Startliste - Danske Mesterskaber 2021


Løb 101
30+LWErgo
2000m
Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Føroya I
  1. Sarita Kristina Hansen (Føroya)
Løb 104
40+WErgo
2000m
Masters Kvinder 40+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
AFMELDT Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
Løb 109
50+LWErgo
2000m
Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
AFMELDT KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
Løb 112
60+WErgo
2000m
Masters Kvinder 60+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 113
60+LWErgo
2000m
Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Sorø I
  1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
Løb 116
70+WErgo
2000m
Masters Kvinder 70+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 150
30+MErgo
2000m
Masters Mænd 30+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT N/A
  1. Lars Arnbak (DEN)
AFMELDT KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
Løb 151
30+LMErgo
2000m
Masters Mænd 30+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Føroya I
  1. Bergur Robert Dam Jensen (Føroya)
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Løb 154
40+MErgo
2000m
Masters Mænd 40+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
AFMELDT Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
AFMELDT Rødvig I
  1. Michael Mainz (Rødvig)
AFMELDT DSR I
  1. Jack Ekman (DSR)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Tomas Næraa (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
AFMELDT ASR I
  1. Rasmus Holk Poulsen (ASR)
Løb 155
40+LMErgo
2000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
AFMELDT OKC Riversport I
  1. Ben Boehm (USA)
Løb 158
50+MErgo
2000m
Masters Mænd 50+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Bagsværd I
  1. Steen Nielbo (Bagsværd)
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Asger Lenzing (Lyngby)
Løb 159
50+LMErgo
2000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Fredensborg II
  1. Hans T Andersen (Fredensborg)
AFMELDT DSR I
  1. Jacob Thesander (DSR)
Løb 162
60+MErgo
2000m
Masters Mænd 60+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
AFMELDT ARK I
  1. Søren Anker Madsen (ARK)
AFMELDT Humlebæk I
  1. Keld Strudahl (Humlebæk)
Løb 167
70+LMErgo
2000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:30
AFMELDT Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
Løb 306
U11 WErgo
2min
Piger U11 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:50
AFMELDT KVIK I
  1. Siff Larsen (KVIK)
AFMELDT Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
Løb 308
U11 MErgo
2min
Drenge U11 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:50
AFMELDT Køge R I
  1. Felix Birk Hansen (Køge R)
AFMELDT Valby I
  1. Felix Friis (Valby)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Mads Madsen (Holstebro)
AFMELDT Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
Løb 310
U12 WErgo
2min
Piger U12 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:50
AFMELDT Hadsund I
  1. Melody Harati (Hadsund)
AFMELDT OKC Riversport I
  1. Tabitha Boehm (USA)
Løb 312
U12 MErgo
2min
Drenge U12 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:50
AFMELDT Dragør I
  1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
AFMELDT Rødvig I
  1. Noa Jakobsen (Rødvig)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 314
U13 WErgo
2min
Piger U13 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:50
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Karen Reimer (Lyngby)
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Olivia Elund Pihl (Lyngby)
AFMELDT Sydney Grammar I
  1. Kelly Clifton (AUS)
Løb 316
U13 MErgo
2min
Drenge U13 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.09:50
AFMELDT Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
AFMELDT Føroya I
  1. Teitur Borg Brattaberg (Føroya)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
Løb 318
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:05
AFMELDT Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
AFMELDT Hadsund I
  1. Melissa Harati (Hadsund)
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
AFMELDT Jels I
  1. Celine Nielsen (Jels)
AFMELDT Jels II
  1. Thea Marie Noe (Jels)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Julie Højager (Holstebro)
AFMELDT Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
AFMELDT Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
Løb 320
U14 MErgo
3min
Drenge U14 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:05
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
AFMELDT Køge R I
  1. Oskar Lorek (Køge R)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
AFMELDT Køge R II
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
AFMELDT VÁGS I
  1. Magnus Andrias Holm (VÁGS )
Løb 322
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:20
AFMELDT Hadsund I
  1. Cille Hougaard (Hadsund)
AFMELDT Hadsund II
  1. Josefine Brink (Hadsund)
AFMELDT Hadsund III
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
AFMELDT Hadsund IV
  1. Victoria Brink (Hadsund)
AFMELDT Køge R I
  1. Filippa Birk Hansen (Køge R)
AFMELDT Sorø II
