Tilmeldinger - Aarhus Open Regatta 2016

Løb 106 U19 M4- Drenge U19 4- - JM4- Baltic Cup Udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Jeppe Aabye (KVIK) '99
  • 2. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
  • 4. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00

Fredericia Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCHO I

  • 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
  • 2. Kaare Mortensen (Fr.cia) '00
  • 3. Timon Strømgren (København) '99
  • 4. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Løb 107 U19 W4- Piger U19 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse 2000m 1 tilmelding

Hadsund Roklub/Ribe Roklub I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
  • 2. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
  • 3. Line Viuf (Ribe) '99
  • 4. Agnete Munk (Hadsund) '00
Løb 108 U19 M4X Drenge U19 4X - JM4x Baltic Cup Udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
  • 3. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99

Odense Roklub/Ringsted Roklub/KCO I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
  • 2. Matias Lang Sørensen (Ringsted) '99
  • 3. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 4. Tobias Taudal (Odense) '00
Løb 109 U19 W4X Piger U19 4X - JW4x Baltic Cup Udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Anna Frimann (Næstv.) '99
  • 4. Regitze Bay (Bagsværd) '99

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCB

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 3. Klara Christensen (Sorø) '00
  • 4. Victoria Munch (Roskilde) '01
Løb 110 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Roklubben Viking I

  • 1. Jørgen Boets (Viking) '46

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Roklubben Stevns I

  • 1. Anders Møller (Stevns) '73
Løb 113 U14 M1X Drenge U14 1X - C 500m 14 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Roklubben Stevns II

  • 1. Mike Crillesen (Stevns) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Nielsen (Sorø) '02

Fredensborg Roklub/KCB I

  • 1. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03

Silkeborg Roklub II

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeborg) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Sorø Roklub II

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
Løb 114 U14 W2X Piger U14 2X - C 500m 6 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
  • 2. Ingeborg Christensen (Odense) '03

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Katrine Sander Kjær (Hadsund) '03
  • 2. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03

AFMELDT Lyngby Dameroklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 2. alma mikkelsen (LDR) '02
Løb 115 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - B 1500m 5 tilmeldinger

Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Løb 116 U17 W2X Piger U17 2X - B 1500m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 2. Clara Møller (Furesø) '01

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 117 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - D 500m 4 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
  • 2. Jakob Iversen (Stevns) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
  • 2. Maja Møller (Stevns) '05

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Nana Brøndsted (Holstebro) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 120 U13 M1X-Edon Drenge U13 1X-Edon - EDON Junior D 250m 5 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. David F Larsen (Stevns) '07

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Nikolaj Rasmussen (Odder) '04

Sorø Roklub I

  • 1. Karl-Emil Arensbach (Sorø) '04

Roklubben Stevns III

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06
Løb 121 U13 W1X-Edon Piger U13 1X-Edon - EDON Junior D 250m 1 tilmelding

Roklubben Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
Løb 122 U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon - EDON Junior C 250m 1 tilmelding

Roklubben Stevns I

  • 1. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02
Løb 125 U19 M1X Drenge U19 1X - A 1500m 1 tilmelding

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Løb 126 U19 W1X Piger U19 1X - A 1500m 4 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Klara Christensen (Sorø) '00

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99
Løb 127 U17 M4X Drenge U17 4X - B 1500m 2 tilmeldinger

Hvidovre Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Nikolaj Van Gool (Hvidovre) '00
  • 3. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
  • 4. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 3. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
Løb 128 U17 W1X Piger U17 1X - B 1500m 3 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Klara Christensen (Sorø) '00
Løb 129 U15 W Piger U15 - C 500m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 3. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
  • 4. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • Cox. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02

Køge Roklub/Roklubben Stevns

  • 1. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03
  • 2. Eva Maria Lerdorf (Køge R) '02
  • 3. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 4. Katrine Højgaard (Stevns) '02
Løb 130 U14 M2X Drenge U14 2X - C 500m 4 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/KCB I

  • 1. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03
  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Roklubben Stevns I

  • 1. Mike Crillesen (Stevns) '02
  • 2. Andreas Møller (Stevns) '02

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
  • 2. Malte Arensbach (Sorø) '02
Løb 131 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X - D 500m 8 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Vestervig Roklub/KCHO I

  • 1. Katrine Sondrup (Vestervig) '05

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nana Brøndsted (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Roklubben Stevns II

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
Løb 139 W2X/2- Kvinder 2X/2- - Motion CUP - (1000+250) (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 2 tilmeldinger

Aarhus Roklub II

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 2. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Aarhus Roklub I

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
  • 2. N N (Aarhus) '93
Løb 141 U19 W2X Piger U19 2X - A 1500m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
  • 2. Amalie Roland Dons (Odense) '98
Løb 142 U19 M2X Drenge U19 2X - A 1500m 4 tilmeldinger

Næstved Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Malthe Kaptain (Næstv.) '00

Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
  • 2. Matias Lang Sørensen (Ringsted) '99

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 2. Tobias Taudal (Odense) '00
Løb 143 U17 M2X Drenge U17 2X - B 1500m 4 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
  • 2. Haris Alagic (Hadsund) '02

