Tilmeldinger - Copenhagen Regatta 2017

Løb 100 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* 250m 11 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Holstebro Roklub I

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

AFMELDT Roklubben Skjold IV

  • 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold) '02

AFMELDT Roklubben Skjold II

  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04

AFMELDT Roklubben Skjold V

  • 1. Carl Paulson (Skjold) '02

AFMELDT Dragør Roklub I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

AFMELDT Roklubben Skjold III

  • 1. Mathilde Koczulab (Skjold) '02

AFMELDT Roklubben Skjold I

  • 1. Sigurd Eide Joensen (Skjold) '05
Løb 101 U14 M1X Drenge U14 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m 500m 12 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

AFMELDT Roklubben Viking/KCR I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

AFMELDT Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Kasper Andersen (Lyngby) '03

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Løb 102 U14 W2X Piger U14 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m 500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Maria Steensen (Holstebro) '04
  • 2. Ea Lysgaard (Holstebro) '04

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 2. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 103 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 10 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. William Foss Keincke (Bagsværd) '01

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Simon Dissing (Aarhus) '02

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Viktor Dittmer (Aarhus) '01

AFMELDT Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Løb 104 U17 W2X Piger U17 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m 1500m 7 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Skjold I (NYE)

  • 1. Stine Koczulab (Skjold) '01
  • 2. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
  • 2. Emilie Lynæs (Sorø) '02

AFMELDT Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Madeleine Felthaus Mikkelsen (Silkeborg) '01
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 2. Victoria Munch (Roskilde) '01

AFMELDT Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01
Løb 105 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - M/W 2X Nye roere 1000m 1000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
  • 2. Ditte Østrup Olsen (Næstv.) '93

AFMELDT Næstved Roklub II

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
  • 2. Mikkel Schelde (Næstv.) '93

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Anne-Mette Christiansen (Sorø) '70
  • 2. Mette Kjær (Sorø) '73
Løb 106 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Motion+ 1000m 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98
Løb 107 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X - MW/MM-Masters 1X 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 16 tilmeldinger

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62

AFMELDT Lyngby Dameroklub I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

AFMELDT Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

AFMELDT Fredensborg Roklub I

  • 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. Jørgen Boets (Viking) '46

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. John Grunwald (KVIK) '46

AFMELDT Lemvig Roklub I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub IV

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

AFMELDT Sorø Roklub III

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub III

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

AFMELDT Lemvig Roklub II

  • 1. Peter Jensen (Lemvig) '80

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67
Løb 108 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X - JM/W 1X D 500m­ 500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. ida lyholm (Viking) '06

AFMELDT Roklubben Viking II

  • 1. karl emil kock søndergård (Viking) '05

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 109 U15 W4X+ Piger U15 4X+ - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m 500m 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Maria Steensen (Holstebro) '04
  • 2. Maria Hastrup (Holstebro) '04
  • 3. Ea Lysgaard (Holstebro) '04
  • 4. Calina Jørgensen (Holstebro) '04
  • Cox. N N (Holstebro) '99
Løb 110 U17 M4X Drenge U17 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. Simon Bruun Hubrechts (Roskilde) '02
  • 3. Jonas Lolk Knudsen (Roskilde) '02
  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

AFMELDT Roklubben Stevns/Sorø Roklub I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • 3. Christian Nielsen (Sorø) '02
  • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 3. Oscar Burvil (Viborg) '03
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 3. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Løb 111 U19 M1X Drenge U19 1X - JM 1X A 2000m­ 2000m 12 tilmeldinger

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR IV

  • 1. Hans Reeh (Roskilde) '99

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

AFMELDT Odense Roklub/KCO II

  • 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Kasper Larson (København) '00

AFMELDT Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR III

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00
Løb 112 U19 W1X Piger U19 1X - JW 1X A 2000m­ 2000m 9 tilmeldinger

