  • Iben Krause(4)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
Startet
8:39


1.033
35:53
37:04
13 21 SAS I
  • Anita Bjørg Dalegaard(1)
  • Klaus Krøjgaard(2)
  • Lis Krøner(3)
  • Kurt Schmidt(4)
  • Charlotte Wulff(cox)
Startet
10:13


1.004
38:04
38:13
14 19 Helsingør/Humlebæk
  • Andreas Gjerding(1)
  • Bjarke Ølgaard Madsen(2)
  • Laurits Hammond Hjorth(3)
  • Karl Johan(4)
  • Mette Porsmose(cox)
Startet
9:24


1.048
37:08
38:55
15 14 SAS
  • Marie Begmann(1)
  • Vita Frances Sackville-Hii(2)
  • Magnus Dauv(3)
  • Kristian Lovric(4)
  • Stine Bols(cox)
Startet
6:56


1.081
36:25
39:22
16 6 Malmö Roddklubb I
  • Carl Holmgren(1)
  • Karin Vendt(2)
  • Oliver Miilus-Larsen(3)
  • Magnus Strömsnäs(4)
  • Suze Roostee(cox)
Startet
2:55


1.096
40:12
44:04
105
W/M 4x+ coastal Åben 4x+ coastal - 6500m Finale
2019-10-12 12:03
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 8 ARK/Bagsværd/DSR/KVIK/Køge R
  • Marianne Becker(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
  • Anna Karina Gravad(3)
  • Mette Dyrlund Petersen(4)
  • Bjarke La Cour(cox)
Startet
3:26


1.055
28:30
30:04
2 11 KVIK
  • Dorte Lassen(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Anja Runge Holmegaard(3)
  • Torill Lindebjerg(4)
  • Bie Andersen(cox)
Startet
5:00


1.021
30:04
30:42
3 10 DSR I
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Simone Krog Christensen(3)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
Startet
4:27


1.055
29:58
31:37
4 7 DSR II
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
  • Joen Petur Jacobsen(2)
  • Thorleif Rud Lindholm(3)
  • Gid Van Der Ven(4)
  • Asger Tønnesen(cox)
Startet
3:08


1.127
28:06
31:40
5 35 HDR
  • Tinna Groos(1)
  • Mette Cederkvist(2)
  • Lisbeth Øhrgaard(3)
  • Vibeke Westphall(4)
  • Jytte Westi(cox)
Startet
17:08


0.954
33:43
32:10
6 9 DSR III
  • Tanja Igland(1)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(2)
  • Martin Schjerning(3)
  • Tanja Nors Tardrup(4)
  • Andreas Bech Mikkelsen(cox)
Startet
4:02


1.061
30:33
32:25
7 12 DSR IV
  • Stine Roum(1)
  • Irene Kjærskov Pedersen(2)
  • Natasha Frandsen(3)
  • Sara Engberg(4)
  • Christoffer Hansen(cox)
Startet
5:32


1.056
31:21
33:06
201
M8+ Åben Mænd 8+ - 6500m Finale
2019-10-12 14:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 1 Bagsværd/Holstebro/København/Roskilde
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Niels Frederiksen(2)
  • Malthe Puro(3)
  • Sebastian Bache(4)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(5)
  • Steffen Bonde Jensen (6)
  • Frederik Taulbjerg(7)
  • Bastian Secher(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)



1.000
20:53
20:53
2 3 Holstebro/KVIK/København/Roskilde
  • Jonathan Sølve(1)
  • Niklas Heinz(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Christian Taulbjerg(4)
  • Frederik Geertsen Lund(5)
  • Asbjørn Neumann(6)
  • Jesper Fredsted(7)
  • Leander Kaliszan(8)
  • Eskil Bech-Pedersen(cox)
Startet
1:15