Roskilde Roklub II

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Hvidovre Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Løb 144 U17 W4X Piger U17 4X - B 1500m 1 tilmelding

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 3. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 4. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
Løb 145 U14 W1X Piger U14 1X - C 500m 13 tilmeldinger

Odder Roklub II

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Katrine Sander Kjær (Hadsund) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

AFMELDT Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02

AFMELDT Lyngby Dameroklub I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Løb 146 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - C 500m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hadsund Roklub/KCB

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Svante Witt (Bagsværd) '03
  • 3. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03
  • 4. Haris Alagic (Hadsund) '02
  • Cox. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 4. Emil Ulnits (Holstebro) '02
Løb 200 U19 M1X Drenge U19 1X - JM1x Baltic Cup Udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Løb 201 U19 M2X Drenge U19 2X - JM2x Baltic Cup Udtagelse 2000m 4 tilmeldinger

Næstved Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Malthe Kaptain (Næstv.) '00

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00
  • 2. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99

Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
  • 2. Matias Lang Sørensen (Ringsted) '99
Løb 202 U19 M2- Drenge U19 2- - JM2- Baltic Cup Udtagelse 2000m 1 tilmelding

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
Løb 203 U19 W1X Piger U19 1X - JW1x Baltic Cup Udtagelse 2000m 6 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99

Sorø Roklub I

  • 1. Klara Christensen (Sorø) '00

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99
Løb 204 U19 W2X Piger U19 2X - JW2x Baltic Cup Udtagelse 2000m 3 tilmeldinger

Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 2. Cecilie Girke (Fredensborg) '00

Københavns Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 2. Victoria Munch (Roskilde) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
Løb 205 U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Baltic Cup Udtagelse 2000m 1 tilmelding

Fredericia Roklub/Odder Roklub/KCHO I

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00
  • 2. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
Løb 211 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - D 500m 3 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nana Brøndsted (Holstebro) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
  • 2. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 212 U14 M1X Drenge U14 1X - C 500m 17 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Bjarke Henriksen (Silkeborg) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Sorø Roklub II

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Fredensborg Roklub/KCB I

  • 1. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Bagsværd Roklub I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Nielsen (Sorø) '02

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Silkeborg Roklub II

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Mike Crillesen (Stevns) '02

Holstebro Roklub I

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02

AFMELDT Holstebro Roklub II

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02

AFMELDT Holstebro Roklub III

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
Løb 213 U14 W2X Piger U14 2X - C 500m 7 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 2. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
  • 2. Ingeborg Christensen (Odense) '03

AFMELDT Lyngby Dameroklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 2. alma mikkelsen (LDR) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. Katrine Sander Kjær (Hadsund) '03
  • 2. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
Løb 214 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - B 1500m 7 tilmeldinger

Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

AFMELDT Hadsund Roklub II

  • 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Roforeningen KVIK I

MANGLER BETALING
  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
Løb 215 U17 W2X Piger U17 2X - B 1500m 3 tilmeldinger

AFMELDT Københavns Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 2. Victoria Munch (Roskilde) '01

AFMELDT Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 2. Cecille Girke (Fredensborg) '00

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Løb 216 U19 M1X Drenge U19 1X - A 1500m 1 tilmelding

Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Løb 217 U19 W1X Piger U19 1X - A 1500m 2 tilmeldinger

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
Løb 218 Masters W/M 4+inr Kvinder/mænd Masters 4+inr - 60+ ÅÅM (med handicap) (Handicap beregningsmetode: Master) 500m 2 tilmeldinger

Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub/Fredericia Dameroklub/Risskov Roklub

  • 1. Jeppe Meinert (Aarhus) '53
  • 2. Svend Erik Husted (Aarhus) '42
  • 3. Poul Kræmer (ASR) '46
  • 4. Erik Søndergaard (Risskov) '56
  • Cox. Else Thomsen (Fr.cia D) '40

Aarhus Studenter Roklub I

  • 1. Svend Hagen Madsen (ASR) '49
  • 2. Jan Møller (ASR) '45
  • 3. Jens Erik Jørgensen (ASR) '55
  • 4. Henning Blåbjerg (ASR) '48
  • Cox. Jens Vedel (ASR) '47
Løb 219 W1X Kvinder 1X - JW/W1x Motion-Sprint 500m 5 tilmeldinger

Aarhus Roklub V

MANGLER BETALING
  • 1. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95

Aarhus Roklub III

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Aarhus Roklub I

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91

Aarhus Roklub II

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Aarhus Roklub IV

  • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96
Løb 222 U13 M1X-Edon Drenge U13 1X-Edon - EDON Drenge Junior D 250m 5 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Roklubben Stevns I

  • 1. David F Larsen (Stevns) '07

Roklubben Stevns III

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Nikolaj Rasmussen (Odder) '04
Løb 223 U13 W1X-Edon Piger U13 1X-Edon - EDON Piger Junior D 250m 2 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Roklubben Stevns I

  • 1. Maja Møller (Stevns) '05
Løb 224 U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon - EDON Drenge Junior C 250m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02
Løb 226 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 10 tilmeldinger