AFMELDT Københavns Roklub II

  • 1. Marie Takegawa (København) '00

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Mia Rina Nielsen (København) '00
Løb 113 U19 M2- Drenge U19 2- - JM 2- A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB V

  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99
  • 2. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 2. Timon Strømgren (København) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Løb 115 W1X Kvinder 1X - W 1X 2000m 2000m 16 tilmeldinger

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Pernille Nielsen (Holstebro) '97

AFMELDT Roskilde Roklub/DRC I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98

AFMELDT Hadsund Roklub/KCO I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

AFMELDT Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

AFMELDT Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Fie Udby Graugaard (KVIK) '85

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

AFMELDT Aarhus Roklub III

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Løb 116 M1X Mænd 1X - M 1X 2000m 2000m 24 tilmeldinger

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL III

  • 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir) '93

AFMELDT Odense Roklub/KCO II

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

AFMELDT Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jannik Nilton (DSR) '90

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67

AFMELDT Odense Roklub/DRC I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub II

  • 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97

AFMELDT Bagsværd Roklub/KKL I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Martin Owczarek Korsner Christensen (Lyngby) '88

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mathias Daniel Ven (DSR) '98

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Jeppe Storm (Roskilde) '98

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

AFMELDT Danske Studenters Roklub/DRC II

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

AFMELDT Roklubben Ægir II

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Anders Boutrup Pedersen (KVIK) '89

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR III

  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
Løb 118 M2- Mænd 2- - M 2- 2000m 2000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 2. Tobias Kempf (Odense) '93

AFMELDT Lyngby Roklub/Odder Roklub/DRC I

  • 1. Steffen Bonde (Odder) '89
  • 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95

AFMELDT Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • 2. Loui Lam (KVIK) '90

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 2. Sebastian Bache (København) '97
Løb 119 U19 M2X Drenge U19 2X - JM 2X A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT N.S. Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99
  • 2. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Mike Halvor (Ringsted) '00
  • 2. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00

AFMELDT Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

AFMELDT Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

AFMELDT Hvidovre Roklub I

  • 1. Nikolaj Van Gool (Hvidovre) '00
  • 2. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
Løb 120 U19 W2X Piger U19 2X - JW 2X A 2000m [ 0 sek] 2000m 4 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Louise Hyldager (DSR) '00

AFMELDT Fredericia/Københavns Roklub I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
  • 2. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

AFMELDT Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Løb 121 M2X Mænd 2X - M 2X 2000m 2000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Jonathan Jubé (Bagsværd) '94
  • 2. Jamie Magee (Bagsværd) '91

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
  • 2. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98

AFMELDT Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Christian Thor Hagemann (Odense) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Emil Espensen (DSR) '91

AFMELDT Københavns Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
  • 2. Fredrik Leicht (København) '94
Løb 122 W2X Kvinder 2X - W 2X 2000m 2000m 13 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Sofie Brorson Vetner (DSR) '94
  • 2. Rikke Brouw Hyldahl (DSR) '95

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub 2 (2-)

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I

  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 2. Stine Mathiasen (DSR) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Anine Maria Lütt (Bagsværd) '89
  • 2. Kat Nunn (Bagsværd) '93

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98
  • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
  • 2. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79

AFMELDT Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II (2-)

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Julie Schou (DSR) '84
  • 2. Kate Petersen (DSR) '90

AFMELDT Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I (2-)

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Løb 123 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 22 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Furesø II

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

AFMELDT Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Ruth Köster (Sorø) '68
  • 2. Linda Milling (Sorø) '65

AFMELDT Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

AFMELDT Køge Roklub I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Anette Friedrichsen (Køge R) '68

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72
  • 2. Karin Bodelund (DSR) '63

AFMELDT Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Skjold RC I

  • 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41

AFMELDT Lyngby Roklub I

  • 1. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
  • 2. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Jelena Citakovic Haas-Christensen (DSR) '73
  • 2. Naja Holten Møller (DSR) '78

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59

AFMELDT Roklubben Furesø III

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Peter DePlace (Roskilde) '68
  • 2. Astrid Krüger (Roskilde) '71

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Asbjørn Levring (DSR) '78
  • 2. Hans-Jørgen Stahl (DSR) '60

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Jystrup (Furesø) '58

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Morten Riis (Bagsværd) '77
  • 2. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

AFMELDT Lemvig Roklub I

  • 1. Peter Jensen (Lemvig) '80
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

AFMELDT Sorø Roklub IV

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

AFMELDT Bagsværd Roklub III

  • 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
  • 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80

AFMELDT Bagsværd Roklub II

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83
Løb 124 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - JM/W 2X D 500m­ 500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. karl emil kock søndergård (Viking) '05
  • 2. Gustav Felten Bjørklund (Viking) '05

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 2. August Riis Poulsen (Stevns) '06

AFMELDT Roklubben Stevns III

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Løb 125 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - JM/W 4X+ C, TU-CUP 500m 500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 3. Ea Lysgaard (Holstebro) '04
  • 4. Maria Steensen (Holstebro) '04
  • Cox. N N (Holstebro) '99

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 3. David F Larsen (Stevns) '07
  • 4. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • Cox. n. n (Stevns) '05
Løb 126 U17 W4X Piger U17 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 1 tilmelding

AFMELDT Næstved Roklub/Roklubben Stevns/Sorø Roklub I

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02
  • 2. Mathilde Olsson (Næstv.) '01
  • 3. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
  • 4. Emilie Lynæs (Sorø) '02
Løb 128 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Nye roere 1000m 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
Løb 130 M4- Mænd 4- - M 4- 2000m 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Esben Ravn (Aalborg) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 2. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
  • 3. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 4. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Malthe Puro (Bagsværd) '96
  • 2. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 3. Sebastian Bache (København) '97
  • 4. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

AFMELDT Aalborg Roklub II

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. Jonas Svane (Aalborg) '91

AFMELDT Bagsværd/Holstebro Roklub/ Odense (4X) [5 sek]

  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 2. Niclas Schmidt (Odense) '95
  • 3. Sebastian Terp (Odense) '95
  • 4. Mads Petersen (Bagsværd) '95
Løb 132 M4X Mænd 4X - M 4X- 2000m 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Løb 135 U19 M4X Drenge U19 4X - JM 4X- A 2000m 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 3. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 4. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Løb 136 U19 W4X Piger U19 4X - JW 4X A 2000m [+ 30 sek] 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 3. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
  • 4. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
Løb 137 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 11 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Skjold RC I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 4. John Grunwald (KVIK) '46

AFMELDT Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I

  • 1. Hanne Brusch (LDR) '60
  • 2. Anette Andersen (Fredensborg) '68
  • 3. Britta Hirschauer (NRV) '62
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

AFMELDT Fredensborg Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 3. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 4. Jane Hagan (Furesø) '67

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Birgitte Hanel (DSR) '54
  • 2. Waltraut Lissau (DSR) '66
  • 3. Regitze Siggaard (DSR) '67
  • 4. Asta Øjvind (DSR) '76

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
  • 3. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 4. Mette Møller (Furesø) '63

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 2. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • 3. Søren Strange (DSR) '60
  • 4. Jan Nørskov Pedersen (Fredensborg) '56

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Emil Søgaard (DSR) '83
  • 2. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48
  • 3. Peter Munch (DSR) '47
  • 4. Asbjørn Levring (DSR) '78

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 3. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 4. Christian Mølvig (Sorø) '79

AFMELDT Bagsværd Roklub II

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
  • 3. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 4. William Schrøder (Bagsværd) '89

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Aage Jonasen (Bagsværd) '45
  • 2. Bernadette Gregersen (Bagsværd) '56
  • 3. Regitze Rønstrup (Bagsværd) '56
  • 4. Bente Holmquist (Bagsværd) '58
  • 5. Neil Meldrum (Bagsværd) '60
  • 6. Annette Villumsen (Bagsværd) '62
  • 7. Helle Johansen (Bagsværd) '63
  • 8. Torben Eriksen (Bagsværd) '69
  • Cox. Lena Baden (DSR) '55

AFMELDT Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I

  • 1. Kathe Rasmussen (Skovshoved) '51
  • 2. Ulla Rose Andersen (Lyngby) '64
  • 3. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 4. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
  • 5. Jens Tarp (Hellerup) '53
  • 6. Per Boalth Rasmussen (Skovshoved) '49
  • 7. Ole Boalth Rasmussen (Helsingør) '53
  • 8. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • Cox. William Foss Keincke (Bagsværd) '01
Løb 138 U14 M2X Drenge U14 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m 500m 5 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
  • 2. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Oscar Burvil (Viborg) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 139 U14 W1X Piger U14 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m 500m 10 tilmeldinger

AFMELDT Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

AFMELDT Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

AFMELDT Odder Roklub II

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Maja Møller (Stevns) '05
Løb 140 U17 M2X Drenge U17 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m 1500m 8 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02
  • 2. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
  • 2. Kasper Andersen (Lyngby) '03

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Mikkel Taulbjerg Slot (Holstebro) '02
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

AFMELDT Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Emil Ulnits (Holstebro) '02

AFMELDT Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Aske Storm (Viking) '03

AFMELDT Roklubben Skjold I (NYE)

  • 1. Carl Paulson (Skjold) '02
  • 2. Asbjørn Berthelsen (Skjold) '02

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 141 U17 WErgo Piger U17 Ergo - JW 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 15 tilmeldinger

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

AFMELDT Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

AFMELDT Roklubben Skjold II (NYE)

  • 1. Stine Koczulab (Skjold) '01

AFMELDT Odense Roklub/KCO II

  • 1. Louise Christensen (Odense) '02

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

AFMELDT Roklubben Skjold I (NYE)

  • 1. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

AFMELDT Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Madeleine Felthaus Mikkelsen (Silkeborg) '01

AFMELDT Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 142 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** 500m 10 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Ea Lysgaard (Holstebro) '04

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

AFMELDT Roklubben Stevns III

  • 1. David F Larsen (Stevns) '07

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Maria Steensen (Holstebro) '04

AFMELDT Roklubben Stevns IV

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Maria Hastrup (Holstebro) '04

AFMELDT Roklubben Stevns V

  • 1. Maja Møller (Stevns) '05
Løb 143 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 500/1000/2000m 2000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Ulrich Høgstedt (Bagsværd) '86
  • 2. Nicolai Skjølstrup (København) '89
  • 3. Jacob Barsøe (Roskilde) '88
  • 4. Mathias Lyster (København) '89
  • 5. Nicolai Fuglsang (København) '89
  • 6. Christian Asmussen (Bagsværd) '88
  • 7. Anders Bau Hansen (Lyngby) '88
  • 8. Jens Vilhelmsen (Bagsværd) '85
  • Cox. Niklas Heinz (København) '00

AFMELDT Aalborg Roklub/Bagsværd Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 6. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 7. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 8. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • Cox. William Foss Keincke (Bagsværd) '01

AFMELDT Holstebro Roklub

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 3. Mikkel Taulbjerg Slot (Holstebro) '02
  • 4. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
  • 5. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 6. Oscar Burvil (Viborg) '03
  • 7. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 8. Markkus Drejer (Holstebro) '02
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 200 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * 250m 10 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

AFMELDT Roklubben Skjold II

  • 1. Bror Johan Kristensen (Skjold) '02

AFMELDT Roklubben Skjold I

  • 1. Mathilde Koczulab (Skjold) '02

AFMELDT Roklubben Skjold III

  • 1. Julius Knudsen (Skjold) '01

AFMELDT Holstebro Roklub I

  • 1. Marcus Kjeldsen (Holstebro) '04

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Kristina Bech Nielsen (Stevns) '08
Løb 201 U14 M1X Drenge U14 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m 500m 11 tilmeldinger

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

AFMELDT Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03

AFMELDT Roklubben Viking/KCR I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Kasper Andersen (Lyngby) '03

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
Løb 202 U14 W2X Piger U14 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m 500m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub I

  • 1. Maria Steensen (Holstebro) '04
  • 2. Ea Lysgaard (Holstebro) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 2. Clara Hornnæss (Furesø) '03

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 2. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 203 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 12 tilmeldinger

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense) '01

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

AFMELDT Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Simon Dissing (Aarhus) '02

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Viktor Dittmer (Aarhus) '01

AFMELDT Aarhus Roklub III

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. William Foss Keincke (Bagsværd) '01

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
Løb 204 U17 W2X Piger U17 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m 1500m 6 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 2. Victoria Munch (Roskilde) '01

AFMELDT Roklubben Stevns/Sorø Roklub I

  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
  • 2. Katrine Højgaard (Stevns) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01

AFMELDT Roklubben Skjold I (NYE)

  • 1. Stine Koczulab (Skjold) '01
  • 2. Mathilde Koczulab (Skjold) '02

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

AFMELDT Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 205 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - M//W 2X/2- Nye roere 1000m 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Anne-Mette Christiansen (Sorø) '70
  • 2. Mette Kjær (Sorø) '73

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
  • 2. Ditte Østrup Olsen (Næstv.) '93
Løb 206 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Motion+ 1000m 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98
Løb 207 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X - MW//M 1X Masters 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 17 tilmeldinger

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62

AFMELDT Lyngby Dameroklub I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. John Grunwald (KVIK) '46

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. Jørgen Boets (Viking) '46

AFMELDT Roklubben Furesø II

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

AFMELDT Sorø Roklub IV

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

AFMELDT Lemvig Roklub II

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub IV

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub III

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67

AFMELDT Roklubben Furesø III

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66

AFMELDT Lemvig Roklub I

  • 1. Peter Jensen (Lemvig) '80

AFMELDT Sorø Roklub III

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 208 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X - JM/W 1X D 500m­ 500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Viking II

  • 1. karl emil kock søndergård (Viking) '05

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. ida lyholm (Viking) '06

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 209 U15 W4X+ Piger U15 4X+ - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m 500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Maria Steensen (Holstebro) '04
  • 2. Maria Hastrup (Holstebro) '04
  • 3. Ea Lysgaard (Holstebro) '04
  • 4. Calina Jørgensen (Holstebro) '04
  • Cox. N N (Holstebro) '99

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Maja Møller (Stevns) '05
  • 2. Kristina Bech Nielsen (Stevns) '08
  • 3. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
  • 4. Anna Iversen (Stevns) '07
  • Cox. n. n (Stevns) '05
Løb 210 U17 M4X Drenge U17 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 2. Mikkel Taulbjerg Slot (Holstebro) '02
  • 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 4. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

AFMELDT Roklubben Stevns/Sorø Roklub I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Mathias Ebbekær (Sorø) '01
  • 3. Christian Nielsen (Sorø) '02
  • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 3. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

AFMELDT Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 3. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 4. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. Simon Bruun Hubrechts (Roskilde) '02
  • 3. Jonas Lolk Knudsen (Roskilde) '02
  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Løb 211 U19 M1X Drenge U19 1X - JM 1X A 2000m 2000m 13 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

AFMELDT Odense Roklub/KCO II

  • 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Kasper Larson (København) '00

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR III

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR IV

  • 1. Hans Reeh (Roskilde) '99

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

AFMELDT Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted) '00

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Løb 212 U19 W1X Piger U19 1X - JW 1X A 2000m­ 2000m 9 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