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
AFMELDT FSR I
  1. Bjarma Danielsen (FOE)
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Flora Barslund (Lyngby)
AFMELDT København I
  1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
AFMELDT København II
  1. Klara Munk Felthaus (København)
AFMELDT Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
AFMELDT Stevns I
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
AFMELDT Stevns II
  1. Anna Iversen (Stevns)
Løb 324
U15 MErgo
4min
Drenge U15 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:20
AFMELDT Hadsund I
  1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
AFMELDT FSR I
  1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE)
AFMELDT Sorø I
  1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
AFMELDT København II
  1. Woody Siigurt Lori Leth (København)
AFMELDT København I
  1. Albert Grydehøj Stobbe (København)
AFMELDT København I
  1. Carl Hassan (København)
AFMELDT København III
  1. Conrad Norman (København)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. William Lemming (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
AFMELDT Sydney Grammar I
  1. Carter Clifton (AUS)
Løb 200
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT ASR I
  1. Winnie Petersen (ASR)
AFMELDT Køge R I
  1. Louise Birk Hansen (Køge R)
AFMELDT DSR I
  1. Tuuli Kasso (DSR)
Løb 201
30+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Føroya I
  1. Sarita Kristina Hansen (Føroya)
Løb 202
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Claudia Horst (Nordslesvig)
AFMELDT Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
Løb 203
40+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Susanne Klages (Nordslesvig)
Løb 204
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Nyborg I
  1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
AFMELDT Nyborg II
  1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
AFMELDT Risskov II
  1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov)
AFMELDT KVIK I
  1. Katrine Jørgensen (KVIK)
AFMELDT Fredensborg I
  1. Sanne Poulin (Fredensborg)
AFMELDT Sorø I
  1. Ulla Hvid (Sorø)
Løb 205
50+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
AFMELDT Risskov I
  1. Birgitte Nielsen (Risskov)
Løb 206
55+WErgo
1000m
Masters Kvinder 55+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
Løb 207
55+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 55+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
AFMELDT Humlebæk I
  1. Mette Porsmose (Humlebæk)
Løb 208
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 212
70+WErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:35
AFMELDT Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 224
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:55
AFMELDT Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
AFMELDT Nyborg I
  1. Peter Rasmussen (Nyborg)
AFMELDT Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
AFMELDT Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
AFMELDT Furesø I
  1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø)
AFMELDT Rudergesellschaft Wiking, Berlin I
  1. Carl-Friedrich Ratz (GER)
AFMELDT Humlebæk I
  1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig)
AFMELDT Nordslesvig II
  1. Werner Güttel (Nordslesvig)
AFMELDT Esbjerg I
  1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg)
Løb 225
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:55
AFMELDT Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
AFMELDT Furesø II
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
AFMELDT Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
Løb 226
65+MErgo
1000m
Masters Mænd 65+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:55
AFMELDT Odder I
  1. Per Amby (Odder)
Løb 229
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:55
AFMELDT Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
AFMELDT Fredensborg I
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)
Løb 230
80+MErgo
1000m
Masters Mænd 80+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.10:55
AFMELDT Sorø I
  1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
Løb 216
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Aalborg I
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg II
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg III
  1. Simon Staal Nielsen (Aalborg)
AFMELDT Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
AFMELDT Aarhus I
  1. Mark Lind (Aarhus)
AFMELDT DSR I
  1. Jakob Brix (DSR)
AFMELDT DSR II
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
Løb 217
30+LMErgo
1000m
Masters Mænd 30+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Føroya I
  1. Bergur Robert Dam Jensen (Føroya)
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Løb 218
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Dragør I
  1. Morten Juel Hansen (Dragør)
AFMELDT Køge R I
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
AFMELDT Rødvig I
  1. Michael Mainz (Rødvig)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
AFMELDT Næstv. I
  1. Morten Thorving (Næstv.)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Jacob Merklin (Bagsværd)
