Løbsliste - Copenhagen Regatta 2018

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
100 19. maj 2018 250m U19 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon*
101 19. maj 2018 TU-cup 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m
102 19. maj 2018 TU-cup 500m U14 W2X 500m Piger U14 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m
103 19. maj 2018 TU-cup 1500m U17 MErgo 1500m Drenge U17 Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m
104 19. maj 2018 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m
105 19. maj 2018 1000m W/M 2X/2- 1000m Kvinder/mænd 2X/2- - M/W 2X Nye roere 1000m
106 19. maj 2018 1000m W/M 1X 1000m Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Motion+ 1000m
107 19. maj 2018 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - MW/MM-Masters 1X 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
108 19. maj 2018 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - JM/W 1X D 500m­
109 19. maj 2018 TU-cup 500m U15 W4X+ 500m Piger U15 4X+ - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
110 19. maj 2018 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m
111 19. maj 2018 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - JM 1X A 2000m­
112 19. maj 2018 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - JW 1X A 2000m­
113 19. maj 2018 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - JM 2- A 2000m
114 19. maj 2018 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - JW 2- A 2000m
115 19. maj 2018 2000m W1X 2000m Kvinder 1X - W 1X 2000m
116 19. maj 2018 2000m M1X 2000m Mænd 1X - M 1X 2000m
117 19. maj 2018 2000m W2- 2000m Kvinder 2- - W 2- 2000m
118 19. maj 2018 2000m M2- 2000m Mænd 2- - M 2- 2000m
119 19. maj 2018 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - JM 2X A 2000m
120 19. maj 2018 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - JW 2X A 2000m
121 19. maj 2018 2000m M2X 2000m Mænd 2X - M 2X 2000m
122 19. maj 2018 2000m W2X 2000m Kvinder 2X - W 2X 2000m
123 19. maj 2018 Master 1000m Masters W/M 2X/2- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
124 19. maj 2018 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - JM/W 2X D 500m­
125 19. maj 2018 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - JM/W 4X+ C, TU-CUP 500m
126 19. maj 2018 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m
127 19. maj 2018 1000m W/M 2X/2- 1000m Kvinder/mænd 2X/2- - M/W 2X/2- Motion+ 1000m Vinder uden kamp
128 19. maj 2018 1000m W/M 1X 1000m Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Nye roere 1000m
129 19. maj 2018 2000m W4- 2000m Kvinder 4- - W 4- 2000m
130 19. maj 2018 2000m M4- 2000m Mænd 4- - M 4- 2000m
131 19. maj 2018 2000m W4X 2000m Kvinder 4X - W 4X- 2000m
132 19. maj 2018 2000m M4X 2000m Mænd 4X - M 4X- 2000m
133 19. maj 2018 TU-cup 2000m U19 M4- 2000m Drenge U19 4- - JM 4- A 2000m
134 19. maj 2018 TU-cup 2000m U19 W4- 2000m Piger U19 4- - JW 4- A 2000m
135 19. maj 2018 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - JM 4X- A 2000m
136 19. maj 2018 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - JW 4X A
137 19. maj 2018 Master 1000m Masters W/M 4-/8+/4X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4-/8+/4X - MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
138 19. maj 2018 TU-cup 500m U14 M2X 500m Drenge U14 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m
139 19. maj 2018 TU-cup 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m
140 19. maj 2018 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m
141 19. maj 2018 TU-cup 1500m U17 WErgo 1500m Piger U17 Ergo - JW 1X B, TU-CUP 1500m
142 19. maj 2018 500m U19 W/M 1X-Edon 500m Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon**
143 19. maj 2018 2000m W/M 8+ 2000m Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 2000m
200 20. maj 2018 250m U19 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon *
201 20. maj 2018 TU-cup 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X - JM 1X C, TU-CUP 500m
202 20. maj 2018 TU-cup 500m U14 W2X 500m Piger U14 2X - JW 2X C, TU-CUP 500m
203 20. maj 2018 TU-cup 1500m U17 MErgo 1500m Drenge U17 Ergo - JM 1X B, TU-CUP 1500m
204 20. maj 2018 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - JW 2X B, TU-CUP 1500m
205 20. maj 2018 1000m W/M 2X/2- 1000m Kvinder/mænd 2X/2- - M//W 2X/2- Nye roere 1000m
206 20. maj 2018 1000m W/M 1X 1000m Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Motion+ 1000m
207 20. maj 2018 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - MW//M 1X Masters 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
208 20. maj 2018 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - JM/W 1X D 500m­
209 20. maj 2018 TU-cup 500m U15 W4X+ 500m Piger U15 4X+ - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
210 20. maj 2018 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - JM 4X- B, TU-CUP 1500m
211 20. maj 2018 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - JM 1X A 2000m
212 20. maj 2018 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - JW 1X A 2000m­
214 20. maj 2018 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - JW 2- A 200
215 20. maj 2018 2000m W1X 2000m Kvinder 1X - W 1X 2000m
216 20. maj 2018 2000m M1X 2000m Mænd 1X - M 1X 2000m
217 20. maj 2018 2000m W2- 2000m Kvinder 2- - W 2- 2000m
218 20. maj 2018 2000m M2- 2000m Mænd 2- - M 2- 2000m
219 20. maj 2018 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - JM 2X A 2000m
220 20. maj 2018 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - JW 2X A 2000m
221 20. maj 2018 2000m M2X 2000m Mænd 2X - M 2X 2000m
222 20. maj 2018 2000m W2X 2000m Kvinder 2X - W 2X 2000m
223 20. maj 2018 Master 1000m Masters W/M 2-/2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2-/2X - MW/MM-Masters 2X/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
224 20. maj 2018 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - JM//W 2X D 500m
225 20. maj 2018 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - JM 4X+ C, TU-CUP 500m
226 20. maj 2018 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - JW 4X- B, TU-CUP 1500m
227 20. maj 2018 1000m W/M 2X/2- 1000m Kvinder/mænd 2X/2- - M//W 2X/2- Motion+ 1000m
228 20. maj 2018 1000m W/M 1X 1000m Kvinder/mænd 1X - M/W 1X Nye roere 1000m
229 20. maj 2018 2000m W4- 2000m Kvinder 4- - W 4- 2000m
230 20. maj 2018 2000m M4- 2000m Mænd 4- - M 4- 2000m
231 20. maj 2018 2000m W4X 2000m Kvinder 4X - W 4X- 2000m
232 20. maj 2018 2000m M4X 2000m Mænd 4X - M 4X- 2000m
233 20. maj 2018 2000m U19 M4- 2000m Drenge U19 4- - JM 4- A 2000m
234 20. maj 2018 2000m U19 W4- 2000m Piger U19 4- - JW 4- A 2000m
235 20. maj 2018 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - JM 4X- A 2000m
213 20. maj 2018 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - JM 2- A 2000m
236 20. maj 2018 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - JW 4X A 2000m
237 20. maj 2018 Master 1000m Masters W/M 4X/8+/4- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4X/8+/4- - MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
238 20. maj 2018 TU-cup 500m U14 M2X 500m Drenge U14 2X - JM 2X C, TU-CUP 500m
239 20. maj 2018 TU-cup 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - JW 1X C, TU-CUP 500m
240 20. maj 2018 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - JM 2X B , TU-CUP 1500m
241 20. maj 2018 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - JW 1X B, TU-CUP 1500m
242 20. maj 2018 500m U19 W/M 1X-Edon 500m Piger/drenge U19 1X-Edon - JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon**
243 20. maj 2018 2000m W/M 8+ 2000m Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 2000m