AFMELDT Københavns Roklub II

  • 1. Marie Takegawa (København) '00

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Mia Rina Nielsen (København) '00
Løb 213 U19 M2- Drenge U19 2- - JM 2- A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99
  • 2. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/Holstebro RK

  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/Hvidovre RK

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub IV

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

AFMELDT Holstebro RK/Københavns Rk.I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 2. Timon Strømgren (København) '99
Løb 214 U19 W2- Piger U19 2- - JW 2- A 2000m [0 sek] 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Fredericia Roklub/Københavns Roklub/KCHO I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Løb 215 W1X Kvinder 1X - W 1X 2000m 2000m 14 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98

AFMELDT Aarhus Roklub III

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98

AFMELDT Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Fie Udby Graugaard (KVIK) '85

AFMELDT Aarhus Roklub IV

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Pernille Nielsen (Holstebro) '97

AFMELDT Hadsund Roklub/KCO I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

AFMELDT Roskilde Roklub/DRC I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

AFMELDT Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90
Løb 216 M1X Mænd 1X - M 1X 2000m 2000m 25 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Martin Owczarek Korsner Christensen (Lyngby) '88

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94

AFMELDT Odense Roklub/DRC I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jannik Nilton (DSR) '90

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mathias Daniel Ven (DSR) '98

AFMELDT Roklubben Ægir II

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

AFMELDT Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub/KKL I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

AFMELDT Odense Roklub/KCO II

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Anders Boutrup Pedersen (KVIK) '89

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL III

  • 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR III

  • 1. Jeppe Storm (Roskilde) '98

AFMELDT Roforeningen KVIK II

  • 1. Mads Brogaard (KVIK) '94

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub/DRC II

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

AFMELDT Bagsværd Roklub II

  • 1. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
Løb 218 M2- Mænd 2- - M 2- 2000m 2000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Lyngby Roklub/Odder Roklub/DRC I

  • 1. Steffen Bonde (Odder) '89
  • 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 2. Tobias Kempf (Odense) '93

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 2. Sebastian Bache (København) '97

AFMELDT Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • 2. Loui Lam (KVIK) '90

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
Løb 219 U19 M2X Drenge U19 2X - JM 2X A 2000m 2000m 4 tilmeldinger

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Mike Halvor (Ringsted) '00
  • 2. Matias Lang Sørensen (Ringsted) '99

AFMELDT Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

AFMELDT Hvidovre Roklub I

  • 1. Nikolaj Van Gool (Hvidovre) '00
  • 2. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01

AFMELDT N.S. Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Jonas Kristensen (N.S.) '99
  • 2. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Løb 220 U19 W2X Piger U19 2X - JW 2X A 2000m [+ 10 sek] 2000m 4 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I

  • 1. Louise Hyldager (DSR) '00
  • 2. Nikoline Kroll (Stevns) '02

AFMELDT Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

AFMELDT Hadsund Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 221 M2X Mænd 2X - M 2X 2000m 2000m 8 tilmeldinger

AFMELDT Københavns Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
  • 2. Fredrik Leicht (København) '94

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Emil Espensen (DSR) '91

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96

AFMELDT Næstved Roklub

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
  • 2. Mikkel Schelde (Næstv.) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Jonathan Jubé (Bagsværd) '94
  • 2. Jamie Magee (Bagsværd) '91

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

AFMELDT Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Odense) '98
  • 2. Alexander Modest (Lyngby) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
Løb 222 W2X Kvinder 2X - W 2X 2000m 2000m 14 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

AFMELDT Aarhus Roklub II

  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus) '98
  • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

AFMELDT Danske Studenters Roklub 2

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Sofie Brorson Vetner (DSR) '94
  • 2. Rikke Brouw Hyldahl (DSR) '95

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I

  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 2. Stine Mathiasen (DSR) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

