Løbsliste - Aarhus Open Regatta 2022

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
1 19. aug kl.:00:00 60m W/M Overnatning 60m Sprint Kvinder/mænd Overnatning - ovrer fredag lørdagnatning
2 20. aug kl.:00:00 60m W/M Overnatning 60m Sprint Kvinder/mænd Overnatning - overnat lør-søn
124 20. aug kl.:10:30 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - U19 M1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse
127 20. aug kl.:10:45 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - U19W1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse
101 20. aug kl.:10:50 TU-cup 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X - TU-cup C
102 20. aug kl.:11:00 TU-cup 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - TU-cup C
108 20. aug kl.:11:15 500m W/M 4+inr 500m Kvinder/mænd 4+inr - 60+
104 20. aug kl.:11:20 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - TU-cup B
103 20. aug kl.:11:30 1500m U17 M1X 1500m Drenge U17 1X - TU-cup B
105 20. aug kl.:11:30 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - 8+
106 20. aug kl.:11:40 Master 1000m W4+/4-/4X+/4X 1000m Kvinder 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
107 20. aug kl.:11:45 Master 1000m M4+/4-/4X+/4X 1000m Mænd 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
118 20. aug kl.:11:45 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
109 20. aug kl.:12:10 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - D
126 20. aug kl.:13:00 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - U19M2- baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse
129 20. aug kl.:13:15 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - U19W2- Baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse
125 20. aug kl.:13:50 2000m U19 M2-/2X 2000m Drenge U19 2-/2X - U19M2X/2- Baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse
110 20. aug kl.:14:00 TU-cup 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X - TU-cup C
128 20. aug kl.:14:00 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - U19W2X/2- Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelsse
111 20. aug kl.:14:10 TU-cup 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X - TU-cup C
113 20. aug kl.:14:40 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - TU-cup B
112 20. aug kl.:14:45 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - TU-Cup B
115 20. aug kl.:14:50 1000m W/M 2X 1000m Kvinder/mænd 2X - Åben Mix
116 20. aug kl.:15:00 Master 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
117 20. aug kl.:15:10 Master 1000m M2X/2- 1000m Mænd 2X/2- - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
119 20. aug kl.:15:20 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - Junior D
114 20. aug kl.:15:30 1000m W/M 4+inr 1000m Kvinder/mænd 4+inr - M/W 4inr ÅÅM
120 20. aug kl.:15:45 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - TU-cup C
121 20. aug kl.:15:45 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X - TU-cup C
130 20. aug kl.:15:55 2000m U19 M4-/4X 2000m Drenge U19 4-/4X - JM4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse
122 20. aug kl.:16:00 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - TU-cup B
123 20. aug kl.:16:00 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - TU-cup B
132 20. aug kl.:16:05 2000m U19 W4-/4X 2000m Piger U19 4-/4X - JW4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse
131 20. aug kl.:16:15 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - JM4x Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse
133 20. aug kl.:16:30 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - JW4x Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse