Tilmeldinger - Aarhus Open Regatta 2022

Løb 101 U19 W4- Piger U19 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 1 tilmelding

Holstebro/Silkeborg/KCHO I

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 3. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 4. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
Løb 102 U19 M4X Drenge U19 4X - JM4x Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd/Dragør/Holstebro/Sorø/KCHO

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 2. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 3. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 4. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Bagsværd/Humlebæk/KCHO I

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 2. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
  • 3. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06
  • 4. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Løb 103 U19 W4X Piger U19 4X - JW4x Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

Holstebro/Silkeborg/KCHO I

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 3. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 4. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

Hadsund I

  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
  • 2. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 3. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 4. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Løb 104 U19 M4- Drenge U19 4- - JM4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

Holstebro/Roskilde/KCHO I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 4. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Holstebro/Odense/KCHO

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 107 U15 M1X Drenge U15 1X - TU-cup C 500m 1 tilmelding

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09
Løb 108 U15 W1X Piger U15 1X - TU-cup C 500m 2 tilmeldinger

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
Løb 109 U17 M1X Drenge U17 1X - TU-cup B 1500m 1 tilmelding

Silkeborg I

  • 1. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07
Løb 110 U17 W1X Piger U17 1X - TU-cup B 1500m 1 tilmelding

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 111 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Jyskemesterskaber i Universitetsroning 1000m 1 tilmelding

Aalborg

MANGLER BETALING
  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Mads Gadeberg (Aalborg) '90
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 5. Mathilde Line Jensen (Aalborg) [0000]
  • 6. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg) '99
  • 7. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 8. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • Cox. NN 1 (Aalborg) '80
Løb 113 M2X/2- Mænd 2X/2- - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Morten Lindholm (Aarhus) '70
  • 2. Christian Nielsen (Aarhus) '74

Odense I

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94
  • 2. Michael Vindinge Sørensen (Odense) '64

Aalborg I

  • 1. Jens Brandt (Aalborg) '60
  • 2. Peter Christoffersen (Aalborg) '74
Løb 120 U19 W2X Piger U19 2X - U19W2X/2- Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelsse 2000m 2 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Løb 121 U19 W2- Piger U19 2- - U19W2- Baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Hadsund I

  • 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 2. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Løb 122 U19 M1X Drenge U19 1X - U19 M1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 2 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Løb 123 U19 M2X Drenge U19 2X - U19M2X Baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 4 tilmeldinger

Odense/Randers/KCO I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
  • 2. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

AFMELDT København/Stevns I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Hadsund I

  • 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Løb 125 U19 W1X Piger U19 1X - U19W1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 3 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Løb 127 M4X/4X+/4-/4+ Mænd 4X/4X+/4-/4+ - Master (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1 tilmelding

Aarhus I

  • 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 2. Frede Keller (Aarhus) '67
  • 3. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66
  • 4. Peder Lindhardt Rosengreen (Aarhus) '66
Løb 129 U15 W2X Piger U15 2X - TU-cup C 500m 2 tilmeldinger

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
  • 2. Mejse Nielsen (Ringsted) '08

Hadsund I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10
  • 2. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08
Løb 131 U17 M2X Drenge U17 2X - TU-Cup B 1500m 1 tilmelding

Hadsund I

  • 1. Jonas Risager (Hadsund) '07
  • 2. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07