AFMELDT Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Julie Schou (DSR) '84
  • 2. Kate Petersen (DSR) '90

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79

AFMELDT Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91
  • 2. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus) '95
Løb 223 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MW/MM-Masters 2X/2- 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 20 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
  • 2. Flemming Bay (Skjold) '37

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41

AFMELDT Lyngby Roklub I

  • 1. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
  • 2. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47

AFMELDT Sorø Roklub III

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Peter DePlace (Roskilde) '68
  • 2. Astrid Krüger (Roskilde) '71

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Asbjorn Levring (DSR) '78
  • 2. Hans Jorgen Stahl (DSR) '60

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Lars Wallin (Furesø) '62

AFMELDT Lemvig Roklub I

  • 1. Peter Jensen (Lemvig) '80
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 2. Peter Kristensen (DSR) '71

AFMELDT Bagsværd Roklub II

  • 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
  • 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83

AFMELDT Roklubben Furesø/Sorø Roklub I

  • 1. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
  • 2. Merete Busk (Sorø) '46

AFMELDT Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Ruth Köster (Sorø) '68
  • 2. Linda Milling (Sorø) '65

AFMELDT Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
  • 2. Inger Koch (LDR) '64

AFMELDT Køge Roklub I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Anette Friedrichsen (Køge R) '68

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72
  • 2. Karin Bodelund (DSR) '63
Løb 224 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - JM//W 2X D 500m 500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. Gustav Felten Bjørklund (Viking) '05
  • 2. karl emil kock søndergård (Viking) '05

AFMELDT Roklubben Stevns III

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Løb 225 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - JM 4X+ C, TU-CUP 500m 500m 3 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 2. Oscar Burvil (Viborg) '03
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • Cox. N N (Holstebro) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 3. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 4. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03
  • Cox. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. David F Larsen (Stevns) '07
  • 3. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 4. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • Cox. n. n (Stevns) '05
Løb 226 U17 W4X Piger U17 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m 1500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01
  • 2. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 3. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 3. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 4. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01
Løb 228 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Nye roere 1000m 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Cecilie Samsø (Ægir) '98

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
Løb 230 M4- Mænd 4- - M 4- 2000m 2000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Malthe Puro (Bagsværd) '96
  • 2. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 3. Sebastian Bache (København) '97
  • 4. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98

AFMELDT Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Esben Ravn (Aalborg) '93

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

AFMELDT Aalborg Roklub II

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. Jonas Svane (Aalborg) '91

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Steffen Bonde (Odder) '89
  • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 3. Tobias Kempf (Odense) '93
  • 4. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCO I (4X)

  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 2. Niclas Schmidt (Odense) '95
  • 3. Sebastian Terp (Odense) '95
  • 4. Mads Petersen (Bagsværd) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 2. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
  • 3. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 4. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
Løb 232 M4X Mænd 4X - M 4X- 2000m 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Løb 233 U19 M4- Drenge U19 4- - JM 4- A 2000m 2000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd/Københavns Roklub I

  • 1. Timon Strømgren (København) '99
  • 2. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
  • 4. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00

AFMELDT Holstebro/Hvidovre Roklub I

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
  • 3. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 4. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

AFMELDT Bagsværd/Hvidovre/Lyngby/Sorø Roklub I

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 3. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99
  • 4. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
Løb 235 U19 M4X Drenge U19 4X - JM 4X- A 2000m 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 3. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Løb 236 U19 W4X Piger U19 4X - JW 4X A 2000m [+ 40 sek] 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
  • 3. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 4. Cecilie Girke (DSR) '00
Løb 237 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 11 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 4. John Grunwald (KVIK) '46

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
  • 3. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 4. Helle Torp Eklund (Furesø) '62

AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jan Nørskov Pedersen (Fredensborg) '56
  • 2. Søren Strange (DSR) '60
  • 3. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
  • 3. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 4. William Schrøder (Bagsværd) '89

