Løbsliste - Aarhus Open Regatta 2016

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
106 27. august 2016 2000m U19 M4- 2000m Drenge U19 4- - JM4- Baltic Cup Udtagelse
108 27. august 2016 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - JM4x Baltic Cup Udtagelse
107 27. august 2016 2000m U19 W4- 2000m Piger U19 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse
109 27. august 2016 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - JW4x Baltic Cup Udtagelse
110 27. august 2016 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
113 27. august 2016 TU-cup 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X - C
114 27. august 2016 TU-cup 500m U14 W2X 500m Piger U14 2X - C
115 27. august 2016 TU-cup 1500m U17 MErgo 1500m Drenge U17 Ergo - B
125 27. august 2016 1500m U19 M1X 1500m Drenge U19 1X - A
116 27. august 2016 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - B
141 27. august 2016 1500m U19 W2X 1500m Piger U19 2X - A
117 27. august 2016 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - D
120 27. august 2016 250m U13 M1X-Edon 250m Drenge U13 1X-Edon - EDON Junior D
121 27. august 2016 250m U13 W1X-Edon 250m Piger U13 1X-Edon - EDON Junior D
122 27. august 2016 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon - EDON Junior C
129 27. august 2016 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - C
126 27. august 2016 1500m U19 W1X 1500m Piger U19 1X - A
127 27. august 2016 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - B
144 27. august 2016 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - B
128 27. august 2016 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - B
130 27. august 2016 TU-cup 500m U14 M2X 500m Drenge U14 2X - C
131 27. august 2016 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - D
139 27. august 2016 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master)
142 27. august 2016 1500m U19 M2X 1500m Drenge U19 2X - A
143 27. august 2016 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - B
145 27. august 2016 TU-cup 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - C
146 27. august 2016 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - C
111 27. august 2016 1000m W/M 2X 1000m Kvinder/mænd 2X - Åben Mix
112 27. august 2016 1000m M2X 1000m Mænd 2X - M2X
118 27. august 2016 1000m W4X+ 1000m Kvinder 4X+ - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master)
118 27. august 2016 1000m W4+/4X 1000m Kvinder 4+/4X - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master)
119 27. august 2016 Motion 500m W/M 4+inr 500m Kvinder/mænd 4+inr - M/W Kanin
123 27. august 2016 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon - EDON Junior C
124 27. august 2016 1000m M2X/2- 1000m Mænd 2X/2- - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master)
132 27. august 2016 1000m M4-/4X/4X+/4+ 1000m Mænd 4-/4X/4X+/4+ - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master)
134 27. august 2016 1000m W/M 4+inr 1000m Kvinder/mænd 4+inr - M/W 4inr ÅÅM
135 27. august 2016 250m U17 M1X-Edon 250m Drenge U17 1X-Edon - EDON Junior B
136 27. august 2016 250m U17 W1X-Edon 250m Piger U17 1X-Edon - EDON Junior B
137 27. august 2016 250m U19 M1X-Edon 250m Drenge U19 1X-Edon - EDON Junior A
138 27. august 2016 250m U19 W1X-Edon 250m Piger U19 1X-Edon - EDON Junior A
147 27. august 2016 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - 8+
148 27. august 2016 TU-cup 1500m U19 M2- 1500m Drenge U19 2- - JM2-
202 28. august 2016 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - JM2- Baltic Cup Udtagelse
201 28. august 2016 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - JM2x Baltic Cup Udtagelse
203 28. august 2016 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - JW1x Baltic Cup Udtagelse
204 28. august 2016 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - JW2x Baltic Cup Udtagelse
205 28. august 2016 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - JW2- Baltic Cup Udtagelse
200 28. august 2016 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - JM1x Baltic Cup Udtagelse
211 28. august 2016 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - D
212 28. august 2016 TU-cup 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X - C
213 28. august 2016 TU-cup 500m U14 W2X 500m Piger U14 2X - C
214 28. august 2016 TU-cup 1500m U17 MErgo 1500m Drenge U17 Ergo - B
241 28. august 2016 1500m U19 W2X 1500m Piger U19 2X - A
216 28. august 2016 1500m U19 M1X 1500m Drenge U19 1X - A
217 28. august 2016 1500m U19 W1X 1500m Piger U19 1X - A
219 28. august 2016 Sprint 500m W1X 500m Kvinder 1X - JW/W1x Motion-Sprint
222 28. august 2016 250m U13 M1X-Edon 250m Drenge U13 1X-Edon - EDON Drenge Junior D
224 28. august 2016 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon - EDON Drenge Junior C
223 28. august 2016 250m U13 W1X-Edon 250m Piger U13 1X-Edon - EDON Piger Junior D
230 28. august 2016 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - C
226 28. august 2016 Master 1000m Masters W/M 2-/2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2-/2X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
228 28. august 2016 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - B
229 28. august 2016 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - B
231 28. august 2016 TU-cup 500m U14 M2X 500m Drenge U14 2X - C
232 28. august 2016 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - D
233 28. august 2016 1000m M4X/4-/4X+/4+ 1000m Mænd 4X/4-/4X+/4+ - Motion CUP - (1000+250)
239 28. august 2016 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
243 28. august 2016 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - B
215 28. august 2016 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - B
244 28. august 2016 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - B
245 28. august 2016 TU-cup 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - C
246 28. august 2016 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - C
247 28. august 2016 Sprint 500m M2X 500m Mænd 2X - JM2x/M2x Motion-Sprint
248 28. august 2016 Sprint 500m W2X 500m Kvinder 2X - JW2x/W2x Motion-Sprint
218 28. august 2016 Master 500m Masters W/M 4+inr 500m Masters Kvinder/mænd Masters 4+inr - 60+ ÅÅM (med handicap) (Handicap beregningsmetode: Master)
210 28. august 2016 1000m W/M 2X 1000m Kvinder/mænd 2X - Åben Mix
220 28. august 2016 Sprint 500m M1X 500m Mænd 1X - JM/M1x Motion-Sprint
221 28. august 2016 Motion 500m W/M 4+inr 500m Kvinder/mænd 4+inr - M/W4inr Kanin
225 28. august 2016 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon - EDON Piger Junior C
227 28. august 2016 1000m W4+inr 1000m Kvinder 4+inr - Inr
234 28. august 2016 1000m W4X/4X+/4-/4+ 1000m Kvinder 4X/4X+/4-/4+ - Motion CUP - (1000+250)
235 28. august 2016 250m U17 M1X-Edon 250m Drenge U17 1X-Edon - EDON Drenge Junior B
236 28. august 2016 250m U17 W1X-Edon 250m Piger U17 1X-Edon - EDON Piger Junior B
237 28. august 2016 250m U19 M1X-Edon 250m Drenge U19 1X-Edon - EDON Drenge Junior A
238 28. august 2016 250m U19 W1X-Edon 250m Piger U19 1X-Edon - EDON Piger Junior A
240 28. august 2016 1000m M4+inr 1000m Mænd 4+inr - Inr
242 28. august 2016 1500m U19 M2- 1500m Drenge U19 2- - A
250 28. august 2016 Master 1000m Masters W/M 4X+/4X/4+/4- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4X+/4X/4+/4- - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
251 28. august 2016 1000m W/M 8+ 1000m Piger/drenge 8+ - 8+