1.000
22:06
22:06
3 5 DSR/Furesø/Odense/Roskilde
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
  • Timothy Antonie Hansen(3)
  • Nicolai Bernsen(4)
  • Lars Fjord Garvey(5)
  • Christoffer Kruse(6)
  • Eskild Ebbesen(7)
  • Malte Rusbjerg(8)
  • Jonas Lund(cox)
Startet
2:23


1.000
22:20
22:20
4 11 Kungälv I
  • Edvin Öhman(1)
  • Per Ingmar Bujalla(2)
  • Petter Sandung(3)
  • Daniel Aronsson(4)
  • Edvin Karlsson(5)
  • Emil Lundqvist(6)
  • Hannes Hård Af Segerstad(7)
  • Nils Hugoson(8)
  • Märta Karlsson(cox)
Startet
5:33


1.000
22:31
22:31
5 9 Falkenberg RK/MRK I
  • Erik Delryd(1)
  • Linus Fäldt(2)
  • Alexander Young(3)
  • Moritz Lücke(4)
  • Melker Persson(5)
  • Samuel Carlsson(6)
  • Douglas Bergqvist(7)
  • Elliot Moran(8)
  • Felicia Häggström(cox)
Startet
4:34


1.000
22:33
22:33
6 6 Bagsværd I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Henning Brüske(2)
  • Andreas Hussing(3)
  • Søren Korsholm(4)
  • Ronan Tinsley(5)
  • William Schrøder(6)
  • Jamie Magee(7)
  • Jacob Brink Jansson(8)
  • Matilde Ea Madsen(cox)
Startet
2:56


1.000
23:22
23:22
7 2 Ruderklub Flensburg I
  • Ingo Voigt(1)
  • Jonatan Grimm(2)
  • Justus Börms(3)
  • Lasse Fiedler(4)
  • Lukas Fehre(5)
  • Michael Alnor(6)
  • Michael Helmchen(7)
  • Simon Kersten(8)
  • Kim Viola Kanitz(cox)
Startet
0:51


1.000
23:42
23:42
8 4 /Höganäs
  • Rasmus Melin(1)
  • Andreas Nilsson(2)
  • Daniel Böcker(3)
  • Fredrik Klintefors(4)
  • Arvid Lundqvist(5)
  • Morgan Bengtsson(6)
  • Henrik Winnberg(7)
  • Pontus Gustavsson(8)
  • Edvin Persson(cox)
Startet
1:55


1.000
23:46
23:46
9 8 Hadsund/København
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(2)
  • Malthe Dybdahl Malling(3)
  • Haris Alagic(4)
  • Ida Blomstrand(5)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(6)
  • Lea Lûbeck(7)
  • Agnete Munk(8)
  • Pia Erikstrup(cox)
Startet
4:05


1.000
24:01
24:01
10 7 DSR/København I
  • Hans-Jørgen Stahl(1)
  • Kristian Østergaard Martensen(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Asbjørn Levring(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Ulrik Rafkiær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Startet
3:28


1.000
24:23
24:23
11 10 ARK/København
  • Timon Strømgren(1)
  • Mikkel Güth Petersen(2)
  • Per Jørgensen(3)
  • Ask Fulgsang(4)
  • Ivan Baumann(5)
  • Michael Nielsen(6)
  • Esben Holm(7)
  • Brian Povlsen(8)
  • Lisbeth Villemoes(cox)
Startet
5:14


1.000
26:02
26:02
202
W8+ Åben Kvinder 8+ - 6500m Finale
2019-10-12 14:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 22 DSR/Furesø/Holstebro/København/Odense/RRC I
  • Anna Calina Schanze(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(4)
  • Nikoline Laidlaw(5)
  • Trine Dahl Pedersen(6)
  • Anne Larsen(7)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(8)
  • Kristine Søndergård Hansen(cox)
Startet
10:28


1.000
23:28
23:28
2 29 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
  • Elin Brischewski(2)
  • Maja Wennroth(3)
  • Siri Runge(4)
  • Sofie Runge(5)
  • Stina Bujalla(6)
  • Tyra Carlsson(7)
  • Wilma Öhman(8)
  • Simon Karlsson(cox)
Startet
15:00


1.000
25:10
25:10
3 28 Bagsværd/Fr.cia/KCB I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Marie Ramm(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
  • Mathilde Norking(5)
  • Matilde Hjorth(6)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(7)
  • Karen Katrine Mortensen(8)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
Startet
14:38


1.000
25:12
25:12
4 25 Bagsværd/Holstebro/Odense/Skjold
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Elisabeth Kaalund Keller(3)
  • Regitze Bay(4)
  • Frederikke Bay(5)
  • Nikoline Bay(6)
  • Pernille Nielsen(7)
  • Iben Østergaard(8)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(cox)
Startet
12:13


1.000
26:07
26:07
5 27 Ruderklub Flensburg I
  • Anja Nordmann(1)
  • Christine Hansen(2)
  • Claudia Horst(3)
  • Doris Nebbe(4)
  • Greta Nele Braun(5)
  • Hanna Jakob(6)
  • Ilka Selmer(7)
  • Kerstin Weber(8)
  • Bente Burmester(cox)
Startet
14:19


1.000
27:10
27:10
6 30 København I
  • Mary Ann Christensen(1)
  • Anastasia Michélsen(2)
  • Lena Basse(3)
  • Vibeke Skousen(4)
  • Kirsten Martensen(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Stine Andersen(8)
  • Karen Sørensen(cox)
Startet
15:44


1.000
27:42
27:42
7 23 Bagsværd I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
  • Ditte Brink(2)
  • Marie-Louise Bang Hermansen(3)
  • Cecilie Toft Torstensen(4)
  • Mathilde Skovgaard(5)
  • Kat Nunn(6)
  • Nanna Tange Bech(7)
  • Line Møller(8)
  • Mette Rudkjær Jensen(cox)
Startet
11:03


1.000
28:39
28:39
8 24 /urk
  • Jessika Gunnarsson(1)
  • Emma Frenne(2)
  • Frida Mehlin(3)
  • Therese Jönsson(4)
  • Anna Winnberg(5)
  • Anneli Jungland(6)
  • AnnLouise Johansson(7)
  • Lene Ivarsson(8)
  • Moa Klintefors(cox)
Startet
11:59


1.000
29:03
29:03
9 26 Sjøkrigsskolens Kvinnelige Roklubb Valkyrien I
  • Anna Bjelland(1)
  • Karen Cecilie Heggelund(2)
  • Kristin Berg(3)
  • Kristine Lyssand(4)
  • Maiken Dramstad (5)
  • Marte Welhaven(6)
  • Marthe Stærkebye (7)
  • Silje Coughland(8)
  • Synne Mjelva(cox)
Startet
13:32


1.000
29:23
29:23
203
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 6500m Finale
2019-10-12 14:35
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 12 Roskilde/Sorø/Viking/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Magnus Dollerup Madsen(4)
  • Aske Storm(5)
  • Peter Skou **(6)
  • Jannick Wly Andersen(7)
  • Rasmus Lind(8)
  • August Husted Coutant(cox)
Startet
5:54


1.000
22:55
22:55
2 13 Bagsværd/DSR/København/Lyngby/Roskilde
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Magnus Erik Timm(2)
  • Malthe Christiansen(3)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(4)
  • Johan Poulsen(5)
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(6)
  • Villads Svane Hansen(7)
  • Nikolaj Juul Damkjer(8)
  • Iben Bech(cox)
Startet
6:18


1.000
24:13
24:13
204
U19 W8+ JW8+ - 6500m 1. Afdeling
2019-10-12 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
205
W/M 8+ Åben 8+ - 6500m Finale
2019-10-12 14:39
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 20 Sorø
  • Kirsten From(1)
  • Birgit Juel-Hansen(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Peter Lindblom(4)
  • Bonnie Noer(5)
  • Ulla Hvid(6)
  • Christian Mølvig(7)
  • Ruth Köster(8)
  • Karsten Nielsen(cox)
Startet
9:50