AFMELDT Nykøbing F I
  1. Jesper Skytte (Nykøbing F)
Løb 219
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
AFMELDT OKC Riversport I
  1. Ben Boehm (USA)
Løb 220
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Lyngby Kanoklub I
  1. Thomas Beck Christensen (DEN)
AFMELDT Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
AFMELDT Kertem. I
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Steen Nielbo (Bagsværd)
AFMELDT Hjemme fra Kælderen I
  1. Thomas Jensen (DEN)
AFMELDT Furesø I
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
AFMELDT Næstv. I
  1. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
AFMELDT Næstv. II
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
Løb 221
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Risskov I
  1. Claus Bus (Risskov)
AFMELDT Risskov II
  1. Michael Lind (Risskov)
Løb 222
55+MErgo
1000m
Masters Mænd 55+ Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
AFMELDT 365 Design I
  1. Ole Vindfeldt (DEN)
AFMELDT Furesø I
  1. Lars Wallin (Furesø)
AFMELDT Esbjerg I
  1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
AFMELDT DSR I
  1. Peter Gammeltoft (DSR)
Løb 223
55+LMErgo
1000m
Masters Mænd 55+ letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:15
AFMELDT Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
AFMELDT Jels I
  1. Anders Jørgensen (Jels)
Løb 326
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:45
AFMELDT Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
AFMELDT Sørvágs Róðrarfelag I
  1. Bára Wang Olsen (FOE)
AFMELDT Køge R I
  1. Maja Wolska (Køge R)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
AFMELDT Stevns I
  1. Isabella Bache (Stevns)
AFMELDT Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
Løb 328
U16 MErgo
2000m
Drenge U16 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.11:45
AFMELDT Dragør I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
AFMELDT KVIK I
  1. Hjalte Larsen (KVIK)
AFMELDT Sorø I
  1. Mads Christensen (Sorø)
AFMELDT Sorø II
  1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
AFMELDT FSR I
  1. Nóa Thomsen (FOE)
AFMELDT København II
  1. Hector Carriero (København)
AFMELDT Humlebæk I
  1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
AFMELDT Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Erik Friedrichsen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd III
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd V
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
AFMELDT Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 404
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:05
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Jacob Lenzing (Lyngby)
AFMELDT Sorø I
  1. Jannick Wly Andersen (Sorø)
AFMELDT Sorø II
  1. Rasmus Lind (Sorø)
AFMELDT KVIK I
  1. Albert Martin Ebersbach (KVIK)
AFMELDT KVIK II
  1. Nicholas Andersen (KVIK)
AFMELDT KVIK III
  1. Torbjørn Frankel (KVIK)
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. David Wandrup (Saxkjøbing)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
AFMELDT DSR I
  1. Magnus Erik Timm (DSR)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Patrick Klestrup (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
  1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO V
  1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO VI
  1. Magnus Valbirk (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO VII
  1. Kaare Mortensen (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO VIII
  1. Christian Taulbjerg (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO IX
  1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
AFMELDT Ægir I
  1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
AFMELDT Roskilde I
  1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde II
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde III
  1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
AFMELDT Roskilde IV
  1. Bastian Secher (Roskilde)
Løb 407
LMErgo
2000m
Mænd letvægt Ergo - DIF Mesterskab
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:05
AFMELDT Bagsværd I
  1. Oscar Petersen (Bagsværd)
AFMELDT Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Cody Andersen (Bagsværd)
AFMELDT DSR I
  1. Emil Espensen (DSR)
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Christian Thor Hagemann (Lyngby)
Løb 408
MErgo
2000m
Mænd Ergo - DIF Mesterskab
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:05
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Alexander Modest (Lyngby)
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Emil Lenzing (Lyngby)
AFMELDT Lyngby/KKL III
  1. Niklas Jacobsen (Lyngby)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Mathias Larsen (Bagsværd)
AFMELDT København I
  1. Sebastian Bache (København)
AFMELDT København II
  1. Aksel Dybdahl Poulsen (København)
AFMELDT DSR I
  1. Sverri S. Nielsen (DSR)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Joakim Viberg (Holstebro)
AFMELDT Odense I
  1. Nick H. Larsen (Odense)
AFMELDT Roskilde I
  1. Joachim Sutton (Roskilde)
Løb 330