AFMELDT Ringsted Roklub I

  • 1. Anders Englund (Ringsted) '72
  • 2. Per Bigum (Ringsted) '58
  • 3. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 4. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Peter Jensen (Lemvig) '80
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 3. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 4. Christian Mølvig (Sorø) '79

AFMELDT Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Hanne Brusch (LDR) '60
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Birgitte Hanel (DSR) '54
  • 2. Waltraut Lissau (DSR) '66
  • 3. Regitze Siggaard (DSR) '67
  • 4. Asta Øjvind (DSR) '76

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I

  • 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72
  • 2. Karin Bodelund (DSR) '63
  • 3. Britta Hirschauer (NRV) '62
  • 4. Anette Andersen (Fredensborg) '68

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Peter Munch (DSR) '47
  • 2. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48
  • 3. Emil Søgaard (DSR) '83
  • 4. Peter Kristensen (DSR) '71
  • 5. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 6. Ib Frausing (DSR) '49
  • 7. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 8. Johan Frydendahl (DSR) '48
  • Cox. Lena Baden (DSR) '55

AFMELDT Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Flemming Simonsen (København) '67
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83
  • 4. Stefanos Volianitis (DSR) '66
  • 5. Lars Hvedstrup Jensen (København) '82
  • 6. Willi Thal-Drexel (København) '69
  • 7. Rasmus Quist (DSR) '80
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Løb 238 U14 M2X Drenge U14 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m 500m 3 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03
  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 239 U14 W1X Piger U14 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m 500m 9 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Maja Møller (Stevns) '05

AFMELDT Odder Roklub II

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

AFMELDT Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Løb 240 U17 M2X Drenge U17 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m 1500m 10 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
  • 2. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

AFMELDT Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
  • 2. Kasper Andersen (Lyngby) '03

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Dittmer (Aarhus) '01
  • 2. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 2. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

AFMELDT Roklubben Skjold I (NYE)

  • 1. Julius Knudsen (Skjold) '01
  • 2. Bror Johan Kristensen (Skjold) '02

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Malte Arensbach (Sorø) '02
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02
  • 2. Malthe T. Christiansen (Stevns) '02

AFMELDT Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Mikkel Taulbjerg Slot (Holstebro) '02
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

AFMELDT Holstebro/Viborg Ro- og Kajakklub KCHO III

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 241 U17 W1X Piger U17 1X - JW 1X B, TU-CUP 1500m 1500m 16 tilmeldinger

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Victoria Lotinga (Bagsværd) '02

AFMELDT Roklubben Skjold II (NYE)

  • 1. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02

AFMELDT Lyngby Dameroklub/KKL II

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02

AFMELDT Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

AFMELDT Odense Roklub/KCO II

  • 1. Louise Christensen (Odense) '02

AFMELDT Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

AFMELDT Roklubben Skjold I (NYE)

  • 1. Stine Koczulab (Skjold) '01

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

AFMELDT Fredericia Roklub I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Løb 242 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon** 500m 5 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Kasper B Nielsen (Stevns) '06

AFMELDT Roklubben Stevns III

  • 1. David F Larsen (Stevns) '07

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Kristina Bech Nielsen (Stevns) '08

AFMELDT Holstebro RK

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
Løb 243 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 500/1000/2000m 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Nicolai Fuglsang (København) '89
  • 2. Nicolai Skjølstrup (København) '89
  • 3. Frederik Secher (Bagsværd) '91
  • 4. Mathias Lyster (København) '89
  • 5. Anders Bau Hansen (Lyngby) '88
  • 6. Fred Vystavel (København) '93
  • 7. Emil Kjerri (Bagsværd) '88
  • 8. Christian Asmussen (Bagsværd) '88
  • Cox. Niklas Heinz (København) '00

AFMELDT Aalborg Roklub/Bagsværd Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 6. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 7. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 8. William Schrøder (Bagsværd) '89
  • Cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98