0.873
25:28
22:14
2 19 DSR II
  • Ib Frausing(1)
  • Bjarne Spanggaard(2)
  • Jan Cederkvist(3)
  • Lars Nielsen(4)
  • Lars Haut(5)
  • Lars Jørgensen(6)
  • Henrik Almegaard(7)
  • Søren Strange(8)
  • Asta Øjvind(cox)
Startet
9:25


0.911
25:10
22:56
3 17 Flensb./Hürther/LFRK/LRK/NRV
  • Johannes Heimann(1)
  • Klas-Endrik Prillwitz(2)
  • Paul Bleßmann(3)
  • Anne Tjorven Büßen(4)
  • Hannah Stöckler(5)
  • Linda Bieniek(6)
  • Arne Johansen(7)
  • Magnus Stoppel(8)
  • Julia Düser(cox)
Startet
8:27


0.944
24:55
23:31
4 32 LDR/Lyngby/Skovshoved
  • Beate Leitner(1)
  • Nicklas Jacobsen(2)
  • Kathe Rasmussen(3)
  • Per Boalth Rasmussen(4)
  • Lise Hendriksen(5)
  • Jens Tarp(6)
  • Ulla Rose Andersen(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Kate Skavin(cox)
Startet
16:47


0.861
27:42
23:51
5 21 DSR I
  • Peter Hedegaard(1)
  • Per Jess(2)
  • Stig Rasmussen(3)
  • Birger Lund-Rasmussen(4)
  • Johan Frydendahl(5)
  • Henning Willads(6)
  • Esben Jacobsen(7)
  • Niels Jørgensen(8)
  • Waltraut Lissau(cox)
Startet
10:13


0.883
28:17
24:58
6 33 KVIK/Skjold
  • Peter Boris(1)
  • John Mac Larsen(2)
  • Flemming Bay(3)
  • Bo Adelholm(4)
  • Freddi Madsen(5)
  • Henrik Dencker(6)
  • Henrik Dehn(7)
  • Johnny Simonsen(8)
  • Niels Dencker(cox)
Startet
17:42


0.849
29:57
25:26
7 18 SAS
  • Vibe Jørgensen(1)
  • Stine Bols(2)
  • Carsten Bekker Larsen(3)
  • Christian Benne(4)
  • Kamilla Erica Eva Hansen(5)
  • Kenneth Kronborg(6)
  • Daniel Ward(7)
  • Bjørn Petersen(8)
  • Michael Olesen(cox)
Startet
9:07


0.940
27:53
26:13
8 16 Malmö Roddklubb I
  • Stéphan Pissot(1)
  • Saskia Sydow(2)
  • Lais Rau(3)
  • Kunal Sharma(4)
  • Magnus Strömsnäs(5)
  • Brendan Sielaff(6)
  • Suze Roostee(7)
  • Jasper Peschel(8)
  • Zennat Gholam(cox)
Startet
8:16


0.952
27:39
26:19
206
M8+ Åben Mænd 8+ - 6500m Finale
2019-10-12 14:36
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 14 Aalborg I
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Mikkel Paetau(5)
  • Esben Ravn(6)
  • Niels Kunckel Knudsen(7)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
Startet
6:46


1.000
23:16
23:16
2 15 Aalborg II
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(2)
  • Mark Kjeldgaard(3)
  • Peter Schlieker(4)
  • Simon Nygaard-Thomsen(5)
  • Martin Ask Klausholt(6)
  • Phillip Sperling(7)
  • Jannik Mose Skov(8)
  • NN 1(cox)
Startet
7:10


1.000
24:16
24:16
3 31 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
  • Line Thomsen(2)
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(3)
  • Johanne Lyngaa Aaquist(4)
  • Karen Hougaard Frost(5)
  • Marie Møller Nielsen(6)
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(7)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(8)
  • Nicolaj Winther(cox)
Startet
16:13


1.000
26:48
26:48