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:25
AFMELDT Hadsund I
  1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
AFMELDT Silkeborg I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
AFMELDT Sorø I
  1. Elaina Bjørkman (Sorø)
AFMELDT Sorø II
  1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø)
AFMELDT Sorø III
  1. Signe Thorup (Sorø)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Laura Møller (Holstebro)
AFMELDT Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
AFMELDT Ægir I
  1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir)
AFMELDT Roskilde I
  1. Kathrine Jehrbo (Roskilde)
AFMELDT Roskilde II
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 332
U17 MErgo
2000m
Drenge U17 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:25
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
AFMELDT Hadsund I
  1. Kian Harati (Hadsund)
AFMELDT Hadsund II
  1. Mads Hessellund (Hadsund)
AFMELDT Hadsund III
  1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
AFMELDT Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
AFMELDT Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
AFMELDT København I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
AFMELDT Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
AFMELDT Jels II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
AFMELDT Stevns I
  1. Jakob Iversen (Stevns)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
Løb 334
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:25
AFMELDT Hadsund I
  1. Lea Lûbeck (Hadsund)
AFMELDT København I
  1. Josefine Freltoft (København)
AFMELDT ARGJA I
  1. Mira Winther Klit (ARGJA )
AFMELDT Ægir I
  1. Liv Jensen (Ægir)
AFMELDT Ægir II
  1. Marie Martens Christensen (Ægir)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd III
  1. Zoe Kaefer (Bagsværd)
Løb 336
U18 MErgo
2000m
Drenge U18 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:45
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Christian Runge (Lyngby)
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Marcus Modest (Lyngby)
AFMELDT Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
AFMELDT Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
AFMELDT Silkeborg II
  1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)
AFMELDT Føroya I
  1. Mattias Durhuus (Føroya)
AFMELDT Hadsund II
  1. Tobias Pedersen (Hadsund)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
AFMELDT Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
AFMELDT Ægir I
  1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
AFMELDT Ægir II
  1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Thøger Bjerg (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Mads Rubin (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd III
  1. Henning Friedrichsen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd IV
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
Løb 338
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:45
AFMELDT Silkeborg I
  1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
AFMELDT KVIK I
  1. Clara Hornnæss (KVIK)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
AFMELDT ARGJA I
  1. Sólrun Johannesen (ARGJA )
AFMELDT Bagsværd I
  1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
AFMELDT Roskilde I
  1. Iben Bech (Roskilde)
Løb 340
U19 MErgo
2000m
Drenge U19 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.12:45
AFMELDT Silkeborg I
  1. Magnus Ladegaard (Silkeborg)
AFMELDT Silkeborg II
  1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
AFMELDT Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
AFMELDT Føroya I
  1. Tórur Paulason (Føroya)
AFMELDT Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE)
AFMELDT København I
  1. Johannes Stensborg Jakobsen (København)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
AFMELDT Næstv. I
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
AFMELDT DSR I
  1. Casper Girke Christensen (DSR)
AFMELDT Roskilde I
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
AFMELDT Roskilde II
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
Løb 401
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:15
AFMELDT KVIK I
  1. Maria Aaager (KVIK)
AFMELDT Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
AFMELDT Bagsværd VI
  1. Danica Vangsgaard (Bagsværd)
AFMELDT DSR I
  1. Amalie Riff Brems (DSR)
AFMELDT Roskilde I
  1. Malli Segoli (Roskilde)
Løb 402
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:15
AFMELDT Odense I
  1. Mia Sofie Rützou (Odense)
AFMELDT Føroya I
  1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya)
AFMELDT DSR I
  1. Mette Køchs Nielsen (DSR)
AFMELDT Aarhus I
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Marie Ramm (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd III
  1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd V
  1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
AFMELDT Føroya II
  1. Rutt Eidesgaard Hansen (Føroya)
AFMELDT DSR II
  1. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Karen Mortensen (Holstebro)
AFMELDT Odense II
  1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
