Indledende løb start 09:00, Finaler start 13:00.
Løb nr. | Planlagt Starttidspunkt | Kategori | Distancen | Løbs kode | Beskrivelse |
---|---|---|---|---|---|
100 | 13. maj kl.:13:00 | 250m | U19 W/M 1X-Edon 250m | Piger/drenge | 1X-Edon - JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon*|
101 | 13. maj kl.:13:08 | TU-cup | 500m | U14 M1X 500m | Drenge | 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m
102 | 13. maj kl.:13:14 | TU-cup | 500m | U14 W2X 500m | Piger | 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m
103 | 13. maj kl.:13:17 | TU-cup | 1500m | U17 MErgo 1500m | Drenge | Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m
104 | 13. maj kl.:13:25 | TU-cup | 1500m | U17 W2X 1500m | Piger | 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m
105 | 13. maj kl.:13:33 | 1000m | W/M 2-/2X 1000m | Kvinder/mænd | 2-/2X - M/W 2X Nye roere 1000m|
106 | 13. maj kl.:13:37 | 1000m | W/M 1X 1000m | Kvinder/mænd | 1X - M/W 1X Motion+ 1000m|
107 | 13. maj kl.:13:37 | Master | 1000m | Masters W/M 1X 1000m | Masters Kvinder/mænd | 1X - MW/MM-Masters 1X 1000m (Handicap tidsberegning)
108 | 13. maj kl.:13:49 | 500m | U13 W/M 1X 500m | Piger/drenge | 1X - JM/W 1X D 500m|
109 | 13. maj kl.:13:52 | TU-cup | 500m | U15 W4X+ 500m | Piger | 4X+ - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
110 | 13. maj kl.:13:52 | TU-cup | 1500m | U17 M4X 1500m | Drenge | 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m
111 | 13. maj kl.:13:56 | 2000m | U19 M1X 2000m | Drenge | 1X - JM 1X A 2000m|
112 | 13. maj kl.:14:04 | 2000m | U19 W1X 2000m | Piger | 1X - JW 1X A 2000m|
113 | 13. maj kl.:14:12 | 2000m | U19 M2- 2000m | Drenge | 2- - JM 2- A 2000m|
118 | 13. maj kl.:14:16 | 2000m | M2- 2000m | Mænd | 2- - M 2- 2000m|
114 | 13. maj kl.:14:20 | 2000m | U19 W2- 2000m | Piger | 2- - JW 2- A 2000m [0 sek]|
120 | 13. maj kl.:14:20 | 2000m | U19 W2X 2000m | Piger | 2X - JW 2X A 2000m [ 0 sek]|
136 | 13. maj kl.:14:20 | 2000m | U19 W4X 2000m | Piger | 4X - JW 4X A 2000m [+ 30 sek]|
123 | 13. maj kl.:14:24 | Master | 1000m | Masters W/M 2X/2- 1000m | Masters Kvinder/mænd | 2X/2- - MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m (Handicap tidsberegning)
115 | 13. maj kl.:14:40 | 2000m | W1X 2000m | Kvinder | 1X - W 1X 2000m|
116 | 13. maj kl.:14:52 | 2000m | M1X 2000m | Mænd | 1X - M 1X 2000m|
117 | 13. maj kl.:14:52 | 2000m | W2- 2000m | Kvinder | 2- - W 2- 2000m|
119 | 13. maj kl.:15:08 | 2000m | U19 M2X 2000m | Drenge | 2X - JM 2X A 2000m|
121 | 13. maj kl.:15:12 | 2000m | M2X 2000m | Mænd | 2X - M 2X 2000m|
122 | 13. maj kl.:15:16 | 2000m | W2X 2000m | Kvinder | 2X - W 2X 2000m|
124 | 13. maj kl.:15:28 | 500m | U13 W/M 2X 500m | Piger/drenge | 2X - JM/W 2X D 500m|
125 | 13. maj kl.:15:31 | TU-cup | 500m | U15 M4X+ 500m | Drenge | 4X+ - JM/W 4X+ C, TU-CUP 500m
126 | 13. maj kl.:15:34 | TU-cup | 1500m | U17 W4X 1500m | Piger | 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m