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
  • 2. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

Aarhus Roklub II

  • 1. Peder Lindhardt (Aarhus) '66
  • 2. Frede Keller (Aarhus) '67

Odder Roklub I

  • 1. Tage S. (Odder) '38
  • 2. Per A. (Odder) '54

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

AFMELDT Aarhus Studenter Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Svend Hagen Madsen (ASR) '49
  • 2. Poul Kræmer (ASR) '46

Aarhus Roklub/Randers Roklub I

  • 1. Jeppe Meinert (Aarhus) '53
  • 2. Jan Sørensen (Randers) '45

Aarhus Studenter Roklub/Risskov Roklub

  • 1. Erik Søndergaard (Risskov) '56
  • 2. Henning Blåbjerg (ASR) '48

Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Aarhus Roklub I

  • 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 2. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66

Aarhus Studenter Roklub II

  • 1. Sven Hagen Madsen (ASR) '49
  • 2. Poul Kraemer (ASR) '46
Løb 228 U17 M4X Drenge U17 4X - B 1500m 3 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Thor Avlund Overgaard (Ægir) '01
  • 2. Christian Nedergaard (Ægir) '00
  • 3. Andreas Z. Andersen (Ægir) '00
  • 4. Anders Visby (Ægir) '01

Hvidovre Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Nikolaj Van Gool (Hvidovre) '00
  • 3. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
  • 4. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 3. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
Løb 229 U17 W1X Piger U17 1X - B 1500m 5 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Klara Christensen (Sorø) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01
Løb 230 U15 W Piger U15 - C 500m 2 tilmeldinger

Køge Roklub/Roklubben Stevns

  • 1. Eva Maria Lerdorf (Køge R) '02
  • 2. Lærke Skovhus Pedersen (Køge R) '03
  • 3. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 4. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 3. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02
  • 4. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • Cox. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02
Løb 231 U14 M2X Drenge U14 2X - C 500m 5 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Nielsen (Sorø) '02
  • 2. Malte Arensbach (Sorø) '02

Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/KCB

  • 1. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03
  • 2. Svante Witt (Bagsværd) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Roklubben Stevns I

  • 1. Mike Crillesen (Stevns) '02
  • 2. Andreas Møller (Stevns) '02

Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
  • 2. Haris Alagic (Hadsund) '02
Løb 232 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X - D 500m 12 tilmeldinger

Holstebro Roklub IV

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Holstebro Roklub II

  • 1. Nana Brøndsted (Holstebro) '04

Roklubben Stevns I

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05

Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub I

  • 1. Nana Brøndsted (Holstebro) '04

Roklubben Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Holstebro Roklub III

  • 1. Nana Brøndsted (Holstebro) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
Løb 233 M4X/4X+/4-/4+ Mænd 4X/4X+/4-/4+ - Motion CUP - (1000+250) 1000m 3 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
  • 3. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99

Aarhus Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Peder Lindhardt (Aarhus) '66
  • 2. Frede Keller (Aarhus) '67
  • 3. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 4. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB

  • 1. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
  • 2. Frederik Secher (Bagsværd) '91
  • 3. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 4. Jeppe Aabye (KVIK) '99
Løb 239 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Roklubben Viking I

  • 1. Jørgen Boets (Viking) '46

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Nordslesvigsk Roklub III

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Randers Roklub I

  • 1. Jan Sørensen - slettes (Randers) '45
Løb 241 U19 W2X Piger U19 2X - A 1500m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Amalie Roland Dons (Odense) '98
  • 2. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
Løb 243 U17 M2X Drenge U17 2X - B 1500m 4 tilmeldinger

Hvidovre Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Roskilde Roklub

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Roskilde Roklub

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

AFMELDT Hvidovre Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Løb 244 U17 W4X Piger U17 4X - B 1500m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 3. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 3. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 4. Victoria Munch (Roskilde) '01
Løb 245 U14 W1X Piger U14 1X - C 500m 12 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

AFMELDT Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02

Odder Roklub II

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Carla Siff Aagaard Roerslev (Bagsværd) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

AFMELDT Lyngby Dameroklub I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
Løb 246 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - C 500m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hadsund Roklub/KCB

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Svante Witt (Bagsværd) '03
  • 3. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03
  • 4. Haris Alagic (Hadsund) '02
  • Cox. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02
Løb 247 M2X Mænd 2X - JM2x/M2x Motion-Sprint 500m 2 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 2. Tobias Taudal (Odense) '00

Aarhus Studenter Roklub I

  • 1. Emil Holck (ASR) '91
  • 2. Simon Kvindal (ASR) '72
Løb 248 W2X Kvinder 2X - JW2x/W2x Motion-Sprint 500m 2 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 2. Kirstine Stampe (Aarhus) '98

Aarhus Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
  • 2. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus) '96
Løb 250 Masters W/M 4X/4X+/4-/4+ Kvinder/mænd Masters 4X/4X+/4-/4+ - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Peder Lindhardt (Aarhus) '66
  • 2. Frede Keller (Aarhus) '67
  • 3. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 4. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66