AFMELDT Roskilde I
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde II
  1. Caroline Munch (Roskilde)
AFMELDT Roskilde III
  1. Katja Petersson (Roskilde)
AFMELDT Roskilde IV
  1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde)
Løb 405
LWErgo
2000m
Kvinder letvægt Ergo - DIF Mesterskab
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:15
AFMELDT Bagsværd I
  1. Mathilde Persson (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Marie Mørch (Bagsværd)
AFMELDT Næstv. I
  1. Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 406
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - DIF Mesterskab
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:15
AFMELDT Bagsværd I
  1. Frida Sanggaard (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
AFMELDT DSR I
  1. Christina Juhl Johansen (DSR)
AFMELDT DSR II
  1. Nikoline Laidlaw (DSR)
AFMELDT KVIK I
  1. Fie Udby Erichsen (KVIK)
AFMELDT KVIK II
  1. Anne H. Larsen (KVIK)
AFMELDT Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
AFMELDT Aarhus II
  1. Nina Hollensen (Aarhus)
AFMELDT DSR III
  1. Astrid Steensberg (DSR)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
AFMELDT Randers I
  1. Line Ulstrup (Randers)
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
AFMELDT Roskilde I
  1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
Løb 409
MErgo
2000m
Mænd Ergo - Herre Universitetsløb
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:35
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Esben Ravn (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Mikkel Paetau (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Mikkel Kallesøe (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Christian Taulbjerg (Holstebro)
AFMELDT KVIK
  1. Jens Vinther Clausen (KVIK)
Løb 410
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - Dame Universitetsløb
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:35
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Line Thomsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
AFMELDT Aalborg Universitet
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
AFMELDT KVIK
  1. Mette Skjold Elmelund (KVIK)
Løb 403
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 letvægt Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:35
AFMELDT Hadsund I
  1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
AFMELDT Sorø I
  1. Peter Skou ** (Sorø)
AFMELDT Esbjerg I
  1. Christian Novrup (Esbjerg)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Johan Poulsen (Bagsværd)
AFMELDT Roskilde I
  1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
Løb 601
U13 WErgo
100m
Sprint Piger U13 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:55
AFMELDT Sydney Grammar I
  1. Kelly Clifton (AUS)
Løb 602
U13 MErgo
100m
Sprint Drenge U13 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.13:55
AFMELDT Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
AFMELDT Føroya I
  1. Teitur Borg Brattaberg (Føroya)
Løb 603
U15 WErgo
200m
Sprint Piger U15 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:10
AFMELDT Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
AFMELDT Sorø III
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
AFMELDT Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
AFMELDT Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
AFMELDT Stevns III
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 604
U15 MErgo
200m
Sprint Drenge U15 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:10
AFMELDT Sydney Grammar I
  1. Carter Clifton (AUS)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
Løb 605
U17 WErgo
200m
Sprint Piger U17 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:25
AFMELDT Silkeborg I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
AFMELDT Silkeborg II
  1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
AFMELDT Sorø I
  1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø)
AFMELDT Sorø II
  1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
AFMELDT Stevns I
  1. Isabella Bache (Stevns)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Laura Møller (Holstebro)
AFMELDT Ægir I
  1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir)
AFMELDT Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
AFMELDT Roskilde II
  1. Kathrine Jehrbo (Roskilde)
AFMELDT Roskilde III
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 606
U17 MErgo
200m
Sprint Drenge U17 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:25
AFMELDT Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
AFMELDT Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
AFMELDT Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
AFMELDT Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
AFMELDT Stevns II
  1. Jakob Iversen (Stevns)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd IV
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd V
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd VI
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd VII
  1. Erik Friedrichsen (Bagsværd)
AFMELDT Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 607
U19 WErgo
200m