127 | 13. maj kl.:15:34 | 1000m | W/M 2-/2X 1000m | Kvinder/mænd | 2-/2X - M/W 2X/2- Motion+ 1000m|
128 | 13. maj kl.:15:34 | 1000m | W/M 1X 1000m | Kvinder/mænd | 1X - M/W 1X Nye roere 1000m|
129 | 13. maj kl.:15:34 | 2000m | W4- 2000m | Kvinder | 4- - W 4- 2000m|
130 | 13. maj kl.:15:38 | 2000m | M4- 2000m | Mænd | 4- - M 4- 2000m|
131 | 13. maj kl.:15:42 | 2000m | W4X 2000m | Kvinder | 4X - W 4X- 2000m|
132 | 13. maj kl.:15:42 | 2000m | M4X 2000m | Mænd | 4X - M 4X- 2000m|
135 | 13. maj kl.:15:42 | 2000m | U19 M4X 2000m | Drenge | 4X - JM 4X- A 2000m|
133 | 13. maj kl.:15:42 | TU-cup | 2000m | U19 M4- 2000m | Drenge | 4- - JM 4- A 2000m
134 | 13. maj kl.:15:42 | TU-cup | 2000m | U19 W4- 2000m | Piger | 4- - JW 4- A 2000m
137 | 13. maj kl.:15:46 | Master | 1000m | Masters W/M 8+/4-/4X 1000m | Masters Kvinder/mænd | 8+/4-/4X - MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap tidsberegning)
138 | 13. maj kl.:15:58 | TU-cup | 500m | U14 M2X 500m | Drenge | 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m
139 | 13. maj kl.:16:01 | TU-cup | 500m | U14 W1X 500m | Piger | 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m
140 | 13. maj kl.:16:07 | TU-cup | 1500m | U17 M2X 1500m | Drenge | 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m
141 | 13. maj kl.:16:15 | TU-cup | 1500m | U17 WErgo 1500m | Piger | Ergo - JW 1X B, TU-CUP 1500m
142 | 13. maj kl.:16:27 | 500m | U19 W/M 1X-Edon 500m | Piger/drenge | 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon**|
143 | 13. maj kl.:16:35 | 2000m | W/M 8+ 2000m | Kvinder/mænd | 8+ - 8+ alle klasser 500/1000/2000m|
200 | 14. maj kl.:13:00 | 250m | U19 W/M 1X-Edon 250m | Piger/drenge | 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon *|
201 | 14. maj kl.:13:08 | TU-cup | 500m | U14 M1X 500m | Drenge | 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m
202 | 14. maj kl.:13:17 | TU-cup | 500m | U14 W2X 500m | Piger | 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m
203 | 14. maj kl.:13:20 | TU-cup | 1500m | U17 MErgo 1500m | Drenge | Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m
204 | 14. maj kl.:13:28 | TU-cup | 1500m | U17 W2X 1500m | Piger | 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m
205 | 14. maj kl.:13:36 | 1000m | W/M 2-/2X 1000m | Kvinder/mænd | 2-/2X - M//W 2X/2- Nye roere 1000m|
206 | 14. maj kl.:13:40 | 1000m | W/M 1X 1000m | Kvinder/mænd | 1X - M/W 1X Motion+ 1000m|
207 | 14. maj kl.:13:40 | Master | 1000m | Masters W/M 1X 1000m | Masters Kvinder/mænd | 1X - MW//M 1X Masters 1000m (Handicap tidsberegning)
208 | 14. maj kl.:13:52 | 500m | U13 W/M 1X 500m | Piger/drenge | 1X - JM/W 1X D 500m|
209 | 14. maj kl.:13:55 | TU-cup | 500m | U15 W4X+ 500m | Piger | 4X+ - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
210 | 14. maj kl.:13:58 | TU-cup | 1500m | U17 M4X 1500m | Drenge | 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m