Sprint Piger U19 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:40
AFMELDT Silkeborg I
  1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
AFMELDT Silkeborg II
  1. Marie Nørgaard (Silkeborg)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
AFMELDT Ægir I
  1. Liv Jensen (Ægir)
AFMELDT Ægir II
  1. Marie Martens Christensen (Ægir)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd III
  1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd IV
  1. Zoe Kaefer (Bagsværd)
AFMELDT Roskilde I
  1. Iben Bech (Roskilde)
Løb 608
U19 MErgo
200m
Sprint Drenge U19 Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:40
AFMELDT Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
AFMELDT Silkeborg II
  1. Magnus Ladegaard (Silkeborg)
AFMELDT Silkeborg III
  1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
AFMELDT Silkeborg IV
  1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)
AFMELDT Føroya I
  1. Mattias Durhuus (Føroya)
AFMELDT Føroya II
  1. Tórur Paulason (Føroya)
AFMELDT Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE)
AFMELDT Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag I
  1. Dánjal Olsen (FOE)
AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag II
  1. Jákup Poulsen (FOE)
AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag III
  1. Jónas Busk (FOE)
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
AFMELDT Ægir I
  1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
AFMELDT Ægir II
  1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd II
  1. Henning Friedrichsen (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd III
  1. Mads Rubin (Bagsværd)
AFMELDT Bagsværd IV
  1. Thøger Bjerg (Bagsværd)
AFMELDT ARGJA I
  1. Heini Háberg (ARGJA )
AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag IV
  1. Petur Sigurd Á Túgvu (FOE)
AFMELDT Roskilde I
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
AFMELDT Roskilde II
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde III
  1. William Windel Krogh (Roskilde)
AFMELDT Holstebro I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
Løb 609
WErgo
200m
Sprint Kvinder Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:55
AFMELDT ASR I
  1. Winnie Petersen (ASR)
AFMELDT Aalborg I
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
AFMELDT Aalborg II
  1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
AFMELDT Aalborg III
  1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
AFMELDT Aalborg IV
  1. Line Thomsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg V
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
AFMELDT Aalborg VI
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
AFMELDT KVIK I
  1. Maria Aaager (KVIK)
AFMELDT Føroya I
  1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya)
AFMELDT Randers I
  1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers)
AFMELDT Aarhus I
  1. Nina Hollensen (Aarhus)
AFMELDT Køge R I
  1. Louise Birk Hansen (Køge R)
AFMELDT Randers II
  1. Line Ulstrup (Randers)
AFMELDT Klub tyk og stærk I
  1. Anna Sophia Rye (DEN)
AFMELDT Roskilde I
  1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde II
  1. Malli Segoli (Roskilde)
AFMELDT Roskilde III
  1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde IV
  1. Katja Petersson (Roskilde)
AFMELDT Roskilde V
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde VI
  1. Caroline Munch (Roskilde)
Løb 612
WErgo
200m
Sprint Kvinder Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.14:55
AFMELDT KVIK
  1. Mette Skjold Elmelund (KVIK)
Løb 610
MErgo
200m
Sprint Mænd Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.15:10
AFMELDT Køge R I
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
AFMELDT Aalborg I
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg II
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg III
  1. Esben Ravn (Aalborg)
AFMELDT Aalborg IV
  1. Mikkel Paetau (Aalborg)
AFMELDT Aalborg V
  1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg VII
  1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg VIII
  1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg)
AFMELDT Aalborg IX
  1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg)
AFMELDT Aalborg XI
  1. Mikkel Kallesøe (Aalborg)
AFMELDT Holstebro I
  1. Christian Taulbjerg (Holstebro)
AFMELDT Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
AFMELDT Sorø I
  1. Tobias Handberg (Sorø)
AFMELDT Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
AFMELDT Esbjerg II
  1. Christian Novrup (Esbjerg)
AFMELDT Esbjerg III
  1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg)
AFMELDT Ægir I
  1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
AFMELDT Roskilde II
  1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde III
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
AFMELDT Roskilde IV
  1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
AFMELDT Roskilde V
  1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
Løb 611
MErgo
200m
Sprint Mænd Ergo
1. Afdeling
30. jan 2021 kl.15:10
AFMELDT
  1. Lars Olsen (DEN)
AFMELDT Tyk og stærk
  1. Martin Nørum (DEN)
AFMELDT
  1. Jens Vinther Clausen (KVIK)