211 | 14. maj kl.:14:02 | 2000m | U19 M1X 2000m | Drenge | 1X - JM 1X A 2000m|
212 | 14. maj kl.:14:14 | 2000m | U19 W1X 2000m | Piger | 1X - JW 1X A 2000m|
213 | 14. maj kl.:14:22 | 2000m | U19 M2- 2000m | Drenge | 2- - JM 2- A 2000m|
218 | 14. maj kl.:14:26 | 2000m | M2- 2000m | Mænd | 2- - M 2- 2000m|
214 | 14. maj kl.:14:34 | 2000m | U19 W2- 2000m | Piger | 2- - JW 2- A 2000m [0 sek]|
220 | 14. maj kl.:14:34 | 2000m | U19 W2X 2000m | Piger | 2X - JW 2X A 2000m [+ 10 sek]|
236 | 14. maj kl.:14:34 | 2000m | U19 W4X 2000m | Piger | 4X - JW 4X A 2000m [+ 40 sek]|
223 | 14. maj kl.:14:38 | Master | 1000m | Masters W/M 2X/2- 1000m | Masters Kvinder/mænd | 2X/2- - MW/MM-Masters 2X/2- 1000m (Handicap tidsberegning)
215 | 14. maj kl.:14:58 | 2000m | W1X 2000m | Kvinder | 1X - W 1X 2000m|
216 | 14. maj kl.:15:10 | 2000m | M1X 2000m | Mænd | 1X - M 1X 2000m|
217 | 14. maj kl.:15:26 | 2000m | W2- 2000m | Kvinder | 2- - W 2- 2000m|
219 | 14. maj kl.:15:30 | 2000m | U19 M2X 2000m | Drenge | 2X - JM 2X A 2000m|
221 | 14. maj kl.:15:34 | 2000m | M2X 2000m | Mænd | 2X - M 2X 2000m|
222 | 14. maj kl.:15:38 | 2000m | W2X 2000m | Kvinder | 2X - W 2X 2000m|
224 | 14. maj kl.:15:50 | 500m | U13 W/M 2X 500m | Piger/drenge | 2X - JM//W 2X D 500m|
225 | 14. maj kl.:15:53 | TU-cup | 500m | U15 M4X+ 500m | Drenge | 4X+ - JM 4X+ C, TU-CUP 500m
226 | 14. maj kl.:15:56 | TU-cup | 1500m | U17 W4X 1500m | Piger | 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m
228 | 14. maj kl.:15:56 | 1000m | W/M 1X 1000m | Kvinder/mænd | 1X - M/W 1X Nye roere 1000m|
229 | 14. maj kl.:15:56 | 2000m | W4- 2000m | Kvinder | 4- - W 4- 2000m|
227 | 14. maj kl.:15:58 | 1000m | W/M 2-/2X 1000m | Kvinder/mænd | 2-/2X - M//W 2X/2- Motion+ 1000m|
230 | 14. maj kl.:16:00 | 2000m | M4- 2000m | Mænd | 4- - M 4- 2000m|
232 | 14. maj kl.:16:04 | 2000m | M4X 2000m | Mænd | 4X - M 4X- 2000m|
235 | 14. maj kl.:16:04 | 2000m | U19 M4X 2000m | Drenge | 4X - JM 4X- A 2000m|
233 | 14. maj kl.:16:08 | 2000m | U19 M4- 2000m | Drenge | 4- - JM 4- A 2000m|
234 | 14. maj kl.:16:10 | 2000m | U19 W4- 2000m | Piger | 4- - JW 4- A 2000m|
237 | 14. maj kl.:16:22 | Master | 1000m | Masters W/M 8+/4-/4X 1000m | Masters Kvinder/mænd | 8+/4-/4X - MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap tidsberegning)
238 | 14. maj kl.:16:24 | TU-cup | 500m | U14 M2X 500m | Drenge | 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m
239 | 14. maj kl.:16:27 | TU-cup | 500m | U14 W1X 500m | Piger | 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m
240 | 14. maj kl.:16:33 | TU-cup | 1500m | U17 M2X 1500m | Drenge | 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m
241 | 14. maj kl.:16:41 | TU-cup | 1500m | U17 W1X 1500m | Piger | 1X - JW 1X B, TU-CUP 1500m
242 | 14. maj kl.:16:53 | 500m | U19 W/M 1X-Edon 500m | Piger/drenge | 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon**|
243 | 14. maj kl.:17:01 | 2000m | W/M 8+ 2000m | Kvinder/mænd | 8+ - 8+ alle klasser 500